Autor Wątek: przesiadka z PS2  (Przeczytany 4743 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dziunda

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 24-01-2006
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
przesiadka z PS2
« dnia: Stycznia 24, 2006, 12:24:33 pm »
Witam
Poszukuje osob ,ktore przesiadly sie z PS2 na XBOX'a.Czy moglibyscie opisac mi wrazenia po takiej zamianie?Sam sie do tego przymierzam I chetnie poznam wasze opinie
Pozdrawiam

FAX

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 26-05-2004
  • Wiadomości: 1 282
  • Reputacja: 0
  • Easy Rider
przesiadka z PS2
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 24, 2006, 13:10:23 pm »
Duży, ciężki, gdzie ja go postawie  :wink: Po kilku grach docenia się pad, po kilku kolejnych trudno wrócić do dual'a. I wiadomo, własny soundtrack to fajna sprawa i najlepiej na początek odpalić dobre gierki i nacieszyć się grafiką  :)

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
przesiadka z PS2
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 24, 2006, 13:31:04 pm »
Na początku bardzo dobre wrazenie, pozniej co raz gorzej gdy brakowało mi perełek na Xa :D w koncu pozbyłem się Xa, poprzechodziłem co chciałem i tyle :p

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
przesiadka z PS2
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 24, 2006, 13:56:43 pm »
Ja rowniez przesiadlem sie na iXa. Napierw kilka gier mile mnie zaskoczyly grafika, pozniej w kolejnych grach ladna grafika stala sie standardem :) Na X-box'owym padzie najpierw gralo sie nie calkiem wygodnie, jednak po kilku chwilach z nim spedzonych przyzwyczaja sie do niego i nie chce sie go zamieniac, na zaden inny. Po jakims czasie mile mnie rowniez zaskoczyl moj Soundtrack przygrywajacy podczas gry w Forza Motorsport lub GTA: SA. A gdy zalatwilem sobie mozliwosc grania przez Xbox Connect w Halo 2 i inne gry to juz nie chcialem zamieniac tej konsoli na zadna inna.

dziunda

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 24-01-2006
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
przesiadka z PS2
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 24, 2006, 14:29:58 pm »
a ja ogolnie jestem nakrecony na zmiane .jedyne co mnie niepokoi to czy bedzie w co grac jak juz,zalicze wszystkie MUST HAVE na iksa,cociaz z drugiej strony naliczylem ich co najmniej 30 sztuk :lol:
No i pozostaje jeszcze jedna bardzo wazna sprawa EMULATORY!!
Mozecie mi powiedziec jak sprawuje sie MAMEX ??juz ostrze sobie zabki na gryzora,rygara no i oczywiscie bionic commando :twisted:

Ninja

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 11-06-2004
  • Wiadomości: 106
  • Reputacja: 0
przesiadka z PS2
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 24, 2006, 15:10:41 pm »
Jak bedziesz mial piraty to szybko to zaliczysz- mi to zajelo rok . Dzisiaj doszlo pare tytulow  ,ale i tak starcza na dlugo .
Nie bede pisal , ze zaskoczyl mnie pad i to , ze konsola dala powiewu na tym runku swoja swiezoscia - bo to napisali wczesniej .
A jak przejdziesz must have , to zamienisz na gacka i tam przejdziesz must have , a jak przejdziesz wszystkie must have na wszystkich 3 konsolach , to kupisz X360 , Ps3 albo Revo  8)

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 121
  • Reputacja: 6
przesiadka z PS2
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 24, 2006, 18:53:45 pm »
chlopie:) nie gadaj tylko kupuj:)

Pomijam swietne i pieknie wyglądające gry na nim.

