Ankieta

Słuchasz HH?

TAK
11 (42.3%)
NIE
15 (57.7%)

Głosów w sumie: 25

Głosowanie skończone: Marca 17, 2005, 10:32:07 am

Autor Wątek: Rap PL  (Przeczytany 202481 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

SzPiKoo

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 04-01-2004
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 0
Rap PL
« dnia: Marca 03, 2005, 10:32:07 am »
Słuchacie polskiego HIPHOPU? Jeżeli tak to piszcie jakie bandy Wam pasują. Mnie ostatnio rozwalają ekipy od PROSTO (WWO, HEMP GRU, PROCEDER,...)!!! :twisted:
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 06, 2010, 18:02:53 pm wysłana przez tytacz »

mrpiki

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 895
  • Reputacja: 0
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 03, 2005, 12:13:08 pm »
Wybaczcie, ale polski HH to jest gówno. Z całym szacunkiem, ale undergroundowych zespołów jest coraz mniej, klasycy nie wydają już płyt (PFK aka Pokahontaz) albo nie mają już tyle zapału (Łona, DKA) a główny hip hop schodzi na psy. Zrobiła się z tego komercyjna papka, której nie mam ochoty dotykać. Pozostaje nie naruszony West Coast i Beastie Boysi ;)

Listen you fuckers, you screwheads, here's a man who would not take it anymore.

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 03, 2005, 13:36:05 pm »
Łona, O.S.T.R. , Pokahontaz -  z Polskiego HH ich naprawde szanuje... Po za tym zwiazani z HH Fisz, Emade, obaj w Tworzywie Sztucznym, troche reggae... no i to wszystko.

PS Co to za klasyk DKA ? i jaki ma zwiazek z HH ?

LapTop

  • Gość
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 03, 2005, 13:39:54 pm »
HH jest fajny ale z każdą chwilą pszychądzą cioty które krzykną raga i już są sławne.

Tarniak

  • Gość
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 03, 2005, 13:47:09 pm »
Czy autor tego posta musiał się jakoś podbudowywać, że tytuł jest napisany Capsem i z wykrzyknikami?

vivi

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 03-12-2004
  • Wiadomości: 330
  • Reputacja: 1
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 03, 2005, 13:54:52 pm »
Nie slucham w ogole polskiego hip chlopu, nie ma on nic wspolnego rapem amerykanskim i realia inne, kolor skory. Polacy czesto i gesto nasladuja wielkie USA-a :D
-kekika mikataka??
-its your servant .... mine mastah ....

LapTop

  • Gość
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 03, 2005, 13:57:10 pm »
Naśladują USA ale trzeba przyznać że niektórzy znają się na żeczy.

vivi

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 03-12-2004
  • Wiadomości: 330
  • Reputacja: 1
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 03, 2005, 14:04:57 pm »
na jakiej "żeczy" :? sie znaja? na nasladowaniu, kopiowaniu czyichs pomyslow? no ok niech bedzie, ze na wet ekspertami sa 8)
-kekika mikataka??
-its your servant .... mine mastah ....

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 03, 2005, 14:24:43 pm »
Cytat: "vivi"
na jakiej "żeczy" :? sie znaja? na nasladowaniu, kopiowaniu czyichs pomyslow? no ok niech bedzie, ze na wet ekspertami sa 8)



Cytat: "mrpiki"
Wybaczcie, ale polski HH to jest gówno. Z całym szacunkiem, ale undergroundowych zespołów jest coraz mniej, klasycy nie wydają już płyt (PFK aka Pokahontaz) albo nie mają już tyle zapału (Łona, DKA) a główny hip hop schodzi na psy. Zrobiła się z tego komercyjna papka, której nie mam ochoty dotykać. Pozostaje nie naruszony West Coast i Beastie Boysi ;)


widzę, że się znacie .... bueerk ...  Piki, opanuj sie dzieciaku ... West Coast - tak tam zdecydowanie jest czysty HH ... nie obrażaj słowa Hip Hop, porównując go do Hip Popu, Hamerykańskiej tandety i blingbling

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 03, 2005, 15:33:10 pm »
wychowalem sie na NYorskim brzmieniu i do dzisiaj jestem wierny QBC.
a pl rapu  nie slucham.

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 03, 2005, 16:01:28 pm »
Nie przepadam za HH. Jedynie jak usłysze jakąś nawet fajną piosenke w radiu, lub na vivie to sobie słuchne. Niektóre piosenki są fajne, a niektórzy (prawie wielszosc?) wokalistów są (dla mnie) do kitu. Głównie smieszą mnie tacy co spiewają jakims przepitym i przećpanym głosem (grubym). Aha, a jesli chodzi o słowa, to są całkiem spox, ale nie nudzi was to ze bardzo duzo piosenek jest spiewana praktycznie o tym samym? O piciu, cpaniu, o dzieckach co sie wychowuja na osiedlu, o przestepstwach itd. itd.
Ale i tak jakis mam respect do hip hopu, wiec na mnie nie najezdzajcie.

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

Picartio

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 30-12-2004
  • Wiadomości: 262
  • Reputacja: 0
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 03, 2005, 16:05:17 pm »
Ile dałbym by zapomnieć te
Wszystkie rymy złe
Hiphopowe i polskie
Bo chcę
Nie myśleć o nich już
Inaczej wyjmę nóż
I załatwię się
Oł je


:mrgreen:

LapTop

  • Gość
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 03, 2005, 16:11:35 pm »
To było dobre :mrgreen:
ale Paktofonika i Kaliber 44 to były na prawde dobre składy 8)

Picartio

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 30-12-2004
  • Wiadomości: 262
  • Reputacja: 0
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 03, 2005, 16:20:08 pm »
Paktofonika
Korzysta z nocnika
A kaliberek
Zajada serek


Nie wierze w prawdziwosc przekazu...

LapTop

  • Gość
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 03, 2005, 16:21:54 pm »
Widać gówno wiesz o Paktofonice i Kalibrze. Weż już nie przeginaj :?

Picartio

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 30-12-2004
  • Wiadomości: 262
  • Reputacja: 0
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 03, 2005, 16:25:23 pm »
Niestety, widziałem ich teksty, a to już chyba wyjaśnia wszystko :?

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 03, 2005, 16:28:14 pm »
Picartio ... dzieciaczku ... wróć do Fasolek ...

Picartio

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 30-12-2004
  • Wiadomości: 262
  • Reputacja: 0
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 03, 2005, 16:33:17 pm »
Fasolek? Obciachowe.

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 03, 2005, 17:19:17 pm »
Cytat: "kun"
Picartio ... dzieciaczku ... wróć do Fasolek ...

Kazdy kto nie lubo HH jest dzieciaczkiem?:P Piki, a teraz Picartio! :P
A znacie Brata Juzefa? ten zespół to ma zajebiste piosenki!

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 03, 2005, 17:27:17 pm »
imo polskiego hh sie słuchać nie da... podkłady nędzne, a tekstami typu "yo dzieciaku weś se zapal jointa i zrozum że w polsce to jest straszliwa chujnia" po prostu rzygam.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #20 dnia: Marca 03, 2005, 17:36:05 pm »
hehe z tym pisaniem o muzyce jest identycznie jak z pisaniem o wojnie DS kontra PSP ... większość nie wie o czym pisze ... ale nic to.

szczurek

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 09-11-2003
  • Wiadomości: 328
  • Reputacja: 0
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #21 dnia: Marca 03, 2005, 17:58:34 pm »
Cytat: "kun"
hehe z tym pisaniem o muzyce jest identycznie jak z pisaniem o wojnie DS kontra PSP ... większość nie wie o czym pisze ... ale nic to.

na jasne, lepiej w ogole nie zakladac tematow bo ktos wyskoczy "Co ty wiesz o ***? Nie wiecie o czym piszecie! Lamy!". Chyba czas zrozumiec, ze kazdy moze miec zdanie, i trzeba to szanować, hm?

Polskiego HH nie sluchalem nigdy, nie slucham i sluchac nie bede. Tak jak powiedzal Miazga, ciagle spiewanie o tym, ze koles pochodzi z betonowej dżungli i w polsce jest ujowo a w Ameryce jest de best wychodzi mi bokiem. Gdy slysze takie cos w radiu - natychmiast przelaczam, gdy slysze takie cos u rodziny - wychodze z pokoju. Owszem zdazaja sie jakies fajne utwory (ostatnio: zasadzimy ziarno czy coś takiego, utrzymane w stylu ragga, pozytywne) czy hhowcy (OSTR), ale to mimo wszystko żadkość.....IMO....

LapTop

  • Gość
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #22 dnia: Marca 03, 2005, 18:07:47 pm »
Szczurek absolutna racja ale nie wszyscy pseudo raperzy mówią yo ziomek spox niektóre kawałki są naprawde dobre. Nikt mi nie wybije ze łba że Paktofonika K 44 są jakieś tam. a co do "widać że wiesz o ***" to Picek nie musiał się popisywać co śądzio o.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #23 dnia: Marca 03, 2005, 18:41:14 pm »
ale co mam powiedzieć skoro Wasze argumenty przypominają te Wudiego, który jechał po Ninny???? ale okok, Linkin Park jest zapewne bardziej odjazdowe ... buuerk?

electronic_punk

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 732
  • Reputacja: 0
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #24 dnia: Marca 03, 2005, 18:41:56 pm »
No kurna. Ludzie ja nie wiem jak można słuchać tego czegoś, czym jest hip hop. Co to w ogóle jest?? Maszynka do robienia kasy. I to wszystko. Bo słuchajcie: jaki jest sens w śpiewaniu ciągle o tym samym?? Przecież hip hop jest o:
a) o tym jak to w Polsce jest źle
b) o tym jakimi chu**** są policjanci
c) o tym jak fajnie sobie jarać zioło i ruc*** jakąś kur**
Nie wiem jak można tego nałogowo słuchać. Czego się tak czepnęli tych policjantów?? Co tak naprawdę tym hip hopowcom oni zrobili, że tak ich wyklinają?? Może to, że spisali jakichś gości, którzy o godzinie 00:00 siedzieli sobie pod blokiem, klnęli co drugie słowo i może jeszcze się narkotyzowali?? Sorry, ale skoro myślicie, że takie zachowanie jest normalne i że to powinno być powszechnie akceptowane, to się mylicie. Bo strach niestety koło was przejść. Mało się słyszy o napadach dokonanych przez młodzież?? A to przecież główni odbiorcy hip hopu. Skoro ci hip hopowcy, jak sami mówią, są takimi dobrymi, uczciwymi i jedynie mówiącymi prawdę ludźmi w swoich "piosenkach", to najwyraźniej ich "metody wychowawcze" są trochę kiepskie (trochę... :] ). Oczywiście nie twierdzę, że każdy, kto stoi wieczorem pod blokiem to jakiś bandyta, no ale bez przesady... A może uważacie, że policja po prostu kiepsko pracuje?? No dobra. Tylko postawcie się na miejscu takiego policjanta, typowego Polaka, chcącego zarobić, aby utrzymać rodzinę, który podczas przechodzenia obok blokowisk widzi namalowane na blokach HWDP i słyszy przekleństwa wykrzykiwane przez niedaleko stojącą młodzież. Ja bym na miejscu policjanta nie wyrobił tak psychicznie chyba. I wy niby chcecie, aby policja dobrze pracowała?? Chyba złą taktykę obraliście.
Problem robienia kasy. No tak, hip hopowiec rapuje, że "śpiewa nie dla kasy, że hip hop daje mu siłę (lol)". A ludzie tego słuchają, nie wiedząc, że to może być dobry chwyt psychologiczny - oczywiście w największej ilości sprzedadzą się płyty gościa, który śpiewa. że nie robi hh dla kasy. Tylko że akurat on najwięcej zarobi. Przykład?? Peja. Ach jakie on ma głębokie teksty, jak to one przedstawiają prawdę (no tak, przecież jestem takim łomem, że dopiero jak mi ktoś zarapuje, iż w Polsce jest źle, to dopiero się o tym dowiem), och i ach po prostu... Tylko że w ciągu roku zarabia kasę, której wszyscy nigdy na oczy nie zobaczą, a co dopiero poczują we własnych rękach.
Po prostu hh wykorzystuje jak najłatwiejsze metody. Pośpiewamy trochę o kiepskiej sytuacji w kraju, trochę poprzeklinamy, trochę pogadamy jak to się fajnie jakąś laskę ru*****, dodamy do tego, że nie robimy muzyki dla kasy, że rap jest naszym sensem życia - a oczywiście ludzie to łykną, będą zachwyceni naszymi, jakże cudownymi, tekstami i się ładnie sprzedamy, zarobimy kaskę.
No i oczywiście dlaczego hh przekazuje tego typu teksty?? Bo jest łatwy do zrobienia. Co do tego trzeba?? Jakiś sprzęcik za pare tysiaków, a nawet i wieeeeele mniej. To przeciez niezbyt dużo, patrząc z perspektywy np. sprzętu Prodigy. Zrobi się jeden beat na cały kawałek, jakiś mały dodatek, i muzyczka będzie gotowa, prosta jakby z epoki australopiteka, a jej skomponowanie zajmie jakieś parę godzin góra. Dołożymy tekścik wyżej wymieniony, i juz mam pioseneczkę. Teraz zrobimy analogicznie z innymi kawałkami, aby wypełnić płytkę. Dogramy jakiś teledysk z ładnie tańczącymi, prawie gołymi laskami. No i wszystko gotowe. Teraz tylko czekać, aż kasa przyjdzie nam do domciu. A my układajmy nowe, równie piękne teksty oraz równie rozbudowaną technicznie muzyczkę.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #25 dnia: Marca 03, 2005, 19:03:36 pm »
ciekawe, nie powiem :D ... ok wiem już, że nie lubisz HH, skąd zatem twoja xywka??

electronic_punk

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 732
  • Reputacja: 0
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #26 dnia: Marca 03, 2005, 19:08:09 pm »
A z avatara nie kojarzysz?? Szkoda, bo Prodigy odegrało w całej historii muzycznej od roku 1990 (no, może raczej 1991) naprawdę dużą rolę...

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #27 dnia: Marca 03, 2005, 19:16:56 pm »
haha (perwersyjny śmiech :D ) drogi DJ'u, jak mi Bóg miły wiedziałem, że to napiszesz ... ale sorka to była prowokacja z mej niecnej strony ... co powiesz o tym, że Howlett od zawsze inspirowany był przez twórców HH i nawet sam próbował sił w tym gatunku muzycznym, i to zarówno na początku swej kariery - Cult to Kill, jak u jej schyłku (widać to szczególnie na nowszych płytach) ...
aha z góry błagam, nie kłućmy się kto lepiej zna ich muzykę (prodziży słucham od kilkunastu lat i co nieco o nich wiem), pozdro ...

electronic_punk

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 732
  • Reputacja: 0
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #28 dnia: Marca 03, 2005, 19:30:04 pm »
Hehe, 8) z Ciebie. Ok nie bedziemy się kłócić. Uwierz mi drogi kunie, że znam historię Howletta (niesamowite, co??). Wiem, że zaczynał w hiphopowej formacji. Ale po pierwsze: nie obchodzi mnie to, czego słucha gościu, który tworzy muzykę, która mi się niesamowicie podoba. Po prostu masakrycznie mi się podoba. Ważne jest to, co on tworzy. A że Liam ma inne gusta muzyczne, to już inna sprawa. Chociaż może nie tak do końca inne - Liam jest ogólnie mocno "elastyczny", jeśli chodzi o gusta muzyczne. Przykład?? Sex Pistols, Queen, Nirvana, Beastie Boys, Massive Attack, Public Enemy, stare Apollo 440, Chemical Brothers, Dead Prez, N.O.R.E., Foo Fighters. Chociaż trzeba przyznać, że gusta mu się chyba trochę zmieniały na przestrzeni lat. Po drugie natomiast, Liam nie słucha polskiego hh. Bo jakby zaczął, to chyba bym go udusił :D Bo można słuchać lepszego hh. Słyszałeś Dirtchamber Sessions?? Płytkę Liama z mixami?? Jest tam i Beastie Boys, jest i Fatboy Slim, jest i LL Cool J. I płytka mi się podoba. Bo ma te "prodidżowskie" dźwięki. Dla mnie, aby zespół i jego muzyka mnie pociągała, musi mieć dobrą technicznie muzykę. Dlatego uwielbiam Prodigy. Ale jest i parę kawałków hh, które mi wpadły w ucho. I nie przeczę, że niezłym hh jest ten, który słucha Liam. Np. Beastie Boysów muszę ściągnąć. Old School może być spoko. Ale Dead Prez raczej nie strawię. BTW: słyszałeś Get Up Get Off z najnowszej płyty Prodigy?? Rapuje tam Twista z klawym flow. Kawałek ten jest niesamowity. Zżera mózgi, niesamowite dźwięki wbijają się w czache, Twista nawija jak oszalały, energia emanuje na odległość kilkuset kilometrów, beat sieka powietrze. To jest to!! :D O, albo sprawdź Diesel Power z płyty The Fat Of The Land!! Zobacz - czy polacy nie mogą tworzyć takiego hh?????? Kurna, jakby ktoś tak tworzył, to bym na pewno miał już jego płytę.

mrpiki

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 895
  • Reputacja: 0
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #29 dnia: Marca 03, 2005, 20:34:23 pm »
Kun what's you talking about?

Nie rozumiem cię w ogóle. Pisząc West Coast jest nietknięty, mam na myśli to, że nic nie stracił ze swojego klimatu, tak jak polski hh. Swoją drogą w 100% zgadzam się z djprodigym. Idę ulicą i słyszę jak jakiś koleś krzyczy do przejeżdżającego radiowozu CHWDP!(chwała wszystkim dobrym policjantom ,jakby ktos nie wiedział) i pytam się go O co ci chodzi? A on odpowiada No jakto co? Przecież policjanci są do dupy, a ja pytam Dlaczego? A on na to Eeee, yyyy...
Dla mnie Peja jest właśnie przykładem takiego przekłamanego dupka. Krzyczy NIE MA CO DO GARNKA WŁOŻYĆ! a w rzeczywistości ma forsy, że willa na Sycylii jest tylko kwestią czasu.

BTW: Uwielbiam Beastie Boysów. Jak dla mnie hiphopowy ideał.

BTW2: Wiecie, że ten gó***** Sean Paul zerżnął podkład muzyczny od Dr. Dre ? (piosenka doktorka 'what's the different')

Kończąc. Kocham hip-hop. Ale nieliczny.

Listen you fuckers, you screwheads, here's a man who would not take it anymore.

Tarniak

  • Gość
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #30 dnia: Marca 03, 2005, 20:44:12 pm »
Hehe Prodigy to też mistrzu z Mobb Deepa :P. Kun sam przekrzykujesz zamiast argumentować. Masz tu listę czego z West C (wolę East Coast, ale to nie jest tematem...) słucham:
Cypress Hill
D-12
Del Tha Funkee Homosapien
Dr. Dre
Eminem
Ice Cube
Nate Dogg
N.W.A.
Snoop Doggy Dogg
Souls of Mischief
Tupac Shakur
Warren G
Xzibit.
Jeżeli dla Ciebie to wszystko, te legendy, to bling-bling - Wudi bije Cie argumentacją na głowę. Owszem Snoop, DRE, Ice i X to the Z w późniejszych latach swojej kariery(czyli m.in. teraz) śpiewają o bling-bling. No i? A reszta? W polsce natomiast, żeby nie offtopować (chociaż temat i tak powinien spadać bo jest "Czego słuchacie barany?". Jedyny TEDE, który potrafi śpiewać i ma jakiś głos, śpiewa o bzdurach. Nie zapominaj, że nawet Twój ukochany O.S.T.R lamentuje o odzyskanie hip-hopu na swojej nowej płycie... A skoro chce odzyskać, to znaczy, że coś się tam zatraciło.

Picartio

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 30-12-2004
  • Wiadomości: 262
  • Reputacja: 0
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #31 dnia: Marca 03, 2005, 20:45:02 pm »
Dzięki za słowa poparcia, ale sam muszę przyznać, że z jednym rymem to chyba przesadziłem :oops: Hip-hop dla mnie nie jest muzyką, bo można w nim rzucać tekstami takimi jaki się chce - wezmą to za prawdziwy, szczery przekaz. Można nie mieć talentu do śpiewu - tu nie trzeba, to jest gadanina, ew. w refrenie pociągniesz jak Mandaryna (sie rymnelo). Mozesz byc dresem z osiedla - nie zauwaza dorobku intelektualnego... Tak mysle, jak ogladam te wszystkie toplisty, takowy wniosek sie nasuwa.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #32 dnia: Marca 03, 2005, 20:46:38 pm »
tak, DirtChamber jest fajne (cholernie podoba mi się początkowy beat i przejście po nim do kolejnego kawałka), ale moim zdaniem prodigy skończyło się płytą the fat of the land. always outnumbered never outgunned jest strasznie słabą płytą. wszystkie kawałki bite na jeden typ. nuda, nuda, nuda. ej, a czym różni się ten HH umieszczony na plycie prodge? czego wymagasz od HH polskiego? moją ulubiona płytką prodigy jest music for the jilted generation...

Tarniak

  • Gość
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #33 dnia: Marca 03, 2005, 20:48:49 pm »
Cytat: "mrpiki"
Kun what's you talking about?

Nie rozumiem cię w ogóle. Pisząc West Coast jest nietknięty, mam na myśli to, że nic nie stracił ze swojego klimatu, tak jak polski hh. Swoją drogą w 100% zgadzam się z djprodigym. Idę ulicą i słyszę jak jakiś koleś krzyczy do przejeżdżającego radiowozu CHWDP!(chwała wszystkim dobrym policjantom ,jakby ktos nie wiedział) i pytam się go O co ci chodzi? A on odpowiada No jakto co? Przecież policjanci są do dupy, a ja pytam Dlaczego? A on na to Eeee, yyyy...
Dla mnie Peja jest właśnie przykładem takiego przekłamanego dupka. Krzyczy NIE MA CO DO GARNKA WŁOŻYĆ! a w rzeczywistości ma forsy, że willa na Sycylii jest tylko kwestią czasu.

BTW: Uwielbiam Beastie Boysów. Jak dla mnie hiphopowy ideał.

BTW2: Wiecie, że ten gó***** Sean Paul zerżnął podkład muzyczny od Dr. Dre ? (piosenka doktorka 'what's the different')

Kończąc. Kocham hip-hop. Ale nieliczny.

No tak tylko BB's są z East Coast, piki... A Sean Paul nie zerżnął, bo to by mu nie uszło na sucho. Tak samo jak teraz popularny Jin z piosenką Learn Chinease ma idealny podkład DAS EFX z piosenki "They want EFX". Pomysły się kończą ot co. Zresztą lepiej przerobić coś i wiedzieć, że odniesie sukces, niż eksperymentować.

LapTop

  • Gość
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #34 dnia: Marca 03, 2005, 21:01:26 pm »
Cytat: "mrpiki"
Kocham hip-hop. Ale nieliczny.

święte słowa  lubie polski hip hop ale mało tylko niektóre kawałki a tak normalnie to słucham elektroniki a z rapu prawie dokładnie to samo co TNW. W polskim HH teksty są beznadziejne ale większość nie zwraca uwagi co ten koleś nawia a na to jak to brzmi ot co :wink:

electronic_punk

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 732
  • Reputacja: 0
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #35 dnia: Marca 03, 2005, 21:03:25 pm »
Kun, faktycznie, może i AONO jest najgorsza płytką Prodigy, ale mimo wszystko trzeba przyznać, że Girls, Get Up Get Off, Wake Up Call, Hotride (to trzeba włączyć na fulla w samochodze pełnym subwooferów - masakra musi być :D) mają w sobie ten klimat prodigowskich dźwięków. A że technicznie już trochę gorzej... No fakt. Ale i tak nie jest źle. Kawałki są zróżnicowane. Jest OK. Mi się AONO podoba.
Czego wymagam od polskiego hh?? Potraktowania odbiorcy w inny sposób. Dojrzałości twórców hh. Nieśpiewania o takich pierdołach, które się juz przejadły. Zostawienia policji w spokoju. Nieprzeklinania. Lepszej technicznie muzyki. Jak mi się coś przypomni jeszcze, to dopiszę.
Aha. Cypress Hilla podoba mi się najnowsza płytka ;) Pierwszy kawałek to prodigowskie dźwięki ;)

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #36 dnia: Marca 03, 2005, 21:20:57 pm »
ECH! ludzie, jesli uslyszycie jedna piosenke, nie mozecie po niej oceniac calego gatunku. Co prawda w Polsce nie ma za duzo dobrych MC, ale jednak zdarzaja sie perelki jak Łona czy o.s.t.r. ( i nie pieprzcie, ze tylko odmozdzone dresy robia hh, bo ostry jest skrzypkiem, jakies tam wyksztalcenie muzyczne ma i z pewnoscia ma wieksza wiedze muzyczna od nas wszystkich ). Musze jeszcze dodac jedna rzecz - poza muzyka liczy sie dla mnie osobowosc (nie wiem jak to ujac :P ) wykonawcy. Nie bede sluchal jakiegos frajera z Idola, czy tez kogos kto pojawia sie w wywiadach dla Gali. Nie bede tez sluchal tych , przez wielu tak uwielbianych, amerykanskich raperow. Oni tyle maja wspolnego z HH, co byle Britney Spears ( oczywiscie pisze tu o tych gwiazdach show biznesu, nie o podziemiu ) zreszta, nie bede sie juz madrzyl, bo nie znam sie na tyle. Acha, jeszcze sprawa o umiejetnosciach raperow. Denerwuje mnie bardzo mowienie, ze wystarczy komputer, tekst i powiedziec to wszystko do mikrofonu. Owszem, mozna zrobic byle jaki rap nie posiadajac umiejetnosci prawie zadnych, jednak aby nagrac cos dobrego ( co spodoba sie nie tylko ziomom spod bloku ) trzeba posiadac naprawde spore skillsy. No, koniec.

Tarniak

  • Gość
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #37 dnia: Marca 03, 2005, 21:27:02 pm »
A z East Coast dodam:

Afu-ra
Beastie Boys
Canibus
DMX
De La Soul
EPMD
Eric B. & Rakim
Gang Starr
Ghostface Killah
GZA
KRS-One
LL Cool J
Method Man
Mobb Deep
Mos Def
Nas
Noreaga
Notorious B.I.G.
Ol' Dirty Bastard
Public Enemy
Raekwon the Chef
Redman
Run-D.M.C.
A Tribe Called Quest
Wu-Tang Clan
Terror Squad

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #38 dnia: Marca 03, 2005, 21:30:16 pm »
dzięku Bogu u nas nie ma takich durnych podziałów ... ey Legia wali Lecha itp ... geez . wszyscy powinni słuchać disco.

Tarniak

  • Gość
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #39 dnia: Marca 03, 2005, 21:32:03 pm »
Cytat: "blancio_"
Owszem, mozna zrobic byle jaki rap nie posiadajac umiejetnosci prawie zadnych, jednak aby nagrac cos dobrego ( co spodoba sie nie tylko ziomom spod bloku ) trzeba posiadac naprawde spore skillsy. No, koniec.

No, a wtedy automatycznie Peja i reszta "ziomsów" staje się "gwiazdami" polskiego show-biznesu, a potem włóczą się po ośkach "ziomki" w kapturach... <buerk>. Jeśli podoba się szerokiemu spectrum to staje się masowe, na miarę polską. Powstają dzwonki na komórki, a kasa się sama zarabia. I co? Mam słuchać gościa, który jest bogaty, że ma korzenie w blokach? To samo mam teraz "za oceanem", tyle, że wykonanie dużo lepsze technicznie...