Autor Wątek: Telewizory  (Przeczytany 784051 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

DawidM

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 30-03-2007
  • Wiadomości: 98
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1040 dnia: Stycznia 02, 2008, 12:08:17 pm »
HeHe dobrze napisałeś. Ty każdy swój post piszesz pod wpływem jakiś emocji i wychodzą z tego takie głupoty że ze świecą szukać większych bzdetów.

A co do tego że dla Ciebie nie jestem wiarygodny to szczerze mnie to wali. Dla Ciebie nikt nie jest wiarygodny nawet jak ma na co dzień styczność z czym o czym pisze. Natomiast Ty mądrzysz i prężysz a kupę wiesz. Już pokazał jak grałeś na PS3 za pomocą pada bez analogowych spustów. LOL!

Ja wyjaśniłem Crasch'owi to o czym pisałem. Napisałem o systemach zastosowanych w tych TV, które mu poleciłem a Ty pobełkotałeś coś tam i to wszystko. Zresztą Ty masz to w zwyczaju że wypowiadasz się o rzeczach o których pojęcia nie masz.


tak tak, a Ty dalej swoje:P Pan "Słony" Marcel jak zwykle "Słony" ;) Ciekwe czy Prawdziwi fachowcy, a nie jakis podwacz w sklepie(niestety w Poslce 80% osblusgi sklepow saturn, MM, euro AGD to sa podwacze bo wiedzy u nich zadnej!) ma calkiem odmiene zdanie o plazmach i o tv niz Ty. Ale przeciez masz racje LOL

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1041 dnia: Stycznia 02, 2008, 12:51:56 pm »
No to pokaż mi w którym momencie napisałem coś co nie jest prawdą. Czekam.

PS. O to jaką mam pracę to się nie martw. Stać mnie na wszystko czego potrzebuję. Nawet na TV od Sony. :p Ciekawe kiedy Ciebie będzie stać na PS3 i jakiś porządny zestaw do tego. No i może w końcu kupisz sobie kierownice. Bo na razie to żyjesz w sferze marzeń i domniemań.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 02, 2008, 12:53:50 pm wysłana przez MarcePan »

DawidM

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 30-03-2007
  • Wiadomości: 98
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1042 dnia: Stycznia 02, 2008, 13:02:51 pm »
No to pokaż mi w którym momencie napisałem coś co nie jest prawdą. Czekam.

