Autor Wątek: Podpięcie dysku 2,5 do PC  (Przeczytany 10818 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Podpięcie dysku 2,5 do PC
« dnia: Marca 13, 2011, 18:34:47 pm »
Już od jakiegoś czasu miałem to zrobić, ale jakoś nie było ambicji + miałem jeszcze miejsce na dysku, a coś czuję w kościach że nieubłaganie zbliża się format (i co za tym idzie przesiadka na ubuntu).
W czym konkretnie chodzi?
Jako że wymieniłem dysk w konsoli to ten stary sobie leży i łapie kurz, a jest oczywiście sprawny.
Chcę go podłączyć do PCta, ale jestem noobem w tych sprawach, dlatego prosiłbym o pomoc co potrzebuję i wytłumaczyć jak debilowi.

Z rzeczy które mam:
goły dysk i pc

a i przy okazji, mój stary uwielbia grać w karty pod windows da radę je jakoś skopiować żeby były na ubuntu?

Wiadomość scalona: Marca 13, 2011, 21:30:31 pm
Znalazłem kabelek SATA ale tylko do przesyłania danych, może być tak że tego od zasilania nie ma? czy muszę bardziej szukać?
« Ostatnia zmiana: Marca 13, 2011, 21:30:31 pm wysłana przez Solid Snake 1989 »

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Podpięcie dysku 2,5 do PC
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 23, 2011, 21:34:35 pm »
Moze byc, dyski 2.5" sa mniejszej pojemnosci zazwyczaj i nie potrzebuja dodatkowego zrodla pradu, natomiast wystarczy, ze popatrzysz na tyl dysku, w obudowie powinienes miec wystarczajaca ilosc kabli na podpiecie i SATA i ew. zasialania. Potem tylko ustaw dysk na "SLAVE" i powinno dzialac.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Podpięcie dysku 2,5 do PC
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 24, 2011, 13:25:10 pm »
Moze byc, dyski 2.5" sa mniejszej pojemnosci zazwyczaj i nie potrzebuja dodatkowego zrodla pradu, natomiast wystarczy, ze popatrzysz na tyl dysku, w obudowie powinienes miec wystarczajaca ilosc kabli na podpiecie i SATA i ew. zasialania. Potem tylko ustaw dysk na "SLAVE" i powinno dzialac.
spoko..już sobie poradziłem z pomocą szwagra i internetu, jak się okazało nie miałem zasilana pod sata, musiałem kupić przejściówkę z molexa.
Tylko mi teraz bios pokazuje że nie ma wystarczającej liczby dysków żeby coś tam z RAID zrobić, nie wiem o co chodzi, ale dysk działa.