Autor Wątek: IP karty sieciowej w konsoli?  (Przeczytany 11486 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Balbiś

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 14-11-2003
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
IP karty sieciowej w konsoli?
« dnia: Grudnia 29, 2003, 23:21:49 pm »
Taką mam zawiłość. W najbliższej przyszłości podłączam w końcu swoją konsolkę do netu (pogram sobie wkońcu online) . Mam pytanie teoretyczne zanim to zrobię. Mam łącze na Asterze, przy instalacji, panowie z obsługi dali mi do wyboru ip osobiste bądź jakieś „ogólne”. Tłumacząc że dzięki temu pierwszemu będę mógł grać w gry przez net, a natomiast drugie zapewni mi większe bezpieczeństwo. Bez namysłu wybrałem pierwsze, osobiste ip. Teraz łacząc się z netem , robiąc co kolwiek w nim robię to ze swoim ip. Teraz mam takie pytanie. Każda karta sieciowa w konsoli ma własne ip, prawda? Jeżeli tak to czy przy łączeniu się przez konsole do netu Aster nie uzna tego że ktoś inny się podłączył pod moje konto , widząc że z mojej chaty łaczy się inne ip niż mi przyznali przy instalacji? Taki przypadek byłby gdybym podłączał konsole bezpośrednio do pecetowego modemu zewnętrznego od Astera. Natomiast jeżeli łącze się w sposób a’la Xbox Connect bądź Warp Pipe , to wtedy PC łączy się z serwerem a nie konsola. W takim przypadku Aster chyba nie ma jak się do mnie przyczepić? Ale czy będą problemy gdy to konsola swoją karta sieciową będzie się łączyła z serwerami?

Palli

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 26-10-2003
  • Wiadomości: 680
  • Reputacja: 0
IP karty sieciowej w konsoli?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 29, 2003, 23:30:05 pm »
Hmmm...

Co prawda nie znam sie na konsolowych netach, ale mysle, ze zasady beda panowaly te same co tutaj... Z tego co mowisz, to masz staly IP zewnetrzny (osobisty?). Nie ma tak, ze kazda karta ma swoj IP ustalany z gory przez producenta czy cos - jest przyznawany danemu uzytkownikowi niezaleznie od karty jaka posiadasz, tak wiec czy bedziesz laczyl sie przez komputer z karta sieciowa Intela czy przez karte sieciowa jakiegos 3Coma w konsoli nie zmieni to Twojego IP (chyba, ze sam sie bezdiesz o to staral...)

Zaznaczam, ze jest to tylko i wylacznie rozumowanie wg komputerow - zawsze jest jakis procent prawdopodobienstwa, ze jednak bedzie cos inaczej :D

"Palli is indeed a highly mathematical language, surpassing even Hebrew and Sanskrit in this aspect."

TomisH

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 12-12-2003
  • Wiadomości: 194
  • Reputacja: 0
IP karty sieciowej w konsoli?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 30, 2003, 16:52:25 pm »
Troszkę macie namieszane, ale po kolei -

Aster - kablówka, rozumiem, ze przy 'zakładaniu' Internetu musiałeś podać w umowie coś takiego jak 'Adres Karty Sieciowej' czyli nic innego jak tzw. adres MAC, przypisany na stałe do danej sieciówki. Stąd to właśnie W kablówce wiedzą, kto jest podłączony do netu. Jeśli MAC się zmieni [czyli podłączysz np. konsolę] net najprawdopodobniej nie będzie działał.

Co innego jeśli w umowie nie musiałeś podać adresu MAC karty sieciowej. Tutaj masz dowolność...

Nie mylcie IP z czym innym - Jeśli masz 'własne' IP - good for you! Możesz zakładać serwer dla gier itp., jesteś bardziej 'widoczny' w sieci. Ale IP to tylko 'cyferki' dostępu, które można [i trzeba] wpisać! Ustawiasz np. Xboxa na to samo IP i tyle. IP co najwyżej może być przypisane do modemu [czyli działa tylko z tym IP jaki ty masz przydzielony, zeby ktoś kto np. ma już modem nie mógł się 'podczepić' - ma modem, ale nie przydzelili mu IP 'z puli' do niego]. Hmmm - zrozumiałe, czy nie bardzo? :roll:
Gamikaze.pl
KARNIAK Forever

Balbiś

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 14-11-2003
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
IP karty sieciowej w konsoli?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 30, 2003, 18:35:58 pm »
Dzieki za odzew. Czyli z tego co rozumiem, jeżeli mam własnie "osobiste" IP, to jeżeli podłacze konsolę (z zainstalowaną kartą sieciową) do zewnetrznego modemu Astera. To mi się nie połaczy?

TomisH

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 12-12-2003
  • Wiadomości: 194
  • Reputacja: 0
IP karty sieciowej w konsoli?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 30, 2003, 19:37:46 pm »
Eh...  :(

Dobra. Rozróżnijmy czym jest IP 'własne' od 'niewłasnego' ;)

- IP własne - zewnętrzne - twój komp ma swój własny, niepowtarzalny numer IP - tak jak numer mieszkania - łatwiej cię znaleźć, a listonosz donosi 'paczki' pod same drzwi ;) Masz własne drzwi wejściowe / wyjściowe.

- IP niewłasne - wewnętrzne - twój komp ma numer IP przyznany z puli wewnętrznej sieci - to tak jak numer mieszkania ale za numerem domu. Dom ma jeden numer, ale kilkanaście mieszkań. Listonosz doniesie 'paczkę' pod drzwi domu, gospodarz domu ją odbierze, doręczy Tobie do mieszkania lub nie, moze podzieli - kto to wie? :twisted:
Ale drzwi wyjściowe są jedne! Wspólne!

Ale najważniejszy w tym wszystkim jest numer MAC sieciówki [nie numer IP!] - jęsli podawałeś coś takiego przy okazji spisywania umowy [przejrzyj papiery] to qpa! Jeśli nie - podłączysz modem i będzie ok! :D
Gamikaze.pl
KARNIAK Forever

Palli

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 26-10-2003
  • Wiadomości: 680
  • Reputacja: 0
IP karty sieciowej w konsoli?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 30, 2003, 20:40:18 pm »
Zawsze moze podac drugiego MACa i dzielic lacze, ale to juz zalezy od kosztow :) U mnie w kablowce to kosztuje bodajze 3 zl za miecha, a wiec nie tak wiele...

Ogolnie Balbis, jak Ci sie to uda to daj znac :)

"Palli is indeed a highly mathematical language, surpassing even Hebrew and Sanskrit in this aspect."