Autor Wątek: Ratchet & Clank: Into the Nexus  (Przeczytany 39865 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Ratchet & Clank: Into the Nexus
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpnia 23, 2013, 07:19:59 am »
Widzę Insomniac ma gotowy materiał na demo. Dawać!

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Ratchet & Clank: Into the Nexus
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpnia 26, 2013, 11:23:40 am »
Ratchet się pięknie żegna z obecną generacją. :D

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Ratchet & Clank: Into the Nexus
« Odpowiedź #42 dnia: Października 04, 2013, 12:42:17 pm »
Sony has announced that Ratchet & Clank: Into the Nexus will hit PS3 on November 12 for $29.99.

U nas pewnie max 140 zł na premierę. Ponoć gra ma być krótsza, niż poprzednie odsłony. Pod tym względem czas gry zapewne gdzieś między Tools of Destruction, a Quest for Booty.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: Ratchet & Clank: Into the Nexus
« Odpowiedź #43 dnia: Października 04, 2013, 13:21:46 pm »
Qfb to była na 2h Max

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Ratchet & Clank: Into the Nexus
« Odpowiedź #44 dnia: Października 04, 2013, 13:32:08 pm »
Czyli między ToD, a QfB daje jakieś 8h. Może być, a cena i tak szybko spadnie.

lupinator

  • Gość
Odp: Ratchet & Clank: Into the Nexus
« Odpowiedź #45 dnia: Października 04, 2013, 13:53:44 pm »
Szybko to to trafi do Plusa mam nadzieję. Albo chociaż trylogia.

lupinator

  • Gość
Odp: Ratchet & Clank: Into the Nexus
« Odpowiedź #46 dnia: Listopada 11, 2013, 22:53:32 pm »

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Ratchet & Clank: Into the Nexus
« Odpowiedź #47 dnia: Listopada 11, 2013, 23:06:51 pm »
Postanowiłem sprawdzić tę najbardziej surową ocenę od Edge:
http://www.edge-online.com/review/ratchet-and-clank-nexus-review/
i wydaje mi się nieźle przesadzona. Wielkie narzekanie, że dostaliśmy to samo, co przez całą ostatnią generację w trzonie serii, pomijając dwie gry o lekko kombinowanym nasileniu gatunkowym. Ponoć dialogi kiepskie (szkoda, bo Quark miał zawsze grube teksty, a tutaj chyba go nie ma) i długością gry ItN bliżej do Quest for Booty. Zmanierowane Edge podeszło do tematu tak, jakby twórcy nie zapowiadali, że dostaniemy więcej tego samego - platformowo-strzelankowego tpp o krótszym, niż dotychczas czasie gry. I tak zagram, bo do R&C mam spory sentyment. W międzyczasie czekam na jakąś krótką video recenzję, pewnie od GT.
« Ostatnia zmiana: Listopada 11, 2013, 23:13:22 pm wysłana przez Kert »

lupinator

  • Gość
Odp: Ratchet & Clank: Into the Nexus
« Odpowiedź #48 dnia: Listopada 13, 2013, 00:01:53 am »

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Ratchet & Clank: Into the Nexus
« Odpowiedź #49 dnia: Lutego 09, 2014, 19:10:49 pm »
Widzę, że forum ma wyje**ne po całości :lol:

No nic, dzisiaj przeszedłem Nexusa. 99 zł nadal utrzymujące się za tę grę w PSStore uważam za przesadzone. Grę można skończyć za pierwszym razem w max 4 h i to na najwyższym poziome trudności, który w tej części nie jest specjalnie wymagający. Pomijam oczywiście arenę obecną w tej grze (tym razem bardziej rozbudowana w sensie oferowanej różnorodności starć) i zbieractwo. Nexus na pewno zapewnia więcej zabawy, jest dłuższy i bardziej urozmaicony od Quest for Booty. Na całą grę składa się 5 "planet", w tym jedna stanowiąca arenę. Po zakończeniu uaktywnia się zwyczajowy już dla serii tryb Challenge, który jest konieczny do uzyskania wszystkich upgrade'ów, zbroi i broni, więc można założyć, że dla upartych jest spokojnie 10h zabawy z kosmicznym szczurem i jego mechaniczną zabawką.

Fabuła stanowi pretekst na te kilka godzin zabawy, karny kutas dla twórców za małą ilość Kapitana Qwarka. Jestem fanem typa, jako jawnego substytutu Zappa Brannigana z Futuramy i uproszczoną wersję Cave'a Johnsona z Portal 2.

Dla fanów serii nic nowego, dostajemy jawną powtórkę z rozrywki, konstrukcja poziomów, gadżety - niczym tutaj nie jest w stanie zaskoczyć starych wyjadaczy serii Insomniac. Jedynym patentem odróżniającym Nexusa od poprzedniczek jest wprowadzenie "tuneli" do gameplay'u na wzór podobnego pomysłu z Portal 2 (muzyczka przygrywająca podczas transportu za każdym razem powoduje uśmiech :lol:). Pomijając powyższe, ogólnie formuła, która nie zmienia się od 2 generacji sprzętu i co najdziwniejsze, nadal jara. Jest coś przyciągającego w Ratchetach, pomimo niezmiennej rozgrywki od czasów drugiej części na PlayStation 2, bawią za każdym razem. Połączenie strzelaniny (w tej części jest tego w opór, czasami nie wiadomo, co się dzieje na ekranie, bo jest taki zamęt) i platformówki, z możliwością rozbudowy broni oraz prostego rozwoju kierowanej postaci przeżywającej przygody w kosmicznych sceneriach nadal mocno przyciąga do ekranu i nie puszcza do zakończenia.

Jeśli miałbym porównać grę do któregoś z poprzedników, to najbliżej mu do Tools of Destruction, a nawet starszych części, z dwójką na czele (chyba dzięki sekcjom z jetpackiem) - co dla mnie stanowi spory plus.

Graficznie widać już lekki ząb czasu na Nexusie i jego silniku. Bijące po oczach kiepskie tekstury, prosta w oddali geometria i aliasing, nadrabiane designem, pierwszym planem, animacją, postaciami i efektami. Nikt nie będzie psioczył, nadal jest bardzo poprawnie, uważam jednak, że chwilowy powrót do Szczura po sesyjce na ps4 (szczególnie Killzone, czy nawet Knack) może być bolesny.

Nadal zauważalne są problemy z detekcją kolizji, tak już charakterystyczną dla serii - jakbym miał do czynienia z tytułem open world. Postać czasami się gubi, nie złapie oczywistej krawędzi, nie odbije z odrzutowego knefla, trafi na niewidzialną ścianę, zaklinuje się na podeście. Kamera też wykazuje tendencję do "swobodnego" przemieszczania.

Co do świetnej warstwy muzycznej mam tylko jedną uwagę - grać jedynie w wersję z oryginalną ścieżką dźwiękową. Polski dubbing to nieporozumienie.

Co warto nadmienić, wraz z grą pojawił się na mobilne os'y inny tytuł: Ratchet & Clank: Before the Nexus, który stanowi popularną wariację "jazdy na szynach po trzech pasach" i jest jednocześnie mocniej rozbudowany od innych tego typu tytułów. Swoją drogą Ratchet ma chyba największe prawo do takiej formuły, bo od pierwszej części na PS2 jeździł po szynach w niektórych sekcjach.
Before the Nexus posiada możliwość dzielenia się zdobytymi w trakcie gry artefaktami (Raritanium) z wersją na konsole stacjonarne i po zalogowaniu się do PSN otrzymujemy je do wykorzystania przy upgradzie broni. Gierka jest trochę zabugowana i posiada formułę pay 2 win, ale generalnie ciekawy patent.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.playstation.ratchetnexus

Wracając do samego Ratchet & Clank: Nexus i tytułem podsumowania, z perspektywy gracza nieco wygłodniałego na tego typu gierkę uważam, że bardzo warto zagrać i przedłużyć obcowanie z rewelacyjną i zakorzenioną w świadomości fanów PlayStation serią. Jeśli natomiast ktoś niedawno skończył jakiegokolwiek Ratcheta, może zaznać znużenia wyeksploatowaną bądź, co bądź formułą. Liczę, że będziemy mieli jeszcze sposobność zapoznania się z kontynuacją na PlayStation 4, ale liczyłbym na pewne zmiany i większe urozmaicenie, jakie starało się wprowadzić A Crack In Time.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Ratchet & Clank: Into the Nexus
« Odpowiedź #50 dnia: Lutego 09, 2014, 22:35:39 pm »
Ja bym z chęcią sprawdził...ale nie za 99zł  :-?
Pewnie będzie w plusie :P

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Ratchet & Clank: Into the Nexus
« Odpowiedź #51 dnia: Lutego 10, 2014, 00:21:17 am »
Powinien trafić do plusa. Argumentem do zakupu przez Ciebie powinna być potencjalnie łatwa platyna. Szybki rzut okiem na trofiki i myślę, że to góra 2 intensywne popołudnia bez zbędnego wkurwiania się przed konsolą.
« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2014, 00:27:53 am wysłana przez Kert »

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Ratchet & Clank: Into the Nexus
« Odpowiedź #52 dnia: Lutego 10, 2014, 00:57:59 am »
Powinien trafić do plusa. Argumentem do zakupu przez Ciebie powinna być potencjalnie łatwa platyna. Szybki rzut okiem na trofiki i myślę, że to góra 2 intensywne popołudnia bez zbędnego wkurwiania się przed konsolą.

A teraz wyszedłem na trofeową dziwkę :P platynuję te tytuły które mi się podobają i nie będę się za bardzo denerwować i katować robiąc je (np dlatego ominąłem platynę w Vanquish).
Ratchety zawsze mi się podobały, więc pewnie platynka wpadnie z przyjemnością. :D tylko jak pisałem..cena moim zdaniem jest zaporowa.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Ratchet & Clank: Into the Nexus
« Odpowiedź #53 dnia: Lutego 10, 2014, 07:20:57 am »
Powinien trafić do plusa. Argumentem do zakupu przez Ciebie powinna być potencjalnie łatwa platyna. Szybki rzut okiem na trofiki i myślę, że to góra 2 intensywne popołudnia bez zbędnego wkurwiania się przed konsolą.

A teraz wyszedłem na trofeową dziwkę :P platynuję te tytuły które mi się podobają i nie będę się za bardzo denerwować i katować robiąc je (np dlatego ominąłem platynę w Vanquish).
Spoko, nie dalej jak wczoraj wrzucałeś info do tematu o wkurzaniu się na Ni No Kuni :troll:

Jakoś mocno mnie nachodzi, żeby rozpocząć tryb challenge. Jakaś magia przyciągania tego szczura ;) Aha, jak to zwykle w Ratchetach bywa, warto zebrać wszystko i wymaksować w miarę możliwości przed ostatnim bossem i przejściem do trybu challenge. Po co sobie później niepotrzebnie utrudniać ;)

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Ratchet & Clank: Into the Nexus
« Odpowiedź #54 dnia: Lutego 10, 2014, 18:56:52 pm »
o wkurzaniu się na Ni No Kuni
To nie gra mnie wkurzyła (no może trochę, powinni kilka rzeczy "ułatwić"), ale to ze mi się konsola zawiesiła.