Ankieta

czego nie lubisz u innych ?

chamstwa
17 (33.3%)
zarozumialstwa
10 (19.6%)
głupoty
21 (41.2%)
gdy mają racje
3 (5.9%)

Głosów w sumie: 47

Głosowanie skończone: Stycznia 11, 2006, 23:20:17 pm

Autor Wątek: Tolerancja  (Przeczytany 681973 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Tolerancja
« Odpowiedź #2880 dnia: Lipca 05, 2015, 17:46:32 pm »
Cytuje ci wypowiedzi szefa NOP, zle, daje wpisy z roznych zrodel, polskich i tych zagranicznych i ciagle ci malo. Klapki na oczach zabetonowane i zero kontrargumentow. Typowy beton jestes.

Ty je*any idioto  :lol:  I jeszcze raz TY je*ANY IDIOTO  :lol:

Wszystkie twoje "cytaty" pochodzą z artykułu "Nacjonalizm bez granic" w Polish Express ( :lol: ), który jest całkowitą fikcją i który NOP wyśmiewa na swojej stronie http://www.nop.org.pl/old_www/?artykul_id=635

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Tolerancja
« Odpowiedź #2881 dnia: Lipca 05, 2015, 18:44:04 pm »
Ja uważam, że patriotyzm jest bardzo pozytywnym zjawiskiem. Ale wszystkim zwolennikom NOP życzę wielkiego chu** do dupy. Część z nich cierpiąc na ciężką homofobię, tak typową dla kryptogejów, przyjmie moje życzenia z wdzięcznością.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Tolerancja
« Odpowiedź #2882 dnia: Lipca 05, 2015, 19:03:49 pm »
Londek patrz Twój poseł aka szpieg z krainy dobrobytu
https://twitter.com/CezaryKucharski/status/617713247769239552

??? Ale o co chodzi ???  :P

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Tolerancja
« Odpowiedź #2883 dnia: Lipca 05, 2015, 19:41:50 pm »
Londek patrz Twój poseł aka szpieg z krainy dobrobytu
https://twitter.com/CezaryKucharski/status/617713247769239552

??? Ale o co chodzi ???  :P
no mozesz sledzić jego działalnosc.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Tolerancja
« Odpowiedź #2884 dnia: Lipca 05, 2015, 19:46:18 pm »
Cytuje ci wypowiedzi szefa NOP, zle, daje wpisy z roznych zrodel, polskich i tych zagranicznych i ciagle ci malo. Klapki na oczach zabetonowane i zero kontrargumentow. Typowy beton jestes.

Ty je*any idioto  :lol:  I jeszcze raz TY je*ANY IDIOTO  :lol:

Wszystkie twoje "cytaty" pochodzą z artykułu "Nacjonalizm bez granic" w Polish Express ( :lol: ), który jest całkowitą fikcją i który NOP wyśmiewa na swojej stronie http://www.nop.org.pl/old_www/?artykul_id=635

Marsz nazistow, na nim maszeruje NOP, wg. mnie wyglada mi to na identyfikowanie sie z ta ideologia.

Co do reszty:

Ten sam tekst czytalem, mam wieksze zaufanie do Polish Express i The Guardian niz do NOP demetujacych ten tekst. LOL. Liczyles, ze potwierdza to???? Myslalem, ze jestes madrzejszy.

Bonus:

http://www.nop.org.pl/2015/01/29/jestesmy-z-wami-list-prezesa-nop-do-przyjaciol-ze-zlotego-switu/
http://www.nop.org.pl/2013/09/28/solidarnosc-ze-zlotym-switem-uwolnic-greckich-nacjonalistow/


Cytuj
Trzecia Pozycja przeciwstawia się zdecydowanie ruchowi syjonistycznemu, ponieważ w swoim działaniu - w sposób rażący i straszliwy - pogwałcił on prawa narodu palestyńskiego; jednocześnie jego potęga w innych krajach kłóci się w sposób zasadniczy z prawem narodów do samostanowienia.
Trzecia Pozycja jest przeciwna politycznemu, ekonomicznemu i terytorialnemu imperializmowi syjonizmu. Potwierdza prawo każdego narodu do życia, bez - pośredniej lub bezpośredniej - ingerencji syjonizmu

Cytuj
Trzecia Pozycja wierzy, że ogólnoświatowa Rewolucja Narodowa może zostać zakończona tylko poprzez ukształtowanie Nowego Człowieka, który będzie praktykował to, co głosi. Nowy Człowiek musi ucieleśniać nasz ideał w ten sposób, że będzie działał samodzielnie - jako najwyższa forma propagandy Trzeciej Pozycji - we wspólnocie, w której żyje i pracuje.

