Autor Wątek: Formula 1  (Przeczytany 142051 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dark\

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-05-2006
  • Wiadomości: 4 529
  • Reputacja: 20
  • Play hard go pro !
Odp: Formula 1
« Odpowiedź #320 dnia: Marca 28, 2009, 13:26:55 pm »
Kubica najlżejszy w stawce? Co on na oparach jechał?
W BMW caly czas odchudzaja inne czesci bolidu, tak aby Kubica mogl ustawic sobie lepiej balans, wiec nie ma zle : P
: Marzec 28, 2009, 13:25:50 pm
czyli Heidfeld leci raczej na 1 tankowanie
Ile waży ten cały KRS??
około 30-40Kg
No i jak widać Kubica ma najlżejszy bolid... z całej 20, zobaczymy jak to będzie, ale pewnie on zjedzie pierwszy na tankowanie.
a po wyjezdzcie z boksu bedzie mial wolny tor przed soba, nic straconego, sadze ze BMW liczy tez na jakis safety car po pitstopie Kubiego
Jedna awaria PS3 to tragedia, milion awarii x0 to statystyka.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Formula 1
« Odpowiedź #321 dnia: Marca 28, 2009, 13:28:56 pm »
Cytuj
a po wyjezdzcie z boksu bedzie mial wolny tor przed soba, nic straconego, sadze ze BMW liczy tez na jakis safety car po pitstopie Kubiego
a w tym sezonie kierowcy chyba mają pozwolenie do zjeżdżania do pitu podczas SC?

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Formula 1
« Odpowiedź #322 dnia: Marca 28, 2009, 13:37:21 pm »
Cytuj
a po wyjezdzcie z boksu bedzie mial wolny tor przed soba, nic straconego, sadze ze BMW liczy tez na jakis safety car po pitstopie Kubiego
a w tym sezonie kierowcy chyba mają pozwolenie do zjeżdżania do pitu podczas SC?

Mogą zjeżdżać i nie dostaną za to kary...
W tym sezonie będzie jakiś elektroniczny system sterowania prędkością - by nie było w czasie pojawienia się SC wyścigu do pit stopu...

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Odp: Formula 1
« Odpowiedź #323 dnia: Marca 28, 2009, 21:47:15 pm »
Zapowiada się zajebisty sezon :D

Od samego początku miałem uczucie, że zespół Brawna porządnie namiesza w stawce, ale nie spodziewałem się, że zrobi to aż tak szybko. Mam nadzieję, że zespół nie zostanie ukarany za wykorzystanie podwójnych dyfuzorów. Nie pierwszy raz bowiem zdarza się, że któryś z zespołów wykorzystał luki w regulaminie (kilkukrotnie zrobiło to, na przykład, Ferrari!). Teraz jest to o tyle szokujące, że zupełnie nowy zespół stał się obecnie faworytem do wygrywania wyścigów i zburzył panujący wcześniej porządek rzeczy. Prawda, moim zdaniem, jest taka, że po prostu inne stajnie, głównie te, które liczyły się w poprzednim sezonie, uznały, że nikt im nie podskoczy i nie starali się wprowadzać zbytnich innowacji. No, i masz, teraz będą cierpieć.
« Ostatnia zmiana: Marca 28, 2009, 21:56:02 pm wysłana przez sambady »

dark\

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-05-2006
  • Wiadomości: 4 529
  • Reputacja: 20
  • Play hard go pro !
Odp: Formula 1
« Odpowiedź #324 dnia: Marca 28, 2009, 23:29:19 pm »
Mam nadzieję, że zespół nie zostanie ukarany za wykorzystanie podwójnych dyfuzorów.
Mam nadzieję, że zespół zostanie ukarany za wykorzystanie podwójnych dyfuzorów.
Jedna awaria PS3 to tragedia, milion awarii x0 to statystyka.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Formula 1
« Odpowiedź #325 dnia: Marca 28, 2009, 23:34:22 pm »
Mam nadzieję, że zespół nie zostanie ukarany za wykorzystanie podwójnych dyfuzorów.
Mam nadzieję, że zespół zostanie ukarany za wykorzystanie podwójnych dyfuzorów.

