Autor Wątek: Wii U - Wątek główny  (Przeczytany 400382 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Jacek84

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #2040 dnia: Listopada 30, 2013, 14:40:05 pm »
Gdyby wypuścili nowy sprzęt około grudnia przyszłego roku to mieliby zajebistą kartę przetagrową jeśli chodzi o technologiczną przewagę, ale to wiązałoby się z ubiciem WiiU, bo wiadomo że nowy sprzęt = słabnący support. Ja obstawiam agresywną obniżkę koło tegorocznej gwiazdki, ale zobaczymy.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #2041 dnia: Listopada 30, 2013, 15:14:10 pm »
Obniżka na razie będzie tylko w ramach konkretnych sklepów. Na Amazonie w Czarny Piątek wystawiono WiiU Premium z Lego City i Raymanem w zestawie za 199 funtów. Ale podobno rozeszło się w ciągu kilku minut.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #2042 dnia: Grudnia 13, 2013, 22:16:03 pm »
NPD Results Deliver a 3DS Milestone And Modest Wii U Sale
Cytuj
To begin with Nintendo's most positive outcomes, the 3DS family of systems sold nearly 770,000 units, taking the lifetime sales of the handheld past ten million and close to 10.5 million systems in the U.S. Pokémon X & Y sold a further 225,000 physical and download copies in its second month, joining significant October sales to take the titles to more than 2.35 million units overall. The Legend of Zelda: A Link Between Worlds sold 405,000 units — around 280,000 of these sales were eShop downloads and physical copies, while the remaining 125,000 units are attributed to the limited edition Zelda 3DS XL, which has the game included in the bundle. A host of other 3DS titles — such as Donkey Kong Country Returns 3D and Luigi's Mansion: Dark Moon — saw sales increase, and NPD analyst Liam Callahan cited the 3DS as a major contributor in NPD hardware sales hitting a new high for November.

Nintendo has been less specific with sales numbers relating to the Wii U, though did state that Super Mario 3D World sold more than 215,000 copies (download and retail) in its first eight days on sale. In terms of the Wii U, it's stated that hardware sales increased by 340% compared to October. The unfortunate reality is that it's believed, though not supported with official figures, that October sales weren't particularly impressive, with a figure of 220,000 hardware sales for November being bounced around on sources such as NeoGaf. It's another month where the numbers aren't favouring Nintendo's bold end-of-financial-year Wii U sales projection of nine million units. There are clear improvements, but not necessarily on the scale required to meet those targets or silence doubts over the hardware's future fortunes. This was also a month, in terms of software, where the entire top ten is made up of big brand multi-platform games in franchises such as GTA, Call of Duty, Madden and Assassin's Creed, though some of these releases have benefited from four or five SKU's across generations of hardware.
http://www.nintendolife.com/news/2013/12/npd_results_deliver_a_3ds_milestone_and_modest_wii_u_sales

November 2013 NPD: Wii U rumored to have sold 230,000 units
http://www.nintendolife.com/news/2013/12/npd_results_deliver_a_3ds_milestone_and_modest_wii_u_sales

Jest poprawa, ale biorąc pod uwagę standardowy wzrost sprzedaży konsol w listopadzie w USA (oraz zwiększone nakłady na marketing i premierę kilku gier, w tym oczywiście SM3DW), to Nintendo nie ma powodów do zadowolenia w przypadku WiiU (3DS ma się tymczasem świetnie). Jeśli SM3DW razem z Donkey Kongiem, Mario Kartem i Smash Brosem, nie wpłyną znacząco na poprawę ogólnej sprzedaży sprzętu, to będzie kicha i WiiU może nawet nie osiągnąć poziomu Gacka. A byłoby szkoda, bo konsola jest bardzo fajna i ma gry, których nie znajdziemy nigdzie indziej (jak Nintendo Land, Pikmin 3 czy TW101).

Ciekawe jak to dalej się rozwinie? Rok 2014 nie powinien być dla WiiU już tak tragiczny jak rok 2013, ale osiągnąć chociaż niewielki sukces, będzie bardzo trudno.

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #2043 dnia: Grudnia 13, 2013, 22:54:27 pm »
2014 może być dla Wii U łaskawszy, bo opadną już emocje związane z premierą nowych konsol i zostaną tylko fakty - który sprzęt oferuje najatrakcyjniejsze gry. Stacjonarka  N ma teraz najbogatszą bibliotekę i myślę, że do końca 2014 to się nie zmieni. Z premierami next genów nie było się co mierzyć, bo wiadomo, że zdrowy rozsądek wśród graczy wtedy zanika (wliczając w to mnie :P ).

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #2044 dnia: Grudnia 13, 2013, 23:21:32 pm »
Ale spójrzmy na najlepiej sprzedające się gry w USA:

Cytuj
1. Call of Duty: Ghosts
2. Battlefield 4
3. Assassin’s Creed IV: Black Flag
4. Madden NFL 25
5. Grand Theft Auto V
6. NBA 2K14
7. Skylanders Swap Force
8. Just Dance 2014
9. Disney Infinity
10. FIFA 14
http://nintendoeverything.com/november-2013-npd-top-10-best-selling-games-in-the-u-s/

Połowa z nich jest niedostępna na WiiU, a te które są, wcale się dobrze nie sprzedają (np. sprzedaż CoD Ghosts na WiiU to 0,33% z całej puli - wynik żenujący). Ludzie kupują konsole Nintendo dla gier Nintendo i (jak w przypadku Wii czy DSa) ze względu na innowacyjne rozwiązania. Mocnym punktem WiiU miał być pad-tablet, ale z pewnych przyczyn ten pomysł nie wypalił. A jakoś hype na gry pokroju Wii Sports, Wii Party czy Wii Fit rozwiał się bezpowrotnie. I teraz Nintendo zdało sobie sprawę, że ma poważny problem. Jestem ciekaw, czy uda im się coś wykombinować i zmienić ten stan rzeczy?
Imo Nintendo powinno:
1. postarać się o więcej dobrych gier na wyłączność (najlepiej takich, których próżno szukać u konkurencji - jRPG mile widziane)
2. zaskoczyć czymś świeżym
3. wyłożyć sporo hajsu na marketing (dać do zrozumienia konsumentom, że WiiU jest warte kupna - skupić się nawet nie tyle na reklamach poszczególnych gier, co całego sprzętu, wyliczając dostępną ofertę i możliwości padleta)
4. mieć porządny plan
5. obniżyć cenę konsoli o kolejne 50$ w drugiej połowie przyszłego roku

Na pewno będzie ciężko. Tegoroczne święta dobitnie udowodniły, że naprawa fatalnego stanu rzeczy, nie jest kwestią wypuszczenia kilku potencjalnych hitów.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #2045 dnia: Grudnia 13, 2013, 23:31:14 pm »
No jest nieciekawie.
Co nas czeka w 2014 roku na Wii U? Mario Kart i Super Smash Bros. ?? Z całym szacunkiem dla Mariana, ale oczekuję czegoś więcej. N definitywnie musi wyłożyć kasę.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #2046 dnia: Grudnia 13, 2013, 23:49:30 pm »
Co nas czeka w 2014 roku na Wii U? Mario Kart i Super Smash Bros. ?? Z całym szacunkiem dla Mariana, ale oczekuję czegoś więcej.
Na razie to wygląda mniej więcej tak:

Donkey Kong Country: Tropical Freeze - luty 2014
Bayonetta 2 - kwiecień 2014
Mario Kart 8 - wiosna 2014
FAST Racing NEO - 2014
Super Smash Bros. - 2014
"X" - 2014
Yoshi's Epic Yarn - 2014
Shin Megami Tensei meets Fire Emblem - 2014?
The Legend of Zelda Game - 2014/2015

Ale może przy okazji następnego Directu doczekamy się jakichś zapowiedzi. Na E3 też Nintendo powinno zapowiedzieć coś większego. No zobaczymy. Do powyższej listy na pewno dojdzie kilka tytułów (oby jednak były one warte uwagi).


Wii U sales estimated at 4.3 million units
http://nintendoeverything.com/wii-u-sales-estimated-at-4-3-million-units-nintendo-would-need-to-sell-over-a-million-consoles-each-month-to-reach-goal/

VGchartz podaje 4.5 mln. Można więc zakładać, że WiiU sprzedało się globalnie przez rok w ponad czterech milionach (dla porównania PS4 to już ponad 2 miliony). Przy takiej sprzedaży, to w ciągu pięciu czy sześciu lat WiiU osiągnie, co najwyżej, poziom Gamecuba.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 14, 2013, 00:01:15 am wysłana przez POK »

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #2047 dnia: Grudnia 14, 2013, 00:31:40 am »
No prawda jest taka, że jak Mario Kart i Smash nie ruszą sprzedaży, to Nintendo może zacząć myśleć o następnej stacjonarce. 3DS po 1, 5 roku już się rozkręcił i Wii U też musi, inaczej lipa. Osobiście w 2014, ze wszystkich gier na wszystkie platformy, najbardziej czekam na X i Bayo 2, ale te tytuły nie będą hitami sprzedażowymi.

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #2048 dnia: Grudnia 14, 2013, 01:00:59 am »
Jak dla mnie Maroi Kart i Smash nie są tytułami, które mnie jakoś szczególnie jarają. Wolałbym X, albo Metroida spróbować...

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #2049 dnia: Grudnia 14, 2013, 02:02:36 am »
Jak dla mnie Maroi Kart i Smash nie są tytułami, które mnie jakoś szczególnie jarają.
A grałeś w poprzednie części? Mario Kart to naprawdę dobra seria, a Smash Bros jeszcze lepsza.

Tymczasem obadaj koniecznie Wind Waker HD, skoro nie grałeś w pierwowzór. Na pewno się nie zawiedziesz, a w końcu po coś kupowałeś WiiU ;)

Mnie interesują właściwie wszystkie zapowiedziane gry na WiiU. Najbardziej czekam na "X" i nową Zeldę, później jest Smash i MK, a DK i Yoshiego też z chęcią sprawdzę. Shin Megami Tensei meets Fire Emblem jest na razie zagadką, ale gry z tych serii nigdy nie były słabe, więc powinno być dobrze. FAST Racing NEO za to pewnie nie będzie wybitną grą (tak na 7-8), jednak każdy future racer jest na wagę złota. Bayo 2 mnie jedynie średnio jara, jak na razie, choć postaram się kiedyś zagrać.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #2050 dnia: Grudnia 14, 2013, 11:15:19 am »
Mario Kart to na pewno masa zabawy. W końcu swietny CTR wzorowany był na tej grze ;) Problem w tym że na obecną chwilę chciałbym coś bardziej dojrzałego, a nie kolorowe bajki dla dzieci. Od SM3DW też właśnie to mnie odrzuca, a w szczególności strój kota...

Smash Bros. to bijatyka z bohaterami przeróżnych gier? Nie jara mnie taka perspektywa, nigdy nie przepadałem za tego typu grami.

No i zostaje kwestia finansowa. Kupiłem nie tanie GT6, wiec na razie przerwa w kupowaniu gier, jeśli Zelda stanieje, albo 3D Mario to może się jednak skuszę ale rozważam też kupno nextgena i zastanawiam się czy nie lepiej jest kasę zaoszczędzić.

Jacek84

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #2051 dnia: Grudnia 14, 2013, 11:17:28 am »
Problem w tym że na obecną chwilę chciałbym coś bardziej dojrzałego, a nie kolorowe bajki dla dzieci. Od SM3DW też właśnie to mnie odrzuca, a w szczególności strój kota...
Nintendo nie jest dla Ciebie. Deal with it.

To jest ogólnie dość proste. Nie lubisz chibi - nie kupuj 3DSa, bo będziesz na niego narzekał. Nie lubisz kolorowych gier - nie kupuj Wii-U, bo multiplatformy nie zaczną magicznie się pojawiać i wszystko będzie stało grami 1st party. O Metroidzie słowa nie ma póki co - więc nie masz na co czekać. X wyjdzie jak wyjdzie.

Naprawde, nie wiem czego ludzie oczekują jak kupują sprzęt Nintendo. Ja rozumiem, 50 letni typek idzie do sklepu, nie czai bazy, chce coś kupić dla wnuczka. Ale 15 minut w necie i znasz całą bibliotekę gier. To tak jakbyś kupił teraz PS4 i narzekał, że same FPSy i Knack. Przecież doskonale o tym wiedziałeś, więc dokonałeś świadomego wyboru.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 14, 2013, 11:32:06 am wysłana przez tarniak »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #2052 dnia: Grudnia 14, 2013, 11:54:54 am »
Dokładnie. WiiU ma taką bibliotekę gier jaką ma. Rozsądny konsument wie, co kupuje i czego może się spodziewać.

Problem w tym że na obecną chwilę chciałbym coś bardziej dojrzałego, a nie kolorowe bajki dla dzieci.
Z obecnych exów, to chyba tylko ZombiU podchodzi pod grę "poważną". Jest brutalnie i strasznie. Poza tym gra chodzi w dość niskich cenach (poniżej 100zł), więc może byłby to dobry wybór.
Ale skoro WiiU nie jest Twoją jedyną konsolą i masz jeszcze Ps3, to na pewno znajdzie się masa gier, których jeszcze nie ograłeś. Nie rozumiem więc narzekania. WiiU potraktuj jako odskocznię, a tymczasem kup sobie na Ps3 coś w cięższych klimatach.

Przejrzyj te tematy, a na pewno coś znajdziesz:
http://gameonly.pl/forum/index.php?topic=13520.0
http://gameonly.pl/forum/index.php?topic=13459.0

Nie ma sensu kupować next-gena, jeśli nie ograłeś najlepszych gier z obecnej generacji (nie wiem w co grałeś, a w co nie, ale domyślam się, że masz spore zaległości ;) ).

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #2053 dnia: Grudnia 14, 2013, 11:56:16 am »
Czekam na Zeldę, X, i Metroida. Te gry powinny się prędzej czy później pojawić na Wii U.

Konsolę kupiłem właśnie dla tych tytułów, Pikmina i Mariana. Pikmin 3 i Super Mario Bros. U już ograłem więc czekam na pozostałe pozycje z mojej listy życzeń.

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #2054 dnia: Grudnia 14, 2013, 11:57:43 am »
Prawda to. Same "dojrzałe" gry mi nie wystarczają, muszę mieć swoją dawkę wąsatego grubasa w czerwonym kubraku, dlatego zawsze oprócz "normalnych" konsol kupuję Nintendo. Ale z tego co piszesz, to N faktycznie nie dla Ciebie (albo dla Ciebie tylko jeszcze o tym nie wiesz :P ).

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

Jacek84

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #2055 dnia: Grudnia 14, 2013, 12:00:44 pm »
Czekam na Zeldę, X, i Metroida. Te gry powinny się prędzej czy później pojawić na Wii U.

Konsolę kupiłem właśnie dla tych tytułów, Pikmina i Mariana. Pikmin 3 i Super Mario Bros. U już ograłem więc czekam na pozostałe pozycje z mojej listy życzeń.
A SM3DW to rozumiem nie "marian"? Sam sobie przeczysz. To czy Metroid się pojawi stoi pod znakiem zapytania. To w jakiej formie, pod jeszcze większym (Other M...)

 Q3 2014 to pierwszy termin na nową Zeldę, Q4 pierwszy możliwy dla Metroida.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #2056 dnia: Grudnia 14, 2013, 12:01:37 pm »
Czekam na Zeldę, X, i Metroida. Te gry powinny się prędzej czy później pojawić na Wii U.

Konsolę kupiłem właśnie dla tych tytułów, Pikmina i Mariana. Pikmin 3 i Super Mario Bros. U już ograłem więc czekam na pozostałe pozycje z mojej listy życzeń.
To sobie poczekasz. "X" wyjdzie w drugiej połowie przyszłego roku (jak dobrze pójdzie). Zelda może mieć premierę dopiero w 2015, a Metroid to już w ogóle wielka niewiadoma. Na pewno kiedyś wyjdzie, ale stawiałbym na okres 2015/2016.

Najpierw dla odmiany ograj kilka poważniejszych gier, a później pomyśl nad Wind Wakerem. Naprawdę warto zagrać, skoro już masz WiiU. Na pewno się nie zawiedziesz, nawet jeśli to trochę nie Twoje klimaty.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #2057 dnia: Grudnia 14, 2013, 12:05:22 pm »
Zanim te gry się ukażą, Wii U będzie można za 399 kupić.

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #2058 dnia: Grudnia 14, 2013, 12:13:08 pm »
Muszę sobie w końcu sprawić tę Zeldę, ale jakoś bardzo mi się nie spieszy, bo przeszedłem kilka razy na GC (fakt, że było to jakieś 10 lat temu).Co do Mariana, to chętnie bym już teraz kupił, ale się wyprułem trochę z kasy na PS4, a jeszcze prezenty trzeba kupić. Może znajdę Mario pod choinką...

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #2059 dnia: Grudnia 14, 2013, 12:29:35 pm »
Czekam na Zeldę, X, i Metroida. Te gry powinny się prędzej czy później pojawić na Wii U.

Konsolę kupiłem właśnie dla tych tytułów, Pikmina i Mariana. Pikmin 3 i Super Mario Bros. U już ograłem więc czekam na pozostałe pozycje z mojej listy życzeń.
A SM3DW to rozumiem nie "marian"? Sam sobie przeczysz. To czy Metroid się pojawi stoi pod znakiem zapytania. To w jakiej formie, pod jeszcze większym (Other M...)

 Q3 2014 to pierwszy termin na nową Zeldę, Q4 pierwszy możliwy dla Metroida.

Marian, ale co za dużo to nie zdrowo.
Chciało by się skosztować innych ciekawych produkcji z których słynie ta konsola.
Jak już, to pamiętam, że kiedyś w PSX Extreme widziałem recenzję tej gry:



Dobra, wiecie co, Mariana chyba nigdy za wiele. Naoglądałem się tych filmików i mnie naszła ochota na Mario :D A to wyżej bardzo chętnie bym w jakimś HD Reamake'u widział, jak Zeldę. Za dzieciaka to co zobaczyłem w PE, wywarło na mnie ogromne wrażenie i chętnie by ograł tą część.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #2060 dnia: Grudnia 14, 2013, 12:58:23 pm »
Muszę sobie w końcu sprawić tę Zeldę, ale jakoś bardzo mi się nie spieszy, bo przeszedłem kilka razy na GC (fakt, że było to jakieś 10 lat temu).
Z Zeldą mam to samo. Ale cały czas sprawdzam oferty i czaję się na jakąś korzystną opcję. Na początku roku na pewno zagram :)

Co do Mariana, to chętnie bym już teraz kupił, ale się wyprułem trochę z kasy na PS4, a jeszcze prezenty trzeba kupić. Może znajdę Mario pod choinką...
Na mnie Mario już właściwie czeka pod choinką. Ale muszę być cierpliwy i grzecznie czekać do gwiazdki ;)

Czekam na Zeldę, X, i Metroida. Te gry powinny się prędzej czy później pojawić na Wii U.

Konsolę kupiłem właśnie dla tych tytułów, Pikmina i Mariana. Pikmin 3 i Super Mario Bros. U już ograłem więc czekam na pozostałe pozycje z mojej listy życzeń.
A SM3DW to rozumiem nie "marian"? Sam sobie przeczysz. To czy Metroid się pojawi stoi pod znakiem zapytania. To w jakiej formie, pod jeszcze większym (Other M...)

 Q3 2014 to pierwszy termin na nową Zeldę, Q4 pierwszy możliwy dla Metroida.

Marian, ale co za dużo to nie zdrowo.
Chciało by się skosztować innych ciekawych produkcji z których słynie ta konsola.
Jak już, to pamiętam, że kiedyś w PSX Extreme widziałem recenzję tej gry:



Dobra, wiecie co, Mariana chyba nigdy za wiele. Naoglądałem się tych filmików i mnie naszła ochota na Mario :D A to wyżej bardzo chętnie bym w jakimś HD Reamake'u widział, jak Zeldę. Za dzieciaka to co zobaczyłem w PE, wywarło na mnie ogromne wrażenie i chętnie by ograł tą część.
Też liczę, że Nintendo zrobi remake HD Super Mario Sunshine. Przeszedłem dwa razy, ale znowu bym z chęcią zagrał :) Bardzo dobra gra i inna niż pozostałe mariany.
Chętnie zobaczyłbym także remake HD Luigi's Mansion, bo nie miałem okazji pograć na Gacku.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #2061 dnia: Grudnia 20, 2013, 00:38:43 am »
Japan: Wii U sales compare favorably to PS3, PS Vita in first year sales
Cytuj
First year (52 weeks):

PS3 – 1,273,555
Wii U – 1,219,474
PSV – 1,074,621

First 54 weeks (current Wii U LTD)

Wii U – 1,343,139
PS3 – 1,341,304
PSV – 1,110,333
http://nintendoeverything.com/wii-u-sales-compare-favorably-to-ps3-ps-vita-in-first-year-sales/

lupinator

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #2062 dnia: Grudnia 20, 2013, 00:41:00 am »
Skąd w ogóle takie porównanie poza tym, że to chyba jedyna opcja, żeby Wii U nie wypadło tragicznie.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #2063 dnia: Grudnia 20, 2013, 16:10:39 pm »
Porównanie raczej nie tyle pokazuje, że WiiU radzi sobie w Japonii nie tak źle, co to, że sprzedaż PS3, Vity i WiiU była w tym roku zaskakująco podobna. Taka ciekawostka.

Choć fakt faktem ostatnio WiiU ma się w Japonii rzeczywiście dobrze jak na konsole stacjonarne (w ostatnim tygodniu sprzedało się chyba trzykrotnie lepiej niż PS3).

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #2064 dnia: Grudnia 21, 2013, 10:10:48 am »
Nowy trailer promujący konsolę:



Wreszcie im to jakoś wyszło. Ale jako reklamę w tv i tak tego nie puszczą (za długie), więc i tak lipa.

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #2065 dnia: Grudnia 25, 2013, 17:49:18 pm »
Mógłby ktoś obczaić, jak wygląda Mario Galaxy 2 na Wii u na HDTV i podzielić się wrażeniami? Na necie nie znalazłem nic specjalnego.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #2066 dnia: Grudnia 25, 2013, 19:14:24 pm »
Właściwie identycznie jakbyś odpalał na Wii. Nie ma co liczyć na wielką poprawę jakości. Nie jest źle, ale brak HD jest wyraźnie odczuwalny.


Swoją drogą WiiU radzi sobie coraz lepiej w Japonii. Wyniki za ostatnie dwa tygodnie:
Cytuj
3DS LL – 164,078
Wii U – 109,113
3DS – 68,522
Vita – 50,087
PS3 – 24,573
PSP – 9,905
Vita TV – 5,504
Wii – 1,711
Xbox 360 – 763

For comparison’s sake, here are the hardware numbers from last week:

3DS LL – 130,710
Wii U – 74,903
3DS – 50,846
Vita – 30,440
PS3 – 23,959
PSP – 6,475
Vita TV – 5,506
Wii – 1,197
Xbox 360 – 536
http://nintendoeverything.com/media-create-hardware-sales-1216-1222/

Sprzedaż SM3DW też podskoczyło i do tej pory w samej Japonii sprzedano ponad 327 tys. egzemplarzy:
http://nintendoeverything.com/media-create-software-sales-1216-1222/
« Ostatnia zmiana: Grudnia 25, 2013, 19:52:40 pm wysłana przez POK »

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #2067 dnia: Grudnia 25, 2013, 19:54:37 pm »
« Ostatnia zmiana: Grudnia 25, 2013, 19:56:27 pm wysłana przez Gerro31 »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #2068 dnia: Grudnia 25, 2013, 19:58:02 pm »
Rewelacji nie ma. Do promocji z Ps3 to chyba jeszcze w uj daleka droga.

Ale przepatrz sobie ostatnie posty w tym temacie:
http://gameonly.pl/forum/index.php?topic=13411.0

ZombiU można dostać za bardzo fajną kaskę.

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #2069 dnia: Grudnia 26, 2013, 15:56:43 pm »
Jak jest z awaryjnością Wii U? Warto mieć gwarancję?

Lem++

  • Global Moderator
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 07-11-2008
  • Wiadomości: 10 698
  • Reputacja: 209
  • 07.11.2008 - 16.08.2010 †
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #2070 dnia: Grudnia 26, 2013, 17:09:07 pm »
Ten sprzet jest tak stary, ze tam sie nie ma co zepsuc.

Jacek84

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #2071 dnia: Grudnia 26, 2013, 17:18:42 pm »

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #2072 dnia: Grudnia 26, 2013, 18:15:57 pm »
Jak się sprawdza granie na Wiilocie np. w Mario 3d World?

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #2073 dnia: Grudnia 26, 2013, 18:49:55 pm »
Jak się sprawdza granie na Wiilocie np. w Mario 3d World?
W SM3DW można grać na wszystkie możliwe sposoby. Czyli GamePadem (na niektórych poziomach jest to wymagane), wii remote, wii remote + nunchuck, pro controler. Samym wiilotem nie grałem, ale combo wiilot + nunchuck sprawdza się bardzo dobrze (tak jak w SMG).

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #2074 dnia: Grudnia 29, 2013, 14:59:50 pm »
Jutro najpewniej dojdzie moja sztuka- dajcie nicki/friendcode'y, to Was zaproszę. :)

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #2075 dnia: Grudnia 29, 2013, 15:50:19 pm »
Mój jest w sygnaturce. Zapraszaj śmiało :)

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #2076 dnia: Grudnia 29, 2013, 16:26:25 pm »
andryush i andryush91

Nie pamiętam, który jest główny u mnie.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #2077 dnia: Grudnia 29, 2013, 17:20:45 pm »
Jutro najpewniej dojdzie moja sztuka- dajcie nicki/friendcode'y, to Was zaproszę. :)
Pok_pl

I jakie gry na strat będziesz mieć?

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #2078 dnia: Grudnia 29, 2013, 17:46:11 pm »
andryush i andryush91

Nie pamiętam, który jest główny u mnie.
andryush91

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #2079 dnia: Grudnia 29, 2013, 17:47:09 pm »
A no tak, andryush chyba na niemcy zarejestrowałem.