Autor Wątek: Audi-BMW-Mercedes ktory wolisz?  (Przeczytany 9226 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

razor1

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 17-06-2006
  • Wiadomości: 93
  • Reputacja: 0
Audi-BMW-Mercedes ktory wolisz?
« dnia: Stycznia 27, 2007, 02:47:09 am »
Trzy rywalizujace ze sobą marki. Samochody której z tych firm przyspieszają Ci bicie serca?
Jaki jest Twój wymarzony model?
Jaki masz a jaki chciałbyś mieć?
Niech Twoje zasady moralne nie powstrzymaja Cie od zrobienia tego co sluszne.

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
Audi-BMW-Mercedes ktory wolisz?
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 27, 2007, 10:17:37 am »
Zaden samochod nie przyspiesza mi bicia serca, nie mam zadnego wymarzonego modelu, nie posiadam tez jakiegokolwiek. :)

Chyba nie jestem prawdziwym facetem.  :mrgreen:

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 722
  • Reputacja: 74
Audi-BMW-Mercedes ktory wolisz?
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 27, 2007, 11:04:05 am »
Nissan Skyline....

Derek

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-06-2005
  • Wiadomości: 1 480
  • Reputacja: 0
  • Czego nie wiesz?
Audi-BMW-Mercedes ktory wolisz?
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 27, 2007, 15:33:50 pm »
Mazda mx3 rocznik nawet 90r. Jako że coraz bliżej prawka a pieniędzy mniej to właśnie taki mój wymarzony samochodzik. Myślę że za 10 000 tys go łyknę.

Niebieski

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-09-2006
  • Wiadomości: 2 182
  • Reputacja: 1
Audi-BMW-Mercedes ktory wolisz?
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 27, 2007, 16:24:00 pm »
Wogole panuje straszna moda na japończyki. Głos na Audi za znalezienie złotego środka między luksusem a sportem

TCM

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 22-07-2006
  • Wiadomości: 75
  • Reputacja: 0
Audi-BMW-Mercedes ktory wolisz?
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 27, 2007, 16:30:56 pm »
Z uwagi na fakt, że jestem fanem AR to Alfa Romeo 8C Competizione

Pozdrawiam,
TCM

Jack

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 04-09-2004
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 0
Audi-BMW-Mercedes ktory wolisz?
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 27, 2007, 16:39:16 pm »
Głos na AUDI.Wymarzony model to AUDI RS4, tylko ta cena ..... :roll:

ÓFO

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2004
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 1
  • ale mi ręce gównem śmierdzą :x
Audi-BMW-Mercedes ktory wolisz?
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 27, 2007, 18:18:41 pm »
Mercedes okularnik czrny z przyciemnianymi szybami, xenonami, skorzaną tapicerką i w automacie :D

i wiecej nic nie potrzebuję :P

http://www.thhe.dk/biler/Mercedes_E-Class-1600.jpg

szczerze mowiac, wole samochody eleganckie od sportowych. To samo tyczy się motocykli- wole choopery d ścigaczy poniewaz chooperki są bardziej dostojne i eleganckie. Co do szybkliej jazdy, to wogole mnie nie kreci.

Moja Yamaha  :oops:
http://www.gameonly.pl/forum/album_pic.php?pic_id=895

;)

BMW nie lubie za bardzo, a to przez to ze tego jest zbyt duzo. Gdzie si enie spojrzy to jedzie BMW, nie mowie ze sa to zle samochody ale drogie w utrzymaniu. Maja drogie czesci itp. Napewno są mniej elegancki od Mercedesa wiec biore okularnika ;)

Audi nigdy mi nie lerzały. NIe podoba mi sie ich wyglad poprostu, Sa dlamnie jakies  nijaki, choc Audi A4 to piękny wóz.


razor1

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 17-06-2006
  • Wiadomości: 93
  • Reputacja: 0
Audi-BMW-Mercedes ktory wolisz?
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 27, 2007, 18:51:48 pm »
Cytat: "ÓFO"
Mercedes okularnik czrny z przyciemnianymi szybami, xenonami, skorzaną tapicerką i w automacie :D

i wiecej nic nie potrzebuję :P

http://www.thhe.dk/biler/Mercedes_E-Class-1600.jpg

szczerze mowiac, wole samochody eleganckie od sportowych. To samo tyczy się motocykli- wole choopery d ścigaczy poniewaz chooperki są bardziej dostojne i eleganckie. Co do szybkliej jazdy, to wogole mnie nie kreci.

Moja Yamaha  :oops:
http://www.gameonly.pl/forum/album_pic.php?pic_id=895






;)

BMW nie lubie za bardzo, a to przez to ze tego jest zbyt duzo. Gdzie si enie spojrzy to jedzie BMW, nie mowie ze sa to zle samochody ale drogie w utrzymaniu. Maja drogie czesci itp. Napewno są mniej elegancki od Mercedesa wiec biore okularnika ;)

Audi nigdy mi nie lerzały. NIe podoba mi sie ich wyglad poprostu, Sa dlamnie jakies  nijaki, choc Audi A4 to piękny wóz.





BMW jest duzo to fakt, ale Mercedesow wcale nie jest mniej.
Mi np. Mercedes nie lezy bo ma malo czuly uklad kierowniczy, i nie nadaje sie do dynamicznej jazdy po zakretach. Oczywiscie wiekszosc z nich nie wszystkie.
Niech Twoje zasady moralne nie powstrzymaja Cie od zrobienia tego co sluszne.

Stoki Chan

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 25-11-2006
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
Audi-BMW-Mercedes ktory wolisz?
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 29, 2007, 07:15:29 am »
Mój kuzyn ma BMW 316i (rocznik '93 , skrzynia automat) . Bardzo fajne autko , ale osobiście bałbym się jeździć nim w zimę.

Jeśli chodzi o wymarzone auto , to będzie to ... Mitsubishi Prototype X (przyszłe Evo 10).... masakra.Co za agresywny wygląd!!!




Co do trzeciego pytania.... w tym roku mam zamiar kupić auto (właśnie wybieram się na pierwsze kursy prafka) i chciałbym , aby to była Toyota Corolla (siódma generacja, seria E10 , 1992-1997) , albo Toyota Carina E (1992-1998). Oba bardzo wysoko w statystykach niezawodności. A gdyby coś nie wypaliło (natychmiastowy brak kasy jest u mnie dość częstym zjawiskiem :lol: ) , to zawsze można się skusić na Golfa 3.


Cytat: "Bloo"
Wogole panuje straszna moda na japończyki

Dziwisz się? Oni tworzą najlepsze / najtrwalsze auta!
"Bez ryzyka nie ma sukcesu"-JC rulez!!!

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 828
  • Reputacja: 81
Audi-BMW-Mercedes ktory wolisz?
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 29, 2007, 11:13:32 am »
Oczywiście, że tylko Mercedes. Miałem wszystkie wymienione i tylko Mercedes daje odpowiedni komfort jazdy.
Obecnie w posiadaniu mam Mercedesa C220 i więcej do szczęścia nie potrzeba.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

fenris

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-09-2005
  • Wiadomości: 549
  • Reputacja: 0
Audi-BMW-Mercedes ktory wolisz?
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 29, 2007, 11:42:43 am »
Żaden chyba, może mercedes? Dla mnie ważny jest komfort samochodu a BMW ani Audi nie oferują nic szczególnego w tym względzie.
W każdym razie do mojego XM'a Pallas to wszystkim tym samochodom pod względem komfortu daleko oj daleko 8)

Cytuj
to zawsze można się skusić na Golfa 3.


Miałem kiedyś ten szrot. Nigdy więcej w życiu nie kupię samochodu tej marki.
Zawsze będę się zastanawiał z czego wynika ta popularność golfa, awaryjne, brzydkie, słabo się prowadzące i niesamowicie niewygodne auto.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Audi-BMW-Mercedes ktory wolisz?
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 29, 2007, 12:28:17 pm »
Ja nie preferuje jakoś jednej marki z tych trzech wymienionych ale najbardziej podoba mi się Mercedes McLaren SLR. Piękny, szybki i ten szpanerski hamulec aerodynamiczny. Oczywiście BMW i Audi też mają ładne szybkie samochody ale ten merol najbardziej mi przypadł do gustu. Szkoda tylko że taki drogi. BTW Chwała Polyphony Digital za GT.

qbes

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 30-11-2006
  • Wiadomości: 410
  • Reputacja: 1
Audi-BMW-Mercedes ktory wolisz?
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 29, 2007, 12:35:13 pm »
Cytat: "fenris"

Cytuj
to zawsze można się skusić na Golfa 3.


Miałem kiedyś ten szrot. Nigdy więcej w życiu nie kupię samochodu tej marki.
Zawsze będę się zastanawiał z czego wynika ta popularność golfa, awaryjne, brzydkie, słabo się prowadzące i niesamowicie niewygodne auto.


Wiec z tego wynika ze kupiles juz szrot (tzw. nic nie stuka nic nie puka - a po miesiacu wszystko w nim lata) bo golfy sa popularne bo sa malo awaryjne i czesci sa w miare tanie.( a tak wogole jestes pierwsza osoba w moim przypadku ktora sie zle wypowiada o tym sprzecie) :P

fenris

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-09-2005
  • Wiadomości: 549
  • Reputacja: 0
Audi-BMW-Mercedes ktory wolisz?
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 29, 2007, 12:52:54 pm »
Myślisz że w salonie sprzedawali szrot?
Bezawaryjność golfów to mit, oczywiście nie jest jakoś strasznie wysoka ale jest. A nic mi tego nie rekompensuje (bo np. w przypadku Toyoty - fakt brzydka i niewygodna ale awaryjność ZEROWA i dlatego wady można przeżyć). Co do części to się zgodzę.
Co do awaryjności konkretnych marek, badania w UK:

1. Mazda (8,04%)
2. Honda (8,90%)
3. Toyota (15,78%)
4. Mitsubishi (17,04%)
5. Kia (17,39%)
6. Subaru (18,46%)
7. Nissan (18,86%)
8. Lexus (20,05%)
9. Mini (21,90%)
10. Citroen (25,98%)
11. Daewoo (26,30%)
12. Hyundai (26,36%)
13. Peugeot (26,59%)
14. Ford (26,76%)
15. Suzuki (27,20%)
16. Porsche (27,48%)
17. Fiat (28,49%)
18. BMW (28,64%)
19. Vauxhall (28,77%)
20. Mercedes (29,90%)
21. Rover (30,12%)
22. Volvo (31,28%)
23. Volksvagen (31,44%)
24. Jaguar (32,05%)
25. Skoda (32,12%)
26. Chrysler (34,90%)
27. Audi (36,74%)
28. Seat (36,87%)
29. Renault (36,87%)
30. Alfa Romeo (39,13%)
31. Saab (41,59%)
32. Land Rover (44,21%)
33. Jeep (46,36%)

W nawiasach podano procentową liczbę usterek, występujących w danej marce w badanej grupie wiekowej.  Badanie przeprowadzono na samochodach w wieku od 3 do 9 lat.
I ojej, niespodzianka, Volkswagen za Fiatem czy Peugeot'em :lol:
Uwierz mi że dużo znam osób źle wypowiadających się o tych samochodach, no chyba że to pierwszy i jedyny samochód w życiu to wtedy nie ma się porównania. Ja miałem Golfa, Corolle, Octavie (ten akurat był służbowy), Stratusa i teraz mam Citroena XM i mogę z całą pewnością stwierdzić że golf to najgorsze co mnie spotkało.

damian

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 15-11-2003
  • Wiadomości: 154
  • Reputacja: 0
Audi-BMW-Mercedes ktory wolisz?
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 29, 2007, 13:59:37 pm »
Ja obecnie mam Golfa (V generacja rocznik 2005, 1.9TDI, kupiłem w salonie) i mi się nie podoba. Niemal od samego początku coś stuka i skrzypi w desce rozdzielczej. Na przeglądzie powiedzieli, że tak ma być. Silnik strasznie klekocze. Konkurencja jest lepsza pod tym względem. Na plusy - małe spalanie i mam nadzieję niezawodność. Chociaż auto ma dopiero 1,5 roku to truno narazie powiedzieć.

A co pytania głównego. Osobiście jestem raczej zwolennikiem francuskiej motoryzacji - poprzednio miałem Megane (rocznik 1996, 1.4) ze sporym przebiegiem i od nowości nic się nie popsuło, a i rdzy nigdzie nawet grama nie było. Podobało mi się to auto i gdybym tylko spał na kasie to bym sobie kupił Megane 220 :-)
Life's a game
Gaming 24:7

razor1

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 17-06-2006
  • Wiadomości: 93
  • Reputacja: 0
Audi-BMW-Mercedes ktory wolisz?
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 29, 2007, 14:06:03 pm »
Ja mam BMW 5 (e39) i musze przyznac, ze autko prowadzi sie rewelacyjnie, ostatnio jak byly mrozy to pojechalem na malo uczeszczana, oblodzona droge, wylaczylem ASC+T i heja. Przy mocnym dodaniu gazu zarzuca dupe ale kiedy skontrujesz i odpuscisz troche gaz blyskawicznie wraca do 'pionu' ,to pewnie dlatego, ze ma rozlozona mase 50/50 i jest przez to neutralny.. Pojechalem tam z kumplem ktory ma przednionapedowego Peugeota 607 i dalem mu sie przejechac to byl w szoku, stwierdzil, ze jest duzo latwiejszy do opanowania niz jego 607 i nastepne jego auto to bedzie BMW.
Jezeli chodzi o komfort to '5' jest bardzo komfortowym samochodem, pomimo, ze moja jest obnizona. Jezdzilem wieloma samochodami i nie widze roznicy w komforcie pomiedzy takim okularnikiem, 5, 607 czy A8.
Natomiat w prowadzeniu jest roznica spora, jedynie A8 mojego kuzyna ma rowniez bardzo dobra trakcje ale on ma zawieszenie od S8.
 Wyslalbym pare fotek ale nie wiem jak. Moze zaraz sie doszukam:;)

Autko ktore kupie za kilka lat to Z8
Niech Twoje zasady moralne nie powstrzymaja Cie od zrobienia tego co sluszne.

fenris

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-09-2005
  • Wiadomości: 549
  • Reputacja: 0
Audi-BMW-Mercedes ktory wolisz?
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 29, 2007, 14:58:23 pm »
Prawdziwy komfort zapewniają imo tylko wozy na hydropneumatycznym zawieszeniu. Prowadzenie w każdym samochodzie mnie satysfakcjonowało do normalnej nic wybitnego potrzebne nie jest. Za to różnice między takim czymś jak BMW 5 a XM można poczuć jak się przejedzie 500km po naszych drogach bez postojów.

Nawet Jeremy Clarkson jakże oryginalny test wymyślił dla porównania komfortu BMW z cytryną na hydro ;):

http://youtube.com/watch?v=3ChwpPtKPlg

Mastu-son

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 16-06-2006
  • Wiadomości: 256
  • Reputacja: 0
Audi-BMW-Mercedes ktory wolisz?
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 29, 2007, 15:13:05 pm »
Co jak co, ale BEEMA na jazdę po śniegu się zwyczajnie nie nadaje! Latem rewelka, ale zimą atuty w postaci a)napędu na tył, b) dużej mocy (u mnie 211km), c)szerokiego lacza (u mnie 225) przemieniają się w wady. I tak dziś jechałem sobie po pięknej zaśnieżonej drodzę i mijały mnie astry, golfy, vany itp - wszystko przednionapędowe. Po zeszłorocznym lądowaniu w rowie stwierdzam, że lepiej się wlec na śniegu niż potem naprawiać furę! Zaś ASC kija daje - lampki się palą, a jak już Cię porządnie zarzuci na śniegu/ lodzie to zostaje tylko szybka modlitwa. Natomiast rozkład masy w tych autach na pewno nie jest 50/50, no chyba, że się dwóch karków na tylnej kanapie wozi:) Tyle z mojej opinii o pięknych autach, jakimi są BEEMKI.

razor1

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 17-06-2006
  • Wiadomości: 93
  • Reputacja: 0
Audi-BMW-Mercedes ktory wolisz?
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 29, 2007, 15:39:09 pm »
Cytat: "Mastu-son"
Co jak co, ale BEEMA na jazdę po śniegu się zwyczajnie nie nadaje! Latem rewelka, ale zimą atuty w postaci a)napędu na tył, b) dużej mocy (u mnie 211km), c)szerokiego lacza (u mnie 225) przemieniają się w wady. I tak dziś jechałem sobie po pięknej zaśnieżonej drodzę i mijały mnie astry, golfy, vany itp - wszystko przednionapędowe. Po zeszłorocznym lądowaniu w rowie stwierdzam, że lepiej się wlec na śniegu niż potem naprawiać furę! Zaś ASC kija daje - lampki się palą, a jak już Cię porządnie zarzuci na śniegu/ lodzie to zostaje tylko szybka modlitwa. Natomiast rozkład masy w tych autach na pewno nie jest 50/50, no chyba, że się dwóch karków na tylnej kanapie wozi:) Tyle z mojej opinii o pięknych autach, jakimi są BEEMKI.


Jest rozklad 50/50 chcesz czy nie. ASC bardzo duzo daje, zwlaszcza dla nie wprawionego kierowcy, jakie lampki sie pala? U mnie czasami zapala sie jedna kontrolka jak kola zaczynaja boksowac ale do tego trzeba sie troche postarac. Przy normalnej jezdzie tego nie ma. Pozatym 225 to na zime troche za szerokie. Ja jezdze zima na 205 i przedewszystkim na zimowkach!! I to ja mijam astry, golfy, vany.... Latem 17/235/45
Daj jakies fotki swojej bety
Niech Twoje zasady moralne nie powstrzymaja Cie od zrobienia tego co sluszne.

razor1

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 17-06-2006
  • Wiadomości: 93
  • Reputacja: 0
Audi-BMW-Mercedes ktory wolisz?
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 29, 2007, 16:00:45 pm »
fenris-zauwaz, ze ta 5 miala pakiet m-power, przynajmniej miala ospoilerowanie od M5 byc moze zawieszenie tez, wiec zawieszenie jest bardzo sztywne. Zgadzam sie z tym, ze Citroeny zawsze byly bardzo miekie ale nie umniejsza to faktu, ze BMW ma bardzo dobre zawieszenia laczace doskonaly komfort z bardzo dobrymi wlasnosciami jezdnymi. W tej chwili tylko Audi potrafi rowniez tak dobrze polaczyc te obie cechy.
Niech Twoje zasady moralne nie powstrzymaja Cie od zrobienia tego co sluszne.

Mastu-son

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 16-06-2006
  • Wiadomości: 256
  • Reputacja: 0
Audi-BMW-Mercedes ktory wolisz?
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 29, 2007, 16:30:35 pm »
Moja Benia to 535i e34. Oczywiście sunę na zimówkach - Michały PILOT Alpine. A lampka się zapala od ASC - jak koła kręcą się w miejscu. Nie wiem master jaki masz silnik w swoim E39, ale u mnie na śniegu to przyspieszając  na 4 bigu można "zamłucić" kołami, co rok temu skończyło się zwiedzaniem pobliskiego rowu:(  Ogólnie mówiąc Beta na zimę i śliską nawierzchnię = suxx! Wystarczy obejrzeć wyścigi WTC, tam w na śliskiej nawierzchni, w deszczu bmki po prostu nie mają szans z przednionapędowymi Seatami i Alfami. Zaś o wyważeniu tych aut mogę powidzieć tyle, że mają potężne tendencje do nadsterowności i zarzucania tyłem przez co pasują jak ulał do driftu. Zaś ASC faktycznie niweluje poślizg, lecz patrząc po moim autku to tylko przy ruszaniu lub małej prędkości. Twoje ma pewnie nowszą, lepszą wersję. U mnie przy szybszej jeździe na śniegu pozostaje modlitwa, co by nie walnąć spina  :lol:

razor1

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 17-06-2006
  • Wiadomości: 93
  • Reputacja: 0
Audi-BMW-Mercedes ktory wolisz?
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 29, 2007, 16:44:14 pm »
Ja mam silnik 2.2 170 koni, nie jest to duzo ale wystarczy do jazdy hehe
Auto jest naprawde swietnie wywazone, przez co zeby wpasc w poslizg musialbym naprawde mocna ja rozkrecic, tak do 4.5-5 tysiecy a to jest nierealne w zime np. na 5 biegu bo wtedy to juz jest okolo 200. Poza tym podczas drogowej jazdy po sniegu nie jezdze jak wariat, ostatnio jechalem do Szczecina 130-150 po osniezonej drodze i nie bylo sytuacji podbramkowej. Fakt 3.5 to spory silnik i duzy moment ale mozesz przeciesz jezdzic na niskich obrotach, chyba, ze masz automat.
Niech Twoje zasady moralne nie powstrzymaja Cie od zrobienia tego co sluszne.

Mastu-son

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 16-06-2006
  • Wiadomości: 256
  • Reputacja: 0
Audi-BMW-Mercedes ktory wolisz?
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 29, 2007, 16:56:35 pm »
Po primo BMW nigdy nie robiło silnika 2,2 l  w E39, zaś model 523i ma pod machą silnik R6 2,5l - tyle odnośnie "twojej" BMKi  :lol:  Po drugie to może pali Ci tylko na 3 z 6 garów skoro nie możesz z kapcia zerwać:) A ogólnie odnosze wrażenie, że te twoje BieMDablju to tylko jest w marzeniach  :?  Jeśli nie to sorrki.

razor1

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 17-06-2006
  • Wiadomości: 93
  • Reputacja: 0
Audi-BMW-Mercedes ktory wolisz?
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 29, 2007, 17:05:32 pm »
To dobrze poczytaj kolego zanim kogos oczernisz.
BMW 520i, silnik 2.2
Zreszta jak bedziesz w okolicy Swinoujscia to zapraszam
Niech Twoje zasady moralne nie powstrzymaja Cie od zrobienia tego co sluszne.

Mastu-son

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 16-06-2006
  • Wiadomości: 256
  • Reputacja: 0
Audi-BMW-Mercedes ktory wolisz?
« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 29, 2007, 17:15:02 pm »
Moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina :oops:
Nie siedzę aż tak w temacie nowych enginów w BMW. Sorry!
Fakt jest 2,2 l, aczkolwek dość kapawy moment ma ten motor
210 NM to nie za wiele. Jeszcze raz sorry za oczernienie!
Rzadko bujam pod zachodnią grań, ale jak będziesz w trójmieście to
również zpraszam :D

razor1

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 17-06-2006
  • Wiadomości: 93
  • Reputacja: 0
Audi-BMW-Mercedes ktory wolisz?
« Odpowiedź #26 dnia: Stycznia 29, 2007, 17:16:39 pm »
Niech Twoje zasady moralne nie powstrzymaja Cie od zrobienia tego co sluszne.

fenris

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-09-2005
  • Wiadomości: 549
  • Reputacja: 0
Audi-BMW-Mercedes ktory wolisz?
« Odpowiedź #27 dnia: Stycznia 29, 2007, 17:19:07 pm »
Cytat: "razor1"
fenris-zauwaz, ze ta 5 miala pakiet m-power, przynajmniej miala ospoilerowanie od M5 byc moze zawieszenie tez, wiec zawieszenie jest bardzo sztywne. Zgadzam sie z tym, ze Citroeny zawsze byly bardzo miekie ale nie umniejsza to faktu, ze BMW ma bardzo dobre zawieszenia laczace doskonaly komfort z bardzo dobrymi wlasnosciami jezdnymi. W tej chwili tylko Audi potrafi rowniez tak dobrze polaczyc te obie cechy.


Mi się wydawało że M5 nowe ma dwa tryby jazdy sportowy i komfortowy :]?
Komfort BMW jest tylko dobry i zdania nie zmienie. Hydro to hydro porównania nie ma, a jak sobie chce mieć twarde zawieszenie to mogę to zrobić wciskając jeden przycisk :P

razor1

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 17-06-2006
  • Wiadomości: 93
  • Reputacja: 0
Audi-BMW-Mercedes ktory wolisz?
« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 29, 2007, 17:28:00 pm »
Cytat: "fenris"
Cytat: "razor1"
fenris-zauwaz, ze ta 5 miala pakiet m-power, przynajmniej miala ospoilerowanie od M5 byc moze zawieszenie tez, wiec zawieszenie jest bardzo sztywne. Zgadzam sie z tym, ze Citroeny zawsze byly bardzo miekie ale nie umniejsza to faktu, ze BMW ma bardzo dobre zawieszenia laczace doskonaly komfort z bardzo dobrymi wlasnosciami jezdnymi. W tej chwili tylko Audi potrafi rowniez tak dobrze polaczyc te obie cechy.


Mi się wydawało że M5 nowe ma dwa tryby jazdy sportowy i komfortowy :]?
Komfort BMW jest tylko dobry i zdania nie zmienie. Hydro to hydro porównania nie ma, a jak sobie chce mieć twarde zawieszenie to mogę to zrobić wciskając jeden przycisk :P




W M5 jest raczej sportowy i super sportowy hehe Nie pisalem, ze to M5 tylko M- pakiet a to nie jest dokladnie to samo
Byc moze nowa cytryna ma lepszy komfort, nie wiem nie jechalem, ale rownie dobrze moge napisac, ze C6 nie ma porownania z 5 jezeli chodzi o dynamiczna jazde. Ale tak jak pisalem nie jechalem C6.
Niech Twoje zasady moralne nie powstrzymaja Cie od zrobienia tego co sluszne.

fenris

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-09-2005
  • Wiadomości: 549
  • Reputacja: 0
Audi-BMW-Mercedes ktory wolisz?
« Odpowiedź #29 dnia: Stycznia 29, 2007, 18:09:46 pm »
Ja miałem okazje jechać i do dynamicznej jazdy to się nie nadaje - ale nie względu na zawieche tylko silniki (wszystkie nie tylko ten co jechałem z tego co wiem). Są za słabe po prostu do ścigania się :)
Ale samochód raczej służy do tego żeby płynąć sobie setką po autostradzie w ciszy i spokoju ;)
I jak napisałem nie neguje tego ze BMW dobrze się prowadzi - tylko dla mnie najważniejszy jest komfort ten w samochodach z hydropneumatycznym (czyli np. w moim XM czy w C6) zawieszeniem jest nieporównywalnie wyższy od tego z BMW czy Audi czy Merca (chociaż oni w droższych modelach hydro montowali).

razor1

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 17-06-2006
  • Wiadomości: 93
  • Reputacja: 0
Audi-BMW-Mercedes ktory wolisz?
« Odpowiedź #30 dnia: Stycznia 29, 2007, 21:23:34 pm »
Gdyby mi zalezalo glownie na komforcie to bym kupil 7 lub S. A ja chcialem miec wygodne auto i szybkie. Czasami musze jechac 800 kilosow w jedna strone i nie chcialbym zbyt dlugo sie tarabanic przez nasze wspaniale drogi. Chociaz przyznam, ze w moich okolicach to i tak jest niezle, dalej w glab Polski  to tragedia.

fenris-komfort to nie tylko zawieszenie, to jeszcze wygodne fotele.;)
Niech Twoje zasady moralne nie powstrzymaja Cie od zrobienia tego co sluszne.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Audi-BMW-Mercedes ktory wolisz?
« Odpowiedź #31 dnia: Stycznia 29, 2007, 21:30:36 pm »
Mi sie bardoz podoba nowe Audi R8.

fenris

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-09-2005
  • Wiadomości: 549
  • Reputacja: 0
Audi-BMW-Mercedes ktory wolisz?
« Odpowiedź #32 dnia: Stycznia 30, 2007, 06:19:27 am »
Cytat: "razor1"
fenris-komfort to nie tylko zawieszenie, to jeszcze wygodne fotele.;)


To akurat norma we francuzach, a już szczególnie tych droższych modelach :]

Cytuj
Czasami musze jechac 800 kilosow w jedna strone i nie chcialbym zbyt dlugo sie tarabanic przez nasze wspaniale drogi.


Ja moją landarą bezproblemu osiągam maksymalne dozwolone prędkości :wink:
Ok. 9 sekund do setki to nie jest tak źle, gdyby jeszcze nie pił 16-18 litrów w mieście to by było w ogóle fajnie :P
A drogi mi nie przeszkadzają od kiedy mam ten samochód, jakoś mam wrażenie jadąc przez te same drogi co wcześniej stratusem że je naprawili tak szybko ;)

razor1

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 17-06-2006
  • Wiadomości: 93
  • Reputacja: 0
Audi-BMW-Mercedes ktory wolisz?
« Odpowiedź #33 dnia: Stycznia 30, 2007, 06:32:43 am »
Na normalnych oponach ujdzie, ale na niskoprofilowkach juz jest miej ciekawie;) Zwlaszcza na koleinach
Dozwolone predkosci to nie dla mnie hehe
Moje tez ma ok 9sec, i pali w miescie ok. 12, w zime moze 13. A na trasie to naprawde niewiele. Srednio obliczylem przy mojej przelotowej predkosci 130-150 jak nie ma bardzo duzego ruchu to 7-10. Economizer przy 130 potrafi pokazac 7 literkow jak sie jedzie ze stala predkoscia, przy 150 okolo 10 a przy 200-20litrow, pozniej to juz szkoda gadac.;)
Niech Twoje zasady moralne nie powstrzymaja Cie od zrobienia tego co sluszne.

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Audi-BMW-Mercedes ktory wolisz?
« Odpowiedź #34 dnia: Lutego 04, 2007, 20:02:53 pm »
Ja najbardziej przepadam za sporymi autkami :).
Od 2-3 miesięcy mamy Hummera H2 (czarnego), jak dla mnie super autko. I jezdzimy nim wszedzie, nic nie przeszkadza jego wielkość. Ma nieco sztywne zawieszenie, ale to chyba trzeba tylko przestawić w komputerze z tego co sie zorientowałem :). Ogólnie autko super i do tego efektowne :). Tylko czemu niema schowka na okulary i popielniczki? Chociaż ja nie pale ale mój ociec i zawsze na to narzeka, heh..

pozdrowienia

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Audi-BMW-Mercedes ktory wolisz?
« Odpowiedź #35 dnia: Lutego 05, 2007, 17:22:47 pm »
Masz Black Devil'a? :)

Fajne ma wyposażenie? Bo kiedyś u kumpla jeździłem hummerem h3 i taki sobie, ale podobno H2 jest lepszy.

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Audi-BMW-Mercedes ktory wolisz?
« Odpowiedź #36 dnia: Lutego 05, 2007, 17:58:40 pm »
Cytat: "Master_666"
Masz Black Devil'a? :)

Fajne ma wyposażenie? Bo kiedyś u kumpla jeździłem hummerem h3 i taki sobie, ale podobno H2 jest lepszy.


H3 nigdy mi sie nie podobal, kupujac H2 nawet nam przez mysl nie przeszlo by wziasc H3 (jest on przedewszystkim mniejszy, brzydzszy i mniej efektowy i nie ma absolutnie smaku który posiadają jego starsze siostry).

Nasz H2 ma 4xlcd (wlasciwie juz 3, jedno wyjelismy bo troszke zawadzalo i bylo zbedne), zmieniarke dvd, odtwarzacz plyt cd audio ze zmieniarka mieszacy 6 plyt, podgrzewane fotele dla pasazerow i kierowcy, nowe glosniki (audio gra nieziemsko), telefon itp itd dlugo bym wypisywal jezeli mial bym napisać wszystko. Tu masz foto naszego h2:

http://img82.imageshack.us/my.php?image=4wz7.jpg
http://img295.imageshack.us/my.php?image=6le9.jpg
http://img182.imageshack.us/my.php?image=15gp9.jpg
http://img151.imageshack.us/my.php?image=21to8.jpg

pozdro :)

razor1

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 17-06-2006
  • Wiadomości: 93
  • Reputacja: 0
Audi-BMW-Mercedes ktory wolisz?
« Odpowiedź #37 dnia: Lutego 05, 2007, 18:31:31 pm »
Chociaz nie lubie amerykancow, jestem zdecydowanie za niemiecka technologia to autka maja ladne a i pare marek jak np Hammer czy Jeep trzyma poziom bo reszta to shit! Takie moje zdanie
crasch! - moj kolega kupil niedawno podobne autko, moze nie az tak wypasione ale troche podobne a mianowicie Jeepa Commandera.
Pozdrawiam!
Niech Twoje zasady moralne nie powstrzymaja Cie od zrobienia tego co sluszne.

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Audi-BMW-Mercedes ktory wolisz?
« Odpowiedź #38 dnia: Lutego 05, 2007, 18:36:17 pm »
Cytat: "Master_666"
Masz Black Devil'a? :)

Co to.... jakiś mój czarny brat z Afryki :lol: . Zeby nie było spamu to mówie, że żaden samochód mnie nie przyprawił o bicie serca chyba, że siedziła w nim jakaś ładna pani z dużym... ehhh nigdy nie zostane miłośnikiem somochodów.
Yeahh, me and hate that's an odd couple