Ankieta

PSP czy NDS?

PSP
84 (55.6%)
NDS
58 (38.4%)
poczekam na GBE
9 (6%)

Głosów w sumie: 138

Głosowanie skończone: Stycznia 26, 2005, 09:32:11 am

Autor Wątek: PSP czy NDS?  (Przeczytany 90831 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fenris

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-09-2005
  • Wiadomości: 549
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #880 dnia: Stycznia 13, 2006, 21:18:35 pm »
A w top30 aż jedna gra na psp, na miejscu 11 konkretnie...

van dall

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 03-12-2004
  • Wiadomości: 174
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #881 dnia: Stycznia 13, 2006, 21:22:01 pm »
Co wy się stale tak tą Japonią podniecacie? Żyjemy w EUROPIE!!![/u]

bandi

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 08-10-2005
  • Wiadomości: 487
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #882 dnia: Stycznia 13, 2006, 21:52:27 pm »
Gdyby nie japonia - nie grałbyś teraz na konsolkach i w takie zajefajne tytuły.

Nie trzeba mieszkac w Japoni zeby wiedziec ze DSow brak a jesli sa to sa drozej sprzedawane niz PSP!

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #883 dnia: Stycznia 13, 2006, 23:13:09 pm »
Cytat: "Van Dall"
Co wy się stale tak tą Japonią podniecacie? Żyjemy w EUROPIE!!![/u]

Japonia to kraj KONSOL, wszystko co zwiazane z konoslami i grami to sprawka japonczyków,
gdyby nie oni to byłby koniec swiata :D

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

Greah

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 16-09-2005
  • Wiadomości: 76
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #884 dnia: Stycznia 14, 2006, 00:05:13 am »
Cytat: "Moldar"

A po kiego mam grac w kolejną część Mario na DS, mam wrażenie że nauczyłeś się grać w te wszystkie platformówki na GBA i stąd ta niechęć. Ja wole grać w GTA LC niż biegac jakims Raymanem, zbierać monety, zabijac małe stworki. Takie gry to były na pegazusie.
booooring. ile razy będziecie to przerabiać?
czujesz, że dzięki MGS jesteś dorosły i Twoja konsola jest dorosła? miluchno. ja tam ze swoją dziecinną konsolą mogę być dziecinny, bo w moim wieku nie dąży się do bycia seniorem

Cytuj
pograć w FIFE w autobusie, czy tez wspaniała przygoda w MGS, gdzie skończenie gry daje wielką satysfakcje
MGS w autobusie? panie kierowco pan poczeka dwie minuty na tym następnym przystanku, bo się z tura nie wyrobię?
wolę MKDS - 3 minutowy trial albo 12 minutowy tournament - zależnie od długości trasy

oczywiście wszystko jest kwestią nastawienia do rozrywki - jeden chce aby świat był realistyczny i aby mógł sie weń wtopić a inny (np. ja) chce najnormalniej w świecie zabić czas a że tego wolnego do "zabijania" nie ma zbyt wiele to wybiera coś niezobowiązującego acz rajcującego



Van Dall >>> my żyjemy w Europie ale konsole żyją w KKW. Europa to konsolowy trzeci świat - premiery po roku, niedostępne tytuły etc więc podliczając sprzedaż analitycy biorą najpierw Japonię, następnie Stany i na końcu Europę a i to głównie zachodnią jej część środkową traktując jak zło konieczne

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #885 dnia: Stycznia 14, 2006, 00:22:54 am »
Cytuj
Gdyby nie japonia - nie grałbyś teraz na konsolkach i w takie zajefajne tytuły.


Japońskich gier jest u nas - w Europie - mało, wychodzą żadko i niemal zawsze z kilkumiesięcznym opóźnieniem. Wiesz, jakoś nie mam wrażenia, że cokolwiek im zawdzięczamy.

bandi

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 08-10-2005
  • Wiadomości: 487
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #886 dnia: Stycznia 14, 2006, 00:25:45 am »
Tekken, Gran Turismo, Metropolis Street Racer, Final Fantasy, Mario.... Można wymieniać w nieskończoność...

