Autor Wątek: Książki - jakie lubicie?  (Przeczytany 206675 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #160 dnia: Lutego 05, 2007, 13:47:14 pm »
Ostatni zaczalem czytac ksiazki Stephena Kinga. Narazie moge polecic Miasteczko Salem i Zielona Mile.

_Maniek_

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 545
  • Reputacja: 0
Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #161 dnia: Lutego 05, 2007, 13:56:31 pm »
Nabijania postow ciag dalszy  :twisted:

Jako ze pozostal mi tydzien ferii, a nie mam zbyt wiele do roboty chyba wezme sie za "Cyfrowa Twierdze" Browna.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #162 dnia: Lutego 10, 2007, 18:26:13 pm »
Ja teraz czytam "Tom Clancy Czerwony królik". To moja 2 książka w życiu jaką czytam z własnej woli. Całkiem niezła, można dowiedzieć sie jak działało KGB i inne agencje wywiadowcze. Dobre jak ktoś sie wkręci w agentów po graniu w MGS3. Historia dzieje sie pomiędzy Czasem patriotów i Stanem zagrożenia. Są to filmy z Harrisonem Fordem który wcielił sie w role Jacka Rayan'a. Czerwony królik jest o tyle interesujący dla polskiego czytelnika z uwagi na to że opowiada o zamachu na papieża. Polecam chociaż trochę ciężko sie czyta.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #163 dnia: Lutego 12, 2007, 19:17:21 pm »
"Mała Apokalipsa" Tadeusza Konwickiego- bardzo polecam.

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #164 dnia: Maja 03, 2007, 09:58:41 am »
Mnie ostatnio coś wzięło na książki. Przeczytałem 2 tomy Jonathan strange i pan norrell(taka duzo powazniejsza wersja Pottera z urokami wojny  z francją i ogólnego zycia w anglii na początku XIX wieku. Na poczatku ksiazka troche prznudza, potem już jest lepiej, II tom skonczył się bardzo ciekawie a III, podobno duzo lepszego niż dwa poprzednie nie mam ;/
Teraz przeczytam coś Hooka, widziałem że starsza coś wypozyczyła a podbno jest dobry.

A, i zamówiłem Brudną Robotę  Christophera Moore, podobno świetna komedia o kolesiu który stał się.. śmiercią. Mam nadzieje ze przyjdzie do piątku

Tarniak

  • Gość
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #165 dnia: Maja 03, 2007, 10:10:26 am »
"Mała Apokalipsa" Tadeusza Konwickiego- bardzo polecam.
Jak dla mnie lektura obowiązkowa, dla każdego Polaka bądź człowieka o bardzo refleksyjnym nastawieniu do życia.
Mnie ostatnio coś wzięło na książki.
KUJON!

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #166 dnia: Maja 03, 2007, 10:44:53 am »
Denerwuje mnie to, że ostatnimi czasy nie mogę skończyć żadnej rozpoczętej książki, dojdę do ok. 50-tej strony i odkładam. Nie mogę się też zmobilizować, żeby coś przeczytać. Ostatnią przeczytałem w wakacje rok temu ("TO") i od tego czasu próbowałem podejść do około czterech. Teraz wziąłem od taty "Czerwonego Smoka" i też kurzy się na półce :???:
PSN ID: WojtqGO

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #167 dnia: Maja 03, 2007, 13:23:08 pm »
W chwili obecnej - "Nauka Świata Dysku"; że nie było akurat w bibliotece nic ze Świata Dysku (ostatnio czytam serię non stop), czego jeszcze nie czytałem, wziąłem tą pozycję. I chociaż zupełnie inna niż typowe książki Pratchetta, jeżeli ktoś jako tako interesuje się fizyką oraz historią świata (albo przynajmniej go to nie nudzi), warto poczytać. ;).
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #168 dnia: Maja 03, 2007, 16:16:55 pm »
Ja odkad zaczalem czytac ksiazki Stephena Kinga to nie zmieniam auora :) Ostatnio skonczylem "Martwa Strefe", teraz czytam "Misery".

