Autor Wątek: Co was ostatnio zażenowało?  (Przeczytany 674539 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #1560 dnia: Lutego 15, 2012, 13:14:01 pm »
to, że ktoś nie wie, nie oznacza, że od razu musi kłamać.
« Ostatnia zmiana: Lutego 15, 2012, 13:22:50 pm wysłana przez s00s »

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #1561 dnia: Lutego 15, 2012, 13:16:31 pm »
Każdy kłamie a pytanie o 3 ligę hokeje (dobrze, że nie spytał o hokej na trawie) mnie bardziej żenuje niż odpowiedź.
Yeahh, me and hate that's an odd couple

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #1562 dnia: Lutego 15, 2012, 13:29:12 pm »
Ona na prawdę nie potrafi odpowiadać? Jak się czegoś nie wie, podaje się odpowiedź w stylu: "nie posiadam takiej informacji, sprawdzę i podam Panu niezwłocznie kompetentną odpowiedź" lub inny wymijający bełkot. Próbuje udawać przebojową i wszystko wiedzącą kobietę, lecz bez wiedzy w materii za którą odpowiada, robi to z opłakanym skutkiem. Powinna mieć gorące łącze w uchu z doradcą za drzwiami :lol:

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #1563 dnia: Lutego 15, 2012, 13:37:13 pm »
to, że ktoś nie wie, nie oznacza, że od razu musi kłamać.

Z jej wypowiedzi wynika zarówno jedno jak i drugie. Kert dobrze napisał, Much nie umie wybrnać z niewygodnych pytań.

Jacek84

  • Gość
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #1564 dnia: Lutego 15, 2012, 13:40:19 pm »
Każda drużyna=lodowisko
Że co? Niby dlaczego drużyna z niższej ligi nie mogłaby grać na obiekcie drużyny z ligi wyżej?

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #1565 dnia: Lutego 15, 2012, 13:44:04 pm »
a treningowe?

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #1566 dnia: Lutego 15, 2012, 13:46:06 pm »
Każda drużyna=lodowisko
Że co? Niby dlaczego drużyna z niższej ligi nie mogłaby grać na obiekcie drużyny z ligi wyżej?
Bo zazwyczaj drużyny usytuowane są w różnych ośrodkach miejskich czy wiejskich i raczej niemożliwe żeby tworzyły drużynę nie mając obiektu gdzie trenowaliby zawodników.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #1567 dnia: Lutego 15, 2012, 14:27:54 pm »

el becetol

  • Gość
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #1568 dnia: Lutego 15, 2012, 14:29:21 pm »
Żenuje mnie trochę jak POwskie lemingi bronią swoich idoli przy każdej wpadce. Devilkowi to chyba sam Music pomysły na odwrócenie kota ogonem podsyła.

Każdy kłamie a pytanie o 3 ligę hokeje (dobrze, że nie spytał o hokej na trawie) mnie bardziej żenuje niż odpowiedź.

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #1569 dnia: Lutego 15, 2012, 14:31:56 pm »
Reasumując, pani Mucha nie ma bladego pojęcia o czymkolwiek, nie potrafi kłamać i ma problem z logicznym myśleniem.

svonston

  • Gość
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #1570 dnia: Lutego 15, 2012, 14:35:52 pm »
Krwa, minister klamie, a jakis lemming:
Każdy kłamie

MA
SA
KRA


kumpel mi podesłał:
Cytuj
RMF FM redaktor pyta minister sportu, czy robią coś by np. pomóc III lidze hokejowej. Joanna Mucha mówi oczywiście, że tak. Redaktor dodaje, że w Polsce nie ma III ligi hokejowej...
Co odpowiedziala Mucha?

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #1571 dnia: Lutego 15, 2012, 14:46:04 pm »
Co odpowiedziala Mucha?
Tego już nie wiem.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #1572 dnia: Lutego 15, 2012, 14:49:20 pm »
http://www.wprzerwie.pl/Wpis,Sport,532360,1,Joanna-mucha-wpadka---kontrwywiad-rmf-fm.html
Cytuj
Podczas wywiadu w RMF FM, prowadzący "Kontrwywiad" Konrad Piasecki prowokacyjnie zapytał Panią minister, czy jest w stanie dotrzeć do problemów trzecioligowego hokeja na lodzie.

Odpowiedź Joanny Muchy była następująca: "Proszę mi wierzyć, że te problemy już są opracowywane w resorcie, chociaż one są gdzieś tam na nie wiem, 35. miejscu albo 98."

Tutaj cały wywiad:
http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/wywiady/kontrwywiad/news-joanna-mucha-o-sporcie-wiem-juz-bardzo-duzo-krytyka,nId,434302

Cytuj
Za trzecioligowy hokej to niech się pani nie bierze, bo tej ligi nie ma. Tak przykładowo mówię…

Ale ja generalnie o hokeju mówię, bo nawet wczoraj rozmawiałam o szkoleniach w hokeju, które leżą i które nie istnieją. Ale w tej chwili priorytetem jest Euro i przygotowanie się do Euro.
« Ostatnia zmiana: Lutego 15, 2012, 14:51:42 pm wysłana przez Ryo »

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #1573 dnia: Lutego 15, 2012, 14:51:01 pm »
http://www.wprzerwie.pl/Wpis,Sport,532360,1,Joanna-mucha-wpadka---kontrwywiad-rmf-fm.html
Cytuj
Podczas wywiadu w RMF FM, prowadzący "Kontrwywiad" Konrad Piasecki prowokacyjnie zapytał Panią minister, czy jest w stanie dotrzeć do problemów trzecioligowego hokeja na lodzie.

Odpowiedź Joanny Muchy była następująca: "Proszę mi wierzyć, że te problemy już są opracowywane w resorcie, chociaż one są gdzieś tam na nie wiem, 35. miejscu albo 98."

Tutaj cały wywiad:
http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/wywiady/kontrwywiad/news-joanna-mucha-o-sporcie-wiem-juz-bardzo-duzo-krytyka,nId,434302

Wy sie smiejcie, moze wlasnie w resorcie pracuja nad powolaniem 3ciej ligi hokejowej :D  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

svonston

  • Gość
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #1574 dnia: Lutego 15, 2012, 14:57:21 pm »
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Sad-uchylil-areszt-dla-Katarzyny-W,wid,14254870,wiadomosc.html?ticaid=1decf

Cytuj
Nie ma podstaw, by uznać, że Katarzyna W. będzie próbowała mataczyć

I mowia to o osobie, ktora przez 10 dni klamala w telewizji i blagala o zwrot swojego porwanego dziecka. Fajnie.

Ma_niek

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2008
  • Wiadomości: 1 168
  • Reputacja: 14
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #1575 dnia: Lutego 15, 2012, 15:05:22 pm »

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #1576 dnia: Lutego 15, 2012, 15:25:54 pm »

Ma_niek

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2008
  • Wiadomości: 1 168
  • Reputacja: 14
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #1577 dnia: Lutego 15, 2012, 15:44:40 pm »
Nie widzialem ale wkurza ze mamy za nich placic. Niech sobie pozyja za Polska pensje.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80

Ogur

  • Gość
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #1579 dnia: Lutego 16, 2012, 19:26:21 pm »


ಠ_ಠ

lupinator

  • Gość
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #1580 dnia: Lutego 16, 2012, 19:28:55 pm »
Toć zabawne to jest jak chuj  :lol: :lol: :lol: :lol:

svonston

  • Gość
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #1581 dnia: Lutego 16, 2012, 19:33:05 pm »
Toć zabawne to jest jak chuj  :lol: :lol: :lol: :lol:

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #1582 dnia: Lutego 16, 2012, 22:06:42 pm »
Wszystkie nerdy teraz zostaną veganami.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #1583 dnia: Lutego 17, 2012, 11:13:23 am »

svonston

  • Gość
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #1584 dnia: Lutego 17, 2012, 11:21:36 am »
Winny jest ten, kto podpisal sie pod tak skonstruowana umowa.

maly_pinki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-06-2008
  • Wiadomości: 4 089
  • Reputacja: 44
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #1585 dnia: Lutego 17, 2012, 15:50:20 pm »
Rozmowa z ludźmi "wykształconymi", mają matury poszli na studia a nie wiedzą co to pit.
Dostaje esa, że jest pit do odebrania od znajomego z wspólnej roboty. On zaczyna pytać czy coś musi im płacić, ja że nie. Drugie pytanie "to po co to", ja że odzyska kasę z podatku (18%). Odpowiedź "aaa, czyli mam jechać po kasę".
Tu już dostatecznie się zażenowałem i wytłumaczyłem łopatologicznie co i jak, że oni dają tylko papier a on wypełnia drugi papier potem kasa przyjdzie pocztą.

Sorry, ja niby jestem ten głupszy bez matury, a jak co to czego to ja im tłumacze "życiowe" sprawy.
« Ostatnia zmiana: Lutego 17, 2012, 15:53:44 pm wysłana przez maly_pinki »
Wszystko od nowa, od początku...

svonston

  • Gość
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #1586 dnia: Lutego 17, 2012, 16:05:37 pm »
Bo wyksztalcenie to zaden wyznacznik. ;- )

maly_pinki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-06-2008
  • Wiadomości: 4 089
  • Reputacja: 44
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #1587 dnia: Lutego 17, 2012, 16:16:17 pm »
Najlepsze tłumaczenie "co mnie to, mi to niepotrzebne", "nie interesuję się takimi rzeczami". Jak to są zwykłe codzienne sprawy, w tv co roku o tym trąbią.
Najgorzej wkurzają ludzie wykształceni z dobrymi ocenami bo coś wykuli a tak naprawdę gówno wiedzą co i jak, tylko tyle co w podręczniku przeczytali, a zaradności życiowej ZERO.
« Ostatnia zmiana: Lutego 17, 2012, 16:18:38 pm wysłana przez maly_pinki »
Wszystko od nowa, od początku...

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #1588 dnia: Lutego 17, 2012, 16:28:41 pm »
Najlepsze tłumaczenie "co mnie to, mi to niepotrzebne", "nie interesuję się takimi rzeczami". Jak to są zwykłe codzienne sprawy, w tv co roku o tym trąbią.
Najgorzej wkurzają ludzie wykształceni z dobrymi ocenami bo coś wykuli a tak naprawdę gówno wiedzą co i jak, tylko tyle co w podręczniku przeczytali, a zaradności życiowej ZERO.
Otóż to. Jeszcze w gimnazjum mi się na ten temat tzw. lampka zapaliła  :cool:

Rozmowa z ludźmi "wykształconymi", mają matury poszli na studia a nie wiedzą co to pit.
Dostaje esa, że jest pit do odebrania od znajomego z wspólnej roboty. On zaczyna pytać czy coś musi im płacić, ja że nie. Drugie pytanie "to po co to", ja że odzyska kasę z podatku (18%). Odpowiedź "aaa, czyli mam jechać po kasę".
Tu już dostatecznie się zażenowałem i wytłumaczyłem łopatologicznie co i jak, że oni dają tylko papier a on wypełnia drugi papier potem kasa przyjdzie pocztą.

Sorry, ja niby jestem ten głupszy bez matury, a jak co to czego to ja im tłumacze "życiowe" sprawy.
To jest nic. Wiesz jakiego ja szoku dostaję jak ja który olał matematykę końcem liceum niemiłosiernie oraz miałem z niej warunek na drugim roku, a kiedy przychodzi do prostych obliczeń, przychodzi ścisłowiec i "czekaj, czekaj już ci powiem ile to będzie...", a ja "xxx". Dobre to są momenty  :D

Bo wyksztalcenie to zaden wyznacznik. ;- )
Szkoda, że 80% ludzi nie jest tego świadoma. Ale może to i dobrze  :angel:

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #1589 dnia: Lutego 17, 2012, 16:36:34 pm »
Rozmowa z ludźmi "wykształconymi", mają matury poszli na studia a nie wiedzą co to pit.
Dostaje esa, że jest pit do odebrania od znajomego z wspólnej roboty. On zaczyna pytać czy coś musi im płacić, ja że nie. Drugie pytanie "to po co to", ja że odzyska kasę z podatku (18%). Odpowiedź "aaa, czyli mam jechać po kasę".
Tu już dostatecznie się zażenowałem i wytłumaczyłem łopatologicznie co i jak, że oni dają tylko papier a on wypełnia drugi papier potem kasa przyjdzie pocztą.

Sorry, ja niby jestem ten głupszy bez matury, a jak co to czego to ja im tłumacze "życiowe" sprawy.
IMO pier**lisz trochę. Nie każdy człowiek musi się znać na tych sprawach.

Ja np. mam księgowych i oni się tym zajmują. Nigdy wcześniej nigdzie nie pracowałem poza moimi firmami, które założyłem. Po to są księgowi bym sam się tym nie zajmował. Oczywiście, jakies podstawy trzeba znać, ale np. podatek dochodowy jak jest wyliczany dopiero ostatnio mi księgowa dokładnie wytłumaczyła. To jak odliczają koszty, zus-y itp. to już nawet nie chce sobie tym zaprzątać głowy.

Wiele jest ludzi co nigdzie nie pracowało, co ma księgowych, co pracowali na umowe o pracę i się nie orientują w "zwrotach podatku", PIT-ach itp. Nic w tym dziwnego.



Inna sprawa, ze takich rzeczy powinno się uczyć w szkole. Jak działają podatki, jak założyć firmę, jak to jest z rozliczaniem, gdzie z jakimi sprawami do jakiego urzędu się udać. Teraz jest tak, że człowiek kończy szkołę/studia chce założyć firmę/ podjąć pracę to nie ma bladego pojęcia co, gdzie i jak. Samemu trzeba się dowiadywać, uczyć itd.


BTW od kiedy znajomość prawa, księgowości, spraw podatkowych itp. jest wyznacznikiem dojrzałości i inteligencji?

maly_pinki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-06-2008
  • Wiadomości: 4 089
  • Reputacja: 44
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #1590 dnia: Lutego 17, 2012, 16:57:32 pm »
Teraz Piter trochę Ty pier**lisz, co roku trąbią w tv, że dodają płytę cd z program do rozliczenia podatku. Co roku pewnie też rodzice o tym gadają. Imo to są te informacje z życia codziennego.
Druga spawa, że to jest jeden z wielu przykładów, pamiętasz jak na forum wspominałem o wyborach? Głosowanie na PO bo mówią w tv, że PIS jest złe a palikoto zalegalizuje maryche. Jeden się dziwił, że w ogóle wybory są w 2011r mimo, że codziennie gadali o tym wszędzie gdzie się da. I masz racje takich rzeczy powinno się uczyć w szkole, ale druga sprawa to co w szkole to nie w życiu.
Jak pisałem wyżej, wykuje taki podręcznik a wiadomości z życia codziennego zero, to samo właśnie z zaradnością. Jak ja czegoś nie wiem to szukam o tym informacji, jak moi znajomi czegoś nie wiedzą wyręczają się kimś innym, często też do mnie tacy piszą.
« Ostatnia zmiana: Lutego 17, 2012, 17:00:53 pm wysłana przez maly_pinki »
Wszystko od nowa, od początku...

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #1591 dnia: Lutego 17, 2012, 18:12:26 pm »
Jak pisałem wyżej, wykuje taki podręcznik a wiadomości z życia codziennego zero, to samo właśnie z zaradnością.
To racja. Sam znam wiele takich przypadków. Najczęściej córeczka bogatych rodziców. Niby wykształcone, po dobrych uczelniach ale zero wiedzy życiowej i ogólnie pojęcia o dorosłości.