Wiec:

emulatory - wszystko 8 i 16bitowe chodzi na 100% predkosci!!
(mame, inne arcade, nes,snes,segi,nec,neo,atari,gb,gbc,GBA!, fenomenalny emu AMIGI!, commodore64, masa innych!)
Emu nowszych konsol tez OK np.:
-Nintendo64 - wiele gier działa lepiej, szybciej i wygląda ładniej niz na oryginalnej N64:],
-PSX - wiele gier działa idealnie (np. FF7!!!, tomb raidery, breath of fire,itd - poszukaj w necie spisu kompatybilnosci)

W xbox masz mozliwosc zgrywania swojej własnej muzki do WMA i słuchania jej podczas grania w wielu grach (ustawiasz sobie w menu gry zwyczajnie).

Na xbox jest chyba najlepszy obecnie player multimedialny XBMC (xbox media center) - polska wersja, divx, xvid, mpeg4, wma,mp3,wmv,mov,gt, ogg,dvd, karaoke - nie bede wypisywał bo odtwarza chyba wszystko i wygląda bajerancko:)

I swietny XBC (XBconnect) do wygodnego i darmowego grania przez NET w gry:)

Wszystko pieknie sobie lezy na dysku twardym, wygodnie sobie wszystko uzywasz dzieki roznym dashboardom, ktore mozna dowolnie konfigurowac (własna tapeta w tle np. itd)

Sporo polskich wersji gier na PC posiadaja identyczne pliki co wersje na XBOX, wiec jest bardzo duzo gier ktore mozna w łatwy sposob przerobic na polski język i grac na konsoli (moze oficjalnie na PS2 wyszło kilka gier w PL, ale nieoficjalnie na XBOX jest o WIELE wiecej i lepszych gier po polsku  :D  

sporo by jeszcze wypisywac....

ÓFO

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2004
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 1
  • ale mi ręce gównem śmierdzą :x
przesiadka z PS2
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 24, 2006, 23:14:59 pm »
Ja sie przesiadałem z PS2 na Xa, zaliczyłem kilka must have'ow i poczym kupiłem se DSa żeby sprawdzić te maszynkę(cudowna konsolka :) ) poczym powruciłem do PS2(miłość do PES'a jest wieczna, nie mogę żyć bez tej gry :P ). Xbox ci się szybko znudzi(mi się przynajmniej znudził po 2 miesiącach). Może uraże wielu użytkowników ale w niektórych grach Xbox ma pecetową grafikę(np.Fable, PES ). Mnie osobiście odrzuca mnie PCtowa jakoś tekstur i nie mogłem grać w PES'a na PCtowej grafie. Kup se ixa i sam dokonasz wyboru przyczym zostaniesz, a jest pare hiciorów w które warto zagrać...

Czappi

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 06-05-2004
  • Wiadomości: 151
  • Reputacja: 0
przesiadka z PS2
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 24, 2006, 23:17:16 pm »
Xbox jest niesamowity. Nie "przesiadłem" sie na niego z PS2, tylko kupiłem jako następna konsole i od tego czasu mało kiedy odpalam PS2 czy inne konsole. Od chwili gdy mam Xboxa, granie z płyty wydaje mi sie prymitywne i strasznie nie wygodne. Od XBC wole XlinkKai, lepiej działa, lepiej wygląda poprostu jest leszy  :).
Aha kup konsole z dyskiem conajmniej 80GB mniejszy jest niepraktyczny, szybko sie zapełni.

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 121
  • Reputacja: 6
przesiadka z PS2
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 24, 2006, 23:28:41 pm »
Cytat: "UFO"
Xbox ma pecetową grafikę(np.Fable, PES ). Mnie osobiście odrzuca mnie PCtowa jakoś tekstur i nie mogłem grać w PES'a na PCtowej grafie.


PCtowa jakość tekstur=Lepsza jakość tekstur. Zwyczajnie wolisz gry z gorszą grafiką. :wink:
PES przeciez tez wygląda lepiej na X i PC niz na PS2.

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
przesiadka z PS2
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 24, 2006, 23:33:46 pm »
Moj PES4 na Xa wyglądał dziwnie, moze dlatego ze to był pirat. Ale kiedy wykonywało sie stale fragmenty gry wyglądało swietnie.

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

Havana

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 19-04-2004
  • Wiadomości: 882
  • Reputacja: 0
  • PSN - Havcio
przesiadka z PS2
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 25, 2006, 00:57:38 am »
Cytat: "dziunda"
Witam
Poszukuje osob ,ktore przesiadly sie z PS2 na XBOX'a.Czy moglibyscie opisac mi wrazenia po takiej zamianie?Sam sie do tego przymierzam I chetnie poznam wasze opinie
Pozdrawiam



hmm - moze zaczne od minusów

- brak tekkena
- brak Finala
- czytnik dvd gorszej jakosci (ma problemy przy zmianie wrstwy płyty przy filmach, a juz 4 razy zmieniałem)



a teraz plusy
- hdd
- Conker : Live and Reloaded
- Riddick
- i reszta gier, w ktore warto zagrac


co do pada to sie nie bede wysławiał bo po co?
mnie dual doskonale lezy w dłoni,tak samo jak pad od klocka
(ale dual jest lepszy moim zdaniem)


i najwiekszy minus klocka - brak przycisku reset !!!! trzeba wyłączyć i włączyć konsole  :!:  :!:  :!:  :!:


ale nie warto sprzedawac ps2, najlepiej miec obie konsole

no chyba ze nie stac cie, to wtedy zamien sie, to tak jakbys zaczynal granie od nowa - inne gry, inna przyjemnosc z grania

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 121
  • Reputacja: 6
przesiadka z PS2
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 25, 2006, 08:34:59 am »
Cytat: "Havana"

- czytnik dvd gorszej jakosci (ma problemy przy zmianie wrstwy płyty przy filmach, a juz 4 razy zmieniałem)

no to fakt PS2 ma lepszej jakosci DVD.....lol
ja mam w X Philipsa i NIGDY nie mam z nim problemu.

Cytat: "Havana"

i najwiekszy minus klocka - brak przycisku reset !!!! trzeba wyłączyć i włączyć konsole  :!:  :!:  :!:  :!:

jest reset programowy jesli sie ma przerobiona konsole i lewego dashboarda (start+select+L+R) - nawet wygoniejsze niz reset w PS2, bo nie trzeba wstawac i siegać łapami do konsoli jak chce sie zresetowac, reset masz w PADZIE..8)

a DC i PSONE tez nie mialy resetu. X360 z tego co wiem tez nie. to akurat detal.

Walker

  • Pontifex Maximus
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2004
  • Wiadomości: 2 158
  • Reputacja: 0
przesiadka z PS2
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 25, 2006, 09:47:10 am »
Xbox jest teraz na tyle tani ze lepiej go sobie dokupic, a i gier jest duzo do zaliczenia, no chyba ze ktos jedzie na piratach.....to wtedy rzezcywiscie malo tych gier bedzie :lol:  :lol:  :lol:

dziunda

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 24-01-2006
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
przesiadka z PS2
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 25, 2006, 09:54:26 am »
Dz00i ludziska
Powiem wam,ze to pierwsze tak przyjazne forum,na ktorym jestem!!!Wczesniej zakladalem podobny topic na innych i nie spotkalo mnie nic tak milego jak tutaj,same konkretne odpowiedzi a nie ogolne popychanie pierd** :)
A klamka zapadla czekam tylko pare dni na wyjazd do Szczecina po swojego IXA ,ktory juz tam pewnie gdzies grzeje sie na polce
Pozdro

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 121
  • Reputacja: 6
przesiadka z PS2
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 25, 2006, 15:52:11 pm »
do Szczecina?
Czy czasem nie kupujesz w UFO Games??

ÓFO

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2004
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 1
  • ale mi ręce gównem śmierdzą :x
przesiadka z PS2
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 25, 2006, 16:55:44 pm »
Cytat: "siudym"
Cytat: "UFO"
Xbox ma pecetową grafikę(np.Fable, PES ). Mnie osobiście odrzuca mnie PCtowa jakoś tekstur i nie mogłem grać w PES'a na PCtowej grafie.


PCtowa jakość tekstur=Lepsza jakość tekstur. Zwyczajnie wolisz gry z gorszą grafiką. :wink:
PES przeciez tez wygląda lepiej na X i PC niz na PS2.


grafika była taka jakby rozmyta i przepłukana, wyprana z kolorów. Taki blur jakby połozony, ale jak wykonywało się rzut wolny lub oglądało repleye to grafika była cudowna piękna śliczna i wogóle wypas. Ale podaczas gry jakoś nie mogłem jej znieść.

Cytuj
Powiem wam,ze to pierwsze tak przyjazne forum,na ktorym jestem!!!Wczesniej zakladalem podobny topic na innych i nie spotkalo mnie nic tak milego jak tutaj,same konkretne odpowiedzi a nie ogolne popychanie pierd**  


pewnie na forum PSXEx byłeś, tam są sami znawcy... :lol:

electronic_punk

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 732
  • Reputacja: 0
przesiadka z PS2
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 25, 2006, 19:23:15 pm »
Na Xboxa jest wiele naprawdę świetnych i wciągających - to najważniejsze - gier. Wymienię tylko Fable, Jade Empire, Forzę czy Riddicka. To są absolutne must have`y, które po prostu musisz zakupić wraz z Xboxem. Do tego dochodzi kilka świetnych multiplatform, np. Fahrenheit. Nie należy zapominać o multimedialnych możliwościach Xboxa oraz o możliwości bezpłatnego grania w internecie. Teraz Xbox przerobiony z dużym dyskiem, nowy, jest do kupienia za stosunkowo niskie pieniądze. Naprawdę warto.

FAX

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 26-05-2004
  • Wiadomości: 1 282
  • Reputacja: 0
  • Easy Rider
przesiadka z PS2
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 25, 2006, 23:35:24 pm »
ale życie gracza z oryginalnym X nie jest lekkie w tym kraju, nawet teraz, gdy sklepy robią wyprzedaże.

Czappi

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 06-05-2004
  • Wiadomości: 151
  • Reputacja: 0
przesiadka z PS2
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 25, 2006, 23:53:22 pm »
W szczecinie to polecam Juchego, zna sie na rzeczy. Kupiłem w wakacje u niego Xboxa z duox2, 80GB. Wszystko elegancko skonfigurował, w nic sie nie musiałem dodatkowo bawić. Nie było żadnych problemów do dziś.

dziunda

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 24-01-2006
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
przesiadka z PS2
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 26, 2006, 13:56:29 pm »
Siudym w Szczecinie ,a dlaczego pytasz?

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 121
  • Reputacja: 6
przesiadka z PS2
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 26, 2006, 19:08:47 pm »
bo tam jest firma UFO games i wiele razy wysyłałem tam rozne ps2 do przerobiek, serwisu itd. solidna firma.

dziunda

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 24-01-2006
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
przesiadka z PS2
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 27, 2006, 09:57:05 am »
Siudym ja dokladnie tam sie udaje :) jestem umowiony na wymianke za moja PS2 ,ustalili ze mna uczciwa cene i ....jest jak mowisz wydaja sie naprawde konkretnymi osobami .No ale wszystko okaze sie dokladnie 8.02
pozdro

dcf

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2003
  • Wiadomości: 1 056
  • Reputacja: 0
przesiadka z PS2
« Odpowiedź #23 dnia: Marca 02, 2006, 20:26:44 pm »
Cytat: "siudym"
a DC tez nie mial resetu

start+x+a+y+b to ksiądz?

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 121
  • Reputacja: 6
przesiadka z PS2
« Odpowiedź #24 dnia: Marca 02, 2006, 21:17:58 pm »
chodzi o reset sprzetowy. PRZICISK.