Autor Wątek: Słaba jakość gier  (Przeczytany 2712 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zajcev

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 13-07-2014
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Słaba jakość gier
« dnia: Września 15, 2014, 09:00:22 am »
Wiiu, konsola która z curret genów ma na ten moment najwięcej exclusivów stawia mnie w trudnej sytuacji.

Pod koniec lipca stałem się jej właścicielem i moje zdanie jest podzielone.

Wraz z konsolą kupiłem mario 3d world i mario kart 8. Ta pierwsza wciągnęła mnie na kilkadziesiąt godzin, świetna zabawa, masa radości, tytuł ten wywarł na mnie ogromne wrażenie. Natomiast mk8 znudził mnie po kilkudziesięciu wyścigach. Włączałem grę, pojeździłem 20 minut online i już miałem dość. Robiłem kolejne podchody, ale za każdym razem tak było.

Później zainwestowałem w nintendoland, które mnie w ogóle nie interesowało.
Poza kilkoma rywalizacjami, produkcja ta nie oferowała niczego co by mi się podobało.

Sprzedałem i kupiłem wii sports club. Poprzednia część na wii wciągała mnie na długie godziny, liczyłem więc na powtórkę z rozrywki. Niestety poza grafiką hd i trybem onlinem nie było niczego co by utrzymało moją uwagę. Mini gry zastąpili nowymi, które moim zdaniem znacząco odbiegają od tego co było. Gra w kręgle to katorga, dawniej rzucałem jak chciałem, a tutaj mimo, że pchałem kulę w lewo, ta leciała w prawo. Do trybu online również mam zastrzeżenia, po każdym zakończonym pojedynku trzeba wrócić do menu gry i stamtąd przejść do tryby online. Kto robi gry bez opcji "play again" a zmusza gracza by udał się do menu?

Potem przeszedłem new mario bros u. Tutaj niestety nie było powtórki z 3d world.
Gra była trudna, frustrująca i nie bawiła tak jak poprzedniczka. Udało się mi ją skończyć i sprzedałem ją, kupując za to zeldę.

Niestety i ona się nie sprawdziła. Gry całej nie przeszedłem, nie podobało się mi to, że nie mamy jakiegoś konkretnego celu, wszystko trzeba robić na wyczucie, często wałęsając się w poszukiwaniu jakieś wskazówki, a do tego brak notesu z listą zadań mocno może irytować, gdyż wykonując jakieś zlecenie możemy trafić na kogoś kto chce powierzyć nam jakąś misję, a wtedy można zapomnieć.

Sprzedałem i kupiłem pikminy 3. To czego mi w nich brakuje, to konkretnych celów.
Mamy zbierać owoce, poszerzać horyzonty i tyle. Jednak można stanąć nie wiedząc dokąd iść dalej, bądź nie wiedząc co zrobić, bowiem w danej chwili nie dysponujemy wymaganymi pikminami, a żeby dotrzeć do dostępnej ścieżki trzeba je w jakiś sposób zdobyć.


Gry na wyłączność niezbyt mi przypadają do gustu. Co prawda nie grałem we wszystko, ale poza doskonałym 3d world inne sprawdziły się przeciętnie.

Teraz pytanie, co powinienem z tą konsolą zrobić? Sprzedać ją?

Kupiłem ją z myślą zabawy w powyższe tytuły, jak również te które dopiero mają nadejść.

Jednak, czy one spełnią nadzieje?

Czy hyrulle wariors, bayoneta 2 mogą się mi spodobać?

Bardziej grzeją mnie: capitan toad, yoshi yarn, project zero 5.


Jeszcze pojawi się mario brosh, ale ta gra znudzi się mi w pięć minut.
Walka sprowadzana do prostych ciosów, może być nudna, bo niby co będzie ciekawego w takiej nawalance. Grałem w poprzednika i po 10 minutach grę wyłączyłem, ile można bić się w ten sam sposób.

Mając to na uwadze jak myślicie co powinienem z konsolą zrobić. Dać jej szansę, czy sprzedać.

Czy wiecie dlaczego dotychczas grane przeze mnie gry mi nie podeszły, jaką mają specyfikę?

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 979
  • Reputacja: 132
Odp: Słaba jakość gier
« Odpowiedź #1 dnia: Września 15, 2014, 09:51:27 am »
Na tym forum tylko jedna osoba jest w stanie pomoc.

Reszta powie, abyś sprzedał tego szrota z grzybami i wąsami i kupił ps4

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Słaba jakość gier
« Odpowiedź #2 dnia: Września 15, 2014, 10:07:54 am »
Chyba po prostu jesteś bardzo wybredny ;) Skoro Zelda i Pikmin Ci nie podeszły, to już naprawdę nie wiem, czy znajdziesz coś równie interesującego.

Wydaje mi się, że wymagasz od gier stałej stałej akcji, cały czas coś się musi dziać, a jednocześnie muszą być one pomysłowe, stale czymś zaskakiwać, przy tym nie narzucając zbyt wysokiego poziomu trudności i nie stawiając zbyt wielkich wymagań przed graczem.

Musisz sam zadecydować, czy gry na inne konsole sprawią Ci większą radochę. Captain Toad na pewno Ci przypadnie do gustu, skoro tak Ci się spodobał SM3DW (w końcu grę robi ten sam team), więc może warto byłoby poczekać i ograć ten tytuł. Yoshi's Woolly World też powinno być dobrą platformówką, przy tym nie za łatwą i nie za trudną (NSMBU rzeczywiście bywał irytujący). Mogą Ci się jeszcze spodobać Bayo 2 i Xenoblade Chronicles X, ale tu już sam powinieneś zadecydować zwracjąc uwagę na specyfikę tych gier.

A Hyrule Warriors? No nie wiem? To będzie raczej przyjemny slasher z jakąś tam fabułą i masą postaci do grania. Nic nadzwyczajnego raczej, lecz może akurat Tobie podejdzie.

Jeśli chcesz sprzedawać WiiU, to radzę jeszcze poczekać te pół roku, czy trochę więcej i ograć przynajmniej Toad'a (premiera w styczniu) i Yoshiego (premiera podobno w pierwszej połowie 2015).

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Słaba jakość gier
« Odpowiedź #3 dnia: Września 15, 2014, 10:28:21 am »
Jako zagorzały gracz od lat 199x, nie rozumiem jak można narzekać na to, że "nie ma notesu z zadaniami" i nikt nie prowadzi nas za rączkę przez całą grę? Moim zdaniem jednym z największych minusów dzisiejszych gier, jest właśnie to, że są naszpikowane przeróżnymi  pomagajkami, które sprawiają, że gry są zbyt proste, nudne i oczywiste do bólu. Brak notesika w grze, możesz przecież sobie zrekompensować kartką i długopisem... Jeśli NSMBU jest jakieś mega trudne, to ja już nie wiem. Wnioskuję, że jesteś niedzielnym graczem, więc może singleplayer w jakieś Call of Duty, czy Battlefield'a? Bayo 2 ma mieć jakiś prosty tryb, pozwalający siekać przeciwników na ekranie pada, jak w fruit ninja...

Zajcev

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 13-07-2014
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: Słaba jakość gier
« Odpowiedź #4 dnia: Września 15, 2014, 12:27:50 pm »
Jeszcze coś napomknę o grach, które w tamtym roku przypadły mi do gustu:

- Tomb Raider, The last of us, gt6, forza4 i horizon, eternal sonata, gearsy, fable, seria mariany, gta5, saints row, lollipop chainsaw, wiedźmin, dead or alive 5,

Te, które mi się nie podobały:

- max payne 3, god of war 3, far cry 3, ni no kuni, tekken tag2

svonston

  • Gość
Odp: Słaba jakość gier
« Odpowiedź #5 dnia: Września 15, 2014, 15:10:34 pm »
No jak widać konsola nie jest dla ciebie. Jak ci nie odpowiadają gry, to sprzedaj, przecież bez sensu się męczyć z konsolą, która cię nie kręci zamiast kupić innej. Spróbowałeś, nie spodobało ci się - trudno. Kupuj następną i ciesz się życiem.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Słaba jakość gier
« Odpowiedź #6 dnia: Września 15, 2014, 20:49:46 pm »
Jeszcze coś napomknę o grach, które w tamtym roku przypadły mi do gustu:

- Tomb Raider, The last of us, gt6, forza4 i horizon, eternal sonata, gearsy, fable, seria mariany, gta5, saints row, lollipop chainsaw, wiedźmin, dead or alive 5,

Te, które mi się nie podobały:

- max payne 3, god of war 3, far cry 3, ni no kuni, tekken tag2

W takim razie radzę zainwestować w PS4 (ewentualnie w XB1), ale i tak bym poczekał jeszcze te kilka miesięcy i ograł te parę zbliżających się tytułów. W międzyczasie możesz ograć Rayman Legends (jeśli nie grałeś) i gry z cyfrowej dystrybucji, jak np. Trine 2, Child of Light, SteamWorld Dig i inne (trochę tego już jest i na pewno wybierzesz coś dla siebie). Next-geny i tak na razie mają dość ubogą listę naprawdę dobrych gier, więc i tak nie masz co się śpieszyć. Dopiero w końcówce tego roku nabiorą rozpędu. Lepiej zaczekaj z kupnem przynajmniej do premiery Wiedźmina 3, bo inaczej znowu możesz się rozczarować.