Autor Wątek: American McGee's Alice: Madness Returns  (Przeczytany 5939 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
American McGee's Alice: Madness Returns
« dnia: Lutego 20, 2009, 09:52:40 am »
DICE 2009: EA announces American McGee's Alice 2

Cytuj
(...) the Alice sequel is in development for PC, PS3 and Xbox 360 by American McGee's Spicy Horse studio. Says EA Partners GM David DeMartini: "EA Partners is ready to help [American McGee] bring his innovative vision for the franchise to even darker, more exciting places."
http://www.joystiq.com/2009/02/19/dice-2009-ea-announces-american-mcgees-alice-2/

W pierwszą część nigdy nie grałem, chociaż intrygował mnie pokręcony klimat emanujący ze screenów. Oby było krwawo ! :twisted:
PSN ID: WojtqGO

Yasiu

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 16-02-2006
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 0
Odp: American McGee's Alice: Madness Returns
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 20, 2009, 10:33:01 am »
YYYYYYeeeeeesssssssssssssss :)
Zagraj bo warto nawet teraz. 2 razy skończyłem i rewelacyjny klimat. taki psychodeliczny.
Krwi sporo ale to akurat to nie budowało klimatu.

above89

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-06-2007
  • Wiadomości: 2 023
  • Reputacja: 0
Odp: American McGee's Alice: Madness Returns
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 20, 2009, 10:33:50 am »
DICE 2009: EA announces American McGee's Alice 2

Cytuj
(...) the Alice sequel is in development for PC, PS3 and Xbox 360 by American McGee's Spicy Horse studio. Says EA Partners GM David DeMartini: "EA Partners is ready to help [American McGee] bring his innovative vision for the franchise to even darker, more exciting places."
http://www.joystiq.com/2009/02/19/dice-2009-ea-announces-american-mcgees-alice-2/

W pierwszą część nigdy nie grałem, chociaż intrygował mnie pokręcony klimat emanujący ze screenów. Oby było krwawo ! :twisted:
Ja grałem i prawie przeszedłem lub nawet przeszedłem już nie pamiętam bo to było lata świetlne temu, jednak gra ZAJEBISTA. Klimat jest świetny !!

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: American McGee's Alice: Madness Returns
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 20, 2009, 17:07:43 pm »
Cytuj
Electronic Arts Inc (NASDAQ: ERTS) and Spicy Horse today announced that they have signed a publishing deal for an all-new title based on EA?s 2000 classic, American McGee?s Alice?. The game reunites EA with American McGee, the creative visionary behind the original game. The new title is in development for the PC, PLAYSTATION?3 computer entertainment system and Xbox 360? video game console.

?This new project is a dream come true for me and the fans who?ve kept the Alice flame alive,? said American McGee, senior creative director at Spicy Horse. ?EA gave us creative latitude and support on the original game which resulted in something beautiful and daring. This trip through the looking glass promises to be even more exciting.?

?EA Partners is thrilled to team up with American McGee and Spicy Horse on the next installment of the Alice franchise,? said David DeMartini, senior vice president and general manager of EA Partners. ?American McGee?s interpretation of Alice was an instant classic, and EA Partners is ready to help him bring his innovative vision for the franchise to even darker, more exciting places.?



 :-D
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 121
  • Reputacja: 6
Odp: American McGee's Alice: Madness Returns
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 20, 2009, 20:31:38 pm »
Niesamowite... kiedys sobie cicho marzylem o Alice 2, ale realnie nie liczylem na to :grin:
Jedna z najlepszych gier w jakie w zyciu gralem, oby nie zrypali drugiej czesci, bo McGee ostatnio cos slabe gry wydaje...

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: American McGee's Alice: Madness Returns
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 20, 2009, 20:37:42 pm »
American McGee's Grimm, ponoć, bo nie grałem, pomimo swojej dość osobliwej strony wizualnej, jest dobrą grą.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

mieszko82

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 05-11-2008
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 0
Odp: American McGee's Alice: Madness Returns
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 11, 2009, 11:14:39 am »
American McGee's Alice, to najbardziej kwasowa gierka w jaką grałem  :lol: ... ten artwork świetny!

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: American McGee's Alice: Madness Returns
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 02, 2009, 10:13:33 am »
W sieci pojawił się teaser kontynuacji American McGee's Alice - Return of Alice:


Jest też i strona, na której nie ma na razie niczego, prócz jednego artworku:
http://www.returnofalice.com/

Jestem pewien, że gdzieś na forum czai się już temat o tej grze (bo wcześniej pokazanych było kilka artworków, m.in. Alicja walcząca z jakimś wielkim ślimakiem), ale ponieważ forumowa wyszukiwarka jest wybredna, na razie zakładam nowy temat. Potem najwyżej scali się oba wątki.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: American McGee's Alice: Madness Returns
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 21, 2010, 08:17:50 am »
Cytuj
Eleven years ago a horrific fire took Alice’s family from her and left her terribly burned—and her mind terribly scarred. Afterwards she was confined to Rutledge Asylum, struggling to come to terms with her demons by slipping into her fantasy world of Wonderland. Now, after ten years, she has finally secured her release--yet she still bears the heavy psychological burden of that tragic event.

In Alice: Madness Returns, Alice is released from the asylum to a London psychiatrist’s care. As nightmarish hallucinations continue to haunt her and invade her reality, she seeks to understand her torment in order to recover herself. Her mind in tatters, she is unable to resolve the fear and neuroses prompted by her strange memories, dreams, and visions. Her relocation to London seems only to add to their number and intensity.

Perhaps she’ll do better in Wonderland. She always has. She travels there, seeking what the “real” world can’t provide: security, knowledge, and the truth about the past. But in her absence, Wonderland too has suffered. Something has gone horribly wrong, and now a great evil is descending upon what once was her beautiful refuge.

Can Alice save Wonderland—and herself—from the madness that consumes them both?
http://alicemadnessreturns.com/







Teaser: http://www.ea.com/alice/videos/teaser-trailer
(ten poprzedni, fanowski, bardziej mi się podobał  -_-)
« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2010, 08:28:34 am wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

1man1jar

  • Gość
Odp: American McGee's Alice: Madness Returns
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 21, 2010, 10:40:37 am »
Jram się jak zegarkiem na komunię. Ja nie wiem co komuś może się nie podobać na tych screenach.

el becetol

  • Gość
Odp: American McGee's Alice: Madness Returns
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 21, 2010, 10:43:19 am »




Najfajniejsza rzecz jaką dziś widziałem.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: American McGee's Alice: Madness Returns
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 21, 2010, 11:22:06 am »
Jram się jak zegarkiem na komunię. Ja nie wiem co komuś może się nie podobać na tych screenach.
Średnie tekstury ;) Chyba, że mowa o klimacie i budowie poziomów, to rzeczywiście nie ma co wybrzydzać.

1man1jar

  • Gość
Odp: American McGee's Alice: Madness Returns
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 21, 2010, 11:26:56 am »
Nagonka na techniczne aspekty to już chleb powszedni. IMO nie ma o co kruszyć kopii, ale teraz tym gejming stoi. ;)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: American McGee's Alice: Madness Returns
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 21, 2010, 11:42:49 am »
Grafika to przeważnie jakieś 30-40% gry. Uncharted bez grafiki Uncharted nie byłoby Uncharted. Tak samo Heavy Rain czy God of War. Grafika jest ważnym elementem budowania klimatu. Chyba lepiej, kiedy coś, co ma udawać skałę, faktycznie przypomina skałę, a nie rozpaćkane "coś". Zresztą póki co na tych screenach nie tylko tekstury robią kiepską robotę.

svonston

  • Gość
Odp: American McGee's Alice: Madness Returns
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 21, 2010, 11:44:31 am »
Mi się podoba, bo wszelakie niedogodności nadrabia kolorystyką i klimatem.

1man1jar

  • Gość
Odp: American McGee's Alice: Madness Returns
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 21, 2010, 11:53:57 am »
Grafika to przeważnie jakieś 30-40% gry. Uncharted bez grafiki Uncharted nie byłoby Uncharted. Tak samo Heavy Rain czy God of War. Grafika jest ważnym elementem budowania klimatu. Chyba lepiej, kiedy coś, co ma udawać skałę, faktycznie przypomina skałę, a nie rozpaćkane "coś". Zresztą póki co na tych screenach nie tylko tekstury robią kiepską robotę.
Nie wiem, ja nawet nad "wodą" w Dragon Age nie rozwodziłem się dłużej niż 10 minut i całkowicie już na nią nie zwracam uwagi. Może dla ciebie, jest to 30-40% gry. Dla mnie niespecjalnie, i nawet jeśli Alicja będzie w subhd i z takimi teksturami jak na screenach, nie będzie to dla mnie problemem jeśli zachowa choćby połowę z klimatu swojej blaszakowej poprzedniczki.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: American McGee's Alice: Madness Returns
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 21, 2010, 11:58:33 am »
Tu się wkradł jakiś błąd. PC'towe gry nie mają klimatu. :P

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: American McGee's Alice: Madness Returns
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 21, 2010, 12:17:34 pm »
Tu się wkradł jakiś błąd. PC'towe gry nie mają klimatu. :P
No i sa niegrywalne. W sumie i tak PC nie ma gier.

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: American McGee's Alice: Madness Returns
« Odpowiedź #18 dnia: Września 15, 2010, 12:17:55 pm »
Teaser
« Ostatnia zmiana: Września 15, 2010, 12:35:12 pm wysłana przez piter86 »

Nycek

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 21-02-2007
  • Wiadomości: 513
  • Reputacja: 1
Odp: American McGee's Alice: Madness Returns
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 15, 2011, 09:10:15 am »
Kolejny Teaser

lupinator

  • Gość
Odp: American McGee's Alice: Madness Returns
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 16, 2011, 03:05:42 am »
Dwa teasery pod rząd to o dwa teasery za dużo.

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 121
  • Reputacja: 6
Odp: American McGee's Alice: Madness Returns
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwca 18, 2011, 12:16:36 pm »
American McGee's Alice to jedna z najlepszych gier w jakie mialem przyjemnosc w zyciu grac, wiec pierwsze zapowiedzi kontynuacji potwornie mnie ucieszyly. Takze nie jest niczym dziwnym, ze to poza moze 2-3 wyjatkami najbardziej oczekiwana ostatnio gra przeze mnie. Pierwsze filmiki i trailery napawaly optymizmem, wszystko wygladalo na nich tak jak trzeba - czy sama gra tez? Moge juz nieco o tym napisac po kilku godzinach gry.

Na poczatek grafika. W reckach pisza, ze jest dosyc sednia...hmm. Ok zgadzam sie co do tekstur, nie sa mega wysokiej rozdzielczosci, ale co z tego? Skoro caly swiat jest niesamowicie zrobiony, przemyslany, fajne rozwiazania artystyczne i bogaty w detale. Rozdzialka tekstur to nie wyszystko...No i zawsze cos sie tam rusza, kreci, przelewa i lata :)

Muzyka i dzwiek. Trzyma klimat, jest dopasowana i to fenomenalnie, mooze nieco mniej fajna jak w pierwszej czesci i mniej roznorodna (tez zalezy jakie utworki, ja mowie jako calosc, bo muzyczka w trakcie walki w takim "garnkowym" miescie mnie rozwalila...). Ale nie ukonczylem calej gry, wiec nie ma co marudzic.

System walk i sterowanie. To jest bajka! Plynne, bardzo solidne sterowanie. To chyba znacznie lepiej jak w pierwszej czesci. Walki daja duzo frajdy, zwlaszcza, ze przeciwnicy sa fajnie zaprojektowani. Czesto trzeba kombinowac z roznymi rodzajami broni aby ich pokonac. Np. opancerzony krab strzelajacy z armaty wczepionej w odnóże czy zmutowane cos ciskajace ognistymi kulami - Alicja dostaje z czasem parasolke, ktora odbija wystrzeliwane przez wrogow pociski w ich strone (jak w zeldzie).
Do tego karabin maszynowy z młynka do pieprzu - cos niesamowitego, a gdy Alicja z niego strzela to widok jest przedni, wyglada jak koles z minigunem z Predatora hehe. Ogolnie walki sa rewelacyjne i daja mozliwosc kombinowania. Aha jest takze mozliwosc upgrade kazdej broni z osobna (jest kilka poziomow upgrade), robimy to za zebrane "zęby" w grze.


Skakanie jest 3 fazowe + mozliwosc powolnego opadania (cos takiego bylo w Voodoo Vince) - czyli mozna sie jeszcze trzy razy odbic "w powietrzu" gdy skaczemy.
Mozna pomyslec, ze to ulatwienie jak diabli, bo takie ulepszenie skakania to takze uproszenie sprawy. Jednak nie, bo poziomy sa zaprojektowane na znacznie wieksza ilosc skakania jak w jedynce (ogromna wrecz ilosc). Czasami ilosc platform potrafi przerazic, a z czasem skakanie staje sie wrecz hardcorowe i automatyczne... Wada? hmm patrzac na uproszczenia dzisiejszych gier, to jest to zaleta! :) Bo mamy elementy widywane ostatnio jedynie w klasykach (tam, dzie sie wyliczalo co do pixela odleglosc skoku, fajne czasy). Jest sporo czasowek, czyli wciskamy przycisk i lecimy bo nam sie drzwi zamkna lub opadna platformy (znowu klasyka) i wiele innych podobnych patentow.

Mamy sporo sekretow, niewidzialnych platform, jest co zbierac. Jest takze urozmaicenie w postaci poziomow 2D, strzelanka podwodna, platformowka 2d i wszystko zrobione fenomenalnie, nic na siłe i bez niedopasowania. Sa bonusowe etapy z zagadkami i walkami, za ktore dostajemy 1 z 4 czesci "serca" - takze jak w Legend Of Zelda.

Wady. Dwa razy pojawily sie bugi, raz alicja zaczela lewitowac w powietrzu, a raz przed koncem poziomu, przed animacja realtime wszystko zamilkło, cisza, wszyscy przeciwnicy zawisneli w powietrzu w pozie Jezusa na krzyzu :) Ale to detal, posmialem sie i zalapal sie przerywnik gdy polazilem nieco. Kolejna wada to pojawiajaca sie monotonia dalej w grze. CZasami ma sie juz dosyc skakania i mnogosci platform, a zaraz sie okazuje dostajemy ich kolejna partie...
Ciezko powiedziec ile mam godzin gry, ale bedzie w okolichach 10, a w menu info progresu pokazuje 40%.

Z tego co widze nie ma planow na wersje PL, a wielka szkoda. Gra jest strasznie przegadana w przrywnikach, w trakcie grania takze, jest ogrom "pamietnikow" (tak to nazwijmy dla uproszczenia), ktore w chwili zebrania sa odczytywane w czasie gry (znane z Bioshock).

Zobaczymy co bedzie dalej, na razie mam pauze ale juz nie moge sie doczekac az zaczne znowu grac :)
Gra jest niesamowita.

« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2011, 12:18:20 pm wysłana przez siudym »

Spidey^

  • Gość
Odp: American McGee's Alice: Madness Returns
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwca 18, 2011, 13:34:55 pm »
Kuzyn ściągnął na PC, poszedłem trochę obadać i jestem zachwycony. Gra w starym stylu, wymagająca, ze świetnym klimatem. Dla mnie must have jak trochę stanieje (nigdy nie kupuje gier po premierze). A średnia na metacritic tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że środowisko recenzentów się zeszmaciło i wysokie noty zbiera głównie komercha lub jakieś popierdółki, których fenomenu nie rozumiem. Najbardziej rozbawiło mnie w niektórych recenzjach, że gra jest słaba bo jest za trudna :lol:

LukeSpidey

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 10-05-2010
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 10
Odp: American McGee's Alice: Madness Returns
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwca 21, 2011, 12:33:32 pm »


Cenię sobie recenzje tego kolesia, bo facet nie owija w bawełnę. Dlatego Alice: Madness Returns na pewno trafi do mojej kolekcji.

Spidey^

  • Gość
Odp: American McGee's Alice: Madness Returns
« Odpowiedź #24 dnia: Listopada 12, 2011, 12:10:25 pm »
Dlaczego ta gra nie tanieje? Od premiery minęło pół roku a nówki nadal chodzą po niemal dwie stówy :mad:
Czyżby EA od początku nie wierzyło w sukces tej gry i wytłoczyło tak mało egzemplarzy?

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: American McGee's Alice: Madness Returns
« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 03, 2012, 22:31:39 pm »
Z racji tego że mam na amerykańskim koncie miesiąc plusa to sobie ściągnąłem godzinny trial
Żeby nie tracić za bardzo czasu to skipowałem wszystko co się dało.
Oczywiście, dla mnie  normalnego faceta cała ta bajka o Alicji jest denna, ale to co twórcy zrobili tutaj..no po prostu  :o :o
Nigdy bym nie pomyślał że historia o jakiejś dziewczynce w "zaczarowanym" świecie może mnie zaciekawić.
Klimat wylewa się z ekranu, wszystko jest świetnie "zgrane"--z jednej strony "niewinna" postać Alicji czy kolorowe pierwsze levele..a z drugiej nóż we krwi czy juha po zaciukanych wrogach.
O fabule się nie wypowiadam bo jak pisałem skipowałem co się dało, gameplayowo to bardzo fajny platformer, ale walka mogła by być trochę lepsza (kamera wyżej i trochę dalej i może coś bardziej na wzór GoW--brak potrzeby lokowania się na przeciwniku).
No i cena, jeśli dobrze widziałem to na PL store 139...no przesada.. ale chyba zawsze człowiek będzie narzekać na cenę :P

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: American McGee's Alice: Madness Returns
« Odpowiedź #26 dnia: Stycznia 04, 2012, 10:56:23 am »
Oczywiście, dla mnie  normalnego faceta cała ta bajka o Alicji jest denna, ale to co twórcy zrobili tutaj..no po prostu  :o :o
Orginalna opowiesc o Alicji to psychodeliczny horror :)

może coś bardziej na wzór GoW--brak potrzeby lokowania się na przeciwniku).
Nie musisz lockowac na przeciwnikach by walczyc skutecznie, lock on potrzeba tylko do uzycia parasolki [nie wiem czy doszedles do tego momentu], co dla mnie totalnym idiotyzmem ;\

Pare moich screenow i gameplay:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)


Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: American McGee's Alice: Madness Returns
« Odpowiedź #27 dnia: Stycznia 04, 2012, 12:33:28 pm »
Doszedłem kawałek za przejażdżkę dzbankiem linowym czy coś takiego. Trochę poskakałem po dyszach z parą i tyle.

Wróć..to jednak nie był dzbanek a normalny wagon linowy.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 04, 2012, 12:35:34 pm wysłana przez Solid Snake 1989 »

Spidey^

  • Gość
Odp: American McGee's Alice: Madness Returns
« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 05, 2012, 18:51:42 pm »
No i cena, jeśli dobrze widziałem to na PL store 139...no przesada.. ale chyba zawsze człowiek będzie narzekać na cenę :P
Alice coraz taniej chodzi na allegro. Niedługo kupuje :D

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: American McGee's Alice: Madness Returns
« Odpowiedź #29 dnia: Stycznia 12, 2012, 01:53:15 am »
No i cena, jeśli dobrze widziałem to na PL store 139...no przesada.. ale chyba zawsze człowiek będzie narzekać na cenę :P
Tak, zeby troszke wkur**c :P

EA week na amazonie, wersja PC digital.
1/15 – Alice Madness Returns : $7.49 - $2.49 with $5 Holiday Promo Code