Autor Wątek: Far Cry New Dawn  (Przeczytany 1427 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lupinator

  • Gość
Far Cry New Dawn
« dnia: Grudnia 05, 2018, 19:18:25 pm »


Tego się nie spodziewałem.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 07, 2018, 22:55:28 pm wysłana przez Lupi »

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Far Cry Post-Apo
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 05, 2018, 20:34:24 pm »
Obstawiam duże DLC albo jakiś spin-off.
Tempo iście ubisoftowe. Po lutowej premierze 5 nadchodzi następny odcinek. Ciekawe kiedy premiera? Nie zdziwi mnie nawet początek roku.
Ja po 5, czyli największym rozczarowaniu 2018, podziękuję, ale może są jeszcze jacyś fani tej serii.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Far Cry Post-Apo
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 06, 2018, 05:14:29 am »
Pewnie spin-off w rodzaju Primal.

Ja do tej pory grałem tylko w trójkę (z nowych części). Z chęcią sprawdzę tego FC, jeśli okaże się, że wyszło im coś dobrego.

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 120
  • Reputacja: 6
Odp: Far Cry Post-Apo
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 06, 2018, 08:29:34 am »
Oby to byla czesc ala Primal, bo liczylem na FC6 w amazonii ;)

lupinator

  • Gość
Odp: Far Cry Post-Apo
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 06, 2018, 08:39:19 am »
Ciężko żeby nie była. Wygląda na to, że mapa zostanie ta sama co w 5.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Far Cry Post-Apo
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 06, 2018, 10:25:01 am »
Slabo w ch**. Seria zaczyna zjadać własny ogon jak Asasyn. Już 5 mnie męczyła, bo zmian było mało i wszystkie na gorsze, a tutaj co roku beda wydawac kolejne byle co.

lupinator

  • Gość
Odp: Far Cry Post-Apo
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 06, 2018, 11:14:51 am »
Slabo w ch**. Seria zaczyna zjadać własny ogon jak Asasyn. Już 5 mnie męczyła, bo zmian było mało i wszystkie na gorsze, a tutaj co roku beda wydawac kolejne byle co.
Nie sądzę żeby to trwało wieczność. Na pewno szykuje się jakieś odświeżenie formuły przy nowej generacji.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Far Cry Post-Apo
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 06, 2018, 11:50:18 am »
Oby, bo lubie bardzo te serie a powoli zaczynam jej miec dosc jak AC.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Far Cry Post-Apo
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 06, 2018, 12:57:14 pm »
Obstawiam duże DLC albo jakiś spin-off.
Tempo iście ubisoftowe. Po lutowej premierze 5 nadchodzi następny odcinek. Ciekawe kiedy premiera? Nie zdziwi mnie nawet początek roku.
Ja po 5, czyli największym rozczarowaniu 2018, podziękuję, ale może są jeszcze jacyś fani tej serii.

Mnie też (podobnie jak POK'owi) wydaję się, że będzie coś na modłę Primal.

Trochę za bardzo krytycznie do piątki podszedłeś. Wejdź na chwilę w buty włodarzy Ubi. Masz serię, która zgarnia bardzo wysokie noty - niemal zawsze coś w okolicy 8/10 - i co najważniejsze kapitalnie się sprzedaje. Jak wieść niesie FC Piąty w tydzień sprzedał się w kilkumilionowym nakładzie. To rewelacyjny wynik, a sama gra jest jedną z najlepszej sprzedających się gier 2018r.

Nic wybitnego, ale gra się (bardzo) dobrze. Do tego dochodzi niezwykle miła dla oczu grafika, a za 240zł/60$ gracze otrzymali grę na ok trzydzieści godzin, co jest porządnym  wynikiem.

Mnie seria bardzo się podoba. Zgodzę się z tym co Lupi napisał, przydałoby się odświeżenie, jak w Asasynie. To też uznana od lat seria, a reset przyniósł jeszcze lepsze oceny i jeszcze lepszą sprzedaż. Być może nadejdzie ono wraz z nową generacją.

Pamiętaj, że taka korporacja, to nie jest wolontariat. Ona ma zarabiać. Skoro z roku na rok Far Kraje generują milionowe przychody, to firma idzie za ciosem. A, że niektórzy marudzą.... marudzą, niech głosują portfelem jak przy Battlefield V i Fallout 76.

Póki co Korpo Komander patrzy na wykresy (na zielono i ku górze) i cieszy się.



W każdym razie czekam na zwiastun. Trochę zaskoczenie, trochę za szybko, ale jestem pewny, że zabawa będzie trzymała poziom.  :roll:

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: Far Cry Post-Apo
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 07, 2018, 05:37:47 am »
Slabo w ch**. Seria zaczyna zjadać własny ogon jak Asasyn. Już 5 mnie męczyła, bo zmian było mało i wszystkie na gorsze, a tutaj co roku beda wydawac kolejne byle co.
Akurat w przypadku Assassin’s Creed jest inaczej, bo ostatnie dwie produkcje, to złota era dla Assassina. Raz, że poprawili wszelkie mankamenty związane ze sterowaniem, które mnie np. wkurzały, sterowanie jest bardziej intuicyjne, przez co poruszanie się po świecie gry jest znacznie przyjemniejsze, graficznie stoi na wysokim poziomie, stworzone światy, i lokacje są bardzo ciekawe , i zachęcają na oderwanie się od fabuły tylko po to, aby je eksplorować, i podziwiać. No i na koniec fabularnie i same postacie są na tyle ciekawe, że chce się poznawać ich dalsze losy.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Far Cry Post-Apo
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 07, 2018, 06:29:29 am »
Nie jest dobrze chłopaki....


Magik

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2010
  • Wiadomości: 1 497
  • Reputacja: 33
Odp: Far Cry Post-Apo
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 07, 2018, 08:45:32 am »
O ja pierdziele.... :lol: :lol:

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Far Cry Post-Apo
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 07, 2018, 10:39:06 am »
Rage 2 wannabe.

lupinator

  • Gość
Odp: Far Cry New Dawn
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 07, 2018, 22:56:11 pm »
Gra od premiery nie będzie latać za full price. Cena to 45 dolców.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Far Cry New Dawn
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 08, 2018, 10:22:04 am »
Lepiej zamknąć ten temat i udawać, że to nie istnieje.

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: Far Cry New Dawn
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 08, 2018, 11:16:27 am »
 :lol: POSTemp

lupinator

  • Gość
Odp: Far Cry New Dawn
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 08, 2018, 16:58:43 pm »


Wygląda spoko. Ja z chęcią pogram z babcią-snajperką u boku :) Dużo tego różu nawalali, ale w Rage to samo. Po tej części w stylu standalone DLC liczę na odświeżenie serii.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Far Cry New Dawn
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 28, 2019, 23:11:33 pm »
Ciekawie prezentuje się nowość w postaci wyboru co zrobimy z podbitym fortem (możemy się tam osiedlić, bądź doszczętnie go złupić).



W 4rech ostatnich grach serii zdobyłem platynę, więc chyba się jednak skuszę.  :P

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 841
  • Reputacja: 16
Odp: Far Cry New Dawn
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 13, 2019, 08:15:36 am »
ale kibel

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Far Cry New Dawn
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 24, 2019, 18:03:08 pm »


Far Cry New Dawn zaliczony na 100%. Platyna nr 135 w nocy zasiliła konto. Uczciwie trzeba przyznać, że to najsłabszy Far Kraj od lat, co nie oznacza, że to zła pozycja. Napiszę tak - jeżeli ktoś dobrze bawił się przy FC4 oraz piątce, śmiało może ND kupić (szczególnie, że w sklepie można ją za ok 69zł nabyć). Natomiast jeżeli komuś już 4ka ciążyła tak, że Primal/piątkę sobie odpuścił, to nie ma czego tu szukać. Niech lepiej kupi sobie dobrą pizzę i lody Häagen-Dazs.

Gra prezentuje się bardzo dobrze. Postacie są szczegółowo wymodelowane, świat jest ładny i całkiem różnorodny, a detale przykuwają oko. 





Niestety całość hula w 30 k/s. czyli konsolowe standardy, znane serii FC od wielu lat. Nie przeszkadza to jakoś bardzo (idzie się po kilkudziesięciu minutach przyzwyczaić), ale odczuwałem to wyraźnie, ponieważ moim poprzednim FPS'em było drugie Rage, w którym ponad dwadzieścia godzin spędziłem, i który na Pro trzymał okolice sześćdziesięciu klatek. Grunt, że New Dawn na Pro trzyma w ryzach te trzydzieści, choć tyle oferuje podstawowa PS4 i chciałoby się jednak więcej na mocniejszej konsoli  :-?

Muzycznie bardzo całość mi odpowiada. Wszelakie odgłosu natury, dźwięki jakie wydaja poszczególne narzędzia mordu są w porządku, podobnie zresztą jak sama warstwa muzyczna - Die Antwoord podczas odbijania posterunku, ależ bardzo proszę.

Problemem tego dodatku jest to, że seria od lat stoi w miejscu i się nie rozwija. Rzecz jasna nikt nie twierdzi, że jakakolwiek gra ma z części na część przynosić przełomowe rozwiązania i rewolucje, ale kapitalna trzecia odsłona była wyraźnym krokiem naprzód w stosunku do dwójki.
FC 4 tak po prawdzie był takim FC trzy i pół, ale też bawiłem się świetnie, bo poprzedniczka była rewelacyjna. Primal coś tam próbował zmienić, ale poszło głównie w stylistykę, a piąta część, to znowu to samo. I taki tez jest New Dawn, tylko w wersji mini.

Brakuje też jakiegoś mocnego uderzenia w segmencie samej fabuły. Nie ma się co oszukiwać. Same antagonistki są przeciętnie napisanymi postaciami - ot typowe socjopatki, jeżdżą to tu, to tam i okładają innych kaskiem - i nijak nie można ich postawić obok Vaasa Montenegro.
Nie są kiepskie, ale nie zapadną w pamięć na długo. Najlepiej wypada tu sama postać Sędziego, która owiana jest aurą tajemnicy i to kim jest zaskakuje i może się podobać, ale też jest to poukrywane w notatkach i wiele osób ukończy grę i bladego pojęcia nie będzie miała o tej ciekawostce.

Tej serii przyda się reset taki jak w przypadku asasyna, który zaczął zjadać swój ogon. Ekipa zrobiła sobie przerwę i uderzyła rewelacyjnym Orgins, którego formułę rozwinęła przy jeszcze lepszej, bardziej rozbudowanej Odysei.
Sądzę, że 6/10 jest całkiem sprawiedliwą oceną dla New Dawn, ja jednak bawiłem się na tyle dobrze, dodatkowo bonusowe misje w kooperacji wypadły na tyle udanie, że wystawiam takie naciągane 7/10. To tak, żeby Horacy nie wyjadł mi marchewek w ogrodzie.

8/10 - grafika;
8/10 - audio;
7/10 - grywalność;

7/10 - ocena końcowa;

Galeria:



Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)