Ankieta

?

?
0 (0%)
!
0 (0%)

Głosów w sumie: 0

Głosowanie skończone: Października 05, 2006, 04:10:50 am

Autor Wątek: oceny gier na X360  (Przeczytany 94921 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #400 dnia: Stycznia 31, 2011, 01:07:18 am »
Assassin's Creed 2
grafika: 9- ( jak na giere z otwartym światem wygląda kapitalnie, nie licząc wykonania twarzy postaci)
dzwięk: 8+
grywalnośc: 8-
ogólnie: 8+ ( super giera, po nudnej pierwszej części nie spodziewałem sie, że wyjdzie z tego, aż tak dobry tytuł)

Wady:
- wykonanie twarzy postaci
- dialogi powinny byc nagrane w języku włoskim zdecydowanie
- przeciwnicy z którymi walczymy otoczeni są poświatą i wyglądaja jak duchy, przy większej ich ilości może to wkurzać
- około 30% misji nie spełnia moich oczekiwań


Halo Reach
grafika: 8 ( niebo bardzo fajnie wyglada w tej grze)
dzwięk: 8+ ( dobra muza, ale daleko jej do H1, H2)
grywalność: 8-
ogólnie: 8- (dobra giera, ale poziom H1 i H2 to jednak nie jest)

Wady:
- za krótka
- brak latarki (jest NV ale to nie to)
-
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
- słabe zakonczenie
- brak bossa


Dante Inferno
grafika: 8-
dzwięk: 8+
grywalność: 8-
ogólnie: 8= (dobra giera, ale za krótka)

Wady:
- zbyt krótka
- troche kamera
- jeśli grasz na jednym zapisie to uwaga, giera może nie doczytać np: przełącznika i zabawe trzeba zacząć niestety od początku (podobnie było w Dead Space)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 07, 2011, 14:43:51 pm wysłana przez Kyokushinman »

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #401 dnia: Stycznia 31, 2011, 13:05:12 pm »
-
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

 
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #402 dnia: Lutego 06, 2011, 08:51:34 am »
Dead Space 2
grafika: 8 (efekty świetlne daja popalić w tej grze konkretnie)
dzwięk: 8 (muzyki praktycznie brak, ale odgłosy i różnego rodzaju dzwięki sa kapitalne)
grywalność: 8
ogólnie: 8

Wady:
- głos głównej postaci ( facet jest po 40stce a ma głos nastolatka)
- hełm Isaaca jakoś odstaje od kapitalnych strojów i nie pasuje mi do tej gry
- giera dla początkujących może okazać sie za trudna, dlatego polecam im poziom casual, który też daje ostro popalić
- zbyt mało jak dla mnie w grze przedmiotów dopalających pózniej broń ( trzeba kupować, albo lizać ściany)
- tytul miał być gierą, która jeszcze tak bardzo nie straszyła, niestety dla mnie jest za bardzo przewidywalna i straszy, ale zbyt starymi motywami ( dużo bardziej to robily pewne potwory na wyspie w RE4 czy chociażby Alan Wake, który horrorem nie jest)
- brak bossa

Na koniec:
Giera jest jedną z lepszych na tej generacji, posiada świetny klimat, szczególnie chapter 10 daje ostro po nogach. Czas gry to około 10 godz na normal, czyli jest niezle. Polecam każdemu ją przejść.



« Ostatnia zmiana: Maja 19, 2011, 12:20:21 pm wysłana przez Kyokushinman »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #403 dnia: Lutego 08, 2011, 20:50:38 pm »
Assassin's Creed 2

Grafika: 9+
Dźwięk: 9
Długość: 9
Grywalność: 8+
Całość: 9

+ świat
+ sztuka, opisy historyczne i cała otoczka
+ klimat
+ animacje
+ dużo rzeczy do roboty
+ ciekawe urozmaicenia (np minigierki)

- czasami kamera i sterowanie
- brak nietuzinkowych zadań
- przydałoby się więcej unikatowych rzeczy do samodzielnego znajdywania
- strony kodeksu powinny być poukrywane, lub związane z zadaniami
- brakuje umiejętności, które dawałyby dostęp do kolejnych lokacji i miejsc (jak np linka z hakiem w Zeldzie)
- rozbudowywanie willi idzie zbyt łatwo, przez co już od połowy gry nas na wszystko stać i traci się radochę z kupowania sprzętu, zbierania skrzynek i ciułania forsy
- opisy miejsc, postaci, czy obrazów mogłyby być trochę bardziej rozbudowane (tak średnio z 2-3 razy), przydałaby się jeszcze biblioteka czy cóś, gdzie dałoby się prześledzić historię tamtego okresu
- za dużo żołnierzy na dachach, które paradoksalnie powinny być puste i przeznaczone właśnie do szybkiego i bezstresowego przemieszczania z jednego punktu do drugiego (strasznie spieprzyli ten element; na każdym domku jest łucznik :-?)