Aha - no i gry automatowe (Arcade) - napędzacz rynku od początku, zanim pokazał się Pegazus (przepraszam! NES :-), Amiga itp.

xelloss

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-12-2004
  • Wiadomości: 1 910
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #887 dnia: Stycznia 14, 2006, 01:15:44 am »
Cytat: "bandi"
Metropolis Street Racer

Tego nie zrobili Brytole przypadkiem?

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #888 dnia: Stycznia 14, 2006, 02:29:13 am »
Cytuj
Tekken, Gran Turismo, Metropolis Street Racer, Final Fantasy, Mario.... Można wymieniać w nieskończoność...


Chyba się nie zrozumieliśmy bandi.
Ja doskonale wiem, jakie pozycje są ich produkcji. Ale nie zmienia to faktu, że japońskie gry, są u nas miłym miłym dodatkiem - i tylko dodatkiem do dostepnych na rynku gier. Nie odgrywają większej roli - no może z wyjątkiem Nintendo dla którego są one być albo nie być.

To nie dzięki japończykom mamy na czym grać i w co grać, tylko dzięki europejczykom i amerykanom.

Zresztą... Nie rozumiem jaki jest sens oglądania się jak się coś sprzedaje. Osobiście obchodzi mnie tylko czy mam w co pograć.

Greah

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 16-09-2005
  • Wiadomości: 76
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #889 dnia: Stycznia 14, 2006, 11:18:56 am »
Cytat: "Krzych Ayanami"
To nie dzięki japończykom mamy na czym grać i w co grać, tylko dzięki europejczykom i amerykanom.
nie dzięki Japończykom mamy na czym grać? czy ja coś przespałem?

me&myself

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 11-09-2005
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #890 dnia: Stycznia 14, 2006, 12:49:32 pm »
Cytat: "Krzych Ayanami"
Ja doskonale wiem, jakie pozycje są ich produkcji. Ale nie zmienia to faktu, że japońskie gry, są u nas miłym miłym dodatkiem - i tylko dodatkiem do dostepnych na rynku gier. Nie odgrywają większej roli - no może z wyjątkiem Nintendo dla którego są one być albo nie być.


Troche raji masz Europa jest zdecydowanie najmniej barwnym i dojrzałym rynkiem jeśli chodzi o gry, gry pokroju sims, fifa czy GTA oraz masa gierek na licencjach jakiegos filmu czy komiksu to podstawa przecietnego Europejskiego gracza. Jednak nie zgodze sie z opinią, że japońskie gry są u nas tylko dodatkiem, hity z KKW są jak najbardziej doceniane i osiągaja wysokie wyniki sprzedaży (np. taki GT3 sprzedał sie w Europie w ok 5 mln, Mario 64 w 3 mln OOT czy FFVII po ok 2 mln).

Cytuj
To nie dzięki japończykom mamy na czym grać i w co grać, tylko dzięki europejczykom i amerykanom.


Z historycznego punktu widzenia to w sumie racja, ale najwiekszy rozkwit rynek gier video zawdzięcza Japońskim produktom. NES, GB, PSX, to maszyny które "rozbujały" rynek do obecnych rozmiarów.

Cytuj
Zresztą... Nie rozumiem jaki jest sens oglądania się jak się coś sprzedaje.


Sens jest taki, że to ciekawe analizować jak rodzą sie nowe serie hitów jak stare marki odchodza do lamusa, jak zmienia sie podział sił na rynku itd...

CassSept

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-01-2005
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #891 dnia: Stycznia 14, 2006, 14:09:38 pm »
A czy tak dużo jest niby amerykańsdkich/europejskich gier? A nawet jeśli, czy sa to dobre tytuły? Są wyjątki, ale idź do pierwszego z brzegu sklepu elektornicznego i patrz na dział PS2...
A największym wyjątkiem jest X, ale to juz inna historia xD

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #892 dnia: Stycznia 14, 2006, 14:38:43 pm »
Cytuj
A czy tak dużo jest niby amerykańsdkich/europejskich gier?


