Autor Wątek: Ps2 vs. Xbox  (Przeczytany 28179 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Ps2 vs. Xbox
« dnia: Stycznia 26, 2004, 13:30:27 pm »
Niech temat Was nie zmyli- nie chcę tutaj się spierać, która konsola jest lepsza... mam natomiast zamiar opylić moją Czarnulkę i kupić konsolę Bill'a. Powód? Jestem cholernym estetą graficznym, a grafa na Ps2 powoli, moim zdaniem, zaczyna odbiegać od standardów wytyczanych przez pieca i X'a. Poza tym pudło Microsoftu to duża przyszłość, a na dodatek chciałbym mieć w pokoju swego rosdzaju kino domowe, a Xbox doskonale mi pomoże w realizacji tego planu- odtwarzanie filmów, muzyki itp.
Inna sprawa, że z Sonką jestem związany emocjonalnie, miałem Ps1, teraz z bananem na twarzy gram w sequele z dawnych lat... Co mi radzicie? I czy wogóle moja argumentacja jest słuszna?
Ale jak słysze "obydwie wersje tej gry są świetne, jedna Xboxowa zjada tą z Ps2, pod względem grafiki, na śniadanie", to mnie aż w brzuchu ściska...
I teraz naważniejsze- jeśli już kupować X'a, to z jaką przeróbką? Z jakim laserem? Jakie "szkody" niesie za sobą przerabianie tej konsoli? Czy ograniczy mi to dostęp do internetu, poprzez usługę "Live?"

Będę wdzięczny za pomoc.

TomisH

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 12-12-2003
  • Wiadomości: 194
  • Reputacja: 0
Ps2 vs. Xbox
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 26, 2004, 14:16:38 pm »
Jeśli chcesz kupić Xboxa to przede wszystkim:

1) Jeśli chcesz odtwarzać Filmy DivX, używać emulatorów itd. przeróbka jest konieczna. Nie musi się to wiązać z utratą możliwości LIVEowania - zainstaluj sobie modchipa z tzw. wyłącznikiem / przełącznikiem. W zależności od potrzeb będziesz mógł go wyłaczyć i śmigać pod LIVE...

2) Uważaj na przeróbki! Wiem - pytałeś, jakie są najlepsze, ale że ostatnio nie siedzę w temacie :| powiem ci tylko tyle, że jak już się dowiesz jaką ;) to pilnuj żeby ci dokładnie to co chcesz wsadzili! Proponuję jako lekturę www.xbox-scene.com.

3) Czytnik - każdy napisze ci "Samsung" - "bo wszystko czyta". A to nieprawda - ma problemy z DVD-R czasem za szybko nagranymi. Ale mówią, że najlepszy. Nastepny w kolejności jest "Philips" - ten też ma problemy z DVD-Rami niektórymi a dodatkowo może albo nie może odtwarzać CD-R [zależy od tego jaką napęd ma ustawioną moc lasera po 'wyjeździe z fabryki"...]. Na końcu jest "Thomson" - śmiga z DVD-R ale CD-R wcale nie czyta. Niektórzy mówią, że nowe Thomsony czytają 'wsio' - jak jest? Nie jestem w stanie stwierdzić...

4) Przeróbka zmniejszy ci gwarancję [jeśli ją dostaniesz :|] z 1 roku do od 6 do 2 miesięcy, czasem nawet dwóch tygodni 'na rozruch'. Generalnie jak ci się nic nie rozwali przez 3-4 miechy to będzie grało dobrze przez następne... ;)
Gamikaze.pl
KARNIAK Forever

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Ps2 vs. Xbox
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 26, 2004, 20:43:47 pm »
Tomish, thx ;)
A jak ma się sprawa z przeróbkami bezchipowymi? Spzredawcy zapewniają o wielu przydatnych funcjach i wogóle same superlatywy wymieniają, ale coś mi się nie chce w to wierzyć... Pewnie wygląda to tak, jak na Ps2- czyli lipa...

TomisH

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 12-12-2003
  • Wiadomości: 194
  • Reputacja: 0
Ps2 vs. Xbox
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 26, 2004, 21:16:42 pm »
Kicha to jest jak niedoświadczony użytkownik się dosiądzie do Xboxa z taką 'bezchipową' przeróbką - wgra 'cośtam', 'cośtam' nadpisze, popsuje - wtedy jedyny ratunek to i tak wmontowanie chipa...

