Autor Wątek: Patapon 2  (Przeczytany 5974 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

_Maniek_

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 545
  • Reputacja: 0
Patapon 2
« dnia: Lipca 10, 2008, 22:38:16 pm »
Ok, więc to, że powstanie 2 część Pataponów powstanie było wiadomo już dawno, ale teraz mamy już skan.

Nie wiem, jak wiarygodny jest ten serwis - http://polygamia.pl/patapon-2-z-trybem-kooperacji - ale jeśli ta część z "plansz będzie dwa razy więcej" okaże się prawdą, to będzie masakra.

Bossowie miażdzą wykonaniem, tylko nie mam pojęcia kim jest ta postać w lewym dolnym rogu skanu...

A i jestem ciekawy, czy dodadzą jakieś nowe komendy. Sam jakoś nie moge sobie wyobrazić, co jeszcze można robić z pataponami :P

I ostatnie - mam nadzieję, że będą jakieś trudniejsze sekcje z naciskaniem klawiszy. W pierwszej części trudność sprawiał tylko kowal, reszta była banalna.

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Patapon 2
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 11, 2008, 01:54:12 am »
Gierkę z górą musiałem tez powtarzac pare razy, nie mogłem wejsc w rytm. Ale zdecydowanie najlepsza ona, uwielbiam sam pomysł góry-dzieciaka. Patapon jest genialny. Jak dwójką będzie 2x dluzsza to bedzie zabawy na jakies 20h, a do zdobycia wszystkiego z 50, massakra o_O No i latajace jednostki, pamietam ze były na screenach z jedynki jeszcze, ale dopiero teraz je wprowadzili.

Fabularnie bedzie ciekawie, w zakonczeniu jedynki widac przeciez jak
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

_Maniek_

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 545
  • Reputacja: 0
Odp: Patapon 2
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 11, 2008, 07:53:55 am »
Przydałoby się, gdyby jeszcze zmienili dekapony - do bossów kompletnie się nie nadają, a w misjach o wiele lepiej sprawdzają się kibapony.

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Patapon 2
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 11, 2008, 12:04:13 pm »
To mi sie nie podobało własnie, ze gra nie wymusiła na nas uzycia nowych jednostek chociaz raz. Dekaponów i koni nie użyłem ani razu, a potem szkoda mi było materiałów żeby ich zrobić od razu mocnych, wolałem pakować w trębaczy albo łuczników, powinno być tak, że po dostaniu nowej jednostki dostajemy ją na jedną misję i mozemy ją stestowac dobrze

_Maniek_

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 545
  • Reputacja: 0
Odp: Patapon 2
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 13, 2008, 16:31:46 pm »
Akurat Kibapony świetnie sprawdzały się w misjach. Nie budowałem ich od razu jako Barsala, czy Mogyoon. Te słabsze też robiły niezły zamęt u przeciwnika. Pamiętam, jak miałem problem z misją, w której trzeba uratować szamana wioski. Po 2-3 próbach użyłem Kibaponów zamiast Tateponów i misja pękła w ~1,5 minuty O.o

Jeszcze dam kilka pomysłów, które miło byłoby zobaczyć w grze :)

1. Możemy wybrać jednego Patapona i zrobić z niego bohatera (zdobywa expa, ma jakieś dodatkowe zdoloności, większy atak itp).
2. Wprowadzenie hanlarza, który targuje z nami drobniejszymi przedmiotami (te bardziej wartościowe przedmioty można zdobyć tylko od bossów).
3. Tego nie będzie na 100 %, ale pomarzyć zawsze można - po 10 dobrze zagranych komendach włącza się standartowy Fever, jednak gdy dalej wszystko dobrze nam wychodzi następuje stopniowe przyspieszenie tempa. Jednostki atakują szybciej, jednak trudno utrzymać tą gorączkę.


Screeny:








« Ostatnia zmiana: Lipca 15, 2008, 21:44:23 pm wysłana przez _Maniek_ »

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Patapon 2
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 16, 2008, 10:39:11 am »
Zajebiście klimatyczny screenshot.

_Maniek_

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 545
  • Reputacja: 0
Odp: Patapon 2
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 18, 2008, 21:56:48 pm »
Trailer, który jednak nic ciekawego nie przedstawia...  http://www.gametrailers.com/player/36559.html

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Patapon 2
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 10, 2009, 08:27:46 am »
Play the official Patapon 2 flash game
http://www.psu.com/Play-the-official-Patapon-2-flash-game-News--a006638-p0.php

Cytuj
Sony Computer Entertainment Europe revealed today that a rhythmic Patapon 2 minigame, Patapon 2: The Art of War, will be playable as an online flash game for one week only from March 9 to March 16. Completion of each of the game's levels will unlock a special items and images which can be used to create unique Patapon wallpapers.

