Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
PlayStation 5 / Odp: Stellar Blade
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kyokushinman dnia Dzisiaj o 16:49:11 »
Mam tak samo.
Tytuł zamówiony aby wspierać takowych twórców, dla rozgrywki również oraz aby promować kobiece ideały, ponieważ niestety zachodniego woke syfu jest zdecydowanie za dużo w owych czasach. Nie tylko w grach, ale wszędzie.


W demie nie można było wyłączyć ziarna i aberracji, stąd też obraz to paskudna papka.
Na szczęście jakiś typ mi wrzucił screenshota, że w full można to wyłączyć.
Co do laga faktycznie jest odczuwalny.
2
PlayStation 5 / Odp: Stellar Blade
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Zielarz dnia Dzisiaj o 16:26:03 »
Reżyser potwierdził, że gra ma ok. 0,5 sekundy lagu, co wiąże się z bardziej naturalną animacją (tak jak zakładałem). Trochę dużo, niemniej pre-order dziś złożyłem, bo chcę wesprzeć developera i zachęcić Sony do inwestowania w tego typu gry.
3
Różne / Odp: W co teraz gracie?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kyokushinman dnia Dzisiaj o 11:39:58 »


Odświeżyłem sobie WRC 4 z PS2 na XSX.
Całkiem, całkiem rajdy. Dwójka też była dobra.
Niestety stare Coliny nie działają na emu.
4
Multiplatformowe Current Gen / Odp: Wasze oceny gier
« Ostatnia wiadomość wysłana przez windomearl dnia Dzisiaj o 10:26:12 »
Ja się dobrałem do
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
ale
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
5
Multiplatformowe Current Gen / Odp: Wasze oceny gier
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Szymku dnia Dzisiaj o 10:12:36 »
To chyba jednak nie dostatecznie dosadnie kazałeś wypier**lać, bo jak raz powiedziałęm Astarionowi, że no way to juz mi dał spokój do końca gry. Aby Halsin jakaś natarczywość wykazywał, ale to też raczej luźno.

To może jakieś nieuświadomione sygnały wysyłałem :D

Zarówno Astarion jak i Halsin, Gale, Wyll któego nawet nie przyjąłem do obozu czy nawet kurde
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
całą grę męczyli (nomen omen) "pałę". Każda rozmowa zawierała opcję na tarabanienie. Masakra.

Bohaterki męczyłem równo od samego początku i z 4 udało się złowić jedną po właśnie jakiś 100h...
6
Multiplatformowe Current Gen / Odp: Wasze oceny gier
« Ostatnia wiadomość wysłana przez windomearl dnia Dzisiaj o 09:44:42 »
- Level cap ustalony na 12 levelu - osiągnąłem max gdzieś w okolicach 2/3 gry i później nie chciało mi się za bardzo  eksplorować, bo po co? Mogłem w zasadzie przeć na bossa końcowego
To chyba nie jest problem samej gry a zasad D&D w tej wersji która jest w grze zaimplementowana. I zgadzam się, troche za szybko osiąga się maks, ale z drugiej strony na to patrząc zazwyczaj w gierkach jak wpada level, to wpada co chwilę, dostajesz jakieś 2% wiecej celności i żyćka i mało kiedy poczujesz, że coś się zmieniło. Tutaj natomiast każdy poziom to dość duża zmiana w tym jak można grać, a z kilkoma poziomami nawet zmiana diametralna i to imo na duży plus.

wszechobecna gejoza - postać ma możliwość wchodzenia w interakcje z bohaterami obu płci - od samego początku konsekwentnie wybierałem płeć piękną i tu trzeba było włożyć naprawdę sporo wysiłku by cokolwiek zdziałać. Z kolei wszystkie główne napotkane postacie męskie mimo wybierania ścieżek dialogowych sugerujących by odbili, od razu klękają do dzidy i uparcie kontynuują zaloty przez resztę gry, co u mnie szczerze wywoływało od pewnego momentu irytację. Problem może pojawiać się kiedy BG3 jest ogrywane przez młodzież w wieku 12 lat, podatną na różnego rodzaju wpływy, o nieukształtowanej do końca psychice i seksualności, której autorzy gry serwują takie mało wyrafinowane przekazy podprogowe, że bycie gejem to taka super norma społeczna. Jeżeli ktoś uważa, że Last of Us II przesadzało w tym względzie, do BG3 niech nawet nie podchodzi bo jest 5 razy gorzej

To chyba jednak nie dostatecznie dosadnie kazałeś wypier**lać, bo jak raz powiedziałęm Astarionowi, że no way to juz mi dał spokój do końca gry. Aby Halsin jakaś natarczywość wykazywał, ale to też raczej luźno. No ale też słyszałem, że tu się wszyscy ciągle ruchają, a i się udało przykutasić chyba około 100h, no ale może po prostu źle wybrałem obiekt westchnień (albo hehe słabe gadane hehe). No ale to też pokazuje to o czym pisałeś. Jak ta gra może być diametralnie różna dla każdego gracza.
7
Multiplatformowe Current Gen / Odp: Wasze oceny gier
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Szymku dnia Dzisiaj o 09:14:28 »
Baldurs Gate 3
U mnie ponad 200 h.
Plusy:
+ Rozbudowana, wielowątkowa rozgrywka z niezwykle wyrafinowanym systemem wyborów diametralnie zmieniających sposób gry jak i samą historię.
+ Nieprawdopodobnie wręcz złożony system walki turowej - każdego wroga można pokonać na 100 różnych sposobów i w zasadzie ogranicza nas tylko własna inwencja
+ Fajne postaci i ich historie, szczegółowe rozwiązania fabularne
+ Bardzo dobra oprawa A/V

Minusy
- Level cap ustalony na 12 levelu - osiągnąłem max gdzieś w okolicach 2/3 gry i później nie chciało mi się za bardzo  eksplorować, bo po co? Mogłem w zasadzie przeć na bossa końcowego
- wszechobecna gejoza - postać ma możliwość wchodzenia w interakcje z bohaterami obu płci - od samego początku konsekwentnie wybierałem płeć piękną i tu trzeba było włożyć naprawdę sporo wysiłku by cokolwiek zdziałać. Z kolei wszystkie główne napotkane postacie męskie mimo wybierania ścieżek dialogowych sugerujących by odbili, od razu klękają do dzidy i uparcie kontynuują zaloty przez resztę gry, co u mnie szczerze wywoływało od pewnego momentu irytację. Problem może pojawiać się kiedy BG3 jest ogrywane przez młodzież w wieku 12 lat, podatną na różnego rodzaju wpływy, o nieukształtowanej do końca psychice i seksualności, której autorzy gry serwują takie mało wyrafinowane przekazy podprogowe, że bycie gejem to taka super norma społeczna. Jeżeli ktoś uważa, że Last of Us II przesadzało w tym względzie, do BG3 niech nawet nie podchodzi bo jest 5 razy gorzej
- gra jest przeolbrzymia i w pewnym momencie granie w nią było jak chodzenie do pracy.

Ocena ogólna 8/10. Gdyby nie minus nr 2 pewnie byłoby 9+/10.

Całościowo rozumiem czemu gra wybudziła taki zachwyt, ale nie jest to tytuł bez wad. W moim prywatnym rankingu przegrywa np. mocno z Elden Ring


 
8
PlayStation 5 / Odp: Stellar Blade
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kyokushinman dnia Wczoraj o 16:28:22 »
https://youtu.be/qhCXilVBVv0?si=Bcl0o8gaeE2AueQg

DF


83% na meta.
Day One.
Nic w tym roku od Sony lepszego nie będzie.
9
Pchli Targ / Odp: Wyprzedaż gier Kyo
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kyokushinman dnia Kwietnia 23, 2024, 19:44:36 pm »
Lords of Fallen 2023 na PS5.

80zł z przesyłką.

10
Multiplatformowe Current Gen / Odp: Wasze oceny gier
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kyokushinman dnia Kwietnia 23, 2024, 17:17:13 pm »
Lords of fhe Fallen (2023) (PS5)

Grafika: 8+
Dźwięk: 8
Grywalność: 8+

+ oprawa av
+ niektóre miejscówki, zwłaszcza początkowe to top wizualny
+ depresyjny, horrorowaty klimat
+ pomysłowy świat zmarłych umbral
+ eksploracja
+ masą sekretów
+ system własnych ognisk
+ wciągająca rozgrywka z w miarę dobrym systemem walki
+ długość gry
+ znakomite wykorzystanie dual sense


- dropy animacji, bugi graficzne
- problemy z namierzanie przeciwników, kamera
- śnieżna lokacja to poziom ps3
- różnorodność przeciwników
- najgorszy ostatni boss ever przy normalnym zakończeniu


Ogólnie: 8

Totalne zaskoczenie po słabych opiniach soulsowych youtubusiów.
Typy co zjechały grę na swoich kanałach to do umbralu na jakiś czas aby czerwony żniwiarz pochlastał tam gdzieniegdzie.
Bardzo dobry tytuł.





Strony: [1] 2 3 ... 10