Autor Wątek: Emigracja czyli wielka ucieczka z Polski  (Przeczytany 18899 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Emigracja czyli wielka ucieczka z Polski
« Odpowiedź #40 dnia: Stycznia 14, 2013, 19:34:11 pm »
A gdzie nas teraz lubią jak wszędzie się wpierdalamy? :troll:

Palpantine

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2006
  • Wiadomości: 834
  • Reputacja: 11
Odp: Emigracja czyli wielka ucieczka z Polski
« Odpowiedź #41 dnia: Stycznia 14, 2013, 19:37:54 pm »
Ja napisałem wcześniej - do ojczyzny Lema.

Tez mi sie to kreci po glowie. Mysle jeszcze o holandii bo duzo polaczkow tam jeździ i mowia ze fajnie.
A Holandia to nie ma teraz kosy z Polakami? Czytałem/słuchałem, że nie bardzo nas tam lubią.

Nie lubią. Po części im się nie dziwię, bo dużo Polaków robi tam zwykły gnój jak w domowym wypizdowie gdzieś pod Ukrainą albo w Wielkopolsce. Ale z drugiej strony jak zwykle trzeba się na kimś wyżyć - były marokańce, są Polacy.
Atari created it, Nintendo pioneerd it, Sony popularized it, Microsoft bought it...

Jacek84

  • Gość
Odp: Emigracja czyli wielka ucieczka z Polski
« Odpowiedź #42 dnia: Stycznia 14, 2013, 21:46:25 pm »
Z tymi filologiami to chyba nie jest tak źle, tylko trzeba trafić na w miarę rzadką jak niderlandystyka właśnie.

po sinologi wydaję mi się że jest git ew japonistyka.

Po sinologii też słyszałem, że gicio, po japonistyce chyba gorzej.
Sinologia jest już tak egzotyczna, że to prawie nie filologia.

kamiiru

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-05-2006
  • Wiadomości: 2 791
  • Reputacja: 7
  • PSN ID: kamiiru
Odp: Emigracja czyli wielka ucieczka z Polski
« Odpowiedź #43 dnia: Stycznia 14, 2013, 21:57:33 pm »
Co do zagranicznego hejtu to w większości jest on zupełnie zasłużony. Można sie zdenerwowac gdy ktos jedzie do kraju nie znając jezyka. Dużo się słyszy tez o niecheci do imigrantów z polski. (w sensie ze jestes alienowany) Moje zdanie jest takie: Jeśli rzeczywiście nie umiesz zaistnieć to zostaniesz przyćmiony i zmieszany z błotem, ale nie oszukując się, to dokładnie taką samą sytuacje mamy w kraju. Na pierwszym roku u mnie była dziewczyna z ukrainy i była bardzo cicha i nieśmiała, oczywiście wszyscy z góry ją ocenili i koniec tematu, więc kazdy mowił o niej "ta ukrainka" jakby mówił o jakimś podczłowieku nie wartym uwagi. Brutalne i płytkie ale prawdziwe. Gdy trafi się na lepszych ludzi, i gdy ma sie łeb na karku to zawsze jakoś wyjdzie sie ze złej sytuacji.

svonston

  • Gość
Odp: Emigracja czyli wielka ucieczka z Polski
« Odpowiedź #44 dnia: Stycznia 14, 2013, 22:01:01 pm »
Szkoda, że jak Polak za granicą kaleczy język, to jest wyśmiewany, ale jak u nas osobistości z zagranicy po XX latach w Polsce dalej mówią w bezokoliczniku albo końcówkami przeciwnej płci, to nikt nie krytykuje, a nawet się zachwycają kaleczoną mową. :- /

hanza

  • Gość
Odp: Emigracja czyli wielka ucieczka z Polski
« Odpowiedź #45 dnia: Stycznia 14, 2013, 22:05:44 pm »
Szkoda, że jak Polak za granicą kaleczy język, to jest wyśmiewany, ale jak u nas osobistości z zagranicy po XX latach w Polsce dalej mówią w bezokoliczniku albo końcówkami przeciwnej płci, to nikt nie krytykuje, a nawet się zachwycają kaleczoną mową. :- /
No jest wysmiewany tyle, ze przez rodakow :lol:
Nigdy nie spotkalem sie z hejtem z powodu jezyka ze strony angoli czy ozzie, za to widzialem wielokrotnie Polakow cisnacych z innych.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Emigracja czyli wielka ucieczka z Polski
« Odpowiedź #46 dnia: Stycznia 14, 2013, 22:07:24 pm »
a nawet się zachwycają kaleczoną mową. :- /
Polacy za granicą - nauczyć "obcego" przeklinać po naszemu i kazać powtarzać bez zrozumienia. BEKA 110%

kamiiru

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-05-2006
  • Wiadomości: 2 791
  • Reputacja: 7
  • PSN ID: kamiiru
Odp: Emigracja czyli wielka ucieczka z Polski
« Odpowiedź #47 dnia: Stycznia 14, 2013, 22:07:46 pm »
Kaleczenie języka to jeszcze nie tak źle. Gorzej jest gdy się nie zna go w ogóle.

svonston

  • Gość
Odp: Emigracja czyli wielka ucieczka z Polski
« Odpowiedź #48 dnia: Stycznia 14, 2013, 22:12:22 pm »
a nawet się zachwycają kaleczoną mową. :- /
Polacy za granicą - nauczyć "obcego" przeklinać po naszemu i kazać powtarzać bez zrozumienia. BEKA 110%
Gimbaza na zmywaku to nie cała polonia za granicą.

Kaleczenie języka to jeszcze nie tak źle. Gorzej jest gdy się nie zna go w ogóle.
E tam, mój wuj wyjeżdzał do Austrii znając pare słówek, a po pół roku był już srogo otrzaskany. Teraz po kilku latach na luzie by się dogadał. Jak dla mnie jeżeli ma się kogoś kto by nas poprowadził, to bez spiny można i bez tego cisnąć. Szybciej się na miejscu nauczysz niż na kursach 2x w tygodniu w grupie 25 osobowej w Polsce.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Emigracja czyli wielka ucieczka z Polski
« Odpowiedź #49 dnia: Stycznia 15, 2013, 10:50:49 am »
Znam tu typów mieszkających po pięć i więcej lat, którzy w ogóle ni huhu po angielsku. To dopiero żal.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Emigracja czyli wielka ucieczka z Polski
« Odpowiedź #50 dnia: Stycznia 15, 2013, 10:55:06 am »
Mimo wszystko podziwiam takich ludzi. Pod koniec wakacji miałem opcję jechać na dwa i pół miesiąca do Francji zrywać winogrona (zawsze to jakaś przygoda i 20k ekstra w kieszeni), ale spasowałem, bo nie opanowałem języka w stopniu komunikatywnym  :mad:

svonston

  • Gość
Odp: Emigracja czyli wielka ucieczka z Polski
« Odpowiedź #51 dnia: Stycznia 15, 2013, 11:03:02 am »
20 tysięcy za dwa i pół miesiąca zrywania winogron? :lol:

el becetol

  • Gość
Odp: Emigracja czyli wielka ucieczka z Polski
« Odpowiedź #52 dnia: Stycznia 15, 2013, 11:05:29 am »
Ale musisz jechać ze swoim kombajnem.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Emigracja czyli wielka ucieczka z Polski
« Odpowiedź #53 dnia: Stycznia 15, 2013, 11:07:35 am »
20 tysięcy za dwa i pół miesiąca zrywania winogron? :lol:

