Autor Wątek: Forza Horizon 5  (Przeczytany 10071 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #40 dnia: Listopada 04, 2021, 10:32:16 am »
Gorzej niz 4 czyli, slabo.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #41 dnia: Listopada 04, 2021, 10:55:32 am »
Prawda. Nie to co u konkurencji.

96% - Gran Turismo
93% - Gran Turismo II
95% - Gran Turismo 3
89% - Gran Turismo 4
84% - Gran Turismo V
75% - Gran Turismo Sport

Ale to zapewne przez brak hymnu.  :roll:

Wracając do Godrizon.




Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #42 dnia: Listopada 04, 2021, 11:12:13 am »
https://www.eurogamer.pl/articles/2021-11-04-forza-horizon-5-recenzja-przepis-na-zabawe-po-meksykansku

Cytuj
...gra ponownie cierpi na znany z serii syndrom „świata-makiety”, miejscami sprawiającego wrażenie zbudowanego z drewna i kartonu, np. na potrzeby filmu.

Cytuj
...system zniszczeń pojazdów pozostawia wiele do życzenia, a po wjechaniu na drzewo przy prędkości 250 km/h samochód wygląda bardziej jak po stłuczce na miejskim parkingu, niż na kompletnie zrujnowany pojazd.

Cytuj
...twórcy ponownie odebrali graczom uczucie pięcia się po szczeblach kariery. Przyjeżdżając do Meksyku, już na start jesteśmy mianowani bogiem motoryzacji, a po wyścigach organizatorka festiwalu zwraca się do postaci niemal tak, jakby ratowała świat, przez co czujemy się trochę jak rozpieszczone dziecko, które bez żadnych szczególnych powodów dostaje najlepsze, piekielnie drogie zabawki i jest chwalone na każdym kroku

Niby dali srebro, ale jak widać tak mocno naciągane, pewnie zawartością press packa, bo z tekstu wynika, że to taki średniaczek góra 7 na 10.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #43 dnia: Listopada 04, 2021, 13:19:52 pm »
(....)

Niby dali srebro, ale jak widać tak mocno naciągane, pewnie zawartością press packa, bo z tekstu wynika, że to taki średniaczek góra 7 na 10.

Zapewne.  :roll:



Cytuj
Forza Horizon 5 is the pinnacle of one of the greatest racing series of all time
Cytuj
9.6/10: This game is nearly perfect for me and there is no getting around that…It is not only one of the best games to release this year, it is a true showcase of just what a “next-gen” title can be
Cytuj
Forza Horizon 5 is the culmination of all of Playground Games' efforts to perfect its craft, and the result is the best open-world racing game you can play. It combines the most beloved parts of Forza Horizon 3 and 4 into one ultimate racer.”
Cytuj
Masterpiece- It looks beautiful, it sounds magnificent, & it is glorious to play…Above all, however, it is the result of a racing studio at the peak of its craft and the best open-world racing game I’ve ever played.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #44 dnia: Listopada 04, 2021, 16:52:45 pm »
Prawda. Nie to co u konkurencji.

96% - Gran Turismo
93% - Gran Turismo II
95% - Gran Turismo 3
89% - Gran Turismo 4
84% - Gran Turismo V
75% - Gran Turismo Sport

Ale to zapewne przez brak hymnu.  :roll:

Wracając do Godrizon.


A co ma tutaj konkurencja do rzeczy? Tym bardziej, że to nawet nie jest bezpośrednia konkurencja. Pomyliłeś tematy chyba kolego.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #45 dnia: Listopada 04, 2021, 17:45:00 pm »


Kolejne 9/10. To było do przewidzenia. Najpiękniejsza, najlepsza gra wyścigowa bieżącego roku.

Cytuj
10/10
The game looks stunning and the gameplay is the same casual fun of Forza Horizon. The replayability of this game makes it outstanding and deserving of a perfect score.

Cytuj
10/10
Forza Horizon 5 accomplishes that which so many franchises try again, and again, but fail to do so: get better with each and every entry. Playground Games and Turn 10 Studio's magnificent display brings about one of the best racing games of all time to Microsoft. Is this 2021's GOTY?

Cytuj
9.5/10
Forza Horizon 5 is the best Forza yet and, not only that, but it also makes a strong case for being the best racing game period. A joyous combo of arcade racing and simulation-level depth, all wrapped up in a beautiful bow thanks to its diverse, expansive Mexico setting, this is an unmissable iteration in what is arguably gaming’s most consistently fantastic series.

Cytuj
9/10
Forza Horizon 5 once again demonstrates Playground's mastery with an Xbox and PC exclusive that sets a new technological standard in the genre.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #46 dnia: Listopada 04, 2021, 22:04:42 pm »
Trochę pograne, no gra jest rewelacyjna. Czwórka była fajna, ale jak ja nienawidziłem UK, kompletnie mi ta mapa nie leżała, teraz w końcu powrót w wakacyjne klimaty.

Graficznie jest naprawdę ładnie, bywają gorsze momenty ale idzie się zachwycać również, piękna gra wyszła, czuć tą tzw nową generację, ale szkoda, że wszystko niszczy trochę popup, zwłaszcza w trybie 60fps. Względem czwórki, zdecydowanie poprawili również audio, przez co łapie się na tym, że jeżdżę bez radia, jest tak dobrze.

Mały wątek współczesności też się załapał ;)


Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #47 dnia: Listopada 06, 2021, 23:09:43 pm »
Cytuj
Forza Horizon 5 is on pace to have 1+ million players in just Early Access. This only includes people who paid $100 for Ultimate or $45 for GP Upgrade

FH5 will break the franchise record for launch players and also be the best selling Forza ever at launch

 :grin:


Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #48 dnia: Listopada 07, 2021, 00:19:14 am »


To jest wydech inwalidzki o_O

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #49 dnia: Listopada 07, 2021, 17:06:40 pm »
Pod takiego hot rod'a, to trzeba będzie stworzyć niebinarnego czarnoskórego z dwiema protezami kończyn w tęczowej maseczce.

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #50 dnia: Listopada 07, 2021, 20:40:57 pm »
Z Horizonem, przynajmniej czwórką mam ten problem, że podchodziłem do niej jak do arcade z elementami symulacji. Niestety ale ten model jazdy i zachowanie aut nie ma nic wspólnego z symulacją. To, że można wyłączyć kontrolę trakcji i stabilności od razu nie robi z gry symulacji. I przez ten model jazdy mam wrażenie, że gra jest głupkowata, jakbym bawił się resorakami na dywanie z grafiką ulicy. Podczas jazdy po mapie, gra nie wymaga żadnego zaangażowania ze strony gracza, na upartego można grać jedną ręką, bo samochód to buldożer który niszczy wszystko po drodze. Widać, że przy projekcie twórcy wyszli z założenia, że musi być do bólu przystępna. Doskonale to widać przy wjeździe poza drogę, gdzie zawieszenie ładnie pracuje i wybiera nie równości, ale nie ma to żadnego wpływu na samochód, trochę jakby jakiś suwak w ustawieniach od modelu jazdy był przełączony w pozycję off i auto zamieniło się w poduszkowiec. Graweżniki, latarnie, bariery energochłonne, mniejsze i większe drzewa prawie w ogóle nie wpływają na samochód.

Przed zagraniem w Horizon, YouTube sprzedał mi tą grę jako simcade z bardzo przyjemnym modelem jazdy, gdzie z samego prowadzenia samochodu po ślicznej mapie można czerpać przyjemność. Niestety, po zagraniu czar prysł i bliżej tej grze do NFS, niż do serii Motorsport. (ostania część w jaką grałem to czwórka).
Dla mnie to idealna gra na odpoczynek po ciężkim dniu, Niestety tylko na pół godziny, bo bardzo szybko wkrada się nuda.
Piątą część sprawdzę na pewno, ale już widzę, że to tytuł nie dla mnie. Takie widoczki od razu wybijają mnie z imersji i idę śrubować czasy w GTS

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #51 dnia: Listopada 07, 2021, 20:56:35 pm »
Typy prawie dekade już robią ową serie, wszak piąta część już wyszła a ty masz problem, że to nie symulator czy nawet pół symulator? Hehe.

Przecież specjalnie powstała ta seria jako zręcznościowa alternatywa dla pseudo symulatora jakim jest motorsport.
Dekade miałeś aby się tego dowiedzieć :lol:

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #52 dnia: Listopada 07, 2021, 21:26:12 pm »
Typy prawie dekade już robią ową serie, wszak piąta część już wyszła a ty masz problem, że to nie symulator czy nawet pół symulator? Hehe.

Przecież specjalnie powstała ta seria jako zręcznościowa alternatywa dla pseudo symulatora jakim jest motorsport.
Dekade miałeś aby się tego dowiedzieć
Najważniejszy element w wyścigach, czyli model jazdy zupełnie mi nie podszedł, przez co gra nie jest w stanie zaangażować mnie na dłużej. Nie mam pretensji, że to arcade. Tylko taki Driveclub też był zręcznościowy, jednocześnie dużo bardziej skillowy i dający poczucie prowadzenia  samochodu a nie poduszkowca, albo łazika na księżycu przy niskiej grawitacji.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #53 dnia: Listopada 07, 2021, 22:15:44 pm »
Od drugiej części gra się pod tym względem niewiele zmieniła, chcesz to możesz jeździć gdzie chcesz, są wyścigi, a i tryby jak capture the flag i zombie, po prostu dużo funu. Jak pisałeś, bliżej temu do nfsa.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #54 dnia: Listopada 08, 2021, 02:39:19 am »
Forza Horizon to z założenia seria mocno zręcznościowa i realizm jest tu zdecydowanie na drugim miejscu. I gra jest specjalnie tak zaprojektowana (np. wyskocznie przy urwiskach czy wyścig z wielkim poduszkowcem). Jakieś tam pozory realizmu są, ale na pierwszym miejscu jest otwarty świat. Gdyby trudniej jeździło się po trawie to np. szukanie zagubionych wozów byłoby strasznie upierdliwe. Horizony to taka przeciwwaga dla Motorsportów. Ma być lekko, przyjemnie i zabawnie.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #55 dnia: Listopada 08, 2021, 14:29:48 pm »
(....)
Piątą część sprawdzę na pewno, ale już widzę, że to tytuł nie dla mnie. Takie widoczki od razu wybijają mnie z imersji i idę śrubować czasy w GTS

Dobrze, że "Krul" jest perfekcyjny pod tym względem.  :roll:



Pamiętam jeszcze jak grałem w GTS, to różnie było z grawitacją.



Ale oczywiście rozumiem założenie. Jest jak napisał Moldar i POK. To ma być piękna, relaksująca rozrywka na najwyższym poziomie i taka jest. Esencja gry wideo. Nie trzeba na siłę doszukiwać się realizmy, ponieważ tytuł ma bawić.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #56 dnia: Listopada 08, 2021, 16:03:40 pm »
Średnia coś skoczyła, czy nadal poniżej poprzedniczki?

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #57 dnia: Listopada 08, 2021, 17:43:24 pm »
Dobrze, że "Krul" jest perfekcyjny pod tym względem.  :roll:



Pamiętam jeszcze jak grałem w GTS, to różnie było z grawitacją.



Ale oczywiście rozumiem założenie. Jest jak napisał Moldar i POK. To ma być piękna, relaksująca rozrywka na najwyższym poziomie i taka jest. Esencja gry wideo. Nie trzeba na siłę doszukiwać się realizmy, ponieważ tytuł ma bawić.
Może nie perfekcyjny, ale blisko.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #58 dnia: Listopada 08, 2021, 17:46:54 pm »
Średnia coś skoczyła, czy nadal poniżej poprzedniczki?

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Nadal oczko niżej niż remaster niszowej gry z PS3.  :cry_anim:

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #59 dnia: Listopada 09, 2021, 08:51:12 am »
Niecałe 18 godzin za mną, gra jest rewelacyjna. Już czwórka była świetna, ale mapa mnie dołowała, tutaj czuć wakacyjny klimacik na każdym kroku. Rok przerwy dobrze im zrobił, poprawili nieco model jazdy, ale przede wszystkim popracowali nad dźwiękiem, jest tak dobry, że warto jeździć bez radia. Już nawet nie samo to jak auto słychać, ale samo otoczenie, czy przejeżdżające w pobliżu inne auta, kurde ciężko to opisac, ale dźwięk jest naprawdę świetny, często wydaje się taki mocno naturalny, jest kosmos. Opcje tuningu zostały mocniej rozbudowane i każdy znajdzie coś dla siebie pod tym względem, fajnie, ze podczas zmian, można na bieżąco sprawdzać dźwięk silnika. Wyścigów klasycznie jest tona, sądze, że każdy coś znajdzie dla siebie. Niby to taka lepsza Forza Horizon 4, ale wiecej w sumie to chyba nie potrzeba, bo sam nie wiem co mogliby zrobić jeszcze lepiej. Piąta część kontynuuje udane poprzednie edycje i aż ciekaw jestem, co pokażą w szóstce, ale teraz czas na Fable od PG.

