Autor Wątek: Hatred  (Przeczytany 9641 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

el becetol

  • Gość
Odp: Hatred
« Odpowiedź #40 dnia: Grudnia 17, 2014, 20:47:16 pm »
Ktoś pyta się, gdzie jest wg ciebie granica (domyślnie: tego, co może być obecne w grach wideo). Odpowiadasz, że taką granicą jest zabijanie dzieci i zwierząt.

Czy gdy ja skomentuję twoją wypowiedź i powiem, że jest "przejaw typowej dla prawicowców braku spójności myśli i arbitralnego przyjmowania kryteriów w sferze moralności", to jest to jednoznaczne z powiedzeniem, że robienie gier w których granica stoi przed zabijaniem dzieci to "przejaw typowej dla prawicowców braku spójności myśli i arbitralnego przyjmowania kryteriów w sferze moralności"?

Fixed, bo sobie po dwóch stronach dałeś inne teksty. A odpowiedź brzmi "tak".


Shard

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 04-08-2006
  • Wiadomości: 314
  • Reputacja: 13
Odp: Hatred
« Odpowiedź #41 dnia: Grudnia 17, 2014, 21:26:43 pm »
No i pięknie, przynajmniej już widać, że nie umiesz poprawnie rozumować. Jedno nie jest jednoznaczne z drugim i rzeczywistości tu nie zagniesz.

Teraz wyobraź sobie kolesia, który pracuje w firmie X - zajmuje się tam "robieniem gier". Ma on w dupie to, czy w grach zabija się dzieci, psy czy lewaków.
Firma X zajmuje się tworzeniem gier. Jednak jedną z jasno ustalonych zasad jest: granicą przemocy w naszych grach jest zabijanie dzieci i zwierząt.
Koleś ten zajmuje się więc robieniem gier, gdzie granicą przemocy jest zabijanie dzieci i zwierząt, chociaż sam nie ma określonego przekonania na ten temat.

To jak już widzisz, że to inne rzeczy, to chyba nie sprawia ci trudności wyobrażenie sobie, że powiedzenie: "ta wypowiedź jest przejawem (...)" nie jest jednoznaczne z powiedzeniem: "robienie gier jest przejawem (...)".

Wiem, że to subtelne różnice. Problem polega na tym, że interpretujesz jakąś wypowiedź na swój sposób, tak, że pasuje ci później do argumentów, a następnie krytykujesz i obrażasz. Wysuwając wnioski z fałszywych przesłanek.

el becetol

  • Gość
Odp: Hatred
« Odpowiedź #42 dnia: Grudnia 17, 2014, 21:55:39 pm »
To jak już widzisz, że to inne rzeczy, to chyba nie sprawia ci trudności wyobrażenie sobie, że powiedzenie: "ta wypowiedź jest przejawem (...)" nie jest jednoznaczne z powiedzeniem: "robienie gier jest przejawem (...)".

Tylko że ty dalej nie potrafisz zrozumieć, że on nie komentuje teorii, tylko to tłumaczy jak robi gry i jego wypowiedź - pomimo że tak trudno ci to zrozumieć - dotyczy robienia gier. Więc komentujesz robienie gier przez twórców Hatred i to gdzie stawiają sobie granice.  :roll:

+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: Hatred
« Odpowiedź #43 dnia: Grudnia 17, 2014, 22:18:13 pm »
Pomijając tą waszą nieco daremną dyskusje to akurat mnie nie bawi zabijanie dzieci w grach i  ja rozumiem, że to jest nie istotne bo to tylko gra, niemniej ja się po prostu tak nie chce bawić. Ale że ktoś ma problem z zabijaniem zwierząt w grze to jakiś ultra-nonsens.
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Hatred
« Odpowiedź #44 dnia: Grudnia 17, 2014, 22:25:08 pm »
Ja jak grałem w Red Dead Redemption to moja dziewczyna się na mnie obraziła bo zastrzeliłem konia. A ostatnio w Dragon Age kibicowała barankom żeby uciekały jak je mordowałem w jednym zadaniu dla mięsa:).

Z gier w których można zabijać dzieci pamiętam chyba tylko Fallouta. Po wejściu do Den te małe cwaniaki mnie okradły to dostały strzała młotem.

lupinator

  • Gość
Odp: Hatred
« Odpowiedź #45 dnia: Grudnia 17, 2014, 22:28:01 pm »
Dzieci sreci, co to za różnica kogo się zabija w grach? Dzieciaki w najnowszych grach Bethesdy aż się proszą o przyjebanie pałą w łeb. Gdy nie było blokowania agresji w Falloucie 3 to w Little Lamplight nie ostał by się u mnie nikt.



