Autor Wątek: Panic Mode ON, nowe tytuły na PSVita 9. marca  (Przeczytany 3897 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Panic Mode ON, nowe tytuły na PSVita 9. marca
« dnia: Marca 01, 2012, 08:37:53 am »
W obliczu DOSKONAŁYCH wyników sprzedaży PSVita w Japonii (3DS:PSVita 8:1) Sony włączyło Panic Mode na modłę Nintendo. 9. marca Japończycy dowiedzą się, dlaczego wydali 25K jenów na konsolę, na którą nie ma w co grać:

http://andriasang.com/con05a/vita_heaven/?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter

Wymieniłem właśnie Vitę na Amazonie, to teraz będzie leżeć sobie zapakowana do 9. marca, i albo wtedy rozpakuję, albo wraca do Amazona...

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: Panic Mode ON, nowe tytuły na PSVita 9. marca
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 01, 2012, 12:20:51 pm »
Jakie to Panic mode od razu?

Panic mode to będzie jak zdecydują się obniżyć koszt konsoli :]

Tak to wygląda mi na akcję uspokajania graczy, że będzie w co grać. No ale to od dawna było obiecywane i liczba powstających tytułów przecież to od początku udowadniała. Chwalili się zresztą przecież o wynikach sprzedaży, co pokazywało, że po premierze na zachodzie konsola dostała niezłego boosta i idzie im to całkiem nieźle. Ja wolę poczekać te pare miesięcy na osąd, bo jeszcze mają czas by zawojować rynek.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Panic Mode ON, nowe tytuły na PSVita 9. marca
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 01, 2012, 12:54:24 pm »
Jakie to Panic mode od razu?
Panic mode to będzie jak zdecydują się obniżyć koszt konsoli :]
Tak to wygląda mi na akcję uspokajania graczy, że będzie w co grać. No ale to od dawna było obiecywane i liczba powstających tytułów przecież to od początku udowadniała. Chwalili się zresztą przecież o wynikach sprzedaży, co pokazywało, że po premierze na zachodzie konsola dostała niezłego boosta i idzie im to całkiem nieźle. Ja wolę poczekać te pare miesięcy na osąd, bo jeszcze mają czas by zawojować rynek.

Widziałeś dane z Japonii? Sony tradycyjnie leży z supportem 3rd party na zachodzie jeśli idzie o konsole przenośne, PSP praktycznie nic znaczącego nie dostało. GoW i GTA? Wątpię, czy obecnie Sony jest w stanie tyle zapłacić. Czyli gry musi zapewnić Japonia. Zachód i tak czeka na nowe konsole HD. Taka Bethesda czy Epic dzisiaj zaśmieje się Sony w twarz, że niby mają robić gry na PSV. Oni mają 300 osób robiących gry na PS4/X720/WiiU.

Widziałeś wyniki sprzedaży? 3DS schodzi po 60-80k na tydzień, Mario3DLand, MK7, oraz MH już dawno przebiły 1 milion sprzedanych sztuk i dalej się sprzedają po 10-20k na tydzień.

Kid Icarus wychodzi 22. marca, KH3D 29. marca, dzisiaj Nintendo zapowiedziało kolejne bundle z MH, oraz z Fire Emblem 19. kwietnia.

Vita jest wspaniałym sprzętem, o wiele lepszym od 3DS, ale nie ukrywajmy - Nintendo morduje Vitę na całej linii. Ta prezentacja to praktycznie jedyna możliwość jaką Sony ma, aby to odwrócić.


Oczekuję przynajmniej Type-0 oraz MH, inaczej biednie będzie.
« Ostatnia zmiana: Marca 01, 2012, 13:02:33 pm wysłana przez Castor Krieg »

svonston

  • Gość
Odp: Panic Mode ON, nowe tytuły na PSVita 9. marca
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 01, 2012, 14:11:11 pm »
Wymieniłem właśnie Vitę na Amazonie, to teraz będzie leżeć sobie zapakowana do 9. marca, i albo wtedy rozpakuję, albo wraca do Amazona...
Zmieniac zamowienie srednio raz na dwa dni. :lol: Dobra beke musza miec z Ciebie.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Panic Mode ON, nowe tytuły na PSVita 9. marca
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 01, 2012, 14:47:12 pm »

Zmieniac zamowienie srednio raz na dwa dni. :lol: Dobra beke musza miec z Ciebie.

Jak pozwalają to mają, wątpię aby każdy był tak niezdecydowany jak ja. :troll: Stać mnie na obie konsolki, ale dla zasady tyle kasy nie wyłożę. Więc czekam co Sony pokaże, a jak nic - do E3 gram tylko na 3DS.

svonston

  • Gość
Odp: Panic Mode ON, nowe tytuły na PSVita 9. marca
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 01, 2012, 14:50:28 pm »
Na 3DSie tez sa ze trzy gry na krzyz. Kupilbym ponownie, ale nie ma w co grac.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Panic Mode ON, nowe tytuły na PSVita 9. marca
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 01, 2012, 16:44:01 pm »
Na 3DSie tez sa ze trzy gry na krzyz. Kupilbym ponownie, ale nie ma w co grac.

To tak jak ja - OoT, Kid Icarus w marcu i....dupa.  :troll: Ale ciśnie mnie na nową kieszonsolkę, a w coś trzeba grać. Vita daje dupy w Japonii, ale po zobaczeniu ekranu Vity krew zalewa jak się patrzy na ekran 3DS. A jak jeszcze zaraz dadzą 3DSLite to :evil:

Ale na 3DSa wiem co wychodzi - Theatrhythm, KH3D, Fire Emblem, etc. Jak Vita będzie tak dalej ciągnąć to S-E wyda Type-0 na PS3...
« Ostatnia zmiana: Marca 01, 2012, 16:51:59 pm wysłana przez Castor Krieg »

Maciomaniak

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 01-08-2005
  • Wiadomości: 1 253
  • Reputacja: 6
Odp: Panic Mode ON, nowe tytuły na PSVita 9. marca
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 01, 2012, 22:53:52 pm »
Jak Ty kierujesz się maksymalnie posranym rynkiem japońskim, to pogratulować ;) Ich technologie stanęły w miejscu i od czasów PS2 żadną produkcją technologicznie rynku nie zawojowali, podobnie jak ich gusta dotyczące gier są maksymalnie odmienne od pozostałej części świata. Grają w popierdóły, syfy, cooking mamy, nintendogsy i inne badziewia, które ni cholery startu nie mają do gier z prawdziwego zdarzenia. Ostatnio miałem okazję pobawić się 3DSem i przyznam, że oprócz Super Mario 3D Land (które Mnie zmiotło za sprawą kapitalnego designu mapek) nie ma w co na tym szajstwie grać. Resident to jedno wielkie nieporozumienie, a sama konsola nie jest wcale poręczna, efekt 3D męczy oczy, a grafiki lepiej nikomu nie pokazywać.

Jak to może się podobać?

Monster Hunter na Vitę jest już zapowiedziany ;) Spokojnie, wiele gier na nią wyjdzie bezpośrednio spod dłuta japońskich rzemieślników growych i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Sony nie może pozwolić sobie na słabą sprzedaż w Kraju Kwitnącej Wiśni, tym bardziej, że Vita jest na chwilę obecną ich oczkiem w głowie. Wystarczy JEDNA DOBRA gra i Vita podbije rynek sprzedaży u skośnookich. Zresztą - to tak samo, jakby oceniać, że po wyjściu Zeldy nagle w Japonii 3DS sprzedaje się lepiej od Vity - bez sensu. Poczekaj na rozwój sytuacji, a nie rezygnujesz po półtora tygodnia pobytu Vity na rynkach Europejskim i Amerykańskim.
« Ostatnia zmiana: Marca 01, 2012, 23:00:20 pm wysłana przez Maciomaniak »

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Panic Mode ON, nowe tytuły na PSVita 9. marca
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 01, 2012, 23:06:41 pm »
Jak Ty kierujesz się maksymalnie posranym rynkiem japońskim, to pogratulować ;) Ich technologie stanęły w miejscu i od czasów PS2 żadną produkcją technologicznie rynku nie zawojowali, podobnie jak ich gusta dotyczące gier są maksymalnie odmienne od pozostałej części świata. Grają w popierdóły, syfy, cooking mamy, nintendogsy i inne badziewia, które ni cholery startu nie mają do gier z prawdziwego zdarzenia. Ostatnio miałem okazję pobawić się 3DSem i przyznam, że oprócz Super Mario 3D Land (które Mnie zmiotło za sprawą kapitalnego designu mapek) nie ma w co na tym szajstwie grać. Resident to jedno wielkie nieporozumienie, a sama konsola nie jest wcale poręczna, efekt 3D męczy oczy, a grafiki lepiej nikomu nie pokazywać.


Zwyczajnie, pierdółki mi się podobają. Gry z wypas technologią, grafiką, itd. mam na PS3 i PC. Właśnie dlatego boli mnie lekko Vita - wychodzi na nią dokładnie to samo co na dużych konsolach. Chociaż Gravity Rush korci...

maly_pinki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-06-2008
  • Wiadomości: 4 089
  • Reputacja: 44
Wszystko od nowa, od początku...

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Panic Mode ON, nowe tytuły na PSVita 9. marca
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 09, 2012, 12:41:09 pm »
Dzisiejszy event w skrócie:

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

maly_pinki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-06-2008
  • Wiadomości: 4 089
  • Reputacja: 44
Odp: Panic Mode ON, nowe tytuły na PSVita 9. marca
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 09, 2012, 12:51:53 pm »
Rozwiń myśl.
Wszystko od nowa, od początku...

Palpantine

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2006
  • Wiadomości: 834
  • Reputacja: 11
Odp: Panic Mode ON, nowe tytuły na PSVita 9. marca
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 09, 2012, 12:58:06 pm »
Poza Gundamem zapowiedziano Metal Gear Solid Collection i Phantasy Star Online 2. Czyli jeden (potencjalny) killer dla Japonii i 2 porty. Reszta mnie nie zaciekawiła. Nie będę się powtarzać, więc zacytuję:
Dzisiejszy event w skrócie:

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL
Atari created it, Nintendo pioneerd it, Sony popularized it, Microsoft bought it...

Maciomaniak

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 01-08-2005
  • Wiadomości: 1 253
  • Reputacja: 6
Odp: Panic Mode ON, nowe tytuły na PSVita 9. marca
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 09, 2012, 12:58:40 pm »
No tak w zasadzie to... gówno pokazali, w dodatku nie wiem, czy to się już skończyło, czy jeszcze nie...

maly_pinki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-06-2008
  • Wiadomości: 4 089
  • Reputacja: 44
Odp: Panic Mode ON, nowe tytuły na PSVita 9. marca
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 09, 2012, 13:09:59 pm »
Czyli kupa, chyba jednak bez psv wytrzymam do okolic grudnia. :d
Wszystko od nowa, od początku...

Maciomaniak

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 01-08-2005
  • Wiadomości: 1 253
  • Reputacja: 6
Odp: Panic Mode ON, nowe tytuły na PSVita 9. marca
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 09, 2012, 13:45:25 pm »
To zależy jeszcze, jak wyglądać będą targi E3 ;)

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Panic Mode ON, nowe tytuły na PSVita 9. marca
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 09, 2012, 13:48:30 pm »
No tak w zasadzie to... gówno pokazali, w dodatku nie wiem, czy to się już skończyło, czy jeszcze nie...

To się nawet nie zaczęło, punkt w południe wrzucili filmiki i tyle. W skrócie:

-MGS HD - to samo co na PS3/X360, bez Peacewalkera

-PSO2 - możliwość gry tą samą postacią na PC i PSV, 2013 LOLZ

-Persona 4 Gaiden - wiadomo, czerwiec 2012

-jakaś gra od Inafune "wiem ale nic nie pokażę", 2013


Fail jakich mało.

To zależy jeszcze, jak wyglądać będą targi E3 ;)

Powiem ci jak: każdy się będzie jarać WiiU i zapowiedziami nowej konsoli od Microsoftu i Sony. W tym czasie w Japonii Vita dalej będzie się sprzedawać 10K, a 3DS 70K na tydzień.

Ma_niek

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2008
  • Wiadomości: 1 168
  • Reputacja: 14
Odp: Panic Mode ON, nowe tytuły na PSVita 9. marca
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 09, 2012, 13:52:36 pm »
Sony to powinno dać sobie spokój z handheldami i skupić sie na stacjonarce.

Maciomaniak

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 01-08-2005
  • Wiadomości: 1 253
  • Reputacja: 6
Odp: Panic Mode ON, nowe tytuły na PSVita 9. marca
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 09, 2012, 14:00:17 pm »
Vita ma ogromny potencjał, dlatego czekam na rozwój wydarzeń... Ale odnoszę wrażenie, że z zakupem się jednak trochę pospieszyłem.
No i faktycznie, ten cały dzisiejszy event to fail, aż szkoda wspominać.

maly_pinki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-06-2008
  • Wiadomości: 4 089
  • Reputacja: 44
Odp: Panic Mode ON, nowe tytuły na PSVita 9. marca
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 09, 2012, 17:40:58 pm »
Więcej kasy na inne rzeczy pozostało.
Wszystko od nowa, od początku...

Palpantine

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2006
  • Wiadomości: 834
  • Reputacja: 11
Odp: Panic Mode ON, nowe tytuły na PSVita 9. marca
« Odpowiedź #20 dnia: Marca 10, 2012, 10:27:28 am »
Mnie najbardziej ciekawi co Sony zrobi, jak rynki w Stanach i Europie też się nasycą po premierze i sprzedaż konsol też zacznie stopniowo maleć. Bez solidnych zapowiedzi nie mają co liczyć na to, że utrzymają sprzedaż na tym samym poziomie. Może jak wszędzie Sony dostanie po kieszeni, to załączy im się prawdziwy Panic Mode, jak u Nintendo.
Atari created it, Nintendo pioneerd it, Sony popularized it, Microsoft bought it...

Maciomaniak

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 01-08-2005
  • Wiadomości: 1 253
  • Reputacja: 6
Odp: Panic Mode ON, nowe tytuły na PSVita 9. marca
« Odpowiedź #21 dnia: Marca 10, 2012, 16:47:26 pm »
Oby nie skończyło się tak, że zaczną pospieszać developerów, by Ci szybciej wydali takiego Bioshocka, albo Killzone'a. To nigdy na dobre nikomu nie wychodziło, a jeszcze okazać się może, że gry na Vitę klejone są naprędce, byleby coś wyszło w ogóle, a jakościowo ZNACZNIE odbiegają od wersji z dużych konsol.

Oj takiego scenariusza Sony nie życzę. Mam nadzieję, że targi E3 mocno Mnie zszokują.

Mrocz

  • Gość
Odp: Panic Mode ON, nowe tytuły na PSVita 9. marca
« Odpowiedź #22 dnia: Marca 21, 2012, 00:13:33 am »
No to póki co nie ma w co grać na Vicie. Dla mnie może dwa tytuły wydają się być interesujące, więc poczekam do E3.