60 godzin tygodniowo po 9-9,50 euro. Policz sobie.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Emigracja czyli wielka ucieczka z Polski
« Odpowiedź #54 dnia: Stycznia 15, 2013, 11:13:26 am »
To jaka to przygoda, jak jechałbyś tam na misce zupy dziennie i siedział w baraku (bo nie uwzględniłeś kosztów utrzymania)?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Emigracja czyli wielka ucieczka z Polski
« Odpowiedź #55 dnia: Stycznia 15, 2013, 11:16:43 am »
Mieszkasz (w barakach) i jesz (podobno całkiem nieźle) u gospodarza.

svonston

  • Gość
Odp: Emigracja czyli wielka ucieczka z Polski
« Odpowiedź #56 dnia: Stycznia 15, 2013, 11:20:46 am »
U nas za robotę płacą groszę, a finalny produkt jest tak drogi, że mało kto bez zastanowienia sięga po jakieś tam dobra. U nich płacą duże pieniądze (fakt, że to zapierdolka, ale jednak to ok. 2 tys. euro miesięcznie) za prostą robotę i w sumie "stać ich na wszystko", bo finalny produkt jest w znośnej dla praktycznie każdego cenie (nie mówię o patologii, totalej biedzie itd.). Czegoś tutaj nie rozumiem. :- /

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Emigracja czyli wielka ucieczka z Polski
« Odpowiedź #57 dnia: Stycznia 15, 2013, 11:30:46 am »
Wojna i prawie pół wieku komuny zrobiło swoje.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Emigracja czyli wielka ucieczka z Polski
« Odpowiedź #58 dnia: Stycznia 15, 2013, 11:44:16 am »
Tutaj patologia żyje sobie jak pączki w maśle. Pracować nie muszą, państwo płaci za wszystko. A kraj kur** pada na pysk...

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: Emigracja czyli wielka ucieczka z Polski
« Odpowiedź #59 dnia: Stycznia 15, 2013, 11:46:17 am »
U nas za robotę płacą groszę, a finalny produkt jest tak drogi, że mało kto bez zastanowienia sięga po jakieś tam dobra. U nich płacą duże pieniądze (fakt, że to zapierdolka, ale jednak to ok. 2 tys. euro miesięcznie) za prostą robotę i w sumie "stać ich na wszystko", bo finalny produkt jest w znośnej dla praktycznie każdego cenie (nie mówię o patologii, totalej biedzie itd.). Czegoś tutaj nie rozumiem. :- /

Phaha, przypomniało mi się, jak ciotka mówiła, że u kuzynki we Włoszech ostatnio się nie przelewa, a mąż kuzynki przyjechał nowym Audi Q5 albo Q7, nie pamiętam już.  :lol: Ale w sumie w piłce nożnej pracuje, to hajs się musi zgadzać.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 15, 2013, 11:48:59 am wysłana przez LesiuGR »

kamiiru

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-05-2006
  • Wiadomości: 2 791
  • Reputacja: 7
  • PSN ID: kamiiru
Odp: Emigracja czyli wielka ucieczka z Polski
« Odpowiedź #60 dnia: Stycznia 15, 2013, 14:29:15 pm »
Mimo wszystko podziwiam takich ludzi. Pod koniec wakacji miałem opcję jechać na dwa i pół miesiąca do Francji zrywać winogrona (zawsze to jakaś przygoda i 20k ekstra w kieszeni), ale spasowałem, bo nie opanowałem języka w stopniu komunikatywnym  :mad:

No francuski to bardzo ciężki język. Ucze się już 3 semestr na studiach. Mowa kompletnie inna niz pisownia, do tego ciezko ze słuchu coś wyłapać.


