Ankieta

czego nie lubisz u innych ?

chamstwa
17 (33.3%)
zarozumialstwa
10 (19.6%)
głupoty
21 (41.2%)
gdy mają racje
3 (5.9%)

Głosów w sumie: 47

Głosowanie skończone: Stycznia 11, 2006, 23:20:17 pm

Autor Wątek: Tolerancja  (Przeczytany 682168 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

svonston

  • Gość
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1680 dnia: Lutego 09, 2010, 17:16:13 pm »
+1

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1681 dnia: Lutego 09, 2010, 17:16:46 pm »
W sensie że co, mamy się odpowiedzieć w sprawie ew. delegalizacji trutki na ślimaki, czy kary za kradzież tójnogiego kota? Nie widzę związku z tematem tolerancji szczerze mówiąc.

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1682 dnia: Lutego 09, 2010, 17:16:58 pm »
Nie tolerujo mściwych gejuw.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1683 dnia: Lutego 09, 2010, 17:17:58 pm »
W którym miejscu tu wkracza tolerancja tak właściwie? Chodzi o brak takowej, dla geja, lesbijek, czy trójnogiego kota?

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1684 dnia: Lutego 09, 2010, 17:37:18 pm »
ten link to do "...rozśmieszyło", albo "szokuje".

inż. Oscyp

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-01-2010
  • Wiadomości: 4 132
  • Reputacja: 63
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1685 dnia: Lutego 09, 2010, 17:43:38 pm »
do cmentarzysko
SW-5606-3156-4802

el becetol

  • Gość
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1686 dnia: Lutego 09, 2010, 17:44:13 pm »
Wrzuciłbym do "rozśmieszyło", ale tam teraz jest dyskusja nad drugim dnem Bioshocka. A wy teorie dorabiacie. Też jedną dorzucę.  

Jak Iras rzuca o eutanazji, to dwie osoby się wypowiadają. Rzucam że pedał truję lesbijki bo podjebał im trójnogiego kota - w pół godziny każdy odpalający temat poczuł silną potrzebę wypowiedzenia się. Potem się ludzie dziwią, czemu Fakt się tak dobrze sprzedaję. Ludzi nie interesuję poważna dyskusja, tylko farmazon. Co nie, grubaski?   8)

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1687 dnia: Lutego 09, 2010, 17:50:59 pm »
 :lol:

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1688 dnia: Lutego 09, 2010, 17:51:21 pm »
nie, po prostu każdy chciał ci dojebać.

el becetol

  • Gość
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1689 dnia: Lutego 09, 2010, 18:09:39 pm »
Ow. Któremuś się udało?

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1690 dnia: Lutego 09, 2010, 18:13:50 pm »
svon był blisko;)

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1691 dnia: Lutego 09, 2010, 19:32:41 pm »
Wrzuciłbym do "rozśmieszyło", ale tam teraz jest dyskusja nad drugim dnem Bioshocka. A wy teorie dorabiacie. Też jedną dorzucę. 

Jak Iras rzuca o eutanazji, to dwie osoby się wypowiadają. Rzucam że pedał truję lesbijki bo podjebał im trójnogiego kota - w pół godziny każdy odpalający temat poczuł silną potrzebę wypowiedzenia się. Potem się ludzie dziwią, czemu Fakt się tak dobrze sprzedaję. Ludzi nie interesuję poważna dyskusja, tylko farmazon. Co nie, grubaski?   8)

OOOOOOOOOOHOHO, czyli to był trik psychologiczny, taki mały test, który oblaliśmy? :lol: kur**, panie, nie rozśmieszaj mnie. Walnąłeś tym linkiem jak ostatni ciemniak, a teraz udajesz, że swoją głupotą udowodniłeś naszą głupotę - no komedia. Puknij się w głowę, podkul ogon i sio za drzwi.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1692 dnia: Lutego 09, 2010, 19:35:54 pm »
cofam, nie svon a miazga.

el becetol

  • Gość
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1693 dnia: Lutego 09, 2010, 21:32:42 pm »

OOOOOOOOOOHOHO, czyli to był trik psychologiczny, taki mały test, który oblaliśmy? :lol: kur**, panie, nie rozśmieszaj mnie. Walnąłeś tym linkiem jak ostatni ciemniak, a teraz udajesz, że swoją głupotą udowodniłeś naszą głupotę - no komedia. Puknij się w głowę, podkul ogon i sio za drzwi.

Starasz się być groźny i zabawny, a ja nie mogę oprzeć się wrażeniu, że pisząc tego posta płakałeś. Wrzuciłem tu ten link bo w temacie ze śmiesznymi rzeczami była rozmowa o Bioshocku. Tyle. A napiąłeś się jakbym cie oskarżył o kradzież trójnogiego kota. Zapal fajkę, odetchnij i nie napinaj się jak dupa przy biegunce, bo jeszcze stracisz fejm największego luzaka na forum o gierkach.

Anyways link odnośnie wpisu Sylvana sprzed dwóch stron:



2.35
Jak myślicie, dlaczego te telewizyjno-internetowe demony intelektu zawsze popierają homoseksualizm?

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1694 dnia: Lutego 09, 2010, 23:31:33 pm »
2.35 Jak myślicie, dlaczego te telewizyjno-internetowe demony intelektu zawsze popierają homoseksualizm?

Bo taka moda, a chcą byc kontrowersyjni.

Starasz się być groźny i zabawny, a ja nie mogę oprzeć się wrażeniu, że pisząc tego posta płakałeś.

...


Wrzuciłem tu ten link bo w temacie ze śmiesznymi rzeczami była rozmowa o Bioshocku.

I nie chciałeś przeszkadzac?

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1695 dnia: Lutego 09, 2010, 23:35:22 pm »

OOOOOOOOOOHOHO, czyli to był trik psychologiczny, taki mały test, który oblaliśmy? :lol: kur**, panie, nie rozśmieszaj mnie. Walnąłeś tym linkiem jak ostatni ciemniak, a teraz udajesz, że swoją głupotą udowodniłeś naszą głupotę - no komedia. Puknij się w głowę, podkul ogon i sio za drzwi.

Starasz się być groźny i zabawny, a ja nie mogę oprzeć się wrażeniu, że pisząc tego posta płakałeś. Wrzuciłem tu ten link bo w temacie ze śmiesznymi rzeczami była rozmowa o Bioshocku. Tyle. A napiąłeś się jakbym cie oskarżył o kradzież trójnogiego kota. Zapal fajkę, odetchnij i nie napinaj się jak dupa przy biegunce, bo jeszcze stracisz fejm największego luzaka na forum o gierkach.

Anyways link odnośnie wpisu Sylvana sprzed dwóch stron:



2.35
Jak myślicie, dlaczego te telewizyjno-internetowe demony intelektu zawsze popierają homoseksualizm?


Kurczę kurczę, jeśli najmądrzejszy chłopek we wsi twierdzi, że jestem największym luzakiem na forum o gierkach, to coś w tym musi być! Anyway: tak uroczo nieporadne są twoje wyjaśnienia a propos tego linka, że aż ma człowiek ochotę cię przytulić. Serio.

el becetol

  • Gość
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1696 dnia: Lutego 10, 2010, 00:02:37 am »
Cytat: Miazga
Kurczę kurczę, jeśli najmądrzejszy chłopek we wsi twierdzi, że jestem największym luzakiem na forum o gierkach, to coś w tym musi być! Anyway: tak uroczo nieporadne są twoje wyjaśnienia a propos tego linka, że aż ma człowiek ochotę cię przytulić. Serio.

Porażony siłą argumentu jaką niesie wyzywanie od wieśniaków, już chciałem napisać że to kolejny twój post nie na temat, z samymi wyzwiskami. Jednak w porę doczytałem fragment, w którym wyrażasz chęć przytulania obcych mężczyzn. Możesz zostać.

Cytuj
Cytuj

2.35 Jak myślicie, dlaczego te telewizyjno-internetowe demony intelektu zawsze popierają homoseksualizm?

Bo taka moda, a chcą byc kontrowersyjni.

Moim zdaniem trochę się to gryzie. Kontrowersja to marsz wbrew trendom, a nie ślepe podążanie za modą.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1697 dnia: Lutego 10, 2010, 00:13:04 am »
Ale kontrowersyjni w Polsce, na zachodzie to standard, a oni są światowcami przecież, nie rozumiejący polskiej zaściankowości.

+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1698 dnia: Lutego 10, 2010, 00:30:45 am »

2.35
Jak myślicie, dlaczego te telewizyjno-internetowe demony intelektu zawsze popierają homoseksualizm?

Bo w ich wytresowanym przez „tefałeny” widzeniu świata postępują w najwyższym stopniu należycie wręcz wykazują się nadgorliwością, za co spotyka ich społeczny ostracyzm. Natomiast geje w tym samym mentalnym uniwersum są najbardziej prześladowaną grupą społecznie toteż się "demony intelektu" z homosiami utożsamiają.
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.

inż. Oscyp

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-01-2010
  • Wiadomości: 4 132
  • Reputacja: 63
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1699 dnia: Lutego 10, 2010, 00:34:19 am »

 bo jeszcze stracisz fejm największego luzaka na forum o gierkach.

Hola Hola!
SW-5606-3156-4802

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1700 dnia: Lutego 10, 2010, 00:35:32 am »

 bo jeszcze stracisz fejm największego luzaka na forum o gierkach.

Hola Hola!
Fajnie, że się za mną wstawiłeś

inż. Oscyp

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-01-2010
  • Wiadomości: 4 132
  • Reputacja: 63
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1701 dnia: Lutego 10, 2010, 00:36:10 am »
stfu
SW-5606-3156-4802

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1702 dnia: Lutego 16, 2010, 20:46:05 pm »


Poważny test dla tolerancji.

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1703 dnia: Lutego 16, 2010, 20:56:44 pm »


Poważny test dla tolerancji.

I don't get it.

deepthroat

  • Gość
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1704 dnia: Lutego 16, 2010, 22:07:54 pm »
http://ulubiency.wp.pl/kat,89794,title,Gej-chcial-otruc-lesbijki-trutka-na-slimaki,wid,11573700,wiadomosc.html?ticaid=199d2&_ticrsn=3

Cytuj
Gary Stewart, 37-letni gej z Wielkiej Brytanii próbował otruć swoje dwie sąsiadki lesbijki trutką na ślimaki. Miał to być odwet za oskarżenie go o kradzież trójnogiego kota.

<?>
Zastanawia mnie, jakie znaczenie w tej sytuacji ma to czy Gary Stewart lubił chłopców, a sąsiadki lubią wylizywać patelnię? A nie, wróć. Jest jeszcze jedno elementarne pytanie - co to ma wspólnego z tematem wątku? :lol:

EDIT: Ach, no tak. To był TRIK PSYCHOLOGICZNY.


el becetol

  • Gość
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1705 dnia: Lutego 16, 2010, 22:30:15 pm »
Test nie test - każdy taki post udowadnia że miałem rację. Zobacz że sam, zamiast zalogować się na swoje konto i odpisać na przynajmniej dwa linki dotyczące tolerancji które się od tego czasu pojawiły, wolisz na nowo zacząć stary flejm obrazkami chorych dzieci. I to znowu z konta deepthroata. Co z tobą Wuher?

deepthroat

  • Gość
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1706 dnia: Lutego 16, 2010, 22:36:57 pm »
Test nie test - każdy taki post udowadnia że miałem rację. Zobacz że sam, zamiast zalogować się na swoje konto i odpisać na przynajmniej dwa linki dotyczące tolerancji które się od tego czasu pojawiły, wolisz na nowo zacząć stary flejm obrazkami chorych dzieci. I to znowu z konta deepthroata. Co z tobą Wuher?
Nie, to akurat ja-ja. Słabią mnie te prowokacje, bo "cel", który niby osiągasz, nic tak naprawdę nie daje. Dyskusja nad tym linkiem nie zaczęła się dlatego, że jest interesujący czy też dlatego, że mamy tu stado "tolerancików". Jeśli to ma być kontra na mizerną dyskusję o eutanazji to naprawdę słabo Ci to idzie i efekt jest zupełnie odwrotny. To ty zaczniesz być traktowany jak gimnazjalista-prowokator, więc jakkolwiek zacne/niezacne byłyby Twoje przesłanki, wychodzi blado. Niczym się to nie różni od 4chanowych wstawek i obrazków z moronaila. Niczym.

Jeśli wg Ciebie to pokazało, że ludzie na forum obruszają się przy każdej taniej, faktopodobnej sensacji to powinieneś zmienić forum. Udowodniłeś, że jesteś na najwyższym poziomie więc po co obrażać swoją inteligencję?
« Ostatnia zmiana: Lutego 16, 2010, 22:40:33 pm wysłana przez deepthroat »

el becetol

  • Gość
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1707 dnia: Lutego 16, 2010, 23:09:08 pm »
Test nie test - każdy taki post udowadnia że miałem rację. Zobacz że sam, zamiast zalogować się na swoje konto i odpisać na przynajmniej dwa linki dotyczące tolerancji które się od tego czasu pojawiły, wolisz na nowo zacząć stary flejm obrazkami chorych dzieci. I to znowu z konta deepthroata. Co z tobą Wuher?
Nie, to akurat ja-ja. Słabią mnie te prowokacje, bo "cel", który niby osiągasz, nic tak naprawdę nie daje. Dyskusja nad tym linkiem nie zaczęła się dlatego, że jest interesujący czy też dlatego, że mamy tu stado "tolerancików". Jeśli to ma być kontra na mizerną dyskusję o eutanazji to naprawdę słabo Ci to idzie i efekt jest zupełnie odwrotny. To ty zaczniesz być traktowany jak gimnazjalista-prowokator, więc jakkolwiek zacne/niezacne byłyby Twoje przesłanki, wychodzi blado. Niczym się to nie różni od 4chanowych wstawek i obrazków z moronaila. Niczym.

Efekt odwrotny?
Efekt był taki, że odkopałem martwy temat.
W tym temacie następnie ludzie zaczeli pisać na temat tolerancji.
Potem Ty napisałeś swoj post.
Efekt jest taki że znowu nie pisze się tu na temat tolerancji.

Aby zakończyć dyskusję na temat efektów naszych postów, powinienem zadedykować Ci obrazek z chorymi dziećmi z 4chana, który wkleiłeś do swojego posta poprzedzającego ten, w którym zarzucasz mi że zachowuję się jak ktoś kto na forum wrzuca zdjęcia z 4chana.   ;)

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1708 dnia: Lutego 16, 2010, 23:12:19 pm »
Efekt jest taki że znowu nie pisze się tu na temat tolerancji.

No widzisz jakiego offtopa znowu robisz.

deepthroat

  • Gość
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1709 dnia: Lutego 16, 2010, 23:13:04 pm »
Tak, zachowujesz się dokładnie jak ja z obrazkiem, bo dokładnie taką wartość jak tenże obrazek miało twoje odkopanie tematu "tolerancja" za pomocą linka, który śmiem nazwać zwykłym offtopiciem.

el becetol

  • Gość
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1710 dnia: Lutego 16, 2010, 23:40:57 pm »
No widzisz jakiego offtopa znowu robisz.

Najstarsi górale nie pamiętają kiedy ty wypowiedziałeś sie tu na temat.

Deepthroat skoro tak na sercu leży Ci nie schodzenie z tematu, to czemu odkopujesz zakończony offtop w środku dyskusji, zamiast wypowiedzieć się na temat, chociażby kuracji testosteronowych wklejonych przez Sylvana? (to pytanie retoryczne, nie wymaga odpowiedzi)

Anyways, w nawiązaniu do wcześniej poruszonej kwestii antysemityzmu, przykład antypolonizmu u Żydów. I to przykład z samej góry :

http://www.rp.pl/artykul/41,431264_Izraelski_historyk__Polacy_gorsi_od_Niemcow.html

Chodzi o tekst historyka Zeewa Tzahora opublikowany kilka dni temu w ?Jedijot Achronot?. Skrytykował w nim premiera Beniamina Netanjahu za to, że w przemówieniu wygłoszonym niedawno w Auschwitz mówił o Polakach ratujących Żydów, zamiast powiedzieć, że Polacy odegrali ?entuzjastyczną rolę w dziele Holokaustu?.?Auschwitz zostało zbudowane na polskim terytorium nie przez przypadek i było obsługiwane przez Polaków? ? napisał Tzahor. Polacy mieli Żydów mordować i wydawać w ręce gestapo. ?Polacy są na drugim miejscu, zaraz po Niemcach, a czasami byli nawet bardziej zaangażowani w dzieło eksterminacji? ? uważa Tzahor.

 :-?

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1711 dnia: Lutego 16, 2010, 23:51:24 pm »
Najstarsi górale nie pamiętają kiedy ty wypowiedziałeś sie tu na temat.

Argument typu "a nie, bo ty!". Super, piaskownica się przypomina, granie w kapsle i kłótnie jakie czasem wtedy wynikały.

Anyways, w nawiązaniu do wcześniej poruszonej kwestii antysemityzmu, przykład antypolonizmu u Żydów. I to przykład z samej góry :

Czyli teraz hejtujesz i żydów?

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1712 dnia: Lutego 16, 2010, 23:57:04 pm »
Przecież on zawsze hejtował żydów.


Oczywiście o tym, że Pieronek w wywiadzie dla watykańskiego portalu jedzie po żydach z góry na dół, a szoah nazywa "żydowskim wymysłem" już się becet nie zająkniesz prawda?

-------------------------------------------
Wiem co napiszesz - że z braku argumentów wyskakuje jak zawsze na kler hurrrrr durrrrr. Chciałem Ci tylko pokazać, że po każdej stronie są oszołomy.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1713 dnia: Lutego 17, 2010, 00:13:29 am »
Cytuj
Biskup Tadeusz Pieronek powiedział w wywiadzie dla włoskiego internetowego portalu katolickiego, że Szoah to "żydowski wymysł". Jego zdaniem pamięć o Holokauście wykorzystywana jest jako "broń propagandowa".

W rozmowie z portalem Pontifex.Roma, krakowski biskup pytany o to, skąd biorą się głosy o polskim antysemityzmie, odparł, że opinie te rozpowszechniają "osoby, które nie uczyły się historii".

Niewątpliwie w obozach koncentracyjnych umierali w większości Żydzi, ale na liście są też Polacy, Cyganie, Włosi i katolicy. Nie wolno więc zawłaszczać tej tragedii, by uprawiać propagandę - oświadczył bp Pieronek.

I dodał: "Szoah jako taki to żydowski wymysł (w oryginalnym tekście: invenzione ebraica - red.), można by równie dobrze mówić z taką samą mocą i ustanowić dzień pamięci także o licznych ofiarach komunizmu, prześladowanych katolikach i chrześcijanach".

- Ale oni, Żydzi, mają dobrą prasę, ponieważ dysponują potężnymi środkami finansowymi, ogromną władzą i bezwarunkowym poparciem Stanów Zjednoczonych i to sprzyja swego rodzaju arogancji, którą uważam za nie do zniesienia - powiedział biskup Pieronek.

Na pytanie, czy sądzi, że pamięć o Holokauście jest instrumentalnie wykorzystywana, odpowiedział: "Oczywiście, że tak. Wykorzystywana jest jako broń propagandowa i to w celu osiągnięcia nieuzasadnionych często korzyści".

- Powtarzam, z historycznego punktu widzenia nie jest prawdą, że w obozach zginęli wyłącznie Żydzi, prawda ta jednak jest dziś niemal ignorowana - stwierdził biskup Pieronek.

http://www.rp.pl/artykul/424548_Biskup_Pieronek__Szoah_to__zydowski_wymysl_.html

Brzmi całkiem logicznie, ale jak rozumiem łatwiej wyrwać zdanie z kontekstu i najechać na kler. To takie klasycznie czerwone...

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1714 dnia: Lutego 17, 2010, 00:22:03 am »
Może dla Ciebie to brzmieć logicznie. Whatever. Wytłumacz mi w takim razie fakt dlaczego po publikacji tego tekstu Pieronek wypierał się niektórych stwierdzeń i zwalał to na nierzetelność redaktora, a dopiero postraszony pozwem przyznał się do tego?

Co do szoah jako wymysłu żydów, owszem z kontekstu wyciągnąłem przy czym wiele sensu to nie straciło. Fakt, że jechał po żydach pozostaje faktem.

el becetol

  • Gość
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1715 dnia: Lutego 17, 2010, 00:31:35 am »
Anyways, w nawiązaniu do wcześniej poruszonej kwestii antysemityzmu, przykład antypolonizmu u Żydów. I to przykład z samej góry :

http://www.rp.pl/artykul/41,431264_Izraelski_historyk__Polacy_gorsi_od_Niemcow.html

Chodzi o tekst historyka Zeewa Tzahora opublikowany kilka dni temu w ?Jedijot Achronot?. Skrytykował w nim premiera Beniamina Netanjahu za to, że w przemówieniu wygłoszonym niedawno w Auschwitz mówił o Polakach ratujących Żydów, zamiast powiedzieć, że Polacy odegrali ?entuzjastyczną rolę w dziele Holokaustu?.?Auschwitz zostało zbudowane na polskim terytorium nie przez przypadek i było obsługiwane przez Polaków? ? napisał Tzahor. Polacy mieli Żydów mordować i wydawać w ręce gestapo. ?Polacy są na drugim miejscu, zaraz po Niemcach, a czasami byli nawet bardziej zaangażowani w dzieło eksterminacji? ? uważa Tzahor.:

Czyli teraz hejtujesz i żydów?


Dokładnie tyle potrafisz napisać "na temat". Dokładnie tyle - sama prywata.
Jak ja "hejtuje Żydów" to ty i Wuher "hejtujecie Polaków". Bzdurne oskarżenie, aby tylko czymś brzydkim rzucić, może się przyklei.

Cytat: Wuher
Oczywiście o tym, że Pieronek w wywiadzie dla watykańskiego portalu jedzie po żydach z góry na dół, a szoah nazywa "żydowskim wymysłem" już się becet nie zająkniesz prawda?
Nie prawda. Chętnie się wypowiem.

Słowa biskupa Pieronka

"Niewątpliwie w obozach koncentracyjnych umierali w większości Żydzi, ale na liście są też Polacy, Cyganie, Włosi i katolicy. Nie wolno więc zawłaszczać tej tragedii, by uprawiać propagandę. Szoah jako taki to żydowski wymysł (w oryg. tekście: invenzione ebraica), można by równie dobrze mówić z taką samą mocą i ustanowić dzień pamięci także o licznych ofiarach komunizmu, prześladowanych katolikach i chrześcijanach"
Miałem na myśli słowo, określenie, termin „Shoah”, jakim ludobójstwo Żydów zostało nazwane przez znanego amerykańskiego noblistę, żydowskiego pisarza Elie Wiesela. Autorami pomysłu Zagłady Żydów i wykonawcami tego niesłychanego ludobójstwa były hitlerowskie Niemcy.

Wuher widzisz gdzieś nieprawdę w jego słowach? Bo tak wyciąłeś wypowiedź, jakby wynikało z niej że zdaniem Pieronka to Żydzi wymyślili zagładę, a on wyraźnie mówił tylko o pochodzeniu terminu, słowa, Shoah. Mówił - dodajmy - prawdę. Jakie więc widzisz tu porównanie tej sytuacji do wklejonego przeze mnie przykładu, gdzie zrównuje się rolę Polaków z rolą Niemców w holokauście?

Cytat: Wuher
Wiem co napiszesz - że z braku argumentów wyskakuje jak zawsze na kler hurrrrr durrrrr. Chciałem Ci tylko pokazać, że po każdej stronie są oszołomy.

Jakiej "każdej stronie"? Nie wiem jak stroną przeciwną do izraelskiego historyka wyszedł ci duchowny katolicki 8) Rozumiem jakbyś, chcąc uniknąć rozmowy na temat izraelskiej publikacji, przytoczył jakiegoś polskiego historyka-antysemitę, ale ten biskup jest tu kompletnie z innej bajki.
 
« Ostatnia zmiana: Lutego 17, 2010, 01:03:45 am wysłana przez el becetol »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1716 dnia: Lutego 17, 2010, 00:38:01 am »
Jak ja "hejtuje Żydów" to ty Wuher "hejtujecie Polaków". Bzdurne oskarżenie, aby tylko czymś brzydkim rzucić, może się przyklei.

 :-?

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1717 dnia: Lutego 17, 2010, 01:15:52 am »
Nie wiem jak Ty music ale ja polaków i polske hejtuje więc tutaj becet trafił. Nie chce mi się czytać co poza tym napisał bo ide spać. Rano rzuce okiem.

----------------------------------------

A ch**. Po pierwsze sam przytaczasz tylko fragment wypowiedzi, uczepiłeś się tego nieszczęsnego shoah ponieważ nie możesz zaprzeczyć, że reszta wywiadu(przytoczona przez Irasa) stanowi pojazd na żydów.

Cytuj
Mówił - dodajmy - prawdę.

Nie. Skoro Ty się przypierdalasz to co mi szkodzi. Wiesel wcale nie wymyślił terminu Shoah, spopularyzował go jedynie w obecnym znaczeniu.

Wracając do meriutm - wymagasz od innych żeby a) poważnie traktowali izraelskiego publicyste-oszołoma b) poważnie traktowali Ciebie który poważnie traktuje izraelskiego publicyste-oszołoma. Pieronka przytoczyłem nie dlatego, ze jest księdzem, ani dlatego, że mówi o żydach tylko dlatego że pierdoli co mu slina na język przyniesie(to akurat jest kwestią sporną, którą możesz ciągnąc jeśli chcesz - whatever), i niekoniecznie należy go z tego powodu traktować poważnie. My też mamy w polsce historyków twierdzących, że trzeba było w 39 iść z hitlerem na moskwe i w dodatku akurat w filmie o Jaruzelskim przestawia się go jako "wybitnego historyka".


inb4 kłamiesz, unikasz odpowiedzi, źródło, zmieniasz temat, michnik, urban, wyborcza, czerwoni, czarni hurrr durrr.
« Ostatnia zmiana: Lutego 17, 2010, 01:30:32 am wysłana przez Wuher »

el becetol

  • Gość
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1718 dnia: Lutego 17, 2010, 02:31:29 am »
Wracając do meriutm - wymagasz od innych żeby a) poważnie traktowali izraelskiego publicyste-oszołoma b) poważnie traktowali Ciebie który poważnie traktuje izraelskiego publicyste-oszołoma.
Na wstępie przepraszam, że przeze mnie idziesz później spać.
Meritum trochę źle namierzyłeś.
a) od nikogo tego nie wymagam.
b) nie traktuję go poważnie jako autorytet w sprawach historycznych.
Jest jednak postacią znaczącą (prezes uniwersytetu, szanowany historyk i publicysta), a nie pierwszym z brzegu żydowskim hydraulikiem. Jest oszołomem, ale to nie powód aby nie traktować go poważnie - historia poznała już wielu oszołomów, którzy zdołali negatywnie wpłynąć na losy tego świata tylko dlatego, że ludzie nie traktowali ich poważnie kiedy była jeszcze szansa ich powstrzymać. Jego słowa wywołały burze, zarówno w Polsce jak i w Izraelu, zdecydowanie wymagają komentarza i sprostowania. Sprawa jest na tyle głośna i na tyle bulwersująca (zdecydowanie idzie on krok dalej niż pismaki przez ignorancje drukujące informacje o "polskich obozach zagłady"), że warto o niej porozmawiać. Od "innych" nic nie wymagam, ciekawy jednak jestem ich opinii.
Po to jest chyba forum.
I ten temat.  

Cytat: Wuher
Wiesel wcale nie wymyślił terminu Shoah, spopularyzował go jedynie w obecnym znaczeniu.
Ale zauważ że to nie zmienia wcale pierwotnej wypowiedzi Pieronka. Obojętnie czy przyjąć że Wiesel "Shoah" spopularyzował czy wymyślił (pamiętajmy że istniał w mowie potocznej od przynajmniej 1940), to i tak termin ten został "wymyślony przez Żydów". Ergo - nie ma co nazywać Pieronka oszołomem, skoro mówił prawdę.
Co do reszty jego wypowiedzi to faktycznie widzisz tam "pojazd na żydów"? I najważniejsze - uzasadniony czy nie? Bo jak pojazdem nazwać wytłuszczenie pewnych faktów? "Przedsiębiorstwo Holocaust" i zbijanie fortun na odszkodowaniach jest przecież faktem, tak samo poparcie Izraela przez USA zwłaszcza w walce z Muzułmanami. Faktem jest również to że w świadomości zbiorowej na całym świecie przyjęło się że "Hitler zabijał Żydów", ofiary innych narodowości są na dalekim planie, w tle. A często nawet z ofiar robi się wspólników hitlerowskich Niemiec, tak jak w przykładzie podanym przeze mnie wyżej.

Jeszcze nigdy nie było sytuacji, kiedy poważny polski historyk napisał np. "W Auschwitz Żydzi byli pomocnikami Hitlera w mordowaniu Polaków, nawet byli gorsi od Niemców" albo sytuacji że polskie gazety w kontekście Oświecimia pisały, że to był żydowski obóz zagłady, w którym Żydzi mordowali Polaków. A ze strony Żydów takie zakłamywanie historii na naszą niekorzyść występuje nader często.

    
« Ostatnia zmiana: Lutego 17, 2010, 02:33:53 am wysłana przez el becetol »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1719 dnia: Lutego 17, 2010, 02:34:34 am »
A ch**. Po pierwsze sam przytaczasz tylko fragment wypowiedzi, uczepiłeś się tego nieszczęsnego shoah ponieważ nie możesz zaprzeczyć, że reszta wywiadu(przytoczona przez Irasa) stanowi pojazd na żydów.

Nie jest to pojazd (czołg? samochód?) na żydów tylko stwierdzenie pewnych oczywistych faktów.

My też mamy w polsce historyków twierdzących, że trzeba było w 39 iść z hitlerem na moskwe

Kusząca perspektywa. Walka po stronie aliantów nie przyniosła nam dokładnie żadnych korzyści. Sojusznicy wzorowo nas wydymali oddając radzieckiej strefie wpływów, a ruscy i tak mordowali Polaków przez całą wojnę. Na każdej alternatywie mielibyśmy spore szanse wyjść lepiej.