Autor Wątek: Simlock na Orange UK - pomoc i wielka prośba do osoby mieszkającej w UK  (Przeczytany 25118 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Maciomaniak

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 01-08-2005
  • Wiadomości: 1 253
  • Reputacja: 6
Witam Serdecznie,

Jestem zarejestrowany na tym forum od 2005 roku, w tym czasie zdążyłem dobrze poznać osoby, które tutaj piszą i mam wielką nadzieję, że ktoś będzie w stanie mi pomóc.

Kupiłem od brata iPhone'a 5, ale telefon pochodzi z UK. Niestety mam blokadę simlock na brytyjską sieć Orange. Problem w tym, że zarówno w Polskich salonach Orange jak i w Polskich serwisach (jakieś GSM Market czy Mobilenet czy coś) nikt nie chce mi pomóc odblokować tego telefonu, żebym mógł korzystać z niego w Polsce i każdy podkreśla, że najlepiej będzie polecieć do UK i poprosić o to w salonie Orange. Powinni zrobić to od ręki albo za darmo, albo za drobną opłatą kilku funtów. Bardzo mi na tym zależy i stąd moja gorąca prośba.

Czy znalazłby się ktoś na tym forum, kto pomógłby mi rozwiązać problem? Odblokowanie telefonu następuje po kodzie IMEI, można zrobić to zdalnie, więc to kwestia szczerych dobrych chęci i odrobiny czasu.

Możemy się dogadać co do kwoty za przysługę + oczywiście pokryję wszelkie koszta związane z odblokowaniem telefonu.

Czy załatwimy to przez allegro, czy PayPala, czy w jakikolwiek inny sposób, nie ma dla mnie problemu - bardzo mi na tym zależy i będę dozgonnie wdzięczny osobie, która się tego podejmie.

Liczę na odpowiedź i pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 28, 2013, 01:09:52 am wysłana przez Maciomaniak »

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: Simlock na Orange UK - pomoc i wielka prośba do osoby mieszkającej w UK
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 28, 2013, 01:18:14 am »
Przez pierwszą stronę tematu dowiesz się jak kijowy jest ten telefon.
Na drugiej, że jesteś głupi, bo mogłeś to sobie w UK odblokować.
Na trzeciej, że masz głupiego brata, że tego nie odblokował.

Gdzieś pomiędzy, ktoś może pomoże :P

Maciomaniak

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 01-08-2005
  • Wiadomości: 1 253
  • Reputacja: 6
Odp: Simlock na Orange UK - pomoc i wielka prośba do osoby mieszkającej w UK
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 28, 2013, 01:21:05 am »
To może wyprzedzając odpowiedzi :P

Miałem całą masę telefonów, ale uznałem że na własnej skórze przekonam się jak bardzo iPhone jest do dupy ;)

Fakt, on jest półmózgiem bo na to nie wpadł, a ja z kolei nie miałem pojęcia, że sprawi to aż taki problem. Sądziłem że zdjęcie simlocka to nic skomplikowanego i odpłatnie w Polsce ktoś to zrobi. Mój wielki błąd, że tego wcześniej nie sprawdziłem.

Dlatego teraz po prostu zwracam się z taką ogromną prośbą. Nie mam wyboru :(

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Simlock na Orange UK - pomoc i wielka prośba do osoby mieszkającej w UK
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 28, 2013, 07:26:42 am »
To ja zadam głupie pytanie. Co takiego skomplikowanego jest w simlocku z UK, że nie chcą go ściągnąć w Polskim salonie/serwisie/budzie z telefonami?

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Simlock na Orange UK - pomoc i wielka prośba do osoby mieszkającej w UK
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 28, 2013, 08:02:40 am »
To ja zadam głupie pytanie. Co takiego skomplikowanego jest w simlocku z UK, że nie chcą go ściągnąć w Polskim salonie/serwisie/budzie z telefonami?

Jeśli trzeba to podpiąć do kompa, albo coś podobnego - możliwe, że salony w Polsce nie mają odpowiedniego softu na telefony z UK. Możliwe jest również, że salony Orange mają zakaz serwisowania telefonów spoza Polski, nawet za opłatą - analogiczna sytuacja jest np.: z Sony, odmówią przyjęcie do naprawy konsoli spoza regiony PAL, nawet jeśli chcesz zapłacić.

Ja się dziwię, że telefon ma simlocka, przecież w prawie UE jest nakaz sprzedaży odblokowanych telefonów.

Maciomaniak

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 01-08-2005
  • Wiadomości: 1 253
  • Reputacja: 6
Odp: Simlock na Orange UK - pomoc i wielka prośba do osoby mieszkającej w UK
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 28, 2013, 08:48:55 am »
To ja zadam głupie pytanie. Co takiego skomplikowanego jest w simlocku z UK, że nie chcą go ściągnąć w Polskim salonie/serwisie/budzie z telefonami?

No właśnie telefony Apple mają taki patent, że simlocka można ściągnąć poprzez serwery firmy za pomocą klucza IMEI. Sęk w tym, że jeżeli już ktokolwiek podejmie się tego, to za chorą kasę w stylu 600-700 zł, ale ostatnio nawet takiej oferty nie mogłem znaleźć. Pojęcia nie mam, dlaczego to jest aż tak ogromnym problemem :(

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Simlock na Orange UK - pomoc i wielka prośba do osoby mieszkającej w UK
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 28, 2013, 12:04:20 pm »
Poszukaj na allegro innego adaptera sim czy coś takiego. Mój znajomy coś takiego zrobił. Omija to "mechanicznie" blokadę sim.

Maciomaniak

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 01-08-2005
  • Wiadomości: 1 253
  • Reputacja: 6
Odp: Simlock na Orange UK - pomoc i wielka prośba do osoby mieszkającej w UK
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 28, 2013, 13:06:11 pm »
Gdyby to było najlepszym rozwiązaniem, pewno nie prosiłbym o tak wielką przysługę :) Problem w tym, że te nakładki r-sim i różnego rodzaju adaptery np. eliminują korzystanie z sieci 3G (co jest mi niezbędne) albo pożerają w znacznie szybszym stopniu baterię. Dlatego to taki półśrodek :(

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Simlock na Orange UK - pomoc i wielka prośba do osoby mieszkającej w UK
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 28, 2013, 17:23:03 pm »
rajkosz by ci załatwił :troll:

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Simlock na Orange UK - pomoc i wielka prośba do osoby mieszkającej w UK
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 28, 2013, 17:24:58 pm »
rajkosz by ci załatwił :troll:

Za dwa lata, Maciomaniak zmieni telefon 3 razy.