U nas za robotę płacą groszę, a finalny produkt jest tak drogi, że mało kto bez zastanowienia sięga po jakieś tam dobra. U nich płacą duże pieniądze (fakt, że to zapierdolka, ale jednak to ok. 2 tys. euro miesięcznie) za prostą robotę i w sumie "stać ich na wszystko", bo finalny produkt jest w znośnej dla praktycznie każdego cenie (nie mówię o patologii, totalej biedzie itd.). Czegoś tutaj nie rozumiem. :- /

To tak jak w stanach. Kazdy robol którzy sprzata kible na stacji ma ten swoj tysiac, a jak sprzatasz knajpe albo stoisz za ladą to juz masz kilka stow wiecej. Tylko ze siła dolara jest bardzo duża i tam wszystkie buble kupisz za tego 1$. W macu czy burger kingu musi byc dollar menu, sa nawet sklepy Dollar Tree gdzie jest wszystko za 1$ albo mniej. Kazdy napój gazowany, chrupki itd musi kosztowac ok 1-3$ bo sie nie pyla, a olej silnikowy mozna dostac za 19$. Dla nich to naturalne ze synek musi miec auto bo jakos musi sie dostac przeciez do centrum handlowego albo starbucksa.

Jako ciekawostke napisze ze przywiozłem ze stanów dokładnie 48gier na Ps2 a moj kolega 70 na Ps3, srednia cena gry wyszla 2,30$ (kupowane w gamestopie używki) Ja nawet dorwałem kilka "paczek" gier gdzie jest 5gier za 1$ i to wcale nie shity, po prostu starsze gry ;p EyeToya kupiłem za 0.66centów, i nie robie sobie jaj, totalna powaga, 66centów.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Emigracja czyli wielka ucieczka z Polski
« Odpowiedź #61 dnia: Stycznia 15, 2013, 14:51:48 pm »
moj kolega 70 na Ps3
o_O Jak on to wywiózł/wwiózł na polski teren bez dojebki celników? Toż to czysty zysk jest, jakby tak na allegro sukcesywnie sprzedawać.

kamiiru

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-05-2006
  • Wiadomości: 2 791
  • Reputacja: 7
  • PSN ID: kamiiru
Odp: Emigracja czyli wielka ucieczka z Polski
« Odpowiedź #62 dnia: Stycznia 15, 2013, 15:03:06 pm »
Wysyłka. Pozatym tak jak napisałem, używane były więc bez folii.

lupinator

  • Gość
Odp: Emigracja czyli wielka ucieczka z Polski
« Odpowiedź #63 dnia: Stycznia 15, 2013, 21:51:18 pm »
Mimo wszystko podziwiam takich ludzi. Pod koniec wakacji miałem opcję jechać na dwa i pół miesiąca do Francji zrywać winogrona (zawsze to jakaś przygoda i 20k ekstra w kieszeni), ale spasowałem, bo nie opanowałem języka w stopniu komunikatywnym  :mad:
Kuzyn był dwa tygodnie na takich warunkach jak piszesz, przywiózł kupę kasy + winiacze prima sort i specjalnie się nie zmęczył. Zjebałeś.

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: Emigracja czyli wielka ucieczka z Polski
« Odpowiedź #64 dnia: Stycznia 15, 2013, 22:18:25 pm »
Mój kolega natomiast ujebał maturę i z tej okazji wyjechał do Holandii, żeby pracować w chłodni. Robota polegała na jeżdżeniu wózkiem i rozwożeniu towarów za stawkę ok. 10Euro/godzina. Praca niby lekko męcząca, warunki w baraku kiepskie, ale też przywiózł koło 20 000 i raczej nie żałuje. Zresztą był tam jeszcze raz albo dwa.

Lem++

  • Global Moderator
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 07-11-2008
  • Wiadomości: 10 698
  • Reputacja: 209
  • 07.11.2008 - 16.08.2010 †
Odp: Emigracja czyli wielka ucieczka z Polski
« Odpowiedź #65 dnia: Stycznia 16, 2013, 00:50:27 am »
Ja pakowalem zarcie dla dzieci za 8euro/h. Robota nudna po czasie, ale zero zmeczenia, a pienionszki wplywaly na moje konto jak szalone 8)

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Emigracja czyli wielka ucieczka z Polski
« Odpowiedź #66 dnia: Stycznia 16, 2013, 19:17:12 pm »
Jako ciekawostke napisze ze przywiozłem ze stanów dokładnie 48gier na Ps2 a moj kolega 70 na Ps3, srednia cena gry wyszla 2,30$ (kupowane w gamestopie używki) Ja nawet dorwałem kilka "paczek" gier gdzie jest 5gier za 1$ i to wcale nie shity, po prostu starsze gry ;p EyeToya kupiłem za 0.66centów, i nie robie sobie jaj, totalna powaga, 66centów.
Podpiszę się pod tym, sam kupiłem pokaźną kolekcję gier na PSP i to głównie takich rzadkich w edycjach limitowanych, które po ograniu sprzedałem w Polsce z całkiem niezłym zyskiem.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Emigracja czyli wielka ucieczka z Polski
« Odpowiedź #67 dnia: Stycznia 17, 2013, 14:34:49 pm »
czy jest szansa znalesc zajecie nie polegajace na urabianiu sie po lokcie i dajace dobry dochod po studiach ekonomicznych? Bo wiadomo ze co innego jest jechac na krotki czas i sie pomeczyc, a co innego jest jechac na stale i zyc tam.
Wybralbym USA ale to jest naprawde trudne zostac tam dluzej i znalesc swoj maly kącik do zycia. Dlatego mysle nad europa ale nie mam pojecia jak to u nas jest, i co z tymi zasranymi arabami i turkami, jak to wyglada i od czego zaczac.

Dolicz sobie w US koszty leczenia - pokrywasz z właśnej kieszeni, coś koło 400$ miesięcznie.

el becetol

  • Gość
Odp: Emigracja czyli wielka ucieczka z Polski
« Odpowiedź #68 dnia: Stycznia 17, 2013, 14:42:03 pm »
Zależy po jakich ekonomicznych - po polskiej księgowości raczej nie masz co szukać w USA, w końcu przepisy są zupełnie inne. Jeśli dobrze się mówisz po angielsku to możesz się starać o pracę w banku "na okienku", kasa jest niezła, ale jednak trochę narobić się trzeba + stresy. Mój kumpel po ekonomii tak pracuje w oddziale BoA gdzieś na Wall Street, aktualnie już awansował na szefa obsługi klienta na tym swoim piętrze, dom kupił, a ostatnio się na fejsie chwalił jakąś jebitnie wielka motorówką więc hajs się zgadza. Z drugiej strony jak wpadł do Polski w zeszłym roku to leżał plackiem tylko bo pierwszy urlop od 5 lat.

juve26

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-12-2006
  • Wiadomości: 2 613
  • Reputacja: 20
  • 04.12.2006 - 16.08.2010 †
Odp: Emigracja czyli wielka ucieczka z Polski
« Odpowiedź #69 dnia: Lutego 26, 2013, 23:31:39 pm »
Ja po rodzicach widzę, ze z tym wracaniem jest tak, że to się "planuje" w kółko, a i tak g... z tego wychodzi i siedzą tam dalej. Trzy lata temu mieli wrócić "za pięc lat", teraz znowu "uzbieramy na mieszkanie w Polsce i wracamy" i tak w kółko.
Nie jest łatwo wrócić do kraju, gdzie niestety masz pewność gorszych warunków ekonomicznych.