PS. O to jaką mam pracę to się nie martw. Stać mnie na wszystko czego potrzebuję. Nawet na TV od Sony. :p
a czy ja sie martwie o Twoja prace, martwi mnie tylko niski poziom wykwalfikowania pracownikow, nie umniejszajac Tobie:) mowisz ze Sony to najlepszy tv lcd jaki jest, a to jest nie prawda bo Panasonic pod w-i-e-l-o-m-a wzgledami jest przed Sony(poza poziomem czerni). Jak i to ze Plazmy maja problemy z obrazem, to drugie pomowienie, moze trafiles na wadliwy tv, albo na jakis z starszej generacji, poza tym nie oszukujmy sie ale plazmy samsunga czy lg to nie sa plazmy, na ktore warto wydac pieniadze(lepsza jest z Panasonica w tym przediale cenowym), jak i to ze Panasonic wlaczy z Pioneerem o nr. 1 i te firmy sa na bardzo wysokim poziomie. Zacytuje CI cytata z pewnej gazety audiofilskiej, zrodlo to Hi Fi Choice"Król full HD-Nowy 50calowy tv Panasonica to imponujacy przyklad perfekcyjnego zastsowania technologi plazmowej. Nawet jesli utrzyma tron na chwile(pionner nie spi) to obecnie jest to niekwestionowany krol full HD" Dlaczego sony nie anagazuje sie w technologie plazmowa, chyba przez to ze nie potrafi ja, jak te dwie firmy zastosowac, i nastawilo sie na segment lcd, bo tansze w produkcji, mniej skomplikowane, no i bumm mass media idzie na lcd, ale wiekoszsc lcd to krok wstecz(poza rozdzielczoscia), a nie do przodu. Taka jest prawda. Sony juz nie jest potentatem na rynku i juz nie jest nr. 1. Tv samsunga to wg. mnie i wiekoszsci forum hdtvpolska, tv do podziwiania jego wykonania ale nie obrazu.Takie tv nadajace sie do konsoli(tanie, oferujace zadawalajaca jakosc w grach). Chcesz czy nie ale z moich linkow jasno wynika, ze sa lepsze tv niz sony, itd. Wiec jesli chcesz komus pomoc, to nie mow glupstw. Oczywiscie kazdy wezmie to co mu sie osobisice spodoba, ale wmawiaj czegos co jest klamstwem.
PS. jesli ja osobiscie mial bym brac lcd to philips lub panasonic, ale i tak nie kupie lcd bo plazmy sa duzo lepsze;) zbieram na Panasonica TH-42PY70P
co do moich rzeczy to mam sprzet audio na poziomie(pianocraft), tv(crt hdtv)-lepszy obraz niz wiekszosci lcd, x360 poki co mi wystarczy. Na ps3 poki co nie ma gier ktore by mnie przyciagnely-czekam na getaway, heavy rain, gt5 czy okaza sie tak dobre by kupic konsole-czas pokaze. Lepiej bys kupil x360 za 550zł to okazja! promocja trwa do jutra;)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 02, 2008, 13:13:22 pm wysłana przez DawidM »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1043 dnia: Stycznia 02, 2008, 13:50:12 pm »
Człowieku gdzie ja napisałeś że Sony jest najlepsze? Stwierdziłem że czerń ma wzorcową i systemy 24p i 10bit'owy panel co na mnie robi największe wrażenie. Szczególnie filmy w 24p. Ale co Ty o tym możesz wiedzieć jak tego na oczy nie widziałeś.

No i Ty kłamiesz bo ta plazma Samsung'a na forum hdtv ma bardzo dobre opinie. Zresztą Crasch jednak szuka FHD do 6tys. więc tutaj już można poszukać w wysokich modelach Sharp'a czy Philips'a LCD.
Ja jak odpaliłem gry z PS3 na plazmie to nieco się zniesmaczyłem. LCD lepiej sobie radzą z takim sygnałem i akurat tutaj tylko ten Samsung o którym pisałem wypadł dobrze. Zresztą wystarczy że przeprowadzisz sobie tutaj lub gdzieś indziej na forum ankietę odnośnie tego jaki rodzaj TV używają gracze. LCD>Plazmy pod tym względem. Czytałeś kiedyś o zielonych krawędziach na plazmie? Pewnie nie. Poczytaj a dowiesz się że do gier takie TV wypadają słabiej niż LCD. Ale Tobie to można młotkiem do głowy tłuc a Ty i tak myślisz że wiesz lepiej.

Uzbieraj sobie jeszcze na PS3 z padem bez analogowych spustów i będziesz szczęśliwy. Taki z Ciebie właśnie "specjalista". Nabijasz się z poziomu obsługi w jakimś sklepie a sam byś nawet takiej pracy nie dostał bo poziom wiedzy masz bliki zeru.

DawidM

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 30-03-2007
  • Wiadomości: 98
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1044 dnia: Stycznia 02, 2008, 15:13:57 pm »
Człowieku gdzie ja napisałeś że Sony jest najlepsze? Stwierdziłem że czerń ma wzorcową i systemy 24p i 10bit'owy panel co na mnie robi największe wrażenie. Szczególnie filmy w 24p. Ale co Ty o tym możesz wiedzieć jak tego na oczy nie widziałeś.