Ogólnie jestem pozytywnie zaskoczony. Naprawiono naprawdę sporo rzeczy, choć jeszcze nie wszystko. Misje wciąż są trochę zbyt schematyczne, a kilka elementów mogłoby ulec przebudowie. Za zrobienie wszystkich zadań określonego typu powinny być wymierne korzyści, a nie tylko forsa, której i tak później mamy od cholery. Gracza najbardziej motywują rzeczy unikatowe, które ciężko zdobyć. Przy kolejnych częściach powinni iść właśnie w tę stronę. Mniej liniowości, więcej niezależności i samodzielnego odkrywania. Poradziłbym twórcom pograć w którąś z Zeld, mogliby wynieść z tego wiele ciekawych pomysłów.
W każdym razie AC2 to znakomita gra, jedna z lepszych na tej generacji, ale gdyby poprawić kilka rzeczy mogłaby być najlepsza. Pozostaje czekać na kolejne części i mieć nadzieję, że pójdą w dobrym kierunku (opinie odnośnie AC:Brotherhood nastrajają pozytywnie :) ).

Cytuj
- dialogi powinny byc nagrane w języku włoskim zdecydowanie
Przecież masz w opcjach do wyboru włoski język dialogów :neutral:
« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2011, 00:04:49 am wysłana przez POK »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #404 dnia: Lutego 08, 2011, 21:35:31 pm »
W Extreme czytałem ze nie ma i nawet nie sprawdzałem.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #405 dnia: Lutego 08, 2011, 22:01:16 pm »
W Polskiej wersji jest angielski i włoski do wyboru, plus opcjonalnie polskie napisy.

Edit: jest jeszcze ruski :)
« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2011, 00:01:57 am wysłana przez POK »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #406 dnia: Lutego 15, 2011, 11:24:04 am »
Marvel vs Capcom 3
grafika: 8
dzwięk: 8+
grywalność: 8
ogólnie: 8=

Wady:
-tylko 8 aren i tylko 3 wyglądają fajnie i klimatycznie (bardzo słabo w tym elemencie ze strony Capcom)
-zły dobór fighterów (połowa kapitalnych i połowa niestety beznadziejnych a mogli dać przecież np. Punishera, Venoma)
-zbyt mało opcji w menu

Na koniec:
Mało w tą giere grałem, ale oceny już raczej nie zmienie. Dobry tytuł posiadający świetny system walki, który jest w stanie zapewnić mase godzin przy konsoli, ale przez te wady nie jestem w stanie dać większej noty chociaż chciałbym.


Kolejna surowa ocenka leci.

Final Night Champion
grafika: 8+ (postacie wyglądają super, szkoda że nowy mortal takich nie ma, bo wówczas fatality wyglądałyby 100 razy brutalniej)
dzwięk: 6  ( bardzo słaby jak dla mnie, odgłosy ciosów przypominają uderzanie w dwa nabite balony)
grywalnośc: 4 ( troche lepiej niż w poprzedniej cześci, ale nadal to jest tragedia)
ogólnie: 6+ ( ten plus to za tryb story)


Wady:
- monotonia
- nuda
- nie czuć wogóle siły zadawanych ciosów
- dzwięk
- stamina siada u zawodnika tragicznie szybko, 3,4 ciosy i twój zawodnik rusza sie jak mucha w smole
- tragiczne opóznienia, wyprowadzasz serie ciosów i czekasz wieki na to kiedy twoja postać je wykona

Podsumowanie:
Nie polecam tej giery zwłaszcza osobą, które maja pojęcie o sportach walki bo mogą sie załamać, szkoda kasy max 10 zł można dać za taki tytuł i ani grosza
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 12, 2011, 09:33:49 am wysłana przez Kyokushinman »

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #407 dnia: Lutego 15, 2011, 23:15:54 pm »
Jesli dali by Punishera to rownie dobrze mogli by zabrac Krzysia, bo imo ich styl byl by za bardzo do siebie podobny :) Tak to juz jest z doborem postaci, ze jakby Capcom sie nie staral to i tak nie zadowoli wszystkich, kazdy ma swoje ulubione postacie.
« Ostatnia zmiana: Lutego 15, 2011, 23:25:45 pm wysłana przez _ReD_ »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #408 dnia: Marca 06, 2011, 15:47:14 pm »
Racja, ale tylko spójrz ile tego w M vs C2 jest, a ile w kontynuacji. Jakoś w T/VF dają więcej, a tutaj takie cięcia. Osobiście z Darkstalkers, wolałbym zagrać Dimitri, zdecydowanie, a nie tymi pannami.