kamiiru

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-05-2006
  • Wiadomości: 2 791
  • Reputacja: 7
  • PSN ID: kamiiru
Odp: Emigracja czyli wielka ucieczka z Polski
« Odpowiedź #70 dnia: Kwietnia 03, 2013, 00:23:26 am »
Zastanawiałem sie czy nie wkleić to do tematu co nas zenuje no ale postanowiłem jednak tutaj:
To juz drugi raz jak widze polaków w Top Gearze. Tym razem jednak bardziej zartobliwie/przesmiewczo. Oczywiscie zenuje mnie to ze nie rozumieja po angielski i ze sa pokazani "do łopaty". Nie mam tu pretensji do Clarksona ani nikogo z ekipi, bo wiem ze to jest rezyserowane i tak ustawione. Ale mysle ze taki obraz wsrod Brytyjczyków nie pojawił sie bez przyczyny i ze juz traktuja to jako temat do zartow o nas niczym nasze kawały o murzynach/żydach.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Emigracja czyli wielka ucieczka z Polski
« Odpowiedź #71 dnia: Kwietnia 03, 2013, 00:26:05 am »
spoko, teraz bułgarzy i rumuni przejmą pałeczkę.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Emigracja czyli wielka ucieczka z Polski
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpnia 22, 2015, 11:10:23 am »
http://www.fronda.pl/a/dlaczego-nie-wroce-szczery-tekst-polaka-z-uk,55721.html

Cytuj
„Dlaczego nie wrócę?” – szczery tekst Polaka z UK

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Emigracja czyli wielka ucieczka z Polski
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpnia 22, 2015, 11:25:46 am »
Cytuj
Polacy podejmują się pracy, której nie chcą Brytyjczycy. I zarabiają o połowę mniej

http://www.polishexpress.co.uk/polacy-podejmuja-sie-pracy-ktorej-nie-chca-brytyjczycy-zarabiaja-o-polowe-mniej/

Zgodnie z wyliczeniami Instytutu, praca wykonywana przez około 700 tysięcy przyjezdnych znad Wisły w latach 2014-2020 przyniesie brytyjskiej gospodarce 64 mld euro zysku. Statystyczny Polak w UK zarabia 1300 funtów, czyli niemalże dwukrotność średniego wynagrodzenia w ojczyźnie. Jest to jednak znacząco mniej, niż przeciętny Brytyjczyk: w skali roku różnica między zarobkami naszych rodaków a rdzennymi mieszkańcami Wysp wynosi 11 tys. funtów – czyli blisko 60 ty.s. złotych.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Emigracja czyli wielka ucieczka z Polski
« Odpowiedź #74 dnia: Października 12, 2015, 14:50:06 pm »
Wyjechali, żeby wrócić. Dlaczego Polacy jednak rezygnują z emigracji?

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,19007781,wyjechali-i-wrocili-nie-jest-ich-tak-malo.html#MTstream



Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 929
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: Emigracja czyli wielka ucieczka z Polski
« Odpowiedź #75 dnia: Października 12, 2015, 21:12:58 pm »
Ja najchętniej już dawno bym wyjechał, a nie męczył się za psie pieniądze w tym złodziejskim kraju, ale niestety obiecałem zaczekać aż kobita studia skończy.

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Emigracja czyli wielka ucieczka z Polski
« Odpowiedź #76 dnia: Października 12, 2015, 21:43:09 pm »
Gdzie chcesz spierdalać ?

Lem++

  • Global Moderator
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 07-11-2008
  • Wiadomości: 10 698
  • Reputacja: 209
  • 07.11.2008 - 16.08.2010 †
Odp: Emigracja czyli wielka ucieczka z Polski
« Odpowiedź #77 dnia: Października 12, 2015, 22:24:34 pm »
Do mych ramion.

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: Emigracja czyli wielka ucieczka z Polski
« Odpowiedź #78 dnia: Października 12, 2015, 22:29:29 pm »
Lowelasy :D
Yeahh, me and hate that's an odd couple

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Emigracja czyli wielka ucieczka z Polski
« Odpowiedź #79 dnia: Października 12, 2015, 22:35:50 pm »
Ja najchętniej już dawno bym wyjechał, a nie męczył się za psie pieniądze w tym złodziejskim kraju, ale niestety obiecałem zaczekać aż kobita studia skończy.
No widzisz, a ja sobie podrozuje i w zyciu bym sie z Polski na stale nie wyprowadzil na tak zwany "zachod". W Polsce zyje sie mi o wiele lepiej niz tutaj.