Autor Wątek: Engarde - Nowy miesięcznik  (Przeczytany 17960 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

FlyJack

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 29-10-2006
  • Wiadomości: 201
  • Reputacja: 0
  • effect eX
Engarde - Nowy miesięcznik
« dnia: Listopada 28, 2008, 15:22:14 pm »
Co sądzicie o tej gazecie? Wydaje się spoko, jednak oprawa graficzna jest żenująca.

Forum o Home, Avatarach i możliwościach sieciowych gier na PS3 i Xbox360

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 28, 2008, 15:40:49 pm »
Przeglądałem wczoraj magazyn i mam pare uwag. Szata graficzna niektórych artykułów uniemożliwia spokojne przeczytanie tekstu. Na przykład artykuł o Red Alert 3 jest tak przejaskrawiony że aż oczojebny (że się tak wyraże :P). Druga sprawa to recenzje. Wysyp tylu hitów a najwyższa ocena w magazynie to 8 (!) Choć może którąś recenzje zgubiłem, no ale fifa 2009 ma 8+; Fallout 3 ma 8 (!), a Gears of War 2 i tu niespodzianka bo... również ma 8 (!!). Nie zagłębiałem się w tekst ale ja dziękuję za magazyn który będzie mi głównie narzekać co miesiąc :/
Okładka i papier jak najbardziej na plus, ale w końcu dajemy te 10zł.

Bobi

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 0
  • PSN ID | Gamertag: Fifi1101
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 28, 2008, 15:47:09 pm »
Przeglądałem wczoraj magazyn i mam pare uwag. Szata graficzna niektórych artykułów uniemożliwia spokojne przeczytanie tekstu. Na przykład artykuł o Red Alert 3 jest tak przejaskrawiony że aż oczojebny (że się tak wyraże :P). Druga sprawa to recenzje. Wysyp tylu hitów a najwyższa ocena w magazynie to 8 (!) Choć może którąś recenzje zgubiłem, no ale fifa 2009 ma 8+; Fallout 3 ma 8 (!), a Gears of War 2 i tu niespodzianka bo... również ma 8 (!!). Nie zagłębiałem się w tekst ale ja dziękuję za magazyn który będzie mi głównie narzekać co miesiąc :/
Okładka i papier jak najbardziej na plus, ale w końcu dajemy te 10zł.
Może to i dobrze, że choć jeden magazyn jest surowszy i nie sypie dziewiątkami?
Ja tam nie po to zrezygnowałem niedawno z Neo, aby teraz sobie nowe czasopismo znaleźć. Zostanę przy PSX Extreme.

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 28, 2008, 15:51:26 pm »
ale ja dziękuję za magazyn który będzie mi głównie narzekać co miesiąc :/


Jak wyżej. Dlaczego mam się zamartwiać że gra ma minusy i słuchać jeszcze że komuś się naprawdę wyjątkowo nie spodobała, a nie po prostu czerpać esencji z grania ? Dla mnie Gears of War 2 to dycha absolutna pod każdym względem i nie chce słyszeć o minusach, bo po co sobie głowę zaśmiecać ? Chyba mogę być szczęśliwym nie ?  :P :-D

Ja oczywiście zostaje przy Neo+  :-) Ale stawiam że 2 numer zmieni pare rzeczy. Zawsze tak jest.
« Ostatnia zmiana: Listopada 28, 2008, 15:52:57 pm wysłana przez szmajdzik »

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 28, 2008, 15:59:24 pm »
Kupiłem sobie dzisiaj, dobry papier okładkowy, brzydka okładka, z ceną ich poj**ało.

Na razie to tyle. :eek:

Spidey^

  • Gość
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 28, 2008, 16:36:10 pm »
Wysyp tylu hitów a najwyższa ocena w magazynie to 8 (!) Choć może którąś recenzje zgubiłem, no ale fifa 2009 ma 8+; Fallout 3 ma 8 (!), a Gears of War 2 i tu niespodzianka bo... również ma 8 (!!).

A mnie właśnie to w tym piśmie ujęło, goście nie sypią dziesiątkami bo akurat jest hype na GOWa czy na coś innego tylko racjonalnie i bez emocji wszystko oceniają (jak swego czasu SS).

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 28, 2008, 16:43:22 pm »
Cytuj
Druga sprawa to recenzje. Wysyp tylu hitów a najwyższa ocena w magazynie to 8 (!)
Dead Space dostał 9-

lupinator

  • Gość
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 28, 2008, 16:44:12 pm »
Panowie - w moim egzemplarzu GOW2 dostało 9-, a nie 8.

Zawartości merytorycznej jeszcze nie sprawdzałem - na razie przekartkowałem pismo i trochę mam niesmak, bo okładka naprawdę fajna, logo również, ale w środku szatę graficzną oceniłbym na 0/10. Strasznie to wszystko obrzydliwe. Jednak rozumiem, że jest to początek magazynu i zapewne niedługo zmieni się tu ku lepszemu.

Co do ocen - nie wiem jak można przyczepiać się do czyichś subiektywny opinii. Ja osobiście nawet lubię kiedy gra jest surowo oceniania (oczywiście jeśli w recenzji jest satysfakcjonujące uzasadnienie końcowej noty).

Zabieram się teraz do czytania aby ocenić to co w piśmie najważniejsze.

Tarniak

  • Gość
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 28, 2008, 17:03:15 pm »
Nazwa wybitnie niemedialna. Będę krzyczał po babie w kiosku: "angahd!"

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 28, 2008, 17:03:56 pm »
Kolejne pisemko, które nie przetrwa próby czasu (o ile nie ma wsparcia jakiegoś prasowego molocha). Bazy czytelników N+ i PE są raczej nie do ruszenia. Czy wgóle jest sens istnienia kolejnego pisma na tak w sumie jeszcze ograniczonym rynku jak nasz?

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 28, 2008, 17:31:40 pm »
Może ktoś będzie miał ochotę poczytać bardziej krytyczne recenzje, oczywiście jeżeli takie w tym magazynie są. Jak ktoś poczyta niech da znać.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 28, 2008, 19:41:43 pm »
Girsy II dostały 8??
Hmm, zaczynam lubić ten magazyn... :-D

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 825
  • Reputacja: 81
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 29, 2008, 21:58:35 pm »
Prawda jest taka, że większość narzeka na niskie oceny dla gier. Dlaczego? Ponieważ od jakiegoś czasu zapanował trend, że każda gra dostaje 10. Tutaj akurat żartuję, że każda, ale spójrzcie, na chłopski rozum, na ostatnie recenzje gier. Same 9, 9+, 10. Ludzie się przyzwyczaili do takich ocen i teraz nota 8 to już jest dla kogoś crap. To nieprawda, bo to nadal doskonała ocena. 10 powinny być zarezerowane dla gier przełomowych. Dla prawdziwych majstersztyków. 10 dla Zeldy, MGS, Silent Hill i Bioshocka tak, ale nie dla jakiś crapów.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

grami

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 08-11-2007
  • Wiadomości: 972
  • Reputacja: 0
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 30, 2008, 10:44:01 am »
Ja również jetem za nieco surowszym ocenianiem, psxextreme i wspomniany ss w dawnych czasach były bliskie ideału (pamięta ktoś fangę w pysko kojimy od hiva? 8+ dla mgs'a 2?). Oczywiście jeżeli już się zdecydować nieco podwyższyć poprzeczki, to trzeba mieć na względzie, że gra na dychę rzeczywiście musi być grą na dychę, musi być rewolucyjna w swoim gatunku, łamać schematy (do dziś nie rozumiem dych dla GTA 4, jak dla mnie rewelacja to nie rewolucja i miarodajnie maks powinna otrzymać 9+), a do tego zostać zapamiętana na wiele lat. Problem w tym, że taką grę czasami trudno wyczuć. Samego magazynu jeszcze nie widziałem, przy najbliższej okazji na pewno sprawdzę. I co by nie było, trzymam kciuki! Przydałby się magazyn, który by trochę namieszał w tym nieco skostniałym już rynku polskich periodyków o konsolach.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 30, 2008, 15:34:06 pm »
Chyba jutro się przejdę do empiku i trochę poczytam. W sumie Ryo Hazuki ma racje. Teraz prawie w każdym numerze w PE czy N+ lecą 9 i 9+. Pamiętam jak się przesiadłem z pieca na konsole, zacząłem kupować PE i się zdziwiłem że dużo 9 dają. Człowiek przywyknął i teraz jak gra nie dostaje 9, 9+ to nie ma po co na nią patrzeć. Doszło do tego że dobre gry dostają 9, 9- a te bardzo dobre 9+ i 10.
: Listopad 30, 2008, 14:32:14 pm
A no i w razie nieudanego połączenia N+ i GO będzie gdzie uciekać :)

mateo

  • Gość
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 30, 2008, 16:17:14 pm »
ciekawe dzisiaj się przejdę do Relay :)
mam nadzieje, że zrobią coś z tą oprawą graficzną pisma w następnym numerze.

lupinator

  • Gość
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 30, 2008, 18:10:38 pm »
Po głębszym przyjrzeniu się zawartości już wiem, że zdecydowanie nie kupię drugiego numeru. Teksty pisane są tak szablonowo, tak sztywno i bez polotu, że zupełnie nie warto marnować tych 10 zł na miesiąc. Do tego dochodzi obrzydliwa oprawa graficzna o której już pisałem i która praktycznie uniemożliwia przeczytanie niektórych testów pod warunkiem, że nie jest się masochistą.

Podsumowując - pismo bez charakteru, nieoferujące nic czego nie ma w PE i nic ponad poziom znany z lepszych stron internetowych. Nie polecam.

kamiiru

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-05-2006
  • Wiadomości: 2 791
  • Reputacja: 7
  • PSN ID: kamiiru
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 30, 2008, 22:52:12 pm »
Dziś na szybko rzuciłem okiem na półke w empiku lecz nie znalazłem tego magazynu. Zresztą i tak bym nie kupił bo szkoda mi kasy ale z ciekawości chciałem luknąć.

Ruff Priest

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 18-12-2008
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 0
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 20, 2008, 03:00:18 am »
Przeglądałem.IMO śmieć.

Ciapkas

  • Gość
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 20, 2008, 14:23:13 pm »
Po głębszym przyjrzeniu się zawartości już wiem, że zdecydowanie nie kupię drugiego numeru. Teksty pisane są tak szablonowo, tak sztywno i bez polotu, że zupełnie nie warto marnować tych 10 zł na miesiąc. Do tego dochodzi obrzydliwa oprawa graficzna o której już pisałem i która praktycznie uniemożliwia przeczytanie niektórych testów pod warunkiem, że nie jest się masochistą.

Podsumowując - pismo bez charakteru, nieoferujące nic czego nie ma w PE i nic ponad poziom znany z lepszych stron internetowych. Nie polecam.

Właśnie to chciałem napisać. Swego czasu sam pisalem takie recki itp. i czytając to pismo miałem wrażenie, że czytam swoje teksty. Chodzi głównie o to, że mają jeden schemat, chamsko powielany w każdej recenzji. Jednym słowem laicy, bez wykształcenia w dziedzinie pisania tekstów.
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 20, 2008, 18:33:16 pm »
Szczerze mówiąc, szukałem tego przy okazji jak byłem w empiku, w jednym, drugim, w inmedio obok mnie i nigdzie tego nie znalazłem.
Nie żebym chciał od razu kupic, ale ciekaw byłem tej szaty graficznej, którą wszyscy krytykują.

kamiiru

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-05-2006
  • Wiadomości: 2 791
  • Reputacja: 7
  • PSN ID: kamiiru
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 20, 2008, 20:49:44 pm »
Szczerze mówiąc, szukałem tego przy okazji jak byłem w empiku, w jednym, drugim, w inmedio obok mnie i nigdzie tego nie znalazłem.
Nie żebym chciał od razu kupic, ale ciekaw byłem tej szaty graficznej, którą wszyscy krytykują.

Ja u siebie w empiku znalazłem i potwierdzam, szafa graficzna ssie. Wygląda to mniej więcej tak że na kazdej stronie są ułożone screeny w kolumnie od góry do dołu, obok jest tekst i tyle.
: Grudzień 20, 2008, 19:47:13 pm
--
EDIT: wszedłem na strone http://www.engarde.pl/ i zauważyłem ze jest juz drugi numer. Z tego co można zobaczyć na stronie magazyn przeszedl maly lifting, preview do zobaczenia.

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 29, 2008, 01:45:42 am »
Przeglądałem drugi numer. Oprawę graficzną poprawili.Tekst też bardziej taki "dojrzalszy".Podoba mi się ich krytyczność jeśli chodzi o oceny.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 12, 2009, 11:39:11 am »
Jest niezły. Podoba mi brak tam tekstów typu "och, jak wiele tu secretsów i te rozkoszne majteczki, pon, pom".
Szata graficzna jak i jakość papieru, zdecydowanie na plus. A że oceny takie a nie inne? Chyba nikt nie chce podążać tropem wyznaczonym przez SS i ich przebicia 100% co rusz.
Oczywiście niektórzy pieniacze zarzucają celowe zaniżanie ocen przez engarde, jak i brak czerpania przyjemności z gier, ale....
Jak można (szczególnie to drugie) udowodnić? Bez argumentów konkretnych i dowodów namacalnych się nie da, a to że jakaś chłopaczyna marudzi w tym segmencie "celowo to robicie" to cóż, nikt nie bierze tego na poważnie. No chyba, że jest juz tak, że ci wielcy (ING, GameSpot) dają danej grze 10/10 , pe/n jako ci lokalni , małpują a chłopaki z engarde MUSZĄ dać taką samą ocenę, bo .... no właśnie. Bo co? Bo nie wypada?

To tak, jak biadolenie, że Nascar/Fifa mają takie a nie inne oceny za oceanem, bo wiadomo - łapówki. A ktoś nie pomyślał, że druga osoba może mieć odmienne zdanie?
Przecież znowu nie przesadzajmy, że 9/10 dla Bioshock , to profanacja. Bo chyba nikt z was nie myśli, że każdy gloryfikuje Metroid Prime, a Okaryna Czasu to najlepsza gra każdego gracza.
Przynajmniej nie ma takich baboli jak w pe, gdzie osoba oceniająca grę (bo recenzentem jest chyba tylko z nazwy) pisze w opisie FF X, że daje tylko 9, bo nie wie , czy pod koniec jest równie liniowo. Nie wie bo jeszcze (co sama przyznaje) nie skończyła gry (ale ocena jest, przecież na okładce musi byc "pierwsi w pol. oceniamy") , albo współpracownik M$ ocenia gry na x360, czy facet od platformówek zabiera się za bary z MGS2. Ja już nie wspominam oceny, spójrzcie tylko na poziom jego "recenzji" a odpowiednika Grabarza .

Tarniak

  • Gość
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 12, 2009, 18:45:45 pm »
Cytuj
Ja u siebie w empiku znalazłem i potwierdzam, szafa graficzna ssie. Wygląda to mniej więcej tak że na kazdej stronie są ułożone screeny w kolumnie od góry do dołu, obok jest tekst i tyle.
Jak screeny małe a tekstu dużo to mnie już się podoba. Naprawdę w N+ i PE czasem trzeba szukać tekstu w natłoku screenów. Nie wiem skąd taka dziwna forma jak z tabloidu. Wielkie screeny z masą detali szybko można znaleźć w necie, a takie magazyny w dzisiejszych czasach kupuje się dla treści, a nie 40 obrazków na stronie. Oczywiście nic nie oceniam, bo może rzeczywiście wygląda to mizernie, ale idea bardzo mi się podoba.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 12, 2009, 18:54:02 pm »
Dziś po raz pierwszy widzialem to Engarde i do szaty graficznej równieŻ nie mam zastrzeŻeń. Fakt, na początku wydaje się bardzo surowa i sterylna (szczególnie w porównaniu z innymi czasopismami), ale z drugiej strony, grafika nie dominuje nad tekstem, nie ma chaosu, bałaganu. Wszystko jest jasne, czytelne, a screeny czy arty tworzą jedynie dopełnienie tekstu, a nie go zamazują.
I tak jak napisał Tarniak, w obecnych czasach magazynów nie kupuje się dla obrazków (bo nawet największy screen nie odda tego, co screeny w wysokiej rozdzielczości znalezione na necie), tylko dla tekstów.

Tekstu nie czytałem, bo jedynie tylko na szybkiego przeleciałem magazyn, więc od tej strony się nie wypowiadam. Jednak szata graficzna wg mnie jest ok.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 13, 2009, 13:52:39 pm »
Zgadzam się. Dobrze to ująłeś - sterylna. Ale przy tym oczywiście przejrzysta. Co do jakości tekstów, są w porządku. Tylko , że autor tekstu o SFIV/SSF2T , chyba raczył żartować o balansie tych ier - że niby wyważone. Wypada dać chłopakom szanse. Hegemonia innych czasopism za jakiś czas taka oczywista może już nie być. Wiemy jak SS skończyło a przecież przez tyle lat bata nań nie było.

deepthroat

  • Gość
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 17, 2009, 16:54:33 pm »
Oprawa jest jak dla mnie genialna, stonowana, ascetyczna, wysmakowana. Tego oczekuję po magazynie o naszym niszowym - cóż, takie są realia - hobby. Dorwałem niestety dopiero trzeci numer, ale jestem pod ogromnym wrażeniem. Zacytuję tutaj wydawcę, który napisał we wstępniaku, że (...) styl tabloidowy jest nam zupełnie nie po drodze. Publicystyczny magazyn o grach? Dla dorosłego faceta? Jak najbardziej. Piękna rekomendacja, choć kłóci się nieco z małą familijną kolaboracją, która uświetniła numer w postaci "My Horse And Me 2" i wywiadu z Tate. Cóż, każdy poważny mężczyzna swego rumaka strzeże... W tekstach kryje się troszkę baboli, ale w ogólnym rozrachunku całość in plus. Są zalążki polotu, więc i potencjału masa. Co ciekawe, nikt wcześniej nie wspomniał, że w projekcie maczali paluchy m.in Śledziu czy Shiva, a wydaje się to dobrą zachętą.

mateo

  • Gość
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #28 dnia: Marca 12, 2009, 19:21:53 pm »
Musze przyznać, iż jak na początek chłopaki dają radę. Dobre teksty! Nawet Shiva skrobnął felietonik.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #29 dnia: Marca 12, 2009, 19:30:27 pm »
Cytuj
Shiva
ten Shiva z PE?

a ja jakoś nadal nie mogę tego nigdzie dostać.

mateo

  • Gość
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #30 dnia: Marca 12, 2009, 19:32:09 pm »
Tak były współpracownik z PE.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #31 dnia: Marca 12, 2009, 19:33:46 pm »
W Empikach jest.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #32 dnia: Marca 12, 2009, 19:38:47 pm »
W Empikach jest.
no u mnie niema, ale dawno nie patrzyłem to może już jest.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #33 dnia: Marca 12, 2009, 19:43:07 pm »
Dziś widziałem (chyba) nowy numer, z Killzone 2 na okładce (9/10).
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

mateo

  • Gość
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #34 dnia: Marca 12, 2009, 19:45:25 pm »
Oceniali japońską wersję White Knight Story. O ile mnie pamięć nie myli wystawili 7/10.

Bobi

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 0
  • PSN ID | Gamertag: Fifi1101
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #35 dnia: Marca 13, 2009, 18:23:05 pm »
Podoba mi się ten magazyn. Przyjemnie się czyta i publicystykę, i recenzję. Po pierwszym numerze gdy zobaczyłem, że Rock Band 2 dostał 7, czyli tyle samo co Wii Music (!) tylko się ironicznie uśmiechnąłem. A po przeczytaniu obu recek w sumie się z nimi zgodziłem ;)
Dobrze też, że przyjęli surowe kryteria ocen. Nie ma skali ocen [1-7] crap / [9-10] hit. Ciekawy jestem też zapowiadanego na 4 numer zmiany systemu oceniana (przejdą do 5-stopniowej skali?).

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #36 dnia: Marca 13, 2009, 18:55:56 pm »
Ciekawy jestem też zapowiadanego na 4 numer zmiany systemu oceniana.
Może będzie taka zmiana:

[1-7] crap / [9-10] hit.
:lol: ;)

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #37 dnia: Marca 14, 2009, 19:23:34 pm »
Mnie trochę irytuje taki 10 stopniowy system oceniania, bo jeśli gierka dostała 4, druga 5 to nie jestem w stanie powiedziec jak bardzo ta druga jest lepsza. I faktycznie, jest taki podział że 7-10 to przyzwoita ocena, imo całkowicie wystarczy skala 6 stopniowa- idealna w takim przypadku.

Meioh

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 23-07-2007
  • Wiadomości: 385
  • Reputacja: 0
  • GT: Ssakiczaki PL
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #38 dnia: Marca 14, 2009, 20:57:09 pm »
Uważam, że ten miesięcznik jest trochę lipny  :P jestem wierny neo plus xD chyba uzależniłem się od zapachu ich gazety... nie mogę bez tego żyć... :-D gulash musi mi zapewnić jakiś odwyk  :?


''HARD CORE zakochany clown, on ma takie czułe serce, trampki Bahamy ma, deskorolki tylko brak''

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #39 dnia: Kwietnia 17, 2009, 22:48:02 pm »
Mnie trochę irytuje taki 10 stopniowy system oceniania, bo jeśli gierka dostała 4, druga 5 to nie jestem w stanie powiedziec jak bardzo ta druga jest lepsza. I faktycznie, jest taki podział że 7-10 to przyzwoita ocena, imo całkowicie wystarczy skala 6 stopniowa- idealna w takim przypadku.

Popieram z całą stanowczością. Przez 18 lat nauki byłem oceniany w skali 6cio stopniowej (no na studiach jest pięciostopniowa, gdyż zaczyna się od 2.0) i jakoś było dobrze.
Tu nagle ludzie wymyślaja skale 10cio stopniowe. No dobrze, nie jest to aż tak fatalny pomysł o ile ma to ręce i nogi a jak widzę w pe co rusz 9+ bo....
albo jeszcze lepiej w neo ze swoim dodatkowym podziałem - niby jak ocenić że gra faktycznie zasługuje na 6.9....
Nie , nie na 6, czy 7 , nawet nie na 6.5 ale na 6.9?

A pamiętacie ocenę FFX? Składowe po 10/10 , ale ocena....9.9 . Dlaczego? Bo wg autora, jest jedna gra lepsza, FF VII mianowicie , stąd "tylko" 9.9.