Kyo, niezwykle ciekawe spostrzeżenia, kolego. Racja, żółto-niebiescy dali ciała z arenami. Opcje (szczególnie przyrównując do BlazBlue) niezwykle ubogie.
Grafikę srodze potraktowałeś jednak.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #409 dnia: Kwietnia 23, 2011, 14:48:15 pm »
Wykreśliłem tego minusa przy grafice Sylvan w MvsC3, ale więcej już dać nie moge.


Kolejna ocena leci.

CRYSIS 2

GRAFIKA NA MOCNYM PC: 9+
GRAFIKA NA XBOX 360: 9 (Najładniejsza giera multiplatformowa oraz też najlepiej wykonany tytuł na X360, posiada kapitalne oświetlenie, wybuchy, mnóstwo detali, AA daje rade, animacja na Xa trzyma solidny poziom 30 klatek, fakt zdarzeją sie spadki, ale są sporadyczne. Jak na tak rozległą giere mamy bardzo dobre tekstury, ale z takim KZ3 czy U1 nie mogą one jednak konkurować. Przy pierwszym kontakcie doznałem lekkiego szoku bo nie sądzilem, że ta giera będzie tak super wyglądać. Sytuacja później się normuje, ale takie poziomy jak chapter 15 gdzie toczy się walka w nocy przy niesamowitych efektach świetlnych i padającym deszczu (deszcz wygląda niestety bardzo słabo) czy chapter 17 w zachodzie słońca powodują konkretny opad szczeny. Czy ta giera więc może konkurować wizualnie z takimi tytułami jak KZ3, U2 czy GOW3? Zdecydowanie tak, ale moim zdaniem te 3 wymienione gry powoduja jeszcze większe doznania wizualne niż Crysis 2. Główne wady grafy to moim zdanie wspomniany już wcześniej deszcz oraz słabo wykonani żołnierze, aby nie było postacie związane z fabułą wyglądają dobrze, ale już do takiego KZ3 startu nie mają, natomiast już sam główny bohater czy jego broń wyglądają bardzo dobrze. Kolejną wadą jest mogący sie włączyć na X360 tzw. grain filter glitch, który powoduje masakryczną ziarnistośc obrazu i wrażenia wizualne maleja dwukrotnie, dlatego polecam się go pozbyć jak najszybciej. Obecnie giera pod względem grafy zajmuje u mnie 4 miejsce).

GRAFIKA NA PS3: 9 ( Ta sama ocena co na Xbox360, mimo że jednak troche giera na konsoli PS3 gorzej wygląda. Rozdzielczośc mniejsza no i te spadki animacji. Za to na PS3 są lepsze cienie i nie ma grain filter glitch )
GRAFIKA NA XBOX360 Z GRAIN FILTER GLITCH : 9-
GRAFIKA NA PS3 Z BEZNADZIEJNYM UPSCALINGIEM DO 1080P: 9-

DŹWIĘK: 8+ ( Bardzo fajny motyw przewodni, który spełnia dobrze swoje zadanie i buduje konkretne emocje. Grałem w wersje dla makaroniarzy dlatego o polonizacji się nie wypowiem he he)

GRYWALNOŚĆ: 8- ( Nigdy nie sądziłem, że C2 tak mnie wciągnie po nudnawej pierwszej części. Naprawde w tą giera chce sie grać mimo nawet to, że AI (zwłaszcza żołnierzy) nie rozwala. Polecam grać na drugim poziomie wówczas nawet AI nie będzie Wam pszeszkadzać).


GŁÓWNE WADY:
- AI
- brak wstawek real time z prawdziwego zdarzenia
- tragicznie wyglądający deszcz
- słabo wykonani żółnierze na tle takiego np. KZ3
- końcówka mogła być lepsza
- grain filter glitch czasami może się włączyć na Xbox 360 ( w sumie przez całą gre mamy lekką ziarnistośc na Xa widoczną  głównie na niebie, a jak włączy sie ten bug to jest wtedy istna burza piaskowa)
- doczytujące się czasami na naszych oczach obiekty w oddali
- beznadziejne scalowanie obrazu do 1080p na PS3 giera wygląda jak za mgłą, traci w ten sposób ostrość drastycznie ( grajcie tylko w 720p)
- spadki animacji na PS3
- gorzej wyglądające cienie na Xbox360


OCENA OGÓLNA: 8+ ( To bardzo dobry tytuł, mile mnie zaskoczył. Polecam )




BULLETSTORM

Grafika: 8+ (bardzo fajnie oświetlenie się prezentuje)
Dźwięk: 8
Grywalność: 8 (skillshoty dają rade)


Wady:
- troche za krótka
- jedna i ta sama kolorystyka
- różnorodność poziomów nie powala

Ocena ogólna: 8 (Dobra giera, taki arcade shooter mogący przynieść wielu graczom mase frajdy ze skillshotów)



DEAD SPACE
Grafika: 8
Dzwięk: 8+
Grywalność: 8-

Wady gry:
- bohater niemowa

Ocena ogólna: 8 (Fajna giera na poziomie drugiej cześci)



MORTAL KOMBAT

GRAFIKA: 8 (Areny bardzo fajnie się prezentują, natomiast wykonanie postaci to poziom poprzedniej generacji, a nawet jeszcze gorzej, ale ogólnie wizualnie giera prezentuje się solidnie)

DŹWIĘK : 8 ( Tutaj zastrzeżeń już jako takich nie mam ponieważ muzyczka, odgłosy łamanych kości czy stukot blachy brzmią bardzio fajnie. Przyczepić się moge tylko do wyciszonych rozmów w scenkach w story mode)

GRYWALNOŚĆ: 8+ ( Bardzo solidna wreszcie można w mortala pograć konkretnie po 12 latach)


WADY: (Będzie tego bardzo dużo ponieważ moje oczekiwania wzgłędem nowego mortala były ogromne)

- brak grywalnych bossów, ale to może nawet lepiej bo giera straciłaby dużo na balansie
- brak okrzyku komentatora przy uderzeniu podbródkowym min. outstanding, excellent itp.
- sztywna, drewniana animacja ruchów
- Sub Zero i Scorpion za bardzo napakowania ( przecież to ninja do cholery a nie pudziany)
- Reptile w podstawowym stroju wyglada tragicznie (zwłaszcza te kurze stopy), ale i tak lepiej niż ta godzilla z MK:DA
- kompletnie niegrywalne jak dla mnie zwolennika czystej walki mini gierki
- bardzo słabe wykonanie postaci
- połowa zadań z wieży wyzwań niegrywalna
- wyciszone rozmowy w story mode (mowa o scenkach)
- zamglona i mniej ostra grafika na scenkach w story mode
- brak szpagatowej obrotówki z wyskoku Johnny Cage (mk2), fakt jest zwykła, ale taką to każda postać posiada a Johnny był wzorowany na Van Damme a to jest jego standardowy cios (Millena kurde ją mą, a wykonanie takiego kopnięcia przez kobiete jest prawie niemożliwe)
- beznadziejna wstawka z udziałem
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
- troche nieprzemyślane walki w story mode
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
- babality wrzucone na siłe (no, ale są przynajmniej śmieszne)
- brak klasycznych strojów i fatali w podstawowej wersji gry ( Skorpion tutaj tylko stanowi wyjątek bo w drugim stroju może zrobić swoją klasyczną fatalite czyli tosta he he)
- większość z zawartośći krypt to porażka
- brak Motaro
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
- brak możliwości przewijania wstawek w story mode ( trzeba wracać do menu konsoli jak przez przypadek wybierzecie ten tryb)
- troche za duzo fatali typu rozćwiartuj
- Johnny uderza kobiety w krocze, mogli mu animacje zmienić w tym przypadku bo wygląda to bezsensownie :lol:.
- tylko jedna wyjściówka dla każdej postaci przed walką, jak i też po wygranej (nie licząc oczywiście niektórych fatalit)
- tragiczna pozycja walki Sub Zero i Nightwolfa
- na siłe robienie z postaci cyborgów (predatorów)
- fatale Sindel to porażka (nie dało się nic innego wymyślić)
- wersja na PS3 wygląda jak wyprana z barw wzglądem Xboxowej ( nawet na włączonym FULL RGB)
- Kratos w porównaniu z postaciami z MK to miniaturka (beznadziejnie to wygląda, jest mniejszy od każdej postaci a przecież to byk typu Jax)

