Autor Wątek: PS VITA - Pierwsze wrażenia - unboxing - porównanie do PSP  (Przeczytany 10415 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: PS VITA - Pierwsze wrażenia - unboxing - porównanie do PSP
« Odpowiedź #40 dnia: Lutego 28, 2012, 12:44:43 pm »
Mnie dziwi fakt, że gry z roku na rok nie stają się droższe. O ile mnie pamięć nie myli ceny nówek od kilkunastu lat utrzymują się na podobnym poziomie. Nie wiem jak wy, ale ja nową grę na konsolę od zawsze kojarzę z ceną 200,00 zł.
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: PS VITA - Pierwsze wrażenia - unboxing - porównanie do PSP
« Odpowiedź #41 dnia: Lutego 28, 2012, 12:46:20 pm »
Może dlatego, że dojebali taką marżę na dzień dobry, że do dzisiaj nie muszą podnosić cen :troll:

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 674
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PS VITA - Pierwsze wrażenia - unboxing - porównanie do PSP
« Odpowiedź #42 dnia: Lutego 28, 2012, 13:45:02 pm »
Wiń głupich konsumentów, którzy idą i kupują w detalu za pełną cenę. Albo takich, którzy odsprzedają gry w Gamestop, zamiast na eBayu. Tak czy siak musisz się liczyć z takimi sklepami, a ci nie wyłożą twojego produktu, jeśli będziesz się starać ich podciąć cenowo. Dlatego niektóre z tytułów startowych na Vita nie mają zniżki na PSN.

Oczywiście, że wpływ mają na to sklepy. Pytanie tylko jak duża była by różnica miedzy dystrybucją na nośniku fizycznym a cyfrową. Tak, czy siak to Sony ustala cenę i prawie 200 zł za grę na konsolę przenośną to przegięcie. Nie włożyli w takie Uncharted:GA tyle samo pieniędzy co w U3, a chcą od klientów podobnej kwoty.

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: PS VITA - Pierwsze wrażenia - unboxing - porównanie do PSP
« Odpowiedź #43 dnia: Lutego 28, 2012, 15:01:20 pm »
Gry na konsole Sony i tak chwilę po premierze kosztują najmniej ze wszystkich konsol, także ja bym się za bardzo nie martwił. To Nintendo jest najbardziej pazerne na kasę, sprzedając kilkuletnie tytuły w cenach >100pln.

el becetol

  • Gość
Odp: PS VITA - Pierwsze wrażenia - unboxing - porównanie do PSP
« Odpowiedź #44 dnia: Lutego 28, 2012, 15:35:20 pm »
To jest jak dla mnie jeden z większych problemów Sony, a nie brak funkcji ze smartphone'ów. Już na sama logikę gry w cyfrowej dystrybucji powiny różnić się cenowo. Do tego ceny gier są za wysokie. Fajnie, że wprowadzili trzy przedziały cenowe, ale są one i tak za drogie. Rozumiem, że na początku gry są droższe przez małą ilość odbiorców, ale 189 zł za grę na konsole przenośną nie zachęca mnie do zakupu.

Wiń głupich konsumentów, którzy idą i kupują w detalu za pełną cenę. Albo takich, którzy odsprzedają gry w Gamestop, zamiast na eBayu.

Zaraz zaraz, dotychczas obowiązywała teoria spiskowa że za wysokie ceny gier odpowiadają źli piraci i ci co składają się na gry na PSN  :troll:

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: PS VITA - Pierwsze wrażenia - unboxing - porównanie do PSP
« Odpowiedź #45 dnia: Lutego 28, 2012, 16:14:27 pm »
Zaraz zaraz, dotychczas obowiązywała teoria spiskowa że za wysokie ceny gier odpowiadają źli piraci i ci co składają się na gry na PSN  :troll:

I jak każda teoria lansowana przez tzw. industry jest bujdą na resorach. A Projekt 10$ to co było? EA wzięło się za graczy, mimo że straty przynosił im Gamestop.  :troll: I dalej tak będzie, będą się producenci zwijać jak mogą, ale sprzedaży detalicznej nie oleją, głównie z powodu głupoty konsumentów.