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #169 dnia: Maja 03, 2007, 21:42:06 pm »
King pisze całkiem nieźle, przede wszystkim podoba mi się Skazani na Shawshank, Zielona Mila troszkę mniej, ale też bardzo. Christine, Miasteczko Salem, Strefa śmierci - też przyjemna lektura.

Do tego świetne filmy SnS i ZM, wielkie kino.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #170 dnia: Maja 03, 2007, 22:22:18 pm »
Właśnie skończyłem Lord and Ladies Pratchetta. Ten to mi się nigdy nie nudzi. Nauki... jeszcze nie czytałem, kwestia strasznej nędzy okolicznych bibliotek... :-)

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #171 dnia: Maja 03, 2007, 22:29:17 pm »
Od razu mówię, że Nauka... to bardziej wykład fizyczny o początkach wszechświata z typowo światodyskową historią w tle (tak mniej więcej: 20-stronnicowy rozdział wykładu, 4-stronnicowa historia ze Świata Dysku, i tak przez całą ksiażkę...).

A King jest świetny, tylko momentami potrafi strasznie nudzić. Czytając Worek Kości czy Bezsenność chwilami miałem dość i chciałem rzucić książkę, bo pełno było momentów, które wprawdzie budowały klimat, ale kompletnie nic się nie tam działo.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #172 dnia: Maja 04, 2007, 08:52:00 am »
Zacząłem czytać Germinal Émile Zola, zapowiada się wyśmienicie. Nie ma to jak XIX wieczna literatura francuska. Chyba tylko rosyjską bardziej lubię, też XIX wieczną zresztą.

Najlepsze jest to, że tę książkę Zola czytam za darmo, musiałem tylko wydrukować (na razie 20stron), ale że mi się spodobała, to kupię normalne wydanie i doczytam do końca.

Tutaj adres: http://www.literatura.net.pl/?nazwa_strony=klienci/ksiazka.php3&idksiazki=945 , jest tam też wiele innych, ważnych i ciekawych książek za darmo. Serdecznie polecam.

NYO

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 30-04-2007
  • Wiadomości: 65
  • Reputacja: 0
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #173 dnia: Maja 04, 2007, 09:20:41 am »
Ja ostatnio wchłonąłem Nocarza i teraz idąc za ciosem czytam Renegata Magdaleny Kozak. Moim zdaniem pani Magda zjada na śniadanie swoim podejściem do tematu wampiryzmu romantyczne popierdywanie Anny Rice. Obie książki mogę szczerze polecić.  8)

Gomez

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 02-08-2006
  • Wiadomości: 512
  • Reputacja: 1
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #174 dnia: Maja 04, 2007, 09:56:22 am »
Właśnie skończyłem Pora Czarnych Much dobry kryminał połączony z thrillerem polecam.

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #175 dnia: Maja 07, 2007, 17:07:27 pm »
Skończyłem wczoraj Brudną Robotę. Dawno żadna książka mnie tak ni wciągnęła. Skończyłem ją w jeden dzień i zaraz zacząłem czytać drugi raz(co nigdy mi się nie zdarzyło, nie lubię widzieć tych samych rzeczy drugi raz) I co mogę powiedzieć?
Książka ma absolutnie powalające dialogi, sceny i zwroty akcji. Cholera, nie będę spoilerował bo tutaj każdy gag trzeba odkryć samemu ale gwarantuje wam że nieraz parskelibyście śmiechem.
 Myślałem też że książka po mimo tematyki(w końcu facet staje się śmiercią, a raczej Handlarzem Śmierci) nie będzie aż tak hmmm... fantasy. Piekielnie Ogary pilnujące dziecka Charliego to lajtowy przykład.
 Książka ma powalającą końcówkę, naprawdę nie obraził bym się jakby wyszła do niej druga część(a wszystko wskazuje na to ze mogła by wyjsc), aktualnie zamówiłem Najgłupszego Anioła, inną książkę tego autora, podobno też świetną.

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #176 dnia: Maja 08, 2007, 21:12:37 pm »
A co to za autor?

Moglbys pokrotce opisac fabule?

Tarniak

  • Gość
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #177 dnia: Maja 08, 2007, 22:27:11 pm »

freeq

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 16-03-2005
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 0
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #178 dnia: Maja 11, 2007, 11:35:56 am »
Uczycie sie szybkiego czytania? ja probuje ale niestety cos mi nie idzie program ktory kupilem jest jakis lewy, wprawdzie troche mi skoczyla predkosc ale po 3 miesiacach powinienem juz czytac z predkoscia 1000 slow a nie nieco ponad 200

Alicja

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 31-01-2007
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 0
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #179 dnia: Maja 11, 2007, 13:21:11 pm »
Jeśli ktoś ma ochotę przeczytać na prawdę dobry kryminał, to polecam Tess Gerritsen, Alex Kava oraz Maxime Chattam. Dla mnie bomba. Klimat coś w stylu "Milczenia owiec". Polecam

_Maniek_

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 545
  • Reputacja: 0
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #180 dnia: Maja 11, 2007, 19:48:27 pm »
Po skonczeniu Guna naszla mnie ochota na przeczytanie poraz kolejny Winnetou  :grin:

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #181 dnia: Maja 20, 2007, 18:22:30 pm »
Przyszła mi niedawno książka "Demony, imperia, okultyzm"- lubię tą tematykę po prostu, więc czekam tylko aż minie ten nieciekawy okres na uczelni.

Walker

  • Pontifex Maximus
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2004
  • Wiadomości: 2 158
  • Reputacja: 0
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #182 dnia: Maja 20, 2007, 20:59:51 pm »
co mozecie mi napisac o Mrocznej Wiezy Kinga ????? czytac nie czytac????

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #183 dnia: Maja 21, 2007, 16:31:16 pm »
Osobiscie jeszcze nie czytalem, ale slyszalem, ze jest to jedno z najwiekszych dziel Kinga.

BTW
Caly cykl Morcznej Wiezy sklada sie bodajze z 7 powiesci.

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #184 dnia: Maja 21, 2007, 16:39:29 pm »
Ja właśnie zabrałem się za "Sklepik z marzeniami", nie jestem daleko, ale czuje, że będzie dobrze :)
PSN ID: WojtqGO

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #185 dnia: Maja 22, 2007, 15:31:13 pm »
Aktualnie czytam... "Swietoszka" Moliera. Bardziej z przymusu niz checi.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #186 dnia: Maja 22, 2007, 15:39:14 pm »
"Świętoszek" był fajny ^_^
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Desser

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 18-06-2004
  • Wiadomości: 1 057
  • Reputacja: 1
  • Demons don't wear white
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #187 dnia: Maja 22, 2007, 19:21:38 pm »
"Tango" jest lepsze; podobna formula, ale duzo wiecej humoru i sensu ("cztery piki, skurczybyki"! :lol:), chyba najlepsza lektura w liceum.

Niedawno wygrzebalem z biblioteczki "Opowieści niesamowite" Edgara Allana Poe'a, totez niedlugo mam zamiar sie za nia zabrac (zwlaszcza, ze zawiera klasyczne opowiadania jak "Murders In The Rue Morgue"). Na wakacjach mam tez zamiar dorwac w jakis sposob dalsze zbiorki opowiadan Lovecrafta (allegro moja jedyna nadzieja zdaje sie).
« Ostatnia zmiana: Maja 22, 2007, 19:23:19 pm wysłana przez Desser »

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #188 dnia: Maja 22, 2007, 20:20:32 pm »
Kumpel ma Mein Kampf, chyba od niego pozycze o_O

Ibra

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 19-10-2005
  • Wiadomości: 2 875
  • Reputacja: 0
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #189 dnia: Maja 22, 2007, 23:25:36 pm »
Mroczna Wieża Kinga jest ponoć genialna. Ja sam jedynie mogę powiedzieć, że część pierwsza zatytułowana "Roland" pomimo nudnego początku, ma niesamowity klimat, a czytając ją traci się poczucie czasu. Jakoś tak się stało, że zawsze albo kasa na coś innego poszła, albo czasu nie było, albo musiałem czytać coś innego i nie przeczytałem nigdy kolejnych części, czego oczywiście bardzo żałuję, ale zaległości mam zamiar nadrobić na wakacjach.