Moim zdaniem wystarczajaca ilość, żeby się nimi dobrze bawić.

Cytuj
A nawet jeśli, czy sa to dobre tytuły?


Oczywiście.

Cytuj
Są wyjątki, ale idź do pierwszego z brzegu sklepu elektornicznego i patrz na dział PS2...


Mogę pójśc ale i tak niczego to zmieni. Singstar, Ratchet, Jak, Burnout, Prince of Persia, GTA, Matrix, Eye toy... Japońskie produkcje to RE, mordobicia, Final w klasyce i może GT.

Cytuj
nie dzięki Japończykom mamy na czym grać? czy ja coś przespałem?


Japończycy mają nas gdzieś Greah i gdyby zależało to od nich to nie byłoby u nas premiery żadnej konsoli. Fakt, że one u nas są zadzieczamy tylko i wyłącznie sobie, oraz firmom, dla któych jest to opłacalny interes.

bandi

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 08-10-2005
  • Wiadomości: 487
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #893 dnia: Stycznia 14, 2006, 15:18:59 pm »
Nintendo Europe, Sony Europe... Hmmm. Coś mi tu nie gra. Salony Sega World? Mają nas gdzieś? Nie wydaje mi się...

Faktycznie - nie tylko Japońce robią dobre gry, ale nie zmienia to faktu, że oni są głównym motywatorem i gdyby nie oni np Prince Of Persja nie wyglądałaby tak jak wygląda teraz.

Pamiętacie opad szczęki jaki wywołał Tekken? Ile czasu Acclaim musiał poświęcić aby przejść w 3D z serią MK? - lepiej nie liczmy...

me&myself

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 11-09-2005
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #894 dnia: Stycznia 14, 2006, 16:18:08 pm »
Cytat: "Krzych Ayanami"
Fakt, że one u nas są zadzieczamy tylko i wyłącznie sobie, oraz firmom, dla któych jest to opłacalny interes.


Chyba żarcisz...

Wracając do tematu są już pierwsze dane z USA za grudzień, obie konsolki idą praktycznie łeb w łeb

PSP ok 1,12 mln
DS  ok 1,07 mln

Co ciekawe podobno stary poczciwy GBA (we wszystkich jego odmianach) sprzedał sie jeszcze lepiej  :lol:

CassSept

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-01-2005
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #895 dnia: Stycznia 14, 2006, 17:18:16 pm »
Simply Pwned.
MarioKartDS został racerem roku pobijając GT4, PGR3 i Ridge Racer :lol:

xelloss

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-12-2004
  • Wiadomości: 1 910
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #896 dnia: Stycznia 14, 2006, 17:19:45 pm »
Cytat: "CassSept"
MarioKartDS został racerem roku pobijając GT4, PGR3 i Ridge Racer :lol:

Wg...?

CassSept

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-01-2005
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #897 dnia: Stycznia 14, 2006, 19:14:10 pm »
Sorry że nie podałem wg. kogo.
Według IGN`u :shock:

Don_Pedro

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 16-07-2005
  • Wiadomości: 1 308
  • Reputacja: 1
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #898 dnia: Stycznia 14, 2006, 19:22:15 pm »
Wszystkich fanów PSP zapraszam na www.next-gen.pl właśnie pojawił się artykuł ze spisem gier tworzonych na przenośną konsolkę SONY!

McJohn

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2004
  • Wiadomości: 840
  • Reputacja: 1
  • Gdzie jest Dickinson?!
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #899 dnia: Stycznia 14, 2006, 21:45:14 pm »
Buehehehe, dziękuję nie skorzystam...Pray...OMG
War, war never changes. Waiting for Fallout 3.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #900 dnia: Stycznia 14, 2006, 22:34:20 pm »
Cytat: "Don_Pedro"
Wszystkich fanów PSP zapraszam na www.next-gen.pl właśnie pojawił się artykuł ze spisem gier tworzonych na przenośną konsolkę SONY!


coz za kosmopolityzm! :shock:

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #901 dnia: Stycznia 15, 2006, 12:09:52 pm »
Cytat: "Krzych Ayanami"
Cytuj
Tekken, Gran Turismo, Metropolis Street Racer, Final Fantasy, Mario.... Można wymieniać w nieskończoność...


