Autor Wątek: Half Life 2  (Przeczytany 12722 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Walker

  • Pontifex Maximus
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2004
  • Wiadomości: 2 158
  • Reputacja: 0
Half Life 2
« dnia: Grudnia 22, 2004, 16:58:16 pm »
co myslicie o tej grze :?: czy da rade na Xboxie ???? Ja wlasnie gralem w demo wersji na PC i jestem pod zajebistym wrazeniem, grafa mnie zabila, klimat zreszta tez 8) Mowie wam jezeli ta gra wyjdzie na Xboxa z grafa chociazby jak Riddick to bedzie masakra!!!!Ta gra tak mi sie spodobala ze dzisiaj zamowilem se nawet edycje kolekcjonerska na PC...ta GRA jest az tak dobra... :D

McJohn

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2004
  • Wiadomości: 840
  • Reputacja: 1
  • Gdzie jest Dickinson?!
Half Life 2
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 22, 2004, 17:06:43 pm »
Ja zamierzam sprawić sobie pełną wersję na PC po nowym roku, jak kaski przybędzie. IMO Xbox nie pociągnie takiej graficzki. Ale już Xenon jak najbardziej...Myślę, że razem ze Stalkerem będą to jedne z launch titles nowej maszynki Billa.
War, war never changes. Waiting for Fallout 3.

xelloss

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-12-2004
  • Wiadomości: 1 910
  • Reputacja: 0
Half Life 2
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 22, 2004, 17:38:54 pm »
Ta gra spokojnie pójdzie na X'ie po lekkim okrojeniu grafy.

Cytuj
IMO Xbox nie pociągnie takiej graficzki.

Ekspert sie odezwał, co nawet Xa nie ma.

McJohn

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2004
  • Wiadomości: 840
  • Reputacja: 1
  • Gdzie jest Dickinson?!
Half Life 2
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 22, 2004, 20:12:23 pm »
To nie znaczy, że nie mam prawa mieć do swojego zdania. Odczepiłbyś się ode mnie.  :twisted:
War, war never changes. Waiting for Fallout 3.

Tarniak

  • Gość
Half Life 2
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 22, 2004, 21:15:59 pm »
Phi po tym jak dzisiaj wreszcie zdołałem zagłębić się w Halo stwierdzam bez bicia, że X z palcem w d... tacce pociągnie Half-Life'a 2 tak samo jak Dooma. Wystarczą dwie rzeczy: chęci i kasa. M$ spełnia oba warunki. Tyle.

Ryo-San

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 12-12-2003
  • Wiadomości: 132
  • Reputacja: 1
Half Life 2
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 22, 2004, 21:25:59 pm »
Cytat: "McJohn"
IMO Xbox nie pociągnie takiej graficzki.

widziales Riddicka i Phantom Dust'a :?:  widziales jak te gry wyglądają :shock:  nie? to polecam

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Half Life 2
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 22, 2004, 21:28:43 pm »
kasa checi owszem ,ale CZAS

McJohn

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2004
  • Wiadomości: 840
  • Reputacja: 1
  • Gdzie jest Dickinson?!
Half Life 2
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 22, 2004, 21:58:00 pm »
Jak zmienię sprzęt, to się za tymi tytułami rozejrzę. Ale nadal podtrzymuję co powiedziałem - Myślę, że HL2 wyjdzie dopiero na następce Xboxa.
 
Edit: Poza czasem, jest jeszcze sens ładowania na siłę HL2 na Xboxa, jak można zrobić mega zajebisty tytuł startowy dla jego następcy...Co wy na to? Stalker i Hl2 tytułami startowymi dla Xenona? Nice.
War, war never changes. Waiting for Fallout 3.

xelloss

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-12-2004
  • Wiadomości: 1 910
  • Reputacja: 0
Half Life 2
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 22, 2004, 22:04:53 pm »
a ty tego xboxa nie kupiłeś przypadkiem 20 czerwca, jak to chwaliłeś się na pewnym forum, po czym narzekałes na niewygodnego pada?

Cytuj
To nie znaczy, że nie mam prawa mieć do swojego zdania.

To po prostu znaczy, ze nie znasz powera Xboxa.

Dla mnie i tak w chwili obecnej najciekawiej zapowiadającym się FPP roku 2005 jest Stranger's Wrath. :twisted:

FAX

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 26-05-2004
  • Wiadomości: 1 282
  • Reputacja: 0
  • Easy Rider
Half Life 2
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 22, 2004, 23:35:00 pm »
H-L 2 nie wyjdzie na obecnego X, ponieważ autorzy nie wyrobią się w czasie, a jako jedna z pierwszych gier na X2 H-L 2 wygląda dość zachęcająco.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Half Life 2
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 23, 2004, 00:37:58 am »
Mogliby by wydać jakąś dobrą grę na początek, a nie takiego coś , co z ma trudności z zakwalifikowaniem się do średniaków. Przynajmniej moim zdaniem.

Mielu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 742
  • Reputacja: 0
Half Life 2
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 23, 2004, 16:42:14 pm »
Cytat: "Ryo-San"
Cytat: "McJohn"
IMO Xbox nie pociągnie takiej graficzki.

widziales Riddicka i Phantom Dust'a :?:  widziales jak te gry wyglądają :shock:  nie? to polecam


Riddick ośmiesza twórców Dooma pokazując, że z TAKĄ grafą Xbox radzi sobie bez najmniejszych problemów, prawda Ryo? :P

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Half Life 2
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 23, 2004, 16:49:22 pm »
to com widział z Dooma III na X'a nie świadczy o tej grze zbyt dobrze. graficznie w tyle z Riddickiem 4 sure ...

Wudi

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2004
  • Wiadomości: 524
  • Reputacja: 0
Half Life 2
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 23, 2004, 19:59:44 pm »
Krzychu HL2 jest sredni? :lol:
HL2 wyjdzie na X- boxa tyle ze ze slabsza grafika i to wszystko, mam tylko nadzieje ze bedzie lepiej niz w doomie no ale tak czy siak gra warta swieczki, nawet nie jednej. Na PC zabija grafika, chociaz jest slabiej niz w D3 i FarCry ale i tak wypas. Na poczatku gry myslalem ze jestem w szczecinie :wink: .
McJohn tu tez sie chcesz wykazac?
Twoja wiedza jest naprawde godna uwagi :lol:
You're asking: how? My answer is : long and hard :wink: .

Walker

  • Pontifex Maximus
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2004
  • Wiadomości: 2 158
  • Reputacja: 0
Half Life 2
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 23, 2004, 20:38:03 pm »
Wudi co ty pleciesz ze HL2 na PC ma gorsza grafe od Dooma 3 i Far Cry.....Ja ci czlowieku po prostu nie rozumiem....

Wudi

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2004
  • Wiadomości: 524
  • Reputacja: 0
Half Life 2
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 23, 2004, 20:43:44 pm »
HL2 na PC ma gorsza grafe od FarCry i D3, przynajmniej widac roznice na pelnych detalach , nie ma ruchomych zrodel swiatel i wielu innych efektow, no dobra to jeszcze zalezy od sprzetu na jakim sie gra .
Jest naprawde swietnie grafika jest extra, tyle ze slabsza od tej z 2 ww. gier.
You're asking: how? My answer is : long and hard :wink: .

Walker

  • Pontifex Maximus
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2004
  • Wiadomości: 2 158
  • Reputacja: 0
Half Life 2
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 23, 2004, 20:52:37 pm »
Spoko ale ja tez gralem w te gry na max detalach i mam inne zdanie...

Wudi

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2004
  • Wiadomości: 524
  • Reputacja: 0
Half Life 2
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 23, 2004, 20:58:03 pm »
Mimika twarzy w HL 2 jest swietna ale mimo wszystko to jest potwierdzone i sprawdzone ze gra nie wykorzystuje tych wszysttkich mozliwosci nowego sprzetu.
Edit:
Kun, specjalnie dla ciebie :wink:
Jade na Radeonie 9800 pro 256 mb,256 bitow, procek PIV 2.6 ghz, 768 MB DDR 400 :wink: :lol:
You're asking: how? My answer is : long and hard :wink: .

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Half Life 2
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 23, 2004, 21:02:33 pm »
jeszcze brakuje żebyście się przerzucali tym kto ma lepszy akcelerator -_-''

Tarniak

  • Gość
Half Life 2
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 23, 2004, 21:17:30 pm »
Weźcie się przerzućcie z tym do działu INNE PLATFORMY. Bo zawołam Miela 8)

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Half Life 2
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 23, 2004, 21:28:01 pm »
Cytat: "Wudi"
Mimika twarzy w HL 2 jest swietna ale mimo wszystko to jest potwierdzone i sprawdzone ze gra nie wykorzystuje tych wszysttkich mozliwosci nowego sprzetu.
Edit:
Kun, specjalnie dla ciebie :wink:
Jade na Radeonie 9800 pro 256 mb,256 bitow, procek PIV 2.6 ghz, 768 MB DDR 400 :wink: :lol:


Wudi, lubie cie, ale to juz przesada...
'Weź się nie wychylylaj...'  :?  :?  :?
Fryty tyty dotknij pyty

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Half Life 2
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 23, 2004, 21:32:52 pm »
Wudi phi czyli niczym szczególnym nie dysponujesz w kwestii sprzętu ... bueeerk

Wudi

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2004
  • Wiadomości: 524
  • Reputacja: 0
Half Life 2
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 23, 2004, 21:46:44 pm »
Yeah HL2 na x-boxie jupiiiiiii:!::!::!:
Na pewno pecetowcom juz sie w gaciach burzy ze HL2 wyjdzie rowniez na x-boxa  8)
You're asking: how? My answer is : long and hard :wink: .

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Half Life 2
« Odpowiedź #23 dnia: Grudnia 23, 2004, 21:53:00 pm »
czasami przez ladna grafike postacie sa plastikowe i nie maja "duszy"

Wudi

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2004
  • Wiadomości: 524
  • Reputacja: 0
Half Life 2
« Odpowiedź #24 dnia: Grudnia 23, 2004, 22:59:21 pm »
:shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:
eeeee..... ten no........ no nie wiem co ci wsciekly powiedziec...... zeniby kwadratowe ludki maja dusze....... a te bardziej prawdziwe sa plastikowe......  no po prostu :lol: :lol: :lol:
You're asking: how? My answer is : long and hard :wink: .

Tarniak

  • Gość
Half Life 2
« Odpowiedź #25 dnia: Grudnia 24, 2004, 09:33:26 am »
Porównaj pixelowatego Squalla z większością next-genowych i pecetowych postaci. Sam dojdziesz, czym jest "dusza"...

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Half Life 2
« Odpowiedź #26 dnia: Grudnia 24, 2004, 12:07:12 pm »
Cytat: "TNW"
Porównaj pixelowatego Squalla z większością next-genowych i pecetowych postaci. Sam dojdziesz, czym jest "dusza"...


Sqalla? Podam lepszy przyklad: Solid Snake wraz z 'ekipa' z MGS. O ja cie przepraszam, jak mi wtedy wyobraznia pracowala... A teraz? Teraz wszystko na talezyku podane(wcale nie mowie, ze postep grafiki jest 'be', po prostu twierdze, ze kiedys grafa bardziej oddzialywala na wyobraznie niz w dzisiejszych czasach).
Fryty tyty dotknij pyty

Tarniak

  • Gość
Half Life 2
« Odpowiedź #27 dnia: Grudnia 24, 2004, 13:45:14 pm »
Cytat: "szafa"
Cytat: "TNW"
Porównaj pixelowatego Squalla z większością next-genowych i pecetowych postaci. Sam dojdziesz, czym jest "dusza"...


Sqalla? Podam lepszy przyklad: Solid Snake wraz z 'ekipa' z MGS. O ja cie przepraszam, jak mi wtedy wyobraznia pracowala... A teraz? Teraz wszystko na talezyku podane(wcale nie mowie, ze postep grafiki jest 'be', po prostu twierdze, ze kiedyz grafa bardziej oddzialywala na wyobraznie niz w dzisiejszych czasach).

Względnie lepszy :P

Clannfear

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 24-12-2004
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 0
Half Life 2
« Odpowiedź #28 dnia: Grudnia 25, 2004, 16:47:50 pm »
"Dla mnie i tak w chwili obecnej najciekawiej zapowiadającym się FPP roku 2005 jest Stranger's Wrath."
Popieram kolege, popieram. :-)
"Uu, Czarnuchu, może zagramy w Snookera?"
:D

Wudi

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2004
  • Wiadomości: 524
  • Reputacja: 0
Half Life 2
« Odpowiedź #29 dnia: Grudnia 25, 2004, 17:32:22 pm »
Hmmm.... a dla mnie najlepszym FPS'em 2005 bedzie HALO2 (bojeszcze go nie nabylem, baaa jeszcze nawet X-Boxa nie mam), ale HL2 to najwyzsza polka, mozliwe ze jest lepszy od HALO2 ale po prostu juz go przeszedlem na PC .
You're asking: how? My answer is : long and hard :wink: .

Clannfear

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 24-12-2004
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 0
Half Life 2
« Odpowiedź #30 dnia: Grudnia 25, 2004, 19:29:10 pm »
Wiadomo, co gust to gust ;-)
"Uu, Czarnuchu, może zagramy w Snookera?"
:D

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Half Life 2
« Odpowiedź #31 dnia: Grudnia 26, 2004, 23:16:29 pm »
Cytuj
Krzychu HL2 jest sredni?


Tak.

Inteligęcja przeciwników - śmiech na sali. Tacy sami debile jak w większości innych strzelanin. Mają ustaloną "ścieżkę" po której się poruszają i to od niej zależy się czy wykorzystują ukształtowanie terenu, czy po prostu lecą po najkrószej linii oporu - czy też chodzą od jednego puinktu do drugiego.

Fizyka która miała być taka zachwycająca, też się nie wyróznia. Owszem , niektóre obiekty można przemieszczać... Tylko co z tego, skoro ich lista jest  bardzo ograniczona  ? Dwa rodzaje beczek, dwa rodzaje drewnianych skrzyń, cegły(którymi mozna się zresztą zajmować tylko w okreslonej kolejności), butle z gazem, ostrze piły tarczowej... Na wszystkich poziomach jest to niemal dokładnie to samo. Wyjątki to te elementy otoczenia, które mają popchnąć akcję do przodu - jak stanowiska karabinów maszynów.

Lokacje nie zachwycają. Przeważnie brak im rozmachu - przez kolejne pomieszczenia przechodzi się bardzo szybko. Po za tym są one zbudowane w sposób, który sprawia, że nie ma się po prostu żadnej swobody. Nie mogę pójść w inne miejsce, żeby zobaczyć jak wygląda dane miejsce z innej perspektywy. Nie mogę zajść przeciwników od tyłu - mogę tylko przeć do przodu i czekać aż stosowne skrypty się uruchomią i raczą się oni pokazać. Zresztą są one czasami wręc frustrujące - kiedy trafiłem do nawiedzonego miasteczka rozwalałem przeciwników na okrągło, a oni na okrągło się pojawiali. Dopiero po jakimś czasie zorientowałem się, że  twórcy umyślili sobie, że muszę przejśc do określonego miejsca i zostawić zombiaki w  spokoju.

No i przechodząc kolejne poziomy brakowało mi emocji. Na początku owszem pilnowałem zdrowia i naboi. Ale po jakimś czasie doszedłem do wniosku: leje na to - co z tego, że mnie trafią , jak za rogiem znajdę apteczkę?

Od tak rozlekramowanej pozycji oczekiwałem naprawdę dobrej i wciągajacej zabawy. HL2 to gra, która w moim przypadku nie była w stanie spełnić nawet podstawowych, stawianych jej oczekiwań.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Half Life 2
« Odpowiedź #32 dnia: Grudnia 26, 2004, 23:23:40 pm »
S.T.A.L.K.E.R. porzre wszystkie tzw "hity" z kopytami ...

gruby

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2003
  • Wiadomości: 386
  • Reputacja: 0
Half Life 2
« Odpowiedź #33 dnia: Grudnia 27, 2004, 10:04:17 am »
Cytat: "Krzych Ayanami"
Cytuj
Krzychu HL2 jest sredni?


Tak.

Inteligęcja przeciwników - śmiech na sali. Tacy sami debile jak w większości innych strzelanin. Mają ustaloną "ścieżkę" po której się poruszają i to od niej zależy się czy wykorzystują ukształtowanie terenu, czy po prostu lecą po najkrószej linii oporu - czy też chodzą od jednego puinktu do drugiego.

Fizyka która miała być taka zachwycająca, też się nie wyróznia. Owszem , niektóre obiekty można przemieszczać... Tylko co z tego, skoro ich lista jest  bardzo ograniczona  ? Dwa rodzaje beczek, dwa rodzaje drewnianych skrzyń, cegły(którymi mozna się zresztą zajmować tylko w okreslonej kolejności), butle z gazem, ostrze piły tarczowej... Na wszystkich poziomach jest to niemal dokładnie to samo. Wyjątki to te elementy otoczenia, które mają popchnąć akcję do przodu - jak stanowiska karabinów maszynów.

Lokacje nie zachwycają. Przeważnie brak im rozmachu - przez kolejne pomieszczenia przechodzi się bardzo szybko. Po za tym są one zbudowane w sposób, który sprawia, że nie ma się po prostu żadnej swobody. Nie mogę pójść w inne miejsce, żeby zobaczyć jak wygląda dane miejsce z innej perspektywy. Nie mogę zajść przeciwników od tyłu - mogę tylko przeć do przodu i czekać aż stosowne skrypty się uruchomią i raczą się oni pokazać. Zresztą są one czasami wręc frustrujące - kiedy trafiłem do nawiedzonego miasteczka rozwalałem przeciwników na okrągło, a oni na okrągło się pojawiali. Dopiero po jakimś czasie zorientowałem się, że  twórcy umyślili sobie, że muszę przejśc do określonego miejsca i zostawić zombiaki w  spokoju.

No i przechodząc kolejne poziomy brakowało mi emocji. Na początku owszem pilnowałem zdrowia i naboi. Ale po jakimś czasie doszedłem do wniosku: leje na to - co z tego, że mnie trafią , jak za rogiem znajdę apteczkę?

Od tak rozlekramowanej pozycji oczekiwałem naprawdę dobrej i wciągajacej zabawy. HL2 to gra, która w moim przypadku nie była w stanie spełnić nawet podstawowych, stawianych jej oczekiwań.
Fizyka się nie wyróżnia???? Muszę zaoponować! Ja tam u  kumpla miałem sesję z H-L2 i byłem w permanentnym szokerze! Fizyka w tej grze to po prostu cudo! Nie czuję się zbyt dobrze wychwalając blaszankarskie gry, ale HL2 zrobiło na mnie olbrzymie wrażenie.... Co do gameplayu, to już  kwestia biustu (tfu! gustu!), ale fizyka jest powalająca!
Wszystko o next-genach- www.gamepub.org
www.valhalla.pl - wkrótce
http://havana.mp3.wp.pl - już

Walker

  • Pontifex Maximus
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2004
  • Wiadomości: 2 158
  • Reputacja: 0
Half Life 2
« Odpowiedź #34 dnia: Grudnia 27, 2004, 10:19:42 am »
gruby po prostu ludziom sie w dupach poprzewracalo :D  i tyle, ostatnio to obojetnie jaki hit wyjdzie to zawsze znajda sie tacy co beda na niego bluznic....nie wiem chyba oczzekuja gry idealnej, ale sie nie doczekaja...HL2 na PC zbiera noty porownywalne z H2 na X, no i powiedzcie panowie za co HL2 dostalo takie oceny, bo z tego co piszecie to powinien chyba dostac z 5/10 i kopa w tylek, przeciez to taka lipna gra, biedna grafa, biedna fizyka, wogole lipa... :wink: ehh niektorym to dogodzic nie idzie.Moje zdanie jest takie ze obok Far Cry jest to najlepsza FPP na PC, a i na Xa powinna zarzadzic 8)

McJohn

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2004
  • Wiadomości: 840
  • Reputacja: 1
  • Gdzie jest Dickinson?!
Half Life 2
« Odpowiedź #35 dnia: Grudnia 27, 2004, 11:31:35 am »
Cytuj
S.T.A.L.K.E.R. porzre wszystkie tzw "hity" z kopytami ...


Już cię lubię Kun. Stalker zarządzi i skopie tyłki wszystkim shooterom roku 2005! O!  :twisted:
War, war never changes. Waiting for Fallout 3.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Half Life 2
« Odpowiedź #36 dnia: Grudnia 27, 2004, 13:03:52 pm »
walker -> To już wprost mi nie mozna było odpowiedzieć?  Jestem chyba jedyną osobą która napisała tutaj negatywną opinię o grze - a ty odstawiasz przedstawienie, że jakiejś tam grupie "się po przewracało i chce tylko obsmarować". To jest po prostu śmieszne.

Tak się składa, że nie ma obowiązku pisania o grze dobrze. Nigdzie nie jest powiedziane, że gra musi mi się podobać - czy tak ciężko to zaakceptować? HL2 mi nie podeszło, a jakie oceny otrzymuje H2 to mnie to już w ogóle nie obchodzi.

Grałem w FarCry i ta zrobiła na mnie nieporównywalnie lepsze wrażenie. To ode mnie zależało którędy dojde do celu, przeciwnicy mieli w zwyczaju mnie zachodzić, a drzew i krzaków było tyle, że mogłem nie zauważyć przeciwnika chociażby stał metr ode mnie. Ich wykorzystywanie naprawdę miało wpływ na zabawę.

I właśnie czegoś podobnego oczekiwałem od HL2 - pozycji w której będę musiał kombinować, żeby wykończyć przeciwników, żeby przejść dalej, gdzie wykorzystywanie ukształtowania terenu będzie miało prawdziwy wpływ na rozgrywkę... A dostałem nędzne popłuczyny po Far Cry'u.

Chociaż oczywiście pisanie tego nie ma sensu bo pewnie walker powie, że "oczywiście komuś się w dupie po przewracało, skoro mu się taka gra nie spodobała"  :twisted: .

gruby -> może dla ciebie fizyka jest w porządku. Dla mnie twórcy poszli po najkrótszej lini oporu, jedynie niektórym obiektom dając określone cechy. Kiedy w nawiedzonym miasteczku wszedłem do pomieszczenia gdzie były piły i różne takie a potem wszedłem do nastepnego, próbowałem przy pomocy gravity guna i jakiegoś przedmiotu wybić okno - nie udało mi się. Próbowałem wcześniej zbić świetlówkę - bez efektów. Rzucałem kilka razy puszką z farbą - ślad na ścianie był zawsze dokładnie taki sam. Waliłem łomem po metalowej szafce - wyszła ona z tego bez szfanku.

Wole już pozycje gdzie fizyki nie ma w ogóle, lub nie ma ona większego znaczenia od udawania, że pare skryptów na krzyż to jakaś ewolucja.

Wudi

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2004
  • Wiadomości: 524
  • Reputacja: 0
Half Life 2
« Odpowiedź #37 dnia: Grudnia 27, 2004, 14:25:58 pm »
Krzychu-> lubie czytac wypowiedzi ludzi ktorzy nawet w gre nie grali (lub sie po prostu nie znja) podobna wypowiedz do twojej czytalem w jakiejs recenzji na necie, lokacje sa zrobione bez rozmachu :lol: no to chyba nie w ta gre grales. SI przeciwnikow, no tak, troche slaba tylko ty chyba sam nie wiesz o co ci chodzi bo przeciwnicy nie poruszaja sie po jednej sciezce.
Fizyka, mistrzostwo swiata jak narazie i nie znajdziesz lepszej w zadnej grze.
Ale z ciebie ludek ktorego dzieci lepia ze sniegu (sklada sie z trzech kuli), wiesz prawdopodobnie nie zrozumiesz o co mi chodzi wiec nie klopocz sie z odpisywaniem .
You're asking: how? My answer is : long and hard :wink: .

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Half Life 2
« Odpowiedź #38 dnia: Grudnia 27, 2004, 14:39:34 pm »
Z Wudim to chyba tak jak zawsze... Niech się tylko powie, coś co mu nie pasuje, to będzie preferował objeżdzanie. Żeby tylko naskoczyć i pochałasować. Po co się w ogóle zastanawiać, że ktoś może mieć inne oczekiwania od niego? Inne gusta? Przecież to by zniszczyło jego świat...

Tak się składa, że ja tą grę ukończyłem. A wyznaje zasadę, że gra, która oferuje mi dobrą zabawę - jest grą dobrą. Nie jest w stanie tego zrobić - to jest zła. Nie potrzeba tu żadnej wiedzy, nie ma w tym żadnej filozofii.

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Half Life 2
« Odpowiedź #39 dnia: Grudnia 27, 2004, 15:12:54 pm »
Cytat: "Wudi"
Krzychu-> lubie czytac wypowiedzi ludzi ktorzy nawet w gre nie grali (lub sie po prostu nie znja)


odezwał się ten, co krytykuje ds'a (chociaż go na oczy nie widział) i chyba wszystkie gry na GC (chociaż w większość nie grał) :roll: :| :?