Jeden się dziwił, że w ogóle wybory są w 2011r mimo, że codziennie gadali o tym wszędzie gdzie się da.
Nie chce bronić tej osoby, ale jest wiele ludzi (w tym i ja) co nie ogląda telewizji, ani nie słucha radia. Nie wiedzieć o wyborach to już inna kwestia, ale jeżeli ktoś się w ogóle nie interesuje polityką, nigdy nie głosuje to i ta wiadomość może go ziębić.

maly_pinki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-06-2008
  • Wiadomości: 4 089
  • Reputacja: 44
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #1592 dnia: Lutego 17, 2012, 19:50:51 pm »
Osoba o której napisałem (ten od wyborów) to interesuje się tylko gierkami, chodzi teraz na studia (psychologia) a wszystko pod nos podtyka mu mama. Jego większość wiedzy to ta tylko z podręczników, w reszcie wysługują go inni.
W sumie zauważyłem ostatnio trend udawania debila, za niego każdy coś zrobi. Nie mówię, że jestem alfą i omegą ale generalnie staram radzić sobie sam.
Śmieszy mnie też temat dysortografii i dysgrafii, ludzie z lenistwa tłumaczą się tym papierkiem i dlatego mogą robić błędy. Też mam/miałem takie papiery i nigdy na myśl mi nie przyszło żeby takim sposobem usprawiedliwiać swoje lenistwo do nauki. Wystarczy czytać książki i człowiek zapamiętuje jak się pisze dany wyraz, interpunkcji też można się nauczyć.
Wszystko od nowa, od początku...

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #1593 dnia: Lutego 17, 2012, 21:57:42 pm »
Wtrącę nieco z innej beczki bo tak po oglądnięciu Mrocznego Rycerza mi się przypomniało.
Gadałem z 2 miesiące temu z kolesiem, gdzieś 24 lata o zrobieniu klipu do jego piosenki. Okazało się, że studiuje fotografie i mają tam coś związanego z filmem plus interesuje się filmami. Na moje wspomnienie jakim Mroczny Rycerz jest arcydziełem koleś popatrzył na mnie jak na idiotę. Wyłapałem to i zacząłem mówić jakie odniesienia do życia współczesnego można odnieść. Do moralności, do wariactwa itp. I pytam się czy nic w tym filmie nie zauważył. Powiedział, że potraktował to jak zwykły filmik akcji i w ogóle nic ambitnego tam nie zobaczył. Jeszcze bym to przełknął, ale jego wzrok i zmieszanie wskazywało jakby miał przed sobą idiotę i małolata podniecającego się jakimiś transformersami...

Jacek84

  • Gość
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #1594 dnia: Lutego 17, 2012, 22:11:49 pm »
Transformersy to liga niżej, co nie zmienia faktu, że gość ma rację. Warsztatowo (zdjęcia, montaż etc.) Mroczny Rycerz to górna półka kinematografii, ale te odniesienia o których mówisz to same banały (kwestie "moralne" to nawet w Transformers są podejmowane). Ten film jest rozpatrywany czasem w tych kategoriach tylko dlatego, że nakręcił go Nolan. Żeby nie było, że się dopierdalam do Ciebie, znajdź kogoś na forumku kto się z Tobą zgadza i z nim mogę ewentualnie dyskutować (chociaż nie widzę pola do dyskusji niestety :( ).
« Ostatnia zmiana: Lutego 17, 2012, 22:13:56 pm wysłana przez tarniak »

Jacek84

  • Gość
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #1595 dnia: Lutego 17, 2012, 22:17:36 pm »
Śmieszy mnie też temat dysortografii i dysgrafii, ludzie z lenistwa tłumaczą się tym papierkiem i dlatego mogą robić błędy. Też mam/miałem takie papiery i nigdy na myśl mi nie przyszło żeby takim sposobem usprawiedliwiać swoje lenistwo do nauki. Wystarczy czytać książki i człowiek zapamiętuje jak się pisze dany wyraz, interpunkcji też można się nauczyć.
Jeśli się "oduczyłeś" dysgrafii znaczy, że nigdy jej nie miałeś. Czytałeś coś kiedyś na ten temat? Jakieś badania psycholingwistyczne? Nie? No to może zostań przy tym:

Cytuj
Nie mówię, że jestem alfą i omegą

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 265
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #1596 dnia: Lutego 17, 2012, 22:21:11 pm »
W kwestii batmana, zgadzam się z tym co napisał tarniak.

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #1597 dnia: Lutego 17, 2012, 22:27:08 pm »
Transformersy to liga niżej, co nie zmienia faktu, że gość ma rację. Warsztatowo (zdjęcia, montaż etc.) Mroczny Rycerz to górna półka kinematografii, ale te odniesienia o których mówisz to same banały (kwestie "moralne" to nawet w Transformers są podejmowane). Ten film jest rozpatrywany czasem w tych kategoriach tylko dlatego, że nakręcił go Nolan. Żeby nie było, że się dopierdalam do Ciebie, znajdź kogoś na forumku kto się z Tobą zgadza i z nim mogę ewentualnie dyskutować (chociaż nie widzę pola do dyskusji niestety :( ).
Miałem dziwne przeczucie, że akurat ty odpiszesz.
Ale przynajmniej napisałeś normalnie.
A co do filmu to ja osobiście stawiam go bardzo wysoko pod względem fabuły i wszelakich wątków. Niby Nolan, tak - ale kto w połowie filmu myśli o reżyserze, kiedy <tu wstaw jakiś wątek z filmu>. Poza tym nie tylko ja tak myślę. Masa osób na całym świecie (wszelakie fora, komentarze na YT, grupach na fb itp.), to jest ogromna ilość osób. Plus ponad miliardowa oglądalność i topowe recenzje.
Gdyby kwestii moralnych w transformersach nie było to byłby to słabszy film. Wiadomo, że to się ceni.
Cytuj
ale te odniesienia o których mówisz to same banały
Hmm może i banały ale to są kwestie wciąż obecne i dziejące się nawet koło nas. "Dlaczego mam mieć gorzej niż on? Zabiję/pobiję go." Poza tym wymień konkretnie banał jaki masz na myśli.

Odnoszę dziwne wrażenie, że w wielu jest ten syndrom "starszych Batmanów" bo już za autopsji znam sytuację, gdzie pytam się czy oglądali Mrocznego albo Początek to słyszę "nie, bo coś tam, bajka" i skrzywiona twarz na myśl o starszych Nietoperzach.
« Ostatnia zmiana: Lutego 17, 2012, 22:31:59 pm wysłana przez szmajdzik »

Jacek84

  • Gość
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #1598 dnia: Lutego 17, 2012, 22:29:32 pm »
Cytuj
Miałem dziwne przeczucie, że akurat ty odpiszesz.

W kwestii batmana, zgadzam się z tym co napisał tarniak.

----

Teraz pytanie czy ogólno pojęty "critical acclaim" odnosi się do tego o czym piszesz. Pierwsza recka Batmana jaką przeczytałem, była w Rolling Stone i owszem, były zachwyty, ale nie nad poruszaną problematyką, a wykonaniem. Ujęcia przywodzące na myśl Ojca Chrzestnego II (pozdro Tony Soprano joł), sceny w mieście utrzmane w klimacie Gorączki itd. I to właśnie nad wykonaniem wszyscy fapowali. A dokładniej, peany dotyczyły perfekcyjnego przekazania "Batmanowej mitologii", z całym jej mrokiem i brudem bez Burtonowskiego lukrowania. I tego dotyczyły wszystkie pochwalne recenzje w mediach. Przyznam, że pierdoli mnie co piszą na jutubie jakieś randomy, bo to w 99% przypadków po prostu uwłacza mojej godności.
« Ostatnia zmiana: Lutego 17, 2012, 22:38:54 pm wysłana przez tarniak »

el becetol

  • Gość
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #1599 dnia: Lutego 17, 2012, 22:29:46 pm »
W kwestii batmana, zgadzam się z tym co napisał tarniak.