Autor Wątek: Xbox Series X  (Przeczytany 147361 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #480 dnia: Marca 17, 2021, 15:16:10 pm »


Kapitalne Dishonored zalicza ścięcie loadingów z 34 sek. na .... nieco ponad sekundę.  :yes_anim:

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 120
  • Reputacja: 6

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #482 dnia: Czerwca 02, 2021, 06:53:30 am »
Dobry artykuł o tym, czego można się spodziewać na konferencji MS:
https://www.windowscentral.com/xbox-e3-2021-our-expectations-and-predictions

Osobiście mam nadzieję, że pokaz będzie dobry nie tylko na papierze i zamiast CGI dostaniemy kilka porządnych trailerów oraz jakieś gameplaye. Przydałyby się też konkretne daty premier na ten rok. Mimo wszystko jestem dobrej myśli. Zakupy MS w końcu muszą zacząć procentować. Halo powinno nieco wyładnieć, a Bethesda zapewne pokaże coś już mocno next-genowego. Liczę na tego Omena, bo combo wampiry + Arkane brzmi rewelacyjnie. Ale na premierę w tym roku raczej nie ma co liczyć. Już prędzej z Wolfem 3 się wyrobią.

Jeśli w tym roku uda się MS wydać Flight Simulator, Forzę, Halo i garść mniejszych exów, to już będzie git.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #483 dnia: Czerwca 02, 2021, 09:47:38 am »
Jeśli chodzi o same tytuły to powinno być bardzo udane E3 dla MS, w teorii nawet najlepsze od wielu lat. Inna kwestia to, co dostaniemy poza samymi tytułami, jeśli masę teaserów i trailerów CGI (co jest możliwe) to atrakcyjność pokazu znacznie spadnie. Jestem bardzo ciekaw, plotki o grze Kojimy tylko podgrzewają atmosferę (to, że Sony do tego doprowadziło, świadczy o stanie firmy).

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #484 dnia: Czerwca 02, 2021, 14:46:13 pm »
Dlatego się trochę obawiam tego pokazu. MS często idzie w ilość, zamiast w jakość. Sony ma jednak lepsze wyczucie tego, czego oczekują gracze. Najbardziej mi zapadł w pamięci pokaz Gearsów 5 na kilka miesięcy przed premierą, gdzie zamiast porządnej rozgrywki walnęli durne CGI. Tragedia. Podobno tym razem ma być inaczej, ale lepiej sobie zbyt wielkich oczekiwań nie robić, bo różnie może być.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #485 dnia: Czerwca 02, 2021, 14:48:43 pm »
Za bardzo się napalasz POK, ja już od dawna na nic nie liczę.
Najlepiej miło się zaskoczyć.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 02, 2021, 15:37:13 pm wysłana przez Kyokushinman »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #486 dnia: Czerwca 02, 2021, 14:53:30 pm »
Hajp jest, ale właśnie nie nastawiam się na mega pokaz. Najważniejsze żeby zapowiedzieli kilka konkretów na ten rok. Druga połowa roku powinna i tak już być bardzo dobra dla posiadaczy Game Passa, a to mnie najbardziej interesuje.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #487 dnia: Czerwca 02, 2021, 16:09:42 pm »
Podobno tym razem ma być inaczej, ale lepiej sobie zbyt wielkich oczekiwań nie robić, bo różnie może być.