 :mad:

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Hatred
« Odpowiedź #46 dnia: Grudnia 17, 2014, 22:33:19 pm »
Racja. W Falloucie powinno być światowe przyzwolenie na zabijanie tych małych złodziejskich szkodników :evil:

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Hatred
« Odpowiedź #47 dnia: Grudnia 17, 2014, 22:35:13 pm »
Cytuj
Gdy nie było blokowania agresji w Falloucie 3 to w Little Lamplight nie ostał by się u mnie nikt

Miło wspominam Fallouta 2 bo tam na koniec gry jak się miało niezłego koska można było zrównać wszystkie wiochy z ziemią :-)

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: Hatred
« Odpowiedź #48 dnia: Grudnia 17, 2014, 23:11:59 pm »
Phi, Hatred miało być o prawdziwym mordercy, a tu czytam, że sterujemy jakimś spedalonym frajerem, co to do pieska nie strzeli, bo słodki, kotka pogłaska, a Jurka nie zabije, bo Jurek jeszcze nie ma dowodu osobistego. Kucyki mu paść, a nie do ludzi strzelać :lol:

Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Hatred
« Odpowiedź #49 dnia: Grudnia 17, 2014, 23:27:59 pm »
No to jak gierka wraca na steama to ładną promocję darmową dostała giera. Może sam kupię, bo taka prawicowa.

Dyskusja Shred i Beceta niezła beka :lol: Nie pojmuje fanów Nintendo.

Autorzy zostaliby oskarżeni o antysemityzm (słusznie). Ponieważ dlaczego głównie zabijać się ma OKREŚLONĄ grupę ludzi, szczególnie pod względem narodowości? Cóż takiego ma w sobie grupa Żydów, Arabów, gejów, lesbijek, transów, że dokładnie oni są celem danej akcji (i nie chodzi tylko o zabijanie)?


Ja pierdziele. A czemu kuźwa nie? Jakby byłą taka konwencja to niech się zabija żydków z wielkimi nosami i pejsami - jak dla mnie całkiem spoko pomysł na grę i pewnie jakaś taka produkcja się na flashu ukazała. Tak samo trzeba zabijać w gierkach OKREŚLONĄ grupę ludzi np. w Beyond zabijamy chińczyków, bez kitu, to rasizm. Jak sobie ktoś walnie taką konwencję gry, że za zadanie trzeba rozwalać budy z kebabami, to też straszne i od razu twórca = rasista. Jak ktoś sobie tworzy daną konwencję gry to niech sobie robi i innym nic do tego. Zabawne, że właśnie lewaki pieprzą o tolerancji, wolności słowa, a najwięcej chcą ją ograniczać i stygmatyzują ludzi nazywając ich antysemitami, homofobami, rasistami.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 555
  • Reputacja: 251
Odp: Hatred
« Odpowiedź #50 dnia: Grudnia 17, 2014, 23:30:30 pm »
W Ultimie też dało się ubijać dzieciaki. Twórca tłumaczył, że to demony. Hatred zapowiada się klimatycznie i lepiej wykorzystuje UE4 niż taki Tekken Siódmy. Trzeba sprawdzić.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Hatred
« Odpowiedź #51 dnia: Grudnia 18, 2014, 00:07:27 am »
Ciekawe co by się działo w mediach, jakby miejscem akcji Hatred był Izrael i głównie zabijałoby się żydów.

Nie wiem

Ale gdyby się grało żydem i zabijało muzułmanów to autorzy gry już by byli martwi ;)
chyba odwrotnie  :roll:

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Hatred
« Odpowiedź #52 dnia: Grudnia 18, 2014, 09:20:19 am »
Ja pierdziele. A czemu kuźwa nie? Jakby byłą taka konwencja to niech się zabija żydków z wielkimi nosami i pejsami - jak dla mnie całkiem spoko pomysł na grę i pewnie jakaś taka produkcja się na flashu ukazała. Tak samo trzeba zabijać w gierkach OKREŚLONĄ grupę ludzi np. w Beyond zabijamy chińczyków, bez kitu, to rasizm. Jak sobie ktoś walnie taką konwencję gry, że za zadanie trzeba rozwalać budy z kebabami, to też straszne i od razu twórca = rasista. Jak ktoś sobie tworzy daną konwencję gry to niech sobie robi i innym nic do tego. Zabawne, że właśnie lewaki pieprzą o tolerancji, wolności słowa, a najwięcej chcą ją ograniczać i stygmatyzują ludzi nazywając ich antysemitami, homofobami, rasistami.