No i Ty kłamiesz bo ta plazma Samsung'a na forum hdtv ma bardzo dobre opinie. Zresztą Crasch jednak szuka FHD do 6tys. więc tutaj już można poszukać w wysokich modelach Sharp'a czy Philips'a LCD.
Ja jak odpaliłem gry z PS3 na plazmie to nieco się zniesmaczyłem. LCD lepiej sobie radzą z takim sygnałem i akurat tutaj tylko ten Samsung o którym pisałem wypadł dobrze. Zresztą wystarczy że przeprowadzisz sobie tutaj lub gdzieś indziej na forum ankietę odnośnie tego jaki rodzaj TV używają gracze. LCD>Plazmy pod tym względem. Czytałeś kiedyś o zielonych krawędziach na plazmie? Pewnie nie. Poczytaj a dowiesz się że do gier takie TV wypadają słabiej niż LCD. Ale Tobie to można młotkiem do głowy tłuc a Ty i tak myślisz że wiesz lepiej.

Uzbieraj sobie jeszcze na PS3 z padem bez analogowych spustów i będziesz szczęśliwy. Taki z Ciebie właśnie "specjalista". Nabijasz się z poziomu obsługi w jakimś sklepie a sam byś nawet takiej pracy nie dostał bo poziom wiedzy masz bliki zeru.
mowie to co widze, a Ty mnie chyba nie czytasz ze zrozumieniem bo jedno i to samo. Szkoda na Ciebie czasu. Co do obslugi w sklepie(euro) tak naprawde jest na poziomie(z politowaniem), przychodze pytam sie o kable glosnikowy, mowie co chce uzyskac, czyli lepsze rozmieszczenie sceny, uteperowac gore, lepsza kontrole basu itd. a on mowi mi ze ma takie 2 kableki i ze sa dobre. Pytam sie go czy ma cos z real cable lub klotza, to mi mowi ze te firmy nie produkuja kabli glosnikowych(i tu nie wytrzymalem i zaczalem sie smiac).Jesli masz identyczny poziom wiedzy to gratuluje.
Ps. Aha zrobie sobie z Ciebie zabawe i przekopiuje ta rozmowe na forum hdtv Polska. CIekawe czy jeszcze sie tam pojawisz ;) ghe ghe
Fajny masz podpis na dole - dodaj do niego ze dzialaja tak targicznie, ze trudno je nazwac analogowymi.

Prosba do kupujacych, jesli ja mowie zle, to ten Pan mowi jeszcze wieksze glupstwa. Jesli chcecie uzyskac odp. jaki tv, to zamiast tracic tu czas lepiej wejdzie sobie na forum hdtvpolska i tam uzyskacie duzo wieksza wiedze, poparta fachowoscia i testami. Ale tam nie podlaczaja tylko do ps3 jak to robi "Marce(enie)-pan" <lol> :PP
« Ostatnia zmiana: Stycznia 02, 2008, 15:18:14 pm wysłana przez DawidM »

Buzu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-10-2007
  • Wiadomości: 752
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1045 dnia: Stycznia 02, 2008, 15:30:42 pm »
przychodze pytam sie o kable glosnikowy, mowie co chce uzyskac, czyli lepsze rozmieszczenie sceny, uteperowac gore, lepsza kontrole basu itd.

Eh ludzie... jezeli chcesz uteperowac gore miec lepsza scene i kontrole basu to zacznij od kabla zasilajacego albo kup sobie podstawki pod kable!! ;)

http://audiovoodoo.alatar.pl/          - bez komentarza:)

DawidM

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 30-03-2007
  • Wiadomości: 98
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1046 dnia: Stycznia 02, 2008, 15:37:27 pm »
kabel interkonekt plus glosnikowy moze cos pomoc ;) wiem bo slyszalem jak graja;)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1047 dnia: Stycznia 02, 2008, 16:20:00 pm »
Nie wiem jakim trzeba być lolem żeby o profesjonalne okablowanie pytać się z zwykłym sklepie RTV. Znowu chciałeś błysnąć i nie wyszło. Współczuję.

