Ankieta

PSP czy NDS?

PSP
84 (55.6%)
NDS
58 (38.4%)
poczekam na GBE
9 (6%)

Głosów w sumie: 138

Głosowanie skończone: Stycznia 26, 2005, 09:32:11 am

Autor Wątek: PSP czy NDS?  (Przeczytany 90830 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

thirian

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-02-2004
  • Wiadomości: 196
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #40 dnia: Stycznia 28, 2005, 09:31:40 am »
Wybacz, ale chyba Cię nie zrozumiałem. Zabijam czas pisząc na tym forum o wszystkim i o niczym :) Chyba robisz to samo chocby na stronie ŚN, no nie? Przecież nikt Ci nie każe na siłę obalać czyichś argumentów, ajednak  to robisz - po co? Ja nie płaczę nad rozlanym mlekiem, jak sugerujesz. Po prostu zabawiam się w pisaniu o moich odczuciach - nie dodając od siebie jakiejś ideologii, więc chyba na prawdę źle zrozumialeś moje intencje co widać tutaj - "...Nieszczęśliwych graczy któym zwisa jak jest, ale którzy do jojczenia są pierwsi."
"Jojczeniem" przecież mógł bym nazwać Twoje posty w ŚN - ale tego nie zrobię :)
A co do testu PSP na IGN... wszystko co tam napisali przyjmujesz bez żadnego "ale"???

A co do tej większej pracy... Sądze, że przy takim podejściu NIGDY nie pojawi się gra, która w stopniu zadawaljacym będzie pobierałą energię, bo też nie będzie ona w stanie osiągnąć tak złęgo wyniku na jakim Ci zależy.

Nie zależy mi na przekonywaniu kogoś, że to jest lepsze od tamtego.
Napisałem tylko rzecz oczywistą - jak wyjdzie takie GTA, które będzie potrzebowało doczytywania danych na bieżąco, to wtedy dowiemy się czy PSP jest warte swych pieniędzy. Przytoczyłem Ci nawet zdanie z tego testu w którym pisze o tym że gra ładuje się praktycznie cała do pamięci konsoli - TO WSZYSTKO.

Ja jako potencjalny odbiorca którejś z konsolek mam prawo do krytycznych uwag, wątpliwości itd.  Nie wydaje Ci się???

Wudi

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2004
  • Wiadomości: 524
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #41 dnia: Stycznia 28, 2005, 16:05:53 pm »
Castor - PSP jest sprzedawane ponizej kosztow produkcji (wyprodukowanie kosztuje ok.400$).
W test baterii IGN wierze, bo czemu mialbym nie wierzyc? Wierze tez w slowa Sony : Gry beda dzialaly od 4-6 godzin na sredniej glosnosci i srednim podswietleniu.
Szczurek - ale ty bez sensu gadasz :?, na DS'a sa same dziecinne gry, poza tym line up na dzien premiery to 15 gier - bez jaj.

Edit: Moim zdaniem Castlevania tez jest gra dla dzieci.
You're asking: how? My answer is : long and hard :wink: .

Picartio

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 30-12-2004
  • Wiadomości: 262
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #42 dnia: Stycznia 28, 2005, 16:21:47 pm »
Moze nie bylbym taki pewien, ze wszystkie gry sa "dziecinne". Mario i Kirby to nie dziecinada, w koncu kazdy lubi pograc w cos przyjemnego i pozytywnie nastawiajacego do zycia. Nie zapominajmy o Castlevanii... Infantylny design miało Tamagochi :wink: Coraz bardziej podoba mi sie wywor Niny, ale Soniaki musialyby cos mocno popsuc, zebym zmienil zdanie :wink:

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #43 dnia: Stycznia 28, 2005, 16:52:50 pm »
:lol: dziecinne :lol:
juz nie mysl Wudi ze ty taki dorosły jesteś, bo jestes dzieciak, tak jak ja;)
To co, myslisz ze mój dziadek by nie zagrał sobie w DS'a? jestes w błedzie.

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

Wudi

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2004
  • Wiadomości: 524
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #44 dnia: Stycznia 28, 2005, 22:33:29 pm »
Chodzi mi o to ze gry na DS'a maja grupe docelowa w dzieciach 8-12 lat, napis na pudelku 12+ tak mnie rozbawil ze prawie spadlem z krzesla, a kumpel grajacy obok w GTA stwierdzil ze GO to cos a'la www.alejaja.pl .
Castlevania nie jest dziecinna bo wystepuja w niej potwory i szkieletory?
Prosze bez zartow chopoki, granie za pomoca dwoch guzikow jest dziecinne co by nie mowic, jesli gra jest malo skomplikowana, latwa i jednym slowem pusta (SuperMario- uwolnij ksiezniczke i skop kupe, lub zbierz gwiazdki to moze ksiezyc przyjdzie) to jest ona dla dzieci. Ja wiem ze Castlevania jest fajna, ale to gra dla 12 latkow max, pogralbym sobie w nia, ale nie zainteresowala by mnie tak jak chociazby DMC (zapewniam was- to nie jest bezmyslna siekanka, to jest sztuka), a juz na pewno nie tak jak MGS. Lubie gry ambitne, takie w ktorych trzeba pomyslec i takie w ktorych rozrywka jest na poziomie ponad dzieciecym. Dziecko ucieszy sie podczas gry w MarioKart (jak i Mortal Kombat), ja za to wole GT.
Aha i Ako nie wiem czy zauwazyles ale miedzy dziecmi a mlodzieza jest jednak roznica, 2 lata temu nie musialem sie bac ze pojde siedziec.
You're asking: how? My answer is : long and hard :wink: .

szczurek

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 09-11-2003
  • Wiadomości: 328
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #45 dnia: Stycznia 28, 2005, 22:37:14 pm »
Castelvania dla osob max 12 lat O_______O

kali cho no tu.....

tym samym ignore na wudiego powraca;]

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #46 dnia: Stycznia 28, 2005, 23:27:24 pm »
bez jaj, w Japonii np. gra mnustwo starszych ludzi (biznesmanów itd.). A europejscy starsi gracze to nie wiedzą co to konsola :lol:

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

Blink

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 22-07-2004
  • Wiadomości: 348
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #47 dnia: Stycznia 29, 2005, 01:07:32 am »
Wudi wytlumacz mi prosze co do cholery jest dziecinnego w Castlevanii??
15 gier na start konsoli to jest wystarczajaca liczba, ciekawe ile bedzie miala PSP, ale jak bedzie miala mniej nix 15 to i tak powiesz ze to jest wystarczajaca liczba :?

Conker

  • Global Moderator
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 1 680
  • Reputacja: 7
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #48 dnia: Stycznia 29, 2005, 09:55:52 am »
Cytat: "Wudi"
Chodzi mi o to ze gry na DS'a maja grupe docelowa w dzieciach 8-12 lat, napis na pudelku 12+ tak mnie rozbawil ze prawie spadlem z krzesla, a kumpel grajacy obok w GTA stwierdzil ze GO to cos a'la www.alejaja.pl .
Castlevania nie jest dziecinna bo wystepuja w niej potwory i szkieletory?
Prosze bez zartow chopoki, granie za pomoca dwoch guzikow jest dziecinne co by nie mowic, jesli gra jest malo skomplikowana, latwa i jednym slowem pusta (SuperMario- uwolnij ksiezniczke i skop kupe, lub zbierz gwiazdki to moze ksiezyc przyjdzie) to jest ona dla dzieci. Ja wiem ze Castlevania jest fajna, ale to gra dla 12 latkow max, pogralbym sobie w nia, ale nie zainteresowala by mnie tak jak chociazby DMC (zapewniam was- to nie jest bezmyslna siekanka, to jest sztuka), a juz na pewno nie tak jak MGS. Lubie gry ambitne, takie w ktorych trzeba pomyslec i takie w ktorych rozrywka jest na poziomie ponad dzieciecym. Dziecko ucieszy sie podczas gry w MarioKart (jak i Mortal Kombat), ja za to wole GT.
Aha i Ako nie wiem czy zauwazyles ale miedzy dziecmi a mlodzieza jest jednak roznica, 2 lata temu nie musialem sie bac ze pojde siedziec.




Zieeeeeeeew:/

szczurek

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 09-11-2003
  • Wiadomości: 328
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #49 dnia: Stycznia 29, 2005, 10:04:06 am »
Cytat: "Blink"
Wudi wytlumacz mi prosze co do cholery jest dziecinnego w Castlevanii??
15 gier na start konsoli to jest wystarczajaca liczba, ciekawe ile bedzie miala PSP, ale jak bedzie miala mniej nix 15 to i tak powiesz ze to jest wystarczajaca liczba :?

a ponadto: pomysl [woah] ile z nich tak naprawde kupisz
No chyba, ze wygrales w totka......ale gdyby tak bylo to bys nas nie denerwowal.....

lesiu

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 17-01-2004
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #50 dnia: Stycznia 29, 2005, 10:12:18 am »
Ryo chyba przestał tu zaglądać więc ja wkleje linka za niego  :wink: http://www.gamespot.com/news/2005/01/24/news_6116985.html Uch jak dla mnie to już lekkie przegięcie ;/

Conker

  • Global Moderator
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 1 680
  • Reputacja: 7
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #51 dnia: Stycznia 29, 2005, 10:19:56 am »
Offering additional testimony praising the handheld, Kutaragi said, "I believe we made the most beautiful thing in the world. Nobody would criticize a renowned architect's blueprint that the position of a gate is wrong. It's the same as that."  

Kutaragi czuje sie pewnie, zbyt pewnie...

Wudi

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2004
  • Wiadomości: 524
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #52 dnia: Stycznia 29, 2005, 11:06:42 am »
PSP jest piekne, nie ma co sie oszukiwac, jest to jeden z moich dream gadget'ow.
W sumie ani nowa Nokia, ani iPOD nie sa az tak ladne, ale jak zazwyczaj bywa co ladne to sie sszybko niszczy.
You're asking: how? My answer is : long and hard :wink: .

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #53 dnia: Stycznia 29, 2005, 11:53:45 am »
Cytuj
Kutaragi czuje sie pewnie, zbyt pewnie...


Czy ja wiem... Skoro jest dumny z wykonanej przez nich pracy, to dlaczego ma tego nie wyrażać ?

Cytuj
Uch jak dla mnie to już lekkie przegięcie ;/


Dlaczego? Poniżej 1 procenta wadliwych urządzeń, moim zdaniem to bardzo dobry wynik.

Cytuj
Wudi wytlumacz mi prosze co do cholery jest dziecinnego w Castlevanii??


Pewnie chodzenie w jednym kierunku i siekanie potworów, zamiast dyskretnego ich zachodzenia i podżynania gardeł  :twisted: .

lesiu

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 17-01-2004
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #54 dnia: Stycznia 29, 2005, 12:03:42 pm »
Cytat: "Krzych Ayanami"


Cytuj
Uch jak dla mnie to już lekkie przegięcie ;/

Dlaczego? Poniżej 1 procenta wadliwych urządzeń, moim zdaniem to bardzo dobry wynik.
 .


Nie wiem czy ja jestem ślepy czy może do tej pory uczyłem się francuskiego ale :
Cytuj
Nikkei Business reported that, to date, .6 percent of the 800,000 shipped units have been returned to Sony for repair.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #55 dnia: Stycznia 29, 2005, 12:15:31 pm »
Jak zobaczyłem, że jest mowa o wadliwych urządzeniach, to sprawę olałem bo myślałem, że to powtóka z tej wiadomości, która niedawno już ogłoszono. Widać się pomyliłem.

Po za tym nie wiem w czym jest problem. Jak coś nie działa, to się zanosi i zgłasza reklamację. A ile ich to już nieistotne. Klient i tak nic nie traci.

Wudi

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2004
  • Wiadomości: 524
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #56 dnia: Stycznia 29, 2005, 12:18:59 pm »
Moze i sie czepiam, ale wyraznie jest napisane .6% .
Poza tym od kiedy 4.800 z 800000 to 6 %?
Co do dziecinnosci Castlevanii Krzychu wyjasnil o co chodzi.
You're asking: how? My answer is : long and hard :wink: .

lesiu

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 17-01-2004
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #57 dnia: Stycznia 29, 2005, 12:25:19 pm »
Tak krzychu ale widzisz kiedy kupuje urządzonko za ciężko zaoszczędzoną kasę to wolałbym mieć pewnośc że nic się nie rozwali czy to pierwszego dnia czy też po roku kiedy padnie gwarancja. Oczywiście pójdzie się do serwisu wymienią ci konsolke ale ja wolałbym się obyć bez takich ekscesów. Bo gdybym miał 2 identyczne konsolki z których jedna sypie się ponoć czasami a druga jest bezawaryjna to zgadnij co wybiorę ? Mam nadzieje że do premiery w Europie to poprawią

Edit. Wudi pomylił im się chyba jeden przecinek albo procenty bo 6% to będzie 48000 sztuk PSP :/

FAX

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 26-05-2004
  • Wiadomości: 1 282
  • Reputacja: 0
  • Easy Rider
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #58 dnia: Stycznia 29, 2005, 13:30:53 pm »
Przypominam, że trochę DSów też poszło do wymiany z powodu wadliwego ekranu, martwe piksele, czy coś.

Wudi

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2004
  • Wiadomości: 524
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #59 dnia: Stycznia 29, 2005, 14:41:03 pm »
1/8 DS'ow miala martwe piksele :? , czemu o tym nie trabicie?
4800 PSP poszlo do serwisu (czyli 0.6 %) , urzadzenie wydaje sie byc bardziej delikatne w stosunku do DS'a, ale nie znaczy to ze jest bardziej wadliwe :wink: .
No i pozostaje dodac ze filmik z latajacym UMD to fake. Cala sprawa z uszkodzonymi modelami zostala naglosniona przez fora traktujace o DS'ie i NGC.
You're asking: how? My answer is : long and hard :wink: .

Kaxi

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 303
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #60 dnia: Stycznia 29, 2005, 14:51:36 pm »
1/8? Skąd ty masz takie informacje Wudi? Ja o tak dużej liczbie nigdzie nie cyztałem. Zresztą gdyby co ósmy DS był wadliwy, w necie by aż grzmiało od tego.

Nie trąbimy o tym, bo po prostu to nieprawda ze co ósmy NDS był wadliwy :twisted: A swije kłamstewka mozesz wciskać sobie w dupe.

Wudi

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2004
  • Wiadomości: 524
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #61 dnia: Stycznia 29, 2005, 15:07:27 pm »
Czytalem w news'ie na IG i IGN, dosc dawno temu.
You're asking: how? My answer is : long and hard :wink: .

admin Świata Nintendo

  • Gość
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #62 dnia: Stycznia 29, 2005, 15:08:46 pm »
Zabierzcie go  :lol:

Picartio

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 30-12-2004
  • Wiadomości: 262
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #63 dnia: Stycznia 29, 2005, 15:21:07 pm »
Bleah, panowie, śmierdzi tu fanboystwem ze strony N i S. Obawiam sie, ze nastapi kolejna pacyfikacja, jesli troche nie stonujecie. Prawda lezy posrodku - polowa pojdzie po NDSa, reszta po PSP. Do europejskiej premiery obu urzadzen mamy jeszcze troche czasu, poza tym ewentualne wady (UMD czy death pixels) pewnie naprawia; rzuca nowa partie konsol [tudziez historia N-Gage -> QD] i bedzie po sprawie. Ktos woli luzne bajerki, siega po Ninnę, ktos chce miec solidny kombajn - po PlayStation Portable.

Wudi - Castlevania nie jest dziecinna, tak mozesz mowic o produkcjach My Little Pony  :twisted: , poza tym zwroc uwage na pana z mojego avka... nie wyglada bynajmniej na nianke  :P

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #64 dnia: Stycznia 29, 2005, 19:50:04 pm »
Cytuj
Tak krzychu ale widzisz kiedy kupuje urządzonko za ciężko zaoszczędzoną kasę to wolałbym mieć pewnośc że nic się nie rozwali czy to pierwszego dnia czy też po roku kiedy padnie gwarancja.


A jaki znasz produkt, którego 100% produkcji jest bezawaryjne ? Bo ja znam tylko parę - papaier toaletowy, do drukarki, chusteczki jednorazowe  :P .
Po prostu uważam, że takiej pewności nikt mi nie da. A skoro tak, to jaki jest sens kupować cokolwiek z nerwowym nastawieniem "a kiedy mi to padnie"? Po co mam uważać "napewno znajde się w tej grupie, której się coś zwali" i bawiąć się czekać, aż mi się ekran zarysuje albo wyskaczą klawisze ? Żeby tylko móc napisać gdzie tylko się da " PSP mi padło, no wiecie co ludzie" ?


Cytuj
Bo gdybym miał 2 identyczne konsolki z których jedna sypie się ponoć czasami a druga jest bezawaryjna to zgadnij co wybiorę ?


Na twoim miejscu kupiłbym tylko jedną, bo podobne zachowanie uważam, za nieco paranoiczne. Bez względu ilu osobom coś się może zepesuć  i na czym usterka moze polegać, z góry zakładasz, że tobie z pewnością się przytrafi - to tylko kwestia czasu. Jeżeli patrzsz na sprzęt z perspektywy stresu związanego z domniemanymi awariami, a nie z perspektywy zabawy jaką może dać gra, to po kiego diabła w ogóle sobie zawracać tym głowę?

A jeszcze wracając na chwilę do wcześniejszych spraw...

Cytuj
A co do testu PSP na IGN... wszystko co tam napisali przyjmujesz bez żadnego "ale"???


Owszem. Przyjmuję zasadę, że dażę źródła informacji zaufaniem tak długo, jak długo nie zauważę, że mnie one oszukują. W przypadku IGN'u nie widziałem nigdy, żeby próbowano mnie zrobić w konia, w zwiazku z czym im wierzę. Nie jestem jakimś paranoikiem który uważa, ze świat jest mi wrogi i na każdym kroku wciska mi kit.

Cytuj
Napisałem tylko rzecz oczywistą - jak wyjdzie takie GTA, które będzie potrzebowało doczytywania danych na bieżąco, to wtedy dowiemy się czy PSP jest warte swych pieniędzy.


Super. Napisz mi jeszcze kto będzie głównym bohaterem i ile będzie lokacji. Bo piszerz tak, jakbyć z całą pewnością wiedział jak to będzie zrobione i jakie kruczki programistyczne będą zastosowane. Ja niestety podobną wiedzą nie dysponuję, a związku z tym gadanie, że dopiero GTA pokaże ile sprzęt może działać uwżam za kompletny bezsens. Nie zamierzam zresztą zakładać, że dopiero wtedy kiedy wyniki będą pozytywne zdecyduje się na konsolę. Przedewzystkim dlatego, bo nie kupię PSP dla jednej i tylko jednej gry ale dla kilku.

Cytuj

Ja jako potencjalny odbiorca którejś z konsolek mam prawo do krytycznych uwag, wątpliwości itd.


Do wyrażania wątpliwości - TAK. Do pozowania "jestem absolutnie pewien , że w tej grze będzie to wyglądać tak i tak , a jak coś piszą programiści, to ich opinie są gówno wartę, bo to ja mam rację" - NIE. A trochę tak to poczytuję.

Owszem, też krytykuje, też wyrażam wątpliwości - ale nigdy nie uważam, że będzie dokładnie tak jak sobie daną sprawę wyobrażam. Bo może coś pójść nie tak - może być lepiej, może być gorzej. Moje opinie to nie prawdy objawione, których będę bronił za wszelką cenę.

Wuda

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 29-01-2005
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #65 dnia: Stycznia 30, 2005, 00:03:41 am »
Według mnie wygra Dual Screen. Sony juz sie wszystkim przejadlo, kto chce grac w setnego gran turismo? Nic nowego, ciagle to samo. A PSP? Same wadliwe konsole, wielkie to jest, martwe piksele, niedzialajace przyciski, wyskakujacy dysk UMD. Panowie leca w kulki. Sony jest juz zgubione. Czytalem o tym na IGN i gry.wp.pl
My anwser is: small and weak

Palli

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 26-10-2003
  • Wiadomości: 680
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #66 dnia: Stycznia 30, 2005, 00:20:42 am »
Cytat: "Krzych Ayanami"

Cytuj
Bo gdybym miał 2 identyczne konsolki z których jedna sypie się ponoć czasami a druga jest bezawaryjna to zgadnij co wybiorę ?


