Autor Wątek: PS2 pomocy!!!  (Przeczytany 2975 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ubol

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 1 537
  • Reputacja: 16
  • PSN: urytuPL
PS2 pomocy!!!
« dnia: Listopada 17, 2008, 16:40:49 pm »
Mam mały problem z moim PS2 Slim Silver, a mianowicie chciałem sobie na niej właśnie pograć, wkładam płytę załączam a tu zonk nie chce mi się wczytać gra, co mnie zdziwiło bo parę dni wcześniej normalnie grałem. Popróbowałem z innymi grami i to samo. Lasera wcale nie słychać przy załączaniu. Konsola jest nie przerobiona, kupiłem ją w Saturnie w 2007-06-08. Wie ktoś może czy mi w Saturnie obejmą ją gwarancją bo ponoć Sony Poland daje 12 miesięcy gwarancji, ale słyszałem że jak jest się w Unii to na wszystkie towary jest minimum 24 miesiące. Jeżeli gwarancja odpada to czy jest jakaś inna możliwość naprawy? Proszę o pomoc z waszej strony.

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: PS2 pomocy!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 17, 2008, 17:08:53 pm »
Jeśli gry i filmy na DVD nie działają, to padł laser.
Naprawa w serwisie Sony pewnie kosztuje ze 150 zł (tutaj nie jestem pewien, sam tyle dawałem, ale to było 1,5 roku temu).
Z tym Saturnem to musiałbyś się ich o to zapytać, ale podejrzewam, że skierują Cię do serwisu Sony.

svonston

  • Gość
Odp: PS2 pomocy!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 17, 2008, 18:00:14 pm »
Upewnij się, czy gwarancja w EU jest na 24 miesiące i jeżeli tak, to idź do Saturna (a nie do Sony) i żądaj wymiany wadliwego towaru (serwisu).

oscyp

  • Gość
Odp: PS2 pomocy!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 17, 2008, 18:58:27 pm »
Gdy moja PS2 przeczytała tytuł tematu, bez zastanowienia wstała, zerwała z siebie garnitur ukazując niebiesko-czerwony kubraczek jednym ruchem i wyjebała przez okno na ratunek.

Tajfun

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 17-11-2008
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: PS2 pomocy!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 17, 2008, 19:01:19 pm »
Ja miałem kiedyś identyczną sytuację. Tzn brak reakcji ze strony lasera w slimie na włożenie jakiejkolwiek płyty. Okazało się że czujnik zamknięcia klapki nawalał i zamknięcie jej z większym impetem rozwiązało sprawę. Od tego czasu nie było już problemów :)

ubol

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 1 537
  • Reputacja: 16
  • PSN: urytuPL
Odp: PS2 pomocy!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 17, 2008, 21:06:10 pm »
Żeby się upewnić wejdź do "Browser" i zamknij klapę , jeśli nie pojawi się komunikat "Reading Disc" (ani nic podobnego) , to faktycznie może być problem z czujnikami.
Zrobiłem tak jak napisałeś, klapką też parę razy mocniej trzasnąłem i dalej nic. To jak mi nie wyskakuje Error Disc to jest możliwe że laser jest dobry tylko jakaś tasiemka się spieprzyła czy coś?

ubol

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 1 537
  • Reputacja: 16
  • PSN: urytuPL
Odp: PS2 pomocy!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 18, 2008, 20:11:43 pm »
Nie używałem, grałem tylko na oryginalnych kopiach.
: Listopad 18, 2008, 06:54:05 am
Ok spoko udało mi się przywrócić moje kochane ps2 do życia:P Rozkręciłem ją i tam gdzie się znajduje laser to powyciągałem wszystkie tasiemki, i włożyłem je na swoje miejsce ( co nie było takie łatwe szczególnie ta co szła do lasera, po chwili się zorientowałem że trzeba taką klamerkę zamknąć ) i działa. :grin:
Dziękuje wszystkim za pomoc.