Autor Wątek: Ps3 za Wiiu  (Przeczytany 3016 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zajcev

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 13-07-2014
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Ps3 za Wiiu
« dnia: Lipca 13, 2014, 17:46:22 pm »
Od pewnego momentu zastanawiam się nad zakupem wiiu.

Bardzo podoba się mi mario kart8, mario world, są też inne godne uwagi tytuły.

Aby było przejrzyściej rozpiszę to w następujący sposób:

Mamy tu do czynienia z czterema grupami, każda z nich oznacza wartość.

W grupie A znajdziemy tytuły, w które chcę najbardziej zagrać. W grupie B są produkcje bardzo dobre, lecz nie jestem już na nie aż tak napalony. Na pewno domyślacie się o co chodzi. To jedziemy

grupa A: Mario Kart 8, Mario World 3D, Wii Sports Club

grupa B: LEGO City Undercover, Mario U, Pikmin 3

grupa C: Zelda Wind Waker, Hyrule Warrior, SMASH BROS

grupa D: Zapowiedzi: nowa Zelda, Toad, Yoshi


Obecnie mam xboxa360 i ps3, oraz parę set złotych gotówki. Aby kupić nową konsolę muszę jedną z nich sprzedać.

Tylko czy warto?

Multiplatformy gram na xboxie360, a ps3 mam dla jego exów.

Większość z nich już ograłem. Jasne, nie wszystko, ale większość tytułów które chciałem zobaczyć miałem. Gry na wyłączność playstation średnio mi podpasowały.

Nie mówię, że są złe, jednak jakieś uczucie zawodu tam doskwiera.

Słynna seria Uncharted, uwielbiana przez wszystkich nie zrobiła na mnie specjalnego wrażenia. Gra przeciętna. Killzone 3 zupełnie się mi nie spodobał, nawet przypadł mi do gustu mniej niż Halo.

Litte Big Planet, gra średnia.

Wszystkich gier w jakie grałem wymieniał nie będę dodam tylko, że jedynie gran turismo 6 i the last of us wciągnęły mnie bez reszty.


Na xboxie360 również ograłem większość gier na wyłączność.
Na nim jednak uruchamiam gry multiplatformowe.

Ostatnio na ps3 nie mam w co grać. Parę exów, które chciałem zobaczyć zostało, tylko że są to gry mniej znane i rzadko kupowane. Wiąże się więc z tym trudniejsze pozbycie się gier. Bo czy ktoś kupi ode mnie neptunię?

A nie mam pewności czy gra gra mi podejdzie, czy się spodoba.

W planach mam jeszcze tales of graces f i xila, tylko że grałem vesperie na xboxa360 i niezbyt mi pasuje.

Beyond też bym zobaczył, jednak hr był dla mnie taki sobie.

Yakuza również mnie interesuje.

Multiplatformy różnie mi leżą. Gier od ea nie lubię. Możecie się dziwić, ale nfs, fify, cody itd mnie nie bawią. Za to tomb raidery itp już tak. Dlatego z tym jest różnie.

Mając to na uwadze polecicie wiiu, czy nie ma sensu kupować tej konsoli dla paru tytułów?

bebbop

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2004
  • Wiadomości: 1 595
  • Reputacja: 10
  • Memento Mori...
Odp: Ps3 za Wiiu
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 13, 2014, 18:10:49 pm »
Mysle, ze dobrze kombinujesz i jesli ograles juz prawie wszystko co interesowalo cie na PS3 to warto zaryzykowac i pozbyc sie jej na rzecz Wii U. Jesli nie miales wczesniej do czynienia z grami Nintendo na pewno przemawia to podwojnie za nabyciem Wii U. Gry posiadaja swoj specyficzny feeling, mozliwe ze ci podejdzie, gdyz widze ze szukasz czegos innego/czegos nowego. Na twoim miejscu zamowilbym konsole z internetu wraz z najbardziej interesujaca cie gra. Jak ci cos nie podejdzie to zawsze masz 10 dni na zwrot zakupionego sprzetu, wiec bedziesz w plecy najwyzej 20zl za koszta przesylki. Aha, do listy powyzej dorzucilbym jeszcze Donkey Kong'a Tropical Freeze jesli gustujesz w dosyc  wymagajacych platformowkach.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Ps3 za Wiiu
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 13, 2014, 18:21:04 pm »
Ja mam WiiU już prawie rok i jestem bardzo zadowolony z konsoli. Dobrych tytułów wyszło już trochę, a w następnych miesiącach i latach biblioteka gier jeszcze się mocno powiększy. Warto jednak mieć też drugi sprzęt do grania, bo na WiiU są świetne gry, lecz to wyłącznie exy od Nintendo.

Jeśli masz X360, to spokojnie możesz w tej sytuacji sprzedać PS3 i wymienić je na WiiU. Żałować na pewno nie będziesz. Najwyżej za rok czy dwa sprzedasz WiiU, dorzucisz kilka stówek, i weźmiesz PS4. Tak czy siak wychodzi na plus, bo najlepsze gry będziesz miał już ograne :)



grupa A: Mario Kart 8, Mario World 3D, Wii Sports Club

grupa B: LEGO City Undercover, Mario U, Pikmin 3

grupa C: Zelda Wind Waker, Hyrule Warrior, SMASH BROS

grupa D: Zapowiedzi: nowa Zelda, Toad, Yoshi
Nie zapominałbym o Xenoblade Chronicles X, wygląda na to, że lubisz jRPG, więc ten tytuł to dla Ciebie must have. No i Donkey Kong jest rewelacyjny 8)

Zajcev

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 13-07-2014
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: Ps3 za Wiiu
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 13, 2014, 18:28:55 pm »
Masz rację, że szukam czegoś nowego. Grami na xboxa360 i ps3 czuję się już zmęczony. Dawniej w 2006 roku miałem gamecuba, jednak w tamtym czasie byłem jeszcze gówniarzem, nie dysponowałem sporą gotówką i po liźnięciu paru gier sprzedałem go na rzecz ps2. Gacka miło wspominam, a Mario Sunshine uważam za najlepszego Mariana w historii. Następcę gacka, miałem przez dwa lata, na początku konsola dostarczała mi masę frajdy, doskonale się bawiłem, potem sprzedałem bowiem większość dobrych gier już ograłem.

Mogę zarzucić wii kontroler, o ile w grze wii sports doskonale się sprawdzał, tak w innych nie bardzo.

Co do ps3 jeszcze zostało parę tytułów, ale jak pisałem wcześniej, niby chcę, a nie chcę :)

Mam propozycję kupienia wiiu w wersji basic za 750zł z przesyłką? Opłaca się? Lepiej dokupić premium z grą nintendoland za 830zł?

Donkey mnie odstrasza poziomem trudności. Nie lubię się męczyć przy grach, w dodatku jestem wybuchową osobą :)

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Ps3 za Wiiu
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 13, 2014, 18:33:55 pm »
Mam propozycję kupienia wiiu w wersji basic za 750zł z przesyłką? Opłaca się? Lepiej dokupić premium z grą nintendoland za 830zł?
Zdecydowanie lepiej. Nintendo Land jest całkiem spoko, szczególnie w dwie osoby i więcej. A większy dysk się przydaje. Poza tym zawsze NL możesz sprzedać za te 5 dyszek przynajmniej.

Donkey mnie odstrasza poziomem trudności. Nie lubię się męczyć przy grach, w dodatku jestem wybuchową osobą
Donkey na WiiU nie jest tak denerwujący jak ten z Wii, bo jest więcej checkpointów na level, więcej żyć i więc kasy na kupowanie ułatwień (ja staram się z nich nie korzystać, ale jak ktoś nie lubi trudnych gier, to jest to dobre rozwiązanie).

Zajcev

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 13-07-2014
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: Ps3 za Wiiu
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 13, 2014, 18:39:33 pm »
Oooooo dobrze wiedzieć :)

A mario kart jest frustrujący? Na wii czasami mnie drażniło :P

Gdzie ps3 sprzedać? Konsola jeszcze na gwarancji, w bdb stanie, w dobrej cenie, a nikt nie kupuje.

Na allegro sporo jest aukcji z niesprawnymi konsolami. Czy wiiu jest awaryjna, czy ci sprzedawcy oferujący takie konsole biorą je z niewyjaśnionych źródeł?


POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Ps3 za Wiiu
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 13, 2014, 18:56:38 pm »
MK8 nie jest jakoś szczególnie trudny czy frustrujący. Najtrudniej jest oczywiście grając online.

WiiU raczej nie należy awaryjnych konsol. Najlepiej brać nową konsolę (na każdą przysługuje rok lub dwa lata gwarancji, już nie pamiętam), choć powystawowe czy używane też powinny dobrze działać. Jeśli sprzedający ma w miarę dużo komentarzy i prawie wszystkie są pozytywne, to myślę, że można brać bez obaw.

Gdzie ps3 sprzedać? Konsola jeszcze na gwarancji, w bdb stanie, w dobrej cenie, a nikt nie kupuje.
Jeśli PS3 sprzedajesz przez Allegro, to możesz sprzedawać na licytacji z ceną minimalną. Tak jest zdaje się najlepiej.

Zajcev

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 13-07-2014
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: Ps3 za Wiiu
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 13, 2014, 19:12:15 pm »
Ps3 mam kup teraz, ale zdaje się nikt nie jest zainteresowany. Inny gostek, który nie ma wcale ciekawszej oferty ustawił licytację i jego aukcja cieszy się zainteresowaniem, to może coś w tym jest. Ale cena minimalna to też jakiś koszt?

Zna się ktoś na wycenie ps3? Może by ktoś umiał doradzić, bo może powinienem osobno sprzedać gry, lub coś.

Wii można kupować w ciemno, a czy to też przekłada się na wiiu?

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Ps3 za Wiiu
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 13, 2014, 19:18:21 pm »
Ale cena minimalna to też jakiś koszt?
Przy licytacji i ustawionej cenie minimalnej są nawet niższe opłaty niż przy kup teraz (a przynajmniej tak kiedyś było).

Wii można kupować w ciemno, a czy to też przekłada się na wiiu?
WiiU > Wii

Konsola jest właściwie pod każdym względem lepsza. Jedynie gorzej się sprzedaje, ale tak to już bywa.

Zajcev

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 13-07-2014
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: Ps3 za Wiiu
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 13, 2014, 19:30:46 pm »
Edytowałem aukcję z ps3 i wyskakuje mi, że za cenę minimalną chcą ponad 6 zł. To jednak odstrasza, jeśli by to przycyzniło się do sprzedaży konsoli wtedy te 6 zł można przeboleć, jednak 6 zł to słabo się opłaca.