Autor Wątek: Forza Motorsport 4  (Przeczytany 242897 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #160 dnia: Grudnia 13, 2010, 22:16:32 pm »
Ja nie mówię że te fury w gameplay'u muszą wyglądać jak Premiumy z Gt5(bo jest to technologicznie niemożliwe).
Tak sobie czytam i mi takie coś wpadło... Lolwoot? Co technologicznie niemożlwiego jest żeby XO pociągnął taki model? Ile niby one mają poly? Zdajesz sobie sprawę że xenos ciągnie w ruchu więcej poly niż rsx? ;)
jeden samochod premium w gt5 ma wiecej poly niz wszystkie 8 na trasie w forza 3(gt ok 200tys, forca ok 20 tys).
« Ostatnia zmiana: Grudnia 13, 2010, 22:19:06 pm wysłana przez Wulfen »

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #161 dnia: Grudnia 13, 2010, 22:29:10 pm »
Niby czaje... Co nie zmienia faktu XO ciągnie 8 milionów oteksturowanych poly w 60 klatkach a ps3 analogicznie 5.5 miliona. Czyli XO teoretycznie mógłby wprawić w ruch 25 takich furek i przezajebistą scenerie. Gdzie kur** ta optymalizacja... Demosceno wróć. :(

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #162 dnia: Grudnia 13, 2010, 22:43:53 pm »
Panowie ja bym proponował wam tak, przestać pie**olić o tym, na czym się nie znacie jednocześnie udając w tym specjalistów to po pierwsze ;) Po drugie to, że XO nie pociągnął by GT5 to można w to tak samo wierzyć jak w to, że któraś gra wykorzystuje np 60 % mocy. Być może Turn 10 nie jest na tyle zdolne, albo MS naciska żeby grę wydać szybko. Tego się nie dowiemy. Beka to będzie wtedy jak się okaże że Forza 4 przewyższa ocenami za grafike GT5 pomimo tego, że będzie na 6 płytach DVD. To będzie FLAME :D

1man1jar

  • Gość
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #163 dnia: Grudnia 13, 2010, 22:46:24 pm »
Czy ja wiem czy beka... Toć już Forza 3 ma średnią 93 przy 84 dla Gran Turismo 5 :troll:.

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #164 dnia: Grudnia 13, 2010, 22:47:10 pm »
No i jeszcze jedno wnoszę o zmianę nazewnictwa strony z gameonly na developersonly. Będzie bardziej pasować do poziomu wypowiedzi.  :troll:

Tarny to jeszcze mogą usprawiedliwiać tym, że wtedy to było dużo, teraz tyle się naoglądali i mają większe wymagania i dlatego tak zjechali GT.  :troll:

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #165 dnia: Grudnia 13, 2010, 23:15:07 pm »
Jajebie... Owszem nie jestem programistą i nie wiem jak pisze się w asemblerze sterowniki pod karty graficzne ale swoją wiedzę odnośnie technologii mam bo temat grafiki 3d i gameartu jest mi "trochę" bliski. Po prostu podważyłem twierdzenie Unlimited że XO (zaznaczam że nie mówię o silniku gry)nie pociągnąłby takich modeli jak są w GT. Xsenos wydajniej rusza polygonami i bez mydła wyświetliłby takie modele. Tu nie ma jakiejś magii zarezerwowanej dla PS3.

A developerem to faktycznie byłem. Rok czasu i robiłem Low-Spec 2d ale jednak brałem czynny udział przy produkcji paru gierek. ;)

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #166 dnia: Grudnia 13, 2010, 23:16:09 pm »
Niby czaje... Co nie zmienia faktu XO ciągnie 8 milionów oteksturowanych poly w 60 klatkach a ps3 analogicznie 5.5 miliona. Czyli XO teoretycznie mógłby wprawić w ruch 25 takich furek i przezajebistą scenerie. Gdzie kur** ta optymalizacja... Demosceno wróć. :(
I ty w to wierzysz? jak by tak było to auta z forzy powinny niszczyć te z GT5

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #167 dnia: Grudnia 13, 2010, 23:20:51 pm »
Poza tym jednego Premiuma z GT5 robi się w 3 tygodnie. Myślisz że zdążą..

słowo klucz: outsourcing.

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #168 dnia: Grudnia 13, 2010, 23:21:00 pm »
No akurat o Tobie nie mówiłem, bo o Tobie to wiem, że trochę to ogarniasz. No, ale ogólnie chodzi, że za dużo tutaj programistycznego bełkotu który i tak na pewno nie za bardzo ma się ku prawdzie.

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #169 dnia: Grudnia 13, 2010, 23:22:47 pm »
Cytuj
Po prostu podważyłem twierdzenie Unlimited że XO (zaznaczam że nie mówię o silniku gry)nie pociągnąłby takich modeli jak są w GT. Xsenos wydajniej rusza polygonami
gdyby bylo tak jak mowisz to podczas gameplayu samochody z forzy nie bylyby tak bardzo uproszczone wzgledem menu.

D3LTA_TOM.

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 29-05-2007
  • Wiadomości: 1 048
  • Reputacja: 0
  • Xbox Live: xXI TOMEK IXx
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #170 dnia: Grudnia 13, 2010, 23:26:42 pm »
Japierdole same jasnowidze na tym forum  :lol: :lol: :lol:
Ja ide sobie pograc w zajebista FM3 i czekam na jeszcz ebardziej zajebista FM4 a wy do spania albo grac dalej w GT5  :lol:
Mj ostatni post na forum PS3Only  :roll:



monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #171 dnia: Grudnia 13, 2010, 23:59:21 pm »
I ty w to wierzysz? jak by tak było to auta z forzy powinny niszczyć te z GT5
Nie nie nie i nie. Ilość poly jest ważna ale finalny efekt wizualny jest dużo bardziej złożonym procesem i nie angażuje tylko procka graficznego. W ch** dużo zalezy od architektury płyty głównej i połączenia z procesorem oraz pamięcią (poszukaj na google co to jest DrawCall). PS3 ogólnie jest lepiej złożoną maszyną (Rrod to potwierdza ;) ), przede wszystkim ładniej cieniuje bryłki (i to głównie jest istotne dla ciebie-widza). Dobrze napisany silnik stricte pod bebechy ps3 da lepsze efekty niż taki silnik pod XO.
Silniki pisane na oba sprzęty dają lepsze efekty na XO bo sam xenos jest silniejszy, xo łatwiej się programuje -> prototypowanie gier robi się na XO -> na ps3 klei się byleby pociągneło. Silnika stricte pod XO nikt nie pisze "bo WindowsPC" a jak już by ktoś zrobił to i tak nie przebije ps3 bo całościowa architektura sprzętu jest słabsza niż ps3.

I rzeczywistość to pokazuje, masz kilkanaście ślicznych gier i zalew tytułów które na plejaku wyglądają gorzej. Jest tylko kilka wyjątków że gra multiplatformowa wygląda lepiej na Pleju i jeśli tak jest to należą się propsty studiom które to portowały bo musiały przepisać od nowa całe hektary kodu specjalnie na potrzeby PS3.
Temat był omawiany pierdylion razy.

gdyby bylo tak jak mowisz to podczas gameplayu samochody z forzy nie bylyby tak bardzo uproszczone wzgledem menu.
Pisząc tamto miałem na temat forzy wywalone, tyczyło się to tylko błędnej tezy że XO ma jakąś technologiczną niemożność pociągnięcia takich modeli jak GT5. To że koderzy nie wyciągnęli odpowiednio dużo z bebechów sprzętu to zupełnie inna kwestia.
Niestety teraz jest taki przykry trend że większość programistów jest teraz zachwycona jakimiś fikuśnymi frameworkami, zewnętrznymi bibliotekami, jarają się że dzięki temu można zrobić coś 5 razy szybciej i zapomnieli już jak programować w C czy językach niskiego poziomu. Szybki efekt -> szybka kasa -> brak rozwoju technologii.
Nie hejtuje nikogo bo nowe gierki na plejke, xo czy pc potrafią wyglądać świetnie i wiem że nie każda firma może sobie pozwolić na 5 lat developingu ale jednak często gęsto grafika mogłaby wyglądać dużo lepiej.

Chyba muszę pisać bardziej dokładnie bo po raz kolejny ludzie nie kumają o co mi chodzi tylko szukają czy jestem po stronie xbotów czy sonybojów. Przypomina mi się wątek o Anal Wake gdzie napisałem coś o jakimś bajerze technicznym a iras i reszta przygłupów pierdolili mi coś o lewitującej latarce i chujowej fabule. Litości... :/

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #172 dnia: Grudnia 14, 2010, 00:38:23 am »
Oho, znów się naćpał i pierdoli jak potłuczony...

suli dia

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 01-04-2006
  • Wiadomości: 1 267
  • Reputacja: 13
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #173 dnia: Grudnia 14, 2010, 00:46:21 am »
Panowie nie wiem o co chodzi .Tej gry nawet nie pokazali ,a wy już piszecie porównania z GT5 .Niech pokażą jakiś filmik z gry a potem możemy pogadać . :lol:
Zresztą GT5 miało byc graficznym maskaratorem ,a nie jest .
Chyba po premierze GT5 zatwardziali posiadacze PS3 maja jakieś kompleksy wyższości . : :lol:
Umiesz Liczyć, Licz na Siebie!!!

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #174 dnia: Grudnia 14, 2010, 00:52:08 am »

Chyba po premierze GT5 zatwardziali posiadacze PS3 maja jakieś kompleksy wyższości . : :lol:
I dlatego zatwardziały posiadacz PS3-bigdaddy, obskoczył wszystkie fora w internecie z trzema szotami z renderka piejąc z zachwytu, nie ? lol

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #175 dnia: Grudnia 14, 2010, 01:34:05 am »
Oho, znów się naćpał i pierdoli jak potłuczony...
Argumentum ad personam. Nawet trollujesz już ch**owo, nie ten iras co kiedyś.  :cry: Tak btw moje herbatki by ci się przydały, nie spinałbyś tak dupy.  :troll:

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #176 dnia: Grudnia 14, 2010, 08:22:41 am »
Dla mnie największym 'minusem' FM jest fakt, że moja G27 nie obsługuje x360 :/  :roll: je**ny logitech i m$ :[
Fryty tyty dotknij pyty

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #177 dnia: Grudnia 14, 2010, 08:42:21 am »
@ Szafa

Raczej je**ny M$ bo to on złożył Embargo..Logitech jest tu bezradny.

@ Monio4

Nie zrozumieliśmy się, nie twierdzę że X360 takiego modelu by nie uciągnął, bo myślę że dałby radę, przecież już fury z menu FM3 mają po 172753 polygonów (car selection), czyli do GT5 brakuję im już nie tak wcale dużo(fury Premium w Gt5 mają od 250000 do 450000 polygonów), choć ekipa z Turn 10 nie odwzorowuję samochodów z takim przywiązaniem do szczegółów jak PD(Oni są zboczeni na tym punkcie, co w każdej generacji było widać). Natomiast chodziło mi o gameplay i replay, gdzie samochody z FM3 już znacznie odstają:

LOD1: 45074 polygonów (photo mode/Pre Race Car) <--Jeśli samochody w FM4 będą podczas gameplay'y/ replay'u tak wyglądać to będzie wporzo.

LOD2: 21802 polygonów (gameplay mode player car)

Więc tu twierdzę że X360 nie pociągnie tego. Szczególnie że ma mieć wzorem Gt5 zmienne warunki pogodowe, zmienny cykl doby, co za tym idzie muszą podciągnąć oświetlenie, cieniowanie, może podciągną efekty związane z dymem, kurzem które w GT5 są genialne, już nie mówię o rozdzielczości, bo choć Gt5 chodzi prawie w 1080P, bo ja jestem jednak przeciwnikiem robienia gier na tą generację w tak dużej rozdzielczości, 720P wg. mnie jest optymalne.

-------------

Druga rzecz jest taka, że ja nie życzę tej grze źle, wręcz przeciwnie trzymam kciuki za Turn 10, ale niestety ekipa ta od czasów najlepszej FM1 ma tendencję spadkową(mniej contentu wzorem FM1, nie mogą się określić do modelu jazdy, ten z FM2 bardziej wymagający niż ten z FM3 który spooooro wybacza). Mam nadzieje że FM4 to będzie gra na miarę udanej kontynuacji FM1, a to dobrze będzie wróżyło dla konkurencji, i dla Nas graczy.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 14, 2010, 09:14:46 am wysłana przez Unlimited »

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #178 dnia: Grudnia 14, 2010, 08:58:56 am »
Chyba, ze "zmienne" warunki pogodowae i pory dnia beda tak jak w GT5 dostepne jedynie na wybranych trasach, ale wtedy by byla beka. Ja licze na takie cos jak w PGR4, ze bedzie mozna wybierac to dla kazdej trasy.

1man1jar

  • Gość
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #179 dnia: Grudnia 14, 2010, 09:03:58 am »
I dlatego zatwardziały posiadacz XO-Wulfen, obskoczył wszystkie fora w internecie z trzema szotami z photo mode GT5 piejąc z zachwytu, nie ? lol

Fixed.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #180 dnia: Grudnia 14, 2010, 09:06:17 am »
Chyba, ze "zmienne" warunki pogodowae i pory dnia beda tak jak w GT5 dostepne jedynie na wybranych trasach, ale wtedy by byla beka. Ja licze na takie cos jak w PGR4, ze bedzie mozna wybierac to dla kazdej trasy.

Ale PGR 4 ma jedynie z góry ustalane warunki, a nie ma zmiennego cyklu doby i zmiennych warunków. Nie uświadczysz w tej grze tego że np. na Nurburgring jest godz. 4 rano, ciemno jako cholera, potem się przejaśnia, myślisz sobie będzie piękny poranek, owszem jest, ale gdy zaczynasz drugie kółko zaczyna się robić pochmurno, albo widzisz w oddali ciemne niebo, i zaczyna kropić(lekko, średnio, mocno czy przez króki okres czasu, dłuższy, kiedy to się skończy), oraz to że może w ogóle nie padać, może być słonecznie, pochmurno(ale deszcz nie spadnie). I to właśnie jest zajebiste(losowość) ;) Fakt, zmienny cykl doby jest na dwóch trasach, ale zmienne warunki masz już na 8 trasach.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 14, 2010, 09:10:36 am wysłana przez Unlimited »

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #181 dnia: Grudnia 14, 2010, 09:22:46 am »
@ Szafa

Raczej je**ny M$ bo to on złożył Embargo..Logitech jest tu bezradny.


Fanatec wykupił jakąś licencję m$? Bo z tego co wiem to kierownice Fanateca obsługują x360.
Fryty tyty dotknij pyty

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #182 dnia: Grudnia 14, 2010, 09:28:08 am »
@ Szafa

Raczej je**ny M$ bo to on złożył Embargo..Logitech jest tu bezradny.


Fanatec wykupił jakąś licencję m$? Bo z tego co wiem to kierownice Fanateca obsługują x360.

Dogadali się, nie ten target cenowy(kierownice Logitecha np. DFGT to była by konkurencja dla oficjalnej kierownicy M$, ale wg. mnie warto do nie dopłacać, jak za 200zł można mieć podobny jakościowo sprzęt Logitecha pod X360). ;)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #183 dnia: Grudnia 14, 2010, 10:00:39 am »
Chyba, ze "zmienne" warunki pogodowae i pory dnia beda tak jak w GT5 dostepne jedynie na wybranych trasach, ale wtedy by byla beka. Ja licze na takie cos jak w PGR4, ze bedzie mozna wybierac to dla kazdej trasy.

Beka to będzie jak nadal pozostanie 8 aut. Londku sprawdź najpierw jak wygląda Nurburgring przy zmiennej pogodzie i cyklu ddzień/noc. Jeśli na tej generacji pojawi się coś ładniejszego, to ja kupuję konsolę, która to zaoferuje.

1man1jar

  • Gość
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #184 dnia: Grudnia 14, 2010, 10:02:19 am »
Nie wiem po co Ci więcej jak i tak płaczecie, że na wyścigach online ktoś się z kimś w ogóle dotyka. ;)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #185 dnia: Grudnia 14, 2010, 10:11:47 am »
Nie wiem po co Ci więcej jak i tak płaczecie, że na wyścigach online ktoś się z kimś w ogóle dotyka. ;)

Łżesz!!!

1man1jar

  • Gość
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #186 dnia: Grudnia 14, 2010, 10:14:29 am »
Taa, jak alpha Maximmus Ci je**ął to płakałeś, żeby grać tylko we własnym gronie :D.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #187 dnia: Grudnia 14, 2010, 10:30:08 am »
Nie wiem po co Ci więcej jak i tak płaczecie, że na wyścigach online ktoś się z kimś w ogóle dotyka. ;)

...

Taa, jak alpha Maximmus Ci je**ął to płakałeś, żeby grać tylko we własnym gronie :D.

Sam się teraz zabiłeś.

1man1jar

  • Gość
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #188 dnia: Grudnia 14, 2010, 10:31:58 am »
Jebnięcie nie implikuje dotykania? To ciekawe. je**ął Ci force pushem? ;)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #189 dnia: Grudnia 14, 2010, 10:34:20 am »
Jak nie widzisz różnicy między dotknięciem auta, a jebnięciem, które powoduje koniec wyścigu to już tylko i wyłącznie Twój problem. ;)

bigdaddy

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-11-2008
  • Wiadomości: 213
  • Reputacja: 0
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #190 dnia: Grudnia 14, 2010, 14:49:44 pm »
@ Bigdaddy

Odnośnie licencji Porsche, to wcześniej FM miała na nią prawa, ale tego nie pamiętasz w końcu posiadasz tylko X360. :roll:

Odnośnie F1, Codies mają na nią wyłączność jeśli chodzi o gry, więc nie sądzę że zobaczysz bolidy w FM4, ale to dobrze, Turn 10 wpierw musi znów powrócić do korzeni i zrobić jakiegoś SIM'a, a nie Sim-zręcznościówkę(FM3).

ja pier**le sam siebie zabijasz swoją głupotą chłopie,  no tak w NFSy/NFS Porsche od EA nie było wcześniej od FM  :lol: :lol:   

wcześniej o F1 napisałeś że moja wtopa a teraz odwracasz kota ogonem i przyznajesz mi rację z Codemsters, mistrz!
Nie wiemy na jakiej zasadzie Codemasters ma licencję F1 ale może mogą jak EA (Porsche) sprzedawać sublicencje, chociaż bardzo wątpię w to że zobaczymy F1 w FM4, zresztą mi na tym nie zależy.

Mogą dać FM4 i na 3DVD.

To by była beka roku. Gra wyścigowa na 3 DVD. :lol: :lol: :lol:

a co w tym śmiesznego ? instalacja 2x DVD będzie o ponad połowę krótsza niż instalacja beki 2010 > GT5    :lol: :lol:

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #191 dnia: Grudnia 14, 2010, 16:23:54 pm »
Może jakieś fakty, bo póki co gadasz głupoty, ot tak sobie, pokaż mi umowę między EA a Turn 10 odnośnie Porsche. :lol:

Przed Codemaster było SONY(przynajmniej jak wydawali grę to nie miała ona tyle błędów i bugów jak ta od Codies) :P Poza tym nie przyznaję Ci racji..
« Ostatnia zmiana: Grudnia 14, 2010, 18:40:56 pm wysłana przez Unlimited »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #192 dnia: Grudnia 14, 2010, 18:14:08 pm »
Mogą dać FM4 i na 3DVD.

To by była beka roku. Gra wyścigowa na 3 DVD. :lol: :lol: :lol:

a co w tym śmiesznego ?

Uwierz mi, że bardzo wiele. Kto to widział na tej generacji żonglowanie płytkami jak dyskietkami za czasów Amigi. Mnie to bawi jak cholera, a jeszcze większy będę miał polew jeśli faktycznie w tej grze nie będzie minimum te 12 aut na trasie. Już nie wymagam, żeby samochody były tak śliczne jak premiumy z GT5, ale na litość 8 aut na torze będzie porażką roku.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #193 dnia: Grudnia 14, 2010, 18:28:13 pm »
Boban, zadnego zonglowania plytami nie ma (myslalem ze to juz wiesz). Zanim odpalisz sobie gierke to zgrywasz plyty na dysk i to wszystko. Zabieg ten trwa doslownie chwile i gwarantuje ci ze zgranie trzech plyt pojdzie o wiele szybciej niz instalka GT5. Jesli byles w stanie zniesc tak dluga instalacje to nie rozumie dlaczego robisz problem z ilosci plyt, ktorych zgranie to chwila. Nie wiem czy tez wiesz, ale jesli nie masz miejsca na dysku (tak bylo w 3) to wybierasz sobie paczki, ktore chcesz zainstalowac a pozniej gra sama buduje ci kariere na podstawie smochodow jakie posidasz i do jakich dostep masz.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 14, 2010, 18:37:15 pm wysłana przez _ReD_ »

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #194 dnia: Grudnia 14, 2010, 18:47:08 pm »
Przyznaję rację _ReD_-owi jak się zgrało na dysk FM3(dwie płyty of course) to nie było żadnej żonglerki, trwało to trochę krócej niż instalka GT5, choć menu było mniej intuicyjne niż w GT5(wg. mnie)-w GT5 jedynie są częstsze loadingi niż FM3(co nie dziwi bo gra jest znacznie bardziej rozbudowana).
« Ostatnia zmiana: Grudnia 14, 2010, 18:53:17 pm wysłana przez Unlimited »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #195 dnia: Grudnia 14, 2010, 18:50:04 pm »
A co jeśli ktoś ma X0, który nie ma HDD?

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #196 dnia: Grudnia 14, 2010, 18:51:22 pm »
A co jeśli ktoś ma X0, który nie ma HDD?

To wtedy ma lipe..instalka FM3 to chyba było około 10GB jak dobrze pamiętam. ;)

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #197 dnia: Grudnia 14, 2010, 18:54:15 pm »
Nie, instalacja pierwszej plyty nie jest obowiazkowa, a druga plyta miala cos chyba ponad 2 GB tylko. Szczerze to nie wiem czy sa jeszcze ludzie co nie maja dysku do X0, jesli takowi sa to maja dostep tylko do contentu z pierwszej plyty, na ktorej jest wiekszosc rzeczy. Grac nadal moge tylko ich kariera bedzie tak ulozona zeby korzystala tylko z pierwszej plyty.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #198 dnia: Grudnia 14, 2010, 18:58:56 pm »
Jasne RED, ale na drugiej płycie były najlepsze trasy i samochody(ponad 100 samochodów) :D Poza tym bez instalki pierwszej płyty, loadingi się znacznie wydłużały. ;)


BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #199 dnia: Grudnia 14, 2010, 19:02:01 pm »
Nie wiem czy są ludzie, którzy posiadają X0 bez HDD, ale faktem jest, że w sprzedaży była taka wersja jak Core i nie miała ona dysku.