Autor Wątek: Forza 3 vs Gran Turismo 5  (Przeczytany 116754 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #80 dnia: Września 27, 2009, 20:00:57 pm »
Cytuj
Pamietajcie ze Forza to calkiem mloda seria i jako jedyna godnie stawia czola GT, czy tego chcecie czy nie jest gra swietna, a to ze nie w oczach wszystkich to juz inna sprawa.
Czekaj, gdzie ktokolwiek napisal, ze Forza to jest kiepska/srednia gra?

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #81 dnia: Września 27, 2009, 20:03:41 pm »
A gdzie ja napisalem ze ktos uwarza ze Forza jest kiepska?

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #82 dnia: Września 27, 2009, 20:10:31 pm »
W tym zdaniu co zacytowalem? Wyraznie napisales, ze Forza to swietna gra, ale 'nie w oczach wszystkich'

Mrocz

  • Gość
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #83 dnia: Września 27, 2009, 20:13:41 pm »

Misiu-pysiu, a czy ja mówiłem o jechaniu powoli? Chyba nie - wręcz przeciwnie, mówiłem o jeździe z gazem wciśniętym w podłogę. Tak więc czy jesteś w stanie wsiąść do ponad 400-konnego potwora z napędem na tylną oś, wyłączyć kontrolę trakcji, wdepnąć gaz do dechy i ruszyć bez zarzucania na prawo i lewo? W rzeczywistości to niemożliwe, a w trzeciej Forzy taka sztuka nie stanowi problemu. Idąc dalej, czy ktoś normalny w takich samochodach wyłącza ABS? Nie, bo to samobójstwo, a w nowej Forzy bez ABS jeździ się wyjątkowo łatwo.

Kwestionujesz to co napisałem - że Forza Motorsport 3 z wyłączonymi wszystkimi systemami stanowi podobne wyzwanie, jak dwójka z ABS, trakcją i stabilizacją?


Co prawda nie posiadam ani Xbox'a a tym bardziej nie grałem w demko... To muszę to sprostować. Sam napisałeś, że grałeś na Padzie, a ja ci powiem, że 99% wszystkich samochodówek prawdziwe pazury pokazują właśnie na kierownicy z Force Feedback...
Jak grałem na padzie, to takie same pretensje miałem do Gran Turismo 5. Dopiero na kierownicy czuć było to o czym piszesz...

Dlaczego? Kiedy gramy na padzie gra realistyczna musi nam w jakiś sposób pomagać, spróbuj opanować prawdziwą 400 konną bestię z napędem na tył używając Pada? Jest to nierealne. Inna sprawa, że na dobrej kierownicy każda gra wydaje się dużo realniejsza. Ba nawet taki GRID i NFS:Shift na kierownicy zdają się być bardzo przekonywujące i realistyczne. Tak więc założę się, że Forza 3 na kierownicy będzie miała dużo lepszy i "cięższy" model jazdy. Naprawdę na padzie wiele się traci. Wiem coś o tym..

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #84 dnia: Września 27, 2009, 20:27:06 pm »

Kilka fotek z Tv.....i powiedzcie sami czy te auta naprawde wygladaja tak zle zeby robic z tego takie halo?
















: Wrzesień 27, 2009, 14:20:14 pm
W tym zdaniu co zacytowalem? Wyraznie napisales, ze Forza to swietna gra, ale 'nie w oczach wszystkich'

To ze nie jest swietna w oczach wszstkich nie znaczy ze jest gra slaba, dla innych moze byc dobra, srednie lub bardzo dobra ale ni gdy nie uzylem slowa slaba, geez.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #85 dnia: Września 27, 2009, 20:31:01 pm »
Co prawda nie posiadam ani Xbox'a a tym bardziej nie grałem w demko...

W obie części grałem na padzie i w trójce poziom trudności poleciał na pysk - kierownica nie ma w tym przypadku nic do rzeczy.

Kilka fotek z Tv.....i powiedzcie sami czy te auta naprawde wygladaja tak zle zeby robic z tego takie halo?

Halo robię z bullshotów i ściem developera - ja im pieprzyć o milionie poligonów na samochód nie kazałem.

Jednocześnie nigdzie nie napisałem, że auta wyglądają źle.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #86 dnia: Września 27, 2009, 20:36:17 pm »
Ale czy kto kolwiek z T10 mowil ze tyle auta beda mialy w Forza 3 podczas wyscigu? Z tego co pamietam mowili ogolnie ze tyle beda mialy auta a te w menu moga miec tyle ile obiecywali (nie pamietam ile to bylo), ale naprawde nie przypominam sobie zeby ktos obiecywal ze auta, ktorymi bedziemy sie scigac tyle beda mialy. Moze jestem w bledzie i cos takiego padlo ale ja sobie nie przypominam.
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2009, 20:57:27 pm wysłana przez _ReD_ »

bigdaddy

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-11-2008
  • Wiadomości: 213
  • Reputacja: 0
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #87 dnia: Września 27, 2009, 20:50:13 pm »
dobrze piszesz Red, nikt z t10 nic nie mówił o 1mln polygonów, a forumowych krzykaczy najlepiej olewać  :-P

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #88 dnia: Września 27, 2009, 21:01:01 pm »
Kajen jest ale zwała  :-) Super sprawa mi się zawsze marzyły fury combi. Audi rs6 albo s4 quattro combi   

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #89 dnia: Września 27, 2009, 21:02:14 pm »
Ja w demko jeszcze nie grałem, ale z tego co widziałem na filmikach to wygląda o wiele lepiej, niż demo Forzy 2 swego czasu.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #90 dnia: Września 27, 2009, 21:02:26 pm »
Kajen jest ale zwała  :-) Super sprawa mi się zawsze marzyły fury combi. Audi rs6 albo s4 quattro combi   

Nie wiem czy wiesz ale w Forze 3 maja byc nie tylko SUV ale takze Trucki, nie wiem ile ich ma byc ale cieszy ze beda.

« Ostatnia zmiana: Września 27, 2009, 21:05:15 pm wysłana przez _ReD_ »

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #91 dnia: Września 27, 2009, 21:07:06 pm »
Nie lubie tego typu aut ale fajnie że je zrobili. Usportowione COMBIAKI też powinny być   :-P

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #92 dnia: Września 27, 2009, 21:20:50 pm »
Cytuj
Ale czy kto kolwiek z T10 mowil ze tyle auta beda mialy w Forza 3 podczas wyscigu?
Goscie z Turn 10 mowili, ze samochody w Forza 2 mialy 100k poly, a potem podczas wywiadow mowili, ze w Forza 3 maja 10x polygonow wiecej od samochodow z czesci drugieji. Poza tym mowili, a dokladniej Che to mowil:
"Forza 3 Screenshots and Videos. We released a generous helping of Forza Motorsport 3 screenshots and videos this week. If you haven't seen them yet, go check 'em out in our Media Gallery. There are some things you should know about these screenshots. First of all, at Turn 10, we don't bullshot -- which means everything you see here is real-time taken from in-game gameplay."
zrodlo - http://forzamotorsport.net/en-us/pitpass1.htm

Jak wiemy fotki z photo-mode sa oparte o modele z menu, czyli te z 1m poly. Jako, ze napisal, ze wszystkie screeny na stronce sa 'is real-time taken from in-game gameplay', wiec sugeruje, ze te modele sa takie same podczas gry, co jest nieprawda.

Na koniec dodaje [tez na tej samej stronce]
'At Turn 10, we don't do bullshots.'
Wiec sciemnial i tyle. Gra bedzie super i tak jak kiedys pisalem, ze nie warto kupowac obu [Forza i GT] to pol roczna przerwa sprawia, ze jednak bedzie warto, ale Community Managera to powinni zmienic. Po co bylo tak sciemniac?


----
@down
do porownan jest system wars ..., a juz byl spokoj ;p [btw strasznie nieobiektywne podpisy]
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2009, 21:29:21 pm wysłana przez KKRT »

nakimushi

  • Gość
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #93 dnia: Września 27, 2009, 21:22:11 pm »

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #94 dnia: Września 27, 2009, 21:25:44 pm »
Nie idzie kuźwa powiększenia włączyć  :mad:

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #95 dnia: Września 27, 2009, 21:29:36 pm »

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #96 dnia: Września 27, 2009, 21:31:04 pm »
Trzeba chyba być tam zarejestrowanym, bo wyświetla się tylko logo portalu.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #97 dnia: Września 27, 2009, 21:35:39 pm »
Ja nie jestem zarejestrowany i wyswietla sie ok

Cytuj
which means everything you see here is real-time taken from in-game gameplay

Nie wiem czy wiesz ale in game gameplay to takze replay i photo mode, ktore mimo wszystko czescia gameplayu sa. Che jak sie wypowiada na temet czystego gameplayu (samego wyscigu) uzywa okreslenia "racing in-game"

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #98 dnia: Września 27, 2009, 21:38:31 pm »
lol, to musze sobie widac kupic slownik turn 10 :P Jesli jest tak naprawde to spoko, ale dziwne okreslenia.\

Co do porownania przeniescie je do System Wars to raz, dwa jest fanbojskie, trzy nie chodzi dobrze na FF, ale na IE sie odpala bez problemu.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #99 dnia: Września 27, 2009, 22:55:29 pm »
Cytuj
Co do porownania przeniescie je do System Wars to raz, dwa jest fanbojskie

Dlatego raz nie zagladam do System Wars a dwa mam gdzies porownania :)
: Wrzesień 27, 2009, 15:41:18 pm

Teraz wam cos powiem tak naprawde szczerze. Czy Forza 3 mogla by wygladac lepiej? Oczywiscie ze tak. Czy modele uzyte w menu mogly by znalezc sie podczas wyscigu? Mysle ze nie bylo by z tym problemu. Wiec dlaczego jest tak a nie inaczej? Jesli Turn 10 zrobilo by to wszystko w tej chwili zamknelo by sobie tym samym mozliwosc wydania kolejnej Forzy jeszcze na X0, a wydaje mi sie ze jeszcze jedna powstanie na tej generacji. Dlaczego tak mowie, a no dlatego ze wtedy nie mieli by juz miejsca na usprawnienia graficzne, bo nie oszukujmy sie ale wiecej niz to o czym wczesniej pisalem X0 nie pociagnie. Wiec wydajac nowa czesc co najwyzej mogli by dodac troche aut i tras z taka sama grafa, co raczej nie wplynelo by dobrze. Osobiscie wydaje mi sie ze pracujac nad Forza 3 pracowali takze nad Forza 4 a przynajmniej mieli to na uwadze. W tej chwili maja/ beda mieli 400 pieknie wymodelowanych aut ktore mozemy zobaczyc w menu gry (plus przyszle DLC), ktorych z powodzeniem beda mogli uzyc w Forzie 4 podczas samych wyscigow. Poprawia troche jakosc tras plus dodadza nowe, dorobia troche autek plus kilka nowych bajerow i Forza 4 gotowa.

Naprawde nie ma co sie chlopakom dziwic bo pewnie koszt zrobienia takiej gry tani nie jest, a chec zysku takze kusi. Forza 3 to nie tylko gra to takze marketing a tym samym obecne dzialania nie moga wplywac na niekorzysc przyszlego produktu.

Mozna mowic co sie chce ale nie da sie zaprzeczyc ze postep widac i to spory. Przepraszam ze musze uzyc GT dla porownania ale tak naprawda sa to jedyne gry, ktore moga ze soba konkurowac. Tym samym pamietajcie ze ojcowie GT nie od razu zrobili cuda, wszystkie ich gry wygladaly slicznie, ale na usprawnienia i postep potrzebowali troche czasu, w koncu jest to piata czesc GT. Czy mogli robic ladniejsze GT duzo wczesniej, pewnie ze tak, ale raz ze konkurencji nie bylo to i nikt nie narzekal, wiec i postep nie byl az tak szybko potrzebny a dwa to ze nie mogli sobie takze zamykac drogi na nastepne czesci, a jak wiadomo kazda czesc wyglada coraz lepiej.

Panowie z Turn 10 maja jeszcze troche czasu aby osiagnac to co osiagneli tworcy GT i naprawde nie widze powodu dla ktorego mieli bysmy teraz narzekac, dostajac swietnie wygladajaca i na mksa grywalna gre. Mam nadzieje ze obie serie beda sie nadal rozwijac i beda coraz ladniejsze i jeszcze bardziej grywalne. Mam takze nadzieje ze beda ze soba mocno konkurowac, zmuszajac tym samym siebie do jeszcze wiekszego wysilku i postepu. Chyba wszyscy zgodnie przyznamy ze bez GT i Forzy rynek gier wyscigowych nie byl by tym czym jest teraz.

Czy to fani GT czy tez Forzy wszyscy powinni zgodnie przyznac ze mamy naprawde swietna wyscigowa serie, co z tego ze kazdy swoja, skoro obie sa swietne, zadna z nich nie jest idealna i w obu jest miejsce na postep ale pamietajcie ze jest takze na to czas.

To tyle mialem do powiedzenia, zgadzac nikt sie nie musi bo to tylko moje zdanie, ale szacunek powinni miec wszyscy, zarowno dla serii GT jak i Forza bo sa to naprawde swietne gry.
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2009, 23:43:22 pm wysłana przez _ReD_ »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #100 dnia: Września 27, 2009, 23:00:01 pm »
W sumie jak się tak zastanowić to pełna gra może się znacznie różnić graficznie od demka, co pokazuje przykład Motorstorma 2. Osobiście wątpię w jakieś wielkie zmiany, ale z końcową oceną trzeba się zawsze wstrzymać, aż do wyjścia produktu.

Kaszkietowy

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 13-11-2008
  • Wiadomości: 421
  • Reputacja: 0
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #101 dnia: Września 28, 2009, 09:35:13 am »
Tu masz linki do powiekszonych screenow

http://www.gameswire.net/screenshots/screenshot_original-179-0001-86657104.html   - Forza 3
http://www.gameswire.net/screenshots/screenshot_original-179-0002-28542175.html   - GT5P

Proszę Was, przestańcie mnie rozśmieszać z takimi porównaniami. Owszem zgadza się że trasy są ładniejsze w Forza 3 i to wie każdy, ale to co pokazuje to porównanie to same plusy FM3 i minusy GT5:P. Od razu widać że robił to zawiedziony fanboj Forzy.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #102 dnia: Września 28, 2009, 13:25:28 pm »
To jest comparition, a nie opisane przez fanboja screeny ...


Warto sciagnac sobie wersje w MP4 [jest w opisie filmu].

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 981
  • Reputacja: 132
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #103 dnia: Września 29, 2009, 09:35:08 am »
Tak już obejrzałem mase screenów, filmów z gameplaya, pograłem w demko forzy i powiem tak.

Otoczenie widać że jest lepsze w Forzie, natomiast samochody już w GTP wyglądają jak prawdziwe auta, T10 jeszcze musi dużo popracować, ale nawet GTP wygląda bardziej realistycznie jeżeli chodzi o oprawę, widać mniej szczegółów na trasie, ale ogólnie wypada jakoś lepiej, właśnie realniej. Zniszczenia, no jeżeli fani Forzy uważali to za plus i wielki minus u GT to ja zniszczeń nie chcę w cale, Iras zarzucił filmikiem wcześniej, zwykła podmiana tekstury nie wynikająca z niczego, uderzenie w prawy bok samochodu a cała maska się gniecie ( aa sorry, zmienia się tekstura ) to nie są zniszczenia, to jest FAIL na te czasy, jestem zdania albo zniszczenia jak w GRID czy Motorstorm, albo nic  :P

Aha poczucie prędkości jest lepsze w FORZIE, w GT mam wrażenie że wlekę się 60 km/h, rozumiem że to nie polskie drogi, gdzie nawet 70 km/h to hardcore i wyzwanie, ale wolałbym trochę szybsze tempo.
« Ostatnia zmiana: Września 29, 2009, 09:38:01 am wysłana przez Moldar »

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #104 dnia: Września 30, 2009, 08:31:33 am »
dla zainteresowanych :) ja uśmiałem się jak norka



tu bardzo interesujące porównanie GT5:p vs FM2




Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #105 dnia: Września 30, 2009, 09:22:38 am »
dla zainteresowanych :) ja uśmiałem się jak norka



tu bardzo interesujące porównanie GT5:p vs FM2




A teraz się zastanów, po co wkleiłeś te filmiki?

...


...


Rozumiesz już bezsens swojego posta? Jeszcze chwilka..


...



...



Jak juz zrozumiałeś, to napisz dlaczego filmiki przez ciebie zapodane nie wnosząc nic do tematu, a brzmi on 'Forza 3 vs Gran Turismo 5'

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #106 dnia: Września 30, 2009, 09:34:32 am »
chciałem:

- ukazać jaką symulacją jest GT5:P

- jak niewielkie różnice są pomiędzy GT5P i FM2 odwrotnie niż SW starano się wmówić  :-?

- sprawdzić jak szybko się trafi jakiś FB  :-o

a pozatym pierwszy filmik jest poprostu śmieszny :-o


zaczaiłeś ... czy rozrysowac Ci schemat ...

« Ostatnia zmiana: Września 30, 2009, 10:39:29 am wysłana przez Maugan Ra »

North

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 23-12-2008
  • Wiadomości: 1 013
  • Reputacja: 1
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #107 dnia: Września 30, 2009, 11:48:49 am »
Ale filmik GT5 vs GRID sam w sobie bomba!

Wytłumaczcie mi proszę czemu na części screen'ów i filmikach od Sony GT5 wygląda fenomenalnie, a na części screen'ów i filmików nie od Sony już tak sobie?

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #108 dnia: Września 30, 2009, 11:49:29 am »
Piesek jest dobry :lol:

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #109 dnia: Września 30, 2009, 11:53:38 am »
Ale filmik GT5 vs GRID sam w sobie bomba!

Wytłumaczcie mi proszę czemu na części screen'ów i filmikach od Sony GT5 wygląda fenomenalnie, a na części screen'ów i filmików nie od Sony już tak sobie?


zajrzyj do SW, tam są screeny od sony i gierka wygląda jak wygląda.
nie oszukujmy się, polyphony serwuje nam tą samą wiksę co turn10, materiały promocyjne (photo mode itd.) swoje, gierka swoje.
« Ostatnia zmiana: Września 30, 2009, 11:55:27 am wysłana przez s00s »

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #110 dnia: Września 30, 2009, 11:55:49 am »
chciałem:

- ukazać jaką symulacją jest GT5:P
Jak się włączy model jazdy 'normal', a nie 'proffesional' to gra nie jest w pełni symulacją. Niestety Forza ma tylko tryb 'normal' i do pełnej symulacji jeszcze trochę brakuje.

- jak niewielkie różnice są pomiędzy GT5P i FM2 odwrotnie niż SW starano się wmówić  :-?
W czym niewielkie różnice? Bo chyba nie w grafice czy modelu jazdy  :lol: BTW to jest temat o GT5, a nie GT5:P.


Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #111 dnia: Września 30, 2009, 11:55:49 am »
Ale filmik GT5 vs GRID sam w sobie bomba!

Wytłumaczcie mi proszę czemu na części screen'ów i filmikach od Sony GT5 wygląda fenomenalnie, a na części screen'ów i filmików nie od Sony już tak sobie?


zajrzyj do SW, tam są screeny od sony i gierka wygląda jak wygląda.
nie oszukujmy się, polyphony serwuje nam tą samą wiksę co turn10, materiały promocyjne swoje, gierka swoje.


a co Ty mówisz musisz poprostu zmienić telewizor bo to u Ciebie tak wygląda  :lol: :lol: :lol:
chciałem:

- ukazać jaką symulacją jest GT5:P
Jak się włączy model jazdy 'normal', a nie 'proffesional' to gra nie jest w pełni symulacją. Niestety Forza ma tylko tryb 'normal' i do pełnej symulacji jeszcze trochę brakuje.

- jak niewielkie różnice są pomiędzy GT5P i FM2 odwrotnie niż SW starano się wmówić  :-?
W czym niewielkie różnice? Bo chyba nie w grafice czy modelu jazdy  :lol: BTW to jest temat o GT5, a nie GT5:P.



jak coś może byś symulatorem gdy nie ma zniszczeń... czy jak jedziesz swoim samochodzikiem do pracy i  je**iesz w płot to też Ci zderzak nie odpada  :shock:

mniejmy  nadzieję że GT5 to zmienia...
« Ostatnia zmiana: Września 30, 2009, 11:57:48 am wysłana przez Maugan Ra »

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #112 dnia: Września 30, 2009, 12:00:17 pm »
Ale filmik GT5 vs GRID sam w sobie bomba!

Wytłumaczcie mi proszę czemu na części screen'ów i filmikach od Sony GT5 wygląda fenomenalnie, a na części screen'ów i filmików nie od Sony już tak sobie?



zajrzyj do SW, tam są screeny od sony i gierka wygląda jak wygląda.
nie oszukujmy się, polyphony serwuje nam tą samą wiksę co turn10, materiały promocyjne (photo mode itd.) swoje, gierka swoje.
No sorry, ale modele pojazdów w GT5 są takie same w menu, w replayach, jak i podczas samej gry. Poza tym GT5 ma ładne 4xaa, więc i tak w grze są dosyć gładkie krawędzie.

W Forzie modele podczas jazdy wyglądają gorzej, od tych z replayów, które chyba wyglądają gorzej od tych z menu. Ponadto gra praktycznie nie ma anit-aliasingu, a na screenach dają modele jak z menu i jeszcze super AA.

Widzisz różnice?

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #113 dnia: Września 30, 2009, 13:29:59 pm »
Cytuj
Wytłumaczcie mi proszę czemu na części screen'ów i filmikach od Sony GT5 wygląda fenomenalnie, a na części screen'ów i filmików nie od Sony już tak sobie?
Filmik nie od Sony, dalej wyglada zle?
http://www.heartofbattle.com/videos/gt5pvsforza3demo.mp4 [zrzut HD z konsoli]

Screeny w 1080p wygladaja jak wygladaja przez upscalling o czym juz raz pisalem, zreszta screen screenowi nie rowny. Otoczenie kuleje strasznie w niektorych miejscach w GT 5:P, w innych zas jest srednio, dobrze lub bardzo dobrze.
Np screen z High Speed Ring pokazuje to co jest w grze [jest to tez na w/w filmiku], bo trasa ogolnie jest srednia graficzne i ma tragiczne otoczenia, ale juz Suzuka juz jest bardzo ladna - tez mozna ja zobaczyc w filmiku.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #114 dnia: Września 30, 2009, 13:40:52 pm »
Ale filmik GT5 vs GRID sam w sobie bomba!

Wytłumaczcie mi proszę czemu na części screen'ów i filmikach od Sony GT5 wygląda fenomenalnie, a na części screen'ów i filmików nie od Sony już tak sobie?


zajrzyj do SW, tam są screeny od sony i gierka wygląda jak wygląda.
nie oszukujmy się, polyphony serwuje nam tą samą wiksę co turn10, materiały promocyjne swoje, gierka swoje.


a co Ty mówisz musisz poprostu zmienić telewizor bo to u Ciebie tak wygląda  :lol: :lol: :lol:
chciałem:

- ukazać jaką symulacją jest GT5:P
Jak się włączy model jazdy 'normal', a nie 'proffesional' to gra nie jest w pełni symulacją. Niestety Forza ma tylko tryb 'normal' i do pełnej symulacji jeszcze trochę brakuje.

- jak niewielkie różnice są pomiędzy GT5P i FM2 odwrotnie niż SW starano się wmówić  :-?
W czym niewielkie różnice? Bo chyba nie w grafice czy modelu jazdy  :lol: BTW to jest temat o GT5, a nie GT5:P.



jak coś może byś symulatorem gdy nie ma zniszczeń... czy jak jedziesz swoim samochodzikiem do pracy i  je**iesz w płot to też Ci zderzak nie odpada  :shock:

mniejmy  nadzieję że GT5 to zmienia...
No przecież już od dawna są filmiki w sieci z nową fizyką jazdy i z uszkodzeniami.

BTW ja jak jeżdże to nie mam przygód, że przywalam samochodem w płot.

IMO zniszczenia w GT5 sa niepotrzebne i tylko zmarnowali czas, który mogli poświęcic na cos innego. Zapewne zniszczenia zobaczę tylko wtedy gdy celowo przywalę samochodem w bandę. Np. grając w Forze 2 naprawde baaardzo sporadycznie miałem przyjemność oglądać zniszczenia. Po co coś robić co widać tylko przez 1/100 czasu spędzonego z grą?

Tak jak Yamauchi powiedział, zniszczenia nie są istotnym elementem wyścigów samochodowych.
: Wrzesień 30, 2009, 13:39:18 pm
Cytuj
Wytłumaczcie mi proszę czemu na części screen'ów i filmikach od Sony GT5 wygląda fenomenalnie, a na części screen'ów i filmików nie od Sony już tak sobie?
Filmik nie od Sony, dalej wyglada zle?
http://www.heartofbattle.com/videos/gt5pvsforza3demo.mp4 [zrzut HD z konsoli]

Screeny w 1080p wygladaja jak wygladaja przez upscalling o czym juz raz pisalem, zreszta screen screenowi nie rowny. Otoczenie kuleje strasznie w niektorych miejscach w GT 5:P, w innych zas jest srednio, dobrze lub bardzo dobrze.
Np screen z High Speed Ring pokazuje to co jest w grze [jest to tez na w/w filmiku], bo trasa ogolnie jest srednia graficzne i ma tragiczne otoczenia, ale juz Suzuka juz jest bardzo ladna - tez mozna ja zobaczyc w filmiku.
Niech ktos mi pokaże w Forza2 czy 3 ładniej wykonana trase od Londynu z GT5:P

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #115 dnia: Września 30, 2009, 13:41:27 pm »
Ale nadają realizmu. W takim razie po co grze dobre otoczenie, skoro i tak mało kto je podziwia skupiając się na drodze. Jednak to wszystko wpływa na ogólną prezencję gry i pokazuje nastawienie developera, oraz nadaje realizmu, a te gry przecież mają być symulatorami.

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #116 dnia: Września 30, 2009, 13:42:58 pm »
ja nie rozumiem jak gra może być "symulatorem" i nie mieć zniszczeń...

to tak jak byś nazwał wymulatorem grę gdzie latasz samolotem ale nie możesz się rozbić..

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #117 dnia: Września 30, 2009, 13:44:43 pm »
Co do ładniejszej trasy, nie wiem czy wiecie, bo tak się zagalopowaliście, ale Forza 3 jeszcze nie wyszła, to tak dla sprostowania. GT5 oczywiście też nie wyszło ale jest GT:P które ma o wiele więcej ciekawych tras, niż te z DEMA forzy 3.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #118 dnia: Września 30, 2009, 13:52:58 pm »
ja nie rozumiem jak gra może być "symulatorem" i nie mieć zniszczeń...

to tak jak byś nazwał wymulatorem grę gdzie latasz samolotem ale nie możesz się rozbić..
No to popatrz, profesionalne symulatory F1 co mają np. Mercedes Mclaren nie mają zniszczeń. Nie są więc symulatorami?

Jezeli już porównujesz gry do świata rzeczywistego, to żadna gra nie jest wymulatorem, bo nie trzeba jeździć to stacji paliw i tankować, nie można wysiąść z pojazdu, nie można zatrzeć silnika, nie można kapcia złapać, pogoda nie jest zmienna, pory dnia również nie, sarny nie wybiegają na ulicę i klocki hamulcowe się nie zużywają. Według twojego toku rozumowania, narazie nie ma na rynku żadnych wyścigów które były by symulacją.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #119 dnia: Września 30, 2009, 14:07:04 pm »
Cytuj
nie można kapcia złapać, nie trzeba jeździć to stacji paliw i tankować, nie można zatrzeć silnika,sarny nie wybiegają na ulicę i klocki hamulcowe się nie zużywają

To ty chyba nie grales w Baja Edge of Control bo wszystkie te rzeczy sa tam dostepne, ba malo tego, mozna rozjebac mise olejowa, rozwalic zawieszenie, trzeba uwazac na temperature wody, doslownie masa wszystkiego, wlacznie z zuzywaniem klockow hamulcowych, zuzyciem opon i lapaniem gumy (tu jest ciekawe, bo jak nie masz kola zapasowego, te mozna zgubic podczas wyscigu, to musisz jechac na kapciu do najblizszego punktu naprawczego lub poprosic o asyste helikoptera, jesli ten nie ma innych napraw w tej chwili), silnik zatrzec sie rowniez da z rozwaleniem skrzyni tez nie ma problemu. Pisales cos o sarnach, a wiec moze saren tu nie ma, ale sa dziki, kojoty, wiewiorki, zajace i inne ssaki, ktore poprierdzielaja przez droge.
« Ostatnia zmiana: Września 30, 2009, 14:09:42 pm wysłana przez _ReD_ »