Ale w Beyond i wszystkich innych grach (poza Hatred) jest w grze jakiś cel, jakaś historia do opowiedzenia. Tak jak mówiłem - nawet No Russian miał uzasadnienie fabularne. Natomiast tutaj nie ma nic, jest tylko bezmyślna rzeźnia.

I tak, zrobienie gry gdzie rozwalasz budki z kebabami jest rasizmem, biorąc pod uwagę, że większość z nich jest obsługiwana przez Turków. Po raz kolejny - jaki cel miałoby rozwalanie budek z kebabami? Ja miałem nadzieję, że czas Beavis & Butthead, czy też Jackassa już dawno za nami, może się pomyliłem...  :-?

A co do tolerancji - przecież autorzy robią dalej grę. Valve ma prawo robić ze Steam'em to co chce, tak samo Sony z PSN i Microsoft z XBL.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Hatred
« Odpowiedź #53 dnia: Grudnia 18, 2014, 09:37:31 am »
Od kiedy Turek to inna rasa?

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Hatred
« Odpowiedź #54 dnia: Grudnia 18, 2014, 10:57:58 am »
Rozwalenie budki z kebabem i chodzenie po zgliszczach dawałoby bonusy do życia bohatera. Wszystko ładnie uzasadnione i zgodne z prawdą.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Hatred
« Odpowiedź #55 dnia: Grudnia 18, 2014, 11:05:35 am »
Od kiedy Turek to inna rasa?

Nie, ale inna narodowość. Tak samo, jak Rosjanie zrobiliby grę, gdzie się chodzi i zabija Polaków.


Rozwalenie budki z kebabem i chodzenie po zgliszczach dawałoby bonusy do życia bohatera. Wszystko ładnie uzasadnione i zgodne z prawdą.

I rasistowskie, ale gadanie o takich rzeczach na GO mija się z celem. Rasiści będą udawać do końca, że nimi nie są, tak samo jak homofoby udają, że nie są homofobami.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Hatred
« Odpowiedź #56 dnia: Grudnia 18, 2014, 11:07:19 am »
Ważne, że wpisuje się w konwencję gry. A jak ci przeszkadza, że to jest rasistowskie to jej nie kupuj. Nikt ci nie przystawia lufy do głowy.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Hatred
« Odpowiedź #57 dnia: Grudnia 18, 2014, 11:09:54 am »
Ważne, że wpisuje się w konwencję gry. A jak ci przeszkadza, że to jest rasistowskie to jej nie kupuj. Nikt ci nie przystawia lufy do głowy.

Absolutnie się zgadzam, tak samo jak Sony i Microsoft mają prawo decydować co na ICH platformie się publikuje. Dlatego Hatred tam nie ma.  :lol:  A znając życie wersja na Steamie dostanie gówniane recenzje ponieważ: a. jest grą dla psychopatów; b. zapewne będzie gówniana, biorąc pod uwagę jak mało twórcy pokazali.

Mrocz

  • Gość
Odp: Hatred
« Odpowiedź #58 dnia: Grudnia 18, 2014, 11:15:17 am »
Po raz kolejny - jaki cel miałoby rozwalanie budek z kebabami?

Główny bohater po zjedzeniu w pośpiechu Kebaba dostał rewolucji żołądkowych. To doprowadziło do sytuacji, że utknął w toalecie i nie zdążył na bardzo ważne spotkanie. Z tego powodu stracił pracę, potem rodzinę i matka zabrała mu dzieci. Człowiek na skraju załamania nerwowego zauważa, że pozostała mu TYLKO ZEMSTA! Spali wszystkie pierdolone budki z kebabem i uratuje ludzkość przed losem, który go spotkał.

Wszystko da się fabularnie uzasadnić ;)

svonston

  • Gość
Odp: Hatred
« Odpowiedź #59 dnia: Grudnia 18, 2014, 11:42:15 am »
Od kiedy Turek to inna rasa?

Nie, ale inna narodowość. Tak samo, jak Rosjanie zrobiliby grę, gdzie się chodzi i zabija Polaków.


Rozwalenie budki z kebabem i chodzenie po zgliszczach dawałoby bonusy do życia bohatera. Wszystko ładnie uzasadnione i zgodne z prawdą.

