Autor Wątek: Forza Horizon 5  (Przeczytany 10065 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Forza Horizon 5
« dnia: Czerwca 13, 2021, 20:50:25 pm »
O dziwo horizon, ale bardzo mnie to cieszy :)


Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 13, 2021, 21:06:48 pm »
Najpiękniejsze, najlepsze wyścigi 2021r. - owszem. Poproszę.  :grin:

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 13, 2021, 21:15:01 pm »
W końcu wiem po co mam XSX.
Trzecia gra z grafiką next gen, rok po premierze konsol :lol:
Wygląda kapitalnie.
No i Mexico.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 14, 2021, 00:28:17 am »












Konkurencja jak zwykle 4 okrążenia za Godrizonem  :grin:

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 14, 2021, 05:17:55 am »












Konkurencja jak zwykle 4 okrążenia za Godrizonem  :grin:
Niestety, ale konkurencji nie ma w ogóle.Chyba, że liczysz paździerzowe The Crew, albo ostatnie NFS, które nic sobą nie reprezentują. Sony do roboty !

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka


Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 14, 2021, 08:54:53 am »
Wyszło kilka gier wyścigowych na bieżąca generację - przykładem może być ostatni DiRT. Plus nawet to co zaprezentują w 2022r. raczej będzie miało ciężko, ale zobaczymy.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 14, 2021, 16:12:07 pm »
Szykuje się kolejna znakomita część serii. I najładniejsza gra XSX. Dobrze, że premiera dopiero w listopadzie, bo będę mógł na spokojnie dokończyć 4 część i zrobić sobie trochę przerwy, by nie umrzeć z przejedzenia ;)


Cytuj

Forza Horizon 5 zadebiutuje na rynku w listopadzie i przyjedzie na Xboksy Series X|S, Xboksy One oraz PC. Deweloperzy potwierdzili, że tytuł w podstawowym trybie zapewni rozgrywkę w rozdzielczości 4K przy 30 klatkach na sekundę na XSX oraz 1080p/30 fps na XSS, ale wprowadzono również opcjonalny wariant pozwalający cieszyć się 60 klatkami. Ray tracing zostanie wykorzystany w Forzavista.

By podkręcić doświadczenia, Playground Games ponownie zastosuje pory roku, które były wprowadzone w Forza Horizon 4, a podczas rozgrywki trafimy na największą mapę w historii serii – autorzy skupili się na gigantycznej różnorodności, która zostanie zaprezentowana poprzez 11 unikalnych biomów. W zależności od terenu, na jakim się znajdziemy, inaczej odczujemy zmiany pogody.

    „Oznacza to, że jeśli jesteś w dżungli podczas wiosny, spodziewaj się obfitych opadów, ale w porze suchej będziesz miał dostęp i możliwość eksploracji obszarów, do których nie dotrzesz w żadnym innym momencie. Żadne dwie pory roku nie będą takie same”.

Forza Horizon 5 zaoferuje najbardziej społecznościowe i połączone doświadczenie, a deweloperzy przygotowali „głęboką i satysfakcjonującą kampanię”, której podstawowym zadaniem jest rozbudowanie festiwalu.

    „Przeżyj głęboką i satysfakcjonującą kampanię, w której poznasz nowe postacie i zadecydujesz o wyniku ich misji Horizon Story. Wyruszysz na wyprawy przez całą mapę, walcząc z żywiołami w setkach najwspanialszych samochodów świata”.

W trybie sieciowym doświadczymy wielu zróżnicowanych wariantów rozgrywki (tradycyjne wyścigi, wyzwania driftu, sesje eliminacji), ale także sprawdzimy swoje umiejętności w Horizon Arcade, czyli szybkich mini-grach.

Playground Games ponownie uwzględniło możliwość upiększania wozów, a w trakcie jazdy natrafimy na opcje, które pozwolą wykorzystać unikalne wzory.

    „Wszystkie te funkcje i wiele więcej składają się na nasze najgłębsze doświadczenie w grze Horizon, obejmujące nowe opcje personalizacji, takie jak 100 nowych felg, setki nowych ulepszeń wizualnych, takich jak zestawy nadwozia, koła i opcje malowania, oraz tysiące ulepszeń osiągów. Całkowicie przebudowaliśmy także interfejs użytkownika dla systemów takich jak tuning i malowanie, aby zwiększyć ich użyteczność i wydajność. Nawet dostosowywanie postaci zostało ulepszone, z bardziej zróżnicowaną obsadą możliwych do wyboru bohaterów, konfigurowalnymi fryzurami, możliwością wyboru protez, zaimków, głosów i ubrań”.
https://www.ppe.pl/news/158432/forza-horizon-5-zachwyci-oprawa-efektowne-ujecia-z-meksyku-i-garsc-konkretow.html

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 14, 2021, 16:13:10 pm »
Ojej a co to nie bólu dupy, że cross gen?

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka


POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 14, 2021, 16:15:02 pm »
Ja byłem przekonany, że to będzie crossgen. Po pokazie w to zwątpiłem, ale teraz widzę, że jednak trafi też na One.

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 14, 2021, 16:17:38 pm »
Śmiesznie trochę, że na Sony z okazji Gt7 i God od War spadł hejt ze strony internetu, a tutaj nikt nie widzi  takiego problemu. No ale mniejsza z tym, wygląda to świetnie i tylko żal dupę ściska, że z obozu niebieskich nie ma żadnego tytułu, który może podjąć rękawice.

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka


Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Forza Horizon 5
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 14, 2021, 16:21:44 pm »
W przypadku horizon od początku były plotki ze to będzie cross gen. W przypadku gt i god of war mówiono o wierze w generację i ps5 exclusive, z czego się wycofali. Stąd ból tyłka trolli w necie.

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 14, 2021, 16:23:38 pm »
W przypadku horizon od początku były plotki ze to będzie cross gen. W przypadku gt i god of war mówiono o wierze w generację i ps5 exclusive, z czego się wycofali. Stąd ból tyłka w necie.
Jak dla mnie niewielka różnica. Wszyscy wiemy, że ani MS ani Sony nie są wstanie sprzedać tyle konsol ile by chcieli, ratują się jak mogą.

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka


Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Forza Horizon 5
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 14, 2021, 16:31:13 pm »
Ale o to się rozchodzi, o po prostu element szoku, dlatego była beka w necie.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 14, 2021, 16:36:34 pm »
No ja sądziłem, że nowy GoW będzie już only next gen, a GT7 było z początku zapowiadane tylko na PS5. Stąd hejt. Na MS też był hejt, jak zapowiedzieli, że przez pierwszy rok od premiery nowej konsoli wszystkie gry wewnętrznych studiów wyjdą na obie generacje.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 14, 2021, 19:28:24 pm »
Zachwyty, ale co z tego jak to ponoć chodzi w 4k30fps.
Sylvan, ależ masz te next geny wpierw downgrade FH4 aby było 4k60fps a teraz smużenie, filckering, packa w ruchu.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 14, 2021, 19:29:57 pm wysłana przez Kyokushinman »

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 659
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwca 14, 2021, 20:48:30 pm »
Śmiesznie trochę, że na Sony z okazji Gt7 i God od War spadł hejt ze strony internetu, a tutaj nikt nie widzi  takiego problemu. No ale mniejsza z tym, wygląda to świetnie i tylko żal dupę ściska, że z obozu niebieskich nie ma żadnego tytułu, który może podjąć rękawice.

MS od początku mówił o tym, że ich gry będą cross-genami i to przez dłuższy czas. Byli otwarci z tym jaka jest ich polityka, za co spotkała ich krytyka. Jim Ryan odpowiadał na to w klasyczny dla Sony sposób, mówiąc, że firma wierzy w generacje. Sony zebrało za to pochwały. Do czasu, aż okazało się, iż postępują tak samo jak MS, przecząc temu co mówili. Stąd różnica. Sony zbiera największy hate za bycie nieszczerym. Niestety ale Tyan wyrasta na najgorszego prezesa PlayStation w całej jej historii. Ma szczęście, że może jechać na popularności marki, świetnej bazie jaką jest poprzednia generacja, na świetnej maszynie oraz marce studiów 1st party Sony. Pytanie czy wystarczy to na długo.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwca 15, 2021, 10:57:58 am »
@grzeszczu, jest dokładnie tak jak napisał Moldar i Zielarz. Aż dziwi twój atak. Przecież to Sony obiecało, ku uciesze graczy, że eksy polecą tylko na nową generację. Jak w ubiegłym roku M$ stwierdził, że jeszcze z 3 lata chce wspierać One(SX), to obóz Soni ryczał ze śmiechu, a kumulacja tego odbyła się po pokazie Halo - "hahah, macie swojego nekst gena, jak stare konsole ograniczają moc, haha". A później Spider, przygody Aloy, a niedawno Kratos i kartony bez pogody lądują na PS4(Pro), a narracja w obozie fanbojstwa nagle idzie w stronę "No spoko, przecież to dobrze, że tylu graczy nie zostawili".

Chyba tylko Hermen Hulst miała jaja i oficjalnie napisał, że nie zostawi bazy 114 milionów posiadaczy starej generacji, bo to niezbyt dobry biznes.

@Kyokushinman - nekst geny mają się znakomicie, a wszytko się rozkręca. Jedną ze składowych bieżącej generacji jest wczytywanie danych i skoro w Nioszku/Fajnalu loadingi topnieją z niespełna pół minuty do .... półtora sekundy, to jest to cudowna wiadomość, a skoro mogę grać w Valhalę, czy Outriders w 60 klatkach, to też mi to odpowiada.

Ja bym tam krzywo na cięcia w Godrizon 4 nie patrzył, bo prawda jest taka, że jakby nie Digital Foundry, to niemal nikt nie połapałby się, że coś majstrowano z detalami na desce rozdzielczej, a jednak kombo 4k + 60 klatek każdy dostrzeże.

Plus jeżeli ktoś choć trochę się zna na grach, wie, że nowe konsole są świetne, szczególnie biorąc pod uwagę stosunek jakość - cena, ale też chyba nikt nie wymaga w każdej grze 4k, 60 klatek, RT na litość boską.

1440p z 60 fps w zupełności wystarczy i zawsze wybieram taką opcję jeżeli jest dostępna (Spider, Demony, Raczet) i zapewne piąta Hori taką też zaoferuje (oby). Ale też musisz pamiętać, że gracze mają różne gusta. Na forumku jest też Zielarz, windomeral, a to chłopaki, które znają się, lata grają i jak czytasz ich posty, to wiesz, że wolą 4k z 30 k/s bo stawiają na jakość obrazu i jego ostrość.

A jak komuś konsole nie odpowiadają, ich jakość, to niech wyda 4 tys za samą kartę i cieszy się, ze ma lepiej.

Wracając do gry:











grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwca 15, 2021, 12:13:51 pm »
Nie nazwałbym mojego posta atakiem, tylko zwracam uwagę, że przy exach Sony ludzie boją się , że PS4 będzie ograniczało next geny, a tu wjeżdża FH 5 i wszyscy są kupieni (i się nie dziwię bo gra wygląda ślicznie). Hejt na Sony miał dwie strony medalu, jedna ta o której piszcie czyli sciemnianie Sony, a druga to właśnie ograniczenia techniczne.
Osobiście jestem w miarę spokojny o oprawę zarówno GT 7 jak i GoW bo te gry już na Czwórce wyglądały swietnie. Jedyne czego się obawiam to ograniczenia w kwestii zabawy z fizyką i samym projektem gier (ograniczenia loadingów np.) Bo to już chyba ciężko skalować w dół (nie znam się ale się wypowiem, a co )

Także peace Panowie, wygląda na to, że na prawdziwe fajerwerki technologiczne musimy poczekać do przyszłego roku. Wyjątkiem tutaj, może być Ratchet.

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka


Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwca 15, 2021, 12:57:26 pm »






 :o

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwca 15, 2021, 13:14:11 pm »
A czy było już tutaj info, że gra bedzie miała RT tylko w jakims tam trybie do fotek czy cos, a w gameplayu nie?

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwca 15, 2021, 14:06:58 pm »
RT będzie chyba tylko w garażu przy przeglądaniu fur.

Już FH4 miała jednak świetny SSR, a na prezentacji FH5 też było widać, że ładnie różne rzeczy odbijają się na karoserii, więc strata nie będzie tak wielka. Wiadomo jednak, że RT bardziej robi. Szkoda, że w samej grze nie będzie. Widocznie już nie starczyło mocy. Dobrze jednak, że na siłę go nie wciskali, jeśli musieliby w zamian zrobić duże cięcia w innych elementach.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwca 15, 2021, 17:23:47 pm »
No fajna arcade'óweczka. Jak będzie 4k, 60fps i RT to ta gra może mnie przekonać do XSX.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwca 15, 2021, 17:49:51 pm »
RT będzie chyba tylko w garażu przy przeglądaniu fur.

Już FH4 miała jednak świetny SSR, a na prezentacji FH5 też było widać, że ładnie różne rzeczy odbijają się na karoserii, więc strata nie będzie tak wielka. Wiadomo jednak, że RT bardziej robi. Szkoda, że w samej grze nie będzie. Widocznie już nie starczyło mocy. Dobrze jednak, że na siłę go nie wciskali, jeśli musieliby w zamian zrobić duże cięcia w innych elementach.

Nie ma co z niego robić aż takiej karty przetargowej, szczególnie, że gra bez śledzenia promieni będzie zjawiskowa.



Dodatkowo zaoferuje tryb 4k + 60 klatek.


Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Forza Horizon 5
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwca 15, 2021, 17:54:49 pm »
Trzeba pokończyć trochę wyścigów w czwórce i przygotować się na piątkę. Playground powinien znowu dać radę, poniżej wysokiego poziomu póki co nie zeszli.

Ogólnie mam do nich spory kredyt zaufania, więc mam nadzieję, że przy fable również nie zawiodą.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwca 15, 2021, 18:02:03 pm »
Nie da się ukryć, że dla miłośników gier wyścigowych Xbox to wspaniałe miejsce. Hori to od lat najwyższa półka, dodatkowo gra tego formatu na dzień dobry w abonamencie  :roll: 8)

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwca 15, 2021, 18:17:27 pm »
RT będzie chyba tylko w garażu przy przeglądaniu fur.

Już FH4 miała jednak świetny SSR, a na prezentacji FH5 też było widać, że ładnie różne rzeczy odbijają się na karoserii, więc strata nie będzie tak wielka. Wiadomo jednak, że RT bardziej robi. Szkoda, że w samej grze nie będzie. Widocznie już nie starczyło mocy. Dobrze jednak, że na siłę go nie wciskali, jeśli musieliby w zamian zrobić duże cięcia w innych elementach.

Nie ma co z niego robić aż takiej karty przetargowej, szczególnie, że gra bez śledzenia promieni będzie zjawiskowa.



Dodatkowo zaoferuje tryb 4k + 60 klatek.


Ależ optymizm.
Ja tutaj widzę także tryb jakości 4k30fps.
Z czegoś trzeba kroić aby uzyskać 60fps.
Z RT dajcie sobie spokój bo to nie jest żadna karta przetargowa a tylko ułomne naśladowanie RT z RTXów, które też jest niczym specjalnym w porównaniu z specjalnymi grami pod to jak np. Quake 2.
Lepiej zastąpić wysokiej jakości SSR a nie bujać w obłokach.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwca 16, 2021, 03:27:53 am »


 :o

Ta połać trawy nie ma żadnego cieniowania, czy tylko tak udaje?

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwca 16, 2021, 09:00:38 am »
(....)
Ta połać trawy nie ma żadnego cieniowania, czy tylko tak udaje?



Jestem przekonany, że znajdziesz sposób, by po premierze nowej FH udowodnić w System Wars, że Bloodborne PS4 > Forza SX graficznie. Trankilo.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwca 16, 2021, 09:17:47 am »
No cóż, na prezentacji Forzy 5 przez duże G zdaje się wartość klatkarzu nie przekraczała trzydzieściu. Akcyjniak tpp z 2015 lubił sobie podskoczyć do trzydziestu jeden a nawet i dwóch. Na odpowiednio sporządzonym wykresie przewaga może wynieść nawet 3cm przy słupku na niekorzyść dużego G. :roll:

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwca 16, 2021, 09:43:26 am »
Zaiste, wieść niesie, że jeżeli nie będzie 120 fps przy RT i 4k i jeżeli hymnu Meksyku nie zagrają na olimpiadzie, to podobno 4/10, a nie GOTY wyścigowe.  :neutral:

Magik

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2010
  • Wiadomości: 1 497
  • Reputacja: 33
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwca 18, 2021, 07:29:13 am »
 :lol: :lol:  :lol:
Dzięki za bekę z samego rana  ;)

Zastanawia mnie fakt że pomimo tego że nową FM zapowiedziano juz rok temu, to najpierw dostajemy niespodziewanie FH5.
Ale to chyba dobrze bo szczerze mówiąc to seria od Playground jest po prostu lepsza. Ostatnia bardzo dobra FM to dla mnie FM4 z X360 i nowsze odsłony to już nie to. Dodatkowo w międzyczasie dostały gry pokroju Assetto Corsa czy Project Cars więc poprzeczka powędrowała znacznie wyżej.
Seria pierwszy raz zalicza taką długą przerwę i mam nadzieję że te 4 lata pozwolą na solidny reboot serii.
A co do Godrizona 5 to czekam z niecierpliwością. H4 to IMO najlepsza ścigała "nie - sim" ostatnich lat i tu nie mam wątpliwości, że gra zagwarantuje setki godzin dobrej rozrywki.  :D

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwca 18, 2021, 12:55:49 pm »
Patrząc na te screen, przypomniał mi się niesławny trailer Motorstorma przed premierą PlayStation 3... no szkoda, że Sony polikwidowało swoje ekipy od gier wyścigowych, zamiast jak Microsoft walić na zmianę wyścigową i rajdową część, zostali tylko z Gran Turismo które ciągle się opóźnia i wychodzi niekompletne (zwłaszcza piątka i sports cierpiały na ten syndrom).

Dobrze, że wziąłem jednak tego Xboxa z All Access, będzie grane, zanim Kazunori się zbierze do kupy, co potrwa pewnie jeszcze z rok.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwca 18, 2021, 14:38:20 pm »
Radzę zważać na słowo pisane, panie gnysek.  :evil: Podobno kto krytykuje "Krula" ten nie zna się na grach wyścigowych, a dobra gra to tylko taka, która zaliczyła e-sport (jak moje Clash of Clans). Więc dobrze, że te Forzy lądują w gej pasie, bo nikt by przecież tego nie kupił.  :curve:

A tak na poważnie, polecam ów film. Najlepiej na tv w jakości 4k.



Wygląda to zjawiskowo  :o A eksperci z DF są przekonani, że nadciąga najlepiej wykonana gra wyścigowa i przy tym jedna z najpiękniejszych gier w ogóle.  :yes_anim:






gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwca 18, 2021, 15:00:28 pm »
Ale jak tu nie krytykować "krula", gdy ja kupiłem PlayStation 5 licząc na Ratcheta, Horizon i Gran Turismo 7 w tym roku, także jestem totalnie zawiedziony :P Zresztą, Horizon to nie jest bezpośrednia konkurencja GT, to te zwykłe Forzy bez podtytułu są i na tą też poczekamy (pewnie wyjdą blisko siebie). Także można spokojnie robić taki skok w bok :)

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwca 18, 2021, 15:22:21 pm »
Zastanawia mnie fakt że pomimo tego że nową FM zapowiedziano juz rok temu, to najpierw dostajemy niespodziewanie FH5.
Ale to chyba dobrze bo szczerze mówiąc to seria od Playground jest po prostu lepsza. Ostatnia bardzo dobra FM to dla mnie FM4 z X360 i nowsze odsłony to już nie to. Dodatkowo w międzyczasie dostały gry pokroju Assetto Corsa czy Project Cars więc poprzeczka powędrowała znacznie wyżej.
Turn 10 przebudowuje cały silnik gry, a fizyka doczeka się większych zmian niż miały miejsce od części 4 do 7. No i gra wyjdzie już wyłącznie na nową generację.

Zbiku12

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 06-02-2021
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 1
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwca 20, 2021, 17:03:29 pm »
Radzę zważać na słowo pisane, panie gnysek.  :evil: Podobno kto krytykuje "Krula" ten nie zna się na grach wyścigowych, a dobra gra to tylko taka, która zaliczyła e-sport (jak moje Clash of Clans). Więc dobrze, że te Forzy lądują w gej pasie, bo nikt by przecież tego nie kupił.  :curve:

A tak na poważnie, polecam ów film. Najlepiej na tv w jakości 4k.



Wygląda to zjawiskowo  :o A eksperci z DF są przekonani, że nadciąga najlepiej wykonana gra wyścigowa i przy tym jedna z najpiękniejszych gier w ogóle.  :yes_anim:


No chyba nie masz racji że nikt by nie kupuje Forza Horizon :) dzięki Game pass nikt nie kupi a nie czekaj... 
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2021, 17:07:34 pm wysłana przez Zbiku12 »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwca 20, 2021, 19:38:41 pm »
Mimo Game Passa Forzy nadal się bardzo dobrze sprzedają (chociaż nie tak dobrze, jak Gran Turismo). Jak Forza Horizon 4 wylądowała na Steamie, to cieszyła się bardzo dużą popularnością. Z kolei dzięki GP zdecydowanie więcej DLC do gry się sprzedaje.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #37 dnia: Października 12, 2021, 18:33:22 pm »
Gran Turismo od lat jest tylko poprawne/przyzwoite. Niemniej to marka głęboko zakorzeniona w namysłach graczy. Tytuł - legenda. Skoro raczej chłodno przyjęte (meta) GTS kapitalnie się sprzedało, to Yamauchi może spokojnie spać w przyszłym roku, szczególnie, że siódemka będzie między - generacyjna.

Forza od lat trzyma bardzo wysoki poziom. Godrizony to raczej ewolucja, aniżeli rewolucja, ale to wystarczy by oceny zgarniała znakomite i bardzo dobrze zarabiała, choć nie tak jak "Krul".





Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #38 dnia: Października 28, 2021, 13:11:12 pm »


Ściąga się.  :puppy-eyes: Rzecz jasna jako kolekcjoner zakupię Godrizon V w pudełkowej wersji, ale jeżeli uda się nieco wcześniej zagrać, wcale się nie obrażę - choć pamiętam, że FH3 udało się kupić niemal tydzień przed premierą. Szalenie jestem ciekaw piątki. Hori 4 była prześliczna i znakomita.  :yes_anim:


Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #39 dnia: Listopada 04, 2021, 09:06:52 am »
85% - Godrizon
86% - Godrizon II
91% - Godrizon 3
92% - Godriozn 4



Xbox One: 1080p/30fps
Xbox One X: 2160p/30fps
Xbox Series S: 1440p/30fps & 1080p/60fps
Xbox Series X: 2160p/30fps & 2160p/60fps