Autor Wątek: Biblijna Apokalipsa kompilacij Final Fantasy VII mojego autorstwa.  (Przeczytany 24109 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ki_ki

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 692
  • Reputacja: 7
Mam ciekawą dygresję odnośnie kompilacij Final Fantasy VII, wykorzystam tu  tło fabularne które można by utożsamić z naszą religią, jaką jest Chrześcijaństwo, mianowicie chodzi mi tu głównie o utopijny eden który był wykreowany w podświadomości pierwszych ludzi Adama i Ewy tzw "Błogi sen" Integracyjna część piekła, posługując się rożnymi treściami z mediów można by wywnioskować ze ich dusze były rozbite które utożsamiały się z tzw: "Istotami boskimi" które były skalane krwią szczyciły się oszczerstwem, bałwochwalstwem i cudzołożnictwa, co przyczynia się do faktu iż ich mentalność była usytuowana ze światem rzeczywistym, dlatego każdy z nas ma zakorzeniony grzech pierworodny. Byt który uformował cywilizacje pochodził od komórek Jenovy matki która dała życie planecie, jej formę można by sklasyfikować do tego iż była obojnakiem, płci męskiej i żeńskiej która odzwierciedla węza gada podziemnego zwierzęcia z kością krzyżową i jest gatunkiem w pełni lądowym. Węże rozmnażają, się po przez zapłodnienie wewnętrzne, co przypomina układ rozrodczy saków. Planeta która korzystała z energii Mako tzw Lifestream można by ja utożsamić z narkotykami które miały na zasadzie stworzenia nadzwyczajnych żołnierzy, owocami projektu byli Sephiroth, Genesis Rhapsodos oraz Angeal Hewley. Sephiroth powstał poprzez wszczepienie komórek Jenovy gdy był jeszcze w stanie płodowym, on sam dowiedziawszy się tego iż był wynikiem nieudolnego eksperymentu posunął się do haniebnych czynów spusztoszając swoją osadę czyniąc mord i popłoch, jego zachowanie można by zaliczyć do choroby która jest na tle Schizofreni, zaburzenie psychiczne które konkluduje z urazami po narkotykowymi osoba taka jest zdemoralizowana społecznie jego działanie było oparte o zapiski które rzucały światło na jego przeszłość, owe treści można by było przywołać do postaci jaką jest Adolf Hitler który przyczynił się do eksperymentów na więźniach podczas II Wojny światowej w 1939 roku (patrz "Full metal Alchemist'' - Piąte laboratorium.) Uważając się za potomka cywilizacji, Cloud usiłując go powstrzymać rzucił go do Lifestreamu. Jego dusza i ciało zmaterializowała się z Jenova, na zasadzie percepcji czasoprzestrzennej, otwierając kanały w mózgu na zewnętrzny świat duchowy. Cztery lata po tych wydarzeniach, wola Sephirotha przejęła kontrolę nad Jenovą. Organizm przybrał jego postać, wydostał się ze swojego więzienia. Cloud podążając za Sephirothem, chcąc się zemścić za zniszczenie Nibelheim był kontrolowany po przez komórki Jernova, w swoim ciele, podświadomie dążąc do Zjednoczenia który miał wpływ na pozbawienie wolnej woli i świadomego podejmowania decyzji, tenże przypadek jest zaistniały w naszym społeczeństwie który czyni z nas marionetki. Cloud, Zack jak i Aerith byli pożądani przez niego, dlatego iż byli poczęci z jednej matki ma to rzut na biblijną postać jaką jest Maryja - miriam pierwsza kobieta która poczęła po przez ducha świętego swojego syna, biorąc pod uwagę mitologie i świat przedstawiony przez twórców, można by było wywnioskować iż jest to złudzenie, i nasze dogmaty wiary są zbudowane na oszczerstwie. Celem Sephirotha było zjednoczenie się z planetą po przez  Lifestream, dzięki czemu mógłby stać się jednością z energią życiową wytworzoną w celu zniszczenia egzystencji ludzkiej. Gdy czerwona gwiazda pojawiła się na niebie, jedynie trzy dni pozostały do zagłady. Tenże motyw odzwierciedla narodziny Chrystusa, który pojawia się w Księdze Henocha 'Widziałem sześć bram, z których słońce Wychodzi, i sześć bram, w których się chowa. W tychże bramach wschodzi i zachodzi księżyc. [Tak samo] dowódcy gwiazd razem z prowadzonymi przez nich [zastępami]. Jest [ich] sześć na wschodzie i sześć na zachodzie, każda dokładnie na swoim miejscu, jedna koło drugiej. W bramach tych są okna po stronie południowej i północnej.' Z owego cytatu można wywnioskować iż świat powstał w sześc dni, przytaczając zaistniałe zdarzenie o którym mowa jest wyżej pozostałe trzy dni były po drugiej stronie Raju który był odzwierciedleniem piekła. (Patrz "Darker than Black") Cloud ostatecznie pokonując Sephirotha, komórki Jenova rozproszyły się w Lifestreamie, co za pośrednictwem energii życiowej Planety, zakaziły wielu ludzi doprowadzając do choroby znanej jako "Geostigma" - Choroba czasów Chrystusa dlatego nasze organizmy są podatne na choroby i rożne drobno ustrojstwa z powierzchni.
PSN id Pearlsea1990

Aktualnie:
Rise of the Tomb Raider, Lost Ruins, Dead Space

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: Biblijna Apokalipsa kompilacij Final Fantasy VII mojego autorstwa.
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 22, 2014, 23:44:21 pm »
Plus. Sam miałem kiedyś miedzy innymi rozkminę nad ksywą Sephirota i jej nawiązaniami do Sefir. Ogólnie to w wielu japońskich grach jest mnóstwo odniesień do różnych religi czy filozofii, co otwiera pole do wielu interpretacji danego tytułu i szukania w nim drugiego dna. Niestety nie każdy ma ,,łeb'' i nawet szczątkową wiedzę, pozwalającą na liźnięcie i zrozumienie choćby ułamka tego co przemycają do swoich gier japońscy twórcy. Dlatego też najlepszymi fabułami zostają dla wielu gry o cegłach i grzybach, Nosferatach czy gry o kopulacjach psów.
« Ostatnia zmiana: Lutego 22, 2014, 23:47:00 pm wysłana przez dante0 »

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Biblijna Apokalipsa kompilacij Final Fantasy VII mojego autorstwa.
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 22, 2014, 23:57:47 pm »
Tia, sorry ale Biblie już "ktoś" wcześniej napisał i różnych opowiastek nawiązujących/kalkujących jest milijon. A gry o cegłach zostają najlepszymi, ponieważ zwyczajnie takimi są i nic na to nie poradzisz.

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: Biblijna Apokalipsa kompilacij Final Fantasy VII mojego autorstwa.
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 23, 2014, 00:01:49 am »
Tia. Tylko w twoim prostym świecie.
« Ostatnia zmiana: Lutego 23, 2014, 00:05:59 am wysłana przez dante0 »

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Biblijna Apokalipsa kompilacij Final Fantasy VII mojego autorstwa.
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 23, 2014, 00:30:11 am »
Swiat jest prosty, nie moja wina, za masz pokrecone we "łbie"(prawdopodobnie przez pokręcone gry z obcej kultury i czytanie nowoczesnych wierszy) i myślisz ze jest inaczej.
PS: Tak na przyszłość: Jak sie do kogoś zwracasz to pisz dużą literą, inaczej możesz kogoś obrazić.

el becetol

  • Gość
Odp: Biblijna Apokalipsa kompilacij Final Fantasy VII mojego autorstwa.
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 23, 2014, 00:33:18 am »

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: Biblijna Apokalipsa kompilacij Final Fantasy VII mojego autorstwa.
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 23, 2014, 00:34:15 am »
Teraz pasuje DEKLU ? Eot  :angel:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Biblijna Apokalipsa kompilacij Final Fantasy VII mojego autorstwa.
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 23, 2014, 00:53:30 am »
Ależ ból dupy fanów japońskich gierek, że aż się trzeba było The Last of Us dojebać  :lol:

Nie Naughty Dog wina, że z nielicznymi wyjątkami żółci przez całą generację nie potrafili dobrej gry zrobić.

ki_ki

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 692
  • Reputacja: 7
Odp: Biblijna Apokalipsa kompilacij Final Fantasy VII mojego autorstwa.
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 23, 2014, 01:01:01 am »
Sam miałem kiedyś miedzy innymi rozkminę nad ksywą Sephirota i jej nawiązaniami do Sefir.

Podobną dygresję można by odnieść do Serafin inna nazwa Sefir, oznacza spalać się, płonąć którzy odzwierciedlają Aniołów, biblia bowiem natomiast nigdzie nie wspomina o serafach jako o istotach będących aniołami, którzy prawdopodobnie byli oddani jednemu Bogu, któremu pewnie podlegali, można by z tego wywnioskować iż byli utożsamiani z Piekłem, który odzwierciedlał kopułę Edenu w podświadomości Archaniołów, który przypominał "Błogi sen" Stwórca bytów z wyższej hierarchii umieścił w owym Raju drzewo życia "Rosnącego gałęziami w dół, ponieważ korzenie jego są w Bogu, coś w rodzaju wrót piekieł, przypominający kocioł w nim zaś umieszczono pierwotnego człowieka Adama widzianego od tyłu co wiąże się z interpretacją fragmentu Księgi Wyjścia, dlatego iż jego pierwotna postura byłaby dla nas paraliżująca jak i jego samego, on zaś sam ukrył się pod postacią węza kusiciela który wykreował w jego podświadomości obraz nie zmaterializowanej proto Ewy która była wewnątrz niego, owoc zaś ten był uwieńczeniem jego pychy i upadku ludzkości, którym sycił się z energii duchowej istot wyższych. Myśląc nad tym głębiej można by wywnioskować iż ta konstrukcja jest wykreowana w naszej podświadomości, myślę więc jestem.   
 
PSN id Pearlsea1990

Aktualnie:
Rise of the Tomb Raider, Lost Ruins, Dead Space

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Biblijna Apokalipsa kompilacij Final Fantasy VII mojego autorstwa.
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 23, 2014, 02:26:23 am »
IREK OCZYWIŚCIE OGRAŁ TLOU I NNK NA TAJNYM KONCIE NA XBOXIE I MA NAJWIĘCEJ DO POWIEDZENIA.


TERAZ NIC TYLKO CZEKAĆ NA OPINIE FANÓW SERII.


« Ostatnia zmiana: Lutego 23, 2014, 02:35:01 am wysłana przez Juras »

ki_ki

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 692
  • Reputacja: 7
Odp: Biblijna Apokalipsa kompilacij Final Fantasy VII mojego autorstwa.
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 23, 2014, 03:16:09 am »
Adam zaś był uwieńczeniem Azazela który był synem ognia, po drugiej stronie lustra on zaś sam odmówił złożenia hołdu Adamowi, twierdząc, że "syn ognia" – anioł, nie będzie kłaniał się "synowi gliny" – śmiertelnikowi, który reprezentował prawdziwą ludzką nature. Następnie Pan powiedział do Rafała: "Zwiąż Azazela za ręce i nogi i wrzuć go do ciemności. Otwórz pustynię, która jest w Dudael, i wrzuć go tam. I rzuć na niego chropowate i ostre kamienie i przykryj go ciemnością. Niech tam przebywa na zawsze! Przykryj jego oblicze, żeby nie mógł widzieć światła "Za tę odmowę Bóg wygnał go z raju i zmienił jego imię na Eblis. Według rożnych źródeł "Bóg" posłał przeciwko Azazelowi Archanioła Rafaela, który pokonując demona uwięził go pod kamieniami w Jaskini Dudaela Tzw Kocioł Boga wspomniany wyżej to miejsce w którym Archanioł Rafał uwięził jednego z upadłych aniołów. Wątek ten pojawia się w apokryficznej księdze Henocha
Adolf Hitler który przyczynił się do eksperymentów na więźniach podczas II Wojny światowej w 1939 roku (patrz "Full metal Alchemist'' - Piąte laboratorium.)
Był jednym z demonów które opętały między innymi Anneliese Michel, biorąc pod uwagę treści które zamieściłem w tym ze temacie można wywnioskować iż jego dusza poszła do Raju który jest odzwierciedleniem piekła, co by oznaczało iż nas los z góry jest przesądzony na niepowodzenie, a nasz stwórca żywi się naszymi duszami pod postacią owoców które są zamieszczone w utopijnym Edenie coś w rodzaju translacji dusz, które odzwierciedlają powszechnie znane "Jabłko" Adama zasugerowałbym iż odbyło się to na takiej zasadzie iż miał on wgląd po przez jej świadomość, tak jak i inne demony które zawładnęły jej ciało Judasz, Kain, Nero i Lucyfer upadły anioł Adam który zapragnął władzy całkowitej. Wyrzekł się Boga i sam chciał zająć Jego miejsce. Głównym przekaźnikiem mogły być tu Narkotyki które poszerzają świadomość i otwierają percepcję na mistyczny świat, co by znaczyło iż Raj i Piekło jest umiejscowione na Ziemi, wiadomo ocb. Biorąc pod uwagę postać Sephiroth musiał mieć kontakt z duszami z bramy piekieł.
PSN id Pearlsea1990

Aktualnie:
Rise of the Tomb Raider, Lost Ruins, Dead Space

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 257
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Biblijna Apokalipsa kompilacij Final Fantasy VII mojego autorstwa.
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 23, 2014, 03:18:03 am »
danteZERO i juras moje ulubione użyszkodniki forumka. DUZO ROZRYWKI.

iko

  • Gość
Odp: Biblijna Apokalipsa kompilacij Final Fantasy VII mojego autorstwa.
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 23, 2014, 09:13:53 am »
ki_ki znasz sie dobrze na Biblii?

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: Biblijna Apokalipsa kompilacij Final Fantasy VII mojego autorstwa.
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 23, 2014, 10:11:21 am »
Animizm wiedze na forum się pojawił o_O

ki_ki

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 692
  • Reputacja: 7
Odp: Biblijna Apokalipsa kompilacij Final Fantasy VII mojego autorstwa.
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 23, 2014, 15:24:21 pm »
ki_ki znasz sie dobrze na Biblii?

Sporadycznie, ale większość rzeczy można przytoczyć do twórczości Square Enix, mianowicie historia w Final Fantasy Advent Children jest dobrą kontynuacją pod względem odbudowy spadkobiercy po pozostałościach Lifestream, mieszkańcy cierpią na chorobę  zwaną Geostigmą nieuleczalna, pozbawia chorych sił i wszelkiej nadziei na dalsze życie. Jest to aluzja do ciał spowodowanych uszkodzeniem po narkotykowych z których sączą się jamy, przytaczając do tego nasza egzystencje życiowa można by stwierdzić iż musieli być po drugiej stronie tzw "domu" motyw który się pojawia dość często w rożnych powieściach, co jest dobrze uwiecznione na scenie kiedy Tifa odbiera wiadomość od Clouda, wtedy można zauważyć iż ma nieświadomy kontakt z Aerith, po przez wspomnienia wykreowane w jej podświadomości, coś w rodzaju pętli czasu po której stąpamy. W początkowej scenie mamy pokazany utopijny Eden w którym występują trzy osoby boskie w śród nich Red XIII (Azazel który był synem ognia, liczba jest nawiązaniem do Chrystusa i dwunastu apostołów patrz: Kingdom Hearts II.) Mamy też motyw trzech braci Kadaj, Loz i Yazoo którzy poszukują pozostałości po Jenova dążąc do zjednoczenia po przez komórki życiowe które napędzają tą planetę, co miało by wpływ na odrodzenie Sephirotha, liczba symbolizuje tutaj rozczepione dusze które podświadomie dążyły do scalenia węza podziemnego zwierzęcia który jest gatunkiem lądowym. Cloud straciwszy wolę walki porzucił życie bohatera i żyje teraz samotnie wciąż męcząc go wspomnienia o Zacku, Aeris z którymi był związany po przez świadomość ona sama zaś była uwieczniona w jego sercu, można by powiedzieć iż zjednoczył się z nią po przez "błogi sen" mamy tu rzut na imitacje Adama i Ewy która zagościła w jego wnętrzu, zastanawiając się nad tym dogłębniej musiał posiadać czysta duszę nie zbrukaną cudzołożnictwem, operacja miała na zasadzie jego wniebowstąpienie i poczęcia nowego bytu po przez świadomość, można by stwierdzić iż był wężem podobnie jak i trzej bracia coś na zasadzie walki dobra ze złem, w której pierwsze skrzypce gra czysta dusza. Kadaj prubując odtworzyć biblijną jednostkę uprowadził sieroty i po przez materie zmienił im świadomość "ćpun" którzy przypominali marionetki w rekach Lucyfera jego samego patrz Analise Michael którzy mieli odzwierciedlać organizacje XIII, w Forgotten Capital w strumieniu życia uformowanego po przez  Lifestream. Kolejne nawiązanie do drzewa życia które było umieszczone w utopijnym edenie jakim jest marihuana Jezus Chrystus i jego apostołowie używali oleju z wyciągiem zawierających marihuanę roślin do pomocy ciężko chorym ludziom. Używany we wczesnych wiekach chrześcijaństwa olej kaneh-bosem zawierał bowiem ten narkotyk. Cytując Ksiege Rodzaju natykamy sie na takową infirmacje:
ks.rdz 1:11-12
(11) rzekł: Niechaj ziemia wyda rośliny zielone: trawy dające nasiona, drzewa owocowe rodzące na ziemi według swego gatunku owoce, w których są nasiona. I stało się tak. (12) Ziemia wydała rośliny zielone: trawę dającą nasienie według swego gatunku i drzewa rodzące owoce, w których było nasienie według ich gatunków. A Bóg widział, że były dobre.
oraz ks.rdz 1:29-31
(29) I rzekł Bóg: Oto wam daję wszelką roślinę przynoszącą ziarno po całej ziemi i wszelkie drzewo, którego owoc ma w sobie nasienie: dla was będą one pokarmem. (30) A dla wszelkiego zwierzęcia polnego i dla wszelkiego ptactwa w powietrzu, i dla wszystkiego, co się porusza po ziemi i ma w sobie pierwiastek życia, będzie pokarmem wszelka trawa zielona. I stało się tak (31) A Bóg widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre. I tak upłynął wieczór i poranek - dzień szósty. Można by z tego wywnioskować iż roślina jest w naszej stratosferze, tzw Lifestream co pomaga nam oddychać w życiu codziennym.
PSN id Pearlsea1990

Aktualnie:
Rise of the Tomb Raider, Lost Ruins, Dead Space

iko

  • Gość
Odp: Biblijna Apokalipsa kompilacij Final Fantasy VII mojego autorstwa.
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 23, 2014, 17:29:48 pm »
Jesteś wręcz nasączony kultową VII. :)
Nigdy tak nie myślałem, prędzej do Religii pasuje Xenogears. Ale szacunek dla ciebie, ponieważ 'rozmyślasz'. :)





s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Biblijna Apokalipsa kompilacij Final Fantasy VII mojego autorstwa.
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 23, 2014, 17:39:54 pm »
zapodaj ktoś wersję tl:dr.

ki_ki

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 692
  • Reputacja: 7
Odp: Biblijna Apokalipsa kompilacij Final Fantasy VII mojego autorstwa.
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 23, 2014, 17:42:07 pm »
Postać Reda XIII można by sklasifikować do eksperymentów które miały miejsce w Niemczech. Wielu naukowców zainteresowało się pomysłami badań nad psami. Taka postawa wynikała z nazistowskiej filozofii zakładającej, że istnieje silna więź między człowiekiem i przyrodą. Niemcy w czasie wojny prowadzili dziwne eksperymenty w zakresie komunikacji pomiędzy psem i człowiekiem. Ustalenia dr Bondesona ukazują nieznane dotąd oblicze Niemiec hitlerowskich. Stanowią też intrygujące podsumowanie znanych już wcześniej badań nad komunikacją ze zwierzętami, głośne były eksperymenty nad telepatyczną łącznością pomiędzy człowiekiem a psem prowadzone pod okiem przemysłowca Karla Kralla. Inni badacze próbowali uczyć psy wypowiadania się w języku człowieka. Oczywiście z miernym skutkiem, bo ignorowali odmienność psiego aparatu głosowego. Odnotowano jednak przypadki psów, takich jak Rolf, które potrafiły "wyszczekać" po niemiecku kilka krótkich słów. Uznawano też, że Rolf, pies rasy terier airedale należący do Pauli Moekel ze Stuttgartu, potrafił czytać i liczyć. O tym psie stało się głośno po opublikowaniu przez Paulę Moekel dwóch książek na jego temat (w 1920 i 1921 r.). Wg relacji licznych świadków, Rolf przekazywał swej pani informacje wskazując łapą litery i cyfry, które miały tworzyć sensowne słowa lub liczby stanowiące sumy w obliczeniach. Red komunikujący się z Tifą owe zwierzęcie odzwierciedlało Azazela który był usytuowany po drugiej stronie Adama widzianego od tyłu który był pierwszym potomkiem Lifestreamu, z czego mozna by było wywnioskować iż twórcy posłużyli się aluzją do ewolucji człowieka ma to rzut na naszą etymologie. Przytoczywszy jeszcze tutaj postacie braci Kadaj, Loz i Yazoo - odzwierciedlał by tu Maryje - miriam. Który władał bronią palna, której konstrukcja opiera się na dwóch mieczach co można by było stwierdzić o jego innej orientacji. Loz natomiast był ich Ojcem najstarszy z braci potrafi teleportować się na krótkie dystanse, manipulując czasem który był utożsamiany z komórkami Lifestreamu w stratosferze myląc przez to przeciwnika – w jednej sekundzie znajduje się przed nim, a w drugiej – za jego plecami, nawiązanie do utopijnego Edenu wykreowanym w podświadomości Adama który był jego więzieniem duszy. Kadaj odzwierciedlał by tu Jezusa Chrystusa który miał na zasadzie spełnić przepowiednie odbudowy jego stwórcy, on zaś sam miał kontakt z nim po przez podświadomość coś w rodzaju manipulacji, przypominająca Chorobę psychiczną na tle narkotykowym coś w rodzaju halucynacji i irracjonalnego zachowania patrz marihuana. Mało tego można by pójść dalej tym tropem i uzasadnić postać stojąca za Jezusem na obrazie namalowanym przez Leonarda Da Vinci w postaci nie zmaterializowanego ducha żeńskiej płci który miał odzwierciedlać Ewe z stąd hipoteza o Matce Jezusa i jej czystości co jest błędnym stwierdzeniem.
« Ostatnia zmiana: Lutego 23, 2014, 17:53:36 pm wysłana przez ki_ki »
PSN id Pearlsea1990

Aktualnie:
Rise of the Tomb Raider, Lost Ruins, Dead Space

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Biblijna Apokalipsa kompilacij Final Fantasy VII mojego autorstwa.
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 23, 2014, 17:43:05 pm »
 :roll:

ki_ki

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 692
  • Reputacja: 7
Odp: Biblijna Apokalipsa kompilacij Final Fantasy VII mojego autorstwa.
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 23, 2014, 20:35:50 pm »
Podobną strukturę możemy ujrzeć w Metal Gear solid  w jednostce Fox Hound - "Rasa psa" każdy z nich odzwierciedlał demona z danej epoki która miała rzut po przez czas z stąd też nawiązanie do II Wojny światowej, ogólnie rzec biorąc dzieła które wyszły z pod ręki naszych żółtych braci, można przytoczyć w bardzo prostym kontekście do stworzenia świata miedzy innymi Silent Hill pokazuje w umiejętny sposób jak działają narkotyki.
PSN id Pearlsea1990

Aktualnie:
Rise of the Tomb Raider, Lost Ruins, Dead Space

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 257
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Biblijna Apokalipsa kompilacij Final Fantasy VII mojego autorstwa.
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 23, 2014, 20:42:37 pm »

ki_ki

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 692
  • Reputacja: 7
Odp: Biblijna Apokalipsa kompilacij Final Fantasy VII mojego autorstwa.
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 24, 2014, 12:53:55 pm »
" W ciemnościach stoi postać matczyna, niby idąca ku tęczowej bramie. Jej odwrócona twarz patrzy przez ramię, a w oczach widać, że patrzy na syna." Znów mamy nawiązanie do utopijnego Edenu który jest konstrukcją piekła - "Patrz wyżej"

PSN id Pearlsea1990

Aktualnie:
Rise of the Tomb Raider, Lost Ruins, Dead Space

+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: Biblijna Apokalipsa kompilacij Final Fantasy VII mojego autorstwa.
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 24, 2014, 19:53:35 pm »
Jakieś 10 lat temu w neo plus był wydrukowany artykuł czytelnika o podobnym wydźwięku domyślam się że to Ty pisałeś ki_ki. Jesteś ofiarą bUDDYZMU co się wyraża nawet w twojej ksywce.
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.

ki_ki

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 692
  • Reputacja: 7
Odp: Biblijna Apokalipsa kompilacij Final Fantasy VII mojego autorstwa.
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 24, 2014, 20:59:01 pm »
Raczej nigdy nie miałem styczności z tym artykułem, a swoja teorię oparłem na własnych doświadczeniach, i w pełni nazwę się Chrześcijaninem a pozostałe religie są jego wytworem które ścisłe się wiążą ze sobą.
PSN id Pearlsea1990

Aktualnie:
Rise of the Tomb Raider, Lost Ruins, Dead Space

Jacek84

  • Gość
Odp: Biblijna Apokalipsa kompilacij Final Fantasy VII mojego autorstwa.
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 24, 2014, 21:53:49 pm »
Cytuj
W bramach tych są okna po stronie południowej i północnej.' Z owego cytatu można wywnioskować iż świat powstał w sześc dni, przytaczając zaistniałe zdarzenie o którym mowa jest wyżej pozostałe trzy dni były po drugiej stronie Raju który był odzwierciedleniem piekła. (Patrz "Darker than Black")

Ale, że w animu?

ki_ki

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 692
  • Reputacja: 7
Odp: Biblijna Apokalipsa kompilacij Final Fantasy VII mojego autorstwa.
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 24, 2014, 22:30:30 pm »
No tak chodzi mi o Anime w którym jest sztuczna powłoka Nieba na której można dostrzec gwiazdy, co ma wgląd na nasz otaczający świat, który składa się z pięter.
PSN id Pearlsea1990

Aktualnie:
Rise of the Tomb Raider, Lost Ruins, Dead Space

Jacek84

  • Gość
Odp: Biblijna Apokalipsa kompilacij Final Fantasy VII mojego autorstwa.
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 24, 2014, 22:32:48 pm »
Ale nasz świat nie składa się z pięter tylko ze sfer :(.

No i te sfery, też nie są ułożone po prostu piętrowo. Przepraszam.

ki_ki

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 692
  • Reputacja: 7
Odp: Biblijna Apokalipsa kompilacij Final Fantasy VII mojego autorstwa.
« Odpowiedź #28 dnia: Lutego 24, 2014, 23:08:15 pm »
No niby tak ale to zależy od obrazu i punktu widzenia jak spostrzegasz świat w którym się poruszasz na co dzień, owe piętra mają rzut na otaczającą naszą przestrzeń i środowisko w którym uczestniczymy. "Wiem kto jest kto, to w głowie mi siedzi, ty się nie dziw"

Na zamieszczonym obrazku można dostrzec Kadaja który ma oczy węza, jak i pozostali jego bracia, co daje trzy pary oczów.



Przytaczając tutaj Serafina tzw "anioła" i biorąc pod uwagę jego formę która odzwierciedlała istotę biblijną wymieniona w Starym Testamencie przez proroka Izajasza (Iz 6,1-6) "ujrzałem Pana siedzącego na wysokim i wyniosłym tronie, a tren Jego szaty wypełniał świątynię. Serafiny stały ponad Nim; każdy z nich miał po sześć skrzydeł. I wołał jeden do drugiego: Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów. Cała ziemia pełna jest Jego chwały" (Iz 6, 1-2)

"Ostateczna forma Sephirotha"

Słowa, które wypowiadały serafiny znane są obecnie jako hymn Trishagion i są częścią hymnu Sanctus śpiewanego podczas mszy. One-Winged Angel. Cloud podczas starcia z Sephirothem po przez akt wniebowstąpienia rozczepił dusze demonów które nim zawładnęły a było ich sześć, o których pisałem wcześniej znów odniósłbym się tu do Anneliese Michel (Hitler, Neron, Lucyfer, Judasz, Kain, Fleischmann) Wysyłając je z powrotem do wrót piekieł po przez serce Chaosu, nawiązanie do Fabula Nova Crystallis, podobną strukturę, można dostrzec też w Neon Genesis Evangelion tylko tam jest to przedstawione w umiejętny sposób.
« Ostatnia zmiana: Lutego 26, 2014, 08:11:35 am wysłana przez ki_ki »
PSN id Pearlsea1990

Aktualnie:
Rise of the Tomb Raider, Lost Ruins, Dead Space