Jeśli zostałby ukarany to byłabyto IMO straszna głupota.

oscyp

  • Gość
Odp: Formula 1
« Odpowiedź #326 dnia: Marca 28, 2009, 23:42:37 pm »
Tak, niech ukarzą Brawna za dyfuzory i odbiorą ferrari wszystkie zwycięstwa z 2. ubiegłych sezonów za to, że jako pierwszy team zastosowali kołpaki poprawiające aerodynamike... Panie, puknij się pan.

dark\

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-05-2006
  • Wiadomości: 4 529
  • Reputacja: 20
  • Play hard go pro !
Odp: Formula 1
« Odpowiedź #327 dnia: Marca 28, 2009, 23:49:50 pm »
Tak, niech ukarzą Brawna za dyfuzory i odbiorą ferrari wszystkie zwycięstwa z 2. ubiegłych sezonów za to, że jako pierwszy team zastosowali kołpaki poprawiające aerodynamike... Panie, puknij się pan.
Nie tylko Brawn ma dyfuzor.
Jedna awaria PS3 to tragedia, milion awarii x0 to statystyka.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Formula 1
« Odpowiedź #328 dnia: Marca 29, 2009, 00:22:54 am »
Może nie tyle karać, co doprecyzować przepisy i zakazać stosowania podwójnych dyfuzorów. Przeciętni kierowcy w przeciętnych zespołach mają rozdawać karty tylko dlatego, że wykorzystują lukę w regulaminie? Wynikająca z tego różnica jest zbyt duża i wg mnie taka sytuacja zabija sens rywalizacji.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Formula 1
« Odpowiedź #329 dnia: Marca 29, 2009, 00:27:43 am »
Może nie tyle karać, co doprecyzować przepisy i zakazać stosowania podwójnych dyfuzorów. Przeciętni kierowcy w przeciętnych zespołach mają rozdawać karty tylko dlatego, że wykorzystują lukę w regulaminie? Wynikająca z tego różnica jest zbyt duża i wg mnie taka sytuacja zabija sens rywalizacji.
Skoro to takie dobre to dlaczego reszta teamów też z tego nie korzysta? Jeszcze chwila i wszyscy będą mieli te podwójne dyfuzory a taka zmiana zasad w trakcjie zabawy to IMO głupota.

dark\

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-05-2006
  • Wiadomości: 4 529
  • Reputacja: 20
  • Play hard go pro !
Odp: Formula 1
« Odpowiedź #330 dnia: Marca 29, 2009, 01:21:50 am »
Może nie tyle karać, co doprecyzować przepisy i zakazać stosowania podwójnych dyfuzorów. Przeciętni kierowcy w przeciętnych zespołach mają rozdawać karty tylko dlatego, że wykorzystują lukę w regulaminie? Wynikająca z tego różnica jest zbyt duża i wg mnie taka sytuacja zabija sens rywalizacji.
Skoro to takie dobre to dlaczego reszta teamów też z tego nie korzysta? Jeszcze chwila i wszyscy będą mieli te podwójne dyfuzory a taka zmiana zasad w trakcjie zabawy to IMO głupota.
no tak, wygrajmy nie grajac fair!
Jedna awaria PS3 to tragedia, milion awarii x0 to statystyka.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Formula 1
« Odpowiedź #331 dnia: Marca 29, 2009, 01:29:16 am »
Może nie tyle karać, co doprecyzować przepisy i zakazać stosowania podwójnych dyfuzorów. Przeciętni kierowcy w przeciętnych zespołach mają rozdawać karty tylko dlatego, że wykorzystują lukę w regulaminie? Wynikająca z tego różnica jest zbyt duża i wg mnie taka sytuacja zabija sens rywalizacji.
Skoro to takie dobre to dlaczego reszta teamów też z tego nie korzysta? Jeszcze chwila i wszyscy będą mieli te podwójne dyfuzory a taka zmiana zasad w trakcjie zabawy to IMO głupota.
no tak, wygrajmy nie grajac fair!
Ale wytłumacz mi dlaczego nie fair? Nikt nie zabrania stosowania tego ustrojstwa. Każdy kto chce może to wrzucić do swojego bolidu.