OCENA OGÓLNA: 8 ( Zostałem mile zaskoczony tym mortalem (nawet po mimo tylu wad co wypisałem) ponieważ po 12 latach beznadziejności serii, w tej chwili możemy w nowego mortala konkretnie pograć. Giera jest nie tylko dla fanatyków bijatyk, bo może się spodobać także osobą które w tym gatunku nie gustują (już w tej chwili znam kilka takich osób). Polecam wszystkim to dobra i solidna gra mająca bardzo dużo trybów gry i bardzo ciekawy tryb story (inne bijatyki muszą coś podobnego w przyszłości posiadać a nie taką chodzoną beznadzieje jaka była w T6).
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 30, 2011, 09:23:05 am wysłana przez Kyokushinman »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #410 dnia: Kwietnia 23, 2011, 16:47:18 pm »
GRAFIKA NA MOCNYM PC: 9+
GRAFIKA NA XBOX 360: 9 (Najładniejsza giera multiplatformowa oraz też najlepiej wykonany tytuł na X360, posiada kapitalne oświetlenie, wybuchy, mnóstwo detali, AA daje rade, animacja na Xa trzyma solidny poziom 30 klatek...



Szczerze mówiąc sądziłem, że po wpadce z grain filter glitch ("po co ten zabieg do diabła" lol), nie będziesz się już kompromitował mędrkowaniem na temat grafiki.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #411 dnia: Kwietnia 23, 2011, 16:57:05 pm »
Cytuj
Johnny uderza kobiety w krocze, mogli mu animacje zmienić w tym przypadku bo wygląda to bezsensownie Laughing.
a zajebałeś kiedyś dziewczynie w krocze? :lol:

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #412 dnia: Kwietnia 24, 2011, 08:37:05 am »
GRAFIKA NA MOCNYM PC: 9+
GRAFIKA NA XBOX 360: 9 (Najładniejsza giera multiplatformowa oraz też najlepiej wykonany tytuł na X360, posiada kapitalne oświetlenie, wybuchy, mnóstwo detali, AA daje rade, animacja na Xa trzyma solidny poziom 30 klatek...



Szczerze mówiąc sądziłem, że po wpadce z grain filter glitch ("po co ten zabieg do diabła" lol), nie będziesz się już kompromitował mędrkowaniem na temat grafiki.
Aś mi dowalił :lol:. Ja w przeciwieństwie do Ciebie grałem w 3 wersje gry :P. Być może przez to, że mam włączone motion flow w tv to animacja wydaj mi się bardziej płynna, ja tam spadków za bardzo w wersji na X nie zobaczylem w przeciwieństwie do tej z PS3. Bronie konsoli MS bo konwersja jest zdecydowanie bardziej solidniejsza nie licząc wpadki z grain filter glitch. Dlatego na początku nie wiedząc, że to bug, napisałem po co ten zabieg do diabła bo myślałem, że to jest tylko taki efekt (ziarnistość) użyty jak w np. KZ2, ME. Czytaj na przyszłośc ze zrozumieniem moje posty Iras a później stawiaj mi kontry :P.



Zrobiłem małą korekte MK w grafice wykreślajac minus (za surowo grafe troche potraktowałem) i o plusa zwiększyłem grywalność, bo ta giera wciąga jak bagno, dopiero teraz sobie to uzmysłowilem :D.
Jak dostane w DLC klasyczne stroje i fatale, plus 3 postacie dodatkowo to ocena ogólna wzrośnie na 8+.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 24, 2011, 08:42:45 am wysłana przez Kyokushinman »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #413 dnia: Kwietnia 24, 2011, 10:09:26 am »
Ziarnistość jak w ME i KZ2  :lol:  Prędzej bym się po tym RRoDa spodziewał niż uznał to za celowy zabieg.



Zdecydowanie bardziej solidniejszej konwersji nie komentuję. Spoko, mędrkuj dalej - to już nie mój problem.

Magik

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2010
  • Wiadomości: 1 497
  • Reputacja: 33
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #414 dnia: Kwietnia 24, 2011, 12:39:16 pm »
Iras....tylko ze to tak wyglada tylko i wylacznie z zalaczonym Nanovision.
Normalnie "efekt" jest podobny wlasnie do tego z ME i wcale nie jest tak latwo zauwazalny. Po prostu gra staje sie mniej czytelna i aliasing zaczyna troche mierzic.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #415 dnia: Kwietnia 24, 2011, 13:08:23 pm »
Od 33 sekundy jest widok bez nanowizji... Ziarnisty obraz w grze jest cały czas i kto jak kto, ale taki "znawca" jak ten wyżej powinien zauważyć, że od pewnego momentu ziarno zamiast pojedynczych pikseli miało formę całkiem dużych, migających prostokątów. Z drugiej strony jak się nie widzi całych misji rozgrywanych w ~20 fps... No może za dużo od niego wymagam.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #416 dnia: Kwietnia 24, 2011, 14:53:15 pm »
Od 33 sekundy jest widok bez nanowizji... Ziarnisty obraz w grze jest cały czas i kto jak kto, ale taki "znawca" jak ten wyżej powinien zauważyć, że od pewnego momentu ziarno zamiast pojedynczych pikseli miało formę całkiem dużych, migających prostokątów. Z drugiej strony jak się nie widzi całych misji rozgrywanych w ~20 fps... No może za dużo od niego wymagam.
Przeczytaj to jeszcze raz co napisałem wyżej a pózniej wal takie komentarze w moją strone :lol:. Pomogę Ci ( grain filter glitch czasami może się włączyć na Xbox 360, w sumie przez całą gre mamy lekką ziarnistośc na Xa widoczną  głównie na niebie, a jak włączy sie ten bug to jest wtedy istna burza piaskowa).
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 24, 2011, 15:00:33 pm wysłana przez Kyokushinman »

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #417 dnia: Kwietnia 24, 2011, 15:03:21 pm »
Burzę piaskową o której piszesz to najbardziej kojarzę z Assasins`s Creed, kiedy chodzimy po Abstergo. Mrużyłem oczy bo myślałem że to moja wada wzroku  :P Dopiero potem sam poznałem sztuczki typu "wyostrzanie obrazu", które sam czasem stosuję heh.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 24, 2011, 21:50:40 pm wysłana przez szmajdzik »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #418 dnia: Maja 08, 2011, 17:02:50 pm »
Virtua Tennis 4
grafika: 8-
dzwięk: 6
grywalność: 8- (lepsza od trójki, ponieważ gra jest wolniejsza a postacie się już nie rzucają do każdej piłki i oprócz tego mamy kapitalne zbliżenia jak nabijemy pasek fokus i odpalimy uderzenie)


Wady:
- muzyka podczas meczu
- wygląd kibiców
- rwane zbliżenie gdy dobiegamy do siatki

Ocena ogólna: 8- (fajny arcadowy tennis, lepszy od trójki)
« Ostatnia zmiana: Maja 19, 2011, 12:21:26 pm wysłana przez Kyokushinman »

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #419 dnia: Maja 09, 2011, 19:56:30 pm »
Crysis 2

GRAFIKA NA XBOX 360: 9 (Najładniejsza giera multiplatformowa oraz też najlepiej wykonany tytuł na X360, posiada kapitalne oświetlenie, wybuchy, mnóstwo detali, AA daje rade, animacja na Xa trzyma solidny poziom 30 klatek, fakt zdarzeją sie spadki, ale są sporadyczne.

<iframe width="853" height="480" src="//www.youtube.com/embed/w3ffzSdROxM?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
<iframe width="853" height="480" src="//www.youtube.com/embed/ZUahZBtajoE?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
<iframe width="853" height="480" src="//www.youtube.com/embed/EGWFRJwsYb4?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Sam lepiej bym tego nie napisał. Wpis jak byk.

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #420 dnia: Maja 10, 2011, 07:52:16 am »
Panie idź Pan z tymi bajeczkowymi klipami do domu.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #421 dnia: Maja 10, 2011, 08:07:16 am »
Crysis 2

GRAFIKA NA XBOX 360: 9 (Najładniejsza giera multiplatformowa oraz też najlepiej wykonany tytuł na X360, posiada kapitalne oświetlenie, wybuchy, mnóstwo detali, AA daje rade, animacja na Xa trzyma solidny poziom 30 klatek, fakt zdarzeją sie spadki, ale są sporadyczne.

<iframe width="853" height="480" src="//www.youtube.com/embed/w3ffzSdROxM?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
<iframe width="853" height="480" src="//www.youtube.com/embed/ZUahZBtajoE?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
<iframe width="853" height="480" src="//www.youtube.com/embed/EGWFRJwsYb4?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Sam lepiej bym tego nie napisał. Wpis jak byk.
Te filmiki z YT to zostaw dla siebie (praktycznie na każdej grze w takich materiałach są lekkie przycięcia). Jak napisałem wyżej gram z motiom flow, tak wiec większośc gier jest u mnie płynniejsza. Nie zaśmiecaj każdego działu w forum bo ostatnio burdel tylko robisz ;).

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #422 dnia: Maja 11, 2011, 20:34:17 pm »
Panie idź Pan z tymi bajeczkowymi klipami do domu.

Sam se idź. Jaka gra, takie klipy.

Wiadomość scalona: [time]Maj 11, 2011, 20:49:09 pm[/time]
Te filmiki z YT to zostaw dla siebie (praktycznie na każdej grze w takich materiałach są lekkie przycięcia). Jak napisałem wyżej gram z motiom flow, tak wiec większośc gier jest u mnie płynniejsza. Nie zaśmiecaj każdego działu w forum bo ostatnio burdel tylko robisz ;).
Yhy, przycięcia to wina filmików, specjalista od grafiki.
Co mnie obchodzi na czym ty grasz? Jak ktoś gra czarno białym ctr to ma mówić ze ta gra jest czarno biała?
No i ja robie burdel, pewnie, bo mam odpowiednie materiały w przeciwieństwie do waszego pieprzenia typu "mocno w to wierze i tak musi być".
Najładniejsza gra multi, lol, ~~20fps i sraka na ekranie.

Crysis 2 (X360)
Grafika 4/10
-żenujący framerate na niegrywalnym jak na FPS(gatunek) poziomie
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
-sraka na ekranie plus jakieś filtry typu "gram po żółtym chinchu"
>>KLIK<<

Reszty nie oceniam, bo się nie znam.
« Ostatnia zmiana: Maja 11, 2011, 20:53:35 pm wysłana przez Juras »

suli dia

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 01-04-2006
  • Wiadomości: 1 267
  • Reputacja: 13
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #423 dnia: Maja 12, 2011, 00:05:04 am »
 :lol: :lol: :lol: :lol:
Umiesz Liczyć, Licz na Siebie!!!

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #424 dnia: Maja 14, 2011, 10:12:17 am »
Medal of Honor (single)

Grafika: 7-
Dźwięk: 7+
Długość: 5
Grywalność: 7+
Całość: 7-

Dobra gierka. Robiona na wzór pierwszego Modern Warfare i to widać. Mimo wszystko gra się nieźle. Szkoda tylko, że długość singla pozostawia wiele do życzenia (na średnim poziomie z 5 godzin).

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #425 dnia: Maja 15, 2011, 13:35:53 pm »
CM:DiRT 2
grafika: 9- (jedne z najładniejszych wyscigów tej generacji, kolory prawie wylewają się z ekranu)
dźwięk: 7
grywalność: 7+

wady:
- model jazdy arcade
- beznadziejny klimat (typu Grid)
- dialog hej ktoś tam po zakończeniu wyścigu
- mało tras rajdowych
- dużo beznadziejnych evantów np. przejedz trase rozwalając bloczki dodające sekundy
- kolorystyka taka sama przez cała gre (dominuje pomarańcz)
- pojazdy buggy (tragedia, zresztą nie tylko tutaj, ale we wszystkich wyścigach)

Ocena ogólne: 7+ (dobra gra, ale do starych Colinów ta gra jak i jej model jazdu się nie umywa)
« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2011, 07:58:13 am wysłana przez Kyokushinman »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #426 dnia: Maja 18, 2011, 22:14:42 pm »
Batman: Arkham Asylum

Grafika: 8
Dźwięk: 8
Długość: 9
Grywalność: 8+
Całość: 8+

Świetna, rozbudowana gra z ciekawą fabułą (choć miejscami nieco naciąganą) i niezłym klimatem. Polecam :)

LukeSpidey

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 10-05-2010
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 10
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #427 dnia: Maja 19, 2011, 00:51:58 am »
Cytat: POK
Batman: Arkham Asylum
Nikogo chyba nie trzeba namawiać na tą grę.  :D 

Słaby ten, co w to nie zagrał.  8)

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #428 dnia: Czerwca 07, 2011, 14:42:27 pm »
Lost Planet

grafika: 7+
dzwięk: 7
grywalnośc: 7+


Wady:
- monotonia

Ogólnie: 7+ ( dobra gra, warto przejść)



DiRT 3

Grafika: 8+ (Bardzo dobra, teksturki to poziom tych z dwójki, natomiast jeśli chodzi o wykonanie samochodów i tras to według mnie Dirt 2 wygląda jednak lepiej, kolorystyka też na korzyść poprzedniczki, tutaj mamy wszystko stonowane (chociaż rajd Kenii o zachodzie słońca daje rade).

Dźwięk: 8- (Odgłosy samochodów brzmią nieźle, a kawałki podczas meny lub wczytywania są lepsze niż w dwójce)

Grywalność: 7+ ( Model jazdy wdaje się lepszy niż w dwójce, samochód jest cięższy i bardziej trzyma sie drogi (do starych Colinów jednak daleka droga), dodatkowo w opcjach możne pare rzeczy ustawić według własnego uznania. Od razu polecam wyłączyc linie pomocniczą i ABS ( jest to tylko automatyczne hamowanie wozu przed ostrym zakrętem przez konsole). Skoro model jazdy lepszy niż w dwójce to dlaczego taka sama ocena za grywalnosć? A więc, jedną z wad psujących zabawe jest hamulec nożny, który jest strasznie czuły i zbyt mocny, normalnie jak w formule 1 (pędzisz na złamanie karku naciskasz i auto stoi he he). Druga rzecz to lokacje dla tras rajdowych, których jest mniej niż w Dirt 2 (Chorwacja, Maroko, Malezja, Chiny, Baja w Kalifornii), mamy tutaj tylko Kenie, Michigan, Finlandie i Norwegie. Co prawda odcinków dla tych tras jest 3 razy więcej, ale większość z nich to takie gdzie czas przejazdu mieści się poniżej 2 min bądź maksymalnie dochodzi do 3 min (tych już jest mniej). Co prawda zdarzeją się odcinki ponad 3 minutowe, ale takie to można policzyc na palcach jednej ręki i są to tylko trasy na czas (w wyscigach WRC tak długich brak) super samochodami ( batmobile i inny odśnieżacze nie pasujace do tych tras, chociaż do śniegu w Norwegii jeszcze sie nadają he he). Dodatkowo te trasy się dużo od siebie nie różnią (troche pozmieniane zakręty, gdzie indziej hopka, inne warunki atmosferyczne czy pora doby, do tego droga szeroka i długa jak autostrada itp). Mamy także rallycross (które sprawują lepsze wrażenie niż w dwójce i tych zawodów jest zdecydowanie więcej) oraz wspomnianą jazde na czas, natomiast reszta to popierdółki typu palenie gumy, drifty, rozwalanie pudeł itp. Nie miałem okazji niestety przetestować tej gry na kierownicy, bo wydaje mi się, że ten tytuł skierowany jest bardziej do posiadaczy kierownic niż padów.

Wady:
- krótkie odcinki rajdowe
- zbyt mało lokacjii
- nieciekawe trasy (no, ale co można zobaczyć na trasach 2 czy 3 minutowych)
- hamulec nożny
- model jazdy, chociaż jest wyraźnie lepiej to jednak nie jest to co dawne Coliny
- czasówki na trasach rajdowych samochodami typu pług
- brak efektu śniegu na szybie
- kamera ze środka gorsza niż w DiRT 2
- loadingi
- beznadziejne zawody typu palenie gumy, rozwalanie pachołków itp.
- lektorzy

Ocena ogólna: 8= (Komu podobał się DiRT 2 to tym bardziej spodoba się DiRT 3. Ja jednak oczekiwałem czegoś więcej coś na wzór starych Colinów czy WRC. Niestety osobu mojego pokroju mogą się zawieść tym tytułem. Sama gra jest jednak lepsze niż DiRT 2, ponieważ tutaj wszystkiego jest zdecydowanie więcej oraz model jazy uległ solidnej poprawie.


Asassins Creed

Grafika: 8+ (nawet teraz fajnie się prezentuje)

Dźwięk: 7 (grałem w naszą wersje, ale nie dali rady, o ile dialogi głównych postaci mają w miare dobrze podłożone wokale to już głupie powtarzające sie głosy ludzi wypadają śmiesznie a na dodatek nie wszystko działa poprawnie, dlatego że w grze możemy usłyszeć wydobywający się z tłumu język niemiecki czy francuski)

Grywalność: 7+ (gra na początku wieje nudą mimo to jednak poźniej potrafi się rozkręcić)

Wady:
- zbyt powtarzalne zadanie
- monotonia
- powtarzejące się polskie okrzyki
- nudny początek
- misje poboczne

Ogólnie: 8= (Dobra gra, dla fanów Asassyna jedyneczka jest obowiązkowa o ile jej wcześniej nie przeszli)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 07, 2011, 14:48:47 pm wysłana przez Kyokushinman »