Current Gen > Multiplatformowe Current Gen

Rozwój i przyszłość konsol

(1/634) > >>

POK:
Chciałbym, aby zamieszczano w tym temacie porównania sequeli, lub po prostu gier podobnych z różnych lat (np. od Uncharted 1 do 3, albo tylko porównanie jedynki i trójki). Można również zrobić porównanie najładniejszych gier premierowych i obecnych (np. HS kontra GOW3). Liczę na waszą inwencję.

Wpadłem na ten pomysł, gdy zastanawiałem się o ile grafika w Skyrimie będzie lepsza od tej w Obku. Porównując wspomnienia z najnowszymi filmikami wydawało mi się, że nie przeszła wielkich zmian, a minęło przecież ponad 5 lat. Jak jest w istocie? Postanowiłem to sprawdzić.

Oblivion vs Skyrim
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)













Jak widać różnica w grafice - mimo kilku podobnych elementów - wydaje się  naprawdę spora. Oczywiście foty ze Skyrima mogą być podrasowane i na Xie już nie będzie się tak dobrze prezentować. Niestety musiałem się posiłkować tylko tym, co miałem pod ręką.

Sam temat może być również powodem dla bardziej ogólnych refleksji dotyczących przemiany grafiki w ciągu życia generacji konsol. Kiedyś grafika w Obku robiła na mnie cholerne wrażenie (kupiłem razem z X0 niemal zaraz po premierze), a teraz Skyrim choć wygląda bardzo fajnie, to już nie robi takiego wrażenia. Ile zatem czasu potrzeba na "oswojenie się" z grafiką? Jakie są główne zmiany na przestrzeni lat?  Czego należy się spodziewać po przyszłej generacji konsol na starcie, a czego pod koniec żywota? Myślę, że na te i inne pytania uda się w tym wątku częściowo odpowiedzieć.

Mam także nadzieję, że znajdą się chętni by go kontynuować ten temat :) Osobiście postaram się co jakiś czas coś zamieszczać.

Ps. Sorry za różne formaty :oops:

Castor Krieg:
Sam się prosiłeś  :lol:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

POK:
He he, dobre :D

Castor Krieg:
Wrzucę coś w tym tygodniu jak znajdę chwilkę, ponieważ rzeczywiście niektóre gry bardzo się zmieniły. Szkoda tylko, że zazwyczaj było to kosztem 30FPS i 2xAA.

KKRT:

--- Cytat: POK w Czerwca 13, 2011, 21:14:23 pm ---Czego należy się spodziewać po przyszłej generacji konsol na starcie, a czego pod koniec żywota?
--- Koniec cytatu ---
Na poczatku przyszlej? Jesli mowimy o lepszych tytulach i pisanych pod nowe platformy to lepsza grafa niz BF 3/Crysis 2.
Jesli zas mowimy o koncu obecnej to praktycznie niewiele sie juz zmienii pod wzgledem technicznym, no chyba ze pobawia sie ta technika goscia z Lucasarts, ktora renderuje gry z 15-30 do 60.
Gry moga byc lekko ladniejsze, ale na skok ala U1->u2 czy Geow 2>Geow 3 czy nawet U2-> God of War 3 nie ma szans. Frostibite 2 moze troche namieszac, CryEngine 3 tez, ale brak mocy bedzie tu i owdzie dalej wychodzil. Mysle, ze max tej generacji to grafika ala U2 w grze z otwartym swiatem i Skyrim juz jest blisko, tym bardziej, ze wersja X0 ponoc chodzi z 4x MSAA.

Jesli chodzi o koniec zywota next-genow to naprawde nie mam pojecia, jesli sprzet bedzie 10x mocniejszy od obecnego [a to wcale nie jest jakies osiagniecie] to mysle, ze cos na miare tego jest osiagalne


Z wlosami ala to


i particles ala to

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej