Autor Wątek: Newsy filmowe  (Przeczytany 316154 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #2000 dnia: Października 30, 2015, 14:39:55 pm »
A pierwszy w ogole ma wersję reżyserską?
Nie.

Zdecydowanie ma znaczenie czy wcześniej widziałeś nie-reżyserską. Jedyna różnica którą pamiętam do rozkminy Deckarda, więc na tym się skupię - zwyczajnie wiesz przy projekcji co bohater myśli. Wiem, że przy projekcji wersji reżyserskiej łatwo sobie wmawiać, jak to się chłonie drugie dno i ile film jest głębszy, ale ta głębia została najpierw wtłoczona do głowy wersją zwykłą. Polecam puścić to jakby nie patrzeć wybitne kino sci fi w wersji reżyserskiej komuś, kto nie oglądał - nie będziesz się mógł powstrzymywać od tłumaczenia co bohater ma na myśli i czemu, pewnie niemalże cytując rozmyślania przy "zwłokach" Roya. Dwie takie sesje przeżyłem, słabo było. Powtarzając film samemu też wolę wersję reżyserską.
Mógłbym się zgodzić, gdyby nie fakt, uwaga, najpierw oglądałem wersję bez narracji i happy-endu (swoją drogą ominąłeś ten wątek, a to bez pieszczenia najbardziej ch**owe zagranie w wersji kinowej i gwałt na klimacie), nie miałem wielkiego problem ze śledzeniem fabuły; i naprawdę nie chodzi o subtelności, wolę sam domniemywać, wtłaczanie nadmiernego opisu emocji bohatera to w tym przypadku nie był cymesik, co mnie chyba najbardziej rozdrażniło w scenach kryminalnych, m.in. w knajpie z wężem, czy spotkaniu z Rachel w mieszkaniu Deckarda.

No i kiepski to argument na obronę Scotta - od lat wypuszcza raczej chłam, ale czasem wersja reżyserska jest lepsza
To nie miał być wielki kontr-argument, a komentarz uzupełniający, bo przecież napisałem, że generalnie się zgadzam z Twoją opinią, ale statystyka też nie zawsze działa, obu reżyserów to obecnie "hit'n'miss" i ciężko obecnie wyrokować, który bardziej by podołał, patrząc jednak na klasę i ilość obrazów o tendencji zwyżkowej Scott ma przewagę. Zresztą spójrzmy na reżyserów dotychczasowych Obcych po filmach Ridleya i Camerona. Fincher, choć sam znienawidził prace przy filmie stworzył imo niezłą trójkę, oczywiście pomijając zgrzyt fanów o dobijające rozwiązanie fabularne w prologu i ogólny zarzut o ustawiczne uganianie się po korytarzach z demonicznym pieskiem, ale klimatycznie było bardzo dobrze i przybliżał nieco do jedynki - słowem obraz mocno kontrowersyjny, charakterystyczny styl Jeunet też przed Rezurekcją pozwalał się lekko jarać dorobkiem, Miasto zaginionych dzieci i Delicatessen obiecywały srogą atmosferę, a wyszło... średnio. Łatwo spaprać tę serię niezależnie od nazwiska twórcy.

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #2001 dnia: Października 30, 2015, 14:55:40 pm »
Mógłbym się zgodzić, gdyby nie fakt, uwaga, najpierw oglądałem wersję bez narracji i happy-endu (swoją drogą ominąłeś ten wątek, a to bez pieszczenia najbardziej ch**owe zagranie w wersji kinowej i gwałt na klimacie), nie miałem wielkiego problem ze śledzeniem fabuły; i naprawdę nie chodzi o subtelności, wolę sam domniemywać, wtłaczanie nadmiernego opisu emocji bohatera to w tym przypadku nie był cymesik, co mnie chyba najbardziej rozdrażniło w scenach kryminalnych, m.in. w knajpie z wężem, czy spotkaniu z Rachel w mieszkaniu Deckarda.
Nie chodzi przecież o problemy ze śledzeniem fabuły w wersji reżyserskiej, tylko dodawanie głębi obrazowi przez komentarze Deckarda. Monolog nad trupem Roya to mistrzostwo, na pewno zawsze go wspominasz, bez niego film nie byłby tak kultowy i pewnie nie doczekał się wersji reżyserskiej 20 lat później (faktycznie tyle minęło?).

Happy endu nie bardzo pamiętam mówiąc szczerze - scenografia z Lśnienia coś mi podpowiedziała, ale w obu wersjach kończy się chyba na tym, że Deckard zostaje z Rachel i nie wie, ile ona ma życia przed sobą. Rozkminy czy Deckard był replikantem mi bardziej nasuwały się po wersji kinowej. Przyjemnie mi się w każdym razie dyskutuje ;)

Dobry argument z 3ką i 4ką Obcego, choć "mięsnemu" Blomkampowi bliżej do Aliena niż absurdalnie odjechanemu Jeunetowi.
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #2002 dnia: Października 30, 2015, 15:13:37 pm »
Happy endu nie bardzo pamiętam mówiąc szczerze - scenografia z Lśnienia coś mi podpowiedziała, ale w obu wersjach kończy się chyba na tym, że Deckard zostaje z Rachel i nie wie, ile ona ma życia przed sobą
W zakończeniu wersji kinowej mamy literalnie sztampowy odjazd w kierunku zachodzącego słońca. Cały film w deszczu, klimat nocy spowija otoczenie mrocznego Los Angeles, brud, tłum, mrużenie oczami i nagle krajobraz jak z Dźwięków Muzyki, las, oblane słońcem okolice, autostrada i najazdy kamery na wzgórza, jak w otwarciu Lśnienia. Przecież to wyglądało, jakby dokleili na siłę końcówkę i kawałek innego filmu. W wersji reżyserskiej/finalnej widzimy Deckarda i Rachel opuszczających mieszkanie, Deckard zauważa figurkę i padają w tle słowa Gaffa: "Too bad she won't live but then again who does", Ford kręci lekko głową, wsiada do windy, cięcie. Nie wiemy co dalej, jak to wpłynie na relacje bohaterów, dostajemy więcej możliwości domniemań, świat trzyma atmosferę, nie burzy obrazu. Zdecydowanie lepsze zakończenie, ogólnie byłem nawet zwolennikiem ucięcia filmu już po dialogu Gaffa na dachu, ale wątek Rachel byłby mocno niedomknięty.

Co do Jeuneta bardzo możliwe, ale na tamten czas wydawał się być dobrym wyborem, ciekawe stylistycznie, wykręcone, mroczne obrazy, nietuzinkowa fabuła, miał szansę się sprawdzić. Z drugiej strony cieszę się, że przejechał się na Alienie, bo może dzięki temu dostaliśmy Amelię, a ten tytuł w jego filmografii uwielbiam.
« Ostatnia zmiana: Października 30, 2015, 15:15:53 pm wysłana przez Kert »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 265
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #2003 dnia: Października 30, 2015, 15:14:00 pm »
Monolog nad trupem Roya to mistrzostwo, na pewno zawsze go wspominasz, bez niego film nie byłby tak kultowy
Mistrzostwem to jest monolog Roya chwile przed smiercia i to raczej ta scena jest ta kultowa.

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #2004 dnia: Października 30, 2015, 15:53:28 pm »
Monolog nad trupem Roya to mistrzostwo, na pewno zawsze go wspominasz, bez niego film nie byłby tak kultowy
Mistrzostwem to jest monolog Roya chwile przed smiercia i to raczej ta scena jest ta kultowa.
Niby się zgadzam, tyle że nie trzyma się kupy z fabularnego punktu widzenia, opisy rzeczy które w nim Roy widział nie pasują do świata ani filmu, ani książki. Ale improwizacja Rutgera niesamowita, film wiele by stracił bez niej.
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 265
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #2005 dnia: Października 30, 2015, 15:56:43 pm »
Tak naprawde to film i ksiazka sa totalnie inne tak pod wzgledem fabuly jak i klimatu.

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #2006 dnia: Października 30, 2015, 16:07:59 pm »
Tak naprawde to film i ksiazka sa totalnie inne tak pod wzgledem fabuly jak i klimatu.
Co dla wpasowania wspomnianego monologu Roya w uniwersum nie ma żadnego znaczenia. Choć mogłoby co nieco tłumaczyć, gdyby był z innego medium  :angel:

Pepełniliśmy niezłego offtopa dyskutując w newsach filmowych o dziele 33-letnim, może gdzieś to przeniesiemy? ;)
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 265
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #2007 dnia: Października 30, 2015, 16:09:08 pm »
A niech se lezy :)

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #2008 dnia: Października 30, 2015, 16:22:25 pm »
Monolog nad trupem Roya to mistrzostwo, na pewno zawsze go wspominasz, bez niego film nie byłby tak kultowy
Mistrzostwem to jest monolog Roya chwile przed smiercia i to raczej ta scena jest ta kultowa.
Niby się zgadzam, tyle że nie trzyma się kupy z fabularnego punktu widzenia, opisy rzeczy które w nim Roy widział nie pasują do świata ani filmu, ani książki. Ale improwizacja Rutgera niesamowita, film wiele by stracił bez niej.
Już na początku filmu mowa jest o pozaziemskich koloniach, podczas wizyty na komisariacie przełożony wykłada Deckardowi, że model Nexus 6 używany jest do ciężkich prac w różnych zakątkach kosmosu, mają zakaz przebywania na Ziemi, Tyrell też przebąkiwał o ich wykorzystywaniu, więc nie rozumiem, co jest nieprzystającego fabularnie w monologu Batty'ego.

Co do braku spójności fabularnej to uważaj, bo Scott już się wyrażał, że Alien i Blade Runner to jedno uniwersum, o Predatorach przy okazji nie wspominając :lol:

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #2009 dnia: Października 30, 2015, 16:42:47 pm »
Cytuj
Co do braku spójności fabularnej to uważaj, bo Scott już się wyrażał, że Alien i Blade Runner to jedno uniwersum, o Predatorach przy okazji nie wspominając :lol:
podaj linka bo mi się nie chce wierzyć.
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #2010 dnia: Października 30, 2015, 17:17:44 pm »
Cytuj
Co do braku spójności fabularnej to uważaj, bo Scott już się wyrażał, że Alien i Blade Runner to jedno uniwersum, o Predatorach przy okazji nie wspominając :lol:
podaj linka bo mi się nie chce wierzyć.
Piszę teraz przez tapatalk i jestem trochę zajęty, więc ciężko z szukaniem, ale wrzucałem gdzieś, kiedyś w tym temacie cytat z wywiadu Scotta odnoszącego się dokładnie do tej kwestii, poza tym w dodatkach do edycji Blu-Ray Prometeusza jest log Waylanda (choć można to w sumie podpiąć pod easter egg), wypowiadajacego się o swoim mentorze mieszkającym w piramidzie na szczycie miasta aniołów "replikującym" ludzi, który zainspirował go do zabawy w Boga i tworzenia androidów, oczywiście mowa o Tyrellu.

Na razie więc bezpiecznie można uznać to za ciekawostkę.
« Ostatnia zmiana: Października 30, 2015, 17:19:27 pm wysłana przez Kert »

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #2011 dnia: Października 31, 2015, 15:25:44 pm »
Ej, mam pytanie.

Wybieram się 4 listopada do Cinema City na maraton Bonda wraz z premierą Spectre. Znajomi zarezerwowali miejsce na dużej sali w 6 rzędzie na 15. I teraz pytanie - to nie za blisko? Pamiętam byliśmy kiedyś na Quantum of Solace też jakoś blisko, bo mieli ciśnienie, by iść i po seansie powiedziałem, że nigdy kur** więcej, bo nie dało się ogarnąć filmu i oczy wyjarało.

Doradźta.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #2012 dnia: Października 31, 2015, 15:31:13 pm »
Ja bym siadał na końcu.  Więcej widzi człowiek.  Kiedyś próbowałem sam początek i środek sali ale po paru próbach uznałem że najwięcej można wynieść z seansu właśnie w ostatnim rzędzie.
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #2013 dnia: Października 31, 2015, 15:33:51 pm »
Ej, mam pytanie.

Wybieram się 4 listopada do Cinema City na maraton Bonda wraz z premierą Spectre. Znajomi zarezerwowali miejsce na dużej sali w 6 rzędzie na 15. I teraz pytanie - to nie za blisko? Pamiętam byliśmy kiedyś na Quantum of Solace też jakoś blisko, bo mieli ciśnienie, by iść i po seansie powiedziałem, że nigdy kur** więcej, bo nie dało się ogarnąć filmu i oczy wyjarało.

Doradźta.
Ja uwielbiam oglądać z pierwszego rzędu - lepsza immersja :lol: serio. Z rodziną jak idę to jest kompromis i siadamy w 5 rzędzie.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 265
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #2014 dnia: Października 31, 2015, 15:57:12 pm »
Ja zawsze 5-6 rząd od końca, tak troszke dalej niz srodek. chyba ze 3d to jeszcze bliżej.
« Ostatnia zmiana: Października 31, 2015, 16:17:02 pm wysłana przez windomearl »

el becetol

  • Gość
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #2015 dnia: Października 31, 2015, 16:03:30 pm »
Ja zawsze maksymalnie środek sali, z końca to obraz jest wielkości telewizora.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #2016 dnia: Października 31, 2015, 16:07:57 pm »
ja lubię 6-8 rząd, zależnie od wielkości sali, tak żeby widzieć ekran i możliwie najmniej poza nim.
na grawitacji siedziałem w 2 rzędzie w imaxie i to była przesada, nie ogarniałem.

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #2017 dnia: Października 31, 2015, 16:08:25 pm »
Odpowiem tak fachowo, jak tylko potrafię: to zależy. :P

A tak na poważnie: to naprawdę zależy od sali, w której się ogląda. Jak jest ogromna sala z wielkim ekranem, to można siadać dalej i nadal mieć dobre wrażenia. Jeśli sala jest malutka, to oczywiście lepiej siadać bliżej. Ja zazwyczaj wybieram 6-7 rząd. Rozwiązanie to wydaje mi się najbardziej optymalne, bez względu na rozmiary ekranu.
Nie jestem zwolennikiem siadania w ostatnim rzędzie, bo jakoś wolę, żeby ekran nie miał proporcji ekranu monitora.
PSN ID: WojtqGO

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #2018 dnia: Października 31, 2015, 16:47:21 pm »
Ej, mam pytanie.

Wybieram się 4 listopada do Cinema City na maraton Bonda wraz z premierą Spectre. Znajomi zarezerwowali miejsce na dużej sali w 6 rzędzie na 15. I teraz pytanie - to nie za blisko? Pamiętam byliśmy kiedyś na Quantum of Solace też jakoś blisko, bo mieli ciśnienie, by iść i po seansie powiedziałem, że nigdy kur** więcej, bo nie dało się ogarnąć filmu i oczy wyjarało.

Doradźta.
co tu doradzać jak już zamówione, a po drugie to zależy od sali. Osobiscie bym doradził jakieś inne rozwiązanie, przykładowo restałracja lub bar a potem dziwki.

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #2019 dnia: Października 31, 2015, 18:50:32 pm »
restałracja

svonston

  • Gość
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #2020 dnia: Października 31, 2015, 18:59:54 pm »
Osobiście doradził restałracje

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #2021 dnia: Października 31, 2015, 21:32:00 pm »
i co? dupka boli czy jak?

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #2022 dnia: Listopada 01, 2015, 00:51:45 am »

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #2023 dnia: Listopada 01, 2015, 21:01:47 pm »
Dzięki chłopaki. Wymiksowałem się i pójdę innego dnia na lepszą miejscówkę. A później do restałracji.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #2024 dnia: Listopada 02, 2015, 11:23:26 am »
Dzięki chłopaki. Wymiksowałem się i pójdę innego dnia na lepszą miejscówkę. A później do restałracji.
a dziwki?

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #2025 dnia: Listopada 02, 2015, 11:29:31 am »
No need that 4 now.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #2026 dnia: Listopada 02, 2015, 11:36:15 am »
gupi, na starosc bedziesz załowal.

Marins

  • Gość
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #2027 dnia: Listopada 02, 2015, 20:07:21 pm »
W piatek triailer:

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #2028 dnia: Listopada 03, 2015, 11:02:14 am »
W piatek triailer:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Parę screenów z filmu. ;)

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Mam nadzieję, że nie zjebią tego! :mad:

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 265
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #2029 dnia: Listopada 03, 2015, 11:08:59 am »
Zero podjarki.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #2030 dnia: Listopada 03, 2015, 12:27:13 pm »

Marins

  • Gość
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #2031 dnia: Listopada 03, 2015, 23:21:31 pm »
Zero podjarki.
Ja nie mogę się doczekać:

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #2032 dnia: Listopada 04, 2015, 07:39:52 am »
Trailer wygląda dobrze, ale wybrali i tak jedną z najgorszych gier do ekranizacji :( Czuję, że fabuła będzie mega denna :)

Mrocz

  • Gość
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #2033 dnia: Listopada 04, 2015, 09:30:35 am »
No Starcraft by lepiej wypadł ;(

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #2034 dnia: Listopada 04, 2015, 09:43:15 am »
No Starcraft by lepiej wypadł ;(
Może wykalkulowali, że wpuszczanie do kin filmu, który musiałby konkurować o widzów ze Star Wars naraziłoby ich na straty?

Oczywiście rozumiem, że to zgoła inne klimaty, realia, uniwersum, ale nadal marketingowo chyba byłyby podobnie celowane. Warcraft natomiast nie ma konkurencji, ostatnie "epickie" fantasy to Hobbit i jednak bardziej rozbudowany kanon i baza fanów od Scarcrafta.
Zresztą już czytam opinie, że po teaserze spora rzesza osób bardzo mocno się jara, a widząc w nim krajobraz Stormwind dochodzi do zbiorowej ejakulacji.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 265
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #2035 dnia: Listopada 04, 2015, 09:56:04 am »
Dla mnie wyglada na festiwal slabego CGI, do tego uniwersum nie kumam, wiec meh.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #2036 dnia: Listopada 04, 2015, 10:16:36 am »
Dla mnie wyglada na festiwal slabego CGI
Napisałbym, że przede wszystkim jest bardzo nierówno. Są shoty, na których wygląda słabo:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

ale np. modele postaci na oficjalnych materiałach wyglądają naprawdę świetnie:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

tutaj też solidnie:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Styl filtrów (tj. oświetlenia i kolorystyki) niestety mocno przypomina Hobbita, to ponoć zostało jasno określone, jako bezpośrednie nawiązanie do stylistyki gier, ale ja zdecydowanie bardziej wolę wygląd na styl Lord of the Rings, bez zmiękczania i uczucia "bajkowości".

Fanem uniwersum też nie jestem, więc pewnie nie wyniosę z projekcji "smaczków", albo czegoś ponad opowieść i ładne obrazki (wiedząc, że Blizzard mocno dostarczał pod względem prerenderowanych filmików nie spodziewam się gorszego poziomu), ale może warto będzie obejrzeć ;)

Mrocz

  • Gość
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #2037 dnia: Listopada 04, 2015, 11:00:51 am »
Pójść pójdę, bo lubie filmy fantasy. Ale nie spodziewam się rewelacji ;)

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 265
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #2038 dnia: Listopada 04, 2015, 11:21:33 am »
Ja sobie pozniej w domku na spokojnie obejrze.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #2039 dnia: Listopada 04, 2015, 13:18:46 pm »
Totalnie film o niczym, ciekawe kolejny film w którym aktorzy przestają być potrzebni ze swoją facjatą. Szybko poleciało..