Ankieta

Słuchasz HH?

TAK
11 (42.3%)
NIE
15 (57.7%)

Głosów w sumie: 25

Głosowanie skończone: Marca 17, 2005, 10:32:07 am

Autor Wątek: Rap PL  (Przeczytany 202479 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #80 dnia: Marca 04, 2005, 22:33:30 pm »
laptop dorosnie, moga byc jeszcze z niego ludzie, natomiast Ty jestes juz stracony...Ze tak sie zapytam - gdzie moderatorzy ?

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #81 dnia: Marca 04, 2005, 22:40:26 pm »
Cytat: "qufik"
ci co tak mowia ze nie lubia polskiego hh to znaczy albo lubia rocka albo po rpsotu go malo razy sluchali.ja lubie rap i rock


Nie uwierzysz! nie słucham ani hip hopu, ani rocku, a na dyskoteki uwielbiam chodzic.
Oj qufik, cos ci nie idzie obrona polskiego HH :lol: jesli tak go kochasz to powinienes sie troche bardziej postarac i sypnąć konkretniejszymi argumentami. :roll:

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

qufik

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 0
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #82 dnia: Marca 04, 2005, 22:50:54 pm »
racja ako!!!!!!!! ale ja po prostu chyba ma dzis zly dzien nic mi nie wychodzi! aha blancio mojim zdaniem jestes palantem nic nie wartym
------

vivi

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 03-12-2004
  • Wiadomości: 330
  • Reputacja: 1
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #83 dnia: Marca 04, 2005, 22:55:35 pm »
konkretny argument - hipo-chlop jest QL, bo nie dosc ze jest hip, to jest jeszcze hop, a na dodatek jest QL
-kekika mikataka??
-its your servant .... mine mastah ....

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #84 dnia: Marca 04, 2005, 22:56:36 pm »
ey, miłośnicy hamburgerowego HH, zapytam zatem jaki musiał by być polski HH, żeby zaspokoił Wasze wyszukane zachodnie gusta?? i niech mówią ci mający powyżej 14 latek, dobrze? :D

qufik

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 0
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #85 dnia: Marca 04, 2005, 22:58:12 pm »
blancio gowno o mnie wiesz wiec sie nie wypowaidaj cioto.no chociaz powiedz dlaczego jestem stracony
------

Tarniak

  • Gość
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #86 dnia: Marca 04, 2005, 23:05:50 pm »
Cytat: "kun"
ey, miłośnicy hamburgerowego HH, zapytam zatem jaki musiał by być polski HH, żeby zaspokoił Wasze wyszukane zachodnie gusta?? i niech mówią ci mający powyżej 14 latek, dobrze? :D

Ja nie pragnę wiele. Chciałbym, żeby polscy "miszczowie" mieli choćby poprawną dykcję i nie syczeli tak bardzo. W miarę znośny i charakterystyczny głos. TEDE niejako spełnia warunki, ale wartość jego tekstów jest nieduża, ale przynajmniej śpiewa/rapuje wyraźnie.  No i żeby beaty miały w sobie choć troszkę tego "hamburgerowego" artyzmu (przy okazji chciałbym napomknąć, że polscy DJeje wykorzystują głównie, właśnie zachodnie bity).

[EDIT] BTW OSTRY też nie jest takim rewolucjonistą, że złapał za jazzowe klimaty, bo od zarania dziejów Jazzmatazz z hAmeryki, się tym zajmuje.

morchol

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 23-01-2005
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 0
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #87 dnia: Marca 04, 2005, 23:13:16 pm »
Cytat: "kun"
ey, miłośnicy hamburgerowego HH, zapytam zatem jaki musiał by być polski HH, żeby zaspokoił Wasze wyszukane zachodnie gusta?? i niech mówią ci mający powyżej 14 latek, dobrze? :D


tak na dobry poczatek, zeby nie chdzili do tego samego logopedy co kazimiera szczuka... co jak co ale wokalista powinien umiec mówić
po drugie hmm jakby to powiedzieć, czy podkłady większości polskich piosenek "wpadają ci w ucho"? mi jakoś niebardzo... taki peja mezo doniu czy inne wynalazki, albo bit robiony na organkach casio otrzymanych na komunie, albo zmiksowane na szybko podkłady hamerykanskie :P

qufik

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 0
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #88 dnia: Marca 04, 2005, 23:14:25 pm »
a moze faktycznie polski h-h ma slaby poziom sam juz nie wiem,moze polscy maja slaba wyobraznie :D po nie maja takich dobrych rymow jak amerykanie lub nie umia skladac rymow.a co do bitow to powinni bardziej eksperymentowac .. albo po prostu starac sie!!!!!!!! :)
------

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #89 dnia: Marca 04, 2005, 23:18:16 pm »
Cytuj
blancio gowno o mnie wiesz wiec sie nie wypowaidaj cioto.

nie bede sie znizal do tego poziomu, wiec grzecznie apeluje o bana dla tego chlopczyka. Jak widac zlamal regulamin ( zreszta, dzisiejszego dnia zlamal go kilkukrotnie ) wiec mysle, ze podstawy sa.

qufik

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 0
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #90 dnia: Marca 04, 2005, 23:25:50 pm »
a moze robimy takie slabe bity po sprzet mam do kitu czy jak no przeciez jak byl taki news ze studio eminema bylo warte pół miliona... wogule maja wiecej kasy... polski h-h podobi sie to ze chociaz jest trudno to wiekszosc raperow tworzygo chodzby bylo z nim bardzo zle to wierza w to ze on przetrwa
------

qufik

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 0
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #91 dnia: Marca 04, 2005, 23:27:48 pm »
po mnie prowokujesz
------

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #92 dnia: Marca 04, 2005, 23:27:55 pm »
widać chłopcy, że macie ucho wprawne a i głowki nie puste ... hehe uwielbiam Wasze wywody ... TNW napisz encyklopedię HH (najlepiej multi coast :D ) eyey, nie mylcie Pop Idola z HH, ok?? zapomnieliście dodać, że polacy nie jeżdrzą Hummerami i złotych fang nie noszą ... kocham Was,  Chcę JESZCZE!!!

qufik

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 0
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #93 dnia: Marca 04, 2005, 23:30:02 pm »
to po co mnie prowokowales dobra ustapie ci juz nie bede na ciebie nic pisal
------

qufik

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 0
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #94 dnia: Marca 04, 2005, 23:34:34 pm »
dobra nara mam nadzieje ze blancio juz na moj temat nie bedziesz pisal po jak napiszesz to znaczy ze jestes głupkiem sam prowokujesz a pozniej pier**lisz ze nie bedziesz sie znizal.....koniec rozejm ok nie chcem sie klocic !!!!!!!!!!!!!!!!
------

Tarniak

  • Gość
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #95 dnia: Marca 04, 2005, 23:37:18 pm »
Cytat: "kun"
widać chłopcy, że macie ucho wprawne a i głowki nie puste ... hehe uwielbiam Wasze wywody ... TNW napisz encyklopedię HH (najlepiej multi coast :D ) eyey, nie mylcie Pop Idola z HH, ok?? zapomnieliście dodać, że polacy nie jeżdrzą Hummerami i złotych fang nie noszą ... kocham Was,  Chcę JESZCZE!!!

No zamiast krytykować to pokaż jakieś "inteligentne" (na miarę możliwosci) tezy na temat polskiego HH.

qufik

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 0
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #96 dnia: Marca 04, 2005, 23:40:17 pm »
a wogule blancio nie wiem o co ci chodzi moze wyjasnic to wtedy mozemy normalnie gadac
------

qufik

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 0
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #97 dnia: Marca 04, 2005, 23:42:40 pm »
chodzi ci o te rymy wiem ze nie maja sensu.... czy o to ze edycji nie robilem!!!!!!!!!!!
------

qufik

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 0
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #98 dnia: Marca 04, 2005, 23:43:24 pm »
takie mialy byc!!!!!!!!!!!!!!psycho rap
------

morchol

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 23-01-2005
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 0
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #99 dnia: Marca 05, 2005, 00:07:22 am »
psycho to przez ostatnie dwie strony jest tu wszystko poza rapem :P

SzPiKoo

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 04-01-2004
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 0
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #100 dnia: Marca 05, 2005, 00:13:22 am »
qufik robisz się męczący. Powinieneś dostać bana za nabijanie licznika postów samym szitem.
TNW - troszkę się pomyliłeś, bo niestety czytałem wszystkie Twoje posty.

Moim zdaniem ludzie porównujący zagraniczną muzykę do naszej krajowej (nie mylić z voodką z bierdonki :P) powinni wziąć pod uwagę bardzo wiele czynników. W grę wchodzi głównie nakład sprzedanych płyt. Przecież taki CH sprzedaje płyty na całym świecie, bo angielski jest językiem, możnaby powiedzieć uniwersalnym. A kto ma np. w Niemczech kupić nową płytę Ostera, pomijając polonię w niemczech? NIKT. A słyszał ktoś kiedyś hh z Francji? Wydaje mi się, że jest poziomem zbliżony do naszego i ciekawe dlaczego też się tak różni od amerykańskiego??? Jak wiemy ameryka przez "swoich" postrzegana jest jako idealny kraj. Większość amerykanów cieszy się z tego, że tam żyje i tam się urodziła. Więc gdzie ma miejsce koleś, który  sepleni? Na pewno nie w szołbiznesie! My mamy inną mentalność. Mnie pasuje kolo, który ma zwykły głos i nawija o życiu, które jest pełne gówna. Na każdym kroku jak wyjdziesz z klatki, widzisz gówno naszego codziennego życia: dilerów, kur*y przy drogach, brutalną policję i całkowicie chory ustrój, który nie daje żadnej pewnej przyszłości młodym ludziom w tym kraju! Więc o czym mają nasi układać teksty? O tym, że żołnierze pojechali do Iraku? (viva EMINEM) NIE! To jest rzecz drugoplanowa. Za dużo mamy problemów życiowych. Do póki standard życiowy będzie inny, to HH też będzie inny. Wilku z HEMP GRU jest przykładem na to jak mając wadę wymowy, można zajebiście rymować. Za nic w życiu nie chciałbym żeby nasz HH upodobnił się do amerykańskiego, bo jest jedyny w swoim rodzaju i to mi się podoba.

Kilka kawałków wartych przesłuchania:

OSTR - Sram na media
PEJA f. SLUMS ATTACK - Kurewskie Życie
Włodi & Pono - Na Żywo

PS> Dla ludzi, którzy nie wiedzą: Nie słucham HH na codzień, ale podoba mi się, że polacy coś próbują robić w tym kierunku i wiem, że im to wychodzi nawet nieźle, dlatego ich popieram  :twisted:
Na marginesie wolę muzykę z Holandzii ;) : Armin van Buuren, Johan Gielen, Tiesto, itd.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #101 dnia: Marca 05, 2005, 00:27:41 am »
Cytat: "TNW"
Cytat: "kun"
widać chłopcy, że macie ucho wprawne a i głowki nie puste ... hehe uwielbiam Wasze wywody ... TNW napisz encyklopedię HH (najlepiej multi coast :D ) eyey, nie mylcie Pop Idola z HH, ok?? zapomnieliście dodać, że polacy nie jeżdrzą Hummerami i złotych fang nie noszą ... kocham Was,  Chcę JESZCZE!!!

No zamiast krytykować to pokaż jakieś "inteligentne" (na miarę możliwosci) tezy na temat polskiego HH.


ojjj spryciażowi TNW włączyła się opcja prowokatora (ahh te hormony) :D ... zluzuj do szkoły dopiero za dwa dni. lux, dlaczego wolę HH made in polska? hmmm wiem, że Wam młodym ciężko to skumać, ale mam gdzieś cały ten blihtr jakim otoczony jest HH made in USA, fakt są tam ludkowie, których muzykę cenię sobie i lubię jej słuchać ... jednak ostatnimi czasy dobry beat tonie w morzu kolorowo lśniących ciemnoskórych ludków w drogich samochodach. okok, no offence!! tak, polski HH także nie jest bez winy. właściwie w zależnosci od punktu siedzenia, można rozróżniać winę dwojako:
a) jesteś czlowiekiem betonu - kochasz bity z twego osiedla - siłą rzeczy zarzucasz polskim popularnym artystom HH komerchę,
b) kochasz zachodni kolorowy styl, drogie teledyski, ładne laski - prychasz na ubogie wizualnie i pozornie monotematyczne produkcje rodzimych muzyków ...
ja mam gdzieś obie grupy, słucham tego co mi się podoba. z czarnych płyt słucham tylko klasycznych produkcji ze stanów. dzisiejsze czasy jednak nudzą mnie do tego stopnia, że co rusz pozwalam sobie na eksperymenty z naszym undergroundowym HH (Extremale, SNUZ itp.). podając jako przywarę dla polskich artystów słabą dykcję, jesteście po prostu śmieszni. wiecie szybkim porównaniem - to jak by Bboy nie pokazał żadnego dobrego numeru, ale za to miał markowe ciuchy i buty. to właśnie zach. HH jest maxymalnym "turbolanserem" - tam funkcjonują fabryki hiphopowców. chłopak z osiadla, zapodający dobry rym zostaje zauważony, ktoś poświeci mu w oczka hajsem i już go nie ma. zajmuje się nim armia stylistów, itp. w polsce nadal króluje bieda, dlatego na razie nie ma miejsca na podobne zagrywki (chociaż mam czasem wątpliwosci, patrząc na teledyski 600V i oglądając HH Idola na Polszicie). monotematyczność - po pierwsze 99% z Was moi drodzy nie rozumie nic z textów zachodnich raperów. taka jest prawda (jeśli ktoś się z tym nie zgadza, to albo urodził się w stanach i kuma tamten slang, albo łże jak pies - i żebny nie było, ja też zazwyczaj rozumiem tylko wolniejsze refreny). a chłopaku z Compton, Bronxu i innych hameryklańskich molochów mają takie same ale jak ziomki z naszych poczciwych osiek. to się raczej nie zmieni, dlaczego?? ponieważ HH to muzyka buntu!! nie wiem czy kojażycie Sex Pistols, punk, idea ta sama i podobnie jak w HH dziś mamy całą kupę muzykujacych ludzi próbujących na siłę wbijać się w nurt, który jest im obcy. jaki jest (przypuszczalny) powód Waszej drodzy panowie fascynacji ciemnoskórymi MC z zachodu? tu mogę tylko snuć wątłe przypuszczenia. stawiam na większą charakterystyczność czarnuch raperow. wszędzie piszą, że koleś jest byłym gangsterem, ma mordę plaską jak szczur czaszke i wogóle wygląda groźnie. to przemawia pierwsze. do tego dobry beat i fajny teledyski - słowem mamy gwiazdę. a wierzcie mi, oni nie sa tak bardzo inni od naszych skromnych rymiarzy ...

JimDeGriz

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 26-11-2003
  • Wiadomości: 413
  • Reputacja: 0
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #102 dnia: Marca 05, 2005, 00:32:09 am »
Francuski HH jest fajny chodz nie znam wykonawców no może MC Solar (jeśli się myle to sory )  :?:  Sram na media to kawał dobrego HH

SzPiKoo

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 04-01-2004
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 0
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #103 dnia: Marca 05, 2005, 00:35:46 am »
...heh...Kun, ale dałeś :twisted: Zgadzam się w pełni i popieram.

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #104 dnia: Marca 05, 2005, 01:33:02 am »
Zgadzam sie chyba w 100% z tym co napisal kun. Za to z tym co napisal Szpikoo - w polowie. Nie rozumiem czemu mieliby rapowac w kolko o dziwkach, policji i chlaniu/jaraniu. Dziekuje, za caly czas to samo, tylko inaczej...Wedlug mnie temat np. Iraku jest bardzo ważny i trzeba temu wyrazic jakis sprzeciw ( imo ). Zgadzam sie natomiast w tym, ze amerykanie uwazaja sie za nie wiem jakich bogow i wybrancow, ale przynajmniej sa jakimis patriotami, natomiast w Polsce ludzie podniecaja sie wszystkim co nie nasze, a zagraniczne, najlepiej amerykanskie. Muzyka ze Stanow najlepsza, filmy najlepsze, ciuchy najlepsze, slodycze najlepsze, scierki najlepsze... Nie wiem skad sie bierze takie uwielbienie dla Stanow ( przynajmniej ja sie caly czas z czyms takim spotykam ) Ide spac.

Conker

  • Global Moderator
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 1 680
  • Reputacja: 7
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #105 dnia: Marca 05, 2005, 01:36:43 am »
Cytat: "blancio_"
Cytuj
blancio gowno o mnie wiesz wiec sie nie wypowaidaj cioto.

nie bede sie znizal do tego poziomu, wiec grzecznie apeluje o bana dla tego chlopczyka. Jak widac zlamal regulamin ( zreszta, dzisiejszego dnia zlamal go kilkukrotnie ) wiec mysle, ze podstawy sa.


Temu Panu dajemy ostatnie ostrzezenie (tak samo jak innym, nie potrafiacym spokojnie wymienic pogladow). Nie bedziemy tolerowali wyzwisk.

Tarniak

  • Gość
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #106 dnia: Marca 05, 2005, 08:44:28 am »
Cytat: "kun"
ojjj spryciażowi TNW włączyła się opcja prowokatora (ahh te hormony) :D ... zluzuj do szkoły dopiero za dwa dni

...tak dokładnie to za 5 dni :P. Niestety wciąż nie obroniłeś tej słabej wymowy rodzimych muzyków. WIesz jedyny andergrałnd jakiego, czasem, słucham to ten z Bielska (bo mają dobrą dykcję :P i śpiewają o moim terenie), a z tego co mogę zobaczyć/usłyszeć na płytach legalnych, to naprawdę panuje bieda. Albo obuchowe głosy albo problemy z końcówkami. Widzisz kun, ja się prywatnie uczyłem ang. od 7 roku życia do dziś, więc anaprawdę mam pojęcie o czym śpiewają. Owszem są przypadki, że powstają jakieś kolokwialne wyrażenia których za ch... nie da się zrozumieć, ale wtedy zawsze można to sprawdzić...

LapTop

  • Gość
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #107 dnia: Marca 05, 2005, 11:26:38 am »
Cytat: "qufik"
aha blancio mojim zdaniem jestes palantem nic nie wartym


Na forum jest zazwyczaj walka na argumenty nie musisz nikogo obrażać.
A jak byś chciał wiedzieć to "ci" się pisze z dużej litery. Twoje słownictwo wywodzi się z tego że HH nauczył Cie paru nie ładnych słówek.
Nie masz za grosz szacunku więc lepiej się nie odzywaj.

JimDeGriz

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 26-11-2003
  • Wiadomości: 413
  • Reputacja: 0
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #108 dnia: Marca 05, 2005, 12:52:57 pm »
Po pierwsze  :!: Czy Liroy jest/był raperem  :?:

Po drugie bedzie jak dostane odpowiedzi na pierwsze  :D  

Więc odpowiadać  :twisted:

SzPiKoo

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 04-01-2004
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 0
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #109 dnia: Marca 05, 2005, 15:35:36 pm »
TNW ale ty się czepiasz tej wymowy. Czy uważasz, że 50 CENT czy np. OUTKAST mają najczystszą wymowę z amerykańskich gwiazd HH?? Ja na pewno nie. Nie wspominam już o FAT JOE.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #110 dnia: Marca 05, 2005, 16:19:58 pm »
Cytat: "TNW"
Cytat: "kun"
ojjj spryciażowi TNW włączyła się opcja prowokatora (ahh te hormony) :D ... zluzuj do szkoły dopiero za dwa dni

...tak dokładnie to za 5 dni :P. Niestety wciąż nie obroniłeś tej słabej wymowy rodzimych muzyków. WIesz jedyny andergrałnd jakiego, czasem, słucham to ten z Bielska (bo mają dobrą dykcję :P i śpiewają o moim terenie), a z tego co mogę zobaczyć/usłyszeć na płytach legalnych, to naprawdę panuje bieda. Albo obuchowe głosy albo problemy z końcówkami. Widzisz kun, ja się prywatnie uczyłem ang. od 7 roku życia do dziś, więc anaprawdę mam pojęcie o czym śpiewają. Owszem są przypadki, że powstają jakieś kolokwialne wyrażenia których za ch... nie da się zrozumieć, ale wtedy zawsze można to sprawdzić...


brachu, ja również uczę się englisza od ponad dekady i niestety z tego co rymują nasi czarni bracia nie rozumiem wiele. wiesz dlaczego?? otóż (paradoskalnie zderzając z Twymi poprzednimi wypowiedziami), ich dykcja nie pozwala na zrozumienie czegokolwiek więcej ponad standardowe: muthafucka, neega i biatch. argument słabej dykcji uważam zatem za zupełnie nietrafny, jeśli chodzi o HH (z której kolwiek części naszego pięknego świata). należy przede wszystkim pamiętać, że HH z zasady nie jest hmmm, getunkiem śpiewanym, dlatego też na poprawną dykcję czy konkretną barwę głosu nie zwraca się zbytnio uwagi. na pierwszym miejscu stopi rymowany text, następnie beat (w którym bez dwóch zdań przodują amerykańscy milionerzy) ... ale skończmy juz dyskusję nad tym kto co woli, ok? pogadajmy może o tematach z kręgu HH, wiecie: breakdance, graffiti, deska, itp ...

Tarniak

  • Gość
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #111 dnia: Marca 05, 2005, 16:26:32 pm »
No i gites (ale i tak jest czarnuch Twista, który zapieprza 7x szybciej niż 3 Wymiar i ma świetną wymowę, naprawdę polecam sprawdzić - możesz też ewentualnie zapytać Miazgi :P). Hmm co do graffiti to zawsze mnie ciągnęło, ale na to potrzeba pokaźnej kasy (nie mówię o tagowaniu :/) no i talentu, a niestety nie amm ani jednego ani drugiego :P.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #112 dnia: Marca 05, 2005, 16:28:43 pm »
a oglądaliście Scratch?? taki film o HH (głównie DJ'ach) ...

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #113 dnia: Marca 05, 2005, 18:52:55 pm »
Cytuj
ale i tak jest czarnuch Twista, który zapieprza 7x szybciej niż 3 Wymiar i ma świetną wymowę, naprawdę polecam sprawdzić - możesz też ewentualnie zapytać Miazgi


overnight celebrity jest w porządku, reszta do pieca :]


a wy też macie z tą dykcją kompleksy :) mnie to zupełnie nie interesuje, dla mnie musi być dobry podkład, posłuchajcie choćby intro do płyty Snipera - MOC, czysta moc. W ogóle francuzi mają świetne podkłady i technicznie dobre piosenki (skrecz i te sprawy). Dobrze też się słucha oldskulowego easy-e czy niesmiertelne dla mnie revolverlution pana public enemy. Lubie także Cypressów, ale oni są nierówni - black sunday czy stoned riders to tragedia, natomiast skulls and bones (nie wiem, czy mi się nie poppieprzyły albumy - chodzi mi teraz o ten, na którym jest min. certified bomb i stank ass hoe [yar a stank ass hoe, nuthin but a hoe:}]) moge słuchać na okrągło. Aha, i żeby nie było - ogólnie to nie jestem jakiś znawca, słucham tego, co mi sie podoba, także jeśli gdzieś walnąłem głupotę to sorki :P

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #114 dnia: Marca 05, 2005, 20:02:05 pm »
skrecz napewno slabszy niz BEEF czesc 1 goraco polecam :) nie tylko dla znawcow

Tarniak

  • Gość
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #115 dnia: Marca 05, 2005, 20:19:14 pm »
@Miazga - z Public Enemy pojechales... :roll:. Moze wszystkie murzyny brzmia podobnie, ale jakby nie patrzec PE to jest gosci bodajze 6 :/

@Szpikoo - otoz w Gang Starr, praktycznie wszyscy maja swietną dykcę, mistrz NAS, Twista, Reakwon, Fabolous itd. a np. taki polski Borixon czy hAmerykanski Lloyd Banks śpiewają jakby cos mieli zaraz zwymiotować... Przykłady można mnożyć, ale hAmerykańce przynajmniej braki głosowe nadrabiają dobrymi bitami, a "u nas"... :cry:

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #116 dnia: Marca 05, 2005, 20:45:49 pm »
dobra skonczmy juz ta dyskusje. I tak najlepszy jest Doniu i Liber. Tylko jaaaaaa i moojjaaaaa przeeeeestrzeeeeeennnn biore z nieeej to co najjjleeeepszeeeeeeee :D

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #117 dnia: Marca 05, 2005, 20:46:43 pm »
dajmy już spokój z tym licytowaniem, kto co ma lepsze ok??

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #118 dnia: Marca 05, 2005, 21:04:32 pm »
Tarniak :arrow:

Cytuj
Aha, i żeby nie było - ogólnie to nie jestem jakiś znawca, słucham tego, co mi sie podoba, także jeśli gdzieś walnąłem głupotę to sorki


:)

qufik

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 0
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #119 dnia: Marca 05, 2005, 23:17:58 pm »
dobra przepraszam blancia sorry człowieku dnia wczroja nie miałem byłem na kogos wkurzony . a ta ten tekst przeciez nie byl na powaznie tak dla jaj.no spoko ale przewaznie tak jest czesto-a ten teksty kierowany byl do osoby tnw.mam kolegow ktorzy nie lubia rapu i a wszyscy z nich sluchaja rocka.....jeszcze raz przepraszam blancia ale koles ja nie jestem psycholem tak sobie na pisalem dla jaj to....a wogule wczoraj zły dzien mialem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
------