Autor Wątek: Xbox Series X  (Przeczytany 147374 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #520 dnia: Listopada 18, 2021, 16:54:34 pm »
Ot taka wada, może już naprawili ale sprawdzę w elite 3.

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #521 dnia: Listopada 19, 2021, 21:09:39 pm »
Ta statuetka Groot'a zajebista. Padzik ładny, ale za drogi i szybko zajeżdża się w łapkach. Ten od ps5 też dramat jeżeli chodzi o trwałość.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #522 dnia: Grudnia 10, 2021, 12:33:41 pm »


Jestem bardzo ciekaw, co z tego wyjdzie. Wygląda trochę jak spot live-action dla gry, ale może taka estetyka w serialu będzie dobra.

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #523 dnia: Stycznia 16, 2022, 21:16:58 pm »
Mam ochotę na zakup całej serii Forzy Motosport, ma ktoś wiedzę, czy zwłaszcza pierwsza część odpali na series x?

Dokładam jeszcze to samo pytanie z serią PGR... ktoś, coś?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 16, 2022, 21:59:13 pm wysłana przez VaaKo »

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #524 dnia: Stycznia 16, 2022, 22:13:37 pm »
Nie i nie.

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #525 dnia: Stycznia 16, 2022, 22:21:08 pm »
Dzięki, wielka szkoda... te serie zawsze bardziej do mnie przemawiały jak GT, bardziej czuję w nich duszę starych dziejów Rage Racerów... no nic, może z czasem MS coś zmieni.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #526 dnia: Maja 12, 2022, 14:20:59 pm »


To co, xbox caly rok bez duzego eksa AAA?

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #527 dnia: Maja 12, 2022, 15:26:35 pm »
Przy okazji zapowiedzi w zeszłym roku miałem wątpliwości, że uda im się to wypuścić w tym roku. No i jest. Szkoda. O ile Sony nie potwierdzi Ragnarok na drugą połowę roku, to trochę na razie bida. Teraz to pierwszy kwartał roku (jak i cała połowa) są lepsze od czwartego. Może coś jeszcze zostanie zapowiedziane przez którąś z firm.

Oby wyszło dobrze:

https://twitter.com/jasonschreier/status/1524724800949833732?s=20&t=VYWkJ2Z_aixnTU_7Fje13w
« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2022, 15:30:57 pm wysłana przez Zielarz »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #528 dnia: Maja 12, 2022, 16:02:30 pm »
Mi tam jakoś specjalnie smutno nie jest. MAm do nadrobienia sporo gier z tej generacji w tym ze 2 bydlaki wielkie plus jeszcze kilka staroci na xboxie. Mogą przekładać i na 2024 ;)

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #529 dnia: Maja 13, 2022, 11:33:53 am »
Zgadza się, robić jest co, ja mam kupkę z poprzedniej, a w sumie to z każdej coś się znajdzie (nawet więcej niż "coś" ;) ). Niemniej słabo to wygląda, a było do przewidzenia. Teraz mówi się, że w 2023 MS w końcu odpali. Teoretycznie tak, w końcu musi, ale z drugiej strony już tak się mówiło o poprzednich latach. Poza tym zastanawiam się, jak długo MS pozwoli na niezależne zarządzanie Bethesda i Activision. Mogą uznać, że jednak potrzebują więcej gier, które powstają w dwa lata, maks trzy. Tak długo jak trzymają się z daleka, będzie dobrze.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #530 dnia: Maja 13, 2022, 11:48:37 am »
Było dobrze w 2021, wysoko oceniane gry i od lata w sumie jedna po drugiej, a na 2022 oficjalnie aktualnie nie ma totalnie nic. Stalker też raczej wypadnie, więc w teorii forza, ale też nic nie wiemy i jednak nie ten kaliber gry.

Mnie też to nie wadzi, niech robią ile muszą, gier mam masę, ale dla Microsoftu wygląda to komicznie, bo ten rok jakby do odstrzału.

Na papierze ekip jest mnóstwo, ale ogólnie świeże zakupy, a i pozwolili dokończyć gry i trzymali się obowiązujących umów.

Czasem jednak mam wrażenie, że to parcie w dobro pracownika i niech robią co chcą odbija im się czkawką.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #531 dnia: Maja 13, 2022, 12:03:06 pm »
Było dobrze w 2021, wysoko oceniane gry i od lata w sumie jedna po drugiej,

Teoretycznie tak, nie dla mnie, ale tu nie chodzi o mnie :D. Więc tak, był dobry, choć z naprawdę dużych gier było tylko Halo i Forza (czy o czymś zapominam?). Ale było. Gdy dodamy do tego start nowej generacji bez gier... ja nie wiem co oni tam robią.

Czasem jednak mam wrażenie, że to parcie w dobro pracownika i niech robią co chcą odbija im się czkawką.