Cytuj
Trzecia Pozycja popiera koncepcję rasowego separatyzmu, dzięki któremu różniące się grupy rasowe współpracują ze sobą dla wzajemnego dobra, szanując się wzajemnie. Osiedlenie ras w krajach ich pochodzenia jest pierwszym krokiem do pokojowego świata.

Cytuj
Przedstawicielem Trzeciej Pozycji w Polsce jest Narodowe Odrodzenie Polski.

http://www.nop.org.pl/old_www/?artykul_id=7

Cytuj
Polska jest krajem cywilizacji chrześcijańskiej i łacińskiej; krajem cywilizacji Białego Człowieka. I taki krajem ma pozostać – i pozostanie.
http://www.nop.org.pl/2015/05/19/nacjonalizm-wobec-imigracji-i-multikulturalizmu/

Cytuj
W obronie Białej Europy
http://www.nop.org.pl/2015/04/07/w-obronie-bialej-europy/


Poczytaj troche o Zlotym Swicie, przyjaciolach NOP. I tak, NOP to patrioci, nie neo-nazi...glupis jak but. Poczytaj co ten Adam Gmurczyk wypisuje na stronie nop czy nacjonalista.pl ja naprawde nie rozumie, jak mozesz byc tak zaslepiony, nie zaklamiesz rzeczywistosci. Widocznie, ty nie wiesz co to jest nacjonalizm i nie odrozniasz, rasitow, homofobow i antysemitow od patriotow.


Londek patrz Twój poseł aka szpieg z krainy dobrobytu
https://twitter.com/CezaryKucharski/status/617713247769239552

??? Ale o co chodzi ???  :P
no mozesz sledzić jego działalnosc.

Ale po co, kucharskiego nie lubilem jako pilkarza, jako polityk jest mi obojetny, wiec raczej mnie jego tweeter nie zainteresuje.

el becetol

  • Gość
Odp: Tolerancja
« Odpowiedź #2885 dnia: Lipca 05, 2015, 19:48:58 pm »
Marsz nazistow, na nim maszeruje NOP, wg. mnie wyglada mi to na identyfikowanie sie z ta ideologia.

Ale masz w koncu jakiś dowód że to był "marsz nazistów"? Były tam swastyki albo niemieckie flagi, podstawowe symbole nazizmu?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Tolerancja
« Odpowiedź #2886 dnia: Lipca 05, 2015, 19:52:44 pm »
Jaki on jest tępy  :lol:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Tolerancja
« Odpowiedź #2887 dnia: Lipca 05, 2015, 20:08:36 pm »
Swoją drogą wkleja bardzo mądre postulaty, jak:

Cytuj
Trzecia Pozycja popiera koncepcję rasowego separatyzmu, dzięki któremu różniące się grupy rasowe współpracują ze sobą dla wzajemnego dobra, szanując się wzajemnie. Osiedlenie ras w krajach ich pochodzenia jest pierwszym krokiem do pokojowego świata.

albo:

Cytuj
Polska jest krajem cywilizacji chrześcijańskiej i łacińskiej; krajem cywilizacji Białego Człowieka. I taki krajem ma pozostać – i pozostanie.

i wg niego to robi z NOP-owców hitlerowców albo w jakikolwiek sposób źle o nich świadczy?  :lol:  Przecież po przeciwnej stronie jest multi-kulti, które gdzie tylko mogło, wyjebało się na pysk  :lol:

Shard

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 04-08-2006
  • Wiadomości: 314
  • Reputacja: 13
Odp: Tolerancja
« Odpowiedź #2888 dnia: Lipca 05, 2015, 20:27:08 pm »
Założenie, że kolor skóry determinuje to, czy ktoś może Polakiem i mieszkać w Polsce źle o nich świadczy. I ewidentnie widać tu podobieństwo do hitlerowskiego podejścia do zagadnienia rasy.

Co w przypadku, gdy jakiś Polak wyjedzie sobie na wakacje do Afryki, pozna wspaniałą, czarną kobietę i będzie chciał z nią założyć rodzinę w Polsce?  ;) Nie będzie mógł tego zrobić, bo Polska to kraj dla białych ludzi? A czy ich dziecko będzie mogło być "prawdziwym Polakiem", czy nie? Może ma to zależeć od tego jak bardzo czarna będzie jego skóra?  ;)

Może od razu zaznaczę: to, że multi-kulti jest czymś niebezpiecznym dla nas (przynajmniej gdy mowa o krajach islamskich - bo wydaje się, że fundamentalne wartości kultur np. Azji Wschodniej są raczej kompatybilne z europejskimi) to osobna kwestia.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Tolerancja
« Odpowiedź #2889 dnia: Lipca 05, 2015, 20:48:35 pm »
Nom zli nazisci, zli
Tak, źli. Nie ma co rozgraniczać poziomów okrucieństwa jakiejkolwiek nacji wobec innych narodowości/obywateli państw i porównywać, kto jest lepszy/gorszy w ludobójstwie, bo kontrą do obecnych zbrodni w Izraelu/Palestynie i gorejącej Strefy Gazy mogą być takie obrazki:





Powyżej niebezpieczni i uzbrojeni wrogowie narodu niemieckiego, pewnie tak skoro noworodek może obok matczynego cyca trzymać granat w ręku, a kobieta kilka naboi w pochwie. Przypominam, że to bogaty kulturowo zachód i nie tak dawne wydarzenia, bo już w wieku nastoletnim naszych dziadków.