Chyba się nie zrozumieliśmy bandi.
Ja doskonale wiem, jakie pozycje są ich produkcji. Ale nie zmienia to faktu, że japońskie gry, są u nas miłym miłym dodatkiem - i tylko dodatkiem do dostepnych na rynku gier. Nie odgrywają większej roli - no może z wyjątkiem Nintendo dla którego są one być albo nie być.

To nie dzięki japończykom mamy na czym grać i w co grać, tylko dzięki europejczykom i amerykanom.

Zresztą... Nie rozumiem jaki jest sens oglądania się jak się coś sprzedaje. Osobiście obchodzi mnie tylko czy mam w co pograć.

no a jak, nesa i snesa zrobili hiszpanie, a psx, ps2 rosjanie :D (etc.)

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

skunek

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 25-09-2005
  • Wiadomości: 141
  • Reputacja: 0
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #902 dnia: Sierpnia 10, 2006, 12:28:15 pm »
gram w gierki juz 15 lat(zaczolem od c-64:). Kiedys grafika dla mnie sie nie liczyla ale teraz niestety popadlem w ten szal przepychu graficznego-poprostu gra musi byc ladna zebym sie nia bardziej zainteresowal co mi sie zbytnio nie podoba ale coz takie sa realia nowczesnego swiata.Jeszcze 15 lat temu wzial bym bez wahania DS ale teraz(grafika number one:) biore PSP za oczywiscie ladna grafe jak na konsole przenosna i mozliwosci.DS jest tanszy przez co jest tez dobrym wyborem i ma fajne gry ale ta grafika(przynam ze na oczy niewidzialem DS-a...

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 825
  • Reputacja: 81
PSP czy NDS?
« Odpowiedź #903 dnia: Sierpnia 11, 2006, 10:43:38 am »
Również miałem taki dylemat parę miesięcy temu, co kupić. Kiedy jednak przyjrzałem się bliżej obu konsolom, zacząłem analizować gry, które już się ukazały na DS i PSP, ich wygląd i grupę docelową, to zadałem sobie pytanie. W co ja będę grał na DS? I w tym momencie dostałem olśnienia, że zainteresowany byłbym tylko...nowym Mario. O zgrozo pomyślałem. 6 stów za coś na czym grałbym w jedną grę. Nie dziękuję nie wchodzę w to. Dołożyłem parę stówek więcej i kupiłem rewelacyjne PSP z tytułami, które mnie interesują i fascynują i nie żałuję. Za to bardzo bym żałował, wydanych pieniędzy na DS'a, bo już pomijam grafikę a'la telefon komórkowy Nokia ileś tam z kolorowym wyświetlaczem za 1 zł od operatora, ale tam zwyczajnie nie miałbym w co grać. Na PSP mam taki komfort, że ostatnio wychodzi multum gier, przez wiele lat będzie jeszcze mnogość pozycji wychodzić i skoro teraz te gry wyglądają tak cudownie to co będzie za 2 czy też 3 lata? Do tej pory nie mogę zrozumieć co ludzie widzą w DS? Chyba że tak bardzo podobają im się gry pokroju Trauma Center bądź inne wykorzystujące stylusa. Ci na pewno kupią Wii i będą machać pilotem przed TV, z bananem i wypiekami na twarzach. Ja jestem może zbyt wygodny i zbyt konserwatywny, aby taka zabawa mnie nie pociąga, a być może jak w poście wyżej napisał skunek, po 20 latach grania, dużą wagę przywiązuję do grafiki, ponieważ jak za coś płacę ciężko zarobione pieniądze, to nie chcę mieć wrażenia - powrotu do przeszłości, do czasów graficznych Amigi.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: PSP czy NDS?
« Odpowiedź #904 dnia: Lutego 09, 2009, 13:51:05 pm »
Sprawa DS wygląda tak jak Wii. Konsola robi furorę , ale nie u nas. Ja bawiłem się znakomicie przy kilku grach na GBA, wiedziałem , iż DS przyniesie kontynuację kilka z tych gier , plus oczywiście nowe tytułu.
Kupiłem ją m.in. dla takich gier jak FFTA2, czy (przede wszystkim) serii Castlevania. Oczywiście posiadam w kolekcji inne tytuły, ale jest tego mniej niż na PSP.
Konsola Sony ujmuje w każdym aspekcie. Wygląda dużo lepiej - niczym ekskluzywny gadżet - , gra się nań wygodniej, mocą obliczeniową wręcz wchłania DSa. I co najistotniejsze, gry bardziej do mnie przemawiają.
Oczywiście jest gro osób psioczących, że PSP to takie przenośne PS2 i gry odtwórcze. Oczywiście każdy ma prawo do odmiennego zdania, ale co dziwne, sporo z tych osób dałoby się pokroić lata temu za Tekken/GTA na przenośnym sprzęcie w TAKIEJ jakości.

Równie dobrze mógłbym stwierdzić, że sporo gier na PSP to odgrzewane kotlety. Ale wiecie co? Ja rozpatruję to na zasadzie kuszenia (bardzo skutecznego) słynnymi tytułami.
Wiele lat temu przeszedłem takie FFT , czy Valkyrie Profile na PSX. Dzisiaj kolejny raz bym na dużej konsoli tego nie zrobił raczej (chyba , że byłby to remake na miarę tego z GC - mowa o RE).
Nad kupnem tych pozycji na PSP nie wahałem się nawet na moment. A kieszonkowy God of War? Poezja w każdym aspekcie.

Nie twierdze, że DS to licha konsola. Ma kilka znakomitych tytułów, ale jak dla mnie PSP ma ich więcej, robią większe wrażenie a sama konsola do mnie bardziej trafia. I by nie było, ma niejedną grę , która z powodzeniem ma naleciałości pozycji Nintendo - vide LocoRoco.

Na chwilę obecną nie sposób sobie jeśli ktoś nie ma nie kupić właśnie PSPka. Kosztuje śmieszne pieniądze - w pewnej sieci sklepów za model 3004 (czyli ten, najnowszy i zarazem najlepszy) zapłacicie 440zł.
A masa gier kosztuje tyle co obiad na mieście - Raczet i Klank , czy Tekken DR za 29zł , oto dwa przykłady.

mateo

  • Gość
Odp: PSP czy NDS?
« Odpowiedź #905 dnia: Lutego 09, 2009, 15:56:42 pm »
Imo największym plusem jest w tym przypadku odpalanie iso starszych gier z psxa. Normalnie każdą pozycję można sobie odświeżyć. Jakość jest więcej niż zadowalająca.

Marins

  • Gość
Odp: PSP czy NDS?
« Odpowiedź #906 dnia: Lutego 09, 2009, 19:29:42 pm »
Imo największym plusem jest w tym przypadku odpalanie iso starszych gier z psxa. Normalnie każdą pozycję można sobie odświeżyć. Jakość jest więcej niż zadowalająca.

Wpis !

theHuLk

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 06-11-2008
  • Wiadomości: 378
  • Reputacja: 0
  • PSN: Calrsberg
Odp: PSP czy NDS?
« Odpowiedź #907 dnia: Lutego 09, 2009, 22:45:06 pm »
Cytuj
Imo największym plusem jest w tym przypadku odpalanie iso starszych gier z psxa. Normalnie każdą pozycję można sobie odświeżyć. Jakość jest więcej niż zadowalająca.
Ja to ostatnio se odswiezylem Resident'a 1, 2 i 3  :cool:
+ dla psp
         

Bobi

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 0
  • PSN ID | Gamertag: Fifi1101
Odp: PSP czy NDS?
« Odpowiedź #908 dnia: Lutego 12, 2009, 18:00:47 pm »
Niestety, PSP jest od DSa lepsze we wszystkim poza tym czego od niej oczekuję: gier, funkcjonalności. Bo ileż można grać w tytuły sprzed roku czy dwóch?