PS. Ściany w pokoju też masz korkiem wyłożone? :P

PS2. Jak by taki cwaniaczek przyszedł do zwykłego sklepu RTV i zaczął szpanować i się naśmiewać to powinien wyjść z limem pod okiem albo bez przednich zębów. Miałeś dużo szczęścia że trafiłeś na jakiegoś łagodnego sprzedawcę.

PS3. Ale w sumie w przyrodzie równowaga zawsze zostaje zachowana. Ty się nabijałeś z jakiegoś pracownika a tutaj wszyscy nabijają się z Ciebie i Twoich padów od PS3 bez analogowych spustów. :lol: Pasuje mi tu jedno powiedzenie: "Przyganiał kocioł garnkowi".

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 686
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1048 dnia: Stycznia 02, 2008, 16:27:04 pm »
Panowie dostajecie po banie na kilka dni.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1049 dnia: Stycznia 02, 2008, 16:31:30 pm »
Panowie dostajecie po banie na kilka dni.


Proszę o uzasadnienie. Najpierw proszę sprawdzić kto zaraz po moim poście napisał że kłamie itp. gdy chciałem pomóc Crasch'owi w wyborze TV. Dziwie się że ten koleś nie dostał już dawno temu bana na głównej stornie GO.

PS. Proponuję od razu pokasować te wszystkie głupie posty, które nic nie wnoszą i pozostawić tylko takie, które pomogą osobą zadającym pytanie na rozwiązanie problemu wyboru TV. W tym przypadku dotyczy to Crasch'a, który pytał o pomoc w sprawie TV.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 02, 2008, 16:36:18 pm wysłana przez MarcePan »

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 686
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1050 dnia: Stycznia 02, 2008, 16:35:19 pm »
Nie będę sprawdzał kto zaczął, gdyż winowajców jest dwóch. O tym, że dający się sprowokować jest traktowany tak samo jak prowokator, kiedyś już było. Ban na pięć dni na ostudzenie emocji.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1051 dnia: Stycznia 02, 2008, 16:36:56 pm »
Proponuję od razu pokasować te wszystkie głupie posty, które nic nie wnoszą i pozostawić tylko takie, które pomogą osobą zadającym pytanie na rozwiązanie problemu wyboru TV. W tym przypadku dotyczy to Crasch'a, który pytał o pomoc w sprawie TV.

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1052 dnia: Stycznia 02, 2008, 17:44:52 pm »
Dobra, teraz ja :P
Od dluzszego czasu zabieram sie do rozgladania po TVkach dla PS3 (mam już dość starego SD :) ). Z tego co sie dowiedzialem to do konsoli plazmy moglyby wchodzic w gre, ale tylko od powyzej 42 cali (jezeli sie myle to proszeo poprawke), co odpada. Mi wystarczy TVik (LCD, skoro plazma mialaby odpadac) okolo 32calowy (wzgledy cenowe i niezbyt duzo wolnego miejsca) - jezeli jednak cena/jakosc bylyby rownie przystepne to nie pogardzie wiekszym.
Sam TV mialby sluzyc, jak mowilem, do PS3, ale tez do ogladania telewizji, w mniejszym stopniu do filmow DVD/BD. Nie jestem jakims jakosciowym koneserem w filmach, chcialbym aby gierki wygladaly zacnie, a obraz w kablowce i Cyfrze (za okolo 3 miesiace) nie odstraszal :)
Cena? Tak naprawde nie mam pojecia, ale na smoki rzędu 7-10k zł nie mam zamiaru kasy wydawac :)
Jestem laikiem w tej dziedzinie i prosze mi co trudniejsze pojecia w miare zrozumiale wyjasnic :) Z gory thx.

OldHand

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 02-01-2008
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1053 dnia: Stycznia 02, 2008, 20:54:36 pm »
Witam.