Tu się nie mogę zgodzić. Po pierwsze, dobro pracownika musi być na wysokim miejscu. Bez tych ludzi nie ma gier w ogóle. A produkcje, a dokładnie złe zarządzanie, już wielu w pewnym sensie zniszczyły. Same gry też na tym traciły. Przy większym ciśnieniu ze strony MS mogłoby być jeszcze gorzej. Poza tym, mam wrażenie, że trochę jednak developerów tak pracuje, w tym u Sony - mają dużą swobodę. Tak, gry też się opóźniają, kto wie, czy Ragnarok wyjdzie w tym roku (mam nadzieję, że tak, ale jest możliwa obsuwa). Przy tym jednak coś wychodzi (choć Sony akurat zawala ostatnio końcówki roku).

Może MS ma jednak dużo pecha w ostatnich latach (pandemia, agresja Rosji na Ukrainę), ale to nie może być jedynym wytłumaczeniem.

Mateo

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 30-09-2017
  • Wiadomości: 278
  • Reputacja: 7
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #532 dnia: Maja 13, 2022, 12:03:20 pm »
Myślę że po stronie Xboxa jest gamepass, natomiast jeżeli chodzi o gry to firma Gatesa robi to nieudolnie. Poczekamy zobaczymy, ale to trochę śmiech na sali wydać najpotężniejszą konsole na rynku, gdzie nie ma jakiś znaczących gier next-gen. Gamepass świetny, ale czy to ma być wyznacznikiem konsoli? No i tak jak Zielarz napisał, jeszcze zobaczymy jakiej jakości te ów nowe produkcję będą. Liczyłem na Stalkera, że być może to właśnie ta gra potrząśnie nie co markę konsoli, ale niestety wojna to uniemożliwiła. A Sony jak to Sony, niebiescy idą swoim utartym szlakiem zapodając świetne gry i tylko jakieś fatum mogłoby im przeszkodzić. Nagły spadek formy robienia gier?

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Xbox Series X
« Odpowiedź #533 dnia: Maja 13, 2022, 12:34:09 pm »
"Nieudolnie" bo ekip do gier mieli bardzo mało, zaczęli mocno skupować kolejne studia, ale oni już robili inne gry, bądź mieli podpisane umowy na wyłączność, jak deathloop czy ghostwire. Jak to się mówi, w końcu się "rozkręci".

Co na ten rok? Obstawiam, że mocniej pójdą w gamepass, może już tym roku call of duty w abonamencie, coś tam jeszcze może wykupią. Czerwiec tuż tuż, więc już niedługo będziemy wiedzieć co i jak :)
« Ostatnia zmiana: Maja 13, 2022, 12:40:08 pm wysłana przez Moldar »

Mateo

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 30-09-2017
  • Wiadomości: 278
  • Reputacja: 7
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #534 dnia: Maja 13, 2022, 14:44:47 pm »
To żadne usprawiedliwienie patrząc na kondycję Xboxa jeśli chodzi o duże gry. Kiedyś się śmiano z Sony ale teraz łatka 'this is waiting' należy zdecydowanie  do marki Xbox. I taka jest prawda.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #535 dnia: Maja 13, 2022, 15:07:10 pm »
Przepraszam, ale to jest wymówka. Są w takiej a nie innej sytuacji przez swoje zarządzanie. Mieli mało, ale mieli, co też jest wynikiem ich zarządzania. Mogli kupować wcześniej, mogli nie zamykać Lionhead, mogli zatrzymać Bungie, itd. Nie zrobili tego. Wiedzieli, że zbliża się nowa generacja, start nowego systemu, na który coś trzeba mieć (nie musi być to najlepszy zestaw gier, ale coś być musi). Nie zadbali o to, czym doprowadzili do kompromitującej sytuacji. Mogli poszukać czegoś u zewnętrznego developera, także nie zrobili tego. Nie dopilnowali Halo. Hellblade to także ciekawy przypadek - pokazali grę bardzo szybko (jak na pierwszą prezentację nowej konsoli). Mimo to nic nie było na 2020 (ponad trzy lata po oryginale i ponad dwa od momentu zakupu przez MS), ani na 2021, 2022 chyba też nie (także słyszałem niezbyt przychylne komentarze na temat produkcji). Fable dostało studio, które do tej pory robiło tylko Forzę. To nie wygląda na mądrą decyzję - to tak jakby MS otworzył nowe studio specjalnie pod Fable przy Playground Games. Studio, które de facto trzeba dopiero uformować. Dlatego mają problemy z produkcją (w sumie to co pewien czas dostaje od nich oferty pracy, więc wciąż potrzebują ludzi i tak jest już od dwóch lat). The Initiative i Perfect Dark - to miał być Naughty Dog Xboxa. Zamiast tego jest małe studio, które przygotowało jakiś projekt gry, który zleciło innym do wykonania. Nie zapominajmy o wypowiedziach Phila, który najpierw powiedział, że to koniec gier single players i liczy się GaaS, a później to cofał, bo mieli problemy, a konkurencja robiła coś odwrotnego i pokazała, że można.

MS nie potrafi zarządzać swoimi studiami. Tyle. Sony swoją strukturę budowało i dbało o nią latami. MS próbuje to nadrabiać w krótkim czasie i choć nie jest to łatwe, to jeszcze robi to źle. Nie oznacza to, że nie mogą tego zmienić, ale do tego muszą zatrudnić nowych ludzi, takich, którzy potrafią. Pewnie też trzeba by wpompować we wszystko jeszcze więcej pieniędzy.

Tak, w końcu te gry zaczną wychodzić, ale to jest tekst, który używamy od pewnego czasu. Na tu i teraz jest jak jest.

Mateo

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 30-09-2017
  • Wiadomości: 278
  • Reputacja: 7
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #536 dnia: Maja 13, 2022, 15:30:25 pm »
To samo Rare ze swoją magiczną grą na wzór Zeldy, która jest podobno rozkładana od nowa. Co do opinii Zielarza to zgadzam się z nią w stu procentach. Trzeba sobie jasno odpowiedzieć że jest bardzo średnio z marką Xbox. Mam wrażenie że Spencer ma przerąbane. Facet gdzie się nie pojawi to musi robić dobrą minę do złej gry.  Zdecydowanie to wszystko jest dla mnie mocno naciągane i jest coś
na rzeczy w tym że Microsoft nie umie zbyt dobrze zarządzać w gry video. ;)

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #537 dnia: Maja 13, 2022, 15:51:36 pm »
Trzeba sobie jasno odpowiedzieć że jest bardzo średnio z marką Xbox

Tego bym nie powiedział. To, że MS źle zarządza studiami to jedno i ma to wpływ na markę. Niemniej Xbox ma sporo innych rzeczy po swojej stronie, w tym przejął od Sony pałeczkę firmy, która wychodzi do graczy (to Japończycy są teraz "tymi złymi", w pewnym sensie). Game Pass to teoretycznie przyszłość branży i MS ugruntowuje tutaj swoją pozycję (pomimo, że nie są pierwsi, to najwięcej w to inwestują), to Xboxa wszyscy będą gonić w przyszłości (o ile Game Pass w ostatecznym rozrachunku będzie dobrą usługą). Xbox sprzedaje się bardzo dobrze, w ostatnich miesiącach lepiej od PS5 (czego po części zasługą jest XSS i problemy z produkcją konkurencji, ale także pozytywny odbiór marki). Do tego zakupy, które dokonuje MS stawiają ich w bardzo dogodnej pozycji. Średnio to by było, gdyby MS nie zmienił nic od poprzedniej generacji, a tak nie jest. Firma inwestuje ogromne pieniądze w markę bo w nią wierzy (za sprawą GP).

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Xbox Series X
« Odpowiedź #538 dnia: Maja 13, 2022, 15:59:09 pm »
No przecież to oczywiste, że do takiej sytuacji doprowadził sam Microsoft, posiadali kilka ekip, coalition od girsów, 343 of halo, turn 10 od forzy i rare co głównie klepali pod kinecta, aż w końcu przyszedł sea of thieves, który na początku też nie był zbyt wybitny.

Zmierzam do tego, że w końcu zmienili strategie i postawili na swoje studia, a nie na wynajmowaniu, a że kupili je w trakcie umów i produkcji gier, to mamy efekt taki, że gier dalej nie ma. Sony od dawna umiejętnie zespołami zarządzało, Microsoft plan wydawniczy jeszcze musi ogarnąć po tych wszystkich zakupach, bo widac dziury po prostu. Premiera konsoli się nie udała, gier nie było, 2021 w mojej ocenie był bardzo dobrym rokiem ( imo lepszym od sony), na 2022 aktualnie znowu nie ma nic, co się może zmieni w czerwcu, ale cudów nie będzie, bo już dwie gry wyleciały.
« Ostatnia zmiana: Maja 13, 2022, 16:01:58 pm wysłana przez Moldar »

Mateo

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 30-09-2017
  • Wiadomości: 278
  • Reputacja: 7
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #539 dnia: Maja 13, 2022, 21:18:12 pm »
Dobrze powiedziane ale ja jako gracz oczekuje przede wszystkim gier na poziomie które dostarcza mi Sony. Dla mnie gamepass nie jest wcale interesujący, więc nie mam powodu kupować konsoli.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #540 dnia: Maja 13, 2022, 21:21:54 pm »
No widomo. Jak ktoś się odnajduje w grach od sony to raczej się nie zawiedzie przez kolejne lata, tutaj micro ma dużo jeszcze do nadrobienia, aktualny kierunek mi pasuje, sama konsola mi pasuje, byle ogarnęli w końcu cykl wydawniczy, bo jest kiepsko.

Mateo

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 30-09-2017
  • Wiadomości: 278
  • Reputacja: 7
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #541 dnia: Maja 14, 2022, 10:27:03 am »
Wypowiedź ojca serii God od War oraz Twisted Metal odnośnie przesunięcia premiery gry Starfield . Myślę że mało kto się przejął jego komentarzem w branży. Chodzi oczywiście o Dave Jaffe, widać że to już stary pierdziel.  ;) 
Cytuj
Jesteś do bani, Philu Spencerze. Jesteś mną, gdy miałem 28 lat. Wiedziałem, że mogę projektować, wiedziałem, że mogę mieć komercyjne pomysły, przynajmniej w tamtym czasie, mój mózg był bezpośrednio podłączony do zeitgeist [niemieckie wyrażenie oznaczające „ducha czasu” lub „ducha epoki – red.]. Potrzebowałem siedmiu, ośmiu, dziewięciu miesięcy, aby zdać sobie sprawę, że nie potrafię wyprodukować żadnej gry, a co dopiero gry, którą bym reżyserował... To pozwoliło mi uświadomić sobie, że są rzeczy, w których jesteśmy dobrzy, a nawet świetni, i takie, w których nie jesteśmy.
« Ostatnia zmiana: Maja 14, 2022, 10:33:17 am wysłana przez Mateo »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #542 dnia: Maja 15, 2022, 13:57:27 pm »
2022 miał być pokazem sił nowego Xboxa, a tymczasem nie wyszło. Trzeba jednak przyznać, że przesuwanie premier gier o średnio rok, to nie tylko domena MS, tylko właściwie całej branży. Ja na szczęście i tak mam masę zaległości, więc płakać nie będę, ale przyznam, że liczyłem na Starfielda w tym roku. Może od 2023 faktycznie się rozkręcą...

Na razie pozostaje czekać, co pokażą na E3. W tym roku jedyną dużą premierą chyba ma szansę być Forza. Ja osobiście jeszcze z przyjemnością sprawdzę Deathloop. Plus może dodadzą jakieś grubsze kąski do Game Passa, bo w sumie tylko w ten sposób mogą się zrehabilitować.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #543 dnia: Maja 16, 2022, 10:39:57 am »
Jaffe jak zwykle odpalił w swoim stylu i jak zwykle nie został przez to zrozumiany. Jest on bardzo specyficzny w podejściu, czasem trochę obleśny, ale przy tym też bardzo uczciwy. Co ważniejsze, ma doświadczenie w branży jak mało kto z osób otwarcie wypowiadających się na różne tematy. I dzieli się tym z ludźmi, którzy chcą go słuchać. Ja oglądam czasem jego filmiki, ale jak napisałem, wymagają one przefiltrowania ;). Tak czy inaczej, Jaffe jest dużym zwolennikiem Game Passa (był czas, że co chwile o tym trąbił), lubi Xboxa. Przy tym kiedyś już mówił, że firma ma problemy z zarządzaniem studiami (czyli coś o czym tutaj nawet nie raz się pisało). Teraz po prostu zrobił to ponownie, ale ukierunkował to na osobę Phila Spencera. Tyle. Internet oczywiście woli obśmiać go, bo wygląda tak i tak, bo mówi niepoważne rzeczy, bo od dawna nie zrobił dobrej gry, itd.

Trzeba jednak przyznać, że przesuwanie premier gier o średnio rok, to nie tylko domena MS, tylko właściwie całej branży.

Tak, ale to usprawiedliwienie ma jednak pewien problem - inni mimo to wydają gry (co najwyżej mniej), a MS ma już dużo dev'ów pod sobą. Śmiem twierdzić, że MS liczył, iż produkcje typu Hellblade 2, nowy Perfect Dark, czy Fable będą w innym miejscu w 2022 roku.

Na razie pozostaje czekać, co pokażą na E3. W tym roku jedyną dużą premierą chyba ma szansę być Forza. Ja osobiście jeszcze z przyjemnością sprawdzę Deathloop. Plus może dodadzą jakieś grubsze kąski do Game Passa, bo w sumie tylko w ten sposób mogą się zrehabilitować.

Teoretycznie to nie E3, bo i show już nie jest takie jak jeszcze kilka lat temu, głównie termin pokazu się zgadza. Niemniej MS jako jedyna firma robi jeszcze takie rzeczy (Sony pewnie znowu poczeka do września z jakimś zlepkiem trailerów), więc dobre i to. W teorii firma ma teraz tak dużo studiów (Activision jeszcze nie jest ich, ale pewnie w końcu przejdzie przez kontrolę urzędów), że nie trudno jest wywrzeć świetne wrażenie. Ja przede wszystkim chciałbym trailery nagrywane na silniku - nie wszystko musi być z samej rozgrywki, ale niech przedstawia grę, a nie umiejętności studia reklamowego. O ile mnie pamięć nie myli, to właśnie był problem rok temu. Może MachineGames pokażą nowego Wolfensteina (już najwyższy czas, choć po Youngblood można mieć pewne obawy), ID Software ponoć dłubie przy Quake'u. Dobrze gdyby Hellblade 2 pokazało coś więcej i może podali datę premiery. Może pierwszy trailer Gearsów 6 (pewnie jeśli już to teaser)? Obsydian ma co prezentować. Starfield chyba powinien dostać trochę czasu, nawet pomimo przełożonej premiery.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #544 dnia: Maja 16, 2022, 12:31:02 pm »
Obie firmy to poziom dna jeśli chodzi o nowe gry, zwłaszcza next genowe.
Jedyny next gen jaki widzę to ten pad od PS5.
Gry to głównie cross geny, remastery a takich pod obecną brak. Owszem wyjdą, ale gdzieś w 24-25 :lol:.

Największe plusy owych konsol:
PS5 pad i wsteczna z PS4.
XSX wsteczna i emulatory.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #545 dnia: Maja 25, 2022, 01:35:42 am »
Jak sądzicie, co MS pokaże 12 czerwca?

Ja stawiam tak:

Trailery (może jakaś z tych gier doczeka się też dłuższego pokazu rozgrywki):
- Starfield
- Avowed
- Redfall
- Contraband
- Hellblade 2
Wszystkie gry zapowiedziane na 2023, chociaż znając życie coś zaliczy obsuwę.

- pokaz Forzy Motorsport i z datą premiery na październik 2022
- zapowiedź zremasterowanej kolekcji Gears of War z premierą na listopad 2022
- DLC do FH5
- parę słów, jakim sukcesem okazało się Halo Infinite (oraz serial) i zapowiedź 3 sezonu albo coopa

+ jakieś indyki i oczywiście szereg zapowiedzi do Game Passa, w tym jakiś bonus dodany zaraz po imprezie.

Jeszcze według plotek MS może pokazać swoją konsolę przenośną, ale nie jestem przekonany. Chociaż kto wie.

Za to wątpię byśmy zobaczyli na pokazie Fable czy Perfect Dark. Może State of Decay 3 się pojawi. Ogólnie MS raczej skupi się na już zapowiedzianych grach i to tych zakładaną premierą do końca 2023. Powinno być dobre show.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #546 dnia: Maja 25, 2022, 09:53:54 am »
Przy okazji Gearsów może być zapowiedź szóstej części - w formie loga lub takiego teasera jak przy Gears 5.

Ja myślę, że coś jeszcze od Bethesdy się pojawi, może Wolfenstein 3, może Quake.

Choć faktycznie za wcześnie na Fable czy Perfect Dark to warto byłoby jakoś się odnieść do tych gier. Może teaserki na silniku (takie krótkie, co w zasadzie nic nie pokazują można zrobić zawsze).

W kwestii GP to może coś od Acti Blizz zacznie wpadać. W sumie to nie zdziwiłbym się gdyby pracowali nad portem Starcrafta na Xboxa (lub konsole), choć na to może być jeszcze za wcześnie.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #547 dnia: Maja 25, 2022, 14:46:59 pm »
Gearsy 6 w formie loga czy kilkusekundowego trailera na silniku gry rzeczywiście mogą się pojawić. Zresztą Coalition niedawno ogłosiło, że pracuje nad kilkoma projektami na UE5.

Ludzie tak spekulują, że Wolf 3 powstaje i wyjdzie nawet stosunkowo niedługo. W końcu Youngblood robiło drugie studio. Pracują też nad Indianą, ale tu raczej jeszcze będzie za wcześnie, by cokolwiek pokazać.

Ja jestem jeszcze ciekaw, czy Mojang robi coś poza Minecraftem, bo chyba z dwa lata temu było info, że nad bodajże 5 grami pracują. Swoją drogą to też jedno z największych studiów MS. Inne mniejsze studia MS też mogą coś pokazać. Może nawet z premierą w tym roku.

Ogólnie powinien być dobry pokaz, bo MS będzie chciał jakoś przykryć słabą kondycję w tym roku.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #548 dnia: Maja 25, 2022, 15:29:17 pm »
Z tymi kilkoma projektami to dajcie na luz.
Od 3 lat całe ms nad ogromem ip niby pracuje a takowych nie widać nawet na horyzoncie.
Coalition niech się lepiej zajmie girsami ponieważ z tym sobie nie do końca potrafią dobrze radzić a nie jakieś nie wiadomo co nowego.
Dwie poprzednie to nie jest poziom trylogii.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #549 dnia: Maja 25, 2022, 16:55:05 pm »
Podejrzewam, że obecnie dłubią właśnie nad Gearsami 6, żeby zakończyć swoją trylogię, a w międzyczasie pracują też nad innym projektem, który jest w fazie przedprodukcji. Pewnie po Gearsach 6 zobaczymy dłużą przerwę od tego uniwersum. Chyba że stworzyli drugi zespół, co też jest wysoce prawdopodobne, bo to powszechna praktyka ostatnio. Wtedy drugi team np. by teraz klepał kolekcję Gersów w stylu kolekcji Halo, a potem zajął się nową grą, może kolejnymi Gearsami.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #550 dnia: Maja 25, 2022, 17:12:04 pm »
Drugi zespół może być, nawet trzeci, ale będą to raczej małe grupy. Nie ma podanej aktualnej liczby pracowników, w teorii było ich 200 w 2015 roku. Tu i tam są dane, które nie są znacznie większe, a i ich rzetelność nie jest pewna. Linkedin podaje przedział 200-500 pracowników, ale oznacza to tylko tyle, że jest ich więcej niż 200 (choć osoby, które mają Coalition jako aktualne miejsce zatrudnienia to 176). Zbudowanie zespołu nie jest proste, a co dopiero drugiego (nawet Naughty Dog się na tym przejechał). Obecnie konkurencja jest duża, duże marki przyciągają utalentowanych pracowników i ciężko jest znaleźć innych. Do tego Coalition to studio z Kanady, więc niesie to swoje ograniczenia.

Zakładam, że większość studia robi Gearsy 6, a jakieś małe zespoły mogą "bawić się" w nowe IP. Co z tego wyjdzie to się okaże. Z jednej strony MS trzyma się swoich IP, z drugiej ma ich teraz znacznie więcej, co daje więcej przestrzeni na eksperymenty. Gearsy potrzebują przerwy i to takiej długiej. Ba, może nawet lepiej zakończyć serię na rzecz nowego shootera (bądź totalnie innej gry).

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #551 dnia: Czerwca 12, 2022, 22:00:45 pm »
I jak pokaz się podobał? Mnie średnio. Tak na 6/10.

Starfield rewelacja, chociaż obawiam się tych generycznych planet, na których pewnie nic nie będzie. W każdym razie wydaje się, że poprawili nieco zachowanie NPC. I grafika super, chociaż na obecnym etapie gra wyraźnie przycinała. Muszę jeszcze raz trailer obejrzeć.

Poza tym Forza też bardzo dobrze się zapowiada. Diablo IV super, ale to nie ex. Było jeszcze kilka innych ciekawych gier. Za to Redfall wygląda po prostu słabo.

Widać jednak, że MS skupił się na najbliższych 12 miesiącach i zabrakło wielu gier, które chciałbym zobaczyć. Martwi mnie, że nie zobaczyliśmy Avowed. Bardzo możliwe, że coś poszło nie tak i gra wyjdzie dopiero w 2024.

Ogólnie ten rok dla MS będzie bardzo słaby - zero dużych exów. Dobrze chociaż, że do GP parę dobrych gier trafi. Za to pierwsza połowa 2023 zapowiada się super. A co będzie dalej, trudno stwierdzić.

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #552 dnia: Czerwca 13, 2022, 08:00:34 am »
Z tego co na razie obejrzałem, najbardziej podoba mi się  Diablo, oby tylko doczekało się porządnego singla i nie zostało zalane mikrotransakcjami.
Forza wygląda świetnie, ale mam wrażenie, że jakoś bardziej "growo" niż Gran Turismo? Wszystko nienaturalnie się świeci, model samochodu dupy nie urywa, a samo poruszanie się go po torze wygląda dosyć słabo, jak przyklejony do powierzchni, zero pracy zawieszenia i całej reszty. Super za to wyglądają detale w momencie zajrzenia pod maskę, RT robi robotę, podobnie jak fragment z deszczem podczas wyścigu.
No i na koniec Starfield. Nie macie wrażenia, że wygląda na technicznego potworka? Cały fragment rozgrywki sprawia wrażenia poszarpanego, sklejonego na szybko. Słabe, urywające się animacje, strzelanie do postaci, które prawie w ogóle na to nie reagują. Samo ich wykonanie to poziom Fallouta. Lalki z ruszającymi się oczami. Sama kolorystyka też przypomina mi ich poprzednie gry. Wyprane, brudno szare z suwakiem saturacji na 40%. Generalnie nie zrobiła ta gra na mnie pozytywnego wrażenia.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #553 dnia: Czerwca 13, 2022, 08:49:04 am »
Z jakiegoś powodu go przełożyli ;)

Ogólnie pokaz mi się bardzo podobał, bo sporo dla mnie fajnych gier ale równocześnie pokaz pokazał, że na ten rok, Microsoft nie ma żadnej dużej gry AAA, co jest po prostu słabe. Nie mieli szczęścia w tym roku, jak nie przesunięcia swoich gier, to wojna i przesunięcia innych co też miały wyjść w tym roku.

Ogólnie gamepass będzie u mnie mocno rozgrzany, 2023 zapowiada się znakomicie.

Co mnie zawiodło, z pewnością redfall, wyglądało to nijako, jednak po arkane i tych achach nad nimi, to liczyłem na więcej.

Diablo wygląda sztosowo, ale jestem fanatykiem, więc wezmę co dadzą :lol:

Na plus trochę mniejszych gier jak Cocoon, świetnie zapowiadające się Pentiment, czy pięknie wyglądający the last case of Benedict Fox.

Forza wygląda świetnie i tak, nie jest tak naturalna jak GT, zawsze tsk było i co dla mnie plusem, dla pewnie fanów motoryzacji trochę minusem. GT przez ten rzekomy fotorealizm często wygląda po prostu słabo. Choć obie gry nie są moim targetem i tak, bo wieją nudą i mają nijakie tryby dla jednego gracza.

Starfield, czyli ta perełka na koniec, no ja wstępnie jestem zachwycony, taki trochę star citizen się zapowiada. Martwi trochę tysiąc planet, bo 99% będzie pewnie niczym ciekawym, no ale zobaczymy co tam wymyślili, trzeba poczekać na więcej info. Na plus sama otoczka, różnorodność planet, baza wypadowa, statek, który można modyfikować, do tego latać po kosmosie co wyglądało wspaniałe, no czekam, ale i mam też obawy o jakość produktu końcowego.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #554 dnia: Czerwca 13, 2022, 09:44:12 am »
Martwi mnie, że nie zobaczyliśmy Avowed. Bardzo możliwe, że coś poszło nie tak i gra wyjdzie dopiero w 2024.

Według Schreiera mają problemy z produkcją:

https://gamingbolt.com/avowed-has-gone-through-some-reboots-may-not-release-soon-schreier

Mnie większość konferencji ominęła, zajrzałem tylko pod koniec na GAFa na opinie i, z tego co czytałem, jednak nic mnie nie ominęło :). Później już na spokojnie usiadłem do tego, co było świetnym pomysłem, bo mogłem skipnąć mniej interesujące części pokazu, a tych była masa.

W sumie mógłbym tu umieścić swoją opinię z ubiegłych lat, bo MS dalej robi to samo. Słaby pokaz, który nie umywa się do tego, co było kiedyś (ostatnia naprawdę dobra konfa to chyba E3 z Keanu). 90 minut małych gierek, czasem pojawi się coś ciekawego, ale i to nie jest perfekcyjne (tak jak Starfield). Jak dla mnie powinni skrócić prezentacje, a to co się nie załapie, wrzucić do oddzielnego wideo. Ewentualne wzorem State of Play Sony, studzić zapał przy zapowiedzi. Zamiast tego mamy Phila, który jak co roku ogłasza, że będzie to największy pokaz ever. Nie jest. Swoją drogą czy tylko ja mam odczucia, że robi się coraz bardziej kwadratowy, tak jakby zmieniał się w Xboxa?

Fajnie, że skupili się na najbliższych 12 miesiącach, choć mniej fajnie, że niewiele tu "mięcha" (czy przypadkiem kiedyś MS także nie zapowiadał gier na najbliższe miesiące, czym górował nad Sony i ich produkcjami, na które trzeba było czekać latami?). Ten rok będzie bez żadnego wielkiego AAA, pierwsza połowa przyszłego teoretycznie będzie nieco lepsza (teoretycznie, bo wiadomo, może się przesunąć). A co dalej? Mają tyle gier zapowiedzianych i nie, spokojnie można było rzucić fanom coś więcej niż Kojime (pomijając, że niespodzianka dawno zepsuta i ciekawe, że ogłosili to dopiero teraz, pomimo wcześniejszego teasa od Phila - gdzie prezentacja?!). Ciągle mówi się, że MS w końcu odpali. Tak, w końcu odpalić musi (chyba, że podpalą), tylko ile jeszcze lat musi minąć na pisaniu o tym?

Co do Kojimy - ciekawe, czy ta gra w ogóle powstanie. Pamiętam jak kiedyś pierwszy raz Japończyk wyszedł na scenę u MS. Także było wielkie poruszenie. Koniec końców to było tylko Metal Gear Rising chyba. Teraz też zapowiedział zapowiedź, podczas gdy jest to jeden z kilku projektów (i chyba nie największy), które aktualnie realizuje. Większy news można zrobić z tego, że przynajmniej na razie, plotki o dołączeniu do 1st party Sony można włożyć między bajki.

Plusy? Forza, Diablo IV (bardziej, że pokazali to tutaj) i Starfield. Zero bomb i zaskakujących zapowiedzi.

Ja po raz kolejny jestem rozczarowany. Dlatego właśnie piszę, że jestem większym fanem Sony, bo tam więcej widzę gier dla siebie. Może po prostu nie jestem targetem MS, choć kiedyś ewidentnie byłem, a mają teraz dużo studiów i IP, które lubię. Może to przez mój brak zaufania do Game Passa, który na chwilę obecną ma usprawiedliwiać wszystkie potknięcia marki Xbox.

Cóż, kolejny rok czekania, aż MS odpali.

Na koniec wrzucę co inny sympatyk Game Passa ma do powiedzenia, bo częściowo odzwierciedla to moją opinię:

« Ostatnia zmiana: Czerwca 13, 2022, 09:46:36 am wysłana przez Zielarz »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #555 dnia: Czerwca 13, 2022, 10:56:57 am »
Imo od 2023 MS na tej generacji będzie już regularnie dostawać solidne exy, chociaż obsuwy nadal będą zjawiskiem powszechnym. Widać, że u MS to wszystko jest jeszcze rozlazłe i większość studiów nie jest tak dobrze przygotowana, jak u konkurencji - stale prowadzą rekrutację na szeroką skalę i nie mają twardych ekip, na których można polegać. Dlatego myślę, że gry od przyszłego roku zaczną już przyłynąć, ale z różnym skutkiem i jeszcze trochę czasu minie, zanim to się ustabilizuje.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #556 dnia: Czerwca 13, 2022, 11:14:13 am »
Imo od 2023 MS na tej generacji będzie już regularnie dostawać solidne exy, chociaż obsuwy nadal będą zjawiskiem powszechnym.

Może, albo za rok napiszemy znowu "Od 2024 się zacznie". Ja już się nie nastawiam, nawet gdybać nie będę, bo potem będzie jak z przewidywaniami na ten rok :D.

stale prowadzą rekrutację na szeroką skalę i nie mają twardych ekip, na których można polegać.

Konkurencja (nie tylko Sony) ma te same problemu, bo ludzie z reguły nie siedzą długo w jednym miejscu, a studia się rozrastają. Tak to wygląda od lat, a że większość studiów istniała przed dołączeniem do MS to nie zaczynają od zera. Mnie np. dziwi brak Hellblade.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #557 dnia: Czerwca 13, 2022, 12:32:58 pm »
Biorąc pod uwagę przesunięcia to na początek roku już się robi ciasno, hellblade pewnie jesień 2023, a że Pokazywali gry na 12 miesięcy, to nic nie pokazali.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #558 dnia: Czerwca 13, 2022, 13:53:20 pm »
I jak pokaz się podobał? Mnie średnio. Tak na 6/10.

Starfield rewelacja, chociaż obawiam się tych generycznych planet, na których pewnie nic nie będzie. W każdym razie wydaje się, że poprawili nieco zachowanie NPC. I grafika super, chociaż na obecnym etapie gra wyraźnie przycinała. Muszę jeszcze raz trailer obejrzeć.

Poza tym Forza też bardzo dobrze się zapowiada. Diablo IV super, ale to nie ex. Było jeszcze kilka innych ciekawych gier. Za to Redfall wygląda po prostu słabo.

Widać jednak, że MS skupił się na najbliższych 12 miesiącach i zabrakło wielu gier, które chciałbym zobaczyć. Martwi mnie, że nie zobaczyliśmy Avowed. Bardzo możliwe, że coś poszło nie tak i gra wyjdzie dopiero w 2024.

Ogólnie ten rok dla MS będzie bardzo słaby - zero dużych exów. Dobrze chociaż, że do GP parę dobrych gier trafi. Za to pierwsza połowa 2023 zapowiada się super. A co będzie dalej, trudno stwierdzić.

Dobrze było. Takie 7/10, ale bez przysłowiowego pazura i rewelacji. Forza będzie śliczna i znakomita (jak zawsze). Szkoda tylko, że nie zagramy w nią za 4 miesiące, tylko dopiero w 2023r.  :(

Diablo 4 zapowiada się wprost kapitalnie. Cieszy fakt, że już w przyszłym roku w niego zagramy.  :grin:

Podoba mi się Starfield .Takie No Man Sky spotyka Fallout 4, ewentualnie The Outer Worlds na sterydach. Ale czy powtórzy fenomen Skyrim .... Powątpiewam.

Hollow Knight - super. Gra od Ninja Theory + wystąpienie Hideo, to spore zaskoczenie, przyznam.

No i ta perełka  :puppy-eyes: :



Świetnie, że co rusz pojawiało się "w dniu premiery w Xbox Game Pass", a także to, iż ogramy te pozycje w najbliższych dwunastu miesiącach.  :yes_anim:

Brakowało mi tylko jakiegoś potężnego uderzenia i swoistej kropki nad "i", jak lata temu, gdy konfa M$ zaskoczyła growy świat pokazem Sekiro i Cybera.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #559 dnia: Czerwca 13, 2022, 14:44:34 pm »
Biorąc pod uwagę przesunięcia to na początek roku już się robi ciasno, hellblade pewnie jesień 2023, a że Pokazywali gry na 12 miesięcy, to nic nie pokazali.

Może, albo 2024 (choć to już byłoby szaleństwem). Rozumiem, że skupili się na grach, które wyjdą w ciągu 12 miesięcy, ale mogli pokusić się o coś więcej, tym bardziej, że trochę już ich zapowiedzieli i powinni coś mieć do zaprezentowania. Poza tym, nie przeszkadzało im to przy pokazaniu (dosłownie) Kojimy.