I rasistowskie, ale gadanie o takich rzeczach na GO mija się z celem. Rasiści będą udawać do końca, że nimi nie są, tak samo jak homofoby udają, że nie są homofobami.
To kogo można zabijać w grach? :(

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Hatred
« Odpowiedź #60 dnia: Grudnia 18, 2014, 11:58:32 am »
Heteroseksualnych, niebieskookich blondynów rasy białej, pochodzenia europejskiego. Wszystko inne to rasizm, antysemityzm i homofobia.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 18, 2014, 12:00:22 pm wysłana przez tytacz »

Mrocz

  • Gość
Odp: Hatred
« Odpowiedź #61 dnia: Grudnia 18, 2014, 12:06:29 pm »
Heteroseksualnych, niebieskookich blondynów rasy białej, pochodzenia europejskiego. Wszystko inne to rasizm, antysemityzm i homofobia.

A co z wiarą?

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Hatred
« Odpowiedź #62 dnia: Grudnia 18, 2014, 12:11:26 pm »
Nie, ale inna narodowość. Tak samo, jak Rosjanie zrobiliby grę, gdzie się chodzi i zabija Polaków.
No i to nie jest rasizm. Rasizm odnosi się do rasy jak sama nazwa wskazuje.

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: Hatred
« Odpowiedź #63 dnia: Grudnia 18, 2014, 12:38:22 pm »
Nie, ale inna narodowość. Tak samo, jak Rosjanie zrobiliby grę, gdzie się chodzi i zabija Polaków.
No i to nie jest rasizm. Rasizm odnosi się do rasy jak sama nazwa wskazuje.
Ta granica jest mocno ruchoma jak wiemy, bo nie przeszkadzało to oburzać się o rasizm w Resident Evil 5 za to że mordujemy tam murzynów pomimo faktu, że akcja odbywała się w afryce :roll:

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Hatred
« Odpowiedź #64 dnia: Grudnia 18, 2014, 12:40:07 pm »
Ala biały Kris kylym czarny człowiek.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Hatred
« Odpowiedź #65 dnia: Grudnia 18, 2014, 12:42:42 pm »
Grześ mnie ubiegł.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Hatred
« Odpowiedź #66 dnia: Grudnia 18, 2014, 12:43:37 pm »
Ja płakałem jak grałem :cry:

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Hatred
« Odpowiedź #67 dnia: Grudnia 18, 2014, 20:04:53 pm »
To kogo można zabijać w grach? :(

Każdego, byle tylko nie była to jedna grupa, która definiowana jest pod względem rasy, bądź też religii. Chyba dość łatwo pojąć?  :-?

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Hatred
« Odpowiedź #68 dnia: Grudnia 18, 2014, 21:10:05 pm »
A ja bardzo chętnie zagrałbym w grę w której walczymy z fanatykami religijnymi. Ot na przykład islamskimi ekstremistami. Akcja gry Paryż 2050 gdzie arabusy przejęły władzę, wprowadziły szariat i ścigają innowierców. Cos pięknego. Albo misje w coda ze zdjęciem osamy.

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: Hatred
« Odpowiedź #69 dnia: Grudnia 19, 2014, 00:02:23 am »
A ja bardzo chętnie zagrałbym w grę w której walczymy z fanatykami religijnymi. Ot na przykład islamskimi ekstremistami. Akcja gry Paryż 2050 2016 gdzie arabusy przejęły władzę, wprowadziły szariat i ścigają innowierców. Cos pięknego. Albo misje w coda ze zdjęciem osamy.
Teraz jest prawdopodobnie.
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

el becetol

  • Gość
Odp: Hatred
« Odpowiedź #70 dnia: Grudnia 19, 2014, 00:40:04 am »
To kogo można zabijać w grach? :(

Każdego, byle tylko nie była to jedna grupa, która definiowana jest pod względem rasy, bądź też religii. Chyba dość łatwo pojąć?  :-?

To w Hatred jaka to jest grupa pod względem rasy czy religii, że waszym zdaniem nie można?

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Hatred
« Odpowiedź #71 dnia: Grudnia 19, 2014, 09:17:14 am »
Może jest tam multikulti i mordujesz po równo wszystkich: chrześcijan, arabów, żydów, czarnych, żółtych, białych itd. Tak jest ok. Ale nie możesz morodować tylko żydów. Wtedy rasizm :)

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Hatred
« Odpowiedź #72 dnia: Grudnia 19, 2014, 09:22:16 am »
Czarnych też średnio. Ogólnie jak zabijasz kogokolwiek poza białymi to jest średnio.

Mrocz

  • Gość
Odp: Hatred
« Odpowiedź #73 dnia: Grudnia 19, 2014, 11:58:37 am »
Może jest tam multikulti i mordujesz po równo wszystkich: chrześcijan, arabów, żydów, czarnych, żółtych, białych itd. Tak jest ok.

Albo doliczyliby się, że w grze ginie o jednego np. czarnego więcej od chrześcijan i można ich pozwać o rasizm. ;)

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Hatred
« Odpowiedź #74 dnia: Grudnia 19, 2014, 12:03:29 pm »
Dobrze, że o kosmitów nikt się nie pulta w Destiny :)

Mrocz

  • Gość
Odp: Hatred
« Odpowiedź #75 dnia: Grudnia 19, 2014, 14:36:39 pm »
Dobrze, że o kosmitów nikt się nie pulta w Destiny :)

W sumie to są innej rasy... Taki trochę rasizm to jest.

W ogóle jakby kosmici do nas przylecieli i chcieli współpracować z nami to by byli bardzo urażeni ilością filmów, komiksów, książek, gier propagujących nienawiść do przybyszów z kosmosu :( :C

Ogur

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 20-11-2013
  • Wiadomości: 1 174
  • Reputacja: 22
Odp: Hatred
« Odpowiedź #76 dnia: Grudnia 19, 2014, 16:00:13 pm »
Przypomniała mi się wydana w 2004 roku strategia, która w PL miała podobne problemy z "opinią publiczną", nawet Kaczyński wzywał do jej bojkotu.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Codename:_Panzers_%E2%80%93_Faza_pierwsza

Cytuj
O Codename: Panzers stało się w Polsce głośno za sprawą mediów (przede wszystkim tygodnika Wprost i Głosu Szczecińskiego), które oskarżały twórców gry o antypolskość. Utrzymywano, że Polacy zostali w niej przedstawieni jako pijacy, w grze kieruje się żołnierzami Waffen-SS mordującymi ludność cywilną, a także że zafałszowano historię sugerując iż wojnę rozpoczęła Polska. W rzeczywistości w grze pojawia tylko jeden pijany Polak, na którego żołnierze niemieccy natykają się w piwnicy jednego z domów. W grze nie występują oddziały SS, a gracz kieruje wojskami Wehrmachtu. W grze nie pojawiają się też cywile, ani sceny ich mordowania. Największe kontrowersje jednak wzbudził istotnie występujący w grze sfałszowany rozkaz wydany wojskom niemieckim po tzw. prowokacji gliwickiej. Oburzony ówczesny prezydent Warszawy, Lech Kaczyński, wezwał do bojkotu gry, a Ministerstwo Spraw Zagranicznych wysłało do CDV list z prośbą o wyjaśnienie sprawy (cdv nie odpowiedziało na list).

Jako pierwszy próbował obalić kontrowersje portal Gazeta.pl, który jako jedyne medium zdobył egzemplarz gry i sprawdził jej zawartość[2].

Aby uniknąć posądzeń o antypolskość, dystrybuująca grę w kraju Cenega Poland ocenzurowała kontrowersyjne treści poprzez usunięcie feralnego zapisu oraz dołączyła broszurę informującą o powodach wybuchu II wojny światowej.

Mimo shitstormu gra osiągnęła spory sukces, ale trzeba przyznać, że  była bardzo dobrym rts-em.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Hatred
« Odpowiedź #77 dnia: Kwietnia 28, 2015, 19:33:52 pm »
Premiera w dzień dziecka :lol:

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: Hatred
« Odpowiedź #78 dnia: Kwietnia 28, 2015, 20:07:36 pm »
Premiera w dzień dziecka :lol;
Bez związku, gra ma cenzurę na dzieci i zwierzęta. Tfórcy pussy ;)

A na poważnie, ciekawy jestem czy miodne to to będzie. Szkoda by było gdyby po takiej reklamie w mediach na całym świecie wydali kaszanę.
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Hatred
« Odpowiedź #79 dnia: Kwietnia 29, 2015, 08:29:01 am »
<iframe width="853" height="480" src="//www.youtube.com/embed/TTOfe9z76Jk?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Bonus:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 29, 2015, 08:31:27 am wysłana przez Ryo »