Tak sobie prześledziłęm ten temat i pare burzliwych dyskusji i zastanawiam się skąd ludzie biorą takie dziwne informacje że plazmy Samsunga nie są dobrymi TV. Siędzę od dawna na forach poświęconych odbiornikom HD i dziwi mnie taka opinia.

Tu temat z forum HDTV gdzie na ostatnich stornach wyraźnie polecane są modele Samsunga:
http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=637&pid=69659&st=280&#entry69659

Jeszcze na pytanie jednego z użytkowników czemu Sony nie robi plazm. Odpowiedź jest bardzo prosta. Coraz więcej firm przestawia swoją produkcję z plazm na LCD gdyż sprzedaż TV LCD jest znacznie wyższa. Wynika to z bardzo oczywistego powodu. Ekrany ciekłokrystaliczne można budować od bardzo małych po ogromne przeątne podczas gdy plazmy muszą być ekranami dużymi. Jak wiemy zapotrzebowanie na TV od 26" do 32" jest ogromne więc logiczne jest że firmy chcą mieć w swojej ofercie jak najwięcej takich odbiorników. Dlatego też fabryki produkujące TV plazmowe są w dużej mierze zamieniane na fabryki zajmujące się wytwarzaniem TV LCD.
Nie wiem skąd takie zdziwienie ludzi że plazm jest coraz mniej. Nawet najmniejsza najomość rynku pozwala uzyskać odpowiedź na to pytanie.

Pozdrawiam.

Krayzie

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 26-11-2006
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1054 dnia: Stycznia 02, 2008, 21:08:05 pm »
blach0r polecam philipsa. Są w przystępnej cenie, solidnej konstrukcji, odbiór z konsol czy filmów będzie super jak na każdym innym lcd, jeśli nie jesteś koneserem, ale już jakość z kablówki powali Cię na kolana.


s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1055 dnia: Stycznia 02, 2008, 22:42:08 pm »
ja bym polecił korzystanie z opcji "szukaj" na forum, ewentualnie (jeżeli za trudne) to przejrzenie kilku stron wstecz.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1056 dnia: Stycznia 05, 2008, 23:29:14 pm »
Mam takie pytanko: czy da się w telewizorach ustawić 720p z odwzorowaniem 1:1, czyli żeby wyświetlał obraz 1280x720, a nie rozciągał sygnał z konsoli do 1366x768- w efekcie mielibyśmy obraz z czarnymi paskami po bokach i u góry i z dołu.

Wrobel

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 331
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1057 dnia: Stycznia 05, 2008, 23:35:08 pm »
Nie spotkałem się jeszcze z takim TV.

A co do Plazmy Philipsa to rzeczywiście - modele C91 i Q91 to doprawdy godne polecenia plazmy Samsunga. Jednak stawianie Samsunga jako drugiego po Pionerze to lekka przesada:). Ja widząc obraz z Q91 i Pv70 widzę tyle - Samsung ma ładniejsze kolory, jednak ostrość jest już domeną Panasonica. Oba TV ustawione tak, jakbym sobie je stawiał w domu.


PEOPLE = SHIT

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1058 dnia: Stycznia 05, 2008, 23:35:56 pm »
Wrobel - takie pytanko: Ambilight to fajne jest?  ;)

Wrobel

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 331
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1059 dnia: Stycznia 05, 2008, 23:51:43 pm »
Powiem tak - na początku jest to dziwne i trzeba się przyzwyczaić. Jednak po jakimś czasie jest to interesujący dodatek. Nie jest to może rewolucja jednak niektóre materiały (szczególnie mecze lub programy przyrodnicze) nabierają nowego wizerunku, kiedy kolor wylewa się z ekranu. Nie testowałem filmów na tyle długo i w takich warunkach by wyrokować. Jedynie na sklepowym standzie - czego nie można porównać do domowego zacisza i zaciemnionego pokoju (zaciemnienie potęguje efekt, co jest oczywiste w systemach opierających się na świetle). Na szkoleniu Philipsa zaprezentowano nam urywki meczy i prezentacje w HD z widokami tropikalnych wysp - miazga. Efekt jest ciekawy i coraz bardziej dostępny, więc jak to mówią od przybytku głowa nie boli.