Każdy, kto próbuje usprawiedliwiać w jakikolwiek sposób ważąc odpowiedzialność danych nacji, pisząc słowa typu "do gazu"czy inne równie piękne i pełne tolerancji słowa z automatu zgadza się i utożsamia z praktyką ludobójstwa widoczną na powyższych i Leszke obrazkach oraz musi być zdrowo pierdolnięty.
Kwestie niezwykle delikatne, ale nawet pojedyncza taka akcja wobec jednego człowieka niezależnie od przekonań i narodowości jest zbrodnią. Wszyscy siebie warci.
« Ostatnia zmiana: Lipca 05, 2015, 20:54:33 pm wysłana przez Kert »

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Tolerancja
« Odpowiedź #2890 dnia: Lipca 05, 2015, 21:08:37 pm »
To zdjecia z mordu braci ukraińców na Polakach.
Mordu Niemców na Żydach/Polakach w Ukrainie w 1941. Ukraińcy przyjmowali Niemców idących na Moskwę z uśmiechem (kurewstwo samo w sobie), ale m.in dlatego, że Stalina w tamtym okresie bardziej nie lubili. Poza tym napisałem Ci, że nie ma co rozgraniczać, bo każde ludobójstwo jest złe. Tak więc w szeregach niemieckich egzekutorów byli również Ukraińcy (głównie OUN), co nie zmienia mojego przekazu. Może najpierw poczytaj ze zrozumieniem, a potem się bezpodstawnie denerwuj.
« Ostatnia zmiana: Lipca 05, 2015, 21:29:34 pm wysłana przez Kert »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Tolerancja
« Odpowiedź #2891 dnia: Lipca 05, 2015, 21:31:33 pm »
Założenie, że kolor skóry determinuje to, czy ktoś może Polakiem i mieszkać w Polsce źle o nich świadczy. I ewidentnie widać tu podobieństwo do hitlerowskiego podejścia do zagadnienia rasy.

Nie przypominam sobie, żeby Hitler postulował poszanowanie innych nacji i współpracę gospodarczą dla wzajemnego dobra. Wydaje mi się, że preferował wywózki do Niemiec, obozy pracy i komory gazowe. Poza tymi drobnymi różnicami fakt, podejście bardzo podobne.

@Kert - tak, tak, wszyscy wiemy, że żydki kilka pokoleń wstecz dostały dość mocno w dupę. Szkoda tylko, że świat z tego tytułu przymyka oko na ich współczesne zbrodnie, a wszyscy, którzy ośmielają się protestować przeciw ich polityce, są przyrównywani do nazistów.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Tolerancja
« Odpowiedź #2892 dnia: Lipca 05, 2015, 21:40:01 pm »
@Kert - tak, tak, wszyscy wiemy, że żydki kilka pokoleń wstecz dostały dość mocno w dupę. Szkoda tylko, że świat z tego tytułu przymyka oko na ich współczesne zbrodnie, a wszyscy, którzy ośmielają się protestować przeciw ich polityce, są przyrównywani do nazistów.
OK, tylko że nie do tego się odnosiłem i tego nie neguję. Nie podoba mi się jedynie, że próbuje się ważyć poziomy ludobójstwa. Jedno wielkie kurewstwo niezależnie kto popełnia zbrodnię i na jakiej ilości ludzi.

Shard

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 04-08-2006
  • Wiadomości: 314
  • Reputacja: 13
Odp: Tolerancja
« Odpowiedź #2893 dnia: Lipca 05, 2015, 21:42:28 pm »
Założenie, że kolor skóry determinuje to, czy ktoś może Polakiem i mieszkać w Polsce źle o nich świadczy. I ewidentnie widać tu podobieństwo do hitlerowskiego podejścia do zagadnienia rasy.

Nie przypominam sobie, żeby Hitler postulował poszanowanie innych nacji i współpracę gospodarczą dla wzajemnego dobra. Wydaje mi się, że preferował wywózki do Niemiec, obozy pracy i komory gazowe. Poza tymi drobnymi różnicami fakt, podejście bardzo podobne.