hanza

  • Gość
Odp: PSP czy NDS?
« Odpowiedź #909 dnia: Lutego 12, 2009, 19:50:03 pm »
konsolka fajna tylko gier nie ma, na mp3 za duza, filmow i tak nikt na niej nie oglada, sprzedaje sie dobrze tylko w uk i chyba w Polsce sadzac po ilosci fanow tutaj.
sam kupilem w dzien premiery w uk, poszla do zyda po roku.
na DS wiecej gier i jak ktos chce uzywac jako mp3 takie jakies poreczniejsze

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: PSP czy NDS?
« Odpowiedź #910 dnia: Lutego 17, 2009, 13:24:21 pm »
To też zależy jak kto się na to zapatruje. Jak dla mnie na DS sprawdzają się najlepiej gry typu Castlevania/jakieś uniwersalne pozycje.
PSPek zachwyca w każdym aspekcie growym. Wiemy z jakim niedowierzaniem przyjęto takiego Tekken DR. Taki Burnout Dominator, również ma prawo się podobać.
A GoW? Poezja. Tego DS nie dostarczy. A na PSP jest sporo tytułów charakterystycznych dla Nintendo (ot LocoRoco) i ukazują się się również wspaniałe produkcje czarujące oprawą 2d - Jeanne d'Arc, czy Valkyrie Profile.

Oczywiście, nie twierdzę, że DS jest słaby, to znakomita konsola (dla miłośników Castlevani sprzęt obowiązkowy), jednak jest troszkę jak z Wii. Odskocznia od typowego grania.
Uniwersalna i przyjemna, ale nie tak rzeczowa.

mateo

  • Gość
Odp: PSP czy NDS?
« Odpowiedź #911 dnia: Lutego 17, 2009, 17:52:38 pm »
Jak najbardziej DS jest również dla hardcorowych graczy (jaka odskocznia?;)). Wymienię chociażby FFIII, FFIV, Castlevania..

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: PSP czy NDS?
« Odpowiedź #912 dnia: Lutego 17, 2009, 21:25:41 pm »
Oczywiście że DS. Miałem przez pewien czas obie konsolki. Na początku byłem oczarowany PSP, chciałem nawet DSa sprzedać, po pewnym czasie przyszła refleksja wynikająca głównie z tego, że po zaliczeniu wszystkich must-have'ow nie ma w co grac (chyba, że kogoś interesują tasiemce od EA i ostatnio same RPGi). DS w pełni zaspokaja moje handheldowe wymagania, głównie za sprawą wielu typowo nintendowskich produkcji, które idealnie włączają się w kanon najlepszych przenośnych tytułów.
Jak bym chciał zagrać w taki Midnight Club, oczywistym jest, że wybrałbym wersję z dużej konsoli. Takie tytuły moim zdaniem nie nadają się na handheldy.

norbas1908

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 20-01-2009
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: PSP czy NDS?
« Odpowiedź #913 dnia: Lutego 17, 2009, 21:40:36 pm »
Dla mnie tak drogi sprzet jak Psp I dS powinien miec troche funkcjonalnosci Wiec dla mnie zwycieza Psp Ale Musze przyznac ze jest masa produkcji dla których bym chciał Ds , ale jestem zadowolony z Psp Gram w starsze tytóły i jest świetnie, Daxter , tekken DR , Syphon Filter i masa innych starszy tytółów daje roadoche nawet i teraz . :D

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: PSP czy NDS?
« Odpowiedź #914 dnia: Marca 04, 2009, 17:31:01 pm »
PSP w chwili obecnej nie powinien być uważany za produkt specjalnie wysoki cenowo. Szczególnie przyrównując go do konkurencji. Jeszcze kilka tyg. temu widziałem w sieci MM go za cenę 440zł (model 3004). Teraz, można zestawy kupić  w cenie 640zł - PSPek 3004 + dwie gry (Tekken:DR z Agentem Klankiem, lub GoW z Buzzem).