Link do gry:
http://www.agame.com/game/Patapon-2.html

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: Patapon 2
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 19, 2009, 18:45:47 pm »
KREW BY TO ZALAŁA, DLACZEGO TA GRA JEST TAKA TRUDNAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA O___O

mateo

  • Gość
Odp: Patapon 2
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 19, 2009, 19:15:56 pm »
jedynka również do łatwych gier nie należy.

_Maniek_

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 545
  • Reputacja: 0
Odp: Patapon 2
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 19, 2009, 19:32:08 pm »
KREW BY TO ZALAŁA, DLACZEGO TA GRA JEST TAKA TRUDNAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA O___O

Ja miałem trudności z misją, gdzie walczymy z dekaponopodobnym przeciwnikiem i wielkim grzybem - męczyłem się 40 min (dosłownie) po czym pomyliłem się w komendach i hatapon zginął mi za jednym uderzeniem O.o Nawet nie chcę sobie wyobrażać, co się dzieję na hardzie  :lol:

Diuk

  • Gość
Odp: Patapon 2
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 19, 2009, 19:41:29 pm »
KREW BY TO ZALAŁA, DLACZEGO TA GRA JEST TAKA TRUDNAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA O___O

Po prostu nie masz wyczucia rytmu - może jesteś ŻYDEM ?

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: Patapon 2
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 19, 2009, 19:42:36 pm »
KREW BY TO ZALAŁA, DLACZEGO TA GRA JEST TAKA TRUDNAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA O___O

Po prostu nie masz wyczucia rytmu - może jesteś ŻYDEM ?

BOLESNE  :-x

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: Patapon 2
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 19, 2009, 19:51:48 pm »
KREW BY TO ZALAŁA, DLACZEGO TA GRA JEST TAKA TRUDNAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA O___O

Po prostu nie masz wyczucia rytmu - może jesteś ŻYDEM ?

:lol: :lol: :lol:

Nie no, raczej jak już dojdę do fever, to go nie tracę - rzecz w tym, że trzeba tu pakować postacie częściej niż w niejednym jRPG. Kurde, wkurza mnie takie coś, że nim podejdę do misji, to muszę milion razy wykonać poprzednie zadania, by mieć materiały na podlevelowanie pataponów (albo wyprodukowanie nowych) :?. Bo bez tego można zapomnieć o przejściu do kolejnych etapów.

Maniek - ja co prawda nie grałem długo, ale z tą cholerną armatką na kamieniu (po pokonaniu której dostaje się jakiś tam skarb) to dobrze ponad 20 minut się męczyłem :roll:

_Maniek_

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 545
  • Reputacja: 0
Odp: Patapon 2
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 19, 2009, 20:40:59 pm »
To się nie załamuj, ale ta armatka w porównaniu z misjami w połowie gry jest bardzo prosta. Właściwie to nie wiem, czy jest jakiś lepszy sposób na przechodzenie trudnych misji, niż ustawienie bohatera na tatepona i klepanie Chaka Chaka cały czas. Nie jest to jednak takie proste, bo większość sekwencji trzeba zaliczyć na perfecta...

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Patapon 2
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 14, 2009, 09:11:09 am »
Patapon 2 may not be available on UMD
http://www.psu.com/Patapon-2-may-not-be-available-on-UMD-News--a006930-p0.php

Cytuj
According to an inside source speaking with ArsTechnica, Sony plans on releasing Patapon 2 as a download-only title with purchase vouchers being sold at retail locations. This source -- which has been a solid foundation of inside info in the past -- also notes that Patapon should retail for $15 on the PlayStation Store while its physical counterpart will ring in at $20 a pop. While it's odd to see two different prices for the same means of operation, it does give way to the next PlayStation Portable, which may discard UMD entirely.

: Kwiecień 13, 2009, 22:30:18 pm
Potwierdzone: Patapon 2 nie wyjdzie na UMD:
http://www.psu.com/%5BUPDATE%5D-Patapon-2-will-not-be-available-on-UMD-News--a006930-p0.php

Cytuj
This rumor has been confirmed by Patrick Seybold, Senior Director of Corporate Communications at SCEA.
"We're considering a digital only format for the Patapon 2 release as a one time test case as we continue to explore consumer preferences for digital content," reads Seybold's statement. "The downloadable game will be available on May 5th at both retail and via the PlayStation Store. We remain focused on providing superior games and entertainment experiences in both the UMD and digital formats and are working closely with our partners to deliver the best PSP line up in our history."

_Maniek_

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 545
  • Reputacja: 0
Odp: Patapon 2
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 13, 2009, 20:07:05 pm »
Loot z Ciokinna:



Tree-pony i Penguin-pony rządzą  8)
Ciekawe, czy można tak zapełnić cały obraz gry...