A "Świętoszek", to według mnie bardzo przyjemna lektura, podobnie jak "Skąpiec" czy też "Chory z urojenia". Ogólnie dzieła Moliera jakoś do mnie trafiają :).

D3LTA_TOM.

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 29-05-2007
  • Wiadomości: 1 048
  • Reputacja: 0
  • Xbox Live: xXI TOMEK IXx
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #190 dnia: Maja 30, 2007, 09:35:05 am »
Ja prubuje przeczytac Świat według Clarksona standardowo 15 stron dzienie na wiecej nie mam czasu  :D



Tobacco

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 12-01-2007
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja: 0
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #191 dnia: Maja 31, 2007, 23:58:49 pm »
Ja czytam przeważnie fantastykę (wedźmin, świat dysku, Przygody Gotreka i Felixa, ostatnio Narrenturm Sapkowskiego)

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #192 dnia: Czerwca 01, 2007, 22:58:04 pm »
Szczerze polecam "Swietoszka"- jedna z lepszych dotychczasowych lektur. Lekka, przyjemna i zabawna.

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #193 dnia: Czerwca 01, 2007, 23:21:41 pm »
Ja ponownie zaczalem czytac alchemika. Lubie te ksiazke, polecam ja kazdemu.
Fryty tyty dotknij pyty

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #194 dnia: Czerwca 24, 2007, 13:32:54 pm »
Zamawiam wlasnie "Lsnienie" Kinga w internetowej ksiegarni i moge wybrac jedna z trzech ksiazek za zlotowke. Mozecie polecic ktorys z nizej wymienionych tytulow? A noz ktos czytal ta ksiazke i moze polecic? Oto one (z opisami):

Czarodziejka
Małgorzata Warda

W tajemniczych okolicznościach umiera artysta; zdarzenie to samo w sobie dramatyczne, lecz też i zwyczajne. Ale ta śmierć rozpoczyna ciąg niesamowitych zdarzeń, w które uwikłane zostają trzy kobiety. „Czarodziejka” to opowieść elektryzująca: pełna zaskakujących zwrotów akcji, miejscami wręcz przerażająca, a momentami pełna romantycznego uroku. Nastrojowe momenty, wielka namiętność, magia i pasja twórcza bohaterów oraz kluczowa Tajemnica składają się na niepowtarzalny styl powieści, pobudzającej naszą wyobraźnię i wciągającej od pierwszej strony. Małgorzata Warda Jest rzeźbiarką, absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Pisanie to jej druga pasja. W 2004 zadebiutowała jako bajkopisarka. Rok później ukazała się jej pierwsza powieść dla dorosłych „Dłonie”. W tym samym roku założyła z malarzem Marcinem Kędzierskim Grupę Miejską; jest też współautorką tekstów kilku piosenek zespołu FARBA. W 2006 wydała powieść „Ominąć Paryż”.

Dziesięć kroków do szczęścia. (W bezpiecznym i higienicznym otoczeniu)
Daisy Waugh

Jo Smiley, energiczna i operatywna specjalistka od public relations, porzuca wspaniałe życie w Londynie, aby zamieszkać wraz z mężem, Charliem, w starym dworze na wsi. Chcą tam otworzyć dom dla sławnych osobistości, nękanych przez napastliwe media. Magii Fiddleford nikt się nie oprze, Jo i Charlie bardzo dbają o gości i wszyscy są zadowoleni. Niestety, w domu pojawiają się kolejno pracownicy lokalnych urzędów z listami wymogów, które należy uwzględnić przy takim przedsięwzięciu. Jo i Charlie dzielnie próbują wypełnić zalecenia inspektorów, nie wiedząc, że mają do czynienia z misterną intrygą kogoś, kto postanowił przejąć stary dwór. Czy uda im się obronić Fiddleford przed urzędnikami, ocalić marzenia i własną drogę do szczęścia?

Po tej stronie nieba
Karen Robards

Był wszystkim, czego się obawiała... i wszystkim, czego kiedykolwiek pragnęła. Po śmierci ojca piękna Caroline Wetherby wyjeżdża z Anglii do dzikiego i prymitywnego kraju za oceanem, by zamieszkać u swej jedynej krewnej w Connecticut. Okazuje się jednak, że siostra nie żyje. Zamiast niej na nowej ziemi dziewczynę witają wojowniczy Indianie, pobożni pielgrzymi, krwiożercze wilki, nieokrzesani, gwałtowni mężczyźni oraz on... jej szorstki, niemiły szwagier Matt Mathieson. Caroline chciałaby móc nienawidzić go tak, jak nienawidzi wszystkich przedstawicieli jego płci. Jej ekstrawagancki sposób bycia musi spowodować katastrofę w świętoszkowatej kolonii Connecticut. A oddanie się w ręce potężnego i przystojnego nieznajomego prowadzi do rzeczy jeszcze niebezpieczniejszej - narodzin uczucia, któremu Caroline nie potrafi się oprzeć, pocałunków, których nie potrafi zapomnieć, i przyszłości, która może przynieść dziewczynie klęskę... lub dać jej niebo na ziemi w jego objęciach.

Dino

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2007
  • Wiadomości: 363
  • Reputacja: 0
  • "You Have To Find Sisters Of Fate"
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #195 dnia: Czerwca 25, 2007, 15:07:40 pm »
Ja preferuje książki fantasy, thriller, horror.Nie dawno skończyłem czytać "Dżin" Mastertona, polecam tą książkę każdemu :).A ogólnie moją ulubioną książką jest "Warcraft: Władca Klanów".Nie za długa, ale bardzo ciekawa:)



Hannibal Lecter Pwnz ! :D

Walker

  • Pontifex Maximus
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2004
  • Wiadomości: 2 158
  • Reputacja: 0
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #196 dnia: Czerwca 30, 2007, 09:35:26 am »
a ja wreszcie zabralem sie za Mroczna Wieze Stephena Kinga, jestem na 2 tomie, nawet fajne to jest, mieszanka gatunkow, ale jak narazie czyta sie przyjemnie :)

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #197 dnia: Czerwca 30, 2007, 12:26:29 pm »
Ja pierwszych tomow "Mrocznej Wiezy" nie moge znalesc w zadnej bibliotece, ino 7. :D Chyba bede musial kiedys kupic.
@Walker- skad masz 2 pierwsze tomy?

Aktualnie czytam "Lsnienie" Kinga- nie powiem, swietna ksiazka.

Mejs

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-04-2007
  • Wiadomości: 1 882
  • Reputacja: 49
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #198 dnia: Czerwca 30, 2007, 14:14:55 pm »
Przeczytałem Solaris, bardzo przystępne sci-fi, sam pomysł na planetę składającą się tylko z oceanu to strzał w dziesiątkę, procesy jakie w nim zachodzą i dziwne rzeczy jakie dzieją się na stacji zawieszonej 400 metrów nad wielką planetą o dwóch słońcach. Polecam.

Teraz czytam Hannibala, szkoda że zaczynam od ostaniej części, czy ktoś na forum czytał cała trylogię? Czy zaczęcie od ostatniej części bardzo psuje czytanie poprzednich?

Walker

  • Pontifex Maximus
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2004
  • Wiadomości: 2 158
  • Reputacja: 0
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #199 dnia: Czerwca 30, 2007, 19:14:57 pm »
Hubi w swiecie ksiazki sobie kupuje, jedyne wydanie z twarda oprawa, niedlugo kupuje 3 tom