Autor Wątek: Batman: Arkham Knight  (Przeczytany 87373 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Batman: Arkham Knight
« Odpowiedź #480 dnia: Czerwca 29, 2015, 18:30:59 pm »
Oczywiście screena z ziarnem nie będzie, bo moc cyfry pisanej ponad wszystko?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Batman: Arkham Knight
« Odpowiedź #481 dnia: Czerwca 29, 2015, 18:57:42 pm »
Żeby w grze mogła być prawdziwa noc, to ten zjebany silnik musiałby obsługiwać prawdziwe oświetlenie  :lol:

A ziarno to jedna z lepszych rzeczy, które się batmanowi przydarzyły, bo trochę maskuje past-genową grafikę.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Batman: Arkham Knight
« Odpowiedź #482 dnia: Lipca 01, 2015, 11:00:46 am »


Gra absolutnie zachwyca jakością prezentowanej grafiki. W dobie panowania generacji, w której mamy od groma reedycji i to nawet one mają często problemy z płynnością, a także wychodzą gry, które działają raczej jak beta, a nie produkt, za który 240zł się płaci, bądź premierowy tytuł prezentuje się znacznie gorzej niż na zapowiedziach, taki Gacek przywraca wiarę w federację, robiąc nie mniejsze wrażenie niż lata temu Arkham Asylum.  Otwarty świat naszpikowany jest detalami, efekty graficzne cieszą oczy, podobnie jak wykonanie postaci, a całość hula niesłychanie płynnie i nie śmie gubić klatek. Aż miło się gra. Po raz kolejny, jak przy The Order, sądzisz, że masz do czynienia z renderem, a tu nagle ukazuje się ikona "naciśnij R Dwa". Bez wątpienia ścisła czołówka najlepiej wykonanych obecnie gier.

Batmobil to taka Płotka. Zjawia się szybko, dostarczy nas tam gdzie chcemy, jest miłym dodatkiem, o którym nie sposób napisać, że dodany jest na siłę.

Misje dodatkowe są niczego sobie, choć mają typowy szkielet. Oprychów miło się po ich paskudnych gębach obija, a mający lata na cyfrowym karku system walki dalej cieszy.

Ledwo co wcieliłem się w skórę Łejna, ale śmiało można napisać, że Krwiste i Rzeźnik z Blaviken będą miały godnego konkurenta w walce o miano najlepszej pozycji w tym roku, a do tego zaszczytnego grona dołączy przecież za jakiś czas Fallout 4.
Bojawiem to wina ziarna i zbyt niebieskiej kolorystyki przez którą o prawdziwej nocy możemy zapomnieć.

Zaliczyłem główną misje i kilka pobocznych porobiłem, także ocenę mogę już spokojnie wystawić.

Grafika: 8-

Przez wszechobecne ziarno oprawa poszła się je**ć, jakby nie ono ocena wizualna byłaby wyższa. Mamy co prawda 1080p, ale przez ten efekt to ja bym wolał grać już nawet w 600p tylko, że bez niego. Inne wady to zbyt niebieska kolorystyka nocy oraz nakreślone krechy na konturach postaci świadczące o takim sobie AA. Widoczne jest to nawet na bravizji, u innych będzie zdecydowanie gorzej.

Tam w panelu użytkownika możesz sobie na tryb automatyczny przełączyć obraz. Opcjonalnie, jeżeli leń jesteś, lekko stonuj barwy, zmniejsz kontrast a ostrość na -4 ustwa. Błękitu nocy nie ujrzysz, a sama gra będzie bardziej mroczna i nasycona szarością. Tak zrobiłem w Krwistych, tu także się to sprawdza.
« Ostatnia zmiana: Lipca 01, 2015, 11:02:50 am wysłana przez Sylvan Wielki »

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Batman: Arkham Knight
« Odpowiedź #483 dnia: Lipca 01, 2015, 11:54:18 am »
Gra absolutnie zachwyca jakością prezentowanej grafiki.



Mnie nie powaliła niestety. Wkurza mnie brak ostrości i paćka. Muszę pograć dłużej i zmienię te ustawienia tv jak podałeś.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Batman: Arkham Knight
« Odpowiedź #484 dnia: Lipca 01, 2015, 12:02:36 pm »
Nic nie da bo po obniżeniu ostrość, obraz jeszcze bardziej będzie paćkowaty przez ziarno. Które jest i będzie, ewentualnie w jakimś patchu powstanie opcja aby go wyłączyć.

Wówczas będziemy mogli się zachwycać grafą w pełni.

Co do nocy to niech Ci od Batmana lepiej nauczą się oświetlenie robić od spodku a nie od góry. Summon Infamous:SS.

Podobny problem ma MGS 5 na PS4.



« Ostatnia zmiana: Lipca 01, 2015, 12:13:06 pm wysłana przez Kyokushinman »

Mrocz

  • Gość
Odp: Batman: Arkham Knight
« Odpowiedź #485 dnia: Lipca 01, 2015, 12:13:13 pm »
Co do nocy to niech Ci od Batmana lepiej nauczą się oświetlenie robić od spodku a nie od góry.

WAT? xD

Nie wiem może jestem laikiem, ale wydaje mi się, że na świecie jest zasada, że Słońce/księżyc świecą z góry xD Więc robienie oświetlenia od góry wydaje mi się bardziej sensowne xD

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Batman: Arkham Knight
« Odpowiedź #486 dnia: Lipca 01, 2015, 12:19:46 pm »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Batman: Arkham Knight
« Odpowiedź #487 dnia: Lipca 01, 2015, 12:21:08 pm »
Co do nocy to niech Ci od Batmana lepiej nauczą się oświetlenie robić od spodku a nie od góry.

WAT? xD

Nie wiem może jestem laikiem, ale wydaje mi się, że na świecie jest zasada, że Słońce/księżyc świecą z góry xD Więc robienie oświetlenia od góry wydaje mi się bardziej sensowne xD

#Kyo, #le*bravia.

 :)

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Batman: Arkham Knight
« Odpowiedź #488 dnia: Lipca 01, 2015, 12:50:02 pm »
Nic nie da bo po obniżeniu ostrość, obraz jeszcze bardziej będzie paćkowaty przez ziarno
Czytam po raz kolejny coś w ten deseń i tak się zastanawiam, czy nie ustajesz w błędnych wnioskach. Kojarzyłem "efekt uboczny" ziarna w fotografii jako chyba najprostszą metodę wyostrzania kadru, a nie jego rozmywania czy powiększania paćki. Przedobrzone ziarno/szumy wpływają oczywiście na odbiór i czytelność kadru, ale w kontrolowanym stopniu uwydatnia szczegóły. Czy to nie czasem podstawowa technika stosowana w wielu starych filmach konwertowanych na BluRay, gdzie przy bliskim spojrzeniu widoczne jest właśnie ziarno/szum? Na screenach w temacie share z Netoperka , które wrzucił Sylvan nie widzę męczącego efektu ziarna - chyba, że da się go wyłączyć/obniżyć suwaki.
« Ostatnia zmiana: Lipca 01, 2015, 12:54:07 pm wysłana przez Kert »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Batman: Arkham Knight
« Odpowiedź #489 dnia: Lipca 01, 2015, 13:22:51 pm »
Nic nie da bo po obniżeniu ostrość, obraz jeszcze bardziej będzie paćkowaty przez ziarno
Czytam po raz kolejny coś w ten deseń i tak się zastanawiam, czy nie ustajesz w błędnych wnioskach. Kojarzyłem "efekt uboczny" ziarna w fotografii jako chyba najprostszą metodę wyostrzania kadru, a nie jego rozmywania czy powiększania paćki. Przedobrzone ziarno/szumy wpływają oczywiście na odbiór i czytelność kadru, ale w kontrolowanym stopniu uwydatnia szczegóły. Czy to nie czasem podstawowa technika stosowana w wielu starych filmach konwertowanych na BluRay, gdzie przy bliskim spojrzeniu widoczne jest właśnie ziarno/szum? Na screenach w temacie share z Netoperka , które wrzucił Sylvan nie widzę męczącego efektu ziarna - chyba, że da się go wyłączyć/obniżyć suwaki.

Dokładnie. Tak miałem przykładowo  jak kupiłem 300 na blu ray.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Batman: Arkham Knight
« Odpowiedź #490 dnia: Lipca 01, 2015, 13:41:20 pm »
Źle napisałem i już widzę jeden ma problem ze zrozumieniem.

Z uwagi na to, że tytuł nie ma nie wiadomo jakiego oświetlenia na dole, programiści grze pomogli i poszli po najmniejszej lini oporu rozświetlając całą orbitę hehe w nocy na niebiesko. Understood.

@ Kert

Ziarna na shotach z share nie zobaczysz z uwagi na jego jakość.

Z fotografią nie ma nic to wspólnego tutaj masz coś w stylu zakłóceń w odbiorze. Gówno podobne występuje jak ustawiasz kanały w tv i szukasz idealnego odbioru i myślisz, że masz już idealny, ale podchodzisz bliżej i niestety śnieżyca. To samo jest w Batmanie.



Na dole opinia byłego forumowicza gameonly i fana Batmanów Soula, który ma podobne zdanie jak ja na temat tej części.

Cytuj
Ogólnie AK to najgorszy Batman od RS, zamiast zostawić stary dobry sprawdzony schemat, mianowicie : trochę latania, trochę walki, trochę skradania (te trzy opcje dopicowali na maksa) i  trochę akcji w budynkach (nie rozumiem czemu w AK  tego tupu działań prawie w ogóle niema w AA i AC było i miało to swój za(pipi)isty klimat) plus kapitalne walki z Boss'ami, przecież to były wizytówki tej serii które wyrzucili tak po prostu dając mi w zamian Burnouta i World of Tanks :/ Miasto jest IMO za duże i w nie których miejscach zbyt kolorowe, więcej nie znaczy lepiej, nie ma tu tylu klimatycznych miejscówek ile było w poprzednich dwóch grach, w AA/AC każda odwiedzana lokacja zostawała w głowie na długo tu z pewnych miejsc chce szybciej wyjść niż wszedłem. Kolejną rzeczą którą wczoraj zauważyłem jest fakt, że autorzy chcieli do gry wrzucić jak najwięcej i  jakoś sensownie to wszystko z balansować i IMO nie do końca im to dobrze wyszło. Tryb detektywa pojawił się na samym początku (ten z AO) tylko po to, żeby później po prostu o nim zapomnieć, natomiast starć z czołgami na(pipi)ali do granic możliwości to ile w pewnym momencie mamy do pokonania czołgów pod czas rozbrajania bomby jest chore. Bez ulepszeń Batmobila się nie obejdzie, gry jeszcze nie skończyłem, ale już teraz wiem, że nie przebije genialnego AA i jeszcze bardziej za(pipi)istego AC, szkoda zawiodłem się nie na to czekam, jak będę chciał pograć w grę o Batmanie to tylko w AA/AC i ewentualnie AO które przynajmniej starało się iść w ślady poprzednika AK IMO poszło trochę w złą stronę.


« Ostatnia zmiana: Lipca 01, 2015, 14:02:00 pm wysłana przez Kyokushinman »

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Batman: Arkham Knight
« Odpowiedź #491 dnia: Lipca 01, 2015, 14:05:09 pm »
Ziarna na shotach z share nie zobaczysz z uwagi na jego jakość.
Ponoć taka paćka, że nie da się grać, to dlaczego nawet na share tego nie widać?

tutaj masz coś w stylu zakłóceń w odbiorze. Gówno podobne występuje jak ustawiasz kanały w tv i szukasz idealnego odbioru i myślisz, że masz już idealny, ale podchodzisz bliżej i niestety śnieżyca. To samo jest w Batmanie.
Oglądam materiał w wysokiej jakości z gamersyde: http://www.gamersyde.com/news_batman_ak_ps4_analysis_videos-16805_en.html I gdzie to mocne telewizyjne śnieżenie?

Ktoś inny grający w nowego Netoperka może to potwierdzić?
« Ostatnia zmiana: Lipca 01, 2015, 14:07:22 pm wysłana przez Kert »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Batman: Arkham Knight
« Odpowiedź #492 dnia: Lipca 01, 2015, 14:08:34 pm »
bojawiem cos pisze, ze jest nieostro.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Batman: Arkham Knight
« Odpowiedź #493 dnia: Lipca 01, 2015, 14:13:44 pm »
Ukanio.