dark\

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-05-2006
  • Wiadomości: 4 529
  • Reputacja: 20
  • Play hard go pro !
Odp: Formula 1
« Odpowiedź #332 dnia: Marca 29, 2009, 01:30:42 am »
Może nie tyle karać, co doprecyzować przepisy i zakazać stosowania podwójnych dyfuzorów. Przeciętni kierowcy w przeciętnych zespołach mają rozdawać karty tylko dlatego, że wykorzystują lukę w regulaminie? Wynikająca z tego różnica jest zbyt duża i wg mnie taka sytuacja zabija sens rywalizacji.
Skoro to takie dobre to dlaczego reszta teamów też z tego nie korzysta? Jeszcze chwila i wszyscy będą mieli te podwójne dyfuzory a taka zmiana zasad w trakcjie zabawy to IMO głupota.
no tak, wygrajmy nie grajac fair!
Ale wytłumacz mi dlaczego nie fair? Nikt nie zabrania stosowania tego ustrojstwa. Każdy kto chce może to wrzucić do swojego bolidu.
myslisz, dlaczego takie zespoly, jak Ferrari, BMW, czy Renault nie maja takich dyfuzorow? po prostu uwazali, ze reszta tez zagra uczciwie i nie bedzie szukala LUK w regulaminie,
takie moje zdanie
Jedna awaria PS3 to tragedia, milion awarii x0 to statystyka.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Formula 1
« Odpowiedź #333 dnia: Marca 29, 2009, 01:33:47 am »
Może nie tyle karać, co doprecyzować przepisy i zakazać stosowania podwójnych dyfuzorów. Przeciętni kierowcy w przeciętnych zespołach mają rozdawać karty tylko dlatego, że wykorzystują lukę w regulaminie? Wynikająca z tego różnica jest zbyt duża i wg mnie taka sytuacja zabija sens rywalizacji.
Skoro to takie dobre to dlaczego reszta teamów też z tego nie korzysta? Jeszcze chwila i wszyscy będą mieli te podwójne dyfuzory a taka zmiana zasad w trakcjie zabawy to IMO głupota.
no tak, wygrajmy nie grajac fair!
Ale wytłumacz mi dlaczego nie fair? Nikt nie zabrania stosowania tego ustrojstwa. Każdy kto chce może to wrzucić do swojego bolidu.
myslisz, dlaczego takie zespoly, jak Ferrari, BMW, czy Renault nie maja takich dyfuzorow? po prostu uwazali, ze reszta tez zagra uczciwie i nie bedzie szukala LUK w regulaminie,
takie moje zdanie
Nadal nie rozumiem. Moim zdaniem po prostu niektórzy mają inteligentniejszych (cwańszych?) inżynierów. I naprawde nie widze tu żadnego zagrania nie fair. A to co napisałeś jest bardzo naiwne. Tu sie liczy kasa i naprawde nie wierze że jeśli wiedzieliby o takim numerze, to by go nie wykorzystali.

dark\

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-05-2006
  • Wiadomości: 4 529
  • Reputacja: 20
  • Play hard go pro !
Odp: Formula 1
« Odpowiedź #334 dnia: Marca 29, 2009, 01:37:30 am »
Może nie tyle karać, co doprecyzować przepisy i zakazać stosowania podwójnych dyfuzorów. Przeciętni kierowcy w przeciętnych zespołach mają rozdawać karty tylko dlatego, że wykorzystują lukę w regulaminie? Wynikająca z tego różnica jest zbyt duża i wg mnie taka sytuacja zabija sens rywalizacji.
Skoro to takie dobre to dlaczego reszta teamów też z tego nie korzysta? Jeszcze chwila i wszyscy będą mieli te podwójne dyfuzory a taka zmiana zasad w trakcjie zabawy to IMO głupota.
no tak, wygrajmy nie grajac fair!
Ale wytłumacz mi dlaczego nie fair? Nikt nie zabrania stosowania tego ustrojstwa. Każdy kto chce może to wrzucić do swojego bolidu.
myslisz, dlaczego takie zespoly, jak Ferrari, BMW, czy Renault nie maja takich dyfuzorow? po prostu uwazali, ze reszta tez zagra uczciwie i nie bedzie szukala LUK w regulaminie,
takie moje zdanie
Nadal nie rozumiem. Moim zdaniem po prostu niektórzy mają inteligentniejszych (cwańszych?) inżynierów. I naprawde nie widze tu żadnego zagrania nie fair. A to co napisałeś jest bardzo naiwne. Tu sie liczy kasa i naprawde nie wierze że jeśli wiedzieliby o takim numerze, to by go nie wykorzystali.
akurat o inteligentniejszych/cwanszych inzynierach bym sie nie wypowiadal, szczegolnie w Ferrari, bo to wlasnie od tego zespolu wychodzilo wiekszosc nowinek technicznych


Kubica jutro ma za soba Ferrari startujace z KERSem!

F60 z KERSem, McLaren bez.
(zeby ktos nie pomyslal: to jest troche naciagane : D)
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2009, 01:42:35 am wysłana przez dark\ »
Jedna awaria PS3 to tragedia, milion awarii x0 to statystyka.

Marins

  • Gość
Odp: Formula 1
« Odpowiedź #335 dnia: Marca 29, 2009, 09:32:35 am »
O której jest wyścig ?

Ok już jest  :mad:

dark\

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-05-2006
  • Wiadomości: 4 529
  • Reputacja: 20
  • Play hard go pro !
Odp: Formula 1
« Odpowiedź #336 dnia: Marca 29, 2009, 09:34:56 am »
je**c vETTELA
Jedna awaria PS3 to tragedia, milion awarii x0 to statystyka.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Formula 1
« Odpowiedź #337 dnia: Marca 29, 2009, 09:40:32 am »
Ku*wa Vettel!!! A Kubicy należało się 2 miejsce, jeśli nie pierwsze!!!
To co robił przed 2 pitem, teraz w końcówce...mistrzostwo świata.

Unlimited

  • Gość
Odp: Formula 1
« Odpowiedź #338 dnia: Marca 29, 2009, 09:58:41 am »
K**** Vettel!

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Formula 1
« Odpowiedź #339 dnia: Marca 29, 2009, 09:59:25 am »
Szkoda szansy być może nawet na zwycięstwo, ale dziwnym optymizmem mnie ten wyścig napawa.

Kubica jeździ bez KERS, nie ma podwójnego dyfuzora i bardzo dobitnie pokazuje, kto jest najlepszym kierowcą w stawce.

dark\

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-05-2006
  • Wiadomości: 4 529
  • Reputacja: 20
  • Play hard go pro !
Odp: Formula 1
« Odpowiedź #340 dnia: Marca 29, 2009, 10:05:04 am »
Kubica jeździ bez KERS, nie ma podwójnego dyfuzora i bardzo dobitnie pokazuje, kto jest najlepszym kierowcą w stawce.
true
Jedna awaria PS3 to tragedia, milion awarii x0 to statystyka.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Formula 1
« Odpowiedź #341 dnia: Marca 29, 2009, 10:11:31 am »
Kubica jeździ bez KERS, nie ma podwójnego dyfuzora i bardzo dobitnie pokazuje, kto jest najlepszym kierowcą w stawce.
true
właśnie ten KERS czy Robertowi opłaca się go zakładać? jest dość ciężki, a KERS daje "tylko" 80hp. W rozrachunku to chyba stosunek mocy do masy Kubica ma lepszy bez KERSu.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Formula 1
« Odpowiedź #342 dnia: Marca 29, 2009, 10:20:12 am »
właśnie ten KERS czy Robertowi opłaca się go zakładać? jest dość ciężki, a KERS daje "tylko" 80hp. W rozrachunku to chyba stosunek mocy do masy Kubica ma lepszy bez KERSu.

Teraz się nie opłaca, więc teraz go nie ma. Rzecz w tym, żeby Kubica z bolidem z KERS zbliżył się do minimalnej, wymaganej masy.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Formula 1
« Odpowiedź #343 dnia: Marca 29, 2009, 10:24:19 am »
A Niemcy i tak powiedzą że to wina Kubicy

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Odp: Formula 1
« Odpowiedź #344 dnia: Marca 29, 2009, 10:30:07 am »
Kubica naprawdę dobrze pojechał. Szkoda, że doszło do wypadku.
A Ferrari dostało nieźle po dupie.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Formula 1
« Odpowiedź #345 dnia: Marca 29, 2009, 10:32:25 am »
Kubica naprawdę dobrze pojechał. Szkoda, że doszło do wypadku.
A Ferrari dostało nieźle po dupie.
McLaren też, w sumie dobrze, będzie ciekawie.

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Odp: Formula 1
« Odpowiedź #346 dnia: Marca 29, 2009, 10:38:42 am »
Fakt, McLaren również nie zaliczył tego wyścigu do udanych, ale dawno nie było tak, żeby Ferrari nie zdobyło żadnego punktu. Mam nadzieję, że jednak liczyć się w stawce będą, bo im więcej dzieje się w czasie rywalizacji, to tym lepiej. Ciekawi mnie również bardzo dobra forma Toyoty, która w ciągu kilku ostatnich lat nie miała możliwości ścigania się z najlepszymi. Generalnie rzecz ujmując, zrobił się niezły burdel i pewnie wiele osób chciałoby się dowiedzieć, czym to zaowocuje :D

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Formula 1
« Odpowiedź #347 dnia: Marca 29, 2009, 10:43:59 am »
Cytuj
pewnie wiele osób chciałoby się dowiedzieć, czym to zaowocuje
no najlepiej mistrzostwem świata dla Kubicy  :cool:

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Odp: Formula 1
« Odpowiedź #348 dnia: Marca 29, 2009, 10:47:16 am »
Jeśli znowu coś nie spowoduje, że się rozwali na ostatnich kółkach wyścigu ;)

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Formula 1
« Odpowiedź #349 dnia: Marca 29, 2009, 10:49:31 am »
Ale powiem wam, że gorycz porażki jest mniejsza niż wtedy kiedy Kubica był pierwszy i mu skrzynia biegów padła. Widać że bolid już nie zawodzi i nie odstaje od konkurencji, więc jedyne przeszkody to inni kierowcy.

oscyp

  • Gość
Odp: Formula 1
« Odpowiedź #350 dnia: Marca 29, 2009, 10:52:19 am »
Co do uczciwości teamów to przypominam, że ferrari kombinowało z zakazanym przytrzymywaniem bolidów przeciwnika przez drugiego członka teamu, a mclaren był wykluczony z teamowej klasyfikacji generalnej za szpiegostwo. Święci są po prostu! Niech wszyscy założą dyfuzory (tak jak wszyscy założyli kołpaki) i jeżdżą szybciej. Nie oglądałem wyścigu bo zaspałem, ale R.K. bez KERSa i dyfuzora dopierdala jak zły skur**syn co podnieca mnie dość znacznie. Piątka dla Was wszyskich!

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Formula 1
« Odpowiedź #351 dnia: Marca 29, 2009, 11:10:55 am »
Ciekawi mnie równieŻ bardzo dobra forma Toyoty...

Co w tym ciekawego? Podwójny dyfuzor i jazda - przeciętniacy rozdają karty.

Gdyby konstrukcję dyfuzora mięli taką jak inni, prawdopodobnie w ogóle by się nie liczyli.

dark\

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-05-2006
  • Wiadomości: 4 529
  • Reputacja: 20
  • Play hard go pro !
Odp: Formula 1
« Odpowiedź #352 dnia: Marca 29, 2009, 12:43:34 pm »
Cytuj
Ich spór rozstrzygnęli sędziowie, którzy podjęli decyzję o winie Niemca. W związku z tym podczas kolejnych zawodów, 5 kwietnia, w wyścigu o GP Malezji Vettel zostanie przesunięty o 10 pozycji do tyłu na linii startowej. Ponadto jego ekipa, Red Bull, musi wpłacić do FIA 50 tysięcy dolarów kary.

10 miejsc w plecy za krakse
$50k za jazde rozwalonym bolidem

Jedna awaria PS3 to tragedia, milion awarii x0 to statystyka.

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Odp: Formula 1
« Odpowiedź #353 dnia: Marca 29, 2009, 15:16:24 pm »
Czepiacie się tego dyfuzora, jak pijani płota. Sam Barrichello powiedział na konferencji prasowej, że po jednej z jego kolizji na torze, dyfuzor poszedł w diabły, a i tak jechał szybko. Widocznie nie tylko od tego zależą osiągi pojazdów. Zresztą, dowiemy się niedługo, jaka będzie decyzja w sprawie tej innowacyjnej przeróbki. Jeśli zabronią jej stosowania, to może i faktycznie, trochę się siły w stawce inaczej rozłożą, ale niekoniecznie musi tak być. A może Toyota przygotowała po prostu bardzo dobry pojazd? Nikt jakoś tego pod uwagę nie bierze :)

Tak czy siak, bardzo cieszę się z tego, jak BMW przygotowało bolid do tegorocznego sezonu F1. Mam nadzieję, że Kubica wykorzysta swoje umiejętności w stu procentach, jak miało to miejsce dzisiaj, i będzie w stanie walczyć o tytuł mistrza świata.
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2009, 15:24:22 pm wysłana przez sambady »

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Formula 1
« Odpowiedź #354 dnia: Marca 30, 2009, 16:23:21 pm »
Cytuj
jest dość ciężki, a KERS daje "tylko" 80hp
80hp dla auta wazacego tylko ~550 kg to sporo.
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

dark\

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-05-2006
  • Wiadomości: 4 529
  • Reputacja: 20
  • Play hard go pro !
Odp: Formula 1
« Odpowiedź #355 dnia: Marca 30, 2009, 20:39:58 pm »
Cytuj
jest dość ciężki, a KERS daje "tylko" 80hp
80hp dla auta wazacego tylko ~550 kg to sporo.
605+paliwo
Jedna awaria PS3 to tragedia, milion awarii x0 to statystyka.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Formula 1
« Odpowiedź #356 dnia: Marca 30, 2009, 21:11:04 pm »
Cytuj
jest dość ciężki, a KERS daje "tylko" 80hp
80hp dla auta wazacego tylko ~550 kg to sporo.
już nie chodzi o to czy to dużo czy mało, ale o stosunek mocy do masy, bo on jest chyba ważniejszy od liczby koników.
choć teraz licząc wychodzi że stosunek mocy do masy ma wyższy niż bolid...choć tylko na 6sekund.

a ogólnie razem z KERSem, kierowcą i samym bolidem wychodzi tak mniej więcej 1.454.
Bez KERSu 1.322. przyjąłem że bolid ma 800hp
« Ostatnia zmiana: Marca 30, 2009, 21:13:55 pm wysłana przez Solid Snake 1989 »

Tango

  • Gość
Odp: Formula 1
« Odpowiedź #357 dnia: Marca 30, 2009, 21:11:25 pm »
Cytuj
jest dość ciężki, a KERS daje "tylko" 80hp
80hp dla auta wazacego tylko ~550 kg to sporo.
605+paliwo

on mowi o bolidzie(550kg) a nie o bolidzie+kierowca(605kg)+ paliwo

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Formula 1
« Odpowiedź #358 dnia: Marca 30, 2009, 22:19:29 pm »
już nie chodzi o to czy to dużo czy mało, ale o stosunek mocy do masy...

Chodzi o to, żeby tak odchudzić bolid, żeby z kierowcą i KERS ważył te wymagane 605 kilogramów.

Chyba bolid z KERS > bolid bez KERS, jeśli oba mają zbliżoną masę, co nie?

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Formula 1
« Odpowiedź #359 dnia: Marca 30, 2009, 22:23:15 pm »
już nie chodzi o to czy to dużo czy mało, ale o stosunek mocy do masy...

Chodzi o to, żeby tak odchudzić bolid, żeby z kierowcą i KERS ważył te wymagane 605 kilogramów.

Chyba bolid z KERS > bolid bez KERS, jeśli oba mają zbliżoną masę, co nie?
no oczywiście :) ale nie wiem co by mieli wywalić z bolidu żeby ważył tyle co potrzeba razem z KERSem, chyba że mają jakieś ciężarki bo sam bolid z kierowcą by nie ważył tych 605kg. W takim wypadku wywalić obciążenie i wsadzić KERS, prosta filozofia.