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #60 dnia: Listopada 09, 2021, 14:52:16 pm »
Pograłem  dwie godzinki i jest super. Większość bolączek modelu jazdy zostały poprawione. Dużo lepiej czuć ciężar samochodu, łatwiej określić kiedy zbliżamy się do granicy przyczepności, do tego dochodzą bardzo soczyste dźwięki samochodów i w końcu mam fun z objeżdżania ślicznej mapy.  Aż żałuję, że nie mam możliwości sprawdzenia kierownicy.
Jedyne co bym poprawił to ta księżycowa grawitacja przy dużych skokach.
Niestety na One X dokuczają loadingi, przez co rozgrywka jest mocno szarpana.Nawet w tym wyścigu otwierającym, podczas zmian samochodów był 10 sekundowy loading.
Wizualnie gra wygląda ślicznie, na Series na pewno robi kolosalne wrażenie. O dziwo jakoś nie przeszkadza 30 klatek.
Brawo Microsoft, prawie rok od premiery w końcu wydali grę dla której warto zaopatrzyć się w nową generację. Dalej czekam na odpowiedź niebieskich, w temacie ściągania się w otwartym świecie.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #61 dnia: Listopada 09, 2021, 16:46:50 pm »
Ja zacząłem w 30 fpsach. Da się grać i widać, że obiektów jest natrzaskane od cholery. Ale potem przełączyłem na 60 fps i przy tym trybie zostanę. Gra nie wygląda wyraźnie gorzej, a jednak rusza się znacznie płynniej. Ogólnie widać, że to ten sam silnik, co FH4, tylko wszystko wygląda lepiej (więcej obiektów, lepsze tekstury itd). I duże wrażenie robi roślinność ruszająca się na wietrze, szczególnie podczas burzy. Zajebiście to zrobili. W stosunku do czwartej części jest też lepsza muzyka - więcej spoko kawałków. Na razie jednak jeszcze bardzo niewiele grałem, dlatego efektów dźwiękowych nie oceniam. Będę musiał sprawdzić grę na słuchawkach.

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #62 dnia: Listopada 09, 2021, 16:54:49 pm »
Ja w ogóle wyłączyłem muzykę, bo jeszcze bardziej podkreśla ten  ziomalski klimat, który działa na mnie jak płachta na byka. Same dźwięki samochodów w zupełności wystarczają. I j

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #63 dnia: Listopada 09, 2021, 21:28:27 pm »
Eee no, Beastie Boys leci i klasyczna umila  :troll: W 4k 60fps z ustawieniami ultra wygląda ładnie, ale tyłka nie urywa. Przyznam jednak, że przyjemniej patrzy się na mechico niż brytyjskie, szarobure pastwiska.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #64 dnia: Listopada 10, 2021, 16:02:37 pm »
Średnia podskoczyła do 92% po 84 recenzjach. Czyli dorównała FH4.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #65 dnia: Listopada 10, 2021, 23:13:39 pm »


Użytkownicy także znacznie wyżej ją oceniają niż szlagiery wyścigowe Soni - Dc/GTS.  :roll:
Ale to chyba było oczywiste. Od lat Forza fantastycznie się trzyma. Widać niektórym graczom ciężko pogodzić się z faktem, że Forza odjechała konkurencji. Nawet pomimo braku Akademii Nissana, FIA i hymnów. Wspaniała i piękna gra. A to, że od lat utrzymuje TAK niesamowity poziom, jest godne podziwu.

Nic to. Pozostaje czekać na nową Mortorsport i liczyć, że GODrizon VI odetnie się od minionej generacji.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #66 dnia: Listopada 10, 2021, 23:15:23 pm »
Oj boli widzę, że gra co najwyżej tylko tak dobra jak poprzedniczka, w ilu tematach jeszcze coś o niej wspomnisz?

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #67 dnia: Listopada 11, 2021, 07:22:26 am »


Użytkownicy także znacznie wyżej ją oceniają niż szlagiery wyścigowe Soni - Dc/GTS.  :roll:
Ale to chyba było oczywiste. Od lat Forza fantastycznie się trzyma. Widać niektórym graczom ciężko pogodzić się z faktem, że Forza odjechała konkurencji. Nawet pomimo braku Akademii Nissana, FIA i hymnów. Wspaniała i piękna gra. A to, że od lat utrzymuje TAK niesamowity poziom, jest godne podziwu.

Nic to. Pozostaje czekać na nową Mortorsport i liczyć, że GODrizon VI odetnie się od minionej generacji.
Strasznie się uparłeś porównywać zupełnie różne gry i udowadniać na siłę, że jedna jest lepsza od drugiej. To trochę tak jakbyś porównywał czekoladę mleczną z gorzką - wiadomo, że ta pierwsza będzie smakować większej liczbie osób, ale to nie znaczy że jest „lepsza” od gorzkiej.
Horizon nie ma bezpośredniej konkurencji, a najbliżej takiej formuły są ostatnie NFS’y albo The Crew i tutaj faktycznie Horizon odstaje konkurencji o parę długości. Driveclub pomijając że to leciwy tytuł to ma niewiele wspólnego z Horizon, oprócz tego, że obie gry to wyścigi arcade.
Jeśli tak bardzo chcesz porównywać Forze do Gran Turismo to musisz poczekać na nową odsłonę Motorsport.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
« Ostatnia zmiana: Listopada 11, 2021, 07:25:11 am wysłana przez grzeszczu »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #68 dnia: Listopada 11, 2021, 08:02:40 am »
A po co czekać, jak można pokrzepić swoje zielone serduszko już teraz.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #69 dnia: Listopada 11, 2021, 11:39:48 am »
FH5 to piękna i świetna gra, ale nie widzę sensu, by ją w tym temacie porównywać do gier konkurencji (do starszych części rozumiem). Od tego jest System Wars.

Wracając do samej gry, to postęp idzie całkiem szybko, ale rzeczy do zaliczenia jest multum. Warto robić mistrzostwa sezonowe, bo za ich wygranie dostaje się furę. Jestem ciekaw, jak mocno będą się różnić pory roku, bo Meksyk to jednak zupełnie inny klimat niż Anglia.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Forza Godrizon 92
« Odpowiedź #70 dnia: Listopada 11, 2021, 14:47:15 pm »
Cytat: gracze
Najgorszy soundtrack ze wszystkich części
Cytat: gracze
i dozobaczenia na drodze jak online zacznie działać
Cytat: gracze
w ciągu ostatnich dwóch dni, wywaliło mi grę z 5 razy. O serwerach i rozłączaniu nie wspominam, bo to jest kur** dramat
Cytat: gracze
AI oszukuje jak miło, nic nie poprawili w tej kwestii, zakręty pokonują na szynach
Cytat: gracze
Stracił ktoś kredyty? Właśnie 2 miliony mi zniknęły ot tak
Cytat: gracze
"There was an error communicating with the Forza Horizon 5 server. Please try again later."
Cytat: gracze
błędy cały czas wyskakują jak sobie jeżdżę
Cytat: gracze
poszarpane cienie pamiętające Forze Horizon 2
Cytat: gracze
rozbryzgi wody pamiętająde Forze Horizon 2
Cytat: Sylvan
92 na meta bo krul

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #71 dnia: Listopada 11, 2021, 15:57:15 pm »
Z gry mnie ani razu nie wywaliło, ale online co chwilę rozłącza. Mnie to wisi, jednak jak ktoś liczył na granie online, to na razie jest padaka. Innych błędów w sumie nie uświadczyłem. Na minus z kolei dałbym zbyt mały ruch uliczny. W FH4  wyraźnie wicej samochodów npc było.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #72 dnia: Listopada 16, 2021, 02:05:33 am »
Również nie miałem takowych problemów. Niemniej, jeżeli ktoś bardzo chce, to zawsze coś znajdzie.
Mniejsza o płaczki. Polecam pobrać bonusowy samochód z okazji dwudziestolecia.  8)






windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #73 dnia: Listopada 16, 2021, 08:57:46 am »
Mniejsza o płaczki.
Narzekanie na błedy to płaczki? No patrz pan. I z tego co wiem, to nie trzeba nawet za bardzo szukać bo błędów jest całkiem sporo:

https://support.forzamotorsport.net/hc/en-us/articles/4409616884883-FH5-Known-Issues

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #74 dnia: Listopada 16, 2021, 09:49:54 am »
Oj a ile było rabanu przy innej grze wyścigowej jak nie działał online czy spóźnili się  opadami.

Tutaj co, raptem -Crash - Crashes during free roam- grę wywali przy zwiedzaniu, wielkie mi halo.
-No in game audio after resume- No i po co ci płaczku ingame audio? Na grzebyku se pograj albo radijko odpal jak ci brzęczenia brakuje.

Magik

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2010
  • Wiadomości: 1 497
  • Reputacja: 33
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #75 dnia: Listopada 16, 2021, 11:14:50 am »
Kilkanascie godzin za mną i jedynego buga na którego trafiłem to był brak wibracji (pauza i resume załatwiły sprawe).
Aaa i quick resume nie zawsze mi działa w FH5.
Więcej grzechów nie pamiętam (odpukać :D)

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #76 dnia: Listopada 16, 2021, 13:23:16 pm »
Ależ oczywiście, Magik. Niektórym, jak widać, ciężko przełknąć to, że GODrizon V to na chwilę obecną najlepiej oceniana gra roku i dodatkowo najpiękniejsze wyścigi. :roll:

Ja od siebie dodam, że Wiesława Trzeciego kupiłem na premierę. Cyberpunk także. Spędziłem z nimi dziesiątki godzin. W tym pierwszym miałem może dwa, trzy niewielkie błędy. W tym drugim grając na X bąku przez całą grę bodaj 3 krasze (czyli tyle ile miała moja połówka podczas 3-4 godzin gry na GrajStacji). Napisałem, że grało mi się komfortowo, a to, że net zalała cała masa durnych filmów, to nie moja wina.

Tu jest podobnie. Ja gram, nie ma błędów i problemów z gra. Ty grasz i to samo. Natomiast osoby, które nie grają doszukują się dziury w całym, bo na necie coś jest napisane.  ^^" Jeden nie widzi różnicy pomiędzy grą kompletną z ewentualną rysą, a płatną betą, drugi to Mrocz vol. II. No jeszcze brakuje tego od "To chyba oczywiste, że będą opady w 11/10 Krulu, a Forca to Lambo po polu buraków więc 4/10" i byłby komplet.  :roll:

Znakomita, piękna gra. A QR faktycznie, kręci nosem czasami, ale hej, jak napisałeś - więcej grzechów nie pamiętam.  :oops:

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #77 dnia: Listopada 16, 2021, 13:32:03 pm »
Natomiast osoby, które nie grają doszukują się dziury w całym, bo na necie coś jest napisane.
Przepraszam, mówisz o mnie?

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #78 dnia: Listopada 16, 2021, 13:44:40 pm »
Nie o tobie. Ty grasz w Hori piątą przecież, windo. ;-) Napisałem ogólnie. Bo często zdarza się tak, że wiele do powiedzenia odnośnie danej gry mają osoby, które ją widziały na YouTube, a wiedzę czerpią w sieci. Nawet nie wiesz ile postów przeczytałem, że ktoś nie gra (wciąż) w Cybera, bo ktoś napisał, że zbugowana i widział na filmikach, że ogólnie to dramat nie gra.

Mniejsza o to. Grasz, możesz przelać na forumek swoje opinie. Czy faktycznie krasz za kraszem i niegrywalny badziew.
Bo ja oczywiście zdaję sobie sprawę, że ktoś, gdzieś tam ma błędy. Nie wybielam gry. Niemniej po kilku dniach grania nic takiego nie stwierdziłem.
Zatem nie mam zamiaru oczerniać tej pozycji tylko dla zasady. Oceniłem sprawiedliwie. Tyle. 

A to, czy jest to Forza na X bąka, GT na GrajStację nie ma znaczenia marka i platforma. Tytuł dany powinno się ocenić sprawiedliwie.
Ja nie miałem problemów z Diablo II Res. nie napisałem o tym, choć wiem, że takowe są. Ktoś ma, trudno.
Nie miałem i nie mam (bo nadal gram) problemów z GODrizon V więc o nich nie wspominam. Zdaje sobie sprawę, że ktoś może mieć, ale mnie to nie dotyczy. Ot co.

Miłej gry życzę.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Forza Horizon 5
« Odpowiedź #79 dnia: Listopada 16, 2021, 13:59:26 pm »
Napisałem ogólnie.
No nie wiem, zabrzmiało jakbyś tutaj się troszkę żalił na rozmowę.

Ja gram, bardzo mi się podoba, ale błędów trochę miałem, wczoraj mi się np zblokował progres w jednej historii i nie mogę jej ukonczyc. Dość słabo, GODrizon nie powinien miec takich problemów.

Mrocz vol. II.
Mrocz gra i uważa forzę za grę roku :)