Autor Wątek: iPhone 4  (Przeczytany 59523 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
iPhone 4
« dnia: Kwietnia 01, 2010, 09:01:25 am »
Do WWDC pozostało nieco ponad 2 miesiące - w sieci zaczynają się pojawiać coraz konkretniejsze informacje nt. nowej wersji konsolo-telefonu od Apple.


Serwis Apple.pro opublikował prawdopodobne zdjęcia panelu przedniego nowego urządzenia, a strona Smartphonemedic - film


Opinia iPhone-Serwis.com - autoryzowanego serwisu MyApple.pl:
Cytuj
Zdjęcia są jak najbardziej prawdziwe - przednia szybka a także ekran LCD nawiązują do technologii, jaką Apple stosuje w dzisiejszych iPhone'ach. Ułożenie klawisza home jak i układu głośnika to również patent Apple. Przysyłano nam już wiele podróbek iPhone'ów, łącznie z modelami z radiem FM czy telewizją (iPhone z wysuwaną antenką) ale nigdzie materiał z którego wykonano te podróbki nie był tak dobrej jakości jak ten widziany tu na zdjęciach.

Jak widać, przedni panel jest nieco dłuższy od poprzedników - być może za sprawą widocznego wbudowanego miejsca na kamerę internetową. Jednak sama kamera nie jest wbudowana w przedni panel, dziwią więc dodatkowe złącza na taśmie, które podpina się na płycie głównej. Na co one więc są potrzebne? Nie wiadomo. Do zdjęć mimo wszystko radzimy podchodzić z rezerwą.


« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2010, 11:54:11 am wysłana przez svonston »

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: iPhone 4G
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 19, 2010, 10:50:03 am »
Kolejne - dosyć prawdopodobne zdjęcia




http://www.engadget.com/2010/04/18/iphone-4g-proof/

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: iPhone 4G
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 19, 2010, 17:43:23 pm »
Cały artykuł:

http://gizmodo.com/5520164/this-is-apples-next-iphone

Jedyne co mnie martwi to Micro-SIM - czy u nas operator zwyczajnie przekieruje numer z Mini-SIMów (tych w 3G i 3GS) na Micro-SIM w 4G? Tak czy inaczej olewam 3GS i z miejsca wezmę ten.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: iPhone 4G
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 19, 2010, 17:57:16 pm »
Ja tak samo.
Chcę lepszy wyświetlacz, baterię i obudowę w stylu 2G - wygląda na to, że tak właśnie będzie wyglądać 4G.

Sprzedam swojego 3G 16GB i mam nadzieję, że wystarczy na 4G w Erze...





Piękny  :grin:
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 19, 2010, 18:25:12 pm wysłana przez A-n »

Seed

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 12-12-2008
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: 0
Odp: iPhone 4G
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 19, 2010, 19:22:40 pm »
Według mnie to jedynie testowa obudowa i finalny produkt będzie inny. Tak czy inaczej to niemal na pewno iPhone 4 generacji. Nie zdziwię się, jak będzie się nazywał iPhone HD (ajfon ejdż di :grin:). Zestawienie tych haseł zrobi swoje jeśli chodzi o sprzedaż :P

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: iPhone 4G
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 20, 2010, 09:41:52 am »
Prawdopodobnie jest to prototyp - wygląd może się zmienić, ale mamy już przynajmniej ogólne pojęcie o nowych funkcjach jakie dostanie 4 telefon Apple.
Co do jego nazwy - to raczej nie będzie 4G, tylko samo "4" lub "HD" właśnie.

List od Apple do Gizmondo - chcą zwrotu swojego prototypu  8)



Ciekaw jestem jak będzie z tymi kartami microSIM.
Czy PL operatorzy wprowadzą te karty wraz z premierą nowego iPhone'a, czy też czeka nas cięcie kart, które aktualnie posiadamy...
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 20, 2010, 09:50:18 am wysłana przez A-n »

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: iPhone 4G
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 20, 2010, 10:39:20 am »
Na tekturce styków nie ma? Ponieważ miedziany chip jest takiej samej wielkości, ale zapewne inne rzeczy są inne. Tak więc trzeba będzie zamieniać.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: iPhone 4G
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 20, 2010, 10:51:25 am »
Na tekturce styków nie ma? Ponieważ miedziany chip jest takiej samej wielkości, ale zapewne inne rzeczy są inne. Tak więc trzeba będzie zamieniać.
Podobno obecnie używane karty to uSIM, które da się przyciąć i używać jak microSIM.
Niedługo przetestują to posiadacze iPadów - więc zobaczymy.
Wraz z premierą nowego iPtrudno mi jednak sobie wyobrazić, by operatorzy nie zamieniali kart i akceptowali taką prowizorkę..

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: iPhone 4G
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 21, 2010, 17:02:48 pm »
Też właśnie czytałem o tym na gizmondo. Kurczę, moc. Mam nadzieję, że będzie jakoś szybko w Orange, bo w sierpniu kończy mi się umowa :(


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: iPhone 4G
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 21, 2010, 17:25:17 pm »
3GS bardzo szybko wylądował w polskich sieciach - w okolicach sierpnia zarówno Era jak i Orange powinny mieć 4G w ofercie.
Mam tylko nadzieję na jakąś ludzką cenę(do 1000 PLN w abo na 2 lata) oraz większe pakiety danych do wykorzystania(dostęp do sieci w tym telefonie to podstawa)

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: iPhone 4G
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 21, 2010, 18:47:37 pm »
Cytuj
(do 1000 PLN w abo na 2 lata)

Chyba w abonamencie za 200zł

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: iPhone 4G
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 21, 2010, 19:35:52 pm »
Cytuj
(do 1000 PLN w abo na 2 lata)

Chyba w abonamencie za 200zł

3G 16GB kupiłem poniżej 1000 i płacę 95PLN miesięcznie...

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Odp: iPhone 4G
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 22, 2010, 18:26:37 pm »
Brzydki. W ch**. Mam nadzieję, że produkt finalny będzie miał lepszy design.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: iPhone 4G
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 06, 2010, 11:47:38 am »
Czy iPhone 4 generacji będzie obsługiwał HD?
Cytuj
Jedną z nowych funkcji w iPhone OS 4 są API, które umożliwiają deweloperom pełny dostęp do danych z ujęć wideo. To mogłoby dać dostęp do wielu nowych możliwości, m.in. do osławionej Augmented Reality.


To jednak nie wszystko. iPhone 4 Beta SDK ujawnia jeszcze jedną ciekawą funkcję: możliwość korzystania przez deweloperów z ujęć wideo o wyższej rozdzielczości niż standard VGA 640x480. Kolejna beta SDK sugeruje, że nowy iPhone będzie w stanie obsłużyć rozdzielczość 1280x720 (720p). To mogłoby potwierdzać plotki, że Apple już w czerwcu na konferencji WWDC zaprezentuje nowego iPhone'a HD z kamerą 5 Mpix.

http://myapple.pl/content/163-iphone-4g-iphone-z-obsluga-hd.html

Unlimited

  • Gość
Odp: iPhone 4G
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 07, 2010, 10:13:40 am »
Nie liczył bym na jakieś mega dobre ceny, prawda jest taka że Iphone w Orange sprzedaje się tak se, ja sam sprzedałem tylko jednego w okresie mojej prawie 2 letniej pracy w Orange. ;) Być może ERA coś ciekawego zaproponuję, ale też nie liczył bym na dużo, bo ERA ma obraną politykę głównie na firmy, a nie klientów indywidualnych.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: iPhone 4G
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwca 07, 2010, 16:58:56 pm »
Dzisiaj jest TEN dzień.

Za nieco ponad godzinę światu zostanie zaprezentowany iPhone 4G  8)

Mam nadzieję, że będzie wypas.

BTW.
Gdyby ktoś chciał kupić używanego iP 3G 16GB biały - to polecam się  :oops:

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: iPhone 4G
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwca 07, 2010, 20:46:52 pm »
Nowy phone jest bardzo fajny, przesiadam się, jak tylko będzie dostępny w Erze. Niestety, w US cena 299$ za 32GB, u nas pewnie jak zwykle 2500zł. Dobrze, że kończy mi się abonament.

I chyba przyda się 32GB tym razem, biorąc pod uwagę, że można nagrywać w 720p.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: iPhone 4G
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwca 07, 2010, 20:52:41 pm »
Dokładnie - ja również przedłużę umowę wybierając model 32GB.

Filmy 720p w 30 klatkach to mega wypas. Design super. Nie jest to może rewolucja - ale zmiany zdecydowanie "in plus".
Brakuje mi tylko radia...

Wiadomość scalona: [time]Czerwiec 07, 2010, 21:10:17 pm[/time]

Cytuj
Na konferencji WWDC Jobs zaprezentował nowy model iPhona. Dla graczy najistotniejszy będzie zapewne nowy, dokładniejszy wyświetlacz (960x480) oraz żyroskop, dzięki któremu gry będą mogły obsługiwać wychylenia smartfonu.

Steve Jobs podkreślił, że z nowym urządzeniem wiąże się ponad 100 nowych rzeczy. Wymienił osiem, wg niego najważniejszych. Wśród nich są:

1. Zmiana wyglądu. Przedni i tylny panel ze szkła, stalowa taśma na bokach, mieszcząca zintegrowane anteny. Urządzenie jest o 24% cieńsze niż iPhone 3GS - zaledwie 9,3 mm grubości. Przyciski do zmiany głośności, drugi aparat z przodu, z tyłu aparat z lampą błyskową LED.

2. Dużo dokładniejszy wyświetlacz Retina - 326 punktów na cal. Przy 3,5-calowej przekątnej wyświetlacz będzie miał rozdzielczość 960 x 640, kontrast 800:1, 4 razy lepszy niż 3GS.

3. Procesor A4. Duża bateria wystarczy na 7 godzin rozmów (3G), 6 godzin przeglądania sieci przez 3G lub 10 godzin przy WiFi. Czas czuwania - 300 godzin. Dwa mikrofony, WiFi 802.11 n.

4. Nowy sensor - żyroskop. Połączenie żyroskopu z kompasem i akcelerometrem ma pozwolić na zupełnie nowe doświadczenia w grach. Do prezentacji użyto aplikacji pokazującej stos drewnianych klocków, zupełnie jak w grze Jenga.

5. Aparat z tyłu urządzenia będzie miał 5 megapikseli, pięciokrotny cyfrowy zoom i LEDowy flesz. Co jeszcze lepsze, umożliwi on rejestrację wideo w rozdzielczości 720p przy 30 kl/s. Podczas rejestracji obrazu flesz może być cały czas zapalony. Smartfon będzie miał wbudowaną aplikację do edycji wideo. Do tego iMovie dla iPhone - oprogramowanie edycyjne, geolokalizacja, przejścia między scenami, za jedyne 5 dolarów na App Store.

6. Kolejną nowinką ma być iPhone OS 4 - o systemie dowiedzieliśmy się już sporo, wystarczy więc podkreślić nowości: obsługa wielu kont Exchange, Exchange Server 2010, lepsza ochrona danych, a do wyszukiwarek Google i Yahoo! dołącza Bing.

7. iBooks - zintegrowane z iPadem i iPod touch. Książki zakupione przez jedno urządzenie będą dostępne na drugim bez dodatkowych opłat. Synchronizacja notatek i zakładek pomiędzy urządzeniami. Przeglądarka PDF na nowym iPhonie.

8. Obsługa iAd, systemu mobilnych reklam. Interaktywne treści, połączenie z iTunes, platforma wbudowana w iPhone OS 4. Start systemu 1 lipcapodpisane umowy z reklamodawcami na 60 milionów dolarów. Jobs oczekuje, że w drugiej połowie roku iAd osiągnie 48% udziału w rynku mobilnych reklam.

Na koniec Jobs zaprezentował FaceTime - wideorozmowy przez WiFi. iPhone 4 będzie dostępny w dwóch kolorach - czarnym i białym. Wersja 16 GB ma kosztować 200 dolarów, zaś 32 GB - 300 dolarów. Przedsprzedaż rusza 15 czerwca, urządzenia będą rozsyłane od 24 czerwca. W pierwszej kolejności smartfon będzie dostępny w USA, Japonii, Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii. W lipcu do tej piątki dołączy kolejne 18 krajów.

http://polygamia.pl/Polygamia/1,105409,7984302,WWDC_2010__iPhone_4__czyli_bez_niespodzianki.html?bo=1

Wideo
http://www.apple.com/iphone/design/index.html#design-video
« Ostatnia zmiana: Czerwca 07, 2010, 21:29:48 pm wysłana przez A-n »

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: iPhone 4G
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwca 08, 2010, 19:34:28 pm »
Już wiem czemu nie znoszę ejpla. Za jawne kłamanie w ich marketingu. Pierdolenie o video-rozmowach jakby to oni je pierwszy wprowadzili. "This will change everything. Again." Lol

Sam design zajebiście mi się podoba, imho pierwszy ładny produkt apple od wielu lat. Tylko cena w stosunku do bebechów jak zwykle posrana. Za taką kasę można kupić pełnoprawnego laptopa średniej klasy który jednak ma "troszkę" więcej opcji niż iphone albo jak ktoś lubi 2 topowe telefony z funkcjami porównywalnymi do iphonea3.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: iPhone 4G
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwca 08, 2010, 19:43:52 pm »
Rzeczywiście, z tymi rozmowami wideo przesadzili.

Chociaż z drugiej strony, technologia jaką znamy od kilku lat jest praktycznie martwa - nikt z niej nie korzysta i nowe modele telefonów wycofują się z umieszczania kamerki z przodu.
Jeżeli Apple uda się przekonać ludzi do korzystania z wideo-rozmów, to rzeczywiście będzie mała rewolucja.
W 2011 roku technologia zacznie działać nie tylko przez WiFI, Face Time to otwarty standard, czyli mogą z niego korzystać inne firmy.
Zobaczymy co z tego wyjdzie...

BTW.
Na pierwszych zdjęciach wersja biała wydawała mi się brzydka.
Tymczasem, po obejrzeniu filmików i dokładnych zdjęć strasznie mi się ta wersja spodobała - wezmę znowu białego iPka.


Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: iPhone 4G
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwca 08, 2010, 20:04:24 pm »
Już wiem czemu nie znoszę ejpla. Za jawne kłamanie w ich marketingu. Pierdolenie o video-rozmowach jakby to oni je pierwszy wprowadzili. "This will change everything. Again." Lol

Sam design zajebiście mi się podoba, imho pierwszy ładny produkt apple od wielu lat. Tylko cena w stosunku do bebechów jak zwykle posrana. Za taką kasę można kupić pełnoprawnego laptopa średniej klasy który jednak ma "troszkę" więcej opcji niż iphone albo jak ktoś lubi 2 topowe telefony z funkcjami porównywalnymi do iphonea3.

Rozmowy video istniej tylko w Azji, gdzie kraje jak Japonia i Korea maja potrzebna infrastrukture. Co do ceny to nie jest ona wygorowana - Nexus One z T-Mobile kosztuje 179USD, bez abonamentu 529USD.

Pokaz mi prosze te dwa topowe telefony z ekranem w takiej rozdzielczosci.

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: iPhone 4G
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwca 08, 2010, 20:09:38 pm »
2 topowe telefony z funkcjami porównywalnymi do iphonea3.
Pokaz mi prosze te dwa topowe telefony z ekranem w takiej rozdzielczosci.
Z ekranem rozdzielczości iphonea 3GS? Ło jezu, ile bym musiał wymieniać. Weź poszukaj dowolnego katalogu operatora i jakoś tak połowa z nich. ;)

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: iPhone 4G
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwca 08, 2010, 21:53:08 pm »
2 topowe telefony z funkcjami porównywalnymi do iphonea3.
Pokaz mi prosze te dwa topowe telefony z ekranem w takiej rozdzielczosci.
Z ekranem rozdzielczości iphonea 3GS? Ło jezu, ile bym musiał wymieniać. Weź poszukaj dowolnego katalogu operatora i jakoś tak połowa z nich. ;)

Ale mówimy teraz o iPhone 4, który będzie dostępny po obecnej cenie 3GS.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: iPhone 4G
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwca 09, 2010, 13:01:43 pm »
Już wiem czemu nie znoszę ejpla. Za jawne kłamanie w ich marketingu. Pierdolenie o video-rozmowach jakby to oni je pierwszy wprowadzili. "This will change everything. Again." Lol

Sam design zajebiście mi się podoba, imho pierwszy ładny produkt apple od wielu lat. Tylko cena w stosunku do bebechów jak zwykle posrana. Za taką kasę można kupić pełnoprawnego laptopa średniej klasy który jednak ma "troszkę" więcej opcji niż iphone albo jak ktoś lubi 2 topowe telefony z funkcjami porównywalnymi do iphonea3.

Rozmowy video istniej tylko w Azji, gdzie kraje jak Japonia i Korea maja potrzebna infrastrukture. Co do ceny to nie jest ona wygorowana - Nexus One z T-Mobile kosztuje 179USD, bez abonamentu 529USD.

Pokaz mi prosze te dwa topowe telefony z ekranem w takiej rozdzielczosci.

W HTC HD2 masz 800x480 taki sam ekran ma HTC Evo 4G do tego oba tel. oferuja wieksze ekrany 4,3"

Chcecie wypasionego smartphone'a brac HTC EVO4G

http://www.softsailor.com/news/29728-two-beasts-are-ready-to-do-battle-iphone-4-vs-htc-evo-4g.html


adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: iPhone 4G
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwca 09, 2010, 13:37:08 pm »
4,3'' to zdecydowanie za dużo, 3,5'' to optymalna wielkość wyświetlacza :P

Poza tym ten HTC kosztuje pewnie tyle samo co iPhone, a wygląda przy nim jak chińska podróba niskiej jakości.
Więc dla mnie wybór jest oczywisty...

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: iPhone 4G
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwca 09, 2010, 15:34:31 pm »

Chcecie wypasionego smartphone'a brac HTC EVO4G

http://www.softsailor.com/news/29728-two-beasts-are-ready-to-do-battle-iphone-4-vs-htc-evo-4g.html



Brać, jeśli zależy ci tylko na bebechach - chociaż stream video po 3G - powodzenia  :lol: Natomiast Apple wie jak sprzedać produkt, ich telefon może nie jest najlepszy technicznie ale ma dobry design, ŚWIETNY OS, łatwość użycia, itd. Poza tym ma wspaniałe gry, które pokazują, że jest to pełnoprawna kieszonsolka.

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Odp: iPhone 4G
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwca 09, 2010, 15:53:15 pm »
Jeśli chodzi o nowego iPhone'a, to najfajniejszym jego elementem jest zdecydowanie ekran.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: iPhone 4G
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwca 09, 2010, 16:18:27 pm »
Brać, jeśli zależy ci tylko na bebechach - chociaż stream video po 3G - powodzenia  :lol: Natomiast Apple wie jak sprzedać produkt, ich telefon może nie jest najlepszy technicznie ale ma dobry design, ŚWIETNY OS, łatwość użycia, itd. Poza tym ma wspaniałe gry, które pokazują, że jest to pełnoprawna kieszonsolka.

co w nim takiego ŚWIETNEGO?

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: iPhone 4G
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwca 09, 2010, 16:19:43 pm »
4,3'' to zdecydowanie za dużo, 3,5'' to optymalna wielkość wyświetlacza :P

Poza tym ten HTC kosztuje pewnie tyle samo co iPhone, a wygląda przy nim jak chińska podróba niskiej jakości.
Więc dla mnie wybór jest oczywisty...


Dawno sie tak nie usmialem :) iPhone przy HTC HD2 wyglada wlasnie jak ta tania chinska zabawka, nie na odwrot (mam iTouch'a, kumpel ma iPhone'a 3GS) i sam uznaje wyzszosc produktu HTC, jedyne czym wygrywa Apple to AppStore, bo technologicznie - bebechy produkt Apple wypada slabo. Ja mam wlasnie HD2 i 4,3 cala nie jest zbyt duzy, ale wiem ze gdyby takowy ekran byl w iPhonie zamontowany to by juz dluzej ci nie przeszkadzal ;).  Btw.  Castor Krieg - ja streamuje sobie TV przez internet bez problemowo, kumpel na swoim iPhonie rowniez wiec nie wiem ocb ?!


adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: iPhone 4G
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwca 09, 2010, 16:49:01 pm »
iPhone przy HTC HD2 wyglada wlasnie jak ta tania chinska zabawka

:roll:

ciekawe rzeczy opowiadasz...

3,5'' pozwala na idealne operowanie telefonem za pomocą kciuka w ręce trzymającej urządzenie.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: iPhone 4G
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwca 09, 2010, 17:07:23 pm »
Brać, jeśli zależy ci tylko na bebechach - chociaż stream video po 3G - powodzenia  :lol: Natomiast Apple wie jak sprzedać produkt, ich telefon może nie jest najlepszy technicznie ale ma dobry design, ŚWIETNY OS, łatwość użycia, itd. Poza tym ma wspaniałe gry, które pokazują, że jest to pełnoprawna kieszonsolka.

co w nim takiego ŚWIETNEGO?

Kochasz dłubać w Windzie widzę. Ja jednak wolę intuicyjny Mac OS. OS na iPhone'a jest bardzo podobny - jasno określone funkcje, menusy, itd.

Btw.  Castor Krieg - ja streamuje sobie TV przez internet bez problemowo, kumpel na swoim iPhonie rowniez wiec nie wiem ocb ?!


To samo może iPhone, przy czym HTC może to jeszcze robić po sieci 3G, a nie przez Wi-Fi. Poczytaj link:

Cytuj
Perhaps the most significant difference is the EVO’s ability to stream videos over 3G or 4G networks, while the iPhone is still limited to Wi-Fi access.

Pytanie tylko po co coś takiego puszczać przez 3G.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 09, 2010, 17:10:34 pm wysłana przez Castor Krieg »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: iPhone 4G
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwca 09, 2010, 17:25:21 pm »
iPhone jak chińska zabawka? lol Akurat w HD2 ekran robi wrażenie, ale reszta to średniej jakości plastik i tandetne przyciski. iPhone 4G to wg mnie wzór designy - dwie idealnie gładkie powierzchnie i aluminiowa ramka. Trudno o ładniejsze urządzenie tego typu.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: iPhone 4G
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwca 09, 2010, 17:35:01 pm »
iPhone jak chińska zabawka? lol Akurat w HD2 ekran robi wrażenie, ale reszta to średniej jakości plastik i tandetne przyciski. iPhone 4G to wg mnie wzór designy - dwie idealnie gładkie powierzchnie i aluminiowa ramka. Trudno o ładniejsze urządzenie tego typu.

LOL... widocznie w zyciu nie miales tego tel. w rece :) w zadnej recce HD2 nie spotkalem sie z zrzutami pod adresem materialow z jakich zostal ow tel wykonany. Ale zapomnialem Iras wie lepiej.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: iPhone 4G
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwca 09, 2010, 17:41:40 pm »
3,5'' pozwala na idealne operowanie telefonem za pomocą kciuka w ręce trzymającej urządzenie.

nie ma opcji żeby wcisnąć lewą górną ikonkę kciukiem trzymając iphona w prawej ręce. także takie bzdury to wisz. dla mnie zaletą 3'5" jest to, że jeszcze jako tako mieści się w kieszeni. telefony z większymi ekranami to już klocki niemiłosierne.

Wiadomość scalona: [time]Czerwiec 09, 2010, 17:47:09 pm[/time]
Kochasz dłubać w Windzie widzę. Ja jednak wolę intuicyjny Mac OS. OS na iPhone'a jest bardzo podobny - jasno określone funkcje, menusy, itd.

a skąd ten kretyński wniosek?? o_O

po prostu uważam, że przekładanie prostoty obsługi nad funkcjonalność to bardziej dla małp niż ludzi.
można te rzeczy lepiej wyśrodkować (np. android os:obsługa flasha, widoerozmów, prawdziwy multitasking, niby open source, do tego łatwy w obsłudze).
iphon os to skrajność na rzecz prostoty.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 09, 2010, 17:55:35 pm wysłana przez s00s »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: iPhone 4G
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwca 09, 2010, 17:54:46 pm »
LOL... widocznie w zyciu nie miales tego tel. w rece :) w zadnej recce HD2 nie spotkalem sie z zrzutami pod adresem materialow z jakich zostal ow tel wykonany. Ale zapomnialem Iras wie lepiej.

Pieprz się.

Cytuj
Trzeba również wspomnieć o przednich przyciskach znajdujących się pod ekranem. Osobiście… nie podobają mi się. Nie chodzi o ich wizualny aspekt ale o wykonanie i sposób działania. Plastikowy rząd posiada drobny luz, który nie przyczynia się do komfortu pracy – pokazuję to w filmie na temat przeglądu sprzętu.

http://pda.pl/recenzje/hd2/

Ciekawe za to czy ktoś poza tobą przyrównał iPhone'a do chińskich zabawek.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: iPhone 4G
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwca 09, 2010, 18:21:15 pm »
3,5'' pozwala na idealne operowanie telefonem za pomocą kciuka w ręce trzymającej urządzenie.

nie ma opcji żeby wcisnąć lewą górną ikonkę kciukiem trzymając iphona w prawej ręce. także takie bzdury to wisz.


Czyli mam zmutowanego kciuka...

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: iPhone 4G
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwca 09, 2010, 18:24:32 pm »
A-no.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: iPhone 4G
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwca 09, 2010, 18:27:24 pm »
To ja chyba też, bo z powodzeniem operuję kciukiem po całej powierzchni nawet większych ekranów.

Ohtar

  • Gość
Odp: iPhone 4G
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwca 09, 2010, 18:43:51 pm »
Od analogów w dualshocku nam się wykształciły te kciuki, bo ja również nie mam problemu. :P

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: iPhone 4G
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwca 09, 2010, 18:49:56 pm »

 8)