Ankieta

PSP czy NDS?

PSP
84 (55.6%)
NDS
58 (38.4%)
poczekam na GBE
9 (6%)

Głosów w sumie: 138

Głosowanie skończone: Stycznia 26, 2005, 09:32:11 am

Autor Wątek: PSP czy NDS?  (Przeczytany 90833 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lewik

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 806
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« dnia: Stycznia 25, 2005, 23:31:50 pm »
Drodzy forumowicze w zwiazku z tym, ze temat traktuje o zupelnie czym innym zamykam go. Swoje uwagi na temat PSP vs NDS prosze kontynuowac w nowym temacie, a jak zobacze kolejne wojenki podjazdowe w nieprzeznaczonych do tego tematach posypia sie bany. Mozecie sie klucic taka jest w zasadzie idea forum, ale zalozcie sobie na to osobny temat w odpowiednim dziale. Bo w ten sposob jedynie rozmywacie watek i zasmiecacie forum. Dziekuje za uwage.

Tak zakonczylem poprzedni watek na forum. Prosze by wszyscy sie do tego zastosowali.

Na niektórych stronach 50 % redaktorów się obija, a drugie 50 % ciężko pracuje. Na szczęście u nas jest odwrotnie - www.neogo.pl

Ryo-San

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 12-12-2003
  • Wiadomości: 132
  • Reputacja: 1
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 26, 2005, 01:09:32 am »
to ja bym jeszcze prosił o ankietke;]
a ja wybieram(mimo małej niechęci do dzisiejszej konsoli stacjonarnej Sony) PSP...bo ta kieszonolka naprawde ROBI  :shock:

szczurek

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 09-11-2003
  • Wiadomości: 328
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 26, 2005, 08:56:50 am »
a ja wybieram DSa bo na PSP narazie nic ciekawego dla mnie nie ma :)

Jak sie cos ukaze wartego uwagi to moze i kupie konsolke Sony.....za rok......

thirian

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-02-2004
  • Wiadomości: 196
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 26, 2005, 09:43:43 am »
Na początku obstawiałem Sony, ale po jakimś czasie stwierdziłem, że bardzie pasuje mi maszynka Nintendo. Na starość może glupieje (31 stycznia mam urodziny - 24 czy 25- ale kogo to obchodzi :) ),ale grafa już nie gra dla mnie takiej roli jak dawniej - no przyznajcie się, kto by chciał pogłaskać krowę w Harvest Moon??? No, śmiało :) Nie żebym był jakimś zoofilem :D ,ale ten tytuł zapowiada się dla mnie ciekawie. Po za tym jak mam już porównywać obie konsole, to na niekorzyść Sony przemawia cena tego urządzonka jaka będzie w Polsce. No i primo ultimo - ciekawe kto się odważy grać po za domem na PSP - pan dresik czai się za rogiem.

Conker

  • Global Moderator
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 1 680
  • Reputacja: 7
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 26, 2005, 09:44:16 am »
A jak zobacze chociaz jednego posta, w ktorym ktos jedzie po innej osobie - ban. Nawet nie bede sie zastanawial.

dawid

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 27-03-2004
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 26, 2005, 14:08:36 pm »
tak samo jak Thirian jestem za NDS  i tyle mam do powiedzenia :P

Picartio

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 30-12-2004
  • Wiadomości: 262
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 26, 2005, 14:18:01 pm »
Ja jednak mysle, ze PSP ma nieco więcej do zaoferowania. Przede wszytkim grafike 3D, filmy i mp3 player, może pojawią się też inne dodatki. Poza tym przypomina mi też Advance'a, do którego zresztą mam wielki sentyment. Jedyną rzeczą, która wg mnie przemawia na rzecz NDSa, jest Golden Sun 3. Choć trudno oceniać, nie małąc hardware'u w łapach

Pytanie: jaka ma sie cena PSP w Stanach do szacowanej ceny w Polsce? Nie wiem, czy nie opłacałby się import  :?

lesiu

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 17-01-2004
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 26, 2005, 14:58:20 pm »
Cóż ja jestem za PSP bo
-Posiada odtwarzacz MP3 a ja moge je odtwarzać tylko na kompie:/
-Mozna włozyć karte pamięci 512 mb
-Bo jak na razie drugi ekranik jest słabo wykorzystywany w NDS

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 26, 2005, 15:19:36 pm »
Ja narazie chyba za nikim nie jestem....
poczekam na wiecej recenzji gier i cene. Jak konsolki pojawia sie w poland i bede znal wiecej szczegolow o nich np. wytrzymałość itd. to będe mogl wiecej powiedzieć. Jedna ma swoje plusy i minusy i druga...
Ale nie kryje, ze trzymam kciuki za nintendo i wlasnie zaglosuje na DS'a.

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

TheMichal

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 16-02-2004
  • Wiadomości: 351
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 26, 2005, 16:07:28 pm »
DS na 100% nie kupie, nad PSP się waham. Ale nie wiem gdzie mógłbym w to grać - w szkole odpada, na dworzu to by mi zaj*bali a w domu mam PS2 i PC. Więc u nas handheldy nie za bardzo się sprawdzają...

doogie

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 05-10-2004
  • Wiadomości: 54
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 26, 2005, 16:08:18 pm »
Ja jestem na razie za DS-em (z powodu czasu pracy na bateriach, ekranu dotykowego i przede wszystkim ceny), ale uważam, że PSP też jest bardzo dobrą konsolą.

Wudi

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2004
  • Wiadomości: 524
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 26, 2005, 17:47:33 pm »
Wiec wypiszmy wszystko po kolei :
PSP: piekny wyglad, 4,3 " ekranik najwyzszej jakosci, wyjatkowa moc niespotykana jak dotad na rynku HH, odtwarzanie MP3 i filmow w naprawde wysokiej jakosci, filmy na UMD, gry ktore zdobyly rynek w nowych odslonach oraz innowacyjne tytuly (np. lumines) ktore zdobywaja fanow w blyskawicznym tempie, WiFi, bezprzewodowe aktualizacje oprogramowania, bateria zapewniajaca od 4-6 godzin gry w najmocniejsze tytuly (ok.3 godzin multiplayera) , w niedlugim czasie tel. kom. 3 generacji oraz telewizja bezprzewodowa (jak narazie dziala tylko w warszawie) .
DS: kiepski design, 2 ekraniki w tym jeden dotykowy, moc sie podobno nie liczy (po co kupujecie GBA?), gry ktore maja wielu fanow (jak narazie wiekszosc to cos a'la minigierki), pictochat, multiplayer, dlugozytnosc baterii.
Konfrontacja:
Wyglad: PSP wchlania DS'a jesli chodzi o design, szczegolowosc, dbanie o detale, wszystko sie pieknie komponuje. 1:0
Moc: bez komentarza. 2:0 dla PSP
Użyteczność: kolejny punkt dla PSP, 3:0.
Gry: jesli wolisz dotykac kogos po nosie w serii minigierek - to jest 3:1, ale jesli wolisz pograc na powaznie to jest 4:0.

Wiec PSP jest zwyciezca, bez dwoch zdan.
Od siebie dodam tylko ze Touch Screen nie jest zadna innowacja, moge isc do wujka pograc na iPaq'u w Settlers'ow, wole to niz glaskanie konia .
You're asking: how? My answer is : long and hard :wink: .

szczurek

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 09-11-2003
  • Wiadomości: 328
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 26, 2005, 17:54:08 pm »
Cytat: "TheMichal"
Więc u nas handheldy nie za bardzo się sprawdzają...

no niestety taka prawda, albo grac w domu.....albo......z obstawa? :mrgreen:

ignore on wudi pomaga, chociaz sie nie denerwuje :mrgreen:

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 26, 2005, 17:59:09 pm »
Wow!!! Wudi, same plusy dla PSP, i same minusy dla DS'a. Ten człowiek sie zna na konsolach jak mało kto. Tylko pogratulować. Przyjmijcie go do redakcji GO zanim go zgarnie Neo+, lub PE!!!!!!
Cytuj
Gry: jesli wolisz dotykac kogos po nosie w serii minigierek - to jest 3:1, ale jesli wolisz pograc na powaznie to jest 4:0.

A co to gry na DS'a są za mało poważne? przenosne konsolki słuzą do zabicia czasu, żeby się zrelaksować, np. jak jadziesz w jakąś dluzsza podroz autobusem, lub samochodem I tu sie bardziej sprawdza DS, jak chcesz se pograc na powaznie to mozesz to zrobic w domu na wiekszej konsoli...

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

Wudi

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2004
  • Wiadomości: 524
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 26, 2005, 18:05:02 pm »
Wiec wg ciebie jest 3:1, ty wolisz siedzac w pociagu grac w Wario were touched, a ja wole pograc w DMC. Niepodpisalem rzeczy jako plus lub minus, wypisalem charakterystyki obu maszynek.
PSP wlasnie zdobylo kolejnego developera :wink: .
Aha zapomnialem podziekowac panu adminowi Świata Nintendo za przyczynienie sie do zamkniecia ponad 20 stronnego topicu :? .
You're asking: how? My answer is : long and hard :wink: .

Picartio

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 30-12-2004
  • Wiadomości: 262
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 26, 2005, 18:10:14 pm »
Wudi, spokojnie, bo nie chce zrealizowania mojego podpisu :twisted: Trzeba przyznac uczciwie, ze PSP i DS to maszynki zupelnie inne. Sam uwielbiam platformowki, rozne bajery (np. rysik), ale Portable ma taka przewage zastosowan, ze moglbym zrezygnowac z konsoli stacjonarnej, DVD, odtwarzacza empetrójek... Jeśli widać taką różnicę, to można przepłacać :wink:

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 26, 2005, 18:15:19 pm »
... koleżko o ksywce Wudi - nie przeciągaj Waść struny i obchodź się pan bez podawania ksywek, dobrze ... bo będzie bolało ...

 ... ja optuję za PSP, po prostu nie lubię popierdułkowatych gierek żywotnych przez 10 minut między przystankiem a przystankiem ... kupując PSP nastawię się na wielogodzinne katowanie gier tzw "długich" (rpg, przygodówki, etc) ... hehe moje miłe dziatki już niedługo poznacie co to znaczy wegetować trzy godziny na nudnym wykładzie :) ... PSP w mojej budzie to mus ... :D

lewik

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 806
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 26, 2005, 21:37:20 pm »
Ostrzegam przed osobistymi wycieczkami. Po raz ostatni.

Na niektórych stronach 50 % redaktorów się obija, a drugie 50 % ciężko pracuje. Na szczęście u nas jest odwrotnie - www.neogo.pl

szczurek

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 09-11-2003
  • Wiadomości: 328
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 26, 2005, 22:19:31 pm »
Cytat: "kun"
kupując PSP nastawię się na wielogodzinne katowanie gier tzw "długich" (rpg, przygodówki, etc) ... hehe moje miłe dziatki już niedługo poznacie co to znaczy wegetować trzy godziny na nudnym wykładzie :) ... PSP w mojej budzie to mus ... :D

wlasnie IMO tu jest najwieksza wada PSP, jesli cos bedzie sie ciągle doczytywalo z dysku UMD [tak jak GTA:SA chociazby] to pograsz gora 2.5 godziny :/ ponoc w jednym z wywiadow Kojima zapytany 'czemu nie zrobili normalnego Metal Gear'a' odpowiedzial, ze to by rzarlo straaaasznie duzo baterii [albo cos w tym stylu]. W kazdym badz razie jak dla mnie minus, i to dosc spory :/
damn przydaloby sie wygrac w totka i kupi juz teraz obydwie konsolki :B rite

Blink

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 22-07-2004
  • Wiadomości: 348
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 27, 2005, 01:32:27 am »
narazie nie mam zamiaru nic kupowac, ale wybralbym NDS, bo odpowiadaja mi gry nintendo, dodatkowe funkcje jak touch screen, mikrofon i ogolnie dla gier jak Metroid czy Zelda

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 27, 2005, 09:20:55 am »
Cytuj
wlasnie IMO tu jest najwieksza wada PSP, jesli cos bedzie sie ciągle doczytywalo z dysku UMD [tak jak GTA:SA chociazby] to pograsz gora 2.5 godziny :/


Zdumiewające, że w teście IGN'u, kiedy sprawdzali jak to wygląda - właśnie z naciskiem na duże użycie UMD - wyszło im drugie tyle...

thirian

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-02-2004
  • Wiadomości: 196
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 27, 2005, 11:47:07 am »
Cytat: "Krzych Ayanami"
Cytuj
wlasnie IMO tu jest najwieksza wada PSP, jesli cos bedzie sie ciągle doczytywalo z dysku UMD [tak jak GTA:SA chociazby] to pograsz gora 2.5 godziny :/


Zdumiewające, że w teście IGN'u, kiedy sprawdzali jak to wygląda - właśnie z naciskiem na duże użycie UMD - wyszło im drugie tyle...


A na czym mogli sprawdzić "duże użycie UMD" skoro jeszcze nie wyszła bardziej rozbudowana gra??? A o tym, że Sony rozsyłało do developerów wytyczne, odnoszące się do zużycia energii przez PSP to zapomniałeś?
Jasne, że PSP to bajerancki kombajn do wszystkiego, ale to pociąga za sobą pewien skutek czyli zużycie energii - truizm, wiem.

kubson

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 12-11-2003
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 27, 2005, 12:42:23 pm »
a ja wybieram gba sp :) nie kreci mnie grafika 3d, 20 urzadzen w jedynm lubie czuc oldskul ;) jeszcze mysle nad nds sie zobaczy ale jak narazie gba sp

admin Świata Nintendo

  • Gość
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 27, 2005, 14:37:45 pm »
Ja oczywiście jestem za DSem  :D A przy okazji macie wyniki sprzedaży Nintendo tutaj. Jak widzicie DS sprzedaje się rewelacyjnie! Oby tak dalej!

szczurek

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 09-11-2003
  • Wiadomości: 328
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 27, 2005, 15:43:56 pm »
wlasnie Krzychu na czym mieli niby sprawdzac? Na Ridge Racers? Przeciez tam raz sie zaladuje trasa i mozesz smigac, nic sie nie doczytuje......

admin Świata Nintendo

  • Gość
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 27, 2005, 15:46:09 pm »
Mamy datę i cenę europejskiego DSa tutaj!!!

jelop

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 11-11-2003
  • Wiadomości: 482
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #26 dnia: Stycznia 27, 2005, 15:46:34 pm »
"nintendo ma 1/3 zysków całej grupy kapitałowej sony...." POWAGA? kurde jeśli tak to rispekt. tylko ja sie pytam panie i pany "jak?" skoro suma sprzedanych wszystkich konsol nintendo (GBA, GC, DS) jest minimalnie wyższa od całkowitej sprzedaży ps2, a jak wiemy przez długi czas gba był 3 razy tańszy od ps2  (jeden gba = 3 razy mniej hajsów niż jeden ps2 :) ) rodzi sie jeszcze jedno pytanie - ile zysków dla sony stanowi sprzedaż ps2 i gier nań, bo możliwe że np. Soni Kompjuter Intertajming przynosi 2/3 dochodów dla całego koncernu..... dyskutujcie sobie dalej :)

dodane: www.wp.pl -> inanse -> waluty  w morde strzelił że wychodzni 600 zeta za DSa :D łał, wypas... ŚN , zniżycie ceny? plooooosie

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #27 dnia: Stycznia 27, 2005, 15:54:12 pm »
szczurek, thirian -> Tutaj jest test. Tylko zastanwiam się po jaką cholerę serwisy i ludzie pisują o zużyciu prądu, skorom niektórym i tak to kompletnie zwisa i powiewa...

lewik

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 806
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 27, 2005, 17:50:33 pm »
Z wielkimi korporacjami to jest tak ze w ogromnej czesci przynosza straty. Tak tez jest zapewne z ogromna czescia Sony.

Na niektórych stronach 50 % redaktorów się obija, a drugie 50 % ciężko pracuje. Na szczęście u nas jest odwrotnie - www.neogo.pl

admin Świata Nintendo

  • Gość
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #29 dnia: Stycznia 27, 2005, 19:04:07 pm »
A więc już wiemy! Na konferencji w Paryżu Nintendo podało oficjalną cenę i datę premiery swego najnowszego dziecka - konsoli Nintendo DS. A więc:

DATA PREMIERY: 11 marzec 2005

CENA: 149 Euro

Do zestawu będzie dołożona gra Metroid Prime Hunters.Podczas premiery będzie dostępnych 15 tytułow:

- Asphalt Urban GT
- Picto Chat
- Pokémon Dash
- Mr Driller
- Urbs : Sims in the City
- Project Rub (Feel the Magic: XY/XX en VO)
- Rayman DS
- Spider-Man 2
- Super Mario 64 DS
- Polarium
- Pings Pal
- Robots
- Tiger Woods PGA Tour 2005
- Zoo Keeper
- Wario Ware

Mario Kart będzie miał możliwość gry on-line. Natomiast nie znana jest jeszcze jego data, choć wiemy, że będzie to w 2005 roku.

Castlevania DS również będzie miała opcję on-line!

Cena gier będzie na poziomie 29 do 39 Euro.

Dodatkowo DS w wersji europejskiej MA opcję wybudzania i dodatkowo tryb multiplay dla gier z GBA!!!

Picartio

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 30-12-2004
  • Wiadomości: 262
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #30 dnia: Stycznia 27, 2005, 19:24:57 pm »
Wiecie (to jest tylko moja wlasna opinia, nie przejmujcie sie nia i nie bijcie), skoro NDS jest takie tanie, nie moze byc czyms o najwyzszej klasie. Mysle, ze Nintendo, zauwazajac klase konkurencji postanowilo obnizyc cene swoje sprzetu... To zly ruch dla Ninny i dobry dla nas. Gdyby Big N podwyzszyla cene, wiecej (!!!) ludzi by kupilo konsole. Wydaje sie to bzdurne, ale dane statystyczne wspolczesnej psychologii spolecznej nie klamia... Jesli PlayStation Portable będzie BAAARDZO drogie, moze zmienie zdanie. Ale tak to raczej nie :P

lewik

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 806
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #31 dnia: Stycznia 27, 2005, 19:57:09 pm »
Adminie chodzi o pelna wersje MPH czy demo jak w USA?

Na niektórych stronach 50 % redaktorów się obija, a drugie 50 % ciężko pracuje. Na szczęście u nas jest odwrotnie - www.neogo.pl

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #32 dnia: Stycznia 27, 2005, 20:45:28 pm »
NDS jest tańszy bo Nintendo mysli zdecydowanie bardziej o ludziach niż o kasie, jak to wprzypadku sony. Czyli Picartio nie kupiłbyś DS'a bo jest za tani??? dla polaków mysle ze zdecydowanie liczy się 'cena'.

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

Wudi

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2004
  • Wiadomości: 524
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #33 dnia: Stycznia 27, 2005, 21:00:39 pm »
Ako - zloty ogór wedruje do ciebie :wink: .
Sony sprzedaje PSP ponizej kosztow produkcji , oni na tym traca, ale wiedza ze musza zrobic wszystko dla dobra klijentow i obnizyli cena, teraz wynosi ona okolo 50% kosztow produkcji. To ze PSP schodzi rowno po 500$+ to wina ogromnego cisnienia ktore panuje na ta konsolke.
Co do liczby gier na DS'a w czasie premiery no to naprawde zaszaleli chlopaki, mowiliscie o malej ilosci gier na PSP, poczekajcie do premiery w europie a zobaczycie ze Sony wyda na start co najmniej 2 razy tyle gier co ninny.
You're asking: how? My answer is : long and hard :wink: .

Ganon

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 29-12-2004
  • Wiadomości: 323
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #34 dnia: Stycznia 27, 2005, 22:54:14 pm »
Ja to mam nadzieję, że NDS będzie jak najtańszy, bo przeciez to dla nas dobrze! A poza tym Nintendo nie zarabia na konsolach tylko na grach!
Roma Roma Roma
core de' sta citta
unico grande amore...

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #35 dnia: Stycznia 27, 2005, 23:06:28 pm »
Cytat: "Wudi"
Sony sprzedaje PSP ponizej kosztow produkcji , oni na tym traca, ale wiedza ze musza zrobic wszystko dla dobra klijentow i obnizyli cena, teraz wynosi ona okolo 50% kosztow produkcji.

Sony z pewnością nie sprzedaje po kosztach produkcji, to nie Microsoft, nawet Sony nie może wywalić kilku miliardów USD na "wejście" na rynek. Moim zdaniem PSP przynosi minimalny, ale zawsze dodatni, zysk. Inaczej Microsoft - ktoś policzył, że rezerwy gotówkowe pozwoliłyby na pokrywanie wszelkich strat rocznych na okres następnych 40 lat. Czyli Microsoft mógłby nic nie sprzedawać przez 40 lat, a nadal miałby pieniądze na pokrycie wszelkich zobowiązań. Niestety, jest to jedyny taki przypadek na świecie.

Co do Nintendo DS - nie rozumiecie specyfiki rynku japońskiego. Dla przykładu - walkany Sony są w Japonii średnio trzy razy droższe niż w USA. Dlaczego? Ponieważ Japończycy nie kupiliby walkmana Sony, gdyby kosztował tyle co w USA. Tam ludzie mają określone wyobrażenia o marce: Sony = premium price. Ostatnio miałem analizę polityki cenowej Sony, to wiem.

Tak samo z Nintendo DS, tyle że w odwrotnym kierunku - retail price to cena,  która jest utożsamiana z markę (czyli "ile ludzie uważają, że jest to warte"), a jednocześnie cena zapewniająca maksymalną sprzedaż.

Jak widzimy pricing Nintendo i Sony jest ten sam.

Picartio

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 30-12-2004
  • Wiadomości: 262
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #36 dnia: Stycznia 27, 2005, 23:36:45 pm »
Cytuj
Nintendo mysli zdecydowanie bardziej o ludziach niż o kasie, jak to wprzypadku sony.
Eeee tam, każdemu chodzi o forsę, stara prawda jak świat  :P
Cytuj
Czyli Picartio nie kupiłbyś DS'a bo jest za tani???
Źle mnie zrozumiałeś. Gdybym był w 100% pewien co do jego możliwości - i miałbym taką cenę - przewróciłbym Świat Nintendo za DualScreenem. Ale jak można zaobserwować, nowinki rynkowe - a takim rzekomo jest NDS - są bardzo drogie. Tak sobie myślę, że jeżeli miałbym mieć takie urządzenie z tyloma funkcjami za taką kwotę, to gdzieś musi być podpucha, albo urządzenie nie wprowadza niczego odkrywczego, albo też PSP wyprzedza je o lata świetlne :? Może gdybym miał DVD (nie chciało mi się kupować, więcej siedzę przed kompem, TV mi się przejadło), odtwarzacz empetrójek... wtedy poparłbym Big N. Byłoby mi na rękę, dorwałbym taniutko Castlevanię i Golden Sun 3. Ale chcę mieć wszystko, co teraz "trendy" w jednym... po prostu :)

thirian

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-02-2004
  • Wiadomości: 196
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #37 dnia: Stycznia 28, 2005, 07:52:55 am »
Krzych - "...In fact, Sony has designed the PSP specifically to minimize UMD loads, and has asked developers to avoid heavy use of the disc."
W bajki nie wierzę - jeśli rzeczywiście zaprojektowali dysk UMD abu zminimalizować ładowanie danych, to po cholerę ta gatlka-szmatka do developerów, nie zastanawia Cię to?

A o tym pisała osoba po mnie "...Ridge Racers loads the entire game and track data into RAM, and can be played after the disc has been ejected until it requires another stage to load..."

Tego "testu" nie traktował bym poważnie, bo jak traktować zdania które padają przez cały tekst - coś w stylu "właczylem se RR, podgłosiłem głośniczki i słuchałem czy czytnik pracuje" (sarkazm included).
Po za tym nie rozumiem jak ta osoba grała z jasnością ekranu ustawioną na maxa (brightness)-dla mnie to bez sensu.
Jestem zdania, że na PSP nie wyszła jescze gra która zmusiła by cała konsolę do większej pracy, a tym samym do większego zużycia energii.
Zresztą daję już spokój - PEACE and PSP for all  :)
Ale jednej rzeczy nie zaprzeczysz - w Państwie Dresa na PSP będziesz grał w domciu - no chyba ze obstawisz się GROMowcami :P

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #38 dnia: Stycznia 28, 2005, 08:53:53 am »
I owszem. Ale wolę taki tekst od pozowania "zobaczcie jak nam jestźle, jak nie dobrze, bo firma się nie postarała. Ściągnijmy sobie dane z sufitu i pozalewajmy kroodylimy łzami - może ktoś nas wtedy pzytuli, pocieszy i da lizaka. " Bo po jaką cholerę poczekać na informacje jak można przybrać rolę ofiary? Nieszczęśliwych graczy któym zwisa jak jest, ale którzy do jojczenia są pierwsi.

Na razie znane są deklarację dotyczące długośći odtwarzania filmów z UMD i są one dość zadowalajace - ale oczywiście "to jest gówno warte i nie bierzemy tego pod uwagę". Chociaż w tym przypadku dane muszą być doczytywane na bierząco.

A co do tej większej pracy... Sądze, że przy takim podejściu NIGDY nie pojawi się gra, która w stopniu zadawaljacym będzie pobierałą energię, bo też nie będzie ona w stanie osiągnąć tak złęgo wyniku na jakim Ci zależy.
A im gorzej tym prawda lepiej.

szczurek

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 09-11-2003
  • Wiadomości: 328
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #39 dnia: Stycznia 28, 2005, 09:29:53 am »
czy mi sie zdaje, czy wyczuwam w poscie Krzycha postawe obrazonej dziewczynki? ._.
man, rownie dobrze mozna tak powiedziec o DSie. Wszyscy krzycza, ze lineup bedzie dziecinny gdzie tymczasem znamy tylko pare takich gier typowo 'cute" pokroju Kirbiego a reszta to normalne tytuly. Nieprawdaz?....