Co roku Phill mówi tekst w stylu "to będzie najlepsze/największe E3 dla Xboxa, jestem pewny tego co pokażemy", a potem okazuje się, że jest w najlepszym razie średni pokaz. Na pewno mają teraz dużo IP, którymi mogą się chwalić, tylko problemem jest, czy mają co pokazywać.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #488 dnia: Czerwca 13, 2021, 00:53:23 am »
Biorąc pod uwagę, że wyciek gier na E3 okazał się w 100% prawdziwy
(chodzi o ten: https://www.ppe.pl/news/158272/e3-2021-z-forza-horizon-5-hellblade-2-the-outer-worlds-2-i-wiecej-przeciek-ma-zdradzac-wiele-tytulow.html)
o to czego powinniśmy się spodziewać na konferencji MS:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
+ wiadomo Halo i miejmy nadzieję Starfield. Może też trafią się jakieś tytuły, które jeszcze nie wyciekły.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #489 dnia: Czerwca 14, 2021, 10:53:21 am »
Cholera znowu czuję, że dałem się złapać. Microsoft to Microsoft, nawet gdy jest odpowiednio dopakowany. Wydawało mi się, że MS w końcu musi mocno uderzyć, tym bardziej, iż mają czym. Poza tym za dużo mieli już słabych pokazów, w zeszłym roku były same teasery CGI i rozczarowujący pokaz Halo. Początek faktycznie był niezły. Starfield, co prawda na teaserze, ale jednak. Do tego z datą premiery (zobaczymy, czy obędzie się bez przekładania) i zapewnieniem, iż to exclusive dla Xboxa i PC. Później gry były różne, ale co pewien czas potrafili pokazać coś okazałego jak Stalker 2. Dużo gier jako czasowe ex'y (ale też są to indyki). W pewnym momencie pokaz zaczął bardzo mnie nudzić i męczyć i myślałem tylko kiedy będzie koniec. Gdy przyszedł czas na Halo, spodziewałem się odkupienia win. Skoro przełożyli premierę o rok, i aż do teraz nie pokazywali praktycznie nic, to musieli szykować coś co zachwyci graczy. Nic z tego. Pokazali, że nad gra czuwa weteran serii (o czym wiedzieliśmy od dawna), dorzucili do tego trochę cut-scenek z udziałem MC i potem zaprezentowali multi. Ja wiem, że muli ostatecznie będzie najważniejsze i pewnie będzie dobre, jednak kampania jest również istotna. Zwłaszcza po blamażu z zeszłego roku. Widać nie dla 343i, które zrobiło bardzo bezpieczny pokaz, który niestety nie uspokaja. Czekałem jeszcze na ostatnią grę konferencji, na "one more thing". Niestety i tu był zawód, bo i prezentacja to znowu trailer CGI.

Podsumowując, konferencja była dla mnie średnia. Dużo gier, jednak takich, które interesują przynajmniej mnie, już mniej. Wolałbym, aby pokaz był krótszy, gdyby zredukować to do 20 gier byłoby lepiej. Zabrakło bomb, czegoś co zrobiłoby wow. Halo to wciąż cień tego co było kiedyś. Forza prezentuje się świetnie (a przynajmniej na małym wyświetlaczu iPada). Nie było wielkich zapowiedzi, ani przejęć (nie znaczy to, że ich nie ma, po prostu nie było ich tutaj). Zabrakło gier takich jak Hellblade, Fable (choć na to nie liczyłem zbytnio), Avowed. Nie było niespodzianki pokroju np. gra od Kojimy (co także nie oznacza, że jej nie ma). Wszystko trafia na GamePass, co zaskoczeniem nie powinno być i na pewno jest zaletą dla tych, którzy inwestują w subskrypcję Xboxa. Zobaczymy jak będzie za rok. 

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #490 dnia: Czerwca 14, 2021, 15:49:40 pm »
Dla mnie konferencja była znakomita. Chyba najlepsza konferencja MS, jaką pamiętam.

Na plus:
+ mega oferta Game Pass (Hades, Atomic Heart)!
+ wreszcie pokaz next genowo wyglądających gier (Stalker 2, Atomic Heart, Flight Simulator, Forza Horizon 5)
+ miło, że od razu dali datę premiery Starfielda, nawet jeśli jest odległa
+ mało gadania, dużo zawartości, do tego znaczna większość pozycji była ciekawa
+ wyraźne skupienie się na nowej generacji

- większość zapowiedzi jednak na 2022
- trochę za duże skupienie na multi w grach
- Redfall od Arkane zawiódł moje oczekiwania, bo liczyłem na dużo mroczniejsze i poważniejsze klimaty (chociaż gra pewnie i tak będzie bardzo dobra)

9/10
« Ostatnia zmiana: Czerwca 14, 2021, 15:53:17 pm wysłana przez POK »

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #491 dnia: Czerwca 14, 2021, 16:29:31 pm »
Ja jestem mocno zadowolony, jeden z lepszych pokazów ostatnich miesięcy czy lat. Jedynie czego zabrakło to jakiejś rozgrywki np. Perfect dark czy fable. Niby niespodzianką była forza horizon, ale to nie ten kaliber gier.

Do tego mnóstwo gier do gamepass, co pokazuje tylko wartość tej usługi, nie dam rady tego wszystkiego ograć w tym roku. CGI pomijam, dla mnie takie zwiastuny nic nie znaczą.

Od lipca zaczynamy growe eldorado :)

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #492 dnia: Czerwca 14, 2021, 16:39:31 pm »
Nowa generacja dla Xboxa zaczyna się tak naprawdę dopiero pod koniec lipca, bo do tej pory nic next-genowego nie wyszło.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #493 dnia: Czerwca 14, 2021, 17:15:52 pm »
Cytuj
Airing on Thursday, June 17 at 10:00 AM PT. Featuring conversations with developers from studios like Double Fine, Obsidian, Ninja Theory, Rare, and dev partners from around the world!
https://twitter.com/vicious696/status/1404147033875705858

Czyli jednak chyba będzie jakieś nowe info o Hellbalde 2 (stawiam na kolejny dziennik deva).

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #494 dnia: Czerwca 14, 2021, 20:33:55 pm »
Też to widziałem, ale mają to być rozmowy z dev'ami. Może coś pokażą, ale raczej nic wielkiego.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #495 dnia: Czerwca 15, 2021, 18:02:57 pm »
Szkoda. Liczyłem na pokaz gry.  :-?

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #496 dnia: Czerwca 15, 2021, 18:50:42 pm »
Cytuj
Temat poruszył Todd Howard, który w trakcie ostatniego wywiadu z redakcją Telegraph potwierdził, że gry Bethesdy nie trafią na PlayStation 5 i dzięki temu będą prezentować lepszą jakość na konsolach Microsoftu i PC:

    „Wybierz stronę, czyli... PlayStation? Czy to właśnie masz na myśli? No cóż... trochę. Nie chcesz przecież pominąć innych, prawda? Ale na koniec dnia, twoja zdolność do skupienia się i powiedzenia, że to jest gra, którą chcę stworzyć, na wybranych platformach i umiejętność skoncentrowania się na nich, sprawi, że produkt będzie lepszy”.

Twórcy zawsze mają ograniczone możliwości produkcyjne, a rozwijanie gry na dodatkową platformę (lub nawet dwie) wpływa negatywnie na cały projekt. Bethesda nie musi teraz myśleć o sprzęcie Sony i optymalizacji na PS5 oraz PS4, a cały swój czas deweloperzy poświęcą na stworzenie, jak najlepszych gier na Xboksy i PC:

    „Skupiając się na tych platformach, możesz naprawdę skoncentrować się na tym, aby gra była jak najlepsza dla tych systemów. [...] Bardzo wierzymy we wszystkie rozwiązania, które Xbox i Microsoft stosują, by produkcje docierały do większej liczby osób. Czy jest to integracja z PC, która jest dla nas kluczowa, czy też streaming w chmurze i wszystkie te rzeczy. Myślę więc, że chodzi o przyjęcie długoterminowej perspektywy. I nasze przekonanie, że te rzeczy są naprawdę fundamentalnie dobre. Widzimy więc, że otwierają się one coraz bardziej i bardziej, dzięki czemu możliwości ludzi do grania w nasze gry - poprzez GamePass i inne rzeczy - nie maleją. Wręcz przeciwnie - drastycznie wzrastają”.

Todd Howard nie obawia się nawet tego, że pozycje mogą cieszyć się mniejszą popularnością – każdy tytuł trafi do Xbox Game Pass, będzie dostępny w cenie abonamentu, więc zainteresowanie na pewno będzie na odpowiednio wysokim poziomie.
https://www.ppe.pl/news/158502/gry-bethesdy-nie-pojawia-sie-na-ps5-i-dzieki-temu-beda-lepsze-na-xboksach-todd-howard-szczerze-o-sytuacji.html

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #497 dnia: Czerwca 15, 2021, 20:25:35 pm »
Gdyby to były ex'y na XSX to tak. Oczywiście odpadną im trzy konsole, ale wciąż będą robić gry na kilka platform w tym PC. QA może być z tego najbardziej zadowolony ;).

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #498 dnia: Czerwca 15, 2021, 23:21:29 pm »
Wiadomo, że to takie gadanie, bo coś musi powiedzieć, ale tak naprawdę decyzja nie należy do niego. Gry Sony jednak zyskują na tym, że z założenia są robione pod jeden sprzęt (teraz jest tymczasowo nieco inna sytuacja). To przypiesza produkcję i pozwala się skupić na jednej architekturze, dzięki czemu wyciskają z konsol naprawdę ostatnie soki. Dlatego prawdopodobnie najładniejsze gry nadal będzie mieć Sony.

Ale no czym mniej sprzętów tym lepiej. Jestem ciekaw jak ten Starfield wypadnie technicznie. Na pewno zmodyfikowali silnik, tylko czy to wystarczy, bo pod pewnymi względami jest strasznie przestarzały.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #499 dnia: Czerwca 16, 2021, 00:19:28 am »
Oczywiście masz rację, ale niech oni (Sony) pójdą nieco w różnorodność. Bo racja, wydają killery graficzne, ale szkielet jest taki:

- Uncharter 4 - akcyjniak TPP;
- The Order - j.w;
- Horizon Zero Dawn - to samo;
- Days Gone - podobnie;
- TLoU II - bliźniacza sprawa;
- God of War .... i tak dalej, i tak dalej;

M$ przynajmniej celuje w różne gatunki i dostarcza graczom porządnie wyglądające gry z różnych dziedzin - nie tylko TPP (Gearsy), ale tez platformery (Ori), czy wyścigi (obie Forzy). Z tym Halo ostatecznie też chyba dramatu nie będzie.

A wracając do Betani, aż ciężko uwierzyć w te rewelacje. Zresztą Howardowi ciężko uwierzyć w cokolwiek  :naughty:



POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #500 dnia: Czerwca 16, 2021, 00:44:03 am »
Na poprzedniej generacji jednak Sony dowaliło do pieca, a na tej może być nawet lepiej, mimo że konkurencja jest w znacznie lepszej formie.

Jeśli mówimy o first party, to Sony rzeczywiście celuje TPP akcji, ale biorąc pod uwagę wszystkie exy mamy np.:
- Persona 5
- Bloodborne
- FF7 Remake
- Ratchet
- Dreams
- Death Stranding
- GT Sport
- Driveclub

Imo różnorodność była wystarczająca na PS4. Na PS5 też to na razie dobrze wygląda. Xbox na pewno wypada mocniej w kwestii zachodnich RPG. Poza tym jednak lineup gatunkowo jest dość podobny.


Mając XSX faktycznie gram w bardziej różnorodne gry niż na PS4, ale to akurat zasługa Game Passa. Po prostu niektórych tytułów bym normalnie nie kupił, a jak są w cenie abonamentu, to sprawdzić zawsze można.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 16, 2021, 01:34:03 am wysłana przez POK »

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #501 dnia: Czerwca 16, 2021, 10:32:44 am »
Ale no czym mniej sprzętów tym lepiej.

Tak, choć szczerze - wersje konsolowe są do siebie bardzo zbliżone, więc według mnie lepiej byłoby obciąć wersje past gen, albo PC. To faktycznie przełożyłoby się na oszczędność czasu i dopracowanie. Zwłaszcza, że wersje na PS5 i XSX współdzielą większość rzeczy, różnice są głownie w specyficznych rozwiązaniach (renderer, kompresja plików, obsługa pada). Jest to więc w mojej opinii głównie zabieg marketingowy.

W kwestii ex'ów Sony - według mnie dużo ludzi jak widzi grę tpp od razu wrzuca wszystko do jednego koszyka. To tylko kamera. Fakt, obecnie wiele gier ma podobne elementy, ale wciąż są znaczące różnice między rozgrywką takiego Days Gone, God of War, czy Uncharted (mamy open worldy, strzelanki, rpg, slashery, itp.). Niemniej takie ustawienie stało się synonimem jakości, więc ciężko też winić ich o trzymanie się tego. Tym bardziej, że cała branża za tym stoi.

Jak dla mnie brakuje fps'ów (tęsknię za Killzone... nawet Resistance od biedy mógłby być) i na razie także wyścigów (choć sam od dawna nie gram w ten gatunek, za mało czasu). Nie jest to jednak temat i dział na takie dyskusje ;).
« Ostatnia zmiana: Czerwca 16, 2021, 10:34:32 am wysłana przez Zielarz »

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #502 dnia: Czerwca 30, 2021, 11:53:09 am »

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #503 dnia: Lipca 02, 2021, 00:26:21 am »
@up:
tl;dr
wsadzenie innego ssd na płytę konsoli nawet jej nie bootuje, chyba, że sklonujemy dysk

szkoda, ze nie spróbował odpalenia trybu awaryjnego, może by pozwolił sformatować dysk :)

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #504 dnia: Lipca 02, 2021, 16:54:12 pm »

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 120
  • Reputacja: 6
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #505 dnia: Lipca 28, 2021, 09:10:37 am »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #506 dnia: Sierpnia 07, 2021, 18:53:32 pm »


W końcu na padach od Ms będzie można latare zniwelować.
Tak to waliło światłem, że masakra, w nocy praktycznie nie idzie grać bo co chwile flash w oczy :lol:
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 07, 2021, 18:57:44 pm wysłana przez Kyokushinman »

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #507 dnia: Sierpnia 19, 2021, 23:47:15 pm »
Nie zauważyłem, żeby to było problemem, DualShock 4 skutecznie mnie przyzwyczaił do światła przy okazji wieczornego grania :D

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #508 dnia: Listopada 15, 2021, 19:22:51 pm »
Cytuj
Here’s the full list of 76 new Xbox backward compatible games arriving today:

    50 Cent: Blood on the Sand
    Aces of the Galaxy
    Advent Rising
    Adventure Time: The Secret of the Nameless Kingdom
    Are You Smarter Than a 5th Grader? Make the Grade
    Avatar: The Last Airbender - The Burning Earth
    Bankshot Billiards 2
    Beautiful Katamari
    Binary Domain
    Black College Football Xperience: Doug Williams Ed
    Cloning Clyde
    Conan
    Darwinia+
    Dead or Alive Ultimate
    Dead or Alive 3
    Dead or Alive 4
    Death by Cube
    Disney Universe
    Disney’s Chicken Little
    Elements of Destruction
    F.E.A.R.
    F.E.A.R. 2: Project Origin
    F.E.A.R. 3
    F.E.A.R. Files
    The First Templar
    Gladius
    Gunvalkyrie
    Islands of Wakfu
    Lego The Lord of the Rings
    Manhunt
    Max Payne
    Max Payne 2: The Fall of Max Payne
    Max Payne 3
    Mini Ninjas
    Mortal Kombat
    Mortal Kombat vs. DC Universe
    MX vs. ATV Alive
    MX vs. ATV Untamed
    NIER
    Novadrome
    Oddworld: Munch’s Oddysee
    Onechanbara: Bikini Samurai Squad
    Otogi: Myth of Demons
    Otogi 2: Immortal Warriors
    The Outfit
    Outpost Kaloki X
    Quake Arena Arcade
    R.A.W. - Realms of Ancient War
    Red Dead Revolver
    Resident Evil: Operation Raccoon City
    Ridge Racer 6
    Rio
    Risen
    Risen 2: Dark Waters
    Rock of Ages
    Sacred 2: Fallen Angel
    Scramble
    Screwjumper!
    Secret Weapons Over Normandy
    Skate 2
    SpongeBob SquarePants Underpants Slam!
    SpongeBob’s Truth or Square
    Star Wars Starfighter: Special Edition
    Star Wars: Episode III Revenge of the Sith
    Star Wars: The Clone Wars
    Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast
    Switchball
    Thrillville
    Thrillville: Off the Rails
    Time Pilot
    TimeSplitters 2
    TimeSplitters: Future Perfect
    Toy Story Mania!
    Vandal Hearts: Flames of Judgment
    Viva Piñata: Party Animals
    Warlords

Cytuj
Here are the 37 games getting FPS Boost mode today (new library additions highlighted in bold):

    Alan Wake
    Assassin’s Creed
    Binary Domain
    Black College Football Xperience: Doug Williams Ed
    Darksiders
    Dead Space 2
    Dead Space 3
    Disney’s Chicken Little
    Dragon Age: Origins
    Dragon Age II
    The Elder Scrolls IV: Oblivion
    F.E.A.R.
    F.E.A.R. 3
    Fable Anniversary
    Fable III
    Fallout 3
    Fallout: New Vegas
    Far Cry 3
    Final Fantasy XIII-2
    Lightning Returns: Final Fantasy XIII
    Gears of War
    Gears of War 2
    Gears of War 3
    Gears of War: Judgment
    Gears of War: Ultimate Edition
    Kameo: Elements of Power
    Lego The Lord of the Rings
    Medal of Honor: Airborne
    Mirror’s Edge
    Nier
    Resident Evil: Operation Raccoon City
    Rock of Ages
    Sonic & All-Stars Racing Transformed
    Sonic Generations
    Sonic Unleashed
    Star Wars: The Clone Wars
    Vandal Hearts: Flames of Jud
« Ostatnia zmiana: Listopada 15, 2021, 19:37:30 pm wysłana przez Sylvan Wielki »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #509 dnia: Listopada 15, 2021, 19:36:18 pm »
Ciekawe czy tytuły z X360 otrzymają wyższą rozdziałke bo z info wynika, że tylko gry ze starego Xa. Hmm czyli możliwa dalej paćka w Max Payne 3.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #510 dnia: Listopada 15, 2021, 20:19:03 pm »
Miło, że wrócili do dorzucania kolejnych gier we wstecznej, kilka ulepszeń wykorzystam, girsy w 4k i 60fps, pięknie.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #511 dnia: Listopada 15, 2021, 21:10:44 pm »
Buehehe. A ja kilka miesięcy temu skończyłem trylogię Fear na X360. Mogli się bardziej pospieszyć.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #512 dnia: Listopada 16, 2021, 14:21:37 pm »
Maks Pejn 3 z SX (4k i 60 k/s), to byłaby bomba pokazu.  :grin: Mogli dorzucić więcej, znacznie więcej gier ze wsparciem SX.
Z drugiej strony nową konsolę kupuje się pod nowe gry, a nie ogrywanie staroci. Ok, przyznam, że skusiłem się na wieczór przy Gyrosach w 60 klatkach, chcę przed nowym Halo ograć poprzedniczki, jeżeli wskoczy coś w co się nie grało i jest możliwość zagrania, jak Pani Bozia nakazała w godnej rozdzielczości i przy odpowiednim klatkażu, to jest to dobra, pożądana opcja. Niemniej chciałoby się więcej.  :puppy-eyes:

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #513 dnia: Listopada 18, 2021, 11:34:34 am »
Chciałem kiedyś sprawdzić, o co chodzi z padem Elite do Xboxa. Nie było mi jednak po drodze do zakupu aż do teraz, gdyż wypuścili wersję specjalną do Halo Infinite. Zakupiłem więc, cena jest niedorzecznie wysoka nawet pomimo jakości. Niemniej, wygląda ładnie, idealnie imituje Master Chiefa, fajne faktury materiałów (zarówno grip jak i cała reszta sprawia wrażenie miękkiego, przyjemnego w dotyku). Największy minus to wbudowana bateria - to powinien być wymienny akumulator. Za test w rozgrywce posłuży Halo jak już wyjdzie pewnie. Ostatnie zdjęcie to bonus, bo jestem wciąż w klimacie Strażników ;).
 





windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #514 dnia: Listopada 18, 2021, 11:54:52 am »
Mieliśmy kiedyś w pracy Elite, ale zwykłego i chyba tę pierwszą wersję, bo to w poprzedniej robocie czyli juz ze 3 lata temu. Po miesiącu chyba zaczął się rozpadać, zaczęły schodzić gumu z rączek, gałki się wyrobiły i takie atrakcje. Nie wiem czy pechowy egzemplarz, czy nie wytrzymał kilku godzin dziennie w fife, no ale nie dałbym po tym co widziałem nawet połowe ceny którą wołają. No ale trzymam kciuki, żeby Tobie służył ;)

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #515 dnia: Listopada 18, 2021, 12:28:08 pm »
Dzięki. Ja raczej nie zajeżdżam padów (za starych czasów pad z Szaraka, czy PS2 faktycznie zostały zużyte), z PS4 tylko jeden z dwóch padów dodawanych do edycji premierowej ma trochę zjechaną gałkę (a to te z czasów wielkiej afery ;) ). Na Xboxie raczej dużo grać nie będę (od premiery leży i nie był włączany ani razu). Dla mnie to też przedmiot kolekcjonerski (ale nie tylko, bo miałem już dość baterii i miałem kupić akumulator z ładowarką - już nie muszę).

Normalnie jednak nie polecam nikomu, nie za te pieniądze. Max 100 zł więcej od ceny zwykłego.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #516 dnia: Listopada 18, 2021, 12:35:38 pm »
Tak na szybko.

DS4


Xone


Któryś z elitów


Dualsense


Pro Controler


https://www.ifixit.com/News/48944/heres-why-ps5-joysticks-drift-and-why-theyll-only-get-worse

Cytuj
The joystick modules themselves are manufactured by Alps...
... the DualShock 4. Or from the Xbox One controllers. Maybe the Nintendo Switch Pro controller. Or, somewhat confusingly, the $180 Xbox One Elite controller. Underneath that plastic cap, the dirty secret is that they all use the same joystick hardware....
Cytuj
...Let’s take a look at Alps’ spec sheet for the RKJXV series, a ThumbPointer™ (Stick Controller) made for “Game” purposes...
...Right on page one of the product sheet is the operating life for the RKJXV’s potentiometers: 2,000,000 cycles. ...
...One of our teardown engineers measured their own Call of Duty: Modern Warfare (2019) controller interactions for back-of-the-envelope joystick life math. Averaging ten different 30-second intervals, they made roughly 100 full potentiometer rotations per minute. If you play a less stick-intensive game than a first-person shooter, rotating 80 times per minute, you’ll hit 2,000,000 rotations in 25,000 minutes, or 417 hours—that’s just 209 days, playing 2 hours per day. At a more kinetic 120 rotations per minute, that’s 139 days at 2 hours per day. So Alps’ own rating for accurate joystick measurements is, in one gamer’s hypothetical experience, 4-7 months—and that’s with a very non-pandemic 2-hour cap on your game time.


W skrócie, we wszystkich padach używane są joysticki których żywotność jest przewidziana na 2.000.000 cykli, co się przekłada wg wyliczeń z artykułu na 4-7 miesięcy przy 2 godz partyjkach dziennie spokojnego grania.

A to same "gałki".
« Ostatnia zmiana: Listopada 18, 2021, 12:49:56 pm wysłana przez Juras »

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #517 dnia: Listopada 18, 2021, 14:23:47 pm »
Tak, kiedyś coś na temat konstrukcji czytałem. W audio gorsze rzeczy i za większe pieniądze się robi ;). Pytanie jak MS tego pada reklamuje, sam już nie pamiętam, więc o ile nie zachwalają jego budowy i wytrzymałości, to jest ok. Gracz sam dokonuje wyboru, czy łopatki i wymienne gumki na gałkach są tego warte ;). Ja dlatego wybrałem wersje limitowaną, zwykłego pewnie wciąż bym "zapominał" sprawdzić.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #518 dnia: Listopada 18, 2021, 14:47:12 pm »
Elite 2 samym wykonaniem z zewnątrz to torpeda, piękny, do tego fajnie ciężki pad. Akumulator wystarcza na bardzo długo bo chyba 30-40 godzin, ale dalej wolałbym wymienne baterie.

Jednak moim zdaniem pad konstrukcyjnie jest po prostu zły i ma za duże luzy w gałkach, przez co też martwa strefa podczas celowania jest za duża. Ten jeden defekt wykluczył dalsze granie i finalnie go sprzedałem, szkoda, bo cała reszta to cudo.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #519 dnia: Listopada 18, 2021, 15:05:45 pm »
ma za duże luzy w gałkach, przez co też martwa strefa podczas celowania jest za duża.

A przecież to chyba pad dla "profesjonalistów"?  :wall_bash: