Autor Wątek: Engarde - Nowy miesięcznik  (Przeczytany 17957 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #40 dnia: Kwietnia 18, 2009, 05:07:28 am »
Jeszcze większe rozdrobnienie (9.9np) to już wogóle paranoja, bo tu już wracamy do znienawidzonych procentów. A rozkminianie jak duża jest różnica między 71%, a 72% dla gierki to podpada wręcz pod system wars.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #41 dnia: Kwietnia 19, 2009, 20:32:00 pm »
Potwierdzone: Engarde przestał istnieć:
http://www.gamezilla.pl/content/potwierdzone-engarde-przestal-istniec

Cytuj
To oficjalne: szóstego numeru magazynu Engarde już nie będzie. Potwierdzili nam to jego współpracownicy oraz przedstawiciel wydawcy. Fatalna wiosna dla polskiego rynku prasy: niedawno upadł też Click

Na dwóch forach internetowych pojawiły się informacje o tym, że niezależny magazyn konsolowy Engarde został zamknięty.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z dwoma współpracownikami magazynu oraz z przedstawicielem redakcji: wszyscy potwierdzili. Engarde zakończyło swoją krótką, pięciomiesięczną obecność na polskim rynku prasy.
Adam Wieczorek, członek redakcji Engarde, powiedział nam w rozmowie telefonicznej:

    "Niestety, na dzień dzisiejszy szóstego numeru magazynu nie będzie już w kioskach. Jutro około 15-tej redakcja ma spotkanie z wydawcą, po którym wydamy oficjalny komunikat i powiemy, co dalej."

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #42 dnia: Kwietnia 19, 2009, 20:49:14 pm »
Szkoda, bo potencjał miał.


mateo

  • Gość
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #43 dnia: Kwietnia 19, 2009, 20:53:51 pm »
Potwierdzone: Engarde przestał istnieć:
http://www.gamezilla.pl/content/potwierdzone-engarde-przestal-istniec

Cytuj
To oficjalne: szóstego numeru magazynu Engarde już nie będzie. Potwierdzili nam to jego współpracownicy oraz przedstawiciel wydawcy. Fatalna wiosna dla polskiego rynku prasy: niedawno upadł też Click

Na dwóch forach internetowych pojawiły się informacje o tym, że niezależny magazyn konsolowy Engarde został zamknięty.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z dwoma współpracownikami magazynu oraz z przedstawicielem redakcji: wszyscy potwierdzili. Engarde zakończyło swoją krótką, pięciomiesięczną obecność na polskim rynku prasy.
Adam Wieczorek, członek redakcji Engarde, powiedział nam w rozmowie telefonicznej:

    "Niestety, na dzień dzisiejszy szóstego numeru magazynu nie będzie już w kioskach. Jutro około 15-tej redakcja ma spotkanie z wydawcą, po którym wydamy oficjalny komunikat i powiemy, co dalej."
Z numeru na numer Engarde było coraz to lepsze! IMO WIELKA SZKODA..

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #44 dnia: Kwietnia 19, 2009, 20:54:17 pm »
Szkoda, bo potencjał miał.



Ano, i fajna ekipa go tworzyła. Szkoda, że nie wyszło, ale w sumie było to do przewidzenia - decydując się taki a nie inny profil pisma, chłopaki porwali się z motyką na słońce...

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #45 dnia: Kwietnia 19, 2009, 20:59:55 pm »
No niestety, przydałby się trzeci gracz na rynku magazynów konsolowych.

mateo

  • Gość
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #46 dnia: Kwietnia 19, 2009, 21:02:54 pm »
Tak w gwoli ciekawostki. Podobno Click ma problemy.. ? ;)

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #47 dnia: Kwietnia 19, 2009, 21:04:14 pm »
Tak w gwoli ciekawostki. Podobno Click ma problemy.. ? ;)

Cytuj
Fatalna wiosna dla polskiego rynku prasy: niedawno upadł też Click

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #48 dnia: Kwietnia 19, 2009, 21:06:21 pm »
Tak w gwoli ciekawostki. Podobno Click ma problemy.. ? ;)

Cytuj
Fatalna wiosna dla polskiego rynku prasy: niedawno upadł też Click
Chyba niedawno cały layout zmieniali i jak widać na próżno.

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #49 dnia: Kwietnia 19, 2009, 21:12:18 pm »
No niestety, przydałby się trzeci gracz na rynku magazynów konsolowych.

Myślę, że na to nie ma już szans. Rynek prasy znajduje się teraz na równi pochyłej i to tylko kwestia czasu, aż dotoczy się na sam dół. Owszem, nowe pisma powstają i będą powstawać, ale myślę, że nikomu nie będzie się już opłacało celować w taką niszę, jaką są gracze konsolowi w Polsce. Skoro nie udało się przez tyle lat, to tym bardziej nie uda się teraz - w czasie kryzysu gospodarczego i ogólnego spadku wskaźnika czytelnictwa...

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #50 dnia: Kwietnia 19, 2009, 21:27:34 pm »
http://www.goldenline.pl/forum/gry-komputerowe/542522/s/4     ciekawa dyskusja o początkach Engarde

W sumie jest tam jeden fajny pomysł- przejąc czytelnika extreme bądź neo jest dośc trudno dla nowego pisma, a jaki może byc nowy target? Klient biznesowy, dobry pomysł. Czyli szerzej o ekonomii, rynku, liczne wywiady, poważniejsza publicystyka, recenzje na drugim planie. Ja bym coś takiego lubiał napewno.
Taka grupa jest raczej niezagospodarowana i możnaby ją łatwo przejąc, pytanie tylko czy nie byłaby to zbyt duża nisza.

Meioh

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 23-07-2007
  • Wiadomości: 385
  • Reputacja: 0
  • GT: Ssakiczaki PL
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #51 dnia: Kwietnia 19, 2009, 21:38:44 pm »
No niestety, przydałby się trzeci gracz na rynku magazynów konsolowych.

Myślę, że na to nie ma już szans. Rynek prasy znajduje się teraz na równi pochyłej i to tylko kwestia czasu, aż dotoczy się na sam dół. Owszem, nowe pisma powstają i będą powstawać, ale myślę, że nikomu nie będzie się już opłacało celować w taką niszę, jaką są gracze konsolowi w Polsce. Skoro nie udało się przez tyle lat, to tym bardziej nie uda się teraz - w czasie kryzysu gospodarczego i ogólnego spadku wskaźnika czytelnictwa...

Dlaczego? wszyscy teraz tylko narzekają na kryzys, moim zdaniem będzie coraz lepiej, owszem może jesteśmy niszą graczy konsolowych ale teraźniejsza sytuacja wygląda o wiele lepiej niż kilka lat temu
: Kwiecień 19, 2009, 20:30:42 pm
A tak w ogóle to na stronie jakiegoś sklepu z konsolami widziałem ankietę która dotyczyła właśnie takich gazet.Pytanie było, którą gazetę czytasz najczęściej i tu jak zagłosowałem zdziwiły mnie wyniki tej ankiety. 60% Engarde 20% PSX E i 10% Neo plus dziwne wyniki co nie?


''HARD CORE zakochany clown, on ma takie czułe serce, trampki Bahamy ma, deskorolki tylko brak''

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #52 dnia: Kwietnia 19, 2009, 23:53:35 pm »
Z tego co można przeczytać na necie wątek już nieakutalny. Nie bedzie następnego numeru.

http://polygamia.pl/Polygamia/1,95390,6515682,Nie_bedzie_juz_kolejnego_numeru_Engarde.html

Heh, nawet jednego numeru nie zdarzyło mi się przeczytać... 
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 19, 2009, 23:55:58 pm wysłana przez Leenk »

lupinator

  • Gość
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #53 dnia: Kwietnia 19, 2009, 23:58:14 pm »
Miałem dać im szansę, kiedy się rozwiną. Jak widać nie zdążyli. W sumie szkoda, bo liczyłem, że zastąpią lukę po neo plus, której się spodziewam już niedługo.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #54 dnia: Kwietnia 20, 2009, 00:02:18 am »
Z tego co można przeczytać na necie wątek już nieakutalny. Nie bedzie następnego numeru.

http://polygamia.pl/Polygamia/1,95390,6515682,Nie_bedzie_juz_kolejnego_numeru_Engarde.html

Heh, nawet jednego numeru nie zdarzyło mi się przeczytać... 
Zobacz stronę wcześniej ;)

Meioh

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 23-07-2007
  • Wiadomości: 385
  • Reputacja: 0
  • GT: Ssakiczaki PL
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #55 dnia: Kwietnia 20, 2009, 00:07:51 am »
Miałem dać im szansę, kiedy się rozwiną. Jak widać nie zdążyli. W sumie szkoda, bo liczyłem, że zastąpią lukę po neo plus, której się spodziewam już niedługo.

lukę po neo plus? nie rozumiem za bardzo o co chodzi? czyżby przewidujesz upadek tego pisma?


''HARD CORE zakochany clown, on ma takie czułe serce, trampki Bahamy ma, deskorolki tylko brak''

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #56 dnia: Kwietnia 20, 2009, 00:09:30 am »
Cytuj
Zobacz stronę wcześniej Wink
heh...  :cool:

Właśnie. Neo miałoby paść? Czemu?

lupinator

  • Gość
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #57 dnia: Kwietnia 20, 2009, 00:09:59 am »
Miałem dać im szansę, kiedy się rozwiną. Jak widać nie zdążyli. W sumie szkoda, bo liczyłem, że zastąpią lukę po neo plus, której się spodziewam już niedługo.

lukę po neo plus? nie rozumiem za bardzo o co chodzi? czyżby przewidujesz upadek tego pisma?
No tak mi się wydaje. Wątpię, żeby przybywało im czytelników, a cena rośnie. :)
Chociaż w gruncie rzeczy nie zastanawiałem się nigdy  nad tym głębiej, bo mało mnie periodyki konsolowe interesują z racji posiadanego Internetu.

Meioh

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 23-07-2007
  • Wiadomości: 385
  • Reputacja: 0
  • GT: Ssakiczaki PL
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #58 dnia: Kwietnia 20, 2009, 00:16:37 am »
Miałem dać im szansę, kiedy się rozwiną. Jak widać nie zdążyli. W sumie szkoda, bo liczyłem, że zastąpią lukę po neo plus, której się spodziewam już niedługo.

lukę po neo plus? nie rozumiem za bardzo o co chodzi? czyżby przewidujesz upadek tego pisma?
No tak mi się wydaje. Wątpię, żeby przybywało im czytelników, a cena rośnie. :)
Chociaż w gruncie rzeczy nie zastanawiałem się nigdy  nad tym głębiej, bo mało mnie periodyki konsolowe interesują z racji posiadanego Internetu.

Acha... ja tam czytam neo plus już prawie 6 lat xD fakt czytanie tego jest niewiele znaczące w dobie internetu ale zawsze można coś więcej się dowiedzieć, a konkretnych recenzji gier też brakuje w necie. Ja jakoś nie zauważyłem jakiegoś znaczącego wzrostu ceny Neo od 3 lat?... no może o 1zł ale to może


''HARD CORE zakochany clown, on ma takie czułe serce, trampki Bahamy ma, deskorolki tylko brak''

qsh

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 22-02-2005
  • Wiadomości: 282
  • Reputacja: 0
  • PSN ID i Gamertag: qsh
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #59 dnia: Kwietnia 20, 2009, 07:16:40 am »
O, dobrze wiedzieć, że upadamy, bo jest internet... :shock: Ale bzdura. :lol:

Co do Engrade - szkoda ekipy. Z tego co jednak widzę, sporo osób czekało, aż się pismo rozwinie, chciało dać szansę itd. I właśnie na tym się skończyło. Zamiast wspierać od początku - oczekiwanie na lepsze. Nie nastąpiło.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 20, 2009, 07:18:53 am wysłana przez qsh »

Meioh

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 23-07-2007
  • Wiadomości: 385
  • Reputacja: 0
  • GT: Ssakiczaki PL
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #60 dnia: Kwietnia 20, 2009, 15:40:54 pm »
upadli bo ich zapach wydobywający się z nowej gazety nie był takim narkotykiem jak ten z neo.... wasza gazeta ma specyficzny zapach który jest rarytasem dla narkomanów tak jak butapren dla hipisów


''HARD CORE zakochany clown, on ma takie czułe serce, trampki Bahamy ma, deskorolki tylko brak''

twilitekid

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 29-09-2007
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #61 dnia: Kwietnia 20, 2009, 17:06:25 pm »
Wielka szkoda. Z numeru na numer byli coraz lepsi. Mam wszystkie, czekałem z niecierpliwością na kolejny.
Klimat mi pasował idealnie. Publicystyka na wysokim poziomie, z reckami bywało różnie, choć większość była świetna. Takiego pisma mi brakowało na rynku, przez co też od 2005 roku nie kupowałem niczego (wcześniej przez 5 lat N+). Aż nadeszło Engarde i idealnie wpasowało sie w moje gusta. Szkoda...

Chyba przejdę się na Zyblikiewicza przemówić im do rozsądku :>


W sumie jeżeli 6ty numer jest na jakimś etapie skończony, to ja chętnie bym go przeczytał w formie elektronicznej. Nawet bym za to zapłacił.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 20, 2009, 17:16:16 pm wysłana przez twilitekid »
the owls are not what they seem

lupinator

  • Gość
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #62 dnia: Kwietnia 20, 2009, 18:30:22 pm »
O, dobrze wiedzieć, że upadamy, bo jest internet... :shock: Ale bzdura. :lol:
Rozumiem, że musisz i szanuję to, ale proszę skrajnie nie modyfikować sensu mojej wypowiedzi. Dziękuję. :smile:

Tarniak

  • Gość
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #63 dnia: Kwietnia 20, 2009, 20:27:06 pm »
qsh - Lupi nie miał raczej na myśli jakiś katastroficznych wizji, ale fakty są takie, że cena poszła w górę, redaktorów nie przybyło, stron również. Wszyscy wiemy co się dzieje na rynku i jak młodzi ludzie podchodzą do 10 zł znanych też jako zestaw "wicki + żywiec". Nikt nie pisze, że chylicie się ku upadkowi i koniec jest blisko, ale sam dobrze wiesz (i nie zaprzeczaj proszę :)), że sytuacja rynkowa nie jest ciekawa. Widać rotacje w nowych kolorówkach, spadek nakładów najbardziej poczytnych dzienników i wzrost odwiedzin największych portali. Ja tam życzę wam jak najlepiej, bo magazynów o grach jest jak na lekarstwo.

Od pierwszego numeru Engarde wiedziałem, że periodyk nie przetrwa. Nie mieli szans z takim targetem i taką treścią. Jest mi naprawdę przykro. Słowo w słowo popieram pogląd twilitekida, choć mnie zdarza się kupić zarówno PE jak i N+. Stać mnie na taki rarytas, a literatura łazienkowa musi być w zanadrzu. :cool:

Meioh

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 23-07-2007
  • Wiadomości: 385
  • Reputacja: 0
  • GT: Ssakiczaki PL
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #64 dnia: Kwietnia 20, 2009, 21:31:13 pm »
literatura łazienkowa haha Tarniak ty jesteś ekspertem jak ich mało :lol: powinieneś wykładać na Harvardzie  :cool:


''HARD CORE zakochany clown, on ma takie czułe serce, trampki Bahamy ma, deskorolki tylko brak''

Tarniak

  • Gość
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #65 dnia: Kwietnia 20, 2009, 21:38:22 pm »
literatura łazienkowa haha Tarniak ty jesteś ekspertem jak ich mało :lol: powinieneś wykładać na Harvardzie  :cool:
Ale co jest eksperckiego w tym, że lubię czytać prasę siedząc na kiblu? :lol:

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #66 dnia: Kwietnia 20, 2009, 21:45:29 pm »
No, Tarny, powinieneś, i miałbyś nawet gościa od lizania jaj.


Tarniak

  • Gość
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #67 dnia: Kwietnia 20, 2009, 21:51:30 pm »
No, Tarny, powinieneś, i miałbyś nawet gościa od lizania jaj.
Ale, że kogo?

Meioh

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 23-07-2007
  • Wiadomości: 385
  • Reputacja: 0
  • GT: Ssakiczaki PL
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #68 dnia: Kwietnia 20, 2009, 21:53:36 pm »
literatura łazienkowa haha Tarniak ty jesteś ekspertem jak ich mało :lol: powinieneś wykładać na Harvardzie  :cool:
Ale co jest eksperckiego w tym, że lubię czytać prasę siedząc na kiblu? :lol:


nic ale rozbawiła mnie ta 'literatura łazienkowa'  :lol: czytasz neo siedząc na kiblu?
: Kwiecień 20, 2009, 20:52:39 pm
No, Tarny, powinieneś, i miałbyś nawet gościa od lizania jaj.
Ale, że kogo?

może on się pisze :lol: :lol:


''HARD CORE zakochany clown, on ma takie czułe serce, trampki Bahamy ma, deskorolki tylko brak''

Tarniak

  • Gość
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #69 dnia: Kwietnia 20, 2009, 21:56:14 pm »
Neo+ jak i każdy inny konsolowy magazyn. Niezobowiązująca lektura na niezobowiązującą chwilę. :cool: Ale to temat o czymś innym, więc dajmy sobie spokój.

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #70 dnia: Kwietnia 20, 2009, 21:58:49 pm »
literatura łazienkowa haha Tarniak ty jesteś ekspertem jak ich mało :lol: powinieneś wykładać na Harvardzie  :cool:
Ale co jest eksperckiego w tym, że lubię czytać prasę siedząc na kiblu? :lol:

Przepraszam, że się wtrące, ale prasę czyta się tylko na kiblu. Więc nie wiem co ma znaczyć to wyśmianie.

Meioh

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 23-07-2007
  • Wiadomości: 385
  • Reputacja: 0
  • GT: Ssakiczaki PL
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #71 dnia: Kwietnia 20, 2009, 22:03:27 pm »
Neo+ jak i każdy inny konsolowy magazyn. Niezobowiązująca lektura na niezobowiązującą chwilę. :cool: Ale to temat o czymś innym, więc dajmy sobie spokój.

 :P spox
: Kwiecień 20, 2009, 20:59:39 pm
literatura łazienkowa haha Tarniak ty jesteś ekspertem jak ich mało :lol: powinieneś wykładać na Harvardzie  :cool:
Ale co jest eksperckiego w tym, że lubię czytać prasę siedząc na kiblu? :lol:

Przepraszam, że się wtrące, ale prasę czyta się tylko na kiblu. Więc nie wiem co ma znaczyć to wyśmianie.


A proszę proszę :P  ja jakoś nie czytam heh nie mam takiego nawyku xD i trochę nie kumam jak można siedzieć z osraną pupką na kiblu i czytać gazetę... wiem, że tak dużo osób robi ale nic w tym fajnego nie widzę.


''HARD CORE zakochany clown, on ma takie czułe serce, trampki Bahamy ma, deskorolki tylko brak''

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #72 dnia: Kwietnia 20, 2009, 22:17:27 pm »
Cytuj
A proszę proszę Razz  ja jakoś nie czytam heh nie mam takiego nawyku xD i trochę nie kumam jak można siedzieć z osraną pupką na kiblu i czytać gazetę... wiem, że tak dużo osób robi ale nic w tym fajnego nie widzę.
Kiedyś też postanowiłem zasiąść na tron dzierżąc w dłoni magazyn do czytania. Poczytałem, poprzeglądałem i... nie mogłem wstać z kibla, bo mi nogi ścierpły od kolan w dół. Od tamtej pory nie czytam na klozecie.

Szkoda, że Engarde przestał istnieć. Sporo osób będzie krócej srało :cool:

Tarniak

  • Gość
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #73 dnia: Kwietnia 20, 2009, 22:19:21 pm »
Szkoda, że Engarde przestał istnieć. Sporo osób będzie krócej srało :cool:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #74 dnia: Kwietnia 20, 2009, 22:22:37 pm »
Ja też czasami siedzę na kiblu z gazetą. Problem w tym, że zrobię co miałem zrobić, a i tak dalej siedzę (jakieś 10 minut) i czytam gazetę  :lol:

Diuk

  • Gość
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #75 dnia: Kwietnia 20, 2009, 22:34:50 pm »
Ja też czasami siedzę na kiblu z gazetą. Problem w tym, że zrobię co miałem zrobić, a i tak dalej siedzę (jakieś 10 minut) i czytam gazetę  :lol:

W ogóle nie wyobrażam sobie jak można srać nic nie czytając, a jeśli już nie ma nic pod ręką to bodaj skład pasty, cokolwiek.

No, ale o czym tam było?

A no szkoda, że upadł.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #76 dnia: Kwietnia 20, 2009, 22:36:04 pm »
Ja też czasami siedzę na kiblu z gazetą. Problem w tym, że zrobię co miałem zrobić, a i tak dalej siedzę (jakieś 10 minut) i czytam gazetę  :lol:

W ogóle nie wyobrażam sobie jak można srać nic nie czytając, a jeśli już nie ma nic pod ręką to bodaj skład pasty, cokolwiek.

No, ale o czym tam było?

A no szkoda, że upadł.

 :lol:

No ja przeważnie siedzę krótko. Pyk pyk, bang bang i po sprawie  :lol:

Ale z tymi składnikami pasty trafiłeś w 10. W sumie teraz się zorientowałem, że zawsze mam coś pod ręką do czytania :D. Tylko gazety rzadko czytuje na kiblu :P.

Tarniak

  • Gość
Odp: Engarde - Nowy miesięcznik
« Odpowiedź #77 dnia: Kwietnia 20, 2009, 22:36:40 pm »
Pany, proszę. Koniec już.