Na twoim miejscu kupiłbym tylko jedną, bo podobne zachowanie uważam, za nieco paranoiczne. Bez względu ilu osobom coś się może zepesuć  i na czym usterka moze polegać, z góry zakładasz, że tobie z pewnością się przytrafi - to tylko kwestia czasu. Jeżeli patrzsz na sprzęt z perspektywy stresu związanego z domniemanymi awariami, a nie z perspektywy zabawy jaką może dać gra, to po kiego diabła w ogóle sobie zawracać tym głowę?


Hmm... Patrzac na tytul tematu wydaje mi sie, ze lesiu mowiac "dwie identyczne konsole" mial na mysli NDS i PSP, a nie dwa PSP [a z Twojej wypowiedzi, Krzych, wydaje mi sie, ze tak to odczytales].

Jednakze jezeli dobrze odczytalem mysl lesia, to nie zgodze sie z wyrazeniem "identyczne"... Jak dla mnie PSP jest na 1. miejscu - glownie ze wzgledu na ladniejszy wyglad oraz wieksze mozliwosci. Nie jestem zadnym fanboy'em - po prostu nigdy nie przepadalem za Nintendo :]

"Palli is indeed a highly mathematical language, surpassing even Hebrew and Sanskrit in this aspect."

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #67 dnia: Stycznia 30, 2005, 00:43:52 am »
Cytuj
Sony juz sie wszystkim przejadlo, kto chce grac w setnego gran turismo?


Och wiesz... Zaledwie jakieś 900 tysięcy graczy. Którzy kupili grę. Tylko w Japonii. Tylko w tym roku. Zaś pierwszego dnia - jakieś 340 tysięcy.
Ale co ja się czepiam, przecież palców nie starczy by policzyć gry, co się sprzedają w milionowych nakładach...  :twisted:  To tak kompromitujący wynik...

Cytuj
A PSP? Same wadliwe konsole, wielkie to jest, martwe piksele, niedzialajace przyciski, wyskakujacy dysk UMD.


Faktycznie. A więc wszyscy, którzy posiadają PSP i im sprzęt działa jak trzeba - wciskają kit. Ich opinie są gówno warte, trzeba ich zaskarżyć do sądu bo oszukują. Sprzedano zaledwie jakieś 5 tysięcy egzemplarzy. A kilkaset tysięcy innych klientów - nie istnieją, to jakiś kant  :twisted: .


Niestety Wuda, to się już leczy  :twisted: .


Cytuj
Patrzac na tytul tematu wydaje mi sie, ze lesiu mowiac "dwie identyczne konsole" mial na mysli NDS i PSP, a nie dwa PSP


Ja również tak to odczytałem, uważam jednak, że w podobnej sytuacji na jlepiej skoncentrować się tylko na DS'ie. Zawraconie sobie głowy PSP wygląda na masohizm.

jelop

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 11-11-2003
  • Wiadomości: 482
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #68 dnia: Stycznia 30, 2005, 09:41:22 am »
Krzysław, wes obadaj podpisy pod postami Wudiego i Wudy (ja pierwszy tak na ciebie pisałem! jakieś prawa autorskie czy cuś... :) ) a jak już dojdziesz do pewnych wniosków to wstań z krzesła, schyl sie i pierdyknij "baranka" w ściane. ENJOY  :lol:  :lol:  :lol:

lesiu

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 17-01-2004
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #69 dnia: Stycznia 30, 2005, 11:00:40 am »
Palli chodziło mi raczej o PSPvsX portable czy jakąś konsolke o równych możliwościach  :P

Cytuj
po prostu nigdy nie przepadalem za Nintendo :]

Za dużo avatarka jadasz ;]

Krzychu ja nie kupuje konsolki z nastawieniem czy mi sie zepsuje czy nie ale kiedy słysze że coś się psuje częściej niż coś innego to chyba mam prawo być niespokojnym ?

ps: Chusteczki jednorazowe najczęściej padają, zawsze  jak się już wysmarkam  :P

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #70 dnia: Stycznia 30, 2005, 13:24:33 pm »
Mi jakby sie miała zepsuc nowa konsolka to bym sie w k*^%@ ze hej, mam ochote pograc na nowym sprzecie i tera jezdzic po firmach, czy wysyłac i czekac az ci naprawia itd. Na dodatek dochodzi strach ze konsolka znowu moze sie uszkodzic. Niema to jak pewna konsolka, ale kto to wie na jaką trafimy? Nikt! niestety.

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

Ganon

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 29-12-2004
  • Wiadomości: 323
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #71 dnia: Stycznia 30, 2005, 21:13:16 pm »
Ale ja wciąż uważam, że prawdopodobieństwo, że trafi się na wadliwą konsolkę, jest mniejsze u Nintendo niż u Sony. To pokazuje choćby rynek konsol stacjonarnych. I wiem, że jeśli chodzi o to, to Big N nie zawiedzie.
Roma Roma Roma
core de' sta citta
unico grande amore...

Palli

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 26-10-2003
  • Wiadomości: 680
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #72 dnia: Stycznia 30, 2005, 21:47:48 pm »
Cytat: "lesiu"
Palli chodziło mi raczej o PSPvsX portable czy jakąś konsolke o równych możliwościach  :P


A, bo tak sobie pomyslalem, ze jak temat o NDS i PSP, to rozmawiamy o tych 2 konsolach,a nie o przyszlej generacji kieszonsolek, o ktorej nie mamy pojecia czy bedzie posiadala mniej wad od obecnej :]
Cytat: "lesiu"

Cytuj
po prostu nigdy nie przepadalem za Nintendo :]

Za dużo avatarka jadasz ;]


A wbrew pozorom nie jadam :D

Cytat: "lesiu"
Krzychu ja nie kupuje konsolki z nastawieniem czy mi sie zepsuje czy nie ale kiedy słysze że coś się psuje częściej niż coś innego to chyba mam prawo być niespokojnym ?


Hmmm, jest jeszcze sprawa tego co wychodzi na swiatlo dzienne. W wiekszosci przypadkow jakie informacje beda ujawnione zalezy od "tych z gory", zatem nigdy nie masz pewnosci czy nie sa to sfingowane dane...

"Palli is indeed a highly mathematical language, surpassing even Hebrew and Sanskrit in this aspect."

Blink

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 22-07-2004
  • Wiadomości: 348
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #73 dnia: Stycznia 30, 2005, 23:58:52 pm »
Cytat: "jelop"
Krzysław, wes obadaj podpisy pod postami Wudiego i Wudy (ja pierwszy tak na ciebie pisałem! jakieś prawa autorskie czy cuś... :) ) a jak już dojdziesz do pewnych wniosków to wstań z krzesła, schyl sie i pierdyknij "baranka" w ściane. ENJOY  :lol:  :lol:  :lol:


widze ze nie tylko ja to zauwazylem, jesli to na serio on, to jest troche..... :?

thirian

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-02-2004
  • Wiadomości: 196
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #74 dnia: Stycznia 31, 2005, 07:31:29 am »
Krzych - "...Nie jestem jakimś paranoikiem który uważa, ze świat jest mi wrogi i na każdym kroku wciska mi kit. "

KHEM, jakbym zapomniał o Twoich wypowiedziach na temat Nintendo... :lol:  :lol:  :lol:

Krzych - "Do wyrażania wątpliwości - TAK. Do pozowania "jestem absolutnie pewien , że w tej grze będzie to wyglądać tak i tak , a jak coś piszą programiści, to ich opinie są gówno wartę, bo to ja mam rację" - NIE. A trochę tak to poczytuję. "

Wybacz, ale miałem Cię za inteligentnego osobnika, więc jeszcze raz. Przytaczając przykład GTA chciałem Ci uświadomić, że w końcu na PSP wyjdzie gra, która na swój rozmiar nie zmieści się cała do pamięci konsoli(tak jak RR!!!) i tak "na chłopski rozum"- konsola będzie musiała dane z grą odczytywać na bieżąco - TO CHYBA OCZYWISTE!!! I nie ma mowy o "sztuczkach programistycznych", (WHAT???)jeśli (jeszcze raz) gra nie zmieści się do pamięci konsoli.
Mi tylko chodzi o przedstawianie własnego poglądu, wyrażaniu własnych odczuć, obaw itd. Zreszt stare przysłowie mówi "przyganiał kocioł garnkowi".

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #75 dnia: Stycznia 31, 2005, 11:06:04 am »
Wudi, przedstaw mi proszę dokumenty Sony o kosztach produkcji PSP (dam ci fory - może być cokolwiek - zwolnienia fabryczne sprzętu, planowany budżet działu produkcji, itp.). Wtedy pogadamy. Chyba zbytnio nie orientujesz się jak działa firma.

Wudi

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2004
  • Wiadomości: 524
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #76 dnia: Stycznia 31, 2005, 16:25:38 pm »
Przeciez o tym wszedzie pisze, na kazdym forum i na oficjalnym faq PSP.
Poszukam linkow co by nie bylo ze sciemniam, chociazby ostatnio pisalo na IG ze PSP zacznie na zarabiac dopiero w marcu.
You're asking: how? My answer is : long and hard :wink: .

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #77 dnia: Stycznia 31, 2005, 17:22:03 pm »
Cytat: "Wudi"
Poszukam linkow co by nie bylo ze sciemniam, chociazby ostatnio pisalo na IG ze PSP zacznie na zarabiac dopiero w marcu.

Nie wiem czy rozumiesz istotę tego co właśnie napisałeś, gdyż to zdanie wyraźnie wskazuje na to, że PSP jest sprzedawane powyżej kosztów produkcji. Oto jak się to dzieje:

Powiedzmy, że na badania nad PSP, prototypu, nowe technologie wydano 1 milion USD. Teraz powiedzmy że konsolka kosztuje 1000USD, a koszty produkcji 500. Czyli konsolka zarabia na czysto dla Sony 500USD za każdy sprzedany egzemplarz.
Czy konsola "na siebie zarabia"? (jak to trafnie określiłeś) Nie, zacznie zarabiać, kiedy sprzeda się 2000 egzemplarzy:

2000 sztuk * 500USD czystego zysku/sztuka = 1 milion USD

Jest to tak zwany "break-even point", w tym punkcie konsolka zwróciła poniesione na nią wydatki. Z chwilą sprzedaży 2001. egzemplarza PSP generować będzie już czysty zysk.

Oczywiście w przypadku Sony i PSP liczby są inne, ale schemat ten sam. Jasno także widać, że konsolka NIE jest sprzedawana poniżej kosztów produkcji. Poprostu potrzeba czasu aż zwrócą się wydatki na R&D. I jak to wyczytałeś na IG, ten moment nastąpi w okolicy marca.

Jeszcze jedno - niemożliwe jest, aby w FAQ PSP pisało, że jest ona sprzedawana poniżej kosztów produkcji. Dlaczego? Prawo anty-dumpingowe tego zabrania. X-BOX jest sprzedawany poniżej kosztów produkcji, natomiast z chwilą, gdyby Microsoft się do tego przyznał miałby na karku sprawę karną. Prawo anty-dumpingowe istnieje w wielu krajach świata m.in. w Polsce. Z tego powodu nie ogłasza się NIGDY informacji o kosztach produkcji. Dane te są tajne i tylko do wewnętrznego użytku firm.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #78 dnia: Stycznia 31, 2005, 18:15:34 pm »
Jeśli chodzi o IG to pamiętałbym o jednym - jest to najgorszy, najmniej wiarygodny serwis o grach w ogóle jaki znam. A znam parę. Podawanie go jako źródła informacji jest śmieszne.

Jeśli chodzi o opłacalność PSP to od kilku TYGODNI wiadomo, że kosnolka będzie zyskowna, jak się sprzeda 3 miliony sztuk.

lewik

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 806
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #79 dnia: Stycznia 31, 2005, 23:18:39 pm »
thirian jestes kandydatem do bana za osobiste wycieczki w tym temacie. Dziekuje za uwage.

Na niektórych stronach 50 % redaktorów się obija, a drugie 50 % ciężko pracuje. Na szczęście u nas jest odwrotnie - www.neogo.pl