Rozwinięciem technologii Ambilight jest Aurea - główna różnica polega na tym, że nie tylko lampy z tyłu TV, ale także ramka wokół matrycy generuje światło. Efekt jest świetny ponieważ diody zamontowane w ramce mogą wygenerować ogromne spektrum barw. Jednak poza szkoleniem nie miałem okazji obcować z tymi TV dłużej.

I jeszcze jedno. Najlepszy efekt zyskamy mając TV powieszony na ścianie i z systemem Ambilight Surround. Sama ściana powinna być biała i czysta.

http://www.flattv.ce.philips.com/pl/pl/ambilight/discover.html - tutaj masz prezentację Aurea i Ambilighta działających razem.


PEOPLE = SHIT

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1060 dnia: Stycznia 05, 2008, 23:58:14 pm »
Nie wiecie czy da się kupić ten tv (Philips 32PFL9632D):
http://www.tech.co.uk/home-entertainment/tv/tvs-displays/lcd/review/philips-32pfl9632d
tylko bez Ambilight? Ponieważ nie chcę płacic kilku stówek za niepotrzebny mi bajer.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1061 dnia: Stycznia 05, 2008, 23:59:18 pm »
Tą prezentację już widziałem - chodziło mi o opinię kogoś, kto to widział na żywo. Bardzo mi się takie zabawy światłem podobają. Jaki jest najtańszy, godny uwagi LCD z systemem Ambilight Surround? Przepraszam, że tak pytam, zamiast samemu poszperać, ale leniwy jestem, a Ty siedzisz w temacie  ;)

Wrobel

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 331
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1062 dnia: Stycznia 06, 2008, 00:15:07 am »
Piter_neo - nie da się. Niestety w wypadku Philipsa najwyższe procesory do obrazu i najnowsze technologie są zarezerwowane dla kilku modeli - w tym wypadku chcesz obrazu takiego jak na tym TV ale bez Ambilighta? Niestety w tej chwili takowego modelu w tych wymiarach nie ma. Wyjściem jest 37 cali - taki sam model tylko mniejszy. Jednak skoro piszesz o 42 calach to raczej niżej nie chcesz schodzić. Jednak za 37PFL9632 zapłacisz jakieś 6200. Czterdziestka dwójka kosztuje jakieś 6500.

Czytając to Iras powinieneś mieć częściowa odpowiedź. Chcesz Ambilight Surround to masz do wyboru trzy modele:

http://www.ceneo.pl/categories.aspx?search=yes&categoryID=303&searchText=37pfl9732&inDesc=False&minPrice=0&maxPrice=99999999

http://www.ceneo.pl/categories.aspx?search=yes&categoryID=303&searchText=42PFL9732&inDesc=False&minPrice=0&maxPrice=99999999

i

http://www.ceneo.pl/categories.aspx?search=yes&categoryID=303&searchText=42PFL9900&inDesc=False&minPrice=0&maxPrice=99999999

Jeszce do Pitera_neo:

Nie wiedzieć czemu nie ma modelu 37PFL9632 na stronie Philipsa. Dziwne...


PEOPLE = SHIT

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1063 dnia: Stycznia 06, 2008, 00:21:02 am »
Dzięki Wrobel  :-)

37 cali full HD - to by mi odpowiadało. Tani nie jest - trzeba się będzie rozglądać za jakąś fuchą. Na Aureę nie patrzę - kolorowa ramka mogłaby być przegięciem, pozatym to już cenowy kosmos.

Wrobel

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 331
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1064 dnia: Stycznia 06, 2008, 00:24:04 am »
Owszem cena jest spora ale zaręczam, że warto. Ja na kolejny TV (42 cale full HD i jak na razie tylko Philips - chociaż jeśli inna firma wypuści coś co odpowie mi bardziej niż Philips dotychczas będę myślał) pozwolę sobie dopiero za 8 mieisięcy. Dotychczasowy sprzęt trza jakoś spłacić.


PEOPLE = SHIT

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1065 dnia: Stycznia 06, 2008, 00:54:49 am »
Dzisiaj jak widziałem najnowszego Philipsa z Aurerą czy ambilightem full hd 42 albo 46 cali, na którym leciało demo w 1080p to szczena mi opadła. Stałem jak głupi 15 minut i gapiłem się na to cudo. Chyba teraz rozumiem HD maniaków. Filmy na takim sprzęcie z taka jakością to można oglądać. Nie jestem jakims wielkim miłośnikiem kina, ale jakbym miał taki sprzet i bluraya to bym oglądał filmy codziennie.

BTW technologia 100/120Hz jest rewolucyjna. Teraz kupowac TV bez tego to pomyłka.

ps: przyszłośc telewizorów:
http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=8486&st=0&p=76221?entry76221
Niedługo samsung ma zaprezentować 31 calowy OLED- moje marzenie

Dzięki Wrobel  :-)

37 cali full HD - to by mi odpowiadało. Tani nie jest - trzeba się będzie rozglądać za jakąś fuchą. Na Aureę nie patrzę - kolorowa ramka mogłaby być przegięciem, pozatym to już cenowy kosmos.
http://www.ceneo.pl/915574
Chyba najlepszy 37 calak.
Tutaj test jego większego odpowiednika:
http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=7451&st=0
« Ostatnia zmiana: Stycznia 06, 2008, 01:03:46 am wysłana przez Piter_neo »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1066 dnia: Stycznia 06, 2008, 09:26:46 am »
Ale ja chcę kupić z Ambilight  ;)

OldHand

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 02-01-2008
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1067 dnia: Stycznia 06, 2008, 11:10:11 am »
Zobaczymy co pokaże technologia OLED. Ponoć że od grudnia w Japonii jako pierwsza firma wprowadziło te ekrany Sony. Tyle że na razie są to male przekątne i prace nad większym TV w tej technologia nadal trawają. Jestem bardzo ciekawy co z tego wyjdzie. Pozatym nawet jeśli takie ekrany wejdą na rynek to ja nie inwestują w niesprawdzoną technologię. Kto wie jaka będzie ich żywtoność i czy z czasem obraz nie będzie tracił intensywności barw.

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1068 dnia: Stycznia 06, 2008, 11:36:50 am »
z tego co słyszałem to największa bolączka OLED to właśnie żywotnośc...

"niestety mają też wady, najważniejszą z nich jest krótka trwałość (według Sony) ok. 30 000 h pracy"

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1069 dnia: Stycznia 06, 2008, 14:12:20 pm »
Tego nie musicie czytać
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Ostatnio zastanawiam się nad tymi TV:
Philips 32PFL7862D (http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=7150&st=0#entry63090)
Wszystko spoko tyle, że płace kilka stówek za niepotrzebne mi ambilight.
Sony KDL32D3000
Wygląda fajnie tylko to już troche staroć (chyba). Nie lepiej kupic jakaś nowość w tej cenie?
Panasonik LXD70

A może macie jakieś inne propozycje. Chcę 32 calak tylko do grania w cenie do (w ostateczności około) 3600zł.

BTW o co chodzi z tym overscanem. Mam rozumieć, że TV mi g*wniano skaluje obraz i jeszcze ucina dużą jego część.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 06, 2008, 14:21:31 pm wysłana przez Piter_neo »

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1070 dnia: Stycznia 06, 2008, 15:57:20 pm »
@ Piter_neo

Bardzo celny spoiler, glowa odpada a tu mi kolega wyskakuje i pisze zebym uzyl opcji szukaj gdzie jest 15 tysiecy modeli, ktorych nie ogarniam bo nie poruszam sie w temacie TV i latwo sie pomylic w nazwach modeli (20 cyferek, literek i innych znakow, a poszczegolne modele jednej marki roznia sie moze dwoma znakami). Takze tez chcialbym uzyskac jakas odpowiedz...

