Autor Wątek: abit czy foxconn  (Przeczytany 3106 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wrobel

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 331
  • Reputacja: 0
abit czy foxconn
« dnia: Stycznia 05, 2008, 14:14:19 pm »
Wiat - czy ktoś z Was ma w posiadaniu jedną z tych płyt:

Foxconn p35a-s
Abit ip35

Interesują mnie informacje jak one się zachowują? Poszukuje taniej platformy pod Core2Quad - nie mam zamiaru podkręcać więc płyta tej klasy w zupełności mi wystarczy. A może ktoś napisze coś o jakimś innym modelu?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 05, 2008, 14:18:09 pm wysłana przez Wrobel »


PEOPLE = SHIT

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: abit czy foxconn
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 05, 2008, 18:13:47 pm »
Ja bym dołożył na twoim miejscu te 50 zł by wziąść jakiegoś Asusa, czy Gigabyte'a. Albo MSI.
Już lepiej na karcie graficznej oszczędzić niż na stabilnej płycie.

Wrobel

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 331
  • Reputacja: 0
Odp: abit czy foxconn
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 05, 2008, 19:02:26 pm »
Kartę już mam - 8800GT
Ram też - PDP Patriot Low Latency 4-4-4-12 800MHz

Na Asusach nieciekawie wypada kwestia rozmieszczenia komponentów. Na Quadzie chce zamontować porządny cooler i taki FreezerAC7 czy Scythe Ninja mi się nie zmieści. Gigabyte ma za słabe sekcje zasilania proca w tej cenie, a MSI z kolei słabą wydajność na standardowych ustawieniach - a na płycie za tą kasę Quada nie będę podkręcał - jakbym miał E2160 to co innego. No i chłodzenie NB i SB - miedziane finy i aluminiowy sód - grzeje się to wszystko za bardzo. I jeszcze jedno - Asusa mam teraz (M2N32Sli Deluxe WiFi) i szlag mnie trafia z tą płytą - BIOS żyje własnym życiem, raz działa na danych ustawieniach ,a raz nie. A nie po to kupowałem topowy model Asusa, pamięci Patriot Low Latency zdolne do niskich timingów przy 2,5 V (ten Asus nawet nie ma takiego napięcia...) żeby działać na standardzie bo inaczej są zwisy. Wszędzie gdzie czytam Asusy na razie wypadają średnio - tylko wyposażenie i wykonanie jest świetne. Tylko, że podane przeze mnie płyty wypadają podobnie. Jesli brałbym topa - owszem Asus by wszedł w grę. Ale w tym przedziale ta firma - tak samo jak Gigabyte i MSI - nie są według mojuego info najlepszym wyborem. Tym bardziej że testy podkręcania C2D na wymienionych przeze mnie płytach wypadają lepiej i stabiilniej niż wszelakie Asusy, Gigabytey czy MSI. Skoro płyta jest stabilniejsza i wydajniejsza w podkręcaniu to samo się ciśnie stwierdzenie, że w idle będzie tak samo. 
« Ostatnia zmiana: Stycznia 05, 2008, 19:04:03 pm wysłana przez Wrobel »


PEOPLE = SHIT

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: abit czy foxconn
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 05, 2008, 20:45:49 pm »
Wow- ja jestem ogólnie fanem asusa, więc tak napisałem :]
Zawsze miałem w sumie płyty główne asusa i MSI właśnie, to na tego pierwszego nigdy nie narzekałem. Aktualnie na domowym kompie mam MSI i spalił mi się tam jakis czas temu port pci, dobrze że audigy za sobą nie pociągneło, bo było wsadzone.

Abita zawsze traktowałem jak Asrocka prawie (jedna z najsłabszych firm od takich rzeczy), nie zaprzeczam że poprawili aktualnie swoją jakość. Nigdy jednak nie spotkałem się by ktoś psioczył na asusy ze znajomych :]
Gigabyte zawsze był dobry i wydajny przedewszystkim, ale piszesz że ma słabe zasilanie- no ja nigdy nie miałem sprzętu który by ciągnął nieprzyzwoite ilości prądu, więc taki problem dla mnie nie istnial. Za to wkurzało zawsze właśnie rozmieszczenie komponentów na płycie- czasem takie, że nie dało się czegoś podłączyć.


Jeśli chcesz dokładnego info, to looknąłbym na twoim miejscu na pclab po prostu :]


siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 121
  • Reputacja: 6
Odp: abit czy foxconn
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 06, 2008, 13:38:21 pm »
Bierz Asrocka.