Autor Wątek: Konsola Prosze o doradzenie i wyjasnienie :)  (Przeczytany 10454 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Makaveli17

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 10-05-2008
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Konsola Prosze o doradzenie i wyjasnienie :)
« dnia: Maja 10, 2008, 18:30:03 pm »
Witam
Mam zamiar kupic sobie konsole.
Tylko ze niewiem co i jak, z czym to sie je, za ile itp.

1) Ktora konsola jest najlepsza? Chodzi mi o to aby sie zakup oplacil, nie ze po pol roku sie okaze ze wychodzi nowsza konsola itp. oraz na ktorej konsoli sa lepszse gry ?
2) Jak to jest z cena owych konsol? ile kosztuja do nich gry itp.?
3) Jak to wyglada na tych konsolach ? Jest jakies glowne menu gdzie sie wchodzi i ma sie np. folder muzyka filmy itp? jak to jest?  :eek:
4) jak to jest z tym internetem na konsolach ? Jest to tak jak na PC ? padem sie pisze ? czy dostaje sie specjalna klawiature? ile mniej wiecej kosztuje taki net za miesac? mozna whcodzic na kazde stronki np. wp.pl czy tylko takie strony zwiazane z dana konsola?
5) A i czy taka konsole moge podlaczyc  do monitora zwyklego od PC ?
Prosze o wyjasnienie jak to jest z konsolami i o doradzenie :-)
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Maja 10, 2008, 18:32:21 pm wysłana przez Makaveli17 »

Stalker

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-01-2008
  • Wiadomości: 2 925
  • Reputacja: 1
  • Blues luz
Odp: Konsola Prosze o doradzenie i wyjasnienie :)
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 10, 2008, 18:53:20 pm »
Witam
Mam zamiar kupic sobie konsole.
Tylko ze niewiem co i jak, z czym to sie je, za ile itp.

1) Ktora konsola jest najlepsza? Chodzi mi o to aby sie zakup oplacil, nie ze po pol roku sie okaze ze wychodzi nowsza konsola itp. oraz na ktorej konsoli sa lepszse gry ?
2) Jak to jest z cena owych konsol? ile kosztuja do nich gry itp.?
3) Jak to wyglada na tych konsolach ? Jest jakies glowne menu gdzie sie wchodzi i ma sie np. folder muzyka filmy itp? jak to jest?  :eek:
4) jak to jest z tym internetem na konsolach ? Jest to tak jak na PC ? padem sie pisze ? czy dostaje sie specjalna klawiature? ile mniej wiecej kosztuje taki net za miesac? mozna whcodzic na kazde stronki np. wp.pl czy tylko takie strony zwiazane z dana konsola?
5) A i czy taka konsole moge podlaczyc  do monitora zwyklego od PC ?
Prosze o wyjasnienie jak to jest z konsolami i o doradzenie :-)
Pozdrawiam

ad1.Na dzień dzisiejszy Xbox 360 sam tydzien temu kupiłem i nie żałuje,\ :-D, Na XO masz wiecej tytułów i każdy znajdzie cos dla siebie
ad2.Ja Xbox-a 360 Arcade kupiłem za 700.00 , jest kilka wersji 360-tki różnią sie tylko wyposażeniem (twardy dysk, Memorka itp)
ad3. tak zgadza sie masz zakładki np. Multimedia (i tam masz filmy, muzyka itp) możesz podłączyc konsole do neta i wysyłać wiadomości i Nie TYLKO!
ad4. na PS3 net nic nie kosztuje a na XO sie płaci 70.00 na 3 miechy albo 200 na 13 miechów ale za to masz lepszą usługe
ad5.Można bo sam tak robie do 360-tki kabel kosztuje 29.00 a z PS3 jest problem bo musisz miec HDCP

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 825
  • Reputacja: 81
Odp: Konsola Prosze o doradzenie i wyjasnienie :)
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 10, 2008, 18:54:05 pm »
Witam
Mam zamiar kupic sobie konsole.
Tylko ze niewiem co i jak, z czym to sie je, za ile itp.

1) Ktora konsola jest najlepsza? Chodzi mi o to aby sie zakup oplacil, nie ze po pol roku sie okaze ze wychodzi nowsza konsola itp. oraz na ktorej konsoli sa lepszse gry ?
2) Jak to jest z cena owych konsol? ile kosztuja do nich gry itp.?
3) Jak to wyglada na tych konsolach ? Jest jakies glowne menu gdzie sie wchodzi i ma sie np. folder muzyka filmy itp? jak to jest?  :eek:
4) jak to jest z tym internetem na konsolach ? Jest to tak jak na PC ? padem sie pisze ? czy dostaje sie specjalna klawiature? ile mniej wiecej kosztuje taki net za miesac? mozna whcodzic na kazde stronki np. wp.pl czy tylko takie strony zwiazane z dana konsola?
5) A i czy taka konsole moge podlaczyc  do monitora zwyklego od PC ?
Prosze o wyjasnienie jak to jest z konsolami i o doradzenie :-)
Pozdrawiam

1) Wii
2) ok. 950 zł, a gry po 150-200
3) cholera wie
4) jest nawet internet :D
5) podziwiam osoby, które kupują konsolę, aby grac przed monitorem, tak trzymaj.

Tak serio, to wejdź na gamerankings.com i zobaczysz na jaką konsolę wychodzą najlepsze gry. Najwyższą średnią ma PS3, najniższą Wii.
Co do cen, sprawdź allegro.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

MGS

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 23-03-2006
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 10
Odp: Konsola Prosze o doradzenie i wyjasnienie :)
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 10, 2008, 18:58:06 pm »
1) Ktora konsola jest najlepsza? Chodzi mi o to aby sie zakup oplacil, nie ze po pol roku sie okaze ze wychodzi nowsza konsola itp. oraz na ktorej konsoli sa lepszse gry ?
Sam musisz zadecydowac ktora jest dla Ciebie najlepsza. Zobaczyc jakie gry Ciebie interesuja, ile masz na to kasy itp. Bo co gracz to inna opinia i kazda jest subiektywna ;]
Xbox  One + PS4 = two reasons to buy a PC

Makaveli17

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 10-05-2008
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Odp: Konsola Prosze o doradzenie i wyjasnienie :)
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 10, 2008, 18:58:56 pm »
1) to chyba na xboxa sie skusze :-)
2) no wlasnie jak to jest z tymi wersjami x`ow ? Arcade ELite premium? Tylko wyposazeniem sie roznia? CZu np. niektore gry nie pojda na arcade ale na elita wchodza? jest tak? czytalem cos ze jakis procek 65nm arcade czasami nie maja, to wtedy sa gorsze czy co? (przepraszam za glupie pytania ale sie tak nieznam na tym )
3) Ale jak ta konsole podlaczyc do neta? Ja mam radiowke na kompie to x`a musialbym do tej radiowki podlaczyc i placic ten sam koszt za neta (50zl) czy na x`a jest jakis specjalny opsobny net za ktory sie placi 70zl na 3 miesace? i jak z pisaniem? sa jakies klawiatury czy padem sie jakos pisze?
4) to sie w sumie oplaca ja za miesac na kompie place 50zl
5) to dobrze :)

Stalker

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-01-2008
  • Wiadomości: 2 925
  • Reputacja: 1
  • Blues luz
Odp: Konsola Prosze o doradzenie i wyjasnienie :)
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 10, 2008, 19:05:45 pm »
1) to chyba na xboxa sie skusze :-)
2) no wlasnie jak to jest z tymi wersjami x`ow ? Arcade ELite premium? Tylko wyposazeniem sie roznia? CZu np. niektore gry nie pojda na arcade ale na elita wchodza? jest tak? czytalem cos ze jakis procek 65nm arcade czasami nie maja, to wtedy sa gorsze czy co? (przepraszam za glupie pytania ale sie tak nieznam na tym )
3) Ale jak ta konsole podlaczyc do neta? Ja mam radiowke na kompie to x`a musialbym do tej radiowki podlaczyc i placic ten sam koszt za neta (50zl) czy na x`a jest jakis specjalny opsobny net za ktory sie placi 70zl na 3 miesace? i jak z pisaniem? sa jakies klawiatury czy padem sie jakos pisze?
4) to sie w sumie oplaca ja za miesac na kompie place 50zl
5) to dobrze :)

ad2.Nie ma różnicy , wszystkie ci pójdą, szczerze polecam Premium bo jest w nie jest droga a masz twardy dysk niż w Arcade (arcade ma memorke) http://ultima.zakupy.com/Xbox_360_Premium_3_gry_gratis_/i5549/
ad3. normalnie masz router i podłączasz lanem od konsoli do rouera i kompa do routera i gitara tylko musisz troche poustawiac i w konsoli i w kompie i bedzie działac, na XO nie masz przeglądarki internetowej, internet w konsoli głownie bedzie potrzebny do grania online co jest cudowne
ad4. to jest abonament za usługe Xbox Live Gold który pozwala grac, jak nie chcesz grac to nie płacisz ale za internet ten który masz w kompie płacisz tak czy siak.

ps. na twoim miejscu zmienił bym operatora neta ja za 1MB płace 35 zeta

mateo

  • Gość
Odp: Konsola Prosze o doradzenie i wyjasnienie :)
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 10, 2008, 19:29:21 pm »
Jeśli to jest twoja pierwsza stycznośc z konsolami, to ja radze kupic Xboxa 360.
Wszystko, co chcesz po prostu jest na maszynce Billa (jRPGi, ścigałki, przygodówki, wspaniałe gry FPP itp, itd)
Za Xiem również przemawia atrakcyjna cena, która jak na next-gena jest wręcz śmieszna ;]! (tańsza od WII)
Na pierwszy ogień Gears of War i będzie pięknie :)


Makaveli17

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 10-05-2008
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Odp: Konsola Prosze o doradzenie i wyjasnienie :)
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 10, 2008, 19:54:57 pm »
2)Stalker ten xbox premium jest swietny za ta cene widywalem niektore arcade a premium to zawsze tak kolo 1300zl chyba zakupie to w tym sklepie na raty :)
a ten dysk 20gb to nie jest troche malo?
3)To czyli x`a podlaczam jakos z komputerem ktory jest podlaczony na radiowce i jakos to trzeba ustwaic i smiga tak?
4) hmmm fajnie to brzmi 70zl za 3miechy to nie jest duzo.
a co do operatora to ja place 50zl ale mam 6mb/s ;)

Mateo to nie moja pierwsza stycznosc... w latach 90 pogrywalem sobie na pegazusie, ps one, nintendo 64 ;D
To xbox wystarczylby mi na dlugo? pod wzgledem graiki i gier rowniez ?
a jak z cenami gier? ile tak mniej wiecej kosztuja?
WIELKIE DZIEKI za odp :)) naprawde to doceniam
Pozdrawiam :)

tak sie wlasnie zastanawiam czy an raty nie wziasc tego x`a za 999zl
wzialbym na taka ratę:
Cytuj
Raty na 20 miesięcy (całkowite oprocentowanie to 14%)
rozumiem ze 999 dzielic przez 20 to wyjdzie 50zl miesiecznie ale o co chodzi z tymi 14% ? wybaczcie ale ja tam sie na takimczyms nieznam jezeli chodzi o raty....  :oops:
« Ostatnia zmiana: Maja 10, 2008, 20:02:45 pm wysłana przez Makaveli17 »

bebbop

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2004
  • Wiadomości: 1 595
  • Reputacja: 10
  • Memento Mori...
Odp: Konsola Prosze o doradzenie i wyjasnienie :)
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 10, 2008, 20:17:21 pm »
Jestem podobnego zdania jak mateo. Po dluzszej przerwie z konsolami idealnym wyborem bedzie Xbox 360. Konsola przyjazna dla gracza, duza biblioteka gier, dosyc niskie ceny. Najlepiej kupic minimum wersje Premium. Dysk 20 GB spokojnie wystarczy jesli nie jest sie kolekcjonerem dem  :P Warto zainwestowac w konsole robiona w 65 nm (mniejszy pobor pradu, mniej awaryjna, najlepiej pytac sie ile wat widnieje na zasilaczu - powinno byc 175 W ). Neta podlaczysz poprzez lan, udostepnaijac neta konsoli. Za konto Gold dla konsoli placisz jesli chcesz grac przez siec. Dema sa darmowe, wiec mozesz je normalnie sciagac nie wykupujac niczego. Xbox 360 podlaczysz spokojnie do monitora ( w przeciwienstwie do PS3  :P )

PS. Opierajac sie na wrazeniach swojej dziewczyny, ktora prawie w ogole nie gra moge dodac, ze:
- pad od xboxa 360 jest wygodny
- sa fajne mini-gry  :P
« Ostatnia zmiana: Maja 10, 2008, 20:20:27 pm wysłana przez bebbop »

Stalker

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-01-2008
  • Wiadomości: 2 925
  • Reputacja: 1
  • Blues luz
Odp: Konsola Prosze o doradzenie i wyjasnienie :)
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 10, 2008, 20:18:58 pm »
2)Stalker ten xbox premium jest swietny za ta cene widywalem niektore arcade a premium to zawsze tak kolo 1300zl chyba zakupie to w tym sklepie na raty :)
a ten dysk 20gb to nie jest troche malo?
3)To czyli x`a podlaczam jakos z komputerem ktory jest podlaczony na radiowce i jakos to trzeba ustwaic i smiga tak?
4) hmmm fajnie to brzmi 70zl za 3miechy to nie jest duzo.
a co do operatora to ja place 50zl ale mam 6mb/s ;)

Mateo to nie moja pierwsza stycznosc... w latach 90 pogrywalem sobie na pegazusie, ps one, nintendo 64 ;D
To xbox wystarczylby mi na dlugo? pod wzgledem graiki i gier rowniez ?
a jak z cenami gier? ile tak mniej wiecej kosztuja?
WIELKIE DZIEKI za odp :)) naprawde to doceniam
Pozdrawiam :)

tak sie wlasnie zastanawiam czy an raty nie wziasc tego x`a za 999zl
wzialbym na taka ratę:
Cytuj
Raty na 20 miesięcy (całkowite oprocentowanie to 14%)
rozumiem ze 999 dzielic przez 20 to wyjdzie 50zl miesiecznie ale o co chodzi z tymi 14% ? wybaczcie ale ja tam sie na takimczyms nieznam jezeli chodzi o raty....  :oops:


gry na allegro nówki po 150 zeta a nawet za 100 sie trafią ,w sklepach nie radze bo jak na mnie to za drogo!

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 825
  • Reputacja: 81
Odp: Konsola Prosze o doradzenie i wyjasnienie :)
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 10, 2008, 20:19:18 pm »
tak sie wlasnie zastanawiam czy an raty nie wziasc tego x`a za 999zl
wzialbym na taka ratę:
Cytuj
Raty na 20 miesięcy (całkowite oprocentowanie to 14%)
rozumiem ze 999 dzielic przez 20 to wyjdzie 50zl miesiecznie ale o co chodzi z tymi 14% ? wybaczcie ale ja tam sie na takimczyms nieznam jezeli chodzi o raty....  :oops:


Jak to, o co chodzi z 14%? Zgadnij. Tyle więcej zapłacisz. 999 + 14 % + ubezpieczenie jak dasz sobie wcisnąc.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Makaveli17

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 10-05-2008
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Odp: Konsola Prosze o doradzenie i wyjasnienie :)
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 10, 2008, 20:25:39 pm »
Bebbop czy ten xbox ma taki procek czy inny?
http://ultima.zakupy.com/Xbox_360_Premium_3_gry_gratis_/i5549/
to tego neta podalcze tez przy swojej radiowce czy musi to byc internet przez kabel ?
czyli 139zl wiecej... no nic wole splacac przez 20 miesiecy po 55zl niz od razu wydac 1000 zl... naraz tyle nie wyczepię ;D
ale mi teraz smaka narobiliscie na tego xboxa :)

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 929
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: Konsola Prosze o doradzenie i wyjasnienie :)
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 10, 2008, 20:28:45 pm »
jak dla mnie PS3 kupisz ,nie martwisz się że padnie po tygodniu , jestem w pewny że gry będą wychodziły dłużej niż na X0 a poza tym grzechem jest nie zagrać w MGS

Makaveli17

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 10-05-2008
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Odp: Konsola Prosze o doradzenie i wyjasnienie :)
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 10, 2008, 20:29:45 pm »
to xbox taki awaryjny i gry tak szybko sie sypia czy co?

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 929
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: Konsola Prosze o doradzenie i wyjasnienie :)
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 10, 2008, 20:30:21 pm »
X0 jest symbolem awaryjności

Makaveli17

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 10-05-2008
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Odp: Konsola Prosze o doradzenie i wyjasnienie :)
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 10, 2008, 20:33:34 pm »
no ale gwarancja jest no i raczej az takie awaryjne nie jest skoro tylu ludzi sie pozytywnie o nim wypowiada... no i te gry i ceny no i net ;D miodzo wg mnie
ale wypowiadajcie sie dalej i prosze o odp na moje pozostale pytania :)

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 929
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: Konsola Prosze o doradzenie i wyjasnienie :)
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 10, 2008, 20:34:23 pm »
Dobra jak Ci padnie Ty stracisz nerwy ,nie ja  :cool:

Stalker

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-01-2008
  • Wiadomości: 2 925
  • Reputacja: 1
  • Blues luz
Odp: Konsola Prosze o doradzenie i wyjasnienie :)
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 10, 2008, 20:39:43 pm »
jak dla mnie PS3 kupisz ,nie martwisz się że padnie po tygodniu , jestem w pewny że gry będą wychodziły dłużej niż na X0 a poza tym grzechem jest nie zagrać w MGS

po 1) Nie pada po tygodniu, nie przesadzaj ,naprawde , bo to co powiedziałes to smiech na sali. po 2)skąd możesz wiedziec która konsola wygra? narazie wygywa XO i to on dostaje wiecej tytułow. po 3) to prawda sam zagrał bym w MGS4 ale na XO też masz wiele tyułow które dorównają MGS i są tylko na XO

Ps. Twój wybór. PS3 kosztuje 1499 (bez gry)
Opublikowane: Maj 10, 2008, 20:36:28
Obie Konsole są świetne!Mają swoje plusy i minusy! Wzloty i upadki!XO wziąłem ze względu na cene i Gry (według mnie gry są lepsze)! Jestem starym PC-towcem i konsole to nowosc nad swoim wyborem głowiłem sie 1 rok, padło na XO

mateo

  • Gość
Odp: Konsola Prosze o doradzenie i wyjasnienie :)
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 10, 2008, 20:40:04 pm »
Bez MGS'a da się żyć... chociaż ja nie ;P

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 929
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3

Niebieski

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-09-2006
  • Wiadomości: 2 182
  • Reputacja: 1
Odp: Konsola Prosze o doradzenie i wyjasnienie :)
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 10, 2008, 20:55:51 pm »
Dobra już tak nie hejtuj, jak padnie to wyśle i po 2 tygodniach max dostanie nowego.

bebbop

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2004
  • Wiadomości: 1 595
  • Reputacja: 10
  • Memento Mori...
Odp: Konsola Prosze o doradzenie i wyjasnienie :)
« Odpowiedź #21 dnia: Maja 10, 2008, 21:15:13 pm »
2pac  :D musialbys napisac do ultimy i zapytac sie jaka to konsola. Z ich opisu ze strony niczego nie wywnioskujesz.( pytaj czy jest to Falcon, pobor mocy 175 W na zasilaczu ) Odnosnie awaryjnosci to polecam wlasnie konsole robione w 65 nm, poniewaz chyba do tej pory jeszcze nikomu nie padla zadna sztuka ( chociaz wersja ta jest dosyc krotko na rynku - kilka miesiecy )
« Ostatnia zmiana: Maja 10, 2008, 21:20:15 pm wysłana przez bebbop »

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 825
  • Reputacja: 81
Odp: Konsola Prosze o doradzenie i wyjasnienie :)
« Odpowiedź #22 dnia: Maja 11, 2008, 10:12:27 am »
Dobra już tak nie hejtuj, jak padnie to wyśle i po 2 tygodniach max dostanie nowego.

No jasne. Jeżeli lubi miec konsolę częściej w naprawie, niż w domu, to niech kupi stare premium, bądź core. Przecież to tylko 2 tyg. :lol:

Co do nowych xzłomów, to ponoc mniej się psują. Mój arcade, mam go od stycznia, jeszcze ani razu się nie zawiesił. :shock: Co po obcowaniu ze starym premium jest dla mnie szokiem.

Co do PS3. Cena ceną, ale dostaje wraz z nią BR i tyle. Poza tym MGS4, Uncharted, HS, Ratchet i masa mega tytułów robi swoje. Home, który kiedyś może wyjdzie, też.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Makaveli17

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 10-05-2008
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Odp: Konsola Prosze o doradzenie i wyjasnienie :)
« Odpowiedź #23 dnia: Maja 11, 2008, 10:36:03 am »
hmmm chyba kupie premium... tylko czy 20gb to nie troche malo ?
i jak to jest z tym netem? T x`a podlaczam jakos z komputerem ktory jest podlaczony na radiowce i jakos to trzeba ustwaic i smiga tak? napewno mi pojdzie na radiowce czy musi to byc internet przez kabel ?

Chyba x`a sie bardziej oplaca, jest wiecej gier no nie? a na ps to tylko ten blu-ray i co ? pare dobrych gier i to wszystko??
Mi w sumie tez chodzi o to zeby mi ta konsola wystarczała na jakies 2-3 latka, aby te gry co sie w przyszlosci pojawia tez na niej byly.

Stalker

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-01-2008
  • Wiadomości: 2 925
  • Reputacja: 1
  • Blues luz
Odp: Konsola Prosze o doradzenie i wyjasnienie :)
« Odpowiedź #24 dnia: Maja 11, 2008, 10:46:51 am »
hmmm chyba kupie premium... tylko czy 20gb to nie troche malo ?
i jak to jest z tym netem? T x`a podlaczam jakos z komputerem ktory jest podlaczony na radiowce i jakos to trzeba ustwaic i smiga tak? napewno mi pojdzie na radiowce czy musi to byc internet przez kabel ?

Chyba x`a sie bardziej oplaca, jest wiecej gier no nie? a na ps to tylko ten blu-ray i co ? pare dobrych gier i to wszystko??
Mi w sumie tez chodzi o to zeby mi ta konsola wystarczała na jakies 2-3 latka, aby te gry co sie w przyszlosci pojawia tez na niej byly.


20GB starczy zupełnie bo tu nie instalujesz gier jak w przypadku PS3. Co do neta, to pewnie jak bedziesz używac go w konsoli to bedziesz musiał miec włączonego kompa i słyszałem o jakims programie (nie znam sie dokładnie na tym, ale sam mam radiówke i chce podłączyc ją niedługo do konsoli i przyjdzie taki gosc i mi to zrobi, wiec popytam,i Ci odpisze co i jak, jak juz bede cos miał) I ta konsola i druga wystarczy Ci na długi czas (to nie jest kompa,że co chwile cos dokładasz)

Makaveli17

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 10-05-2008
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Odp: Konsola Prosze o doradzenie i wyjasnienie :)
« Odpowiedź #25 dnia: Maja 11, 2008, 12:14:52 pm »
To po co ten dysk?
Ale czy jak gry z plyty beda odtwarzane to nie bede troche gorzej, wolniej chodzic itp.? a jak bede chcial to mimo tego moge wrzucic gierke na dysk?

hmmm kompa tez wlaczonego? troche glupio by to wyszlo bo mi tam ogolnie chodzi o to zeby przez ten live sobie pogac multiplayer itp.

To dobrze ;)
chociasz w listopadzie sobie kupilem nowego kompa ktory tez na dlugo mi wystarczy:
Procek: Duo E6550 2.33ghz
Karta graf: GeForce 8800 GTS 640mb
Ram: 2gb 800mhz
Dysk 320gb

svonston

  • Gość
Odp: Konsola Prosze o doradzenie i wyjasnienie :)
« Odpowiedź #26 dnia: Maja 11, 2008, 12:22:14 pm »
To po co ten dysk?
Dema, filmy, muzyka, save'y z gier.

Cytuj
a jak bede chcial to mimo tego moge wrzucic gierke na dysk?
Nie.


Prawde mowiac, to na tym komputerze chyba pograsz w znosnej grafice w kilka gier, ktore sa takze na X360. Moze najpierw zalicz je, a w tym czasie klocek stanieje i dopiero wtedy go sobie kupisz?
« Ostatnia zmiana: Maja 11, 2008, 12:25:10 pm wysłana przez svonston »

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Konsola Prosze o doradzenie i wyjasnienie :)
« Odpowiedź #27 dnia: Maja 11, 2008, 12:24:23 pm »
W PS3 nie instalujesz gier na dysku, tylko zrzucasz jakąś część danych gry na dysk, a to jest różnica
« Ostatnia zmiana: Maja 11, 2008, 12:28:15 pm wysłana przez Isaac »

Stalker

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-01-2008
  • Wiadomości: 2 925
  • Reputacja: 1
  • Blues luz
Odp: Konsola Prosze o doradzenie i wyjasnienie :)
« Odpowiedź #28 dnia: Maja 11, 2008, 12:27:22 pm »
To po co ten dysk?
Ale czy jak gry z plyty beda odtwarzane to nie bede troche gorzej, wolniej chodzic itp.? a jak bede chcial to mimo tego moge wrzucic gierke na dysk?

hmmm kompa tez wlaczonego? troche glupio by to wyszlo bo mi tam ogolnie chodzi o to zeby przez ten live sobie pogac multiplayer itp.

To dobrze ;)
chociasz w listopadzie sobie kupilem nowego kompa ktory tez na dlugo mi wystarczy:
Procek: Duo E6550 2.33ghz
Karta graf: GeForce 8800 GTS 640mb
Ram: 2gb 800mhz
Dysk 320gb

W PS3 wymagana jest instalacja (w niektórych grach) z tego względu że Blu-Ray jest wolny(potrzebuje wiecej czasu na odnalezienie i wczytanie danych)  a DVD jest znacznie szybsze (może ma mniejszą pojemność, ale pozwala na szybką kompresje i dekompresje, dlatego takie GTA IV zajmuje 6.31GB) wszytko chodzi płynnie, różnica jest tylko w loadingu gdzie po instalacji na PS3 wczytuje sie o 2-3s krócej niz na XO, ale to żadna różnica. A co do neta, to lepiej miec kablowy ale z radiowym tez idzie grac:)
Opublikowane: Maj 11, 2008, 12:24:51
Sorry, nie instalacja tylko zrzucnie częsci danych

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 929
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: Konsola Prosze o doradzenie i wyjasnienie :)
« Odpowiedź #29 dnia: Maja 11, 2008, 12:29:35 pm »
Instalacja wymagana jest chyba w max dwóch grach wiem że na pewno w GTA i jeżeli mnie pamięć nie myli wszystkie serwisy internetowe jakie znam oceniły wyżej wersję na PS3

svonston

  • Gość
Odp: Konsola Prosze o doradzenie i wyjasnienie :)
« Odpowiedź #30 dnia: Maja 11, 2008, 12:30:21 pm »
Instalacja wymagana jest chyba w max dwóch grach wiem że na pewno w GTA i jeżeli mnie pamięć nie myli wszystkie serwisy internetowe jakie znam oceniły wyżej wersję na PS3
Daj linki.

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Konsola Prosze o doradzenie i wyjasnienie :)
« Odpowiedź #31 dnia: Maja 11, 2008, 12:32:52 pm »
GTA4, Everybody's Golf, Devil My Cry 4, GT5:P, Burnout Paradise wymaga zrzucenia danych i niewiem czy coś jeszcze, w każdym bądź razie w niczym to nie przeszkadza
« Ostatnia zmiana: Maja 11, 2008, 12:44:28 pm wysłana przez Isaac »

Stalker

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-01-2008
  • Wiadomości: 2 925
  • Reputacja: 1
  • Blues luz
Odp: Konsola Prosze o doradzenie i wyjasnienie :)
« Odpowiedź #32 dnia: Maja 11, 2008, 12:44:31 pm »
Instalacja wymagana jest chyba w max dwóch grach wiem że na pewno w GTA i jeżeli mnie pamięć nie myli wszystkie serwisy internetowe jakie znam oceniły wyżej wersję na PS3
Wcale nie oceniły wyżej!Jestem tylko pod wrażeniem że w PS3 nie szło zastosować AA i pełnego 720p ale R* założył filtr który bardzo upiększa gre na PS3! a zresztą ocencie sami http://www.gametrailers.com/player/33469.html a co do płyności to ktos, gdzies na forum podał ilosc klatek w obu wersjach (chyba Anonimowy, nie jestem pewny) i wypadło na korzyść XO. Chyba jeszcze DMC4 na PS3 potrzebuje ,,zrzucenia danych" które zajmuje 5GB
Opublikowane: Maj 11, 2008, 12:42:41
GTA4, Everybody's Golf, Devil My Cry 4, GT5:P, Burnout Paradise i niewiem czy coś jeszcze, w każdym bądź razie w niczym to nie przeszkadza

A czy ktoś mówił że przeszkadza? jest ok, ma to swoje plusy

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Konsola Prosze o doradzenie i wyjasnienie :)
« Odpowiedź #33 dnia: Maja 11, 2008, 12:50:16 pm »
Stalker rozluźnij pośladki, GTA4 na PS3 niczym sie nie różni od wersji na x360, chyba że masz zamiar liczyć piksele i sprawdzać różnice w ilości klatek animacji, zamiast cieszyć sie grą  :???:

Stalker

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-01-2008
  • Wiadomości: 2 925
  • Reputacja: 1
  • Blues luz
Odp: Konsola Prosze o doradzenie i wyjasnienie :)
« Odpowiedź #34 dnia: Maja 11, 2008, 12:54:03 pm »
Stalker rozluźnij pośladki, GTA4 na PS3 niczym sie nie różni od wersji na x360, chyba że masz zamiar liczyć piksele i sprawdzać różnice w ilości klatek animacji, zamiast cieszyć sie grą  :???:

No wiadomo ale czasmi wypowidzi niekótrych mnie wnerwiają, jak juz człowiek chce byc neutralny to zawsze ktos przyjdzie i tak mnie wkur** że nie moge wytrzymać. Na obu konsolach sie gra dobrze, kwestia gustu

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Konsola Prosze o doradzenie i wyjasnienie :)
« Odpowiedź #35 dnia: Maja 11, 2008, 12:55:29 pm »
GTA4, Everybody's Golf, Devil My Cry 4, GT5:P, Burnout Paradise i niewiem czy coś jeszcze, w każdym bądź razie w niczym to nie przeszkadza

A czy ktoś mówił że przeszkadza? jest ok, ma to swoje plusy
Oczywiście że nie przeszkadza i owszem nic takiego nikt tu nie mówił, ale zauważyłem że miałeś dziką radość z tego że mogłes to wypomnieć posiadaczom PS3.Daruj sobie.

Stalker

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-01-2008
  • Wiadomości: 2 925
  • Reputacja: 1
  • Blues luz
Odp: Konsola Prosze o doradzenie i wyjasnienie :)
« Odpowiedź #36 dnia: Maja 11, 2008, 12:58:59 pm »
GTA4, Everybody's Golf, Devil My Cry 4, GT5:P, Burnout Paradise i niewiem czy coś jeszcze, w każdym bądź razie w niczym to nie przeszkadza

A czy ktoś mówił że przeszkadza? jest ok, ma to swoje plusy
Oczywiście że nie przeszkadza i owszem nic takiego nikt tu nie mówił, ale zauważyłem że miałeś dziką radość z tego że mogłes to wypomnieć posiadaczom PS3.Daruj sobie.

Ja tego nie wypominam, pyta sie gość po co twardy dysk w konsoli to odpowiadam. Jak wspomniałem wczesniej, instalacja ma tez swoje dobre strony

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: Konsola Prosze o doradzenie i wyjasnienie :)
« Odpowiedź #37 dnia: Maja 11, 2008, 13:01:29 pm »
Patoslaw, cos z Twoja pamiecia nie tak bo zadna (normalna) recenzja nie ocenila wyzej jednej z wersji.  :???:

Ostatecznie tak czy inaczej decyduja gry. Zrob liste gie rna ktore chcesz zagrac i wybierz konsole ktorej lista jest bardziej przekonajaca. Mam obie i szczerze po ograniu paru naprawde dobrych gier PS3 lezy i sie kurzy. To jednak czysto indywidualna sprawa.

Mozna jeszcze sie zastanawiac co do jakosci samego sprzetu, ale teraz XO sa znacznie mniej awaryjne + 3 lata gwarancji, a PS3 w wersji 40g. tez okazuje sie miec swoj zauwazalny poziom awaryjnosci. Na pewno PS3 zdecydowanie wygrywa w kwestii konfortu grania - nie ma halasu jaki produkuje XO.



Stalker

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-01-2008
  • Wiadomości: 2 925
  • Reputacja: 1
  • Blues luz
Odp: Konsola Prosze o doradzenie i wyjasnienie :)
« Odpowiedź #38 dnia: Maja 11, 2008, 13:04:42 pm »
I gitara! :-) wybór należy do ciebie, my już swoje zrobiliśmy

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Konsola Prosze o doradzenie i wyjasnienie :)
« Odpowiedź #39 dnia: Maja 11, 2008, 13:05:11 pm »
U mnie jest wrecz odwrotnie jak u Leenk'a od ponad pół roku kurzy sie x360, ale tak jak Leenk wspomniał, zrób po prostu liste gier w które chcesz zagrać i zdecyduj sie na konsole