Autor Wątek: Papier do okładek  (Przeczytany 6127 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

hansatan

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 29-05-2008
  • Wiadomości: 690
  • Reputacja: 0
  • Üßer Fuhrer
Papier do okładek
« dnia: Września 04, 2008, 11:33:51 am »
Mam do Was pytanie, jaki papier polecacie do drukowania okładek do boxów DVD? Ludzie polecają papier mondi do drukarek laserowych of coz, ale teraz pytanie o gramaturę? Zwykły papier ma 80g/m2, a jaki powinien być ten do okładek? Na moje oko jakieś 100-120g/m2 co o tym sądzicie, wszelkie przykłady będą przydatne.

misterbuu

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 03-05-2007
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja: 0
Odp: Papier do okładek
« Odpowiedź #1 dnia: Września 05, 2008, 15:36:22 pm »
TiP: Używaj okładek które dostałeś z grą.Pozdro :-o

[masz już jedno ostrzeżenie więc daruj sobie takie posty, niekoniecznie ma to być do pirackich gier i filmów, a pytanie wydaje mi się jasne] -t.
« Ostatnia zmiana: Września 05, 2008, 15:39:03 pm wysłana przez tarniak »
just swingin in the glory of chaos...

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Papier do okładek
« Odpowiedź #2 dnia: Września 05, 2008, 16:25:22 pm »
Dokładnie to się nie znam, jednak im grubszy papier, tym na pewno będzie lepszy - szczególnie, jeżeli drukowałbyś drukarką atramentową ; na gramaturze 80g/m2 przy dużej ilości atramentu papier będzie "mokry" i się będzie łatwo marszczył. Jeszcze pół biedy, gdy jest to okładka do CD Case (chociaż problem jest przy grzbiecie), jednak na pudełkach od DVD (tych pustych, gdzie folia na okładkę nie jest szczelnie zamknięta) taki papier już raczej dobrze nie wygląda.

Dodatkowo polecam (oczywiście, jeżeli mowa o drukarkach atramentowych, bo nie sprecyzowałeś czy chcesz drukować na drukarce laserowej, czy po prostu na papierze od drukarki laserowej) drukować jednak na jakimś papierze foto, na zwykłym, jak wiadomo, kolory są dużo bladsze, szczególnie czerń.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

FX

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 22-08-2008
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Odp: Papier do okładek
« Odpowiedź #3 dnia: Września 05, 2008, 16:42:30 pm »
Mam do Was pytanie, jaki papier polecacie do drukowania okładek do boxów DVD? Ludzie polecają papier mondi do drukarek laserowych of coz, ale teraz pytanie o gramaturę? Zwykły papier ma 80g/m2, a jaki powinien być ten do okładek? Na moje oko jakieś 100-120g/m2 co o tym sądzicie, wszelkie przykłady będą przydatne.

Ja swego czasu drukowałem na atramentówce używając papieru fotograficznego Basf 170g/m2 2880dpi , wyglądają bardzo dobrze, do tego możesz potraktować płytę LightScribem i masz prawie jak oryginał   8)

Pozdro misterbuu (laik taki jak Ty nawet tego nei rozróżni) :D

« Ostatnia zmiana: Września 05, 2008, 23:51:41 pm wysłana przez FX »
Krysy mohou se sežrat moje vejce,
Jenže já  budu svému strachu čelit  jako indiánský válečník,
Udělám se krásný hovno.


hansatan

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 29-05-2008
  • Wiadomości: 690
  • Reputacja: 0
  • Üßer Fuhrer
Odp: Papier do okładek
« Odpowiedź #4 dnia: Września 05, 2008, 17:30:20 pm »
Chodzi konkretnie o drukarkę laserową i o papier do niej, ludzie polecają coś takiego:

http://sklepy.allegro.pl/item411418718_papier_mondi_color_copy_100g_a4_500_arkuszy.html

tylko że większa gramatura co sądzicie?

FX

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 22-08-2008
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Odp: Papier do okładek
« Odpowiedź #5 dnia: Września 05, 2008, 23:52:03 pm »
Chodzi konkretnie o drukarkę laserową i o papier do niej, ludzie polecają coś takiego:

http://sklepy.allegro.pl/item411418718_papier_mondi_color_copy_100g_a4_500_arkuszy.html

tylko że większa gramatura co sądzicie?
Około 150 będzie ok.
Krysy mohou se sežrat moje vejce,
Jenže já  budu svému strachu čelit  jako indiánský válečník,
Udělám se krásný hovno.