@Kert - tak, tak, wszyscy wiemy, że żydki kilka pokoleń wstecz dostały dość mocno w dupę. Szkoda tylko, że świat z tego tytułu przymyka oko na ich współczesne zbrodnie, a wszyscy, którzy ośmielają się protestować przeciw ich polityce, są przyrównywani do nazistów.

Cóż, oficjalnie to też mówił początkowo o tym, że pragnie pokoju, a wszyscy wiemy jak to się skończyło ;) Myślę, że wielu panów z NOP z chęcią podobnie by potraktowało homoseksualistów, Żydów, transseksualistów czy Arabów jak Hitler m.in. Żydów. Inna kwestia, że w dzisiejszych czasach w Europie byłoby to niemożliwe.

W każdym razie - podstawowe założenie jest to samo - rasa / pochodzenie człowieka determinuje to, czy jest on godny bycia Polakiem / Niemcem, czy też nie. To niebezpieczne założenie i z tego niebezpiecznie bliska droga do innych groźnych założeń. Nie rozumiem jak można tego nie dostrzegać

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Tolerancja
« Odpowiedź #2894 dnia: Lipca 05, 2015, 21:50:37 pm »
W każdym razie - podstawowe założenie jest to samo - rasa / pochodzenie człowieka determinuje to, czy jest on godny bycia Polakiem / Niemcem, czy też nie.

No po prostu nie. Podstawowe założenie jest takie, że szanujemy innych, możemy z nimi współpracować, ale nie wpuszczamy ich do siebie i się z nimi nie mieszamy. Nie ma tu nic o byciu godnym bycia Polakiem. Dążenie do zachowania jednorodności społeczeństwa nie jest jednoznaczne z pakowaniem "obcych" do gazu.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Tolerancja
« Odpowiedź #2895 dnia: Lipca 05, 2015, 21:55:08 pm »
To zdjecia z mordu braci ukraińców na Polakach.
Mordu Niemców na Żydach/Polakach w Ukrainie w 1941. Ukraińcy przyjmowali Niemców idących na Moskwę z uśmiechem (kurewstwo samo w sobie), ale m.in dlatego, że Stalina w tamtym okresie bardziej nie lubili. Poza tym napisałem Ci, że nie ma co rozgraniczać, bo każde ludobójstwo jest złe. Tak więc w szeregach niemieckich egzekutorów byli również Ukraińcy (głównie OUN), co nie zmienia mojego przekazu. Może najpierw poczytaj ze zrozumieniem, a potem się bezpodstawnie denerwuj.
co innego czytałem gdzie indziej i mi sie jakoś skojarzyło.
I nie chodziło mi w pierwszym poście o nazizm, tylko o nazizm przedstawiony w tej paradzie. Czyli szopke, ustawke zydowską co by dajej być najbardziej cierpiącym narodem wybranym.
« Ostatnia zmiana: Lipca 05, 2015, 21:58:38 pm wysłana przez Leszke »

Shard

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 04-08-2006
  • Wiadomości: 314
  • Reputacja: 13
Odp: Tolerancja
« Odpowiedź #2896 dnia: Lipca 05, 2015, 22:02:40 pm »
W każdym razie - podstawowe założenie jest to samo - rasa / pochodzenie człowieka determinuje to, czy jest on godny bycia Polakiem / Niemcem, czy też nie.

No po prostu nie. Podstawowe założenie jest takie, że szanujemy innych, możemy z nimi współpracować, ale nie wpuszczamy ich do siebie i się z nimi nie mieszamy. Nie ma tu nic o byciu godnym bycia Polakiem. Dążenie do zachowania jednorodności społeczeństwa nie jest jednoznaczne z pakowaniem "obcych" do gazu.

Nie jest jednoznaczne z pakowaniem "obcych" do gazu, ale jest jednoznaczne z powiedzeniem: ty, ze względu na to że posiadasz inny kolor skóry, jesteś z miejsca "obcy", w związku z czym nie możesz się z nami "mieszać" lub mieszkać w tym samym miejscu co my. Czyli na podstawie fizycznego podobieństwa określamy to, czy ktoś może należeć do naszej "grupy", czy też nie.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Tolerancja
« Odpowiedź #2897 dnia: Lipca 05, 2015, 22:06:59 pm »
Polska od zarania dziejów jest biała i chrześcijańska. Tu nie ma czego określać - to jest fakt.

Shard

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 04-08-2006
  • Wiadomości: 314
  • Reputacja: 13
Odp: Tolerancja
« Odpowiedź #2898 dnia: Lipca 05, 2015, 22:24:16 pm »
Czarny wychowany w polskiej, chrześcijańskiej rodzinie byłby takim samym Polakiem jak biały wychowany w tych samych warunkach środowiskowych - to też jest fakt.

Globalizacja sprawia, że coraz częściej ludzie wchodzą w związki z osobami innej rasy - co stanowiłoby problem w takiej Białej Polsce - to również jest fakt.

A kolejny fakt jest taki, że dzielenie ludzi na "swoich" i "nieswoich" na podstawie podobieństwa fizycznego do nas samych jest wynikiem istnienia prymitywnego mechanizmu poznawczego (obecnego również u innych zwierząt), który jest służebny wobec altruizmu krewniaczego i który powoli, dzięki rozwojowi cywilizacji, zaczynamy "przezwyciężać". I uważam, że bardzo słusznie, bo jest on jednym z powodów istnienia czegoś takiego jak rasizm  ;)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Tolerancja
« Odpowiedź #2899 dnia: Lipca 05, 2015, 22:34:28 pm »
I dzięki takiemu pierdoleniu kolorowi robią rozp**rdol w bardziej "cywilizowanych" krajach Europy <ok>

Shard

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 04-08-2006
  • Wiadomości: 314
  • Reputacja: 13
Odp: Tolerancja
« Odpowiedź #2900 dnia: Lipca 05, 2015, 22:45:58 pm »
Problemem nie jest ich kolor skóry, tylko fundamentalne wartości ich kultury, które są niekompatybilne z naszymi, europejskimi. I zgadzam się, że tu jest problem i że otwartość naszej kultury sprawiła, że prawdopodobnie będziemy mieli problemy z istotną częścią wyznawców Islamu.

Natomiast Japończycy czy Wietnamczycy też przecież należą do "kolorowych", a trudno wyobrazić sobie sytuacje, w której są z nimi takie problemy jak z częścią Arabów.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Tolerancja
« Odpowiedź #2901 dnia: Lipca 05, 2015, 23:51:16 pm »
Cytuj
Czarny wychowany w polskiej, chrześcijańskiej rodzinie byłby takim samym Polakiem jak biały wychowany w tych samych warunkach środowiskowych
no nie, jak mógłby być taki sam? Przecież i tak bedzie czarny, na pierwszy rzut oka bedzie sie wyróżniać. No chyba, ze w nocy.
Chcesz powiedziec ze jednak wszyscy sa tacy sami, wystarczy odpowiednio wychowac. No tak tylko teraz ciekawe, co pedały na to powiedzą. To by sie kłóciło z ich ideologią. Tłumacz sie teraz Shard.

Shard

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 04-08-2006
  • Wiadomości: 314
  • Reputacja: 13
Odp: Tolerancja
« Odpowiedź #2902 dnia: Lipca 06, 2015, 01:12:59 am »
Cytuj
Czarny wychowany w polskiej, chrześcijańskiej rodzinie byłby takim samym Polakiem jak biały wychowany w tych samych warunkach środowiskowych
no nie, jak mógłby być taki sam? Przecież i tak bedzie czarny, na pierwszy rzut oka bedzie sie wyróżniać. No chyba, ze w nocy.
Chcesz powiedziec ze jednak wszyscy sa tacy sami, wystarczy odpowiednio wychowac. No tak tylko teraz ciekawe, co pedały na to powiedzą. To by sie kłóciło z ich ideologią. Tłumacz sie teraz Shard.


Chodzi o to, że będzie taki sam jeśli chodzi o przywiązanie do ojczyzny czy wartości, a nie z wyglądu. Oczywiście to tylko wyidealizowana, hipotetyczna sytuacja - człowiek czarny będzie inaczej traktowany przez innych ludzi niż człowiek biały, więc niemożliwym jest, żeby posiadali dokładnie te same doświadczenia, czyli żeby byli poddawani takim samym wpływom ze strony środowiska.
W każdym razie, to co jest tutaj istotne: sam fakt posiadania danego koloru skóry nie determinuje tego, że nie możesz być wychowany na "prawdziwego Polaka".

Nie, nie chcę powiedzieć, że wszyscy są tacy sami i że wystarczy ich odpowiednio wychować.
Człowiek jest wynikiem licznych i skomplikowanych dwukierunkowych interakcji między czynnikami biologicznymi, a oddziaływaniem świata zewnętrznego.
Oczywiste jest to, że pewne cechy (jak np. ilość palców u ręki), są w pełni uzależnione od czynników biologicznych i żadne wpływy społeczne nic tu nie zmienią.
Natomiast ogromna większość cech, zachowań itd. człowieka to wynik oddziaływania zarówno czynników biologicznych, jak i czynników zewnętrznych.

Wiemy na pewno, że człowiek nie jest "czystą tablicą" czy "bezkształtną masą", jakby tego do dziś chciała część zwolenników nauk humanistycznych. Każdy z nas posiada pewne wrodzone cechy i mechanizmy, które nas ograniczają. Można to sobie wyobrazić jako widełki, które określają jakąś dolną i górną granicę tego, czym człowiek może się stać pod wpływem czynników zewnętrznych.
Chyba najprościej to zobrazować na przykładzie poziomu inteligencji. Jakiś człowiek rodzi się z takim uwarunkowaniem biologicznym, że przy absolutnie najmniej korzystnych warunkach środowiskowych będzie posiadał IQ 20, natomiast przy absolutnie najbardziej korzystnych warunkach środowiskowych jego iloraz inteligencji będzie wynosił 120 (oczywiście to znów wyidealizowana sytuacja, bo nie jesteśmy w stanie dokładnie określić "absolutnie najbardziej korzystnych warunków"). Biologia go ogranicza w takim sensie, że nie jest w stanie poza tą górną i dolną granicę wyjść. Oczywiście tutaj dochodzi kwestia indywidualnych różnic - dla jednego człowieka górna granica może wynosić IQ 150, a dla drugiego 90 IQ.
Ale to gdzie dokładnie dana osoba znajdzie się między tymi granicami jest uzależnione od doświadczeń danej jednostki - od jej kontaktów społecznych, wpływu kultury itd. Te oczywiście z kolei też wchodzą w interakcje z czynnikami biologicznymi - np. temperamentem danej osoby. W każdym razie, to bardzo skomplikowana sieć interakcji, pełna różnych sprzężeń zwrotnych itd.

Jeśli chodzi o homoseksualizm, to z mojej wiedzy wynika, że jest on w bardzo dużym stopniu uwarunkowany biologicznie, ale niewątpliwie na ujawnianie się zachowań homoseksualnych ma też wpływ kultura.
W jednym badaniu stwierdzono np. że pewna struktura w mózgu różni się wielkością u osób hetero- i homoseksualnych. Na poziomie hormonalnym zdaje się też są jakieś różnice. Również stwierdzono, że duża część osób homoseksualnych przejawia w młodości zachowania typowe dla płci przeciwnej. Wiadomo też, że procent osób homoseksualnych utrzymuje się na stałym poziomie, niezależnie od społeczeństwa (co również świadczyłoby o roli czynników biologicznych).
Jeśli chodzi o wpływ kultury to znany jest przykład plemienia z Papui-Nowej Gwinei, gdzie uważano, że sperma jest potrzebna mężczyznom, by rozwijać się fizycznie i duchowo. W związku z czym chłopcy uprawiają ze sobą seks oralny, a po osiągnięciu dorosłości "przechodzą" na heteroseksualizm, a gdy urodzi im się pierwsze dziecko to jakiekolwiek kontakty homoseksualne są uważane za dziwactwo  ;) także niewątpliwie kultura może mieć wpływ na zachowania homoseksualne - pytanie, czy wpływa też na orientacje, tzn. czy wszyscy ci chłopcy faktycznie są homoseksualni?
Dobra, myślałem, że jeszcze coś popiszę, ale już nie mam na to dziś siły  ;) w każdym razie, podsumowując: nie wiem jaka jest "ideologia pedałów", ale z tego co mi wiadomo, to nie ma konsensusu w sprawie przyczyn homoseksualizmu, ale wydaje się, że homoseksualizm jest uwarunkowany raczej biologicznie i że czynniki środowiskowe mogą wpływać na przejawianie pewnych zachowań homoseksualnych, ale nie wiadomo czy i w jakim stopniu wpływają na orientacje. No ale to są skomplikowane sprawy, które i tak tutaj mocno uprościłem, także jeszcze wiele może się w tej materii pozmieniać  8)

Jeśli ktoś się zna na powyższych tematach to mam nadzieję, że wybaczy mi pewne uproszczenia  ;) pisałem wszystko z głowy, ale myślę, że jakby co to do wszystkiego potrafię znaleźć źródło, także gdyby zaszła taka potrzeba to mogę podać. Sprawdzę jeszcze jutro tego posta, bo już jestem w ch** zmęczony i mogłem coś sknocić.
« Ostatnia zmiana: Lipca 06, 2015, 07:56:34 am wysłana przez Shard »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Tolerancja
« Odpowiedź #2903 dnia: Lipca 06, 2015, 05:58:29 am »
Skonczylem czytac po pierwszym akapicie. Nie ma to jak szacunek do drugiej osoby, nie?

Shard

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 04-08-2006
  • Wiadomości: 314
  • Reputacja: 13
Odp: Tolerancja
« Odpowiedź #2904 dnia: Lipca 06, 2015, 07:55:53 am »
Skonczylem czytac po pierwszym akapicie. Nie ma to jak szacunek do drugiej osoby, nie?

No racja, nieeleganckie jest to zdanie, zedytuje post.

Ale mimo wszystko śmiesznie, że oburza cię takie niewinne zdanie na forum, gdzie taki Iras wyzywa innych od "jebanych idiotów" czy gdzie powszechnie wykazuje się brak szacunku do różnych grup społecznych, w tym również ze strony Leszke właśnie  ;)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Tolerancja
« Odpowiedź #2905 dnia: Lipca 06, 2015, 09:48:40 am »
O przepraszam! Nie innych tylko londka.

lupinator

  • Gość
Odp: Tolerancja
« Odpowiedź #2906 dnia: Lipca 06, 2015, 12:38:24 pm »
Skonczylem czytac po pierwszym akapicie. Nie ma to jak szacunek do drugiej osoby, nie?
WTF, nagle się oburzasz na taki lajtowy pocisk? XDDD

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Tolerancja
« Odpowiedź #2907 dnia: Lipca 06, 2015, 13:10:37 pm »
Nic mnie nie oburza. Osoba pisze dlugi wywod o tolerancji i wali na poczatku cos takiego. Troche to slabe dla mnie i zalatuje hipokryzja. Zreszta Shard przyznal mi racje poniekad.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Tolerancja
« Odpowiedź #2908 dnia: Lipca 06, 2015, 13:25:46 pm »
 :lol: jakie wypracowanie  :lol:
Co tam było? Moze moja osoba została oczerniona?

Shard

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 04-08-2006
  • Wiadomości: 314
  • Reputacja: 13
Odp: Tolerancja
« Odpowiedź #2909 dnia: Lipca 06, 2015, 13:32:43 pm »
:lol: jakie wypracowanie  :lol:
Co tam było? Moze moja osoba została oczerniona?

Napisałem, że w sumie to głupio mi odpowiadać, bo ty i ja jesteśmy na zupełnie innym poziomie i pewnie i tak nie zrozumiesz tego, co napisałem. I w sumie tym komentarzem potwierdzasz moje przypuszczenia, zresztą już w innym temacie również błyskotliwie odpowiedziałeś  ;)

Cholera, mogłeś się nie pytać, teraz wyszło na to, że niepotrzebnie posta poprzedniego edytowałem  :(

Nic mnie nie oburza. Osoba pisze dlugi wywod o tolerancji i wali na poczatku cos takiego. Troche to slabe dla mnie i zalatuje hipokryzja. Zreszta Shard przyznal mi racje poniekad.

Tylko że to nie jest post o tolerancji  :P

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Tolerancja
« Odpowiedź #2910 dnia: Lipca 06, 2015, 13:34:34 pm »
Ale wyzej sa.

Chociaz w sumie to nie wiem, czy jestem godzien odpisywac i czy to moj poziom.
« Ostatnia zmiana: Lipca 06, 2015, 13:37:11 pm wysłana przez windomearl »

Shard

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 04-08-2006
  • Wiadomości: 314
  • Reputacja: 13
Odp: Tolerancja
« Odpowiedź #2911 dnia: Lipca 06, 2015, 13:38:39 pm »
Zgadzam się, że mogłem odpuścić sobie to zdanie i że było niemiłe. Ale nie widzę żadnej hipokryzji w pisaniu o tolerancji i byciu jednocześnie przekonanym o tym, że druga osoba cię nie zrozumie, bo nie ma do tego wystarczających zdolności intelektualnych.

Jałowa ta dyskusja, ale chciałem się tylko odnieść do tego co napisałeś.

Cytuj
Chociaz w sumie to nie wiem, czy jestem godzien odpisywac i czy to moj poziom.

Nie rozumiem co żeś się tak uczepił. Jak ludzie wyzywają się w tym samym temacie (o tolerancji!) od idiotów to siedzisz cicho jak mysz pod miotłą, a tutaj jakoś dziwnie reagujesz.

Leszke sugeruje, że jest wrogiem homoseksualizmu, plecie coś o jakiejś "ideologii pedałów", ewidentnie przejawia brak szacunku. W dodatku mówi, że powiedziałem coś, czego wcale nie powiedziałem i wzywa mnie do tablicy, żebym mu odpowiedział. Więc to zrobiłem, a że byłem tym poirytowany, to niepotrzebnie dodałem na początku wypowiedzi uszczypliwość w jego kierunku.
« Ostatnia zmiana: Lipca 06, 2015, 13:51:08 pm wysłana przez Shard »

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Tolerancja
« Odpowiedź #2912 dnia: Lipca 06, 2015, 14:43:46 pm »
Cytuj
bo ty i ja jesteśmy na zupełnie innym poziomie
:lol:
Kolejny intelektualista na forumie. Dziwne, ze ujawniają sie jeden po drugim. Nigdy nie piszą razem, zastanawiające.  :lol:
Przepraszam, ze sie do Ciebie zwracałem bez odpowiedniego szacunku i tytułu. Wiecej tego nie zrobie nie chce dostać batów mój panie.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Tolerancja
« Odpowiedź #2913 dnia: Lipca 06, 2015, 15:18:46 pm »
Meczet na Ochocie otwarty. Może do niego przyjść każdy
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,138764,18305660.html#MTstream

Cytuj
Budowa ośrodka wraz z meczetem wzbudzała różne emocje. Rozpoczęto ją w 2010 r. dzięki Lidze Muzułmańskiej w RP i przy pomocy sponsorów z Zatoki Perskiej. Początkowo miała trwać dwa lata. Jednak prace nad wykończeniem budynku były wielokrotnie przerywane, m.in. przez protesty mieszkańców dzielnicy i osób ze Stowarzyszenia Europy Przyszłości. We wrześniu 2014 r. ostrzelano meczet z broni pneumatycznej.

Wie ktos ile jest meczetow w PL?

Bonus, mam nadzieje, ze ten profil to zart/troll (polecam zdjecia):

https://pl-pl.facebook.com/pages/Meczet-w-ka%C5%BCdej-gminie-TAK-dla-Islamu-w-Polsce/1421567424727521


Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Tolerancja
« Odpowiedź #2914 dnia: Lipca 07, 2015, 22:59:10 pm »
Cytuj
W miejscowości Ljungby dyrektor szkoły zakazała eksponowania flag narodowych i odśpiewania szwedzkiego hymnu podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Dyrektorka, Jimmie Nilsson podjęła taką właśnie decyzję ze względu na zbyt duży odsetek dzieci imigrantów, które uczęszczają do szkoły w Ljungby. Według niej szwedzka tradycja związana z eksponowaniem symboli narodowych podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego mogłaby urazić imigranckie dzieci. Stwierdza także, iż „tego rodzaju symbole mogą być źle zrozumiane” dlatego zdecydowała się na ich usunięcie.
:dance:
Jest szansa na odzyskanie naszych zagrabionych dzieł sztuki.  :D
Kopacz wykaż sie! 

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Tolerancja
« Odpowiedź #2915 dnia: Lipca 07, 2015, 23:32:09 pm »
Dzisiaj w metrze zwróciłem uwagę starszemu Panu żeby nie dawał pieniędzy żebrzącej cygance z dzieckiem na ramieniu bo w żaden sposób jej nie pomoga tylko zwiększa patologię a dzieciak jest tylko narzędziem do wyłudzania kasy. A cygance żeby szła do pracy, co z dzieciaka wyrośnie i takie tam. Oczywiście jedna babka się oburzyła że nie mam prawa tak się zwracać do matki z dzieckiem. Była pełna kulturka bez przekleństw tak poza tym. Jeden koleś przyznał mi racje a dziadek machnął ręką. Reszta ludzi bez reakcji. Nie dają hajsu mają gdzieś. Ja staram się za każdym razem dawać do zrozumienia tym nierobom że nie wszyscy ich tolerują. I szkoda starszych naiwnych ludzi bo ledwo sami mają na życie a te pijawki na nich głównie żerują.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Tolerancja
« Odpowiedź #2916 dnia: Lipca 07, 2015, 23:36:19 pm »
Mi dzisiaj cygan umilał obiad w ogródkach na krakowskim rynku grą na skrzypcach.

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Tolerancja
« Odpowiedź #2917 dnia: Lipca 07, 2015, 23:43:08 pm »
Z tym mi się skojarzyło. Może i nie skrzypce ale ;-)
« Ostatnia zmiana: Lipca 07, 2015, 23:47:56 pm wysłana przez bojawiem »

el becetol

  • Gość
Odp: Tolerancja
« Odpowiedź #2918 dnia: Lipca 13, 2015, 15:48:41 pm »
Nawiązując do tematu rozpędzania się lewicy w temacie trans o którym już pisałem - ziomek twierdzi że jest pingwinem i oskarża szkołę o dyskryminacje bo nie pozwalają mu nosić stroju pingwina.






Lem++

  • Global Moderator
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 07-11-2008
  • Wiadomości: 10 698
  • Reputacja: 209
  • 07.11.2008 - 16.08.2010 †
Odp: Tolerancja
« Odpowiedź #2919 dnia: Lipca 13, 2015, 15:49:53 pm »
ziomek twierdzi że jest pingwinem i oskarża szkołę o dyskryminacje bo nie pozwalają mu nosić stroju pingwina.
Po przeczytaniu tego zdania poplakalem sie ze smiechu :lol: :lol: