Autor Wątek: iPad - gry, soft, etc.  (Przeczytany 7434 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
iPad - gry, soft, etc.
« dnia: Września 27, 2010, 14:31:04 pm »
Nie zauważyłem, żeby był temat o iPadzie, więc zakładam, z racji tego że ostatnio stałem się właścicielem "magicznego" tabletu firmy Apple, i muszę powiedzieć, że jest to coś wspaniałego. Od razu z miejsca należy wspomnieć czym iPad nie jest: nie jest notebook'iem, do czasu aż Pages (odpowiednik Worda) oraz odpowiedni Office'a nie zostaną ulepszone, a wymiana i odczyt plików na iPadzie usprawnione, dopóty nie trzeba martwić się, że notebook umrze.

Teraz czym iPad jest - po pierwsze, wspaniałym e-readerem. Już na starcie możemy zainstalować aplikację Amazon Kindle, i mamy dostęp do 400 tyś. tytułów z Amazon'a. Kupujemy naszym Amazon ID, wszystko jest przesyłane natychmiastowo do iPada. Comic Zeal pozwala przerzucać na iPada nasze komiksy w formacie CBR/CBZ, więc dla fanów programów P2P z pokaźną kolekcją jest to cudowne rozwiązanie.  :lol:
iPad wspaniale nadaje się na wyświetlanie newsów - oddzielne aplikacje FT, Reuters, BBC, czy SCMP dostarczają nam wiadomości w sposób zorganizowany. Czuje się, że czytamy normalną gazetę, tylko że interaktywną (zdjęcia i filmiki).

Na koniec warto wspomnieć o grach. W moim przekonaniu, iPad nie nadaje się do gier 3D czy też zręcznościowych - duży ekran w porównaniu z brakiem kontrolera sprawia, że ciężko się gra. Natomiast wspaniale nadaje się do:

1. Puzzli - kupiłem aplikację Super Puzzle (4EUR), która pozwala mi zrobić z każdego zdjęcia w Photo Library puzzle do max. wielkości 500 elementów. Cały interfejs jest zrobiony bajecznie, ostatnio non-stop układam jakieś puzzle. Polecam wszystkim sprawdzić na iTunes chociażby screeny.

2. Gier planszowych - Carcassonne ma dostać update, robiący z aplikacji wersję iPhone/iPad. Neuroshima Hex także stanie się universal app, na dodatek z multiplayerem. Gry planszowe/turowe są wprost stworzone dla iPada, zazwyczaj mają one bardzo ładną grafikę 2D, a ponieważ są turowe mniej czasu położone jest na szlifowanie 3D czy innych bajerów, a więcej na dopracowanie rozgrywki.

To tyle jak na pierwszy post, jeśli ktoś ma jakieś pytania to walcie śmiało, postaram się odpowiedzieć.

maly_pinki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-06-2008
  • Wiadomości: 4 089
  • Reputacja: 44
Odp: iPad - gry, soft, etc.
« Odpowiedź #1 dnia: Września 27, 2010, 23:03:45 pm »
Do "idealnego" sprzętu brakuje obsługi AdobeFlashPlayer, serio pisze, strasznie mi to doskwiera (w iPodzie).
Wszystko od nowa, od początku...

Ohtar

  • Gość
Odp: iPad - gry, soft, etc.
« Odpowiedź #2 dnia: Września 27, 2010, 23:23:25 pm »
Dochodza mnie słuchy, że na polskim appstore na pierwszej pozycji jest neuroshima hex. Mógłby ktoś to potwierdzić? Albo w zeszłym tygodniu była.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: iPad - gry, soft, etc.
« Odpowiedź #3 dnia: Września 28, 2010, 14:07:57 pm »
Dochodza mnie słuchy, że na polskim appstore na pierwszej pozycji jest neuroshima hex. Mógłby ktoś to potwierdzić? Albo w zeszłym tygodniu była.

Obecnie jest na 11. miejscu.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: iPad - gry, soft, etc.
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 24, 2013, 09:06:51 am »
Odkopuję temat, trochę się App Store rozrósł, a i pewnie większa ilość osób ma iPada. Obecnie polecam dwie gry:

1. Icebreakers - gra wydana przez Rovio, polega na cięciu lodu, aby uratować wikingów. Zabawa przednia a do tego relaksująca. Fajna pikselowata grafika. Wersja HD za 2.99$

2. Badlands - gra ma przepiękne tła, i ogólnie jest wykonana cudownie. Dość prosta, opierająca się jedynie na jednym geście, ale gra się przyjemnie. Obecnie w promocji za 1.99$

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: iPad - gry, soft, etc.
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 25, 2013, 04:25:22 am »
Badlands ściągnąłem kilka dni temu, jak się tylko pojawił w promocji. Gra przypomina trochę Limbo, ale dokładnie ogram, jak skończę z Infinity Blade 2.

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: iPad - gry, soft, etc.
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 06, 2015, 16:37:15 pm »
Jak wyglądają gierki na iPadzie? One są przystosowane do natywnej rozdzielczości ekranu czy wyglądają jak gówna rozmazane? W ogóle co warto ściągnąć na iPada z gier i nie tylko. Grał ktoś w Settlersów? Fajne to?