Bez obrazy ;)
Gamikaze.pl
KARNIAK Forever

deloq

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 03-11-2003
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: 0
Ps2 vs. Xbox
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 27, 2004, 13:11:48 pm »
nie nie, z przerobka bez chipowa jest innaczej. jest to poprostu inny bios, a dokladnie taki sam tylko z innymi ustawieniami. co do psucia to wlasnie moze go "wyzucac", ale z naprawa nie ma wiekszych problemow podobno. samemu w zaciszu wlasnego domu mozna naprawic ( chyba nawet bez otwerania puszki ).

ps. no ja takze zaopatruje sie w X'a i jak bedzie sporo "ciekawsza" od ps2, to opchne pleyaka. mam nadzieje ze kasa nie pojdzie w bloto
We could say, that future is like a leaf.
It has many ways and posibilites ...
Depending of what you do and where you go, things would change ...
But THAT WOULD BE A LIE ...

Krs

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 23-01-2004
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: 0
Ps2 vs. Xbox
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 04, 2004, 15:40:48 pm »
proponuje jeszcze vs gamecube, sam posiadam wszystkie 3 konsole i z czystym sumieniem polecam ta ostatnia. Fakt, xbox ma lepsze mozliwosci techniczne - ale to nie gwarantuje lepszych gier, uwierz mi. Najladniejsze gry xboxowe w ktore dane mi bylo ostatnio przyciac (Otogi2, Magatama obie jp ntsc) wcale nie sa (dla mnie) tak grywalne, jak mozna by sie bylo po nich spodziewac. Ogolnie gdy czlowiek zacznie sie zastanawiac ile naprawde genialnych gier wyszlo na x'a to raczej nie doliczy do 5. Przynajmniej ja bym nie doliczyl a gralem praktycznie we wszystkie xboxowe gry z gornej polki.
With kind regards,
-=[ Krs ]=-

Manor

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Ps2 vs. Xbox
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 05, 2004, 00:09:21 am »
Cytat: "Krs"
Najladniejsze gry xboxowe w ktore dane mi bylo ostatnio przyciac (Otogi2, Magatama obie jp ntsc) wcale nie sa (dla mnie) tak grywalne, jak mozna by sie bylo po nich spodziewac.


nie widze zwiazku :twisted:

Krs

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 23-01-2004
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: 0
Ps2 vs. Xbox
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 05, 2004, 09:15:42 am »
Cytat: "Manor"

nie widze zwiazku :twisted:


i o to wlasnie chodzi, nie ma zwiazku pomiedzy mocarna grafika a grywalnoscia, ktorej moim zdaniem, powaznie brakuje na x'ie.

Ludzie zaslepieni najladniejsza grafika mylnie oceniaja ktora z konsol jest faktycznie najlepsza.
With kind regards,
-=[ Krs ]=-

Ryo-San

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 12-12-2003
  • Wiadomości: 132
  • Reputacja: 1
Ps2 vs. Xbox
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 05, 2004, 12:17:44 pm »
Cytat: "Krs"
Cytat: "Manor"

nie widze zwiazku :twisted:


i o to wlasnie chodzi, nie ma zwiazku pomiedzy mocarna grafika a grywalnoscia, ktorej moim zdaniem, powaznie brakuje na x'ie.

Ludzie zaslepieni najladniejsza grafika mylnie oceniaja ktora z konsol jest faktycznie najlepsza.

W ile gier grałes na X'ie. W jedną? Jezeli nie masz X'a to nie wypowiadaj się, bo piszesz głupoty. Brak grywalności?? Gdzie?

[Cloud]

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 01-02-2004
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 0
Ps2 vs. Xbox
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 05, 2004, 12:54:01 pm »
eh..... powiem tak.

po pierwsze: kwestia grafiki. porownujac ja z grafa ps2 jest naprawde o wiele lepiej. porownaj ja z gc a roznica nie bedzie juz taka widoczna. jest to spowodowane glownie slynnym anti aliasingiem (a raczej jego brakiem) w ps2. No moze troche lepsze swiatlo i bump mapping... ale kto zwraca na to uwage grajac... chyba tylko obserwator za twoimi plecami.

po drugie: kwestia dzwieku. dziwie ci sie miazga ze majac gacka nie zainwestowales jeszcze w zaden amplituner. roznica jest kolosalna (pedze do przodu w pso i slysze wrzask konajacego potwora za plecami - miodzio =] ). W przypadku xboxa jest jeszcze lepiej - odpalisz panzer dragoon orta, otogi, wzglednie matrixa - WGNIECIE CIE DO FOTELA!!!!

po trzecie: xbox live!. jesli nie dysponujesz co najmniej neostrada (masz np osiedlowke) to o live mozesz zapomniec. wiem to z autopsji. W przeciwnym wypadku gralbym juz dawno w pso na moim xboxie zamiast na gacku.

po czwarte: czytnik. nie wiem jaki mam czytnik - nigdy nie otwieralem konsoli. faktycznie czyta oryginalne plyty z muza ale cd-r np juz nie czyta w ogole. ale to nie jest problem - wystarczy wypalic to co cie interesuje na cd-rw zamiast cd-r. kazdy czytnik lyknie bez problemu.

po piate: grywalnosc. nie zgodze sie z nikim kto powie ze gry z xboxa maja niska grywalnosc. prawda - gier trafiajacych w moje gusta jest tu znacznie mniej ale jak juz znajde cos dla siebie - nic nie oderwie mnie od pada. przyklad - do gacka mam 18 gier a do xboxa tylko 9. za to te 9 cenie sobie po tysiackroc bardziej. to najlepsze gry w mojej kolekcji na wszystkie platformy w ogole (juz to komus na zlocie mowilem heh)

po szoste - ostatnie (wreszcie): kwestia przerobki... jestem zdecydowanie przeciwny przerabianiu jakiejkolwiek konsoli. nie przerobilem i nie przerobie swojego xboxa nigdy. to jest dranstwo i zlodziejstwo. a ja zlodziejstwo tepie u korzeni (dlatego wlasnie jak dorwe zlotowego zlodzieja to powiesze go za 'korzen' na drzewie =] ). tyle mojego wywodu.

howgh ^^
GOD....  THE INTER-PLANETARY INVASION
WEAPON....


-Hyuga/Citan Uzuki - XENOGEARS

Krs

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 23-01-2004
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: 0
Ps2 vs. Xbox
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 05, 2004, 13:48:25 pm »
Cytat: "Ryo-San"
W ile gier grałes na X'ie. W jedną? Jezeli nie masz X'a to nie wypowiadaj się, bo piszesz głupoty. Brak grywalności?? Gdzie?


Xbox'a MAM od roku, gralem praktycznie we wszystkie gry powyzej 8.0 (a i w gorsze rowniez)

dodatkowo przegapiles: dla mnie oraz moim zdaniem

peace.
With kind regards,
-=[ Krs ]=-

amar

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 245
  • Reputacja: 0
Ps2 vs. Xbox
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 05, 2004, 13:51:10 pm »
Cytat: "[Cloud
"] do gacka mam 18 gier

A przed zlotem miales pewnie  6  8)  8)  8)
[size=9]issonline.pl[/size]
[size=9](__/we loveprogressive!)[/size]

Mielu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 742
  • Reputacja: 0
Ps2 vs. Xbox
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 05, 2004, 14:08:18 pm »
A ja chciałbym poczytać sobie "kłótnię kontrolowaną". Wiemy, że Ryo kocha Xboxa i ma skłonności do ostrych docinek (hi Ryo, dawno Cię nie było, pogadać musimy na gg :D) i nie podda się tak łatwo :D Krs to weteran (z tego co wyczytałem) i tanio skóry nie sprzeda. FIGHT :D

[Cloud]

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 01-02-2004
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 0
Ps2 vs. Xbox
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 05, 2004, 14:27:38 pm »
Cytat: "amar"
Cytat: "[Cloud
"] do gacka mam 18 gier

A przed zlotem miales pewnie  6  8)  8)  8)


wiesz co amar - jak juz chcesz cos dodac od siebie to pomysl czasem, lub czytaj uwaznie... patrz punkt 6. z reszta - jakby co to wszystkie gry mam w pudelkach (a wiekszosc z paragonami zakupu).... chcesz mnie sprawdzic? BRZYDZE SIE ZLODZIEJSTWEM.
GOD....  THE INTER-PLANETARY INVASION
WEAPON....


-Hyuga/Citan Uzuki - XENOGEARS

amar

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 245
  • Reputacja: 0
Ps2 vs. Xbox
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 05, 2004, 14:41:01 pm »
Wiesz [Cloud]. To bylo zartobliwie, widzisz te emotikonki po zdaniu? ( 8)  8)  8)  ). Troche luzu... :?
[size=9]issonline.pl[/size]
[size=9](__/we loveprogressive!)[/size]

[Cloud]

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 01-02-2004
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 0
Ps2 vs. Xbox
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 05, 2004, 14:41:19 pm »
zreszta na zocie sam stracilem swoja cyfrowke i 1 gre, o czym wszyscy pewnie juz wiedza. na szczescie gra sie znalazla...
GOD....  THE INTER-PLANETARY INVASION
WEAPON....


-Hyuga/Citan Uzuki - XENOGEARS

[Cloud]

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 01-02-2004
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 0
Ps2 vs. Xbox
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 05, 2004, 14:43:57 pm »
sry -.-......  ale ja naprawde jestem tym zlotowym zajsciem tak wqr...  ze no comments...
GOD....  THE INTER-PLANETARY INVASION
WEAPON....


-Hyuga/Citan Uzuki - XENOGEARS

Krs

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 23-01-2004
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: 0
Ps2 vs. Xbox
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 05, 2004, 17:41:07 pm »
Cytat: "Mielu"
A ja chciałbym poczytać sobie "kłótnię kontrolowaną". Wiemy, że Ryo kocha Xboxa i ma skłonności do ostrych docinek (hi Ryo, dawno Cię nie było, pogadać musimy na gg :D) i nie podda się tak łatwo :D Krs to weteran (z tego co wyczytałem) i tanio skóry nie sprzeda. FIGHT :D


nah, klotnie fanboy'ow nie sa w moim stylu, za stary na to jestem.
Sam mam wszystkie 3 "nextgeny" ale faktycznie faworyzuje ninny co pewnie czyni mnie fanboy'em.
Wyrazilem tylko moje zdanie na ten temat, zaniepokojony faktem, iz ngc zostalo pominiete w tym watku.
Jezeli kogos urazilem, nie zrobilem tego celowo, sorki - co zlego to nie ja  8)

Taka mala dygresja - ostatnio byl u mnie gruby (pozdrawiam), zastanawial sie nad kupnem x'a - wiec pokazalem mu pare gier, ktore akurat mialem pod reka (otogi 2, halo, morrowind). Z tego co widzialem nie upadl przed xboxem na kolana i zamiast chomikowac kaske na x'a - kupil sunshine'a na ngc  :wink: .

Nie powiem nic odkrywczego, jednak zachecam do zapoznania sie z exclusive'ami na konsole ninny:  Zelda: WW, Metroid, Mario, Viewtiful Joe, Mario Kart itd..

moze nie warto jej na starcie skreslac ?
With kind regards,
-=[ Krs ]=-

mrpiki

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 895
  • Reputacja: 0
Ps2 vs. Xbox
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 05, 2004, 19:25:38 pm »
Miazga, nie sprzedawaj PS2 bo będziesz żałować. Skoro nie chcesz marnować kasy na oryg. to nie kupisz GaCka. Proponuję, sprzedaj jakieś gierki kup ixa. Będziesz miał dwie konsole. Nie będzie, aby lepiej?? Z resztą :it's your bisness:

Listen you fuckers, you screwheads, here's a man who would not take it anymore.

Gassus

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 01-02-2004
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Ps2 vs. Xbox
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 05, 2004, 20:57:29 pm »
A mój xboxik się zepsuł i teraz muszę mu dysk nowy kupować :/
No nic, mówi się trudno...
Będę teraz wszystko na 80 GB trzymał ;)

PS2 mnie nie ciągnie wogóle.
Lain

cappo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2003
  • Wiadomości: 2 505
  • Reputacja: 17
Ps2 vs. Xbox
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 05, 2004, 21:44:53 pm »
ja jestem (szczęśliwym) posiadaczem peesdwójki, ale takim na przykład x albo ngc bym nie pogardził (na wszystko są przecież dobre gry każda konsola ma swoje exclusive'y), ale też nie mam zamiaru pozbywać się dotychczasowej konsoli  8)

mrpiki

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 895
  • Reputacja: 0
Ps2 vs. Xbox
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 05, 2004, 22:01:54 pm »
Nie ma złej konsoli, tak jak nie ma tchórzliwego samuraja:)

Listen you fuckers, you screwheads, here's a man who would not take it anymore.

gruby

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2003
  • Wiadomości: 386
  • Reputacja: 0
Ps2 vs. Xbox
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 05, 2004, 22:30:13 pm »
mrpiki, proponuję w takim razie Nokie N-GAGE. Miałem okazję popykać na tym cudzie i teraz wstydzę się sam przed sobą. :) Wracając do topiq. PS2 vs. XBOx vs. GCN, to jest to sprawa stara jak świat i tyle ludzi się już na ten temat spierało, że szkoda prądu na agresję. Ja powiem SWOJE zdanie.  
XBox. Graficznie podobno super. Szczególnie na obrazkach. Z całym szacunkiem, ale w ruchu trochę rozczarowuje (może sobie to wyidealizowałem:). Właśnie u Krs [elo:)] miałem pierwszą styczność z tą konsolką i Otogi 2 choć na pewno śliczne nie było jakimś objawieniem. Sam mam Gacka i Otogi to nie było jakimś doświadczeniem jakby z innej ligi. Topowy graficznie tytuł na X'a. Ale topowe graficznie produkty z GCN moim zdaniem nie ustępują pola. Halo też w porządku, ale to samo- czy aż tak to zmiata Metroida? No nie. Ja ABSOLUTNIE nie odmawiam pokładów grywalności tych tytułów! Szczególnie, że chyba z Krs mamy podobny gust konsolowy, a HALO dla niego to niemal bóstwo ;) Ale nie odmawiajmy też TONY miodu pozycjom z PS2 albo GCN. (a co tam, nawet tym z GBA:))

Jeśli chodzi o wybór konsoli, to lepiej nie kierować się różnicami w grafice (bo są minimalne i to w dodatku nie wiadomo na czyją korzyść), ale klimatem. PS2- to mainstream, wszystkiego po trochu. XBox- bardziej poważne, mroczne gry (spójrzcie na hity: PGR2, Otogi, Halo, H-L2, Ninja Gaiden, Doom3) GCN- i tu jest problem... zestawcie klimatycznie największe hity ( Zelda - Residenty, Mario- Eternal, Mario Kart- Killer 7[który może niesłusznie traktuje jeszcze jako exclusive] Donket Konga- MGS:TTS, Viewtifull Joe- Tales of Symphonia).

Reasumując, wybierając konsolę spójrz na gry te dostępne i te zapowiadane jako hiciory i zobacz po prostu w które chcesz zagrać. A potem wybierz tylko kolor swojego Gacka:)                  
{to dowcip}
Wszystko o next-genach- www.gamepub.org
www.valhalla.pl - wkrótce
http://havana.mp3.wp.pl - już

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Ps2 vs. Xbox
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 05, 2004, 22:44:27 pm »
Esteta graficzny...sorry, ale już gorzej to upaść nie można...
Nie rozumiem i pewnie nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy wybierając gierkę czy konsolę kierują się kwestią grafiki. Dla mnie jest to poprostu grzech pierwszej wody. Bo jak tak można? Olewam super miodną grę tylko dlatego, że ma o 500 polygonów na postaci za mało? Czujecie, jak śmiesznie coś takiego brzmi? Każda z konsol ma niesamowicie rajcowne gry, ale żeby w wyborze kierować się grafą...

P.S. Ja używam kryterium grafika tylko do jednego: "Czy gra nie jest brzydka?" Jeśli nie - wszystko ok. Osobiście odprysk na 3456 źdźbłu trawy mnie zupełnie nie interesuje...

Ryo-San

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 12-12-2003
  • Wiadomości: 132
  • Reputacja: 1
Ps2 vs. Xbox
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 05, 2004, 22:59:08 pm »
Cytat: "Krs"
Cytat: "Mielu"
A ja chciałbym poczytać sobie "kłótnię kontrolowaną". Wiemy, że Ryo kocha Xboxa i ma skłonności do ostrych docinek (hi Ryo, dawno Cię nie było, pogadać musimy na gg :D) i nie podda się tak łatwo :D Krs to weteran (z tego co wyczytałem) i tanio skóry nie sprzeda. FIGHT :D


nah, klotnie fanboy'ow nie sa w moim stylu, za stary na to jestem.
Sam mam wszystkie 3 "nextgeny" ale faktycznie faworyzuje ninny co pewnie czyni mnie fanboy'em.
Wyrazilem tylko moje zdanie na ten temat, zaniepokojony faktem, iz ngc zostalo pominiete w tym watku.
Jezeli kogos urazilem, nie zrobilem tego celowo, sorki - co zlego to nie ja  8)

Taka mala dygresja - ostatnio byl u mnie gruby (pozdrawiam), zastanawial sie nad kupnem x'a - wiec pokazalem mu pare gier, ktore akurat mialem pod reka (otogi 2, halo, morrowind). Z tego co widzialem nie upadl przed xboxem na kolana i zamiast chomikowac kaske na x'a - kupil sunshine'a na ngc  :wink: .

Nie powiem nic odkrywczego, jednak zachecam do zapoznania sie z exclusive'ami na konsole ninny:  Zelda: WW, Metroid, Mario, Viewtiful Joe, Mario Kart itd..

moze nie warto jej na starcie skreslac ?

Ja też, posiadam wszystkie 3 next-geny. I też mam lekki skręt ku jednej, a jest nią Xbox. Gacek mnie jakoś nie jara( gierki mnie poprostu nie jarają), PS2 mi sie przejadlo, a Xbox mnie zassał. Zresztą Mielu wie z z jakim mottem kupowalem Xboxa. Pozatym dla mnie, ważne jest granie online, a co do tego Xbox nie ma sobie równych jesli o to chodzi. Pozatym zapowiedzi na ten rok na X'a zamiatają po całości. Zadnych wojen funboyowych nie bedzie, bo tez jestem na to za stary 8)

p.s KRS licytuje Twoje Halo NTSC na allegro 8)

Krs

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 23-01-2004
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: 0
Ps2 vs. Xbox
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 05, 2004, 23:15:52 pm »
Cytat: "Ryo-San"
Zadnych wojen funboyowych nie bedzie, bo tez jestem na to za stary 8)


I am glad to hear that  8)

Cytat: "Ryo-San"
p.s KRS licytuje Twoje Halo NTSC na allegro 8)


widzialem  :wink:
nawet nie wiesz z jak ciezkim sercem sprzedaje ta gre, gruby moze potwierdzic ze traktowalem ja jak relikwie i otwieralem pudelko w bialych rekawiczkach i masce (ala M. Jackson lub SARS flu mask (tm) )
zycze powodzenia i mam nadzieje ze zaopiekujesz sie nia z nie mniejsza troskliwoscia  :cry:
With kind regards,
-=[ Krs ]=-

DMX

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 26-12-2003
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 0
Ps2 vs. Xbox
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 06, 2004, 21:49:36 pm »
A ja nigdy nie kupie zadnej konsoli wielkiego N ze wzgledu na to ze 90% gier jakie wychodza kierowane sa do dzieci a ja tego pedzia z wasami nienawidze ;)

Teraz mam Xboxa ale nastepna konsola bedzie prawdopodbnie .... PS3 ze wzgledy na PES/WE no chyba ze cos sie zmieni w tym kierunku, jeszcze sporo czasu.

Grek

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 06-02-2004
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 0
Ps2 vs. Xbox
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 06, 2004, 22:00:29 pm »
eeee Gacek ma super gierki np. Zelda Windwaker ,a dla MGS The Twin Snakes to bym ją kupil tylko po to zeby w to grać

P.S co masz do Maria - sympatyczny pan :P

DMX

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 26-12-2003
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 0
Ps2 vs. Xbox
« Odpowiedź #28 dnia: Lutego 06, 2004, 23:02:56 pm »
Marie ;) Donkeye, Zeldy i inne tego typu gry mnie nie kreca, pewnie ze wzgledu na wiek. Xbox stworzona jest dla starszych graczy i mnie to pasuje :D Ale jak ktos lubi platformowki, cukierkowe gry to NGC jest dobrym rozwiazaniem :)

PS Zal mi tylko Residenta na GC

Krs

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 23-01-2004
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: 0
Ps2 vs. Xbox
« Odpowiedź #29 dnia: Lutego 06, 2004, 23:59:32 pm »
moim zdaniem jest to wylacznie rzecz gustu, ja sam mam juz zone i dziecko a w mariana zagrywam sie ostro. To ze na gacka nie wyszedl manhunt jeszcze o niczym nie swiadczy (swoja droga - bardzo dobrze bo gierka mi w ogole nie podchodzi). Nie mozna uogolniac, na kazda konsole wychodza gierki z bajkowym klimatem, jak nie lubisz - to nie grasz.
Na gamecube tez wychodza gry w mroczniejszych klimatach i to nie byle jakie - z exclusive'ow warto wymienic: Resident 0, 1, eternal darkness i lada chwila Metal gear solid: TTS, Resident 4
With kind regards,
-=[ Krs ]=-

[Cloud]

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 01-02-2004
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 0
Ps2 vs. Xbox
« Odpowiedź #30 dnia: Lutego 07, 2004, 01:04:51 am »
zgadzam sie z krs-em. rzecz gustu. a ty najezdzasz ewidentnie na gacka. widac w twojej wypowiedzi brak obiektywizmu. mnie tez mario nie kreci - nie mam zadnej czesci super mario i jest ok. nie pisze ze mario to szajs bo jest wielu ludzi ktorzy go lubia (co widac po wynikach sprzedazy). a to - ze rozmowa odbiegla od tematu przewodniego juz w ogole pomine... choc temat chyba sie juz i tak wyczerpal  :P
GOD....  THE INTER-PLANETARY INVASION
WEAPON....


-Hyuga/Citan Uzuki - XENOGEARS

DMX

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 26-12-2003
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 0
Ps2 vs. Xbox
« Odpowiedź #31 dnia: Lutego 07, 2004, 12:12:16 pm »
Oczywiscie kazdy dobiera konsole do gier jakie najbrdziej lubi. Jak nie lubie gral w zadne Marian Party czy Zeldy tylko latac z giwera w Halo czy eliminowac wroga w Splinterze. Wiem ze na NGC wychodza gry od 18 lat ale proporcje sa dokladnie odwrotne niz na Xboxa, gdzie jest malo gier dla najmlodszych.

Dlatego NGC nie bedzie nigdy dla mnie alternatywa dla PS2 czy XBOXA

Krs

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 23-01-2004
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: 0
Ps2 vs. Xbox
« Odpowiedź #32 dnia: Lutego 07, 2004, 13:15:34 pm »
Masz tu troche kolorowych klimatow z Xboxa  :oops:

Rayman 3: Hoodlum Havoc
SpongeBob: Bikini Bottom
Ty the Tasmanian Tiger
Vexx
Blinx
Pitfall
Whiplash
Voodoo Vince
CB: The Wrath of Cortex
Frogger Beyond
Pac-Man World 2
With kind regards,
-=[ Krs ]=-

DMX

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 26-12-2003
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 0
Ps2 vs. Xbox
« Odpowiedź #33 dnia: Lutego 07, 2004, 15:01:24 pm »
Tak, dla tych gier wlasnie ludzie decyduja kupic sie Xboxa :lol:

Krs

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 23-01-2004
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: 0
Ps2 vs. Xbox
« Odpowiedź #34 dnia: Lutego 07, 2004, 15:16:50 pm »
Cytat: "DMX"
Tak, dla tych gier wlasnie ludzie decyduja kupic sie Xboxa :lol:


a kto powiedzial ze wszyscy decyduja sie na zakup cube'a ze wzgledu na mario i donkey'a ? moze robia to bo chca grac w residenty, metroid'a czy eternal darkness, w ktore na x'ie nie pograja  8)
With kind regards,
-=[ Krs ]=-

gruby

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2003
  • Wiadomości: 386
  • Reputacja: 0
Ps2 vs. Xbox
« Odpowiedź #35 dnia: Lutego 07, 2004, 16:53:43 pm »
Zgadzam się z KRS. Poza tym podałeś trochę pechowo Splinter Cell, dla którego też chyba nikt nie kupuje konsolki... Bo jest na wszyetkie platformy (łącznie z telefonami). Ale na pewno masz trochę racji. Większość gierek na GCN ma śmieszną oprawę itd. ale to nie oznacza od razu że są dziecinne (tylko że są wesołe) Przymiotnika dziecinny w formie pejoratywnej [w kontekście konsol], można według mnie użyć tylko do określenia skomplikowania gry, albo jej trudności. Tak na to patrząc gra Mickey's Morror jest dziecinna. Ale np.: Mario ( jeżeli ktoś ją uważa za łatwą to z Bogiem), albo Zelda (poziom skomplikowania i wielkości świata) już takie nie są. A co za różnica, czy biegasz z giwerą czy z sikawka na plecach, jeżeli całą zabawa nadal polega na szybkim naciskaniu odpowiednich przycisków? Jednych kręci jedno, a innych drugie. To kwestia nastawienia,  preferencji i poczucia humoru ( o tak). ja tez nie jestem już nastolatkiem, ale SMS mi pasuje. Ale jeżeli komuś tak strasznie przeszkadza wszechobecny kolor różowy i cukierkowy Mario i jego wąsy, to oczywiście ma do tego prawo, tylko że na GCN jest dużo więcej ponad to. Nie każdy fan Ninny, musi być fanem Mario (choć z drugiej strony nie znam zbyt wielu Nfanów którzy nie przepadli by za Zelda:) NIektórzy z nich wolą inne gatunki: trudne arcade (VJ, Ikaruga, PN03), nowatorskie gierki (Eternal, Killer 7, Donkey Konga, Animal Crossing, Harvest Moon), Zeldę i horrorki. Podobnie na innych konsolach: lubisz shooterki (HL2, D3, Halo2 i inne), wyścigi (PGR2 grrr:)), Segę i on-line, strzelaj w XBoxa. Lubisz wszystko, albo nie wiesz co lubisz bierzesz PS2 (od FFX, przez GT3 A-Spec, po Vib Ribbon). Nikt nie rezygnuje z kupna PS2, dlatego, że jest na nim wieśniacki Rachet (to dopiero ma żenujący design), a z XBoxa, bo jest na nim ten tragiczny Blinx. A dużo najeżdża na GCN, "bo tam jest Mario".... Ja nie jestem przeciwnikiem żadnej konsoli, ale Gacka laikom deptać nie pozwolę.
Wszystko o next-genach- www.gamepub.org
www.valhalla.pl - wkrótce
http://havana.mp3.wp.pl - już

Krs

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 23-01-2004
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: 0
Ps2 vs. Xbox
« Odpowiedź #36 dnia: Lutego 07, 2004, 18:20:22 pm »
Amen.
With kind regards,
-=[ Krs ]=-

Tokar_Sama

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 07-02-2004
  • Wiadomości: 138
  • Reputacja: 0
Ps2 vs. Xbox
« Odpowiedź #37 dnia: Lutego 07, 2004, 18:28:40 pm »
Ktokolwiek ma zamiar przerzucic sie na Xboxa badz to z PS2,badz z GCN musi sie liczyc z jedna kwestia,a mianowicie z olewaniem maszyny Billa przez japonskich developerow i co za tym idzie posucha w temacie japonskich klimatow.Jest Panzer Dragoon Orta i Otogi ,SC2 i porty niektorych gier Konami po roku od premiery na PS2 i poza tym wlasciwie cisza.
Jeden ze znajomych pozbyl sie PS2 i zakupil Xboxa(motyw:na PS2 tekstury mu przeszkadzaly,no brawo :roll: ),zeby po pol roku znudzic sie graniem,bo zorientowal sie, ze mu japonskiego podejscia w grach ixboxowych brakuje...
[size=24]A jaki jest Twój współczynnik elo ? o_O[/size]

saunter

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 27-12-2003
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: 0
Ps2 vs. Xbox
« Odpowiedź #38 dnia: Lutego 07, 2004, 19:38:58 pm »
Moim zdaniem, skromnym zreszta, X-Box jest lepszy, bo nigdy mnie nie zawodzi, gdy PS2 czesto mi sie psuje. No ale PS dwojka ma swoj argument nr 1 : PES !!!!!

DMX

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 26-12-2003
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 0
Ps2 vs. Xbox
« Odpowiedź #39 dnia: Lutego 07, 2004, 19:45:39 pm »
Gruby: Gry dziecinne okresla 'klimat' w grze a nie jej trudnosc. Bo jakby Marian wygladal jak Arnold, biegalby po obskurnych miejscach a nie cukierkowatych platformach i eleminowalby wroga 3 metrowym mieczem a nie naskakiwal im na glowe a poziom trudnosci by nie wzrosl, to wedlug ciebie nadal jest dziecinna gra :twisted: Na NGC powstaje mnostwo wlasnie gier w takich 'rozowych' klimatach.

To ze Japonczycy olewaja Xboxa to nie znaczy ze Japonscy wydawcy tak robia. Microsoft stara sie jak moze (znaczy placi ;) ) i duzo gier Japonskich wychodzi na Xboxa. Panzer, DOA (siatkowka i bijatyki), Dino Crisis, OTOGI, Ninja Gaiden i jeszcze sporo by sie znalazlo (chocby od SEGI). Microsoft mocno promuje konsole w kraju kwitnaczej wisnii chocby ostanio Phantasy Star Online - wielkie nadzieje.

Dla mnie nie wazne gdzie powstaja gry w koncu nie tylko w Japoni sa wielcy producenci gier. Splinter, Halo, GTA, Prince of Persia, PGR2, KOTOR, NBA Street, Top Spin, ESPN, RalliSport, Crimson Skies, Max Payne i wiele wiecej powstalo poza Japonia a te tytuly mocno pomagaja w kupnie konsoli.

A co do Splitera to jeden z argumentow kupna Xboxa z latwego powodu, czasowy exclusiv na kolejne czesci np Pandora Tomorrow (to tak jak GTA mozna poczekac na wersje na Xboxie ale fan niechce czekac).