Nie przejmuj się Kert nie wszyscy to zobaczą. Ja jednak to widzę nawet z 5m od tv.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Batman: Arkham Knight
« Odpowiedź #494 dnia: Lipca 01, 2015, 14:17:26 pm »
 :lol:

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Batman: Arkham Knight
« Odpowiedź #495 dnia: Lipca 01, 2015, 14:21:59 pm »
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Batman: Arkham Knight
« Odpowiedź #496 dnia: Lipca 01, 2015, 14:25:18 pm »
bojawiem cos pisze, ze jest nieostro.
No tak, Iras też coś pisał o post-processingu, ale czy w odniesieniu bezpośrednio do "film grain simulation" tego nie wiem.

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Batman: Arkham Knight
« Odpowiedź #497 dnia: Lipca 01, 2015, 14:27:51 pm »
bojawiem cos pisze, ze jest nieostro.



Spec od grafy ze mnie żaden i to moje subiektywne odczucia ale po ograniu ostatnio Wieśka i Metro 2033 widać, że ten obraz jest taki miękki. Nie wiem może to też przez ten deszcz który non stop pada. Najlepiej niech każdy kupi i oceni sami. Ja nie zamierzam w wojny grafikowe się bawić bo się nie znam:)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Batman: Arkham Knight
« Odpowiedź #498 dnia: Lipca 01, 2015, 14:36:01 pm »
No tak, Iras też coś pisał o post-processingu, ale czy w odniesieniu bezpośrednio do "film grain simulation" tego nie wiem.

Bo gra jest rozmazana - przez blury, aberrację chromatyczną i ch** wie co jeszcze, ale na pewno nie przez - bardzo lekkie swoją drogą - ziarno.







Zabierzcie tego imbecyla z mojego forum, żebym nie musiał czytać jego wywodów  :mad:

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Batman: Arkham Knight
« Odpowiedź #499 dnia: Lipca 01, 2015, 16:24:39 pm »
Kyo, z całym należytym tobie szacunkiem, ale....a zresztą.  :>

Jeżeli miałbym pokazać komuś na PS4 coś, co robi wrażenie graficzne, to włożyłbym do napędu takie pozycje, jak: GTA V, The Order, DC, bądź właśnie Uszatego. Ja rozumiem, że są gusta różne, ale to raczej dotyczy uznania kunsztu artystycznego Wiesława, bądź pasji jaką gracz dany darzy pikselozę.

Dać Batmanowi na PS4 mniej niż 9/10 wręcz nie wypada i byłoby jawną kpiną z tej generacji. Ogromny świat + detale, jakość poszczególnych elementów i co szalenie istotne - betonowe trzydzieści.



Ukanio.

Nie przejmuj się Kert nie wszyscy to zobaczą. Ja jednak to widzę nawet z 5m od tv.

Stawiam, że perła.  :)




Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Batman: Arkham Knight
« Odpowiedź #500 dnia: Lipca 01, 2015, 20:01:01 pm »
Tymczasem na blacharskich forach....

Cytuj
    AlienShooter

    Ariacchi -> mam słabszą karte niż ty i gram w 30 fpsach wystarczy w oczekiwaniu na konkretnego patcha grać na low/off i w 720p.
Cytuj


    Pomson15tk

    Wszystko przez ograniczajace konsole. Czekam na fanboyow remastergen




Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Batman: Arkham Knight
« Odpowiedź #501 dnia: Lipca 01, 2015, 20:20:26 pm »
Sorry kolego, ale ja dostrzegam każdy błąd wizualny i ziarno to dla mnie nie tylko drobnostka a coś co znacznie obniża oprawę. Jakby nie było tego to owszem Batmana mógłbym pokazać komuś jako pokaz wizualny.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Batman: Arkham Knight
« Odpowiedź #502 dnia: Lipca 01, 2015, 21:29:54 pm »
10 za grafikę, 9 audio, 9 grywalność, 9+ ocena Bata w cda.

Podobno na 4ro gigowym R Dziewięc czasami tylko dropi z 30 na 24, a Na i5 4670K z 16 GB jest stałe 30, a wersja MR jest ujma tylko z tytułu braku ultra, bonusu Harlej i wymagań wyższych niz przedstawione.

To ciekawe przyrównując do tego o czym aż huczy net.

Podobno już da się odblokować klatki na 60.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Batman: Arkham Knight
« Odpowiedź #503 dnia: Lipca 01, 2015, 21:52:45 pm »
Rozpaćkane i utęczowione abberacją PS3 HD w 24fps to na komputerkach 10/10 grafika?
:angel:

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Batman: Arkham Knight
« Odpowiedź #504 dnia: Lipca 02, 2015, 01:58:31 am »
Nie pojmuje jak można sie jarac grą co oprócz bycia panem Batmanem jest nudna, wtórna i nudna na dodatek...a i można czołgiem pojeździć(ale czy czołg zabija?) no i jeszcze jest nudna.

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Batman: Arkham Knight
« Odpowiedź #505 dnia: Lipca 02, 2015, 07:22:42 am »
Czołg nie zabija. Czołg ogłusza :) Dobrze, że te wszystkie pojazdy do których strzela batman są bezzałogowe. Inaczej byłby przypał.

Gierka jest dobra ale na pewno nie zasługuje na noty 9 czy 9+. Dla mnie to takie solidne 7/10. To samo co było + wymuszony do zrzygania czołg. Dałem się nabrać reckom i uległem hypowi bo bardzo podobał mi się City. Żałuję, że kupiłem na premierę.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Batman: Arkham Knight
« Odpowiedź #506 dnia: Lipca 02, 2015, 08:04:23 am »
Czołg nie zabija. Czołg ogłusza :) Dobrze, że te wszystkie pojazdy do których strzela batman są bezzałogowe. Inaczej byłby przypał.

Gierka jest dobra ale na pewno nie zasługuje na noty 9 czy 9+. Dla mnie to takie solidne 7/10. To samo co było + wymuszony do zrzygania czołg. Dałem się nabrać reckom i uległem hypowi bo bardzo podobał mi się City. Żałuję, że kupiłem na premierę.
Dużo już fabuły przeszedłeś?


10 za grafikę, 9 audio, 9 grywalność, 9+ ocena Bata w cda.


CDA to Ci co powiedzieli, że w Wieśku na PS4 grafa ch**owa i się grać nie da :lol:.

W takim razie mam w dupie ich oceny.
« Ostatnia zmiana: Lipca 02, 2015, 08:06:47 am wysłana przez Kyokushinman »

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Batman: Arkham Knight
« Odpowiedź #507 dnia: Lipca 02, 2015, 08:05:03 am »
Jakieś 20% bo skupiłem się na zadaniach pobocznych.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Batman: Arkham Knight
« Odpowiedź #508 dnia: Lipca 06, 2015, 17:18:43 pm »
Kto ma jeszcze jakieś wątpliwości z zakupem giery tutaj pełna opinia Soula po skończeniu giery.


Cytuj
Najgorszy Batman ze wszystkich jakie było mi dane ograć, to już nawet wolę AO, tam przynajmniej zachowali starą sprawdzoną formułę gry i był tylko i wyłącznie Batman to był gra o Batmanie a nie wydmuszka o nim. Starałem się próbowałem walczyłem wmawiałem sobie, że jest dobrze, że jak skończę grę to jednak powiem sobie, że ten Batman do godny następca Arkham City, niestety zwyczajnie nim nie jest i Gamespot jako jedyny dał słuszną ocenę tej grze 7/10. Nie wiem co trzeba mieć nie tak w bani żeby dawać tej grze 9tki, końcówka obrazuje dosadnie, że jest to gra o pojeździe Batmana a nie o nim samym.....
 
Dla tych którzy ukończyli grę
 
 
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

 
Miejsca po których się poruszamy, mam tu na myśli te w "budynkach" są słabe i totalnie wyprane z klimatu(ta stacja metra np) to co oferowało nam AA i AC było kapitalne tam każda miejscówka miała swój magiczny klimat, tu wszystko jest jakieś takie nie jakie jak by było robione na sztukę, klimat niestety gdzieś prysną w AO  było to już wyczuwalne zaś tu mamy jakąś masakrę. Miasto też IMO do tego z AC się nie umywa, tam wszystko było zrobione tip top, ciasne, przytulne, mrocznie, zwyczajnie z pomysłem !
 
Mi w AK osobiście najbardziej podoba się cześć z clock towerem (lokacja w której zaczynamy), ten kawałek miasta naprawdę trzyma poziom i aż się chce po nim latać/jeździć. Szkoda, że RS poszedł w tym kierunku nie rozumiem czemu obrali taką właśnie drogę, to co zawsze sobie w Batmanie ceniłem dalej sobie cenie, bo walka, skradnie i latanie to czysta poezja, dzięki której przymykałem oko na resztę która nie do końca mi leżała. Sam w sobie Batmobil też nie jest zły, poruszenia się po mieście to w jakie sposób go przywołujemy do siebie to w jaki sposób wychodzimy z niego jest zrobione za(pipi)iście, już nawet zaczęła mi się podobać walka z czołgami które pojawiają się zawsze podczas neutralizacji bomby-ziemnej, wystarczy nie co ulepszyć pojazd i już rozgrywka nabiera rumieńców. Niestety całej reszt nie akceptuje, cobra tanki i zabawa w podchody, to, że wymuszaj ą używanie go podczas fabuły i to jaką mi zaserwowali końcówkę z nim związaną, czemu  tego nie dało się zrobić jak Płotki w Wiedżminie ? jak chce to biorę jak nie chcę to idę sam, Po co te wszystkie drony/działka i inne duperele ? Zrobili z Batman w tej części gadzet-boja, który bez swoich gadzetów nie dał by sobie rady, super pomysł gratulacje. Gra też w pewnych momentach prowadzenia Story Line wydaje się być strasznie płytka nie potrafią poprowadzić tego co dobre i fajne w jakiś sensownie sposób, tylko każą mi o tym zapomnieć, za to non stop przypominają mi, że mam gadzety i super pojazd do jeżdżenia. Dzięki Panowie ja wysiadam, gra mnie zawiodła i tyle i ocena 7 to max co mogę jej dać i mówi to fan Batmana którego RS oszukało a przecież jeszcze nie dodałem najważniejszego, gdzie się podziali bossowie z prawdziwego zdarzenia ? no gdzie oni są ja się pytam? jeszcze to menu.... :/
 
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

 
I kolejna rzecz, sam głos batmana nie co przerysowany, nie wyszedł  tak fajnie jak w AC, da się wyczuć delikatny spadek formy.
 
A więc, jak chce się zagrać w grę o Batmanie to polecam AA/AC i AO ( AC>AA>>AO>/=AK walczę jeszcze z myślam



Bojawiem i Sylvan jak tam gracie? Przypadła Wam ta część do gustu? Ja: 7+ Soul: 7.

Średni magazynów jest zdecydowanie za wysoka 88% PS4, 86% Xbox One, czyżby młodociani oceniali i jedynie stare GameSpot 7/10 było najbliższe prawdy? User Score na metacritic 7.0

 

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Batman: Arkham Knight
« Odpowiedź #509 dnia: Lipca 06, 2015, 17:21:58 pm »
Jakiego Soula?

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Batman: Arkham Knight
« Odpowiedź #510 dnia: Lipca 06, 2015, 17:23:34 pm »
Pewnie jakiś bot, więc z góry wiadomo ile taka opinia jest warta. Tyle co ta od Kyo :troll:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Batman: Arkham Knight
« Odpowiedź #511 dnia: Lipca 06, 2015, 17:37:22 pm »
Jakiego Soula?

TEGO Soula. Przygłup bo przygłup, ale zdaje się fanboj gacka, więc jeśli pisze, że AK ssie, to coś może być na rzeczy.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Batman: Arkham Knight
« Odpowiedź #512 dnia: Lipca 06, 2015, 17:47:48 pm »
To ten xbot co tu kiedys pisal?

el becetol

  • Gość
Odp: Batman: Arkham Knight
« Odpowiedź #513 dnia: Lipca 06, 2015, 18:22:59 pm »
Tak. Ten od ciuchów Prosto.

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: Batman: Arkham Knight
« Odpowiedź #514 dnia: Lipca 06, 2015, 18:45:27 pm »
Pewnie dopiero z wszystkimi dlc gra zrobi się zbliżona do poprzedniczek... Kiedy Batman w wersji GOTY? ;)
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

Mrocz

  • Gość
Odp: Batman: Arkham Knight
« Odpowiedź #515 dnia: Lipca 06, 2015, 19:10:15 pm »

Tak. Ten od ciuchów Prosto.

Przypomniało mi się:
Prosto na bluzie, krzywo na mordzie :troll:

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Batman: Arkham Knight
« Odpowiedź #516 dnia: Lipca 06, 2015, 19:42:51 pm »
Jakiego Soula?

TEGO Soula. Przygłup bo przygłup, ale zdaje się fanboj gacka, więc jeśli pisze, że AK ssie, to coś może być na rzeczy.

Ja uwielbiam Iras dwa pierwsze Bioszoki/Ded Spejsy, a trzecie ich odsłony jakoś wybitnie mi do gustu nie przypadły, a wiem, że niektórzy są oczarowani.

Warto sprawdzić. Ostatni batman ukazał się jakiś czas temu. O zmęczeniu materiału nie ma mowy.

Ja gram w niego niemal w każdy dzień i jestem oczarowany dla przykładu.

Graficznie miażdży. Nie ma w grach tego typu (i nie tylko) tak bogatego w detale świata. Zapewne ten zacinający deszcz wespół z wszechobecną ciemnością maskuje co nieco, ale gra momentami prezentuje się jak render - vide super ciosy. Przyznam, że zwiastuny zachwycały i nie chciało mi się w nie wierzyć, szczególnie po WD i Dywizji, ale należy sobie to powiedzieć, obok The Order to najlepiej prezentująca się obecnie gra. Dla spotęgowania klimatu, jak i doznań można obraz na automatyczny ustawić, bądź lekko zmiękczyć i przyciemnić.

Sama gra potrafi fabularnie (i nie tylko) zaskoczyć na plus. Audio jest znakomite, system od lat sprawdzony, a poza osią główna jest co robić. warto swoje wydać.




bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Batman: Arkham Knight
« Odpowiedź #517 dnia: Lipca 06, 2015, 19:48:41 pm »
Bojawiem i Sylvan jak tam gracie? Przypadła Wam ta część do gustu? Ja: 7+ Soul: 7.



Mam 60% fabuły i sporo zadań pobocznych. Zgadzam się. Mocne 7.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Batman: Arkham Knight
« Odpowiedź #518 dnia: Lipca 07, 2015, 11:29:09 am »
Nie zgadzam się. Mocne 8/10, puszczające oko w stronę 9/10. Podobnie z audio. Natomiast grafika to przedział 9-10/10.

Dbałość o detale jest niesłychana nawet na zbliżeniach:



Zwykłe liście na zbliżeniu.

Ta cała otoczka - majstersztyk.




Nic na zasadzie kopiuj - wklej proste budynki. Masa detali, świetne efekty, znakomite tekstury i coś, co jest obce często konsolom wręcz betonowe trzydzieści przy tym przepychu.

Aż ciężko uwierzyć, że to zmodyfikowana trzecia odsłona słynnego silnika, który raczej królował na poprzedniej generacji, niż UE4.

Kto wystawiłby mniej niż 9/10 za grafikę, powinien cv wysłać do cda, choć nawet tam wystawili 10/10. I nie uważam, by to naciągana ocena była.

Wiesław krztusił się co rusz, wszyscy "Meh, ale te pejzaże piękne, ta historia wspaniałą". Batman wygląda jak na innym sprzęcie wręcz "Łolaboga, ten deszcz"  :evil:

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Batman: Arkham Knight
« Odpowiedź #519 dnia: Lipca 07, 2015, 11:32:03 am »
Ale jak będziesz po raz kolejny wklejał ten drugi kadr, to wyłącz napisy, bo suchar straszny xd