Autor Wątek: Kilka pytan o PS  (Przeczytany 3658 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

xmichal79x

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 25-12-2007
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Kilka pytan o PS
« dnia: Grudnia 25, 2007, 10:20:58 am »
poniewaz dosc juz mam robienie upgradow kompa co rok za plowe wartosci konsoli, a mikolaj byl dosc laskawy w tym roku  postanowilem nabyc konsolke, tylko wlasnie jaka?
wstepnie sklaniam sie w strone PS3 - niby na x360 wiecej gier, ale z czasem chyba sie to zmieni
co do PS3 - czy warto kupowac wersje 60 gb?
z tego co wyczytalem wersja 40 gb nie ma wstecznej kompatybilnosci - no ale chyba nie po to kupuje nowa konsole zeby grac w gry ze starej.

ma mniej portow usb ale 2 chyba starcza, bo co sie tam podlacza? pady chyba nie do nich, prawda?

no i roznica 20 gb w dysku te chyba nie robi wiekszego znaczenia, bo rozumiem ze dysk sluzy glownie do zapisu stanow gry i sciagania z sieci dem gier i filmow?

a jak jest na PS3 z graniem po sieci, tez sie placi abonament jak na xbox live?
Mam telewizor LC HD ready ane full HD, czy obraz z PS3 ewentualnie X360 bedzie dobrze na nim wygladal, tzn lepiej niz z ps 2 na zwyklym kineskopowym, bo slyszalem ze jak sie nie podlacza nowych konsol pod full hd to obraz jest slabej jakosci..
z gory dzieki za odpowiedzi.

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: Kilka pytan o PS
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 25, 2007, 11:03:49 am »
Co do portów USB to prócz podłanczenie pada do ładowania (można też do kompa) ja podłanczam jeszcze takie urządzenie potrzebne do gry GH III aby gitarka działała.
Na dysk możesz jeszcze przekazywać różne filmy też z kompa i inne rzeczy, które podchodza do kategorii obraz, video i dźwięk.
Na PS3 nie płaci sie nic za korzystanie z neta tylko prawie wszystkie dodatki do gier sa płatne.
Jak masz telewizor to kupuj śmiało PS3 lub X360 duzo nie stracisz bo prawie żadna gra nie obsługuje rozdziałki Full HD, niektóre nie mają pełnego 720p (np. Halo 3, CoD4).
Yeahh, me and hate that's an odd couple

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Kilka pytan o PS
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 25, 2007, 11:34:05 am »
Ja mam podłączone PS3 (posiadam wersję 40 GB) do zwykłego TV i gry wyglądają super. Dodatkowo w PS3 możesz wymienić dysk twardy na inny, o większej pojemności - musi być tylko 2,5"

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Kilka pytan o PS
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 25, 2007, 12:43:30 pm »
Ja jeszcze dodam  że za zakupem 40GB stoi to że ma 65nm kartę graficzną i procesorek, czyli pobiera mniej prądu, przy podwyżce cen prundu to duża zaleta.

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Kilka pytan o PS
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 25, 2007, 16:40:52 pm »
Tylko Cell jest w 65nm

Nxtfun

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 14-07-2007
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Kilka pytan o PS
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 12, 2008, 22:44:56 pm »
Na ps3 za neta się nie płaci a wtedy masz czatowanie z przyjaciółmi, granie multiplayer, dema, tapety itp. za darmo! dodatki i gry niestety zwykle są płatne ale same gry też są dobre. Konsola sony jest bardziej funkcjonalna za małą cenę (najtaniej chyba 1500 zł) W skład takiego zestawu wchodzi:
konsola
pady
gra (lub dwie)
w środku dysk twardy, odtwarzacz blu-ray
A do x-a trzeba to wszystko dokupić, i wyjdzie że x jest droższy
X ma troche lepszą kartę graficzną i podobno lepiej wygląda niż na ps3,
ale programiści zaczynają używać potężnego procesora w ps3 częściowo w roli wspomagania graficznego, więc coraz częściej lepiej gry wyglądają na ps3
x był wydany wcześniej więc programiści zdążyli się już z nim zaznajomić a ps3 jeszcze nie jest w pełni wykożystywany
X ma mniejszy procesor i gry są wydawane na dvd Więc nowsze gry będzie trudno zmieścić na małej płycie dvd więc będą gorszej jakości. A procesor może sobie nie dawać rady z nowszymi grami.
Ps3 ma lepszy procesor i gry wydawane są na płytach blu-ray, które mają od 50 do 200 gb!
W pszyszłości gry będą lepiej wyglądać na ps3, ponieważ programiści nauczą się w pełni wykożystywać moc ps3.
Według mnie ps3 jest bardziej multimedialne, odtwarza bardzo wiele formatów np: w filmach popularny divix
A to wszystko można zmieścić na wbudowanym dysku twardym, który można wymienić na pojemniejszy, gdy nam zabraknie miejsca. Ps3 ma wbudowany blutooth, którego można wykorzystać do podłączenia np: zestawu słuchawkowego(np.od komórki) który można wykorzystać w rozmowie wideo lub w sieciowej rozgrywce do porozumiewania się z innymi. Na ps3 jest wiele fajnych gier, które wyszły/wyjdą. Na Xboxa jest też wiele fajnych gier, ale decyzja o tym jaką konsolę wybrać można też podejmować ze względu na gry jakie wyszły na konsolę.
A tak przy okazji ilość popsutych x-ów to około 30% a ps3 0,3%. X podobno jest najbardziej chałaśliwą konsolą jaką zrobiono, a ps3 jest bardzo cicha.
Głównie napisałem tu o ps3 bo wiem o nim najwięcej i sam planuję zakup.