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1071 dnia: Stycznia 06, 2008, 20:31:59 pm »
To ja Wam poradzę w ten sposób - Kupcie TV który jest po prostu uważany za dobry w swojej kategorii cenowej. Nie musicie mieć najlepszego modelu, który różni się tak niewiele, że pewnie oko zwykłego śmiertelnika nie wychwyci różnicy.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1072 dnia: Stycznia 06, 2008, 20:48:41 pm »
To ja Wam poradzę w ten sposób - Kupcie TV który jest po prostu uważany za dobry w swojej kategorii cenowej. Nie musicie mieć najlepszego modelu, który różni się tak niewiele, że pewnie oko zwykłego śmiertelnika nie wychwyci różnicy.
Jaki jest więc uważany za dobry w kategorii cenowej do 3600zł?


ps: łatwo Ci powiedzieć, jednak jak sie wydaje prawie 4 tysiące złotych i kupuje sprzet który ma służyć 5 lat to człowiek chciałby mieć ten najlepszy.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 06, 2008, 20:51:08 pm wysłana przez Piter_neo »

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1073 dnia: Stycznia 06, 2008, 21:04:56 pm »
Nie "łatwo mi powiedzieć", bo sam kupiłem TV dwa tygodnie temu i jestem zajebiście zadowolony.
Do grania i filmów wystarcza mi w 101% i strasznie się cieszę, że nie zaszalałem i nie kupiłem nic droższego.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1074 dnia: Stycznia 06, 2008, 21:22:04 pm »
Nie "łatwo mi powiedzieć", bo sam kupiłem TV dwa tygodnie temu i jestem zajebiście zadowolony.
Do grania i filmów wystarcza mi w 101% i strasznie się cieszę, że nie zaszalałem i nie kupiłem nic droższego.
To może sie pochwal co kupiłeś? :smile:

Co myslicie o kupnie TV ze USA. Przy obecnej mocnej złotówce i słabym dolarze chyba mogłoby sie opłacać. Tak jak z PS3, u nas 1 436.4zł w stanach 977.55, czyli nawet jakby przesyłka kosztowała 300zł t oby się opłacało. Jednak czym drozszy produkt tym większa różnica i większa opłacalnośc sprowadzania, więc przy kupnie TV mozna by niezłą sumkę zaoszczędzić.


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1075 dnia: Stycznia 06, 2008, 21:25:35 pm »
Zapominasz o opłatach celnych oraz ryzyku związanym z transportem i brakiem gwarancji.

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1076 dnia: Stycznia 06, 2008, 21:28:11 pm »
Philips 32PFL5322.
Tani TV, a jakość na moje oko - normalnego użytkownika - bardzo dobra.
Jestem w pełni usatysfakcjonowany.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1077 dnia: Stycznia 07, 2008, 18:24:07 pm »
http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=8486&st=0&p=76221&#entry76221

Zapraszam do zapoznania się z pierwszy w Polsce testem największego telewizora w technologi OLED - SONY OLED TV XEL-1. Ekranik ma 3 milimetry grubości i przekątną, wynoszącą AŻ 11 cali  :grin:

Prezentuje się ślicznie. Ciekawostką jest, że menu ma identyczne jak PSP i PS3  :)

Gmeru pisze, że daje najlepszy obraz jaki w życiu widział, więc jest na co czekać.


crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1078 dnia: Stycznia 07, 2008, 18:38:36 pm »
Ledwo co zamieniam odbiorniki TV na HD (Full HD) a tu już mam odłożyć kasę na OLED? :D
OMG to chore jest...

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1079 dnia: Stycznia 07, 2008, 18:53:19 pm »
Jak narazie to sporą kasę